Říjen 2014

Manic Street Preachers - Futurology

19. října 2014 v 21:12 | Prdovous |  Recenze
Velšští alt rockoví veteráni Manic Street Preachers patří již dávno (a zaslouženě) mezi tu špetku interpretů, kteří dokážou i přes ne zrovna krátkou dobu existence stále natáčet výborná alba. Jejich takřka legendární status podporuje bohatá, kvalitou vyrovnaná diskografie, svérázným, dospěle nedospělým vystupováním a osobitým přístupem k hudbě. Co vám budu povídat, já si k jejich směsce melancholie, nostalgie a alt/pop rocku našel cestu už dávno. Ne všechno od téhle kapely žeru všema deseti a hlavně poslední, na poměry Manic Street Preachers trochu nijaká deska "Rewind the Film" mi moc nesedla, a i když se poslouchala příjemně, něco z té podstaty, která mě k jejich hudbě tolik táhne, mi v ní chyběla. O to víc jsem byl na rozpacích, když ještě tentýž rok stihli natočit ještě jedno album.

Roční pauza není nic moc a zprvu jsem ani nedoufal v to, že by mě "Futurology" mohla oslovit minimálně stejně jako předchozí deska, nemluvě o předchozí tvorbě v čele s devadesátkovým albem "Everything Must Go" a o deset let mladším "Lifeblood". Nicméně klip vypuštěný k singlu "Walk Me to the Bridge" tak nějak napovídal, že by to až takový průser být nemusel, vzhledem k tomu, že z toho byla dost cítit starší tvorba. Eroze ale obavy nakonec rozmělnila a já se postupně začal těšit, že by to mohlo přece jen stát za to. Nicméně mě nikdo nepřipravil (a ani nemohl připravit) na to, co následovalo, když se mi dostala do pracek celá deska a já s lehkou nervozitou zmáčkl kouzelný čudel "play". Nebudu chodit kolem horké kaše a na rovinu přiznám, že větší radost mi Manic Street Preachers snad ani udělat nemohli.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Total Heels, Canadian Rifle: Praha - 007, 12.10.2014

19. října 2014 v 19:47 | MF |  Reporty
Total Heels tu hráli už loni a už tehdy jsem se na ně chtěl jít podívat, akorát mi to tenkrát bohužel nějak nevyšlo. Tak jako tak, na jejich loňský koncert prý dorazilo pouhých 19 platících diváků, což - co si budeme povídat - je docela málo, zvlášť na takhle zábavnou kapelu. Nicméně i přes takovouhle návštěvnost sem Total Heels po roce přijeli znova, opět pod pořadatelskou záštitou Silver Rocket a opět na strahovskou Sedmičku. No, a vzhledem k tomu, že za ten rok se pár věcí změnilo a Sedmičku už nemám 100 kilometrů daleko, ale coby kamenem dohodil (a to v podstatě doslova!), nebyl už sebemenší důvod nejít…

Nemá cenu se tvářit, že to tak není - přišel jsem hlavně kvůli Total Heels. O existenci jejich dvou předkapel, tedy Američanů Canadian Rifle a domácích Palahniuk, jsem ponětí měl, ale že bych měl nějaký zevrubný přehled o tom, co jejich tvorba obnáší, to bohužel tvrdit nemohu. To samozřejmě má svoje nevýhody, o tom žádná, ale když nic jiného, alespoň je nějaký prostor pro překvapení.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[Akreditaci na koncert poskytl: Silver Rocket]

UPCDOWNC [UK] ~ MY DEAD CAT ~ GOT A WOLF ~ YOKO PHONO ~ představení knihy JANA ŠKOPA - "0" >> 22.10

19. října 2014 v 15:46 | MF |  Koncerty & Akce
Místní Borci a Jan Škop uvádějí>

Středa, 22.10. bude speciálním dnem. Poprvé v rámci koncertů Místní Borců proběhne křest knihy! A to né jentak ledajaké, ale knihy Honzy Škopa - sbírky básní a fotek, jejichž výstavu budete moci zhlédnout v prostorách podlampy v průběhu koncertu Britských post rockerů UpCdownC, My dead cat, Got a Wolf a Yoko Phono. To není ale všecko, jelikož celou akci zpestří recitace básní z knihy přímo od některých autorů!

Představení knihy "0" od Jana Škopa plzeňskému publiku.
Jde o uměleckou knihu kloubící výtvarné fotografie poetické básně. Fotografie byli vytvořené po dobu čtyř let a reflektují pomocí inscenované fotografie emočně silné momenty a nevyrovnané pocity. Více o knize na http://janskop.cz/book-jan-skop-0/. Na knize spolupracovalo mnoho předních českých básníků a někteří z nich vystoupí i v Divadle pod Lampou.


UPCDOWNC [UK]
post rock / experimental
UpCdownC nebo dříve známí pod jedním z nejkrkolomnějších názvů kapel evr Upcdowncleftcrightcabc+Start přivezou do Plzně svěží vítr z Britských ostrovů. Stylově je můžeme popsat jako post rock, ale to by nebylo tak úplně fér. Kapela se postupně vyvíjí a na každém albu nabízí experimentální výlety i do jiných vod než typicky poštovních…Například na albu Firewolf se nebáli zabrousit do grunge, garáže a dalších spíše 90kových stylů. Poté na albu Calaveras se přiklonili blíže klasickému pojetí okořeněnému přirozenou hravostí, kdy je každá skladba svébytná a čerpá tak i z dalších více či méně příbuzných žánrů. Jejich poslední album The Black Sea pak prakticky korunuje jejich snažení a svojí pestrostí dostane každého, kdo se okolo této scény motá. Ano, chce to vícero poslechů, ale na to už jsme přeci zvyklí, že? Největší silou UpCdownC je ale především živé hraní, kdy působí sebevědomě, kompaktně a dle ozvěn jejich minulých pražských koncertů se máme na co těšit!


Petra Strá: Surrealistická básnířka a zakladatelka hudební la školy pro děti. Publikovala ve Tvaru, Welesu, Pandoře, časopisu Host a dalších periodicích. Společně s Jonášem Zbořilem vydala sbírku poezie Volavka. Její divadelní hru Dům v láhvi uvedlo Studio Ypsilon.

MY DEAD CAT [Brno]
rock'n'roll / post hardcore / punk
Tahle partička z Brna se netají zálibou ve všemožných hudebních škatulích a nebojí se pak z nich i vařit písničky. Člověk by se bál co z mixu rock'n'rollu, post hardcoru , post punku, noisu a kdovíco ještě vyleze viď. Ale když se všecko dělá naplno, upřímně a s láskou k hudbě, nemůže však vzniknout kočkopes, ne? A taky že ne! Kapela šlape naplno! Naživo pak přidávají dostatek emocí, aby Tě strhli k nezřízenému skotačení a ještě k tomu Ti tím ani nespláchnou úsměv na rtech! Co víc si v dnešní době přát než partu chlápků na koncertě, kvůli kterým stojí hodit všední starosti za hlavu… Kapela nahrála i pár songů v rámci Fair Price Music Live Sessions, které můžete zhlédnout a vyslechnout zde:


Janele z Liků: Undergroundová básnířka, facebooková exbicionistka a zpěvačka stejnojmenné hudební společnosti, s níž se v roce 2010 umístila mezi finalisty Malé alternativy Unijazz. V roce 2011 vydala sbírku Ze starých mýdel.

GOT A WOLF [Blansko]
mathcore / punk
Máte rádi Dillinger Escape Plan, Botch nebo Converge? Kluci z Blanska hrajou něco mezi chaotickým hc, mathcorem a punkem. Přijedou k nám vyhnat vlky, tak se připravte na pořádnej průvan! Člověk by řek, co dělají na takové celkově vyklidněnější akci… Ještě k tomu opět na podiu… Ale důvod je jasný, Got a Wolf vystoupí na úplný závěr akce pro všechny, kteří by si po předchozím přídělu připadali možná až moc sluníčkově;)


Miroslav Sosoi: U Nakladatelství ČSAF publikoval sbírku s názvem Těla. Živě a barvitě reflektuje duchovní eskapády ve sbírce prózy a poesie Cruor Bestia nebo v knize Pokání. Autorova tvorba je příznačná svou ojedinělou surovostí a dekadentním naturalismem.

YOKO PHONO [Plzeň]
post rock / math rock
A tímto se dostáváme k poslední kapele, která se čím dál víc dere do popředí zájmu svého bližšího a nyní i vzdálenějšího okolí. Již po pár koncertech dostali pozvánku na celosvětově uznávaný Creepy Teepee festival, skončili druzí v Plzeňské soutěži mladých kapel Můza nebo se prosadili do line-upu festivalu Živá ulice jako Mladá krev! Ale hlavní předností této kapely je její super bejvák, kde často ubytováváme kapely. Každý kdo to dělá, ví své, takže respekt! Stylově se kluci pohybují někde mezi post rockem a math rockem a my všichni jsme zvědaví, kam jejich cesty budou směřovat dál…

Zdeněk Ježek: Chebský rodák a zakladatel skupiny ESAZLESA. Většina jeho tvorby vzniká na pivních podtáckách a papírkách politých pivem. Jeho básně, jsou často základy textů výše zmíněné kapely a jsou plné dekadence a reflexe vůci sama sobě.

Kde: Divadlo pod Lampou, Havířská 1, Plzeň
Kdy: 22. 10. 2014 od 19:00!!!
Vstupné: 130 Kč v předprodeji / 160 Kč na místě
Lineup: TBA

[tisková zpráva pořadatele]

Hate Eternal mají nového vydavatele a nahrávají desku

19. října 2014 v 13:17 | Ježura |  Music News
Američtí death metalisté Hate Eternal oznámili, že kapela nově zakotvila pod křídly francouzského labelu Season of Mist. Dvojice Eric Rutan a J. J. Hrubovcak navíc aktuálně pracuje na novém albu, které by se mělo na pultech obchodů objevit někdy zkraje příštího roku. Nahrávání samozřejmě probíhá v Rutanově studiu Mana Recording, kde v minulosti nahrávali třeba Cannibal Corpse, Ephel Duath nebo Goatwhore.

Eric Rutan, lídr kapely, o novinkách u Hate Eternal hovoří takto: "Jsme nadšení z toho, jak nahrávání našeho alba zatím pokračuje, a také z našeho nového labelu a domova u Season of Mist. Tvrdě jsme pracovali na tvorbě těch skladeb, aby odrážely naši cestu z naší minulosti do přítomnosti a cestu Hate Eternal a jejích členů. Skládání tohohle alba byl dlouhý a pracný proces. Stálo nás to ohromné množství odhodlání, krve a potu, abychom tohle všechno uskutečnili. Jsme extra hrdí na to, čeho jsme z kreativního hlediska dosáhli, a nadšení z vyhlídky na vydání toho, co považujeme za nejsilnější materiál Hate Eternal vůbec. Teď je čas přivést tohle všechno k životu!"

Hate Eternal mají na kontě zatím pět řadových nahrávek. Poslední z nich, deska "Phoenix Amongst the Ashes", vyšla v květnu 2011 u Metal Blade Records. Kapelu loni v říjnu opustil bubeník Jade Simonetto, který s Hate Eternal hrál od roku 2007.

Pilgrim - The Roots

19. října 2014 v 10:10 | Prdovous |  Recenze
Česká scéna je na folkové kapely všeho druhu bohatá až až, a kdybyste po mně chtěli vyjmenovat jen ty, které se nechají inspirovat Bretaní, Irskem nebo středověkem, z fleku vám jich vysázím alespoň pět, přičemž každá z nich má něco do sebe. A protože takových smeček není nikdy dost, jsem popravdě rád, když se z našich luhů a hájů vyklube nějaká další. A ač Pilgrim podle kapely samotné není kdovíjak mladé uskupení a jeho cesta sahá pěkných pár let zpátky, mluvit se o něm začíná až v současnosti ve spojitosti s debutovou deskou "The Roots", která vyšla letos v červenci.

Čtyřčlenné uskupení o své hudbě mluví jako o fairy folku, což je pojmenování nečekaně přesné. Já ani nevím, kam bych Pilgrim šoupl, protože lavírují někde mezi irskými lidovkami, středověkými písněmi, silně se nechávají inspirovat ve fantasy a k tomu se celou deskou jako had proplétá podmanivá melancholická nálada, která se snaží skladby držet pohromadě a dát jim hloubku. Upřímně, kdyby většina alba neměla tak třeskutě smutný a místy až zádumčivý nádech, přišlo by o většinu svého kouzla. Bohumínské kvarteto je navíc hudebně dost na úrovni a písně jsou řádně rozmanité, od pomalejších balad přes veselejší písně až k naléhavým, místy až trýznivým kusům. To platí hlavně pro druhou "Bewitched", ze které jsou sice cítit poslední Dornenreich na sto honů, zároveň mi ale nepřijde, že by k onomu dost specificky vypjatému souznění nástrojů došli kopírováním. Jen možná škoda příliš afektovaného refrénu, který mi do písně příliš nezapadá.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Pilgrim]

Samael: Praha - Nová Chmelnice, 11.10.2014

18. října 2014 v 21:40 | MF |  Reporty
Nedá se tvrdit, že by se snad Samael se svou studiovou tvorbou nějak vysloveně flákali, ta alba vydávají více či méně pravidelně, přesto jsou tomu už vlastně víc jak tři roky, co vyšla poslední deska s názvem "Lux Mundi". Již koncem loňského roku Švýcaři ohlásili, že začínají pracovat na další nahrávce, jenž od té doby se žádné bližší novinky neobjevily. Nicméně ani v období příprav nového alba nešidí koncertní činnost, v jejímž rámci si v sobotu 11. října odskočili i do Prahy.

Pořadatel celý večer pojal v industriálně metalovém hávu (bez nějakého většího nároku na terminologickou přesnost… obecně vzato by šlo o industriálnosti některých takzvaně industrial metalových kapel dost úspěšně polemizovat), takže nejen samotní Samael, ale i jejich české předkapely svou tvorbou spadají do tohoto subžánru.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Behemoth budou vydávat nové EP

18. října 2014 v 19:24 | MF |  Music News
Polští Behemoth budou vydávat nové minialbum s názvem "Xiądz". Počin bude k dostání už od 1. listopadu, a to pouze v limitované, ručně číslované vinylové podobě. K dispozici budou celkem tři barevná provedení - černé (500 kusů), zlaté (500 kusů) a černo-zlatý splatter (1000 kusů). Trailer na minialbum najdete na konci článku.

EP bude obsahovat dvě dříve nevydané písničky - "Nieboga czarny xiądz" pochází z období nahrávání posledního alba "The Satanist" z letošního února a "Towards the Dying Sun We March" z natáčení předchozí desky "Evangelion" (2009). Třetí přítomný song, "Moonspell Rites", je pak znovunahranou verzí tracku, jenž se původně objevil na stařičkém EP "And the Forests Dream Eternally" z roku 1994.

"The Satanist" byla první deska Behemoth po období útlumu činnosti kapely, které bylo zapříčiněno zdravotními problémy zpěváka a kytaristy Nergala, jemuž byla v roce 2010 diagnostikována leukémie, z níž se posléze úspěšně vyléčil.

Behemoth se příští rok v rámci koncertního turné opětovně vrátí do České republiky - 24. dubna 2015 vystoupí ve Zlíně v klubu Masters of Rock Café. Role předskokana se ujmou švýcarští okultisté Bölzer.

Tracklist "Xiądz":
01. Nieboga czarny xiądz
02. Moonspell Rites
03. Towards the Dying Sun We March


Nové klipy od Gotthard a Kaledon

18. října 2014 v 17:52 | Ježura |  Music News
>>> Švýcarští hard rockeři Gotthard vydali videoklip ke skladbě "C'est la Vie", která se objevila na jejich aktuální nahrávce jménem "BANG!". Ta vyšla letos v létě a jedná se už o druhou nahrávku kapely od tragického úmrtí zpěváka Stevea Lee, na jehož místo nastoupil Nic Maeder.


>>> Nový klip mají na kontě také italští power metalisté Kaledon. Pohyblivého doprovodu se dočkala skladba "The Calm Before the Storm", která se objeví na desce "Antillius: The King of the Light". Novinka vychází 18. listopadu u Scarlet Records.


Borknagar nahrávají

18. října 2014 v 15:30 | Ježura |  Music News
Z tábora norské progresivně black metalové stálice Borknagar dolehla zpráva o tom, že kapela začíná nahrávat své nové album. Stalo se tak prostřednictvím tohoto stručného upozornění: "Ou jé, konečně zpátky ve studiu. Je čas zase nahodit motor... Skvěle!"

O nové desce zatím není známo nic konkrétního, ovšem půjde již o desátý řadový počin v historii kapely. Novinka naváže na album "Urd", které v březnu 2012 vydali Century Media Records a na kterém se jako regulérní člen kapely poprvé po deseti letech podílel zpěvák a baskytarista ICS Vortex (Arcturus, sólová dráha). Deska "Urd" vyšla ve formátu jewelcase CD, digipack CD a dvou limitovaných LP edicích - zlaté (pro severoamerický trh, 100 kopií) a zelené.

7 H.Target - 0.00 Apocalypse

18. října 2014 v 10:07 | nK_! |  Recenze
Také jste se při čtení nadpisu trochu opotili? Neumíte si představit, jak byste o takové kapele vyprávěli kamarádům, když vůbec netušíte, jak tuhle šílenost vyslovit? Nebojte, nejste sami. Mám totiž úplně stejné pocity. Naštěstí se pod tímhle prapodivným názvem skrývá solidní nálož kvalitní muziky, takže doufám, že budete mít alespoň nějaký důvod pokračovat ve čtení. A o co že tedy jde?

Vězte, že 7 H.Target (ono se to i blbě píše...) jest ruská parta dlouhodobě hoblující technický brutal death metal. A protože se mohu pochlubit minimálně tím, že jsem velkým příznivcem tohoto žánru, ani chvíli jsem neváhal a jal se desku s radostí hodnotit. I přes ono magorské pojmenování a původ kapely jde totiž o jedno z nejlepších brutal deathových alb, se kterými jsem měl letos tu čest.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Preludium - Redemption

17. října 2014 v 21:22 | Kaňour |  Recenze
Úvod dnešního povídání zasvětím jednomu srovnání. Byť to může leckterým znít až kacířsky, boom Behemoth si dovolím přirovnat k tomu, co se dělo před několika lety kolem Dimmu Borgir. Oba spolky se vypracovaly v komerčně úspěšné kapely a dokázaly tak představit extrémní metal širšímu obecenstvu, přičemž především pozice Behemoth je ve své domovině takřka neohrozitelná. Naši severovýchodní sousedé však měli z několika ohledů cestu mnohem trnitější. Polské silně věřící obyvatelstvo je v otázce náboženství často zcela nekompromisní a minimálně z toho hlediska to měla Nergalova smečka rouhačů složitější. K tomu si přidejme ještě jeden fakt. Norsko bylo od počátku zčernalých věků vedeno za Mekku (v dnešní době získává toto sousloví zcela nový rozměr) black metalu. Do Polska se tato hudba dostala až o pár let později a tehdejší scéna nevykazovala sebemenší náznak směřující ke vzniku dnes natolik uznávané polské školy (black/)death metalu.

Jestliže šlo v době vydání prvních počinů Dimmu Borgir, tedy kolem roku 1994, říct, že norský black metal byl několika výjimečnými nahrávkami prakticky definován, to polští Behemoth onu záplavu nahrávek způsobili sami a stali se tak nejen komerčním gigantem, ale i velice vlivnou kapelou v undergroundových vodách. Ty vyplivly i black/deathové kvarteto Preludium, o němž dnes zapředeme řeč.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Grindscene Records Sign Foul Body Autopsy: New EP Announced

17. října 2014 v 18:20 | MF |  Music News
Grindscene Records Sign Foul Body Autopsy: New EP Announced

Grindscene Records today reveal a swell in their roster having picked up emerging extreme metal one man outfit Foul Body Autopsy.

Label manager Pete Clarke comments: "We are thrilled to welcome Foul Body Autopsy onto our roster. FBA formed in 2010 and has been carving its name into the UK for 4 years now. This one-man army will be releasing a new 2 track EP entitled 'So Close To Dehumanization' unto the world on November 4th 2014."

Armed with an iPod, guitar and a desire to crush skulls Foul Body Autopsy is a one-man band from Leicester City founded by metal maverick Tom Reynolds. Over the space of 4 years Tom has released a full-length album and is now working with Equivalence Music Management & Grindscene Records planning for a full metal tirade in the UK.

Prior to this Tom has played Bloodstock Open Air and has shared the stage with the likes of Prostitute Disfigurement, Flayed Disciple, Cancerous Womb, General Surgery, Aeon, Cerebral Bore, Panic Cell, Cannabis Corpse, Decapitated, Aborted, Basement Torture Killings, Amputated, Ageless Oblivion, Leng Tch'e, Thy Art Is Murder, Scordatura and Carnal Decay.

With pure shred techniques, blistering speed and no lack of humour within his show this is a unique show that should not be missed.

Tom comments on the signing: "I'm very proud to be on Grindscene Records; in fact it was the only UK label I wanted to be on."

Artwork, as seen above, was completed by Coki Greenway (Bloodshot Dawn, Aborted, Legion Of The Damned, Suicide Silence, Opeth).

'So Close To Dehumanization' Tracklist
01) So Close To Complete Dehumanization
02) Born In To A Manmade Hell

Watch The 'So Close To Dehumanization' Trailer Here
http://youtu.be/f5wiei9gGV0

Pre-Order 'So Close To Dehumanization'
HERE

www.facebook.com/foulbodyautopsyofficial

[tisková zpráva]

Nové EP Taake

17. října 2014 v 15:49 | MF |  Music News
Kontroverzní black metalová stálice Taake z Norska bude vydávat nové EP s názvem "Kulde", jehož obal se nachází vpravo. Minialbum bude k dispozici na nadcházejícím evropském turné a objeví se na něm dvě zbrusu nové skladby, jeden cover a jedna předělávka vlastní písně z 90. let.

V rámci zmiňovaného evropského turné se Taake objeví hned dvakrát v České republice. Nejdříve to bude 22. října v Ostravě, kde dále vystoupí Švédové Valkyrja a španělští Noctem. Druhý koncert se pak odehraje na festivalu Phantoms of Pilsen v Plzni, kde Norové vystoupí v pátek 24. října. Kromě Taake se zde objeví třeba Centinex, Agrypnie, Angantyr nebo Diabolical.

Zatím poslední řadový počin Taake se jmenuje "Noregs vaapen" a vyšel v září 2011 u Karisma Records. Hoest, lídr skupiny, desku nazpíval a nahrál na ní i všechny nástroje. Mimo něj se zde však objevilo i množství hostů, například Nocturno Culto (Darkthrone, Sarke), Attila Csihar (Mayhem, ex-Aborym, ex-Sunn O)))), Demonaz (Immortal), V'gandr (Helheim), Bjørnar Erevik Nilsen (Vulture Industries) nebo Ivar Bjørnson (Enslaved). Zajímavostí je, že v jedné písni se objevilo i banjo, které natočil Gjermund Fredheim (Syrach, živá sestava Taake).

Ohledně případného nového alba se Hoest vyjádřil jen stručně v tom smyslu, že může i nemusí vzniknout.

Vychází 60. číslo Pařátu

17. října 2014 v 14:16 | MF |  Music News
Vychází 60. číslo Pařátu

Pařát se vrací s jubilejní "šedesátkou", jejímž hlavním tématem je rozbor deathmetalové legendy VADER, ale důkladně byly prolustrovány i mnohé další tuzemské a zahraničních tvrděmetalové kapely a osobnosti.

Součástí Pařátu je tentokrát nové album matadorů V.A.R., kteří letos oslavují čtvrtstoletí na scéně. Dvě skladby z desky "Level 6" lze poslechnout již nyní na webu Pařátu, tamtéž je i kompletní obsah a všechny další informace.

Chcete-li nahlédnout na některé stránky a plakáty, pusťte si krátké video

[tisková zpráva vydavatele]

Boris Carloff vydává novou desku

17. října 2014 v 12:47 | MF |  Music News
Český hudebník a producent Boris Carloff aktuálně vydává svou druhou desku. Počin se jmenuje "Morphosis", jeho přebal najdete napravo a tracklist na konci článku. Křest nahrávky proběhne už dnes, v pátek 17. října, v Praze v klubu La Loca. Carloff se poté vydá na turné po České republice, které bude čítat dalších osm zastávek.

Deska je inspirována Islandem a zčásti také vznikala právě na tomto ostrově. Produkce se ujal Islanďan Barði Jóhannsson. Jako host se pak v písničce "I've Been Thinking of You" představí zpěvačka Katrína Kata Mogensen z islandské indie rockové skupiny Mammút.

Oficiální videoklip ke skladbě "Days Go By" si můžete pustit na konci článku.

"Morphosis" se stane nástupcem Carloffova sólového debutu "The Escapist", jenž vyšel v roce 2012 u Championship Music. Počin dostal hned několik ocenění, například cenu Apollo, cenu Anděl v kategorii elektronické hudby nebo dalšího Anděla za videoklip roku k písni "Falling".

Tracklist "Morphosis":
01. I'm an Island and People Are the Sea
02. Days Go By
03. Cos You Know
04. Cave
05. No Matter
06. Intermezzo
07. All the Things at Last
08. I've Been Thinking of You
09. Too Soon, Too Close
10. Last Runner


Black Autumn - Losing the Sun

17. října 2014 v 9:58 | Kaňour |  Recenze
Ačkoliv se black metal vyhřívá na výsluní mého žánrového žebříčku oblíbenosti, rozhodně se nedá říct, že bych bezbřeze vyhledával všechny jeho nové přírůstky, kterými je denodenně obohacován. Jakmile se však ona novinka tváří alespoň trochu zajímavě a nekonvenčně (samozřejmě vzhledem k žánrovým standardům, black metal je sám o sobě nekonveční až až), neváhám a desku s potěšením protočím. Tentokrát jsem měl štěstí a jedna taková věc doputovala i k nám do redakce. Netvrdím, že projekt Black Autumn na své desce výrazně vybočuje ze zajetých kolejí, ale i tak jde o poměrně zajímavou záležitost, která si své poslechy zaslouží.

Uskupení Black Autumn spatřilo světlo světa již kolem roku 1995 a od počátku bylo vedeno jako dvoučlenný projekt v čele s protagonisty M. Krallem a TH. První veřejné nahrávky byly vydány na přelomu tisíciletí, přičemž první plnohodnotná deska vyšla až v roce 2007. Od jisté doby Black Autumn funguje jako one-man projekt M. Kralla. Kdy však k úpravě sestavy došlo, známo není. Projekt údajně začínal na depresivním black metalu, což stvrzují názvy demo nahrávek jako "Isolation", "End" nebo "Cult of Nihil", a koneckonců i název letošní nahrávky není dvakrát optimistický - "Losing the Sun". V poslední době mám pocit, že termín depresivní black metal je zbytečně nadužíván a ani polovina nahrávek opatřených tímto zařazením dle mého nesplňuje slůvko depresivní. To, že to často není ani black metal, teď nechávám stranou. Vůbec bych se tedy nedivil, kdyby "Losing the Sun" někde vylezlo pod označením DSBM, i když s tímhle žánrem vlastně nemá nic společného.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Naturmacht Productions]

Unisonic - Light of Dawn

16. října 2014 v 21:01 | Ježura |  Recenze
Když před dvěma lety Unisonic vydali svůj eponymní debut, podařilo se jim přesně to, v co doufali snad všichni fanoušci Michaela Kiskeho dlouhé roky - nahrát povedenou desku, která nejen že zpečetila Kiskeho návrat na metalovou scénu, ale také dokázala, že když se chce, i v 21. století jde podle keeperovského receptu vyrobit zcela současný a svěží materiál. Na obloze melodického metalu tak jasně zazářila další hvězda a bylo jen otázkou času, kdy tenhle all-star team zúročí úspěch debutu dalším řadovým zářezem. Ten čas je tady.

"Light of Dawn" pokračuje přesně tam, kde "Unisonic" skončilo, a i přes lehkou obměnu studiového personálu jede dál bez jakýchkoli viditelných změn - poněkud svérázným motivem přebalu počínaje a soundem nahrávky konče. Je to dílo vyhraných mazáků s hromadou zkušeností z první ligy a také podle toho zní, což je znát na první poslech. Dojem z "Light of Dawn" je kompaktní, a to navzdory tomu, že se na desce prakticky pořád něco děje. Co se instrumentální stránky alba týče, první housle hraje samozřejmě kytarový tandem Mandy Meyer - Kai Hansen a oba pánové se činí vskutku poctivě. Riffy, sólíčka, vyhrávky - je tu všechno, je toho hromada, má to úroveň a pohromadě to funguje tak, jak by mělo. Prostě profi práce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Klipy od Dark Fortress a Liv Kristine

16. října 2014 v 19:45 | Ježura |  Music News
>>> Němci Dark Fortress zveřejnili videoklip natočený ke skladbě "Chrysalis" z aktuální novinky "Venereal Dawn". Video natočil tvůrce obalu desky, Daniël van Nes, a spolupracoval při tom s lidmi jako jsou Sanja Maier-Hasagic, Morean (zpěvák Dark Fortress) nebo americký moderní tanečník a choreograf Jack Gallagher.


>>> S novým klipem se hlásí taktéž norská zpěvačka Liv Kristine (Leaves' Eyes). Skladba "Love Decay", na které si zahostoval Michelle "Darkness" Huber z End of Green, se objeví na desce "Vervain", kterou Liv Kristine v rámci svého sólového projektu vydá na přelomu října a listopadu.


I Warned You vydali druhé album

16. října 2014 v 18:05 | MF |  Music News
Karlovarská skupina I Warned You právě vydala své druhé album s názvem "Hoods of Incomplete", jehož obal se nachází vpravo a tracklist níže. Počin vychází pouze v digitální a je k mání za name-your-price na Bandcampu kapely. Nahrávání desky proběhlo letos v květnu a v červnu ve vyškovském studiu Davos pod dohledem Otyna. Lyric video k songu "Fragments to Guide" najdete na konci článku.

"Hoods of Incomplete" navazuje na debutový počin "Breathing the Scarlets", jenž vyšel koncem roku 2012 jako příloha magazínu Pařát.

Tracklist "Hoods of Incomplete":
01. Intro - 01:33
02. Up to Us - 03:52
03. The Travelers - 02:48
04. Fragments to Guide - 04:05
05. Vantage Point - 04:06
06. Departure - 03:18
07. Hoods of Incomplete - 03:09
08. Sequels - 03:12


VARATHRON reveal new lyric video for "Arcane Conjuring"

16. října 2014 v 16:54 | MF |  Music News
VARATHRON reveal new lyric video for "Arcane Conjuring"

Long-running Greek black metallers VARATHRON release a brand new track "Arcane Conjuring" taken off their upcoming album "Untrodden Corridors of Hades". The album is set to be released on the 21st of November in Europe and on the 9th of December in the rest of the world via Agonia Records. "Arcane Conjuring" can be experienced in the form of a lyric video exclusively at Terrorizer Magazine and Metal Hammer Greece, here:

Terrorizer Magazine:
http://www.terrorizer.com/news/terrorizer-premieres-new-varathron-track
Metal Hammer Greece:
http://www.metalhammer.gr/2014-01-18-10-42-36/news-2/5773-varathron-lyric-video-arcane-conjuring

VARATHRON's early albums are considered to be the cornerstones of the Hellenic black metal scene, alongside the releases of Necromantia and Rotting Christ, with whom the group shared members as well as similar fascination towards early style. The band's trademark are mid-paced riffs that have a classic, old-school feel strengthened by a progressive view, as well as epic atmosphere that only few can match.

"Untrodden Corridors of Hades" was recorded, mixed and engineered by Kostas Kalampokas at Infinite Loop Music Studio (https://www.facebook.com/InfiniteLoopStudio), Greece and mastered by Tom Kvålsvoll at Strype Audio (1349, Arcturus, Darkthrone, Emperor, Code, Ulver) in Norway. The album artwork has been created by Mark Riddick (Arsis, Absu, Mystifier, The Black Dahlia Murder).

VARATHRON will have its new album released in various formats including: digipack CD, box CD (including a bonus CD with rare tracks, a patch and a poster; limited to 350 copies), black vinyl, coloured vinyl (hand-numbered) and digital.

Tracklist:
01. Kabalistic Invocation of Solomon
02. Realm of Obscure
03. Arcane Conjuring
04. Leprocious Lord
05. The Bright Trapezium
06. Death Chant
07. Delve Into the Past

Line-up:
Stefan Necroabyssious - vocals
Achilleas C - guitars
Sotiris - guitars
Stratos - bass
Haris - drums


[tisková zpráva vydavatele]

Druhý videoklip od Septic people - Zlatá klec je tady a útočí na Vaše ušní boltce!!

16. října 2014 v 15:10 | MF |  Music News
Druhý videoklip od Septic people - Zlatá klec je tady a útočí na Vaše ušní boltce!!

Téměř po dvou letech pouští Septic people do světa své druhé oficiální video "Zlatá klec", které je zároveň první známkou chystané III. desky, na které skupina usilovně pracuje. O nesporné kvalitě tohoto ansáblu se můžete přesvědčit shlédnutím tohoto velmi nadupaného songu a vychutnat si tak silné melodie a aktuální témata nově působících kapely na hudebním trhu. Příjemný poslech!!


[tisková zpráva kapely]


Klipy od Carcass a Flying Colors

16. října 2014 v 13:57 | Ježura |  Music News
>>> Legendární Britové Carcass vydali videoklip ke skladbě "The Granulating Dark Satanic Mills" z jejich comebackového alba "Surgical Steel" (2013). Kapela krom toho chystá vydání nového EP "Surgical Remission / Surplus Steel", o kterém jsme se dozvíte víc ve starší novince.


>>> Klipem podporuje své aktuální album také americká rocková superskupina Flying Colors. Zvěčnění v podobě videoklipu se dočkala skladba "A Place in Your World", která se nedávno objevila na desce "Second Nature".


Sunnata, MOAFT, Cyclamen v Praze 18.10.

16. října 2014 v 12:02 | MF |  Koncerty & Akce
Heartnoize Promotion & BrainWave Production uvádí:

"SUNNATA (sanskrit, noun for 'voidness', 'emptiness') is a soundscape, where noise crossfade clearness, where walls of fuzz, delay and reverb confront the monolith of absolute silence."

// SUNNATA (dark grunge/stoner, Poland)

Sunnata značí v sanskrtu prázdnotu, ale také jednu z nejzajímavějších kapel varšavské, potažmo polské undergroundové scény. Čekejte fúzi těžkopádných stonerových riffů a melodiky připomínající rané Pearl Jam, drastické změny a předávkování distorzí. Naživo navíc zahalené v mraku mlhy a opojného hluku. Jejich aktuální čtvrtý počin Climbing the Colossus nasbíral slušnou řádku pochvalných recenzí a za svou šestiletou kariéru předskakovali mj. kapelám Kylesa, Suma i Karma to Burn. České obecenstvo se s nimi mohlo seznámit na letním festivale Psy-High, kde byli jedním z headlinerů, a nyní má ideální příležitost si excelentní show zopakovat. Let there be noise.

// MOAFT (post-rock/post-metal, Poland)

Představte si notový zápis medvědího útoku - a to jsou přesně MOAFT. Ve vodách instrumentálního post-rocku a post-metalu se tato trojice pohybuje natolik unikátně, že je možná lepší nazývat věci pravými jmény a použít jimi vymyšlenou žánrovou škatulku: Regressive Alternative. Do Prahy přijedou propagovat už třetí nahrávku a posuďte z bezpočtu videí sami, že experimentální pojetí dává prostor jak humoru, tak k brutalitě.

// CYCLAMEN (post-hardcore/screamo, France)

Správně uřvané emíčko odkazující k tomu nejlepšímu screamu, které Francie dlouhá léta produkovala a stále produkuje. Le Mans není jen automobilový okruh a jeden z nejslavnějších závodů na světe, ale i rodiště této mladé formace, jejíž debutové album Les Mémoires možná i díky sugestivnímu artworku a francouzštině odkazuje tak trochu k tvorbě Prokletých básníků. Melodické sluníčkové vyhrávky střídají zběsilé riffové hony plné syrové a surové hniloby. Po Hradci, Plzni a Budějovicích bude Praha čtvrtým českým městem, které bude mít tu čest s Cyclaboys.

// SAKALA (post-hardcore/screamo, Havlíčkův Brod)

Teprve druhý pražský koncert si odbude havlíčkobrodské trio známé pod jménem Sakala. Po famózním vystoupení v Modré Vopici na jaře letošního roku přiveze songy z připravované desky a není vyloučeno, že to bude vůbec první příležitost si nahrávku zakoupit. Syrové screamo věrné samo sobě doplněné nadupanou rytmikou, kde nikdy nevíte, co vás čeká za rohem dalšího taktu, podpořené stoprocentním kontaktním koncertním nasazením.

VSTUP DOBROVOLNÝ V ROZMEZÍ 150 - 250 Kč
ENTRY VOLUNTARY BETWEEN 150 - 250 CZKKDE: Fatal Music Club - Rokycanova 29, Praha 3 - Žižkov
KDY: 18. 10. 2014 19:00


[tisková zpráva pořadatele]

Monolith - Dystopia

16. října 2014 v 9:56 | Kaša |  Recenze
Povídání o Monolith nelze začít jinak než u vlny retro kapel, které se svou hudbou snaží vzkřísit 70. léta. Ať už bychom jako přední zástupce tohoto trendu, který nemalým způsobem promlouvá do aktuálního dění na rock/metalové scéně, označili rockové Graveyard, doomovější Witchcraft, heavy metalové The Sword nebo naopak psychedelické mágy Kadavar, tak bychom pokaždé skončili u jednoho jediného jména. Black Sabbath. Některé kapely se k jejich odkazu hlásí více, jiné zase méně, nicméně dopad asi nejvlivnější kapely heavy metalu je dodnes znatelný a u těchto spolků to platí dvojnásob. A právě Monolith jsou jednou z kapel, která do tohoto ranku zapadá snad ještě víc než všechny ostatní, se kterými jsem se doposud setkal, ale k tomu se ještě dostaneme.

Nejdříve troška suchých faktů o Monolith. Tahle trojice vznikla v německých Brémách v roce 2010 a "Dystopia" je její první album. Předcházelo mu loňské čtyřskladbové EP "Monolith", na kterém už byla jasně definovaná tvář kapely jakožto nositelky odkazu heavy doom metalu se silným psychedelickým nádechem. Výsledek zní přesně tak, jak lze od podobné hudby očekávat. Pomalé, hodně pomalé jednoduché kytarové riffy, které jdou ruku v ruce se stejně neuspěchanou rytmikou. Některé ze skladeb mají dokonce slabý blues rockový nádech, kdy zejména ústřední kytarová linka v "Sleepless Eyes" tento dojem umocňuje ze všech nejvíc. Jinak však pomalé doomové plochy hrají prim, to je doufám jasné.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

North Bohemian Funeral Orations

15. října 2014 v 23:29 | MF |  Koncerty & Akce
North Bohemian Funeral Orations

Moravská noise sludge/doom chasa BLUES FOR THE REDSUN vyráží na tři koncerty na severní konec naší krajiny ve společnosti post metal/hardcore bandy Drom. Jednotlivé zastávky budou vypadat následovně:

16. října 2014 Liberec - Azyl + LES
17. října 2014 Chomutov - Kubovna + DROM, V RUKOU OSUDU
18. října 2014 Děčín - Biograffs + DROM, MORE DANGEROUS THAN A THOUSAND RIOTERS, ANOTHER FIVE MINUTES

Doval si zkazit náladu a provětrat uši.


[tisková zpráva]