Říjen 2014

HammerFall - (r)Evolution

23. října 2014 v 21:06 | MF |  Recenze
Hemrfól, Hammerfail, Kemrfall… těch rádoby vtipných zkomolenin by šla určitě vymyslet ještě tuna, ale ve skutečnosti se ta kapela přece jenom jmenuje HammerFall a před nějakými 15 a více lety patřila k největším nadějím heavy metalu. V době, kdy klasický metal nebyl zrovna na výsluní popularity, začali tihle Švédové kovat ten nejtypičtější heavy/power, jaký si jen člověk dokáže představit, ale ve skutečnosti to vlastně nebyla vůbec špatná muzika a HammerFall s ní také slavili úspěch. Postupem času z naděje vyrostla stálice, která má své místo na heavy metalové mapě už dávno jisté a která svým způsobem přesáhla i hranice svého stylu, čehož je důkazem pravidelné umisťování na předních pozicích v žebříčcích prodejnosti ve své domovské zemi.

Nicméně jak se ukázalo, i tato pozice se může lehce zaviklat a není neotřesitelná - důkazem bylo předcházející album "Infected" (2011), na němž HammerFall zkusili něco, co dle mínění svých věrných fandů asi zkoušet neměli - zkusili se trochu změnit. Poprvé v historii obal bez typického rytířského maskota, na jehož místo nastoupila krev, ruka a zombie náměty. Paradoxem ovšem zůstává, že to byly změny čistě kosmetického rázu, nešlo o vůbec nic velkého, protože hudebně se HammerFall zas až tak zásadně nepohnuli a vesměs stále šlo o tu jejich klasiku. Nahrávce pak příliš nepomohl ani trochu nevýrazný pilotní singl "One More Time", který z mého osobního pohledu nebyl špatný, akorát se příliš nehodil na to, aby nalákal fandy na novou placku skupiny jako HammerFall.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Klipy od Crowbar a Einherjer

23. října 2014 v 19:34 | MF |  Music News
>>> Zámořští sludge metaloví veteráni Crowbar do světa vypustili další videoklip ke svému letošnímu albu "Symmetry in Black" - tentokrát padla volba na song "Symmetry in White", o jehož zrežírování se postaral Mike Holderbeast z Cement Level Studios (Eyehategod, High on Fire, Goatwhore). Právě s ním už Crowbar před pár měsíci natočili i první videoklip k letošní novince pro skladbu "Walk with Knowledge Wisely".


>>> Norové Einherjer mají těsně před vydáním své šesté (po obnově činnosti v roce 2008 druhé) desky s názvem "Av oss, for oss" - počin vychází 27. října a další detaily o něm najdete ve starší novince. Nyní bylo zveřejněno k písničce "Nord og Ner" - výsledek najdete na konci článku. Režii klipu si vzal na starost Costin Chioreanu (Mayhem, Vulture Industries, 1349), který už pro Einherjer vytvořil předchozí video k novému albu, "Nidstong".


Malevolent Creation mají smlouvu a kutí desku

23. října 2014 v 17:46 | Ježura |  Music News
Death metaloví veteráni Malevolent Creation původem z americké Floridy hlásí podpis nové smlouvy se Century Media Records a také informují o tom, že už se pracuje na nové řadové desce. Ta bude v pořadí již dvanáctá, která pod hlavičkou Malevolent Creation vyjde, a její vydání se plánuje na příští rok.

Zpěvák Bret Hoffmann komentuje: "Jsem nadšený a extémně natěšený z podpisu a spolupráce se Century Media! Věřím, že konečně dostaneme ten správný impulz, který potřebujeme k tomu, dostat naši muziku opravdu mezi lidi!!"

Poslední řadová deska, kterou Malevolent Creation zatím vydali, se jmenuje "Invidious Dominion" a vyšla v srpnu 2010 u Nuclear Blast. V témže roce stihli Malevolent Creation vydat ještě živé album "Australian Onslaught", v roce následujícím pak demo "Demo 1987" a DVD s názvem "Death from Down Under", na němž je zachycen koncert z března 2009 z australského Sydney.

CENTINEX launch new song "Death Glance" via Noisey

23. října 2014 v 13:12 | MF |  Music News
CENTINEX launch new song "Death Glance" via Noisey

Swedish reformed death metallers CENTINEX have teamed up with Noisey to premiere a new track "Death Glance", from the band's upcoming full-length album "Redeeming Filth". Stream the new song, before the release hits the stores via Agonia Records on November 21st in Europe and December 9th in North America, at:

http://noisey.vice.com/en_ca/blog/centinex-is-bulldozing-steamrolling-old-school-death-metal-badass-ery

CENTINEX is made of Martin Schulman (Demonical) on bass, Sverker Widgren (Demonical, Diabolical) on guitars, Alexander Högbom (October Tide, Spasmodic) on vocals and Kennet Englund (Interment, Centinex 1999-2003) on drums. Commented by the band's founder and mastermind, Martin: "Influenced and inspired by the early 90's classic Florida-scene, "Redeeming Filth" picks up the spirit from our 1992-debut "Subconscious Lobotomy" and leads us back to the golden days of riff-oriented death metal. The future looks soaking brutal!".

Band's ninth album, the successor to "World Declension" (2005), was recorded at Amplified Studios and mixed & mastered at Garageland Studios by Ronnie Björnström (Aeon) during the spring of 2014. Album cover (see below) has been created by Twilight 13 Media (At The Gates, Arch Enemy, Darkthrone).

"Redeeming Filth" will be available in: digipack CD, digital format, black vinyl and brown vinyl (handnumbered and including poster; limited to 100 copies).

Tracklist:
01. When Bodies Are Deformed
02. Moist Purple Skin
03. Death Glance
04. Stone Of Choice
05. Unrestrained
06. Bloodraze
07. Without Motives
08. Rotting Below
09. Dead, Buried and Forgotten
10. Eye Sockets Empty

Line-up:
Alexander Högbom - vocals
Sverker Widgren - guitars
Martin Schulman - bass
Kennet Englund - drums

Upcoming shows:
25.10 2014 CZE - Pilsen - Phantoms of Pilsen Festival
26.06 2015 GER - Protzen - Protzen Open Air

First revealed song "When Bodies are Deformed":
http://youtu.be/O0SSrraoh8Y

Second revealed song:
http://youtu.be/fK3PcDFQfak?list=UU9sr-X0O8B12CggdEm3m-yA

Physical pre-orders:
http://tinyurl.com/CentinexOrder

Digital pre-orders:
https://agoniarecords.bandcamp.com/album/redeeming-filth

Follow the band:
https://www.facebook.com/Centinexofficial

[tisková zpráva vydavatele]

Slup - Dramatorgie

23. října 2014 v 9:34 | MF |  Recenze
Ačkoliv slovíčko "slup" vypadá, jako že člověk něco slupnul, ve skutečnosti je Slup malá vesnička v jihomoravském kraji nedaleko Znojma. Osobně jsem tam nikdy v životě nebyl, nicméně podle všemocné Wikipedie zde nežije ani 500 obyvatel a podle mapy se tu nachází jeden kostel, jeden vodní mlýn a jedna autobusová zastávka. No, a kromě toho je Slup ještě taky grindová smečka z Brna...

Ačkoliv jsem v prvním odstavci věnoval víc prostoru obci Slup než kapele Slup, nemusíte se bát, že bychom se snad přeorientovávali na zeměpisnou stránku, protože si přece jenom budeme dále povídat spíše o té skupině. Slup brázdí vody undergroundu už nějakých pět let, během nichž odehráli necelé čtyři desítky akcí, vydali dvě vlastní fošny "Mimo mísu" (2012) a aktuální "Dramatorgie" (2014) a v loňském roce také 3-way split s nějakými smečkami z Austrálie a Mexika, jejichž jména stejně nikomu nic neřeknou, tudíž se jimi nemá cenu zabývat. Někomu by však mohla být povědomá jména muzikantů, kteří se ve Slup scházejí, protože ve tříčlenné sestavě najdeme i lidi z High Purity nebo Spineless Fuckers.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bizarre Leprous Productions]

Nifelheim, Vulcano: Praha - Nová Chmelnice, 16.10.2014

22. října 2014 v 20:33 | MF |  Reporty
Když do Prahy v loňském roce přijeli Nifelheim na svůj první koncert v České republice vůbec, upřímně mě opravdu sralo, že jsem tenkrát nemohl jet. Zvlášť když společně s nimi jeli brazilští veteráni Vulcano, kteří patří mezi nejstarší extrémně metalové smečky Jižní Ameriky, a dost luxusní support v podobě srbských The Stone a domácího kultu Maniac Butcher. Dost mě mrzelo, že jsem takovou akci tenkrát prošvihnul, zvlášť vzhledem k tomu, že jsem nečekal, že by se sem snad Nifelheim mohli někdy v blízké budoucnosti vrátit.

O to větší ovšem bylo překvapení, když měla švédská black/thrashová kultovka po roce a půl přijet znovu, a aby toho nebylo málo, opětovně v doprovodu Vulcano. Další předkapely tentokrát tak zajímavé nebyly, ale čert to vem, protože hlavním předmětem zájmu bylo přece jenom chodící železářství známé pod krycím názvem Nifelheim.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Agathodaimon končí

22. října 2014 v 19:03 | Ježura |  Music News
Poslední ze zakládajících členů Agathodaimon, Sathonys, se rozhodl z rodinných důvodů ukončit činnost kapely. Bližší detaily tohoto kroku osvětlil v následujícím prohlášení: "Nejprve důležitá informace - kapela se rozpadá. A je to sakra složité vyjádřit slovy. Agathodaimon mě věrně provázeli od založení v roce 1995. Když se ohlédnu zpět, mnoho věcí se od té doby změnilo, zatímco jiné přetrvaly - vždy jsme se soustředili na naše základní principy a filozofii kapely. A jedním z hlavních aspektů bylo vždy úsilí o co nejlepší možný výsledek. To ale vyžaduje velké množství oddanosti a času a přesně to je to, co teď nemůžu obětovat.

Vzhledem k tomu, že mám rodinu (2 děti), můžu si vybrat mezi ní a hudbou. Nebo se pokoušet o polovičatý kompromis. Zprvu to může znít triviálně a udělal jsem, co jsem mohl, abych prověřil všechny dostupné možnosti. Nakonec ale vyšlo najevo, že s kapelou nemůžu pokračovat na úrovni, kterou si zaslouží, která míří na 'nejlepší možný výsledek'. Takže potom, co jsem o tom hodně dlouho přemýšlel a probral to s ostatními kluky, shodli jsme se na tom, že nejlepší bude poslat kapelu na odpočinek. (Dlužno dodat, že někteří další členové částečně čelí podobným problémům, které by minimálně pro příští rok znemožnily větší aktivitu kapely.) Je to pro mě těžké rozhodnutí, ale bylo by ode mě bláznovství předstírat, že mohu jak skupině tak rodině věnovat patřičnou pozornost, jako tomu bylo doposud. A pracovat na dalším albu jen polovinou srdce... to ve výsledku vůbec není přijatelná možnost, nebylo by to fér k fanouškům ani naší filozofii.

Na druhou stranu to neznamená, že je kapela pryč navždy. Věci a podmínky se mění... Není jisté, že kapela bude v budoucnu pokračovat, ale ano, přejeme si to, takže je tu šance, že se někdy zase dáme dohromady. A budeme pokračovat tam, kde jsme skončili, s novou silou a energií. (Stejně si myslím, že to bez tvorby hudby vydržím...) Když o tom mluvím, někteří z nás dříve nebo později rozjedou nové projekty, budeme vás o tom informovat. Díky všem, co nás za ty roky podporovali."

Agathodaimon za svou bezmála dvacetiletou kariéru stihli nahrát celkem šest řadových desek. Poslední z nich, "In Darkness", vyšla v červnu 2013 pod hlavičkou labelu Massacre Records.

Klipy od At the Gates a Goatwhore

22. října 2014 v 16:41 | MF |  Music News
>>> Švédští death metaloví veteráni At the Gates aktuálně (27. října - více info tady) vydávají svou comebackovou desku "At War with Reality" a nyní na její podporu vypustili také oficiální videoklip k písničce "Death and the Labyrinth", který natočili pod dohledem režiséra Patrica Ullaeuse (HammerFall, In Flames, Arch Enemy). Výsledek sledujte tady:


>>> Extrémně metaloví Američané Goatwhore mají svou šestou řadovou fošnu s názvem "Constricting Rage of the Merciless" venku od začátku července a jeden klip - "Baring Teeth for Revolt" - už k ní natočili. Teď přidávají druhý, který vznikl k songu "Nocturnal Conjuration of the Accursed" - sledujte níže.

Ještě by se slušelo zmínit, že se Goatwhore zanedlouho představí v České republice - 12. listopadu se objeví na akci Prague Death Fest, která se odehraje v pražském klubu MeetFactory. Kromě Goatwhore se zde dále objeví Cannibal Corpse, Dying Fetus, Revocation, Aeon, Malevolence a Fallujah.


Novinky u Krisiun

22. října 2014 v 14:06 | Ježura |  Music News
Brazilští death metaloví veteráni Krisiun se nechali slyšet, že pracují na nové řadové desce. Nástupce tři roky starého počinu "The Great Execution" zatím nemá jméno, ale jeho vydání je předběžně naplánováno na léto 2015. Kytarista Moyses Kolesne o tom pověděl toto: "Pro nové album už máme 8 skladeb, ale pořád píšeme další a s výsledky jsme velice spokojení. Nahrávat se bude někdy v únoru nebo březnu 2015 a vydání by mělo připadnout na léto."

Zatím pořád aktuální desku "The Great Execution" pak Krisiun přípomínají novým videoklipem ke skladbě "Blood of Lions", na který se můžete podívat na konci článku.

"Tenhle videoklip jsme natočili na oslavu čtyř let neúnavného koncertování po celé planetě na podporu alba 'The Great Execution'. Video obsahuje záběry z většiny festivalů a klubů, kde jsme na tomhle turné zatím hráli, abyste mohli pocítit živou energii kapely - od velkých festivalů po malé kluby. Žádné falešné fantazie a sračky, jen čistá síla, kterou zprostředkováváme na našich vystoupeních," nechali se slyšet Krisiun.

Poslední řadový zásek Krisiun, deska "The Great Execution", vyšla v říjnu 2011 u labelu Century Media Records, a to ve formátu jewelcase CD, limitované digipack CD a dvě varianty 2LP. O necelý rok později pak ještě kapele vyšla kompilace jménem "Arise from Blackness", na níž se objevily skladby z EP "Unmerciful Order" (původně 1994), splitu "Curse of the Evil One / In Between the Truth" (původně 1993, druhou část splitu mají na svědomí Violent Hate) a dříve nevydaná skladba "Insurrected Past".

Krisiun figurují mezi prvními kapelami oznámenými pro dvacátý ročník festivalu Brutal Assault, který se uskuteční ve dnech 5. - 8. srpna 2015 ve vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře.


Saiga a Λ na Steppenlord turné se Stoned Jesus, 1000mods

22. října 2014 v 12:40 | MF |  Koncerty & Akce
Saiga a Λ na Steppenlord turné se Stoned Jesus, 1000mods

Česko­sibiřský riff­buldozer Saiga vydává svoji debutovou kazetu pod názvemSteppenlord (zatím první track k poslechu) - to přece nelze nechat ležet ladem! Na konci října se proto sjedou nejdřív 29.10. v Ostravě v Planu B s legendárníma Ukrajincema Stoned Jesus, sdílet rauš namísto války a samozřejme s Λ (Lambdou) - českokrumlovskou chytlavě melodickou jízdou, která pojede se Saigou bok po boku celou následnou šňůru koncertů přes Olomouc, Brno, Třebíč až do Prahy.

Tam tour zakončíme v Dejvické Klubovně, kde se obě kapely potkají s řeckýma 1000mods k pokusu složit dohromady flow schopnou vykřesat kus léta v sonické podobě.

Na co se těšit? Společným jmenovatelem bude určitě stoner - ta krkolomně široká nálepka popsatelná asi jako kombinace tvrdšího rockového/grunge/heavy základu se zpěvností blues a prvky psychedelické aranže.

Zatímco trojice Saiga servíruje bezprizorně surovou horskou dráhu, kterou do vás narvou s on­-stage energií jako z učebnice rock'n'rollového odvazu, Lambdasází na pevné kalifornské hard-rockové rytmy a smrtelně chytlavé melodie ve zvládnutých klasičtějších písničkovitých kompozicích.

Poslední koncert je navíc první šou organizovanou čerstvě vzniklýma1084booking, čili částí Lambdy (za což všechna čest. Díky za každýho takovýho!). Těch prvotin se nám sešlo nadměrně: první album Saigy, jež je zároveň prvním releasem kolektivu /­-\, první turné Saigy i Lambdy, které je i první tour pod taktovkou /­-\ a to vše ukončené prvním vystoupením Stoned Jesus mimo Prahu a prvním koncertem 1000mods v Praze. No není to nádhera?


29.10. středa ­ Ostrava : Plan B w/Stoned Jesus(ua)
(fb event: https://www.facebook.com/events/1567038816857914/?fref=ts)
30.10. čtvrtek - Olomouc : Domino Bar
31.10. pátek - Brno : ??? stále sháníme!
1.11. sobota - Třebíč : Na Barborce
2.11. neděle - Praha : Dejvická Klubovna w/1000mods(gr)

[tisková zpráva]

The Unchaining - Ruins at Dusk

22. října 2014 v 9:27 | MF |  Recenze
Víte o tom, že nuda čas od času není vůbec špatná věc? Traduje se sice opak, ale ve skutečnosti vůbec není od věci se tu a tam pořádně zanudit. Protože je mi jasné, že jste jistě všichni lidé, kteří mají spoustu kamarádů, umí se bavit, užívat si života a nudu ani nemáte ve slovníku, budu tak hodný, že vás teď chvíli budu nudit já. A jaký může být nudnější začátek recenze než to, že si představíme recenzovanou kapelu?

Projekt The Unchaining pochází z Itálie a doposud má na kontě tři alba - z loňského roku dva zářezy "Wandering Through the Landscapes of Mind" a "Ruins at Dusk", letos pak přibyl do rodiny třetí kousek s názvem "Fornost Erain". Pokud byste ovšem čekali, že si nyní povíme něco o posledním zmiňovaném, budu vás muset zklamat, protože předmětem naší skromné recenze je "Ruins at Dusk". Nahrávka původně vyšla v říjnu 2013 vlastním nákladem… i když nákladem je trochu nadnesené slovíčko, protože šlo pouze o digitální podobu. Jenže co čert nechtěl, letos v červenci počin vyšel znovu, tentokrát už ovšem oficiálně a ve fyzické podobě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Masterpiece Distribution]

Demonic Resurrection - The Demon King

21. října 2014 v 20:31 | MF |  Recenze
O indických Demonic Resurrection jsem poprvé slyšel úplně stejně jako asi většina z vás - když se v roce 2010 objevili na soupisce Brutal Assaultu, což tehdy bylo - jestli si správně vzpomínám - jedno z jejich prvních vystoupení v Evropě. Stalo se tak nedlouho po vydání jejich třetího alba s názvem "The Return to Darkness". Od té doby už nějaký ten pátek uběhl, rok se s rokem sešel… vlastně se spolu sešly čtyři roky, po jejichž uplynutí se Demonic Resurrection opět hlásí o slovo se svou čtvrtou dlouhohrající deskou "The Demon King"

Byly doby, kdy jsem se stavil trochu odmítavě k metalovým skupinám z "nemetalových" zemí, ale to je naštěstí dávno pryč a dnes bych se nebál tvrdit, že se na poslech kapel ze států, které nejsou považovány za typicky metalové a které nám z našeho středoevropského pohledu mohou připadat exotické, docela těším a přijde mi to zajímavé. Především takřka vždy doufám, že se do tvorby té či oné formace nějakým způsobem promítne její původ, z čehož pak mohou vznikat vysoce interesantní nahrávky, jejichž atmosféra je mnohdy natolik neotřelá, že jim lze odpustit jiné případné nedostatky. Řečeno jednoduše, mám rád exotiku v metalové hudbě, baví mě to, protože je to pro mě něco nezvyklého.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nová deska Satanic Warmaster za dveřmi

21. října 2014 v 18:29 | MF |  Music News
Kultovní kontroverzní black metalový projekt Satanic Warmaster z Finska vydá ještě letos svou pátou dlouhohrající desku. Ta ponese název "Fimbulwinter" a k dispozici by měla být někdy v druhé polovině listopadu. O vydání se samozřejmě postará label Werewolf Records, jehož vlastníkem je Satanic Tyrant Werwolf, jediný stálý člen a hlavní mozek Satanic Warmaster.

Mimoto již byla do světa vypuštěna první skladba z "Fimbulwinter" - "Fimbulwinter's Spell" můžete poslouchat v YouTube videu na konci článku.

"Fimbulwinter" se stane následovníkem alba "Nachzehrer", které vyšlo v srpnu 2010 taktéž u Werewolf Records jako CD. O LP edici se postaral label Northern Heritage a k dostání byla černá a pivní barva (druhá zmiňovaná v limitaci 100 kopií). V loňském roce se pak objevila reedice na picture LP v režii Hells Headbangers Records.

Ačkoliv bude "Fimbulwinter" prvním albem Satanic Warmaster po čtyřech letech, v mezičase vyšlo hned několik neřadových počinů - celkem tři singly, jeden záznam ze zkoušky, živé album a jedna kompilace.

Tracklist "Fimbulwinter":
01. Fimbulwinter's Spell
02. Funeral Wolves
03. Korppi
04. When Thunders Hail
05. Dragon's Egg
06. Nuin-Gaer-Faun
07. Winter's Hunger
08. Silent Call of Moon's Temples


Waiting for the Winter - Brno, 15. listopadu

21. října 2014 v 17:07 | MF |  Koncerty & Akce
Tradiční podzimní setkání příznivců metalové muziky na brněnském Favále se pomalu blíží!

Je nám radostí pořádat již sedmý ročník této skvělé akce, kde se setkávají různé odnože českého metalu.

Jako vždy se můžete těšit na výběr z tuzemských metalových špiček, jedinečný hudební zážitek a neuvěřitelně propařenou noc!

Pro letošní ročník jako headlinera uvádíme vynikající kapelu SIX DEGREES OF SEPARATION! Tuto bandu snad není nutno představovat, však pro neznalého posluchače se jedná o perlu na české metalové scéně. Tato stálice se po kratší pauze vrací s novým albem The Hike & Other Laments, které již prezentovala na mnoha letních festivalech (Masters of Rock, Brutal Assault, Czech death fest). Jsme velice poctěni, že si kapela našla cestu k nám do Brna a to rovnou na WFTW!

Další báječnou kapelou jsou brněnští DEATH SENTENCE. Tato formace se proslavila již ze začátku 90. let a udávala směr českého probouzejícího se undergroundu. Jedinečná kombinace prvků melodického death metalu, doom metalu, výrazných klávesových a houslových partů přináší to, co dělá tuto kapelu výjimečnou. Zmrtvýchvstání bandy Death Sentence je jakýmsi nostalgickým gestem a jsme nadšeni, že se uskuteční právě tento večer! Dalším milým překvapením je mnoho hostů, kteří doplní původní členy. Máte se na co těšit :)

Pro stálé návštěvníky festivalu nebude překvapením další jméno - kapela ARCH OF HELL. Tato banda se ujala již tradičně role pořadatelů celé akce. Hudebně nese označení symfo-melodic metal with death metal edge. Přijďte se přesvědčit, jak je tato hrana ostrá a zapařit ve vyhlášeném kotli!

Pokračujeme ve stylu alternativního metalu s výbornou formací MORGUE SON! Toto jméno je pro metalového fandu jistě povědomé, kapela však prošla výrazným stylovým a hudebním vývojem od atmosférického blacku až k dnešnímu psychedelickému rock/metalovému výrazu.
Kapela se právě chystá na křest následovníka kladně hodnoceného alba Impure Speculum Replete With Eeriness.

Celý večer pak otevře skvělá banda z Uherského Hradiště - MADE BY ZERO. V podání těchto pánů se můžete těšit na našlapaný metalcore, který jistě rozehřeje všechny přítomné jak je třeba!

[tisková zpráva]

Patior Ergo Sum vol. VIII

21. října 2014 v 14:33 | MF |  Koncerty & Akce
Patior Ergo Sum vol. VIII

Datum: 15.11.2014
Místo: Praha, "Modrá Vopice"
Vystoupí: Ophis (DE), Marché Funébre (BE), Et Moriemur
Začátek: 20:00
Vstupné: 150 Kč

Datum: 16.11.2014
Místo: Plzeň, "Pod Lampou"
Vystoupí: Ophis (DE), Marché Funébre (BE), Et Moriemur
Začátek: 20:00
Vstupné: 130 Kč

[tisková zpráva]

Hate: detaily o novém albu

21. října 2014 v 11:51 | MF |  Music News
Polská death/black metalová stálice Hate odtajnila informace o svém nadcházejícím devátém studiovém albu, které ponese název "Crusade:Zero". Nahrávka bude k dostání od 25. ledna nového roku, její přebal najdete napravo a seznam songů jako vždy níže. Vydání zaštítí firma Napalm Records.

Hate s novinkou podle všeho zvolili přístup nikdy neměnit vítězný tým, takže se na "Crusade: Zero" sešly vesměs stejní lidé jako na minulých albech. Obálku tedy stejně jako v případě předchozího "Solarflesh: A Gospel of Radiant Divinity" vytvořil Daniel Rusiłowicz a nahrávalo se opětovně ve studiu Hertz pod dohledem bratrů Wojteka a Sławeka Wiesławských (Behemoth, Vader, Decapitated).

Hate v současné době pracují na videoklipu k doposud neupřesněné skladbě. Výsledek by měl být zveřejněn někdy na konci letošního roku.

Minulá deska se jmenovala "Solarflesh: A Gospel of Radiant Divinity" a vyšla koncem ledna 2013 pod značkou Napalm Records. Jako hosté se zde představili například Filip "Heinrich" Hałucha (Vesania, Masachist, ex-Decapitated, ex-Unsun) nebo řecká pěvkyně Androniki Skoula (Chaostar, hostování u Rotting Christ nebo Septicflesh). Zároveň šlo o poslední nahrávku Hate, na níž se podílel baskytarista Mortifer, jenž zemřel v dubnu 2013 během turné kapely na srdeční arytmii.

Tracklist "Crusade:Zero":
01. Vox Dei (A Call from Beyond)
02. Lord, Make Me an Instrument of Thy Wrath!
03. Death Liberator
04. Leviathan
05. Doomsday Celebrities
06. Hate Is the Law
07. Valley of Darkness
08. Crusade Zero
09. The Omnipresence
10. Rise Omega the Consequence!
11. Dawn of War
12. Black Aura Debris
14. The Reaping [bonus]

Novinka Archgoat se blíží

21. října 2014 v 9:12 | MF |  Music News
Finští black/death metalisté Archgoat ohlásili novou desku. Novinka ponese název "The Apocalyptic Triumphator" a její přebal s tracklistem najdete jako vždy okolo. Počin by měl mít k dostání někdy v zimě jako CD, LP a download.

Autorem zmiňovaného přebalu je Francouz Christophe Moyen (Centinex, Beherit, Desaster), který už má na svědomí hned několik obalů nahrávek Archgoat z minulosti.

"The Apocalyptic Triumphator" bude celkově třetím dlouhohrajícím albem Archgoat. Navazovat bude na desku "The Light-Devouring Darkness", jež vyšla v únoru 2009 u firmy Blasphemous Underground Productions na CD a LP.

Tracklist "The Apocalyptic Triumphator":
01. Intro (Left Hand Path)
02. Nuns, Cunts & Darkness
03. The Apocalyptic Triumphator
04. Phallic Desecrator of Sacred Gates
05. Grand Luciferian Theophany
06. Those Below (Who Dwell in Hell)
07. Intro (Right Hand Path)
08. Congregation of Circumcised
09. Sado-Magical Portal
10. Light of Phosphorus
11. Profanator of the 1st Commandment
12. Funeral Pyre of Trinity

Id - Philosofia

20. října 2014 v 20:59 | Kaša |  Recenze
Id je podle psychologické teorie Sigmunda Freuda základní a nejnižší složkou osobnosti člověka, která je vrozená a zastupuje lidské touhy a přání, které se na člověku domáhají okamžitého uspokojení potřeb. Ne snad, že bych byl študovaný expert na Freudovy teorie psychoanalýzy nebo fungování lidské mysli jako takové, ale nemohl jsem si dovolit za vydatné pomoci Wikipedie nevysvětlit význam tohoto slova, které si za své jméno zvolila jistá zaoceánská čtveřice, jež nyní vydává své debutové album. Na významu názvu kapely samozřejmě její hudba nestojí a nepadá, ale mě osobně zajímalo, co si pod jménem kapely představit, což už nyní vím, takže můžu pokročit k představení Id, ovšem tentokrát už mám na mysli onu metalovou formaci.

Id vznikli před dvěma lety v texaském Austinu a doposud za sebou mají pouze loňské eponymní EP, na němž se nacházejí tři skladby, jež tvoří pevný základ i na letošním debutovém albu "Philosofia", kde obsadily zhruba jednu třetinu nedlouhé stopáže, která se sotva přehoupla za hranici půlhodiny. Na tom by samozřejmě nebylo nic špatného, protože u death metalu se na hodinové opusy zrovna moc nehraje, ale vzhledem k tomu, že Id hrají technicky směřovaný death metal, tak bych očekával počin trošku rozmáchlejší. Ovšem to není myšleno jako výtka. Přeci jen je mnohem lepší půlhodina našlapaného materiálu než 60 minut bezzubé produkce, z nichž nemalou část tvoří mnohdy vata nejrůznější formy. A přesně to je případ "Philosofia", které v sobě skrývá obrovskou porci agrese, blast beatů, mrtvolných vokálů a technických kytarových riffů dohromady nacpaných na relativně malou plochu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Sodom chystají EP

20. října 2014 v 19:32 | MF |  Music News
Legendární thrash metalisté Sodom z Německa ohlašují vydání svého nového EP. To ponese název "Sacred Warpath" a k dispozici bude 28. listopadu v Německu, 1. prosince ve zbytku Evropy a koncem ledna v USA (ve všech teritoriích pod značkou SPV/Steamhammer. Obal a seznam songů se nacházejí jako vždy okolo.

Na EP se objeví jedna zbrusu nová skladba "Sacred Warpath", jež byla původně určena pro další dlouhohrající desku. Sodom se však rozhodli ji vydat už nyní v této podobě - údajně jako ochutnávku toho, jakým směrem se bude ubírat tvorba skupiny. Zbylý obsah minialba obstarají živé záznamy, které kapela pořídila letos v Německu.

Zajímavostí je, že na obalu EP se nachází nápad, který vytvořil zpěvák a baskytarista Tom Angelripper už v 80. letech pro jeden demosnímek Sodom. Obrázek nově přepracoval Christian Ermel.

"Sacred Warpath" bude k dostání jako download, CD a 10'' průhledný vinyl (1000 kusů)

Doposud poslední album Sodom se jmenuje "Epitome of Torture" a vyšlo v dubnu 2013.

Tracklist "Sacred Warpath":
01. Sacred Warpath
02. The Saw Is the Law (live)
03. City of God (live)
04. Stigmatized (live)

ENCOFFINATION: the third album is out now

20. října 2014 v 18:05 | MF |  Music News
ENCOFFINATION: the third album is out now

American death/doom duo, ENCOFFINATION, have just released their newest album through Selfmadegod Records.

The third full length entitled "III - Hear Me, O' Death (Sing Thou Wretched Choirs)" is an album that takes ENCOFFINATION's tar-encrusted tones, slow-motion seismic rhythms and soulless, guttural conjuring to their most claustrophobic levels to date. The follow-up to their 2011-released "O' Hell, Shine in Thy Whited Sepulchres", the cross-country based duo takes the rotted deathcrush into more occult territory, and implement some of the most ghoulish, slug-paced funeral death to ever be recorded. Constructed over a full year, the album was recorded in various sessions throughout 2013, the drums recorded at Universal Sound in San Diego, California, and the rest at Graf Yairden in Atlanta. Funeral vocal choirs, organs and other elements influence the flow of the album, making this one of the most harrowing releases of the year, no only one of the most slowly destructive.

Listen to "Charnel Bowels Of A Putrescent Earth" at SoundCloud and YouTube

"III - Hear Me, O' Death (Sing Thou Wretched Choirs)" is available on the following formats: CD, deluxe CD limited to 200 copies, cassette, digital and available here http://selfmadegod.com/en/shop/band/150along with new shirt design and bundles.

Vinyl version (2xLP) will be released late November 2014.

Formed in 2008 by drummer Elektrokutioner (Black Pentagram Cult, Father Befouled, Festered, Scaremaker, etc.) and guitarist/bassist/vocalist Ghoat (Father Befouled, Festered, Vomitchapel, ex-Hills of Sefiroth, etc.), ENCOFFINATION perpetuates a suffocating style of slow-motion, dirge-infused death metal with funeral doom bleakness.

Tracklisting:
1. Processional - Opvs Thanatologia
2. Charnel Bowels of a Putrescent Earth
3. Cemeteries of Purgation
4. Crowned Icons
5. Rotting Immemorial
6. From His Holy Cup, Drink; Come Death
7. Pale Voices
8. Mould of Abandonment[tisková zpráva vydavatele]

NAHUM mají živák z MetalGate Czech Death Festu a oznamují přípravy druhého alba

20. října 2014 v 16:29 | MF |  Music News
NAHUM mají živák z MetalGate Czech Death Festu a oznamují přípravy druhého alba

Ostravští NAHUM letos ukončili svou koncertní sezonu poněkud dříve, aby se mohli plně věnovat přípravám na následovníka úspěšného debutu. Na jeho podporu odehráli 53 koncertů po celé ČR i v zahraničí. Jedním z vrcholů bylo vystoupení na MetalGate Czech Death Festu, z něhož vznikl jejich první oficiální živák. Píseň "Room 101" snímaly tři kamery a výsledek můžete shlédnout zde:

http://www.youtube.com/watch?v=0Sf29ts5mjc

O detailech připravovaného alba bude kapela průběžně informovat, přípravy můžete sledovat na profilech a stránkách kapely:

http://www.facebook.com/nahummetal
http://bandzone.cz/nahum
http://nahum.cz/

[tisková zpráva kapely]


The Wounded Kings (UK), Somnus Aeternus (CZ), From Beyond (CZ) - Brno, 28. října

20. října 2014 v 15:15 | MF |  Koncerty & Akce
The Wounded Kings (UK)
Britští okultní vyznavači pradávného doom metalového žánru přijíždí v rámci turné k aktuální letošní čtvrté desce "Consolamentum" i do České republiky, kde zahrají v brněnském klubu RC Brooklyn. Podladěné hutné riffy, reinkarnace staré doomové školy v čele s Black Sabbath a jinými matadory, temné melodie a vznosný vokál navrátivšího se zpěváka George Birche jistě zaplní podzemní útroby brněnského klubu. To vše již ve svátek vyhlášení samostatného československého státu 28. října.

Somnus Aeternus (CZ)
Doomová brněnská stálice, jež dva roky od debutového alba "On The Shores of Oblivion" pomalu a jistě chystá nový materiál, představí na tomto koncertě novou posilu sestavy. Mimo jiné nabídne skladby již známé z debutu i kompozice zbrusu nové, jež posouvají její tvorbu opět jiným směrem k špinavějšímu a ještě temnějšímu pojetí doom metalového řemesla.

From Beyond (CZ)
Třinečtí doom/deathoví veteráni působí na české scéně již přes dvacet let a na svém kontě má tři plnohodnotné fošny, z nichž poslední dva roky stará nese název "Eternal Sleep". Tato smečka hraje doom metal, jež by neměl nechat v klidu především milovníky death metalu, protože ten tvoří výraznou část jejich zvuku.

Adresa: Rock Club Brooklyn, Bašty 6, Brno
Začátek: 19:30
Vstup: 100,- Kč
Kontakt a žádosti o akreditaci: info@somnusaeternus.cz

[tisková zpráva]

Virgin Steele finišují novou desku

20. října 2014 v 14:11 | Ježura |  Music News
Američané Virgin Steele připravují novou desku. Její vydání zaštítí label SPV/Steamhammer a mezi lidi by se měla dostat na přelomu února a března příštího roku. Zpěvák David DeFeis o novince pověděl toto: "Je to hodně tvrdé nekoncepční album v duchu něčeho jako 'Noble Savage' nebo 'Age of Consent', kde není žádný konkrétní příběh, který je třeba sledovat. Místo toho je to přímočará sbírka skladeb, které spolu dobře fungují. 80-90% je už nahráno a finální mix začne příští měsíc!"

DeFeis se rozpovídal i o slibovaném box setu: "Vím, že jsme na letošní podzim oznámili vydání box setu, v němž by se mělo objevit i nové bonusové album 'Ghost Harvest' (které je hotové a připravené k vydání)... ale... kapela, já i label všichni cítíme, že je teď čas nejdříve pro nějaký ten zbrusu nový US metal od Virgin Steele, takže se teď soustředíme na nové album... ale nebojte se... ten box vyjde později v příštím roce, nejpíš krátce po vydání nové desky, kterou právě dokončujeme."

Virgin Steele jsou na scéně od roku 1981 a za tu doby stihli nahrát třináct řadových nahrávek. Poslední z nich, "The Black Light Bacchanalia", vyšla v říjnu 2010 u SPV/Steamhammer.

UpCdownC + The Hops Party - Praha, 23. října

20. října 2014 v 11:49 | MF |  Koncerty & Akce
UpCdownC + The Hops Party
Chapeau Rouge, Praha
23. 10. 2014

Do Prahy po delší době opět zavane trocha ostrovního postrockového vánku v podání našich starých známých UpCdownC, tentokrát v kombinaci s chmelovou vůní podkrkonošských The Hops Party. ][ Vás všechny srdečně zve ve čtvrtek, 23. 10. 2014 do Chapeau Rouge.

UpCdownC, britští instrumentální post-rokeři, jsou jednou z kapel, které se do Prahy snažíme přivést pravidelně, vždy po nové desce. Letos v říjnu se tak s nimi setkáme již potřetí, téměř na den přesně po roční pauze. S UpCdownC nás již od roku 2011, kdy jsme měli možnost pořádat jejich koncert poprvé, pojí nejen přátelské vztahy, ale především pak okouzlení z každého jejich alba. Poprvé jsme nejspíš nejen my byli zcela vyvedení z míry - album Firewolf (2009) totiž slibovalo krásný britský post-rock, lehce netradičně říznutý grungem a dalšími kytarovými žánry devadesátých let, avšak UpCdownC svým prvním pražským vystoupením zcela zbořili veškerá naše očekávání - zahráli i starší věci ze svých dřívějších desek a naživo vytvořili zcela neskutečnou atmosféru. Tahle kapela totiž funguje jako rodina, což - jakkoli pateticky to může znít - je holý fakt a z jejich živých vystoupení je to neskutečně cítit. A to nás zcela dostalo. O rok později tedy bylo naprosto jasné, že se s UpCdownC potkáme znovu. Jejich druhý pražský koncert se nesl v duchu alba Calaveras (2011), na němž se jejich tvorba posunula do více podových a atmosférických poloh a nově byla ozvláštněna také efekty a další elektronikou, což opět mělo své kouzlo. Letos UpCdownC přijedou s Black Sea (2013). I přesto, že na tohle album zatím nenajdete žádnou českou recenzi, můžete nám věřit, že je syntézou a ztělesněním toho, co UpCdownC skutečně jsou. Můžeme tam totiž najít jak klasický britský post rock, tak hodně retro a béčkových prvků (trochu grunge, trochu soundtracku a trochu Morriconeho), klávesy a především pak notnou dávku právě té atmosféry, která je pro UpCdownC tak typická. Album Black Sea je parádně sehrané, dává smysl od začátku až do konce a posluchači nabízí jistou pospolitou propojenost. Zažít pak všechno tohle při koncertu, bude jistě nezapomenutelné.

The Hops Party z podkrkonošských Hořic budou pro mnohé z Vás jistě velkou neznámou, přesto věřte, že skrývají ohromné množství potenciálu. Je to nový projekt, dvou ostřílených muzikantů - Huga (Morokweng) a Dana (Abraham). Svůj první velký debut si odbyli na letošním Psy-High, kde svým garážovým rockem zaujali nejednoho posluchače. Co se hudby týče, můžete se těšit na skutečně ryzí rokenroll s bluesovými či stonerovými prvky, v naprosto minimalistickém podání dvou vintage nástrojů - jedné kytary a jedněch bicích. Zahrají Vám dřevní americké blues a náklaďácky rockenroll, tak trochu v duchu vzívání Jacka Whita. Dalším důležitým akspektem The Hops Party je ale i jejich filozofické podloží, a to je nezměrná a neutuchající láska k pivu, které je hlavní inspirací nejen pro texty a samotnou hudbu. Naživo Vás tahle drzá dvojice smete proudem čisté energie, zahrají stručně a jasně, žádné vytáčky. A právě to nás na nich baví. Pokud budou The Hops Party v tomto tempu pokračovat dál, nejen, že se dočkáme spousty dalších skvělých koncertů, ale zcela jistě také vydání nejaké té nahrávky.


[tisková zpráva pořadatele]

Minirecenze #76

19. října 2014 v 23:11 | MF |  Minirecenze
Anastacia - Ressurection (2. května, Sanctuary/BMG)
pop, USA

I v dobách, kdy se mi rádiový pop poměrně hnusil, byla Anastacia tou pověstnou výjimkou potvrzující pravidlo, a to minumum z jejího repertoáru, ke kterému jsem se dostal, se mi upřímně líbilo. Příležitost po více než deseti letech zjistit, jak je na tom tahle dáma hudebně, jsem tedy využil ochotně, a i když jsem se trochu bál provaru, nakonec z toho Anastacia vychází s čistým štítem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Staring at the Sun - 03:43
02. Lifeline - 04:02
03. Stupid Little Things - 03:55
04. I Don't Want to Be the One - 03:59
05. Evolution - 03:23
06. Pendulum - 03:30
07. Stay - 03:26
08. Dark White Girl - 03:23
09. Apology - 03:32
10. Broken Wings - 03:37

Hodnocení: 6,5/10
Autor: Ježura

Gravecrusher - Morbid Black Oath (15. května, Xtreem Music)
death metal, Maďarsko

Od maďarských Gravecrusher jsem čekal další nezajímavý death metal, který zní úplně stejně jako všechny ostatní podobné kapely okolo, ale když jsem si jejich letošní EP "Morbid Black Oath" pustil, byl jsem hodně příjemně překvapen - tedy, zezačátku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Triumph of the Undead - 03:39
02. Necromantic Perversion - 02:58
03. Morbid Black Oath - 04:06
04. Worship the Impaler - 03:53
05. Mutilation Ritual - 01:55
06. Deranged Massacre - 02:32
07. Cryptic Butchery - 04:34

Hodnocení: 5,5/10
Autor: MF
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Have a Nice Life - The Unnatural World (4. února, The Flenser)
post-punk / shoegaze / post-rock / industrial, USA

Ač jsem byl hudbou Have a Nice Life doposud nepoznamenán, ohlasy dávaly tušit, že jde v rámci žánru o delikátní záležitost. Kapela má za sebou sice jediné dlouhohrající album, debutové "Deathconsciousness", které se však setkalo s ohromným ohlasem a to zrovna na téhle scéně znamená rozhodně víc než lámání debilních žebříčků. Řekl jsem "scéně"... kam ale "The Unnatural World" zařadit? Trocha post-punku, trocha shoegaze, trocha post-rocku, to celé zabaleno v industriálním hávu. Takže asi tak.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Guggenheim Wax Museum - 05:14
02. Defenestration Song - 06:02
03. Burial Society - 06:40
04. Music Will Untune the Sky - 05:00
05. Cropsey - 07:10
06. Unholy Life - 02:50
07. Dan and Tim, Reunited by Fate - 05:35
08. Emptiness Will Eat the Witch - 08:49

Hodnocení: 7/10
Autor: Kaňour

Old Soul / ██████ - Split (1. července, kooperace)
atmospheric black metal / blackgaze, USA / Česká republika

██████ se vynořili v loňském roce se svým bezejmenným demosnímkem, který byl rozhodně na mnohem vyšší úrovni, než člověk obyčejně od demosnímků čeká. Netrvalo dlouho a kapelu s tím asi nejhůře vyslovitelným a nejhůře napsatelným názvem na světe jsem si oblíbil, protože jejich syrová a silná post-black metalová atmosféra mě skutečně oslovila.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. ██████ - V - 14:37
02. ██████ - VI - 06:54
03. Old Soul - Lens - 03:40
04. Old Soul - Emerald - 12:14

Winter Gate - disIllumination (10. srpna, Transcending Obscurity India)
progressive death metal, Indie

Vždycky je příjemné po spoustě death metalového průměru zase jednou narazit na kapelu, která jde na ten žánr trošku jinak a vlastně ani není moc průměrná. A to i navzdory faktu, že by si to člověk možná na první pohled ani netipnul. Považte sami, jestli byste čekali nějaké zázraky, kdybych vám řekl, že Winter Gate pocházejí z Indie a "disIllumination" je jejich debutovým minialbem (původně vydaným před dvěma lety, letos v srpnu reedice). Já se zcela upřímně přiznám, že bych tedy nějaký majstrštyk neočekával - a přesto ta muzika není vůbec špatná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Beyond the Light - 01:37
02. A Wreath of Mist - 11:56
03. Death's Embrace - 12:30

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]