The Haunted - Exit Wounds

4. října 2014 v 19:00 | Kaša |  Recenze
Vypadá to, že pro fanouška severské metalové scény se přelom letních a podzimních měsíců ponese ve znamení souboje trojice kapel, které spojuje jedno jediné. Göteborg. Velikáni In Flames, At the Gates a konečně The Haunted si na letošek nachystali svá nová alba a protože jsou tyto kapely propojeny ať už stylově (alespoň v minulosti), v horším případě pak personálně, tak se nedá vyhnout jisté formě srovnání a pasování jednoho z těchto jmen na pomyslného krále scény pro letošní rok. Loni měli usnadněnou pozici Soilwork a letos jsou tak možnosti všelijaké. Nicméně, dost bylo úvodních řečí a pojďme se podívat na prvního člena z tohoto trojlístku, a sice posledně jmenované The Haunted.

S těmi to ještě před dvěma lety vypadalo všelijak, takže na to, že se v dohledné době dočkáme nového alba, bych si svoje peníze nevsadil. Z pětičlenné sestavy odešli letití tahouni Peter Dolving, Per Möller Jensen a Anders Björler, tedy jedna polovina ústředního bratrského dua, takže s budoucností to vypadalo opravdu nedobře, protože jméno The Haunted nesli na svých bedrech kytarista Patrik Jensen a basák Jonas Björler. Ti nijak nezaháleli a začali shánět náhrady, přičemž jak se následně ukázalo, nejjednodušší je sáhnout do řad svých bývalých členů, takže za mikrofon se postavil první navrátilec Marco Aro, který v The Haunted již působil, když nahradil již jednou odchozího Dolvinga a podílel se na druhém a třetím albu. Následoval jej původní bubeník kapely, jímž není nikdo jiný, než Adrian Erlandsson, jenž nadrtil debut "The Haunted" a kapelu opustil před čtrnácti lety. No a jako poslední se do pětičlenné skládačky zasadil novic Ola Englund, jenž se mihnul v sestavě Six Feet Under, s nimiž si odbyl studiové práce v rámci poslední desky "Unborn".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 peliculiar peliculiar | Web | 5. října 2014 v 2:07

Nudné "The Dead Eye" a rozháraný průser "Unseen", uff... Pak je naprosto jasné, že The Hunted musí drtit jen ten svůj neo-thrash / death metal a nic jiného. Tato dvě alba obsahovala nejambicióznější a nejexperimentálnější materiál na jaký si dosud kapela troufla. Nejde se zavděčit všem, ale jsem si jistý, že fanoušci s otevřenou hlavou tato alba ocenili alespoň částečně tak jako já. Unseen je fenomenální album, byť je na to, co se od typických The Haunted hodně odlišné. 8-)

2 peliculiar peliculiar | Web | 5. října 2014 v 2:08

* byť je na to, co se od typických The Haunted očekává hodně odlišné.

3 Kaša Kaša | E-mail | Web | 5. října 2014 v 11:40

[1]: Díky za názor. Jako jo, neříkám, že ten stylový odklon není chvályhodný, ale mně osobně "Unseen" přišlo fakt špatné. Nevadí mi, že už to nemělo tu ničivou atmosféru dřívějších alb, protože The Haunted nejsou moje srdcovka, abych lpěl na dodržování starých pořádků, ale skladby jako takové mě nebavily. "The Dead Eye" jsem zkoušel jen tak cvičně před pár týdny, když jsem psal recenzi a vydržel jsem sotva do poloviny. Sto lidí, sto chutí. Novinka mi přijde semknutější a přesvědčivější, takže radši v budoucnu sáhnu po ní..

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama