Listopad 2014

Darkspace - Dark Space III I

30. listopadu 2014 v 21:38 | MF |  Recenze
Na světě jsou obyčejné kapely a pak Kapely. Není snad nutné říkat, že těchto Kapel s velkým K je naprosté minimum, ale jsou takové a tento statut si zaslouží díky tomu, že je jejich hudba nějakým způsobem výlučná, citelně se vymyká normálu a je mnohonásobně hlubší. Jakkoliv to může znít jako to nejblbější klišé, jejich tvorba jednoduše naplňuje význam slova "umění", což se v žádném případě nedá tvrdit o každém, kdo vydává nějakou hudbu. Nejsou to skupiny, které by se líbily každému, to rozhodně není podmínkou, ale jsou to záležitosti, jejichž muziku nelze jen tak přejít bez pozastavení. A přesně do tohoto ranku spadají rovněž kosmičtí bohové Darkspace ze Švýcarska.

Skupin, které se do své hudby snaží nějakým způsobem přenést atmosféru vesmíru, je poměrně dost napříč všemi žánry od krautrocku až po black metal. Ačkoliv jich mám spoustu rád, podobné záležitosti mě skutečně baví a fandím jim, snad nikdo ještě nedokázal zhudebnit nekonečnost kosmu (podle mého skromného názoru) tak přesvědčivým a věrným způsobem jako právě Darkspace. Sice se po jejich nástupu na scénu vyrojily formace, které se unikátní formuli Švýcarů pokusily zopakovat, nicméně originál je jen jeden a stále zůstává nepřekonán.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Sage Francis: Praha – Podnik, 23.11.2014

30. listopadu 2014 v 19:40 | Prdovous / Ježura |  Reporty
Podnik. Kdybyste tenhle název někde viděli na plakátu, nejspíš byste si mysleli, že to je nějaký omyl a název klubu promotér zapomněl dopsat. Název nejspíš tak trochu z nouze, nicméně v důsledku taky tak trochu geniální. Ukrývá jej v sobě omšelý komunistický komplex na Vltavské a popravdě mě asi nepřestane udivovat, co všechno se dá do toho bílého nevzhledného kvádru schovat, protože prostor je to vskutku rozměrný. A minulou neděli se do něj schovala jedna z nejvýraznějších postav indie rapu, Sage Francis. Nebudu nijak zastírat to, že jeho zjevení v Čechách je pro mě jeden ze splněných snů. Tahle osoba mi učarovala už dávno a už jen samotné ohlášení, příslib, že by se tu mohl poprvé ukázat, ve mně vzbudil nadšení.

Prostá informace "začátek v osm" byla na úvod večera lehkým rozačováním. Nástup první kapely, nebo jen dveře? S očekáváním prvního jsme se s Ježurou dostavili zhruba o půl hodiny dřív, přičemž jsme byli uvítáni zamčenou mříží. Brány Podniku se naštěstí otevřely ještě před osmou, i tak by ale příště bodla trocha informací navíc, tím spíš, když nebylo ani kam sednout na pivo nebo jiný jed dle chuti jako v jiných pražských klubech. Holt poučení pro příště. V předsálí byla výstava, jejíž téma by se dalo popsat jako "odrazy zkriplené reality", žel nevím, o čí dílo šlo. Zhruba sedmero výtvorů (asi plastik? Nechci se tu nikoho dotknout nepřesnou terminologií, tak to berte s rezervou) bylo docela zajímavých a vcelku přesně reflektovaly některé nešvary dnešní společnosti. Když nic jiného, člověk si jejím prohlédnutím alespoň zkrátil čas při čekání na osobu, která měla večer otevřít.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[Akreditaci na koncert poskytl: Silver Rocket]

Problémy Onslaught s náhradním zpěvákem

30. listopadu 2014 v 17:28 | MF |  Music News
Thrash metaloví veteráni Onslaught z Velké Británie jeli nedávno zámořské turné po boku Artillery, avšak bez svého současného zpěváka Sy Keelera, který nemohl na šňůru vyrazit kvůli nemoci svého syna. Jako náhradník se za mikrofon postavil Neil Turbin, jenž svého času nazpíval debutovou desku "Fistful of Metal" legendárdních Anthrax.

Dva koncerty před koncem celého turné byla však Neil Turbin kapelou vyhozen, protože se prý nebyl schopen pořádně naučit materiál, neuměl texty a celou šňůru musel vystupovat s našeptávačem. Informaci prozradil v rozhovoru kytarista Nige Rockett s tím, že poslední dvě vystoupení odzpívá sám (což se také stalo).

Neil Turbin následně na celou záležitost reagoval obsáhlým prohlášením, v němž se nechal slyšet, že důvody uvedené Rockettem jsou "totální nesmysl", protože se z turné rozhodl odstoupit sám, jelikož prý nedostal za poslední týden zaplaceno. Fakt, že neuměl texty, odůvodnil tím, že na to prý nedostal dostatek času a v průběhu turné už to nebylo možné.

Nige Rockett na Turbinovo prohlášení reagoval komentářem, aby svůj "pomlouvačný příspěvěk" smazal, jinak prý do hry vstoupí právníci Onslaught. V dalším komentáři Rockett prohlásil, že Turbin dostával zaplaceno přesně tak, jak bylo domluveno, a že to dokonce bylo mnohonásobně víc než výplata jakéhokoliv z ostatních členů skupiny. Turbin oba Rockettovy příspěvky ze svého Facebooku smazal.

Další album UFO v únoru

30. listopadu 2014 v 16:12 | MF |  Music News
Hard rockoví veteráni UFO z Velké Británie vydají na jaře příštího roku své nové album. Novinka ponese název "A Conspiracy of Stars" a k mání bude od 23. února v Evropě a 3. března v Severní Americe pod značkou SPV/Steamhammer. Obal počinu se nachází vpravo.

Na "A Conspiracy of Stars" se bude nacházet celkem dvanáct písniček, jejichž produkce se ujal Chris Tsangarides (Judas Priest, Gary Moore, Helloween). Deska vyjde jako jewelcase CD, digipack CD (s jedním bonusovým songem a plakátem), 2LP a download.

Po vydání novinky se UFO vydají na turné, v jehož rámci se podívají i do České republiky - 7. března se představí ve Zlíně v klubu Masters of Rock Café.

"A Conspiracy of Stars" bude navazovat na počin "Seven Deadly" z února 2012.

Klipy od Engel a Soen

30. listopadu 2014 v 14:36 | MF |  Music News
>>> Švédská kapela Engel má čerstvě venku svou studiovou novinku "Raven Kings", na níž se mimo jiné objevila i písnička "Salvation". Právě k ní za dozoru režiséra Joachima Luetkeho (Arch Enemy, Kreator, Marilyn Manson) vzniklo následující video:


>>> Progresivně rocková skupina Soen ze Švédska má také venku zbrusu novou desku "Tellurian", i v jejich případě počin vyšel tento měsíc a i oni jej nyní doplňují oficiálním klipem - konkrétně ke skladbě "The Words". Sledujte zde:


Manu Armata - Surpass the Master

30. listopadu 2014 v 13:02 | Thy Mirra |  Recenze
Hardcore jako žánr tady na blogu nebývá zastoupen příliš často, a občas je tedy třeba temné vody všech těch doomů a blacků rozčeřit něčím trochu akčnějším. Holanďané Manu Armata se o to pokoušejí více než úspěšně a zdaleka nejen svojí novou deskou "Surpass the Master". Tedy nevím, jestli se dá vlastně hovořit o desce, sice se na novém počinu objevuje osm stop, což by u některého black metalu mohlo být klidně hodina a půl stopáže, zde se však dostáváme na strhující dobu trvání 18 minut. Možná by se teda spíš hodilo označení EP, byť kapela zřejmě počin prezentuje jako klasické album. Loni totiž vydali regulérní EP, svojí první oficiální nahrávku, která měla čtyři tracky a desetiminutovou stopáž. Pochopitelně. V tomto kontextu tedy označení "Surpass the Master" za regulérní desku dává smysl. Ale dost blábolení - co nám tedy Manu Armata letos přináší?

Deska začíná songem "Self Reliant", jehož skoro půlku tvoří jakési intro v podobě samplu z jakéhosi filmu doplněné masivním riffováním. Po dvou minutách a 23 sekundách se nejdelší song z alba dosti plynule, jak jen to při tempu 190 BPM jde, přesune do další pecky "Close to the Heart". Oba songy zdobí podobný skoro až punkový riff, což by se někomu nemuselo zdát, pokud by v hudbě hledal jakousi invenci, což ale u hardcoru, navíc takto přímočarého snad nikoho ani nemůže napadnout. Další nářez "Remain" začíná bez skrupulí od první vteřiny, skoro jako kdyby kapela dělala support v klubu nějaké větší hvězdě a měla striktních dvacet minut času, proto to tam sází bez přestávky jednu bombu za druhou. "Sideline" plní takovou tu úlohu čtvrtého odpočinkového songu na desce, aby si dal posluchač jako oddech, a sice tím, že obsahuje 20vteřinové intro a pak zase rubačka nanovo, tentokrát s hutným a nekompromisním gang vokálem na konci.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Streetmachine - Kult

29. listopadu 2014 v 21:26 | Kaša |  Recenze
Když se řekne tuzemská hardcorová scéna, tak pardubičtí Streetmachine by měli být jménem, které si člověk, jemuž tato hudební odnož není vyloženě cizí, vybaví jako jedno z prvních, takže když přišla šance napsat si recenzi u příležitosti novinkového alba "Kult", nebylo co řešit. Tahle parta má za sebou pět placek a v posledních letech si drží relativně vyrovnanou laťku co do kvality, a logicky jsem tak byl zvědavý, kam se kapela posune s novým pěvcem Valdou, jenž nahradil Míru, který se pakoval po vydání předešlého "Ber nebo nech bejt" v roce 2011.

Bylo by bláhové čekat, že Streetmachine, kteří v podstatě představují tuzemskou odpověď na zahraniční party jako Madball a Hatebreed, by na svém šestém albu něco měnili. Zvlášť, když to doposud tak dobře fungovalo. Pokud pominu změnu ústředního vokalisty, která je takovou změnou-nezměnou, protože Valda má barvu hlasu dosti podobnou Mírovi (snad jen není tak řízně agresivní, ale to je pouze můj dojem), tak je vše hezky pěkně při starém. Jádrem hudby Streetmachine jsou samozřejmě skočné podladěné hardcore kytary a rytmika, na kterých tenhle styl prostě stojí. Je nutno dodat, že Streetmachine se zhlédli v metalickém pojetí hardcoru, takže své nezastupitelné místo mají až thrashově rychlé riffy, jež činí jejich songy přeci jen o trochu zábavnější, protože takhle jsou většinou míchanicí rychlých pasáží s pomalejšími zasekávanými breakdowny, což je spojení, které už dnes nikoho nepřekvapí, ale pokud budu mluvit sám za sebe, tak od hardcore metalu vlastně ani nic víc ke spokojenosti nepotřebuji.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Streetmachine]

Combichrist: Praha - Rock Café, 23.11.2014

29. listopadu 2014 v 19:56 | MF |  Reporty
Combichrist je skupina, kterou sice neposlouchám kdovíjak dlouho, ale o to víc jsem se do ní v posledních letech zamiloval. Právě oni totiž společně se Suicide Commando mají lví podíl na tom, že jsem se tak moc zažral do elektronické scény, a byla to právě jejich fošna "Today We Are All Demons", která se stala úplně první elektronickou deskou, jíž jsem si oblíbil v celé její délce (o čemž už jsem ostatně psal tady).

Není tedy divu, že padlo rozhodnutí, že jakmile se Combichrist objeví v České republice, nebudu u toho chybět, i kdybych den před koncertem chytil lepru, mor, choleru, sračku a dysfunkci erekce. A na tom se nezměnilo vůbec nic ani po vydání nic moc soundtracku "No Redemption" a letošního alba "We Love You", které je sice pořád dobré, ale se svými aggrotechovými předchůdci se rovnat nemůže. Combichrist se na něm totiž znatelně přiklonili k metalu a obecně experimentům, což jsem u kapely, jež mě ve své podstatě přivedla od metalu k elektronice, nesl trochu s nelibostí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: Michal "Dufaq" Horna) a Facebooku mimovoice.com

Stíny plamenů, Pergamen - Mladá Boleslav, 25. prosince

29. listopadu 2014 v 17:41 | MF |  Koncerty & Akce
25.12.2014. Mladá Boleslav - Farářova sluj

Zápach a špínu kanalizačních stok přitáhne do sluje plzeňská smečka Stíny plamenů, která představí nové album Propadlé vody.

Poetická sekta Pergamen zde završí propagaci alba Nuber Atra a na delší čas nad sebou zavře černé vody živých orgií.

[tisková zpráva pořadatele]

New DISHARMONIC Album Release by Beyond...Prod.!

29. listopadu 2014 v 15:15 | MF |  Music News
New DISHARMONIC Album Release by Beyond...Prod.!

Beyond...Prod. is pleased to inform you that DISHARMONIC new album is ready to be release! After the recent ep "Il Rituale dei non Morti" the Italian combo, whose sound ranges from Dark Ritualistic to Doom Metal, will release the new work, "Magiche Arti e Oscuri Deliri" next December.

"Magiche Arti e Oscuri Deliri" CD show a new vision of Dark Doom Metal sound in Italian style and tradition, follow the path interrupted by Paul Chain, Death SS, Black Hole, Goblin, Devil Doll, Jacula...

"Magiche Arti e Oscuri Deliri" has been produced, mixed and mastered by Giovanni Indorato in his Cyber Ghetto Studio.

"Cose buie" Promo Video taken from "Magiche Arti e Oscuri Deliri" CD:


[tisková zpráva vydavatele]

Heidevolk dokončili natáčení

29. listopadu 2014 v 14:13 | MF |  Music News
Holandští folk metalisté Heidevolk ohlásili, že dokončili nahrávání svého nového, celkově už pátého dlouhohrajícího alba. Novinka vyjde opětovně pod značkou rakouských Napalm Records, u nichž kapela vydala už tři předchozí desky. Více informací o nové nahrávce prozatím není známo.

Chystaná deska bude v řadách premiérou pro nového zpěváka Larse, který do kapely naskočil na konci loňského roku jako náhradník za Jorise Boghtdrinckera.

Poslední, v pořadí čtvrté řadové album Heidevolk se jmenuje "Batavi" a vyšlo v březnu 2012 u labelu Napalm Records.

Flotsam and Jetsam opouští bubeník

29. listopadu 2014 v 12:58 | MF |  Music News
Zámořské thrash metalisty Flotsam and Jetsam opustil jejich dosavadní bubeník Kelly Smith, aby se prý mohl věnovat péči o svojí rodinu, jejíž jeden člen je v "kritickém stavu". Smith patří mezi zakládající členy Flotsam and Jetsam a původně zde působil až do roku 1997. Poté si dal na 14 let přestávku, aby se v roce 2011 do sestavy opětovně vrátil. S kapelou natočil většinu jejích dlouhohrajících alb.

Pro Flotsam and Jetsam to za poslední dobu není první změna sestavy. Dříve v letošním roce totiž skupinu opustil ještě jeden zakládající člen - kytarista Edward Carlson, jehož nahradil Steve Conley. Loni zas odešel dlouholetý baskytarista Jason Ward, za něhož do sestavy nastoupil staronový člen Michael Spencer.

I přes změny v sestavě Flotsam and Jetsam pokračují v práci na další studiové desce, jež by měla vyjít na jaře 2015. Půjde o nástupce alba "Ugly Noise", které vyšlo v prosinci 2012. V únoru letošního roku už kapela stihla vydat počin "No Place for Disgrace - 2014", což je znovunahraná verze druhého dlouhohrajícího alba "No Place for Disgrace" původně z roku 1988.

Narrow House - Thanathonaut

29. listopadu 2014 v 10:50 | MF |  Recenze
V dnešní recenzi si představíme jednu ukrajinskou skupinu, která sice není příliš známá, ale rozhodně si myslím - a klidně to řeknu už takhle na začátku, abyste věděli, že tyhle žblepty má výjimečně cenu číst - že stojí za to, aby jí člověk věnoval trochu svého času. Ta kapela se jmenuje Narrow House a ona deska, jež mě k tomuto tvrzení přinutila, se zase jmenuje "Thanathonaut". Pojďme na věc…

Skupina původně začala pod názvem Funestum, nicméně pod touto hlavičkou toho moc nestihla, protože se záhy rozpadla, aby nedlouho poté (konkrétně v roce 2009) začala znovu právě jako Narrow House (nejde tedy přímo o přejmenování). S novým názvem pak v roce 2012 vyšla debutová deska "A Key to Panngrieb", kterou jsem já osobně doposud neslyšel, ale doufám, že se mi někdy v dohledné době podaří si najít čas na to, abych to napravil. Jestli totiž bude debut alespoň z půlky tak dobrý jako jeho následovník v podobě letošního "Thanathonaut", pořád to bude stát za pozornost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Narrow House]

Ofdrykkja - A Life Worth Losing

28. listopadu 2014 v 22:01 | MF |  Recenze
"The main valuation of Ofdrykkja is to reflect our view of our contemporaries which often can be quite tangled and complex. But we try to be honest with what we do and do not exaggerate or fictitious catch on with the DSBM culture of total negativity. Though we sometimes use extreme expressions (as a kind of visual art or authentic presentations). But those incidents that rarely happens and affects the members of the band are unfortunately parts of our lives."

Projekt Ofdrykkja ze švédského města Västerås se objevil zdánlivě zničehonic. Lidé, kteří za ním stojí, za sebou nějaké hraní v jiných skupinách mají, nicméně se jedná o lokální kapely, o nichž stejně nikdo z nás nikdy neslyšel, a některé z nich toho stejně nenahrály víc než nějaké to demo. Podle dostupných informací někteří mají členové Ofdrykkja spíš delší kariéru v sanatoriích, psychiatrii, vězení a drogovém opojení.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Nové EP Igorrra v prosinci

28. listopadu 2014 v 18:08 | MF |  Music News
Francouzský šílenec Igorrr vydá v prosinci nový počin. EP "Maigre" však nebude čistě jeho počinem, protože půjde o kolaboraci s francouzským electro projektem Ruby My Dear. Nahrávka bude k dispozici od 15. prosince u firmy Ad Noiseam jako CD, 12'' LP a download. Krátké ukázky všech pěti přítomných skladeb najdete na stránkách labelu.

Igorrr vydal své minulé album "Hallelujah" v roce 2012. Posledním počinem Ruby My Dear je letošní 7'' EP split s Rotator.

Tracklist "Maigre":
01. Barbecue
02. Figue Folle
03. Cuisse
04. Alain
05. Biquette

Cruadalach informují o albu

28. listopadu 2014 v 16:16 | MF |  Music News
Domácí folk metalisté Cruadalach zveřejnili kompletní informace o svém nadcházejícím druhém studiovém albu. Již je známo, že se novinka bude jmenovat "Rebel Against Me" a že vyjde 17. ledna nového roku v režii MetalGate Records. Nyní přibyla obálka (napravo), tracklist (níže) a také první ukázka v podobě písničky "Shiva Would Dance Party" (úplně dole v YouTube videu).

"Rebel Against Me" se stane následovníkem alba "Lead - Not Follow", které vyšlo v listopadu 2011 u německé firmy Black Bards s výjimkou českého a slovenského trhu, kde vydávali MetalGate Records.

Tracklist "Rebel Against Me":
01. Revolt Without a Name
02. Shiva World Dance Party
03. Stuff That Matters
04. Earth Café
05. Rebel Against Me
06. Wolves at the Gates
07. Life-Worshipping Bastards
08. Satyros
09. Karma to Burn
10. The Astralnaut
11. Ziemie Niczyje


Published the first official music video of HADDAH

28. listopadu 2014 v 14:32 | MF |  Music News
Published the first official music video of HADDAH

Beyond...Prod. is pleased to announce that HADDAH published the official music video for the song "Get Down All The Demons", the first single from the album "Through The Gates Of Evangelia" last Spring released.

The video was filmed at the CAMERA DELLA RABBIA (ROOM OF RAGE) - www.cameradellarabbia.com in Forlì (FC) - Italy in the month of October 2014.

The clip born from a collaboration with Cristian Castagnoli, creator of the Camera della Rabbia (Room of Rage), whose franchising is spreading successfully across Europe.

HADDAH VideoClip:
"Get Down All The Demons"
Taken from "Through The Gates Of Evangelia" CD

[tisková zpráva]


Deathnoise festival zavítá do Vyškova

28. listopadu 2014 v 13:14 | MF |  Koncerty & Akce
Deathnoise festival zavítá do Vyškova

Příznivci tvrdších metalových žánrů si v březnu příštího roku přijdou na své. Do Vyškovského klubu B-29 se chystá zavítat druhý ročník zimní edice Deathnoise festivalu, který navazuje na loňskou úspěšnou premiéru která, se odehrála v Olomouckém U-klubu.

Již nyní pořadatelé potvrzují velice zajímavé kapely!! Mezi které patří například již grindová ikona českého undergroundu Fleshless, thrash - deathová mašina z Ostravy Nahum a o pořádnou porci poctivého hardcoru se postarají členové s Primary Resistance.

Další kapely budou podle informací zveřejňovat pořadatelé v průběhu prosince… Máme se opravdu na co těšit!!


[tisková zpráva pořadatele]


Hell Militia: Praha - Modrá Vopice, 24.11.2014

28. listopadu 2014 v 10:35 | MF |  Reporty
Občas se prostě stává, že člověk přemýšlí, že by navštívil nějakou akci, ale nakonec nejede a později si za to nadává a zpětně nechápe, proč se na to vybodnul. Takhle mě třeba dodnes mrzí, že jsem kdysi nejel na Celtic Frost do Katovic, protože se o pár měsíců později rozpadli, nebo že jsem prošvihnul Urgehal v Děčíně. Stejně tak si dodneška nadávám, že jsem před čtyřmi lety nebyl u toho, když tu společně hráli Hell Militia, Blacklodge a Aosoth, navíc s českým supportem v podobě Gorgonea Prima. To prostě byla sestava jak kráva a fakt mi hlava nebere, jak jsem tenkrát mohl nejet… co bych dneska za tyhle tři kapely pohromadě dal, protože to je prostě elita francouzského black metalu. Je pravda, že třeba Aosoth jsem tehdy neměl ani zdaleka tak naposlouchané jako dnes, ale to nic nemění na faktu, že to byl z mojí strany dost velký kretenismus.

Po čtyřech letech, během nichž jsem se stihnul podívat alespoň na Blacklodge, se do Prahy vrátila i Hell Militia, byť tentokrát s ani zdaleka tak lákavým doprovodem v podobě Kill a Ater Era a bez zpěváka Meyhnacha a baskytaristky LSK. I tak to ale bylo dost velké lákadlo na to, abych se na to tentokrát nevybodnul.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[Akreditaci na koncert poskytl: Arkham Productions]

Godflesh - A World Lit Only by Fire

27. listopadu 2014 v 21:15 | Prdovous |  Recenze
Justin K. Broadrick patří mezi největší osobnosti hudební scény. Ne možná té mainstreamové - jeho osoba se sice odpíchla v Napalm Death, s odchodem z grindové mlátičky se však jeho hudební směřování ubralo docela jiným směrem. Když pominu všechny vedlejší projekty, dojdu ke dvěma jménům - Jesu a především Godflesh, jednomu z prvních industrial metalových uskupeních, v němž zpočátku působil s basákem G. C. Greenem a Paulem Nevillem. Nechci vás tu moc mučit historickým okénkem, takže budu stručný. Po nějakých šesti řadovkách dali roku 2002 Godflesh světu vale. Green odešel a Broadrick kapelu z osobních důvodů pohřbil, aby následně založil Jesu (což je mimochodem název poslední skladby z posledního alba před rozpadem kapely) coby svůj balzám na bolavou duši. Nicméně jsou to čtyři roky, kdy se s Greenem rozhodli tuhle notně uleželou mrtvolu vykopat a zkusit oživit. A to, co se zpočátku tvářilo jako koncertní reunion, postupně přerostlo v pokračování studiové tvorby, na kterou si tu dneska posvítíme.

Co si budeme povídat, Godflesh jsou unikát. Na scéně industriálního metalu jim, coby jedněm z průkopníků, zaslouženě patří kultovní statut a byl jsem opravdu zvědavý, s čím na novince "A World Lit Only by Fire" přijdou. Projdu-li si jejich tvorbu, narazím na citelný vývoj a raději jsem příliš nepřemýšlel, jakými cestami by se dvojice mohla ubírat tentokrát s tím, že se nechám překvapit. Když však nepočítám předposlední "Us and Then", které je dost mimo rámec Godflesh díky četným hrátkám s elektronikou, drum'n'bass a podobnými žánry, existuje několik takřka poznávacích znaků, které jsou přítomny i po třinácti letech. Strojově přesné rytmy, hutné riffy a basa tak výrazná, že se v jejím zvuku doslova utopíte, a nasraný Broadrick, kterému skoro ani nechcete věřit, že po těch letech strávených s Jesu je ještě schopen tak hrubého vokálu. V tomhle ohledu funguje továrna na hněv stále dokonale a ten pocit nekomfortnosti, hrubiánské nepřístupnosti a uší vytíraných šmirgl papírem se dostavuje zas a znovu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Venom pojmenovali další album

27. listopadu 2014 v 19:44 | MF |  Music News
Britská extrémně metalová legenda Venom prozradila první informace o své nadcházející 14. desce, na níž už nějakou dobu pracuje. Počin ponese název "From the Very Depths" a vyjde 27. ledna 2015 pod značkou Spinefarm. Nejprve vyjde CD a download, chvílí poté se objeví 2LP. Na nahrávce by se mělo nacházet 14 songů.

Zpěvák a baskytarista Cronos na adresu novinky nešetří chválou: "Tohle album je perfektní. Všichni tři členové jsou maximálně spokojení s novými skladbami a produkcí. Ve studiu byla při nahrávání skvělá atmosféra. Danté na bicích vytvořil čistokrevné hřmění, zatímco Rage vám svými riffy serve kůži z ksichtu; všechno je na svém místě. Je to silná nahrávka, která dokazuje, že se tahle kapela vyvíjí v nezastavitelnou sílu čistého black metalu."

Předchozí album se jmenovalo "Fallen Angels" a vyšlo koncem listopadu 2011 u Spinefarm Records jako CD a 2LP.

Megadeth opouštějí dva členové

27. listopadu 2014 v 18:18 | MF |  Music News
Od zámořské thrash metalové legendy Megadeth odcházejí hned dva její členové - kytarista Chris Broderick a bubeník Shawn Drover. V sestavě skupiny, která před nedávném oznámila, že v lednu začne nahrávání nového alba, jehož vydání by mělo proběhnout v létě 2015, tedy aktuálně zůstává jen baskytarista David Ellefson a zpěvák/kytarista Dave Mustaine.

Broderick v Megadeth působil od roku 2008 a s kapelou natočil tři alba - "Endgame" (2009), "Th1rt3en" (2011) a "Super Collider" (2013). Důvodem jeho odchodu prý jsou "umělecké a hudební rozdíly".

Shawn Drover Megadeth opustil po deseti letech a čtyřech deskách - kromě tří výše jmenovaných alb natočil ještě "United Abominations" (2007). Podle svých slov odešel, aby se mohl "soustředit na vlastní hudební zájmy".

Klipy od Primordial a Sixx A.M.

27. listopadu 2014 v 16:41 | MF |  Music News
>>> Irové Primordial právě vydali svou novou desku s názvem "Where Greater Men Have Fallen" (více informací tady). Nyní kapela navrch přidala i nový videoklip, který vznikl ke skladbě "Babel's Tower". Sledujte zde:


>>> Další videoklip ke svému aktuálnímu albu "Modern Vintage" do světa vypustili taktéž Američané Sixx A.M. - tentokrát padla volba na písničku s názvem "Stars" a dopadlo to následovně:


Black Star Riders chystají druhé album

27. listopadu 2014 v 13:58 | MF |  Music News
Britská rocková kapela Black Stars Riders chystá své druhé album. Novinka se bude jmenovat "The Killer Instinct" a vyjít by měla v únoru 2015 pod značkou firmy Nuclear Blast.

Produkce "The Killer Instinct" se ujal známý producent Nick Raskulinecz (Alice in Chains, Deftones, Mastodon). Finální tracklist alba najdete níže.

"The Killer Instinct" bude navazovat na debutovou nahrávku "All Hell Breaks Loose", která vyšla v květnu 2013. V tomto případě produkoval Kevin Shirley (Iron Maiden, Led Zeppelin, Rush).

Muzikanti z Black Stars Riders původně hráli jako Thin Lizzy, nicméně šlo čistě o koncertní činnost. Ke vzniku Black Stars Riders došlo tehdy, když se hudebníci rozhodli pro tvorbu nového materiálu, ale po smrti ikonického zpěváka a baskytaristy Phila Lynotta (v roce 1986) nechtěli novou muziku nahrávat pod hlavičkou irské hard rockové legendy.


Tracklist "The Killer Instinct":
01. The Killer Instinct
02. Bullet Blues
03. Finest Hour
04. Soldierstown
05. Charlie I Gotta Go
06. Blindsided
07. Through the Motions
08. Sex, Guns & Gasoline
09. Turn in Your Arms
10. You Little Liar

Flyleaf - Between the Stars

27. listopadu 2014 v 10:19 | Ježura |  Recenze
I když v našich končinách Flyleaf moc známí nejsou, jde o kapelu, která na druhé straně oceánu prodává velice solidní objemy desek a pravidelně se umísťuje v nejrůznějších žebříčcích popularity. V kontextu evropské metalové scény se jméno Flyleaf hodně skloňovalo před čtyřmi lety, kdy tehdejší zpěvačka Lacey Sturm přispěla svým vokálem na desku "7th Symphony" finských cellistů Apocalyptica, ale jinak jsem si nevšiml, že by na starém kontinentu nějak prorazili. To ale nebrání tomu, abychom se kapele podívali na zoubek a udělali si představu o tom, jestli mají Flyleaf co nabídnout.

Abych pravdu řekl, starší tvorbu Flyleaf, sestávající ze tří řadových desek, neznám, když tedy nepočítám jednu nebo dvě písničky, které jsem si pustil poté, co se mi zalíbil hlas Lacey Sturm na zmiňované hostovačce. Už jenom z toho, že jsem se vzápětí na to na Flyleaf vykašlal, se ale dá usuzovat, že mě to asi nijak neoslnilo. Za ty čtyři roky se ale událo mnohé, Flyleaf vyměnili zpěvačku, a tak jsem byl vlastně docela zvědavý, co jsou schopni vyplodit v roce 2014.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!