Грай, СатанаКозёл: Praha - Nová Chmelnice, 26.9.2014

3. října 2014 v 21:11 | MF |  Reporty
Když se nějaké turné jmenuje Folk Metal Crusade, asi by bylo poměrně bláhové očekávat, že půjde o nějaký prasečí grindcore. Světe div se, opravdu se v rámci této šňůry hrál folk metal - hlavní program tvořily dvě ruské formace Грай a СатанаКозёл, přičemž právě druzí jmenovaní chasníci z Karélie, jejichž kapela má jen taky mezi námi jeden z nejvíc cool názvů na světě, byli tím hlavním důvodem, proč jsem se na pražskou zastávku vydal. Ruskou výpravu pak na Nové Chmelnice doplnily dvě domácí kapely, konkrétně Cruadalach a Groza

Tedy, abych byl přesný, to o tom doplnění je vlastně pravda jen z poloviny. Groza totiž dva dny před akcí svou účast odřekla… nebo ještě lépe řečeno prý "vzdala". Nicméně pokud by to někdo nevěděl, Groza je ve skutečnosti přejmenovaný Chernobor, což je skupina, jež má na svědomí "Koloběh Luny" alias jeden z nejpříšernějších folk metalových demosnímků, s nimiž jsem měl tu smůlu se potkat. Tím pádem mě jejich výpadek i přes změnu názvu a značnou obměnu sestavy nijak netrápil.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: Aleš "Enochian" Komárek)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ewe ewe | 8. listopadu 2014 v 18:20

To jejich album Mlada šlo koupit rovnou u vstupu, autore :-)))) Tour bylo uspořádané právě pro podporu vydání onoho alba.

2 MF MF | E-mail | Web | 8. listopadu 2014 v 18:29

Jelikož jsem poslední dobou docela bez prachů a jsem rád, že mám vůbec na vstup, tak merche radši ani neobhlížím, aby mě nemrzelo, co si nemůžu koupit. Orientoval jsem se podle toho, že sama zpěvačka Grai mezi písnička říkala, že je to "chystaný" album, který "vyjde brzo".

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama