Říjen 2014

Brujeria má novou smlouvu

27. října 2014 v 19:45 | MF |  Music News
Původem mexický (v současnosti však spíš mezinárodní) death/grindový kartel Brujeria podepsal novou smlouvu s firmou Nuclear Blast Entertainment pro vydání svého dalšího a dlouho očekávaného alba. Kapela svou doposud nepojmenovanou novinku právě dokončuje - její vydání by mělo proběhnout v příštím roce.

Chystaná deska bude celkově čtvrtou dlouhohrající nahrávkou skupiny a zároveň to bude první studiový počin Brujerie po dlouhých 14 letech (resp. 15 letech, když placka vyjde až v příštím roce) od alba "Brujerizmo" z roku 2000.


Letošní Halloween bude patřit temné a tvrdé elektronice z pekla

27. října 2014 v 18:05 | MF |  Koncerty & Akce
Letošní Halloween bude patřit temné a tvrdé elektronice z pekla

V pátek 31. října zahraje v tuzemské premiéře jedna z nejzásadnějších smeček tvrdě elektronické scény, belgický krvavý kult Suicide Commando. Spolu s nimi vystoupí německá úderka Painbastard a po letech obnovený slovensko-český projekt Gaping Chasm.

Electroindustrial, hellectro, aggrotech, harsh electro a celá řada dalších smrtících elektronických subžánrů by dnes nejspíš nezněla stejně, kdyby se před 28 lety Belgičan Johan Van Roy nerozhodl začít dělat vlastní hudbu. Inspirován průkopníky žánru EBM jako Front 242 nebo The Klinik, založil Johan projekt s názvem Suicide Commando a už od prvního alba "Critical Stage" roku 1994 bylo jasné, že tohle bude něco extra.

Postupem času Van Roy vydal čtrnáct nabouchaných studiových desek (tu poslední s názvem "When Evil Speaks" loni), na kterých cizeloval svou nekompromisní hradbu beatů, syntetizátorů a charakteristického jedovatého vokálu. Ten jen podtrhuje výbušnou textovou složku, ve které Suicide Commando ostře balancují na tenounké hranici provokace a dobrého vkusu. Koncerty charismatického frontmana, doplněného na pódiu maniakálním živým bubeníkem a klávesistou, tak připomínají budíček s razancí atomové pumy, který má divákům nemilosrdně strhat z očí pásky pohodlné slepoty vůči realitě.

Suicide Commando přijede svou živelnou show s intezitou metalové smršti vůbec poprvé za téměř třicetiletou existenci představit i do České republiky. A premiéra - stylově na Halloween - to bude monstrózní!

http://www.youtube.com/watch?v=N6GnolqLgkk
Suicide Commando - Die Motherfucker Die (official video)

Na svou koncertní prvotinu u nás se 31. října těší i další zajímavé elektronické jméno. Alexander Pitzinger drtí se svým projektem Painbastard kluby svou přísnou elekotronikou už od roku 1995. Na hřbetě má šest alb i spolupráce s lidmi z projektů jako Diorama nebo [:SITD:]. A vzhledem k tomu, že své první turné po Německu odehrál před 8 lety právě se Suicide Commando, můžeme právem tušit, že Painbastard není žádné ořezávátko. Však se o tom přesvědčíte na vlastní uši.

http://www.youtube.com/watch?v=U925-KTdNF8
Painbastard - Nervenkrieg (live)

Je už poměrně tradicí, že na akcích Sanctuary.cz dostává zaslouženě prostor i některý z tuzemských zástupců. Tentokrát uvidíme slovensko-český projekt Gaping Chasm, který se na pódia vrátí poprvé po předlouhých osmi letech hibernace. Ústřední postavou projektu je Ergo, který se elektronice věnuje už od poloviny 90. let a byl i hybnou silou za kultovním elektronickým fanzinem Crewzine. I tady se tedy rozhodně bude nač těšit.

http://www.youtube.com/watch?v=69p2SKEwUC8
Gaping Chasm - Another Day On Paradise

Takhle ostře elektronický Halloween tu ještě nebyl. Party fucking bloody hard!

SUICIDE COMMANDO (B), PAINBASTARD (D), GAPING CHASM
31. října 2014 (klub se otvírá v 19:00)
Praha, Meet Factory (Ke Sklárně 3213/15)
Vstupenky: 390 Kč + poplatky (předprodej Ticketstream, Eventim a na pokladně Meet Factory) / 490 Kč na místě.

[tisková zpráva pořadatele]


Cyclamen (FRA), Tosiro, Masáž - Praha, 29. října

27. října 2014 v 17:02 | MF |  Koncerty & Akce
Wes.booking uvádí narozeninovou R´n´R Parade:

29.10.2014, Cross Club (Praha)

Cyclamen (screamo post-punk-hc, Francie)
Tosiro (screamo post-hc)
Masáž (progressive acoustic grind, alternativa Gride)

29.10.2014 si v Crossu po třech letech zahrajou Tosiro, původem z Vodňan. Minule to byl jejich první koncert bez kytaristy Kádíka a první s basákem Wíťasem z NAABů a teď to bude první koncert v Praze zase s Kádíkem. Takže víc metal! Už bys je měl znát, dřív hráli pod jménem H.A.T.E! a držej se svýho zajetýho a dobrýho emo-screamo-post hc. P3tris je jeden z mála křiklounů, kterýmu to fakt věřim. Uvidíš sám, jeho maso bude i tvoje.

A dál? V březnu jsme se super klukem Romanem v Plzni vykutili koncert pro frantíky Cyclamen a hrozně se nám líbili, takže do nich jdem znova. Já tentokrát i v Praze, snad zase nebude židovská noc. Neumím psát o hudbě, takže budu citovat P3trise, kterej mi ochotně většinu textů o kapelách píše:

Hrubej a lehce syrovej emo-hardcore z Francie, Le Mans. Cinkavé kytary, které se ve vlnách střídají s vše ničící disharmonickou stěnou. Stejně tak zpěv, který chvilku jen zlehka recituje, aby následně afektovaně útočil a srazil na kolena. Tohle je to, co máme na francouzské vlně už od dob Alcatraz nebo Amanda Woodward tak rádi a čeho se nám od Cyclamen dostane vrchovatou měrou.

Aby ten večer nebyl celej takovej podobně uřvanej, vybrala jsem pro vás z line-upu Noise Party vedlejší projekt magorů z Gride. Jmenuje se to Masáž a víc slov by snad ani nebylo třeba. Ale když už to tu mám, tak to sem dám.

O tom, že je Čert z nejrychlejších a nejlepších bubeníků v našich končinách asi není pochyb a všem nevěřícím doporučuji navštívit jakýkoliv koncert jeho domovské kapely Gride. Stejně tak i Ivan Boreš je jedním z nejzručnějších kytarových instrumentalistů nejen na jihu Čech a i když ho občas můžete slyšet v hardcoreových D.L.D., s akustickou kytarou si rozumí ještě o něco lépe. Stačí se podívat na jeho Youtube kanál. A tihle dva chlapíci, ještě s podporou Michalovi basové linky, se rozhodli, že vaše zvukovody podrobí Masáži. Můžete si tomu říkat jak chcete, unplugged progressive metal, acoustic grind core nebo chaotic math core. To je úplně jedno, protože ve výsledku vás to stejně nechá před pódiem s otevřenými ústy, že tohle dokáže jen akustická kytara, basa a bicí.

Vstup zdarma!


[tisková zpráva pořadatele]

Detaily o novince The Birthday Massacre

27. října 2014 v 15:07 | MF |  Music News
Synth-rocková skupina The Birthday Massacre odtajnila detaily o svém nadcházejícím šestém studiovém albu. Obal a tracklist "Superstition", jak se počin jmenuje, si můžete jako vždy prohlédnout okolo. Nahrávka bude k dispozici od 11. listopadu u Metropolis Records.

The Birthday Massacre svou novinku financovali pomocí crowdfundingové kampaně, přičemž cílové částky dosáhli již během prvních 24 hodin od spuštění. Nakonec se jim povedlo vybrat více jako 300 % vytyčené částky.

"Superstition" se stane následovníkem alba "Hide and Seek", jež vyšlo v říjnu 2012 u Metropolis Records.

Tracklist "Superstition":
01. Divide - 04:04
02. Diaries - 03:32
03. Superstition - 03:51
04. Destroyer - 03:42
05. Surrender - 05:17
06. Oceania - 04:11
07. Rain - 03:46
08. Beyond - 03:51
09. The Other Side - 04:30
10. Trinity - 02:24

Archive informují o nové desce

27. října 2014 v 13:08 | Ježura |  Music News
Britská formace Archive, která ve své hudbě koketuje s žánry jako trip-hop, electronica, post-rock nebo progresivní rock, vypustila do éteru informace o své nové řadovce. Deska ponese název "Restriction", vyjde 12. ledna 2015 u labelu Dangervisit (vlastní label kapely; distribuci zařídí belgický nezávislý label [PIAS]) a objeví se na ní 12 skladeb, které produkoval dlouhodobý spolupracovník kapely, Jerome Devoise.

Archive zároveň zveřejnili hned tři klipy k novým skladbám - konkrétně "Black and Blue", "Kid Corner" a "Feel It". Všechny tři videoklipy najdete na domovských stránkách kapely. Zakladatel kapely Darius Keeler (syntezátor, klavír, programování) k tomuto kroko pověděl následující: "Naším cílem bylo stvořit album, kde bude každá skladba stejně silná jako ta před ní, a když se nám to povedlo, nechtěli jsme soustředit pozornost jen na jeden 'singl'. Ideálně bychom vydali každou skladbu z alba zvlášť, když vydáme tři singly najednou, lidé si udělají lepší obrázek o celkové podobě alba."

Vydání "Restriction" bude následovat několikaměsíční evropské turné, během kterého se Archive zastaví i v České republice, a to hned dvakrát - 17. března v Brně (Fléda) a 18. března v Praze (Lucerna Music Bar).

Poslední řadový počin Archive nese název "Axiom", vyšel v květnu letošního roku a jedná se o projekt, jehož součástí je jak klasické řadové album, tak 40minutový doprovodný film. Tento film bude kapela promítat v celé jeho délce před každým vystoupením chystaného evropského turné.

Heretical - Dæmonarchrist - Dæmon Est Devs Inversvs

27. října 2014 v 10:13 | MF |  Recenze
Itálie je země, jejíž metalová muzika měla vždycky velice blízko k epičnosti a koketovala s orchestrálností. Nádherným důkazem tohoto tvrzení je celá místní power metalová klika, kde se to různými symfonickými kudrlinkami jen hemží. Tato epika ovšem nepromlouvá jen do podobných měkčích subžánrů, ale i do těch extrémnějších. Jedním příkladem z mnoha pak může být třeba sicilská smečka Heretical.

Heretical ovšem nejsou žádná zelenáči - jejich vznik se datuje už do roku 1996, ale ve skutečnosti vznikli ještě o něco dříve pod jiným názvem. Své první desky pak vydali okolo přelomu tisíciletí, ale poté se na mnoho let odmlčeli a s výjimkou jednoho EP z roku 2004 nevydali vlastně nic zajímavého. Letos se ale po velice dlouhé době vracejí opět na scénu se svou celkově třetí studiovou nahrávkou, jejíž název zní "Dæmonarchrist - Dæmon Est Devs Inversvs" (což je jen tak mezi námi vskutku dæmonické pojmenování). A jak jistě všichni tuší, právě na ni se podíváme.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Masterpiece Distribution]

Swans, Pharmakon: Praha - Lucerna Music Bar, 20.10.2014

26. října 2014 v 20:57 | MF / Prdovous |  Reporty
Kapel, jejichž návrat na scénu po nějaké době nečinnosti byl smysluplný, ve své podstatě zas až tak málo není, nicméně skupin, jejichž návrat byl smysluplný natolik, aby dokázal zastínit starou a mnohdy i klasickou tvorbu, je naprostá hrstka. Zámořští experimentátoři Swans k nim ovšem rozhodně patří, protože monumenty jako "The Seer" nebo "To Be Kind", jaké tato formace okolo Michaela Giry po svém návratu vydala, se mohou bez obav rovnat s čímkoliv z minulosti a vlastně i velkou část toho staršího překonávají.

Swans po svém comebacku začali koncertovat opravdu hojně a 20. října to rozhodně nebylo poprvé, co vystupovali v České republice. Právě na koncertech je ovšem nádherně vidět, že je tato skupina relevantní i dnes, protože na svých aktuálních šňůrách ignoruje staré desky a hraje pouze aktuální tvorbu - a přesto je všichni chceme vidět a snad nikdo nevolá po starých "hitech". A tato relevantnost se v pražském Lucerna Music Baru opětovně potvrdila…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Musicserver.cz (autor: Vojtěch Kubec)

[Akreditaci na koncert poskytl: Silver Rocket]

Od Hades Almighty odchází frontman

26. října 2014 v 19:03 | MF |  Music News
Kultovní black metalová skupina Hades Almighty ohlásila, že její řady s okamžitou platností opouští dosavadní zpěvák a baskytarista Janto Garmanslund (na fotce uprostřed), který zde (počítáno včetně éry pod dřívějším názvem Hades) působil celých 22 let. Jeho odchod byl dobrovolný a mezi ním a zbytkem skupiny prý žádná zlá krev není.

V Hades Almighty tedy v současné době figurují jen dva členové, kytarista Jørn Inge Tunsberg a bubeník Remi Andersen, kteří ale fanoušky ubezpečují, že odchod Garmanslunda rozhodně neznamená konec kapely. Norové ovšem byli nuceni zrušit veškeré nastávající koncerty, kromě toho už také začínají hledat Jantova nástupce.

Mimoto Hades Almighty pokračují v práci na nové desce, která bude prvním počinem skupiny od 13 let staré nahrávky "The Pulse of Decay". Doposud nepojmenovaná novinka by měla být dokončena v roce 2015. Kromě toho je v plánu ještě EP, jež mělo původně vyjít koncem letoška, jeho vydání však bude kvůli odchodu Garmanslunda pozdrženo.

Kapela vznikla začátkem 90. let pod jménem Hades a patří do známé druhé black metalové vlny v Norsku. Hades byli jednou ze skupin, které se v této době podílely na nechvalně proslulém vypalování norských kostelů - Jørn Inge Tunsberg strávil dva roky ve vězení za vypálení kostela v Åsane, což je část města Bergen. Při svém pobytu zde složil téměř celé druhé album "The Dawn of the Dying Sun", které posléze vyšlo v roce 1997. Roku 1998 došlo z právních důvodů ke změně názvu na Hades Almighty a také ke stylovému posunu od syrového black metalu k progresivnějšímu pojetí žánru.

Nové EP Ascension vyjde už koncem tohoto měsíce

26. října 2014 v 17:22 | MF |  Music News
Němečtí black metalisté Ascension vydají už 31. října nové EP s názvem "Deathless Light". Půjde o první novou hudbu kapely po čtyřech letech od debutové desky "Consolamentum" z roku 2010. Obal a tracklist minialba se nacházejí okolo. Autorem přebalu je slovenský umělec David Glomba (Cult of Fire, Inferno, Svartidauði).

Na EP se objeví celkem dvě písně - titulní "Deathless Light" je ukázkou z nadcházejícího druhého alba, jež by podle všeho mohlo vyjít ještě koncem letošního roku. Druhá skladba "Gardens of Stone" se pak bude exkluzivně nacházet pouze na tomto minialbu.

"Deathless Light" vyjde pod značkou firmy World Terror Committee jako download, digipack CD a 12'' LP.

Debut "Consolamentum" vyšel 24. prosince 2010 u World Terror Committee jako LP v limitaci 500 kopií - 111 kusů rudého vinylu a 389 kusů bílého vinylu. CD verze se objevila až 8. února následujícího roku.

Tracklist "Deathless Light":
01. Deathless Light
02. Gardens of Stone

HammerFall: spolupráce s týmem z NHL

26. října 2014 v 15:33 | MF |  Music News
Švédská heavy/power metalová stálice HammerFall bude spolupracovat s hokejovým týmem Minnesota Wild z NHL. Zahájení všech nadcházejících domácích zápasů mančaftu bude provázet skladba "Fury of the Wild", jež se původně objevila na desce "Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken" z roku 2005.

Paul Loomis, představitel Minnesota Wild, se ke spolupráci vyjádřil následovně: "Když jsme poprvé objevili song 'Fury of the Wild' od HammerFall, bylo to jako dar, protože všechno okolo něj se perfektně hodí k tomu, o co se snažíme v naší hře. Energie, drajv a samozřejmě také 'Wild' v názvu z toho dělají perfektní souhru."

Vokalista Joacim Cans k tomu řekl toto: "Je to obrovská čest, že tým z NHL bude používat jednu z našich písni jako intro; Minnesota se k tomu navíc skvěle hodí díky skandinávskému odkazu mnoha obyvatel tohoto státu. Vždy jsme věřili, že heavy metal a hokej je výborná kombinace, a tohle je definitivní důkaz."

HammerFall mají aktuálně dva měsíce venku zbrusu novou, celkově devátou studiovou nahrávku "(r)Evolution".

ERIC SARDINAS & Big Motor (USA) - Praha, 18. listopadu

26. října 2014 v 14:26 | MF |  Koncerty & Akce
ERIC SARDINAS & Big Motor (USA)
Special guest: MILOŠ DODO DOLEŽAL

18. 11. 2014 - CZ, Praha - Futurum Music Bar

Eric Sardinas je americký blues-rockový kytarista, který se narodil v roce 1970 ve Fort Lauderdale na Floridě. Proslavil se svou hrou na elektrickou resofonickou kytaru a svými živými vystoupeními.. Začal hrát ve svých šesti letech a byl ovlivněn nahrávkami nejslavnější představitelů Delta blues - Charlie Pattonem, Big Bill Broonzym, Muddy Watersem a dalšími. Ačkoli původně levák, na kytaru hraje na pravou ruku, což patrně pomohlo vytvořit jeho jedinečný styl. Na počátku devadesátých let se zjevil jako bluesman z dob dávno minulých. Návštěvníci klubů a kritici sršeli chválou o nováčkovi s virtuozním slide-kytarovým stylem, chraplavým hlasem a blues-rockovými skladbami hnanými jakoby dieselovým motorem . Než se usadil v Los Angeles putoval po celých Spojených státech. Vystupoval s akustickou kytarou po ulicích než se na jednom jam sessionu seznámil s baskytaristou Paulem Lorangerem. Společně s bubeníkem hráli v triu téměř 300 koncertů ročně a Sardinas byl uváděn jako jeden z nejčastěji vystupujících umělců v L.A. V roce 1999 vychází jeho debutové album "Treat Me Right" s hostujícími kytaristy Hubertem Sumlinem (Howlin´ Wolf) a blues-rockovým pionýrem Johnny Winterem a album bylo opěvováno vášnivou chválou. Po vydání debutu, absolvuje s kapelou velké turné po Spojených státech, Evropě, Austrálii a Asii.

V současné době má podepsanou smlouvu s nahrávací společností Favored Nations Steve Vaie a zároveň také otevíral jeho koncerty na několika světových turné.

Diskografie:
Treat Me Right (1999)
Devil´s Train (2001)
Black Pearls (2003)
Eric Sardinas & Big Motor (2008)
Sticks And Stones (2011)
Eric Sardinas Band: Eric Sardinas - guitar,vocals
Levell Price - bass
Bryan Keeling - drums

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=ge417wgHG0M Get Down To Whiskey, 12.07.2014
http://www.youtube.com/watch?v=W2YTSURq8EU Eric Sardinas & Big Motor (Love Me)
http://www.youtube.com/watch?v=ZPzrx-kurqo Johnny Winter & Eric Sardinas
http://www.youtube.com/watch?v=Az9yuuU1ikM Live Buenos Aires - 10.4.2014

Miloš Dodo Doležal je jedním z nejvýznamnějších českých kytarových mistrů. Kytarista, zpěvák, skladatel, aranžér a producent byl původně hlavním strůjcem úspěchu tuzemské skupiny Vitacit. Po odchodu na sólovou dráhu spolupracoval i s mnoha zahraničními muzikanty, včetně Guy Mann-Dude (Alice Cooper), Gregg Bissonette (D.L.Roth), Jonathan Mover (Joe Satriani) atd. Pravidelně vydává alba a neúnavně koncertuje spolu se svým dlouholetým bubeníkem Pavlem Slechanem a svým synem Milošem juniorem, jedním z největších baskytarových talentů posledních let. Tento koncert je také jednou z posledních příležitostí talentovaného baskytaristu vidět "naživo" před jeho odjezdem na jednu z nejprestižnějších světových kytarových škol do amerického Bostonu.

Video:

Tickets: 450,00 CZK - předprodej (ticket office)
Info: 602 387 290


[tisková zpráva pořadatele]

Detaily o novince Coronatus

26. října 2014 v 13:03 | MF |  Music News
Německá gothic metalová skupina Coronatus stihne ještě v letošním roce vydat své nové, celkově už šesté album. Novinka ponese název "Cantus Lucidus" a k mání bude od 5. prosince u Massacre Records. Vedle standardní edice bude k dispozici i limitovaný digipack s bonusovým materiálem.

Obal "Cantus Lucidus" se nachází napravo a jeho autorem je Jan "Örkki" Yrlund (Manowar, Trail of Tears, Amberian Dawn). Nahrávání, mix i mastering počinu proběhl v Klangschmiede Studio E pod dohledem Markuse Stocka alias Ulfa Theodora Schwadorfa (Dornenreich, Alcest, Secrets of the Moon; jako aktivní muzikant The Vision Bleak, Empyrium, Ewigheim), s nímž už Coronatus spolupracovali hned na čtyřech deskách v minulosti.

První nový song z "Cantus Lucidus" - "Schnee & Rosen" - si můžete pustit na YouTube.

V Coronatus v poslední době působily hned tři zpěvačky, dvě z nich - Mareike Makosch a Ada Flechtner - však v letošním roce skupinu opustily. Jako náhrada do sestavy přišla jen Anny Maleyes, takže v současnosti mají Coronatus pouze dvě zpěvačky.

"Cantus Lucidus" bude navazovat na počin "Recreatio Carminis", který vyšel v říjnu 2013 u Massacre Records.

Seneron - Parasites and Poets

26. října 2014 v 9:01 | Ježura |  Recenze
Pokud Sicmaggot čtete opravdu poctivě, pak si jistě pamatujete, že v rubrice minirecenzí před časem proběhlo EP "Order Restored" od britské kapely Seneron... Ne, kecám, samozřejmě nečekám, že by si to kdokoli pamatoval, když jsem se musel dlouze rozvzpomínat i já sám, a to jsem to tehdy psal, nicméně faktem zůstává, že tehdejší premiéra Seneron na našich stránkách má nyní pokračování. Kapele totiž vyšlo debutové album "Parasites and Poets" a právě o něm si dnes trochu popovídáme.

Ještě než se do toho pustíme, bych se s dovolením na chvíli vrátil ke jmenovanému ípku. Pokud si dobře vzpomínám (dobře, znovu jsem si to po sobě přečetl), Seneron na mě s "Order Restored" žádný velký dojem neudělali, ale přesto z toho nakonec vyšli s relativně čistým štítem, protože čtvrthodinová jednohubka i přes nulovou originalitu nabídla pár sympatických motivů, které stačily k tomu, abych se při poslechu jakž takž zabavil. Pokud se ale už tehdy vyloženě nenabídla vlezlá otázka, jak by to fungovalo na plnohodnotném formátu, tentokrát už se jí nevyhneme, ani kdybychom chtěli, a odpověď není vůbec překvapivá.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: GlobMetal Promotions]

Magenta Harvest: Praha - Exit-Us, 22.10.2014

25. října 2014 v 21:57 | Ježura |  Reporty
Když jsem si zkraje letošního roku vzal na recenzi debutovou desku "Volatile Waters" od finské death metalové party Magenta Harvest, nakonec jsem za to byl vděčný. Z "Volatile Waters" se totiž vyklubal nesmírně sympatický a zábavný počin, jehož poslech jsem si náramně užíval, a už tehdy mně vrtalo hlavou, jak tento materiál může fungovat živě. Když tedy Magenta Harvest oznámili termíny svého prvního evropského turné, mezi nimiž se Praha skvěla na prvním místě, nebylo to věru těžké rozhodování. A když vyšlo najevo, že tenhle koncert s náramným potenciálem vyjde člověka na mrzkou stovku, do kopru šly i poslední zbytky pochybností.

Magenta Harvest měli toho večera doprovodit jednak ostřílení mazáci Belligerence a druhak mně zcela neznámá pražská sebranka Let Them Burn, kterou však pořadatel uvedl způsobem, který napovídal, že by mohlo jít o zajímavou muziku, takže o kvalitu hudební produkce se nebylo třeba strachovat. Pro takovou sestavu se navíc prostory libeňského Exit-Usu jevily jako zcela adekvátní, a když se navíc na Facebookové události koncertu objevil přesný rozpis hracích časů i hodina otevření klubu (sláva, konečně se to i v našich končinách začíná stávat standardem!), říkal jsem si, že lepší předpoklady k povedené akci si snad ani nejde přát.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Luca Turilli's Rhapsody dokončují album

25. října 2014 v 20:30 | MF |  Music News
Italové Luca Turilli's Rhapsody - čili ta inkarnace Rhapsody (of Fire), kterou má pod palcem kytarista Luca Turilli - původně ohlásili své druhé album s názvem "Prometheus - Symphonia Ignis Divinus" na červen letošního roku, ale nakonec došlo k jeho odložení na neurčito. Nyní skupina hlásí, že vlastní nahrávání, které probíhá v Backyard Studios v Německu, se již blíží ke svému konci. Mix a mastering by pak měl proběhnout někdy okolo Vánoc, přičemž krátce poté by měly být vypuštěny hned dva singly.

Mimoto bylo upřesněno, kdy by měl být počin k dispozici - podle všeho se tak stane někdy na začátku jara 2015 pod hlavičkou Nuclear Blast. "Prometheus - Symphonia Ignis Divinus" bude obsahovat celkem 11 písniček, jejichž celková hrací doba by měla přesahovat 70 minut.

Kytarista Luca Turilli, hlavní postava kapely, si vzal vedle skládání a aranží na starost i produkci. Mix pak obstará Sebastian Roeder, s nímž Luca Turilli's Rhapsody spolupracovali už na svém prvním albu "Ascending to Infinity" (2012) a který se podílel i na desce "Dark Wings of Steel" (2013) konkurenčích Rhapsody of Fire, v jejichž čele stojí klávesista Alex Staropoli a zpěvák Fabio Lione.

My Dying Bride se pustili do natáčení

25. října 2014 v 19:01 | MF |  Music News
Britští doom metaloví pionýři My Dying Bride se pustili do nahrávání svého 12. dlouhohrajícího počinu. Skupina pracuje v Academy Studios ve městě Dewsbury nedaleko Leedsu; mix a finální úpravy pak proběhnou ve studiu Futureworks v Manchesteru.

My Dying Bride vzkazují, že mají připravených sedm skladeb, jejichž pracovní názvy se nacházejí níže. Definitivní jméno však má jedině "Feel the Misery", zbylých šest se prý s největší pravděpodobností ještě změní.

Novinka bude prvním albem My Dying Bride po letošním odchodu kytaristy Hamishe Hamiltona Glencrosse (dále Vallenfyre), jenž se s kapelou rozešel kvůli "neslučitelným rozdílům". Jeho nástupcem se stal staronový člen Calvin Robertshaw, který ve skupině původně působil v letech 1990-1999 a natočil s ní prvních pět desek (a na šesté se ještě podílel jako host).

Chystané album bude navazovat na desku "A Map of All Our Failures" z října 2012. Počin vyšel u Peaceville Records jako CD, CD+DVD digibook a 2LP.

Pracovní názvy skladeb z chystaného alba:
* Feel the Misery
* A Mirthless Morrow
* Candles
* To Shiver in Empty Halls
* Broken Hope
* Neptune Arise
* I Am Now As Death

Skyforger dokončují desku

25. října 2014 v 17:09 | MF |  Music News
Lotyšská folk/black metalová stálice Skyforger v současné době dokončuje své další album. Kapela oznámila, že nahrávání je již kompletně hotové a jediné, co ještě zbývá dodělat, je mix a mastering. Více informací však o novince prozatím není známo, ani se neví, kdy by mohl počin vyjít.

Chystaná deska bude celkově už sedmou řadovou nahrávkou Skyforger. Navazovat bude na album "Kurbads", jež vyšlo v květnu 2010 pod značkou firmy Metal Blade Records. Nadcházející novinka už však u Metal Blade nevyjde.

Earthless (USA), Mobius (SK) - Praha, 1. listopadu

25. října 2014 v 14:00 | MF |  Koncerty & Akce
EARTHLESS (USA, TeePee Records)
Support: MOBIUS (SK)
Praha - Klub 007 Strahov
1. 11. 2014

Mario Rubalcaba (bicí), Isaiah Mitchell (kytara), Mike Eginton (basa): ano, Earthless! Mýty opředené trio ze San Diega se vůbec poprvé za svou třináctiletou kariéru představí v Praze. Earthless budou hrát 1. listopadu v Klubu 007, předkapelou bude slovenské doom/sludge duo Mobius, a na koncert vás zvou Silver Rocket a TJ Praha.

Když v roce 2001 bubenický mág a skejťák Mario Rubalcaba (znáte ho z Hot Snakes, Black Heart Procession, Clikatat Ikatowi, Rocket From The Crypt, Off!, Metroschifter atd., atd.) zjistil, že mají s Isaiahem a Mikem společnou zálibu v psychedelické hudbě a krautrocku, zrodila se jedna z nejvýraznějších kapel tradičně inspirativní scény ze San Diega. Instrumentální rock Earthless poprvé zazářil na debutu "Sonic Prayer" (Gravity, 2005), poslední nahrávkou je loňské album "From The Ages" (Tee Pee Rcords). Kapele ale narůstají křídla hlavně na koncertech - živá podoba řady skladeb totiž počítá s improvizací, pro niž je ve zvuku tria vždy dostatek volného prostoru (není žádnou náhodou, že Earthless vydali celkem čtyři koncertní nahrávky). Rubalcaba, Mitchell a Eginton nechávají jednotlivé tracky růst do stále větší výšky, ale ani na moment se neztrácejí v bezduchém jamování. Earthless čerpají rovnoměrně z hard rocku, psychedelie a krautrocku, přičemž výsledkem je syrový a zároveň opojný elixír riffů a rytmických nápadů. Kdo ten večer na Sedmičku dorazí, měl by otevřít uši i mysl - nebude litovat!

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

[tisková zpráva pořadatele]

My Own Ghost - Love Kills

25. října 2014 v 10:49 | Kaňour |  Recenze
Není žádným tajemstvím, že oblast Beneluxu je nesmírně bohatá na rock/metalové kapely se zpěvačkou za mikrofonem. Ne, že by se tradičnějším metalovým destinacím v tomto odvětví nedařilo kvalitativně sekundovat, ale co se týče kvantity, tady Benelux v čele s Nizozemím kraluje. A jak už úvod naznačuje, opět se do západní Evropy podíváme, tentokrát do méně provařeného Lucemburska. Mé znalosti v tomto hudebním žánru jsou dosti omezené, ale i tak mi něco dávají tušit, že bandy s dívkou v čele jdou i tady na dračku. Z lucemburského velkovévodství znám už jen jednu další kapelu, význačné neofolk/martial industrialisty Rome. Jenže ti zřejmě ve velkém nejedou.

Jak už můžete pochopit z úvodní omáčky, My Own Ghost pochází právě z Lucemburska, hrají muziku na pomezí popu, rocku a metalu s příměsí elektroniky. Činí tak teprve od roku 2013 a není tedy ničím překvapivým, že dnes recenzovaná novinka je deskou debutovou. Už samotné jméno kapely teda není žádné terno a název novinkové desky onu vizitku originality příliš nevylepšuje. Uznejte sami - koho dnes vytrhne název jako "Love Kills"? Fajn, úvodní prezentace tedy na hodně triviální a neoriginální úrovni, co ale samotná muzika?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Minirecenze #77

24. října 2014 v 21:28 | MF |  Minirecenze
Methane - Southern Metal (31. ledna, selfrelease)
southern / groove metal, Švédsko / USA

Tak schválně, co očekáváte od kapely, která své prvotní třískladbové EP pojmenuje "Southern Metal"? Myslím, že o hudební náplni není potřeba se nějak obšírněji bavit, protože Methane ji (ne)šikovně vyzradili už v titulu svého debutového studiového výtvoru, ale co se týče kvality tohoto počinu, tak to zas taková bída není.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Scars - 03:51
02. Pray for Death - 04:03
03. Hang Me High - 04:28

Hodnocení: bez hodnocení
Autor: Kaša
[K recenzi poskytl: Methane]

Night - Night (20. listopadu 2013, Gaphals)
heavy metal, Švédsko

Úplně stejně, jako si Švédové Night vybrali pro svou kapelu krutě neoriginální název, je stejně krutě neoriginální i jejich vlastní tvorba. I když, ono je docela podivem, že těch skupin, které by se jmenovaly Night, není zas až tak moc, jak by člověk čekal, nicméně o samotné muzice tohoto švédského kvarteta tvrzení z první věty platí naprosto do puntíku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Fire and Steel - 03:34
02. Gunpowder Treason - 05:00
03. Out of the Ashes - 04:24
04. Running in the Night - 04:10
05. Taking You Down - 03:40
06. Hang 'Em High - 05:29
07. Stand Your Ground - 04:08
08. Play It Loud - 03:12
09. Into the Night - 04:10
10. Keep the Fire Burning - 06:10

Hodnocení: 5,5/10
Autor: MF
[K recenzi poskytl: Gaphals]

PreEmptive Strike 0.1 - Pierce Their Husk (24. srpna, Sonic Hell Records)
dark electro / EBM / aggrotech, Řecko

PreEmptive Strike 0.1 je řecká dark electro sbíječka, která má za sebou už tři dlouhohrající fošny, s nimiž jsem až doposud bohužel neměl tu čest. V létě však Řekové do světa vypustili nové EP s názvem "Pierce Their Husk", které s k mým uším už dostalo - a hned se mi chce dodat, že jsem za to rád, protože i když se v rámci minialba nacházejí v podstatě jen remixy, ta placka mě baví takovým způsobem, že jakmile budu mít chvíli čas, hned si půjdu sehnat i dlouhohrající tvorbu PreEmptive Strike 0.1.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Pierce Their Husk (feat. Niklas Kvarforth) (Original Mix) - 04:19
02. Pierce Their Husk (feat. Niklas Kvarforth) (Skiltron NV 101 Remix) - 04:34
03. Interstellar Threat (feat. V28) 2014 (Industrial Metal Version) - 05:02
04. Interstellar Threat (feat. V28) (Nyne Remix) - 04:25
05. The New Era of Immortality (Lyfthrasyr vs. PreEmptive Strike 0.1) - 03:56
06. Insects Intrude / The War Against the Bugs (Vigilante Mix) - 02:53
07. Interstellar Threat (feat. V28) (Nano Infect vs. Degenerated Sequences Club Remix) - 04:29

Hodnocení: 7,5/10
Autor: MF
[K recenzi poskytl: Odium Records / Sonic Hell Records]

Sick of It All - The Last Act of Defiance (29. září, Century Media Records)
hardcore, USA

Už to začínalo vypadat, že se nového alba amerických hardcorových veteránů Sick of It All letos nedočkáme, když zničehonic bylo oznámeno "The Last Act of Defiance", které stejně jako minulé "Based on a True Story" vychází čtyři roky po svém předchůdci. Jeden by řekl, že delší studiové pauzy mezi alby by měly předcházet neuspěchaným počinům a naopak servírovat svým fanouškům jen skutečné pecky, což Sick of It All splňují, jenom s tím rozdílem, že oni by stejné album nahráli, i kdyby na něj měli snad jen dva měsíce času.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Sound the Alarm - 01:48
02. 2061 - 02:19
03. Road Less Traveled - 02:29
04. Get Bronx - 02:13
05. Part of History - 01:40
06. Losing War - 02:26
07. Never Back Down - 02:06
08. Facing the Abyss - 02:24
09. Act Your Rage - 01:27
10. Disconnect Your Flesh - 02:30
11. Beltway Getaway - 00:27
12. Sidelined - 02:34
13. Outgunned - 02:07
14. DNC - 02:43

Hodnocení: 7/10
Autor: Kaša

Whitenoise - The Herd (18. září 2014, selfrelease)
hardcore rock'n'roll, Izrael

Whitenoise je další ze zástupu kapel, které se daly dohromady již před dlouhou dobou, ale své první veřejné nahrávky vydávají až nyní, o několik let později. Dnes se na zoubek podíváme tel-avivským hudebníkům, kteří svou hudbu schovali pod termín "hardcore rock'n'roll". Whitenoise (někde také jako White Noise) začali hrát již v roce 2004, kdy se členové kapely nacházeli v těžce školním věku - údajně mělo jít dokonce o "elementary school". První autorskou hudbu jsme mohli zaslechnout o sedm let později, tedy v roce 2011 prostřednictvím debutového EP "New Breed". V roce letošním jsou tu Whitenoise s druhým minialbem "The Herd".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. 4AM - 03:19
02. Between the Lanes - 03:15
03. Near Life Experience - 03:27

Hodnocení: bez hodnocení
Autor: Kaňour
[K recenzi poskytl: GlobMetal Promotions]

Holotropic streamujú svoj debut

24. října 2014 v 18:50 | MF |  Music News
Holotropic streamujú svoj debut

Bratislavskí progresívne extrémni metalisti Holotropic dávajú k dispozícii kompletný album "Permeate" na počúvanie na svojom bandcamp profile. Album vychádza 27. októbra a pokrstí sa 31. októbra v Bratislave spolu so špeciálnymi hosťami Morna a Fishartcollection. Holotropic sú kapelou zameranou na moderný metal s progresívnymi a extrémnymi prvkami, ale aj dostatočnou dávkou melódií, zahŕňajúci menej pesničkové štruktúry, netypické akordy a štipku ázijsky, alebo orientálne znejúcich motívov.


[tisková zpráva kapely]

Arkadia to release debut album in November

24. října 2014 v 17:37 | MF |  Music News
Finnish melodic metal band Arkadia will release their debut album "Unrelenting" worldwide on November 7th, 2014 via Inverse Records. The album, which was recorded during winter 2014 and produced by Samu Oittinen at Fantom Studio, Ylöjärvi, Finland, is a manifestation of Arkadia's relentless attitude since its foundation in 2003 and the journey to ever-larger stages.

Arkadia's music takes the listener from hybris to anxiety, but also rays of light can be found within the dark accents. Compositions are much larger than the Northern villages the band members originate from and lyrics deal with both personal and universal topics convincingly directly. The band plays vigorously together in tone, creating a peculiarly grooving musical world that even manages to touch at times.

Music Videos:

Unrelenting Finland Tour pt.I:
03.10.2014 Hyvinkää, Bar Zoom
04.10.2014 Aura, Haarikka
24.10.2014 Seinäjoki, Joupiska
25.10.2014 Oulu, Musa-Vintti
07.11.2014 Tampere, Pub Keidas
08.11.2014 Orivesi, Pub Sarianne
13.11.2014 Helsinki, Bar Loose
15.11.2014 Espoo, El Armadillo
28.11.2014 Turku, Portti
29.11.2014 Ilmajoki, Artti

More information:

[tisková zpráva vydavatele]

DECLINE OF THE I premiere new song

24. října 2014 v 15:48 | MF |  Music News
DECLINE OF THE I premiere new song

French post-black metal act DECLINE OF THE I has finished the recording of its sophomore album "Rebellion", which will land in early 2015 via Agonia Records. The first song to be revealed off the release, "Hexenface", is available for streaming via SoundCloud:

https://soundcloud.com/agoniarecords/decline-of-the-i-hexenface

The artwork of "Rebellion" has been designed by David Fitt (Aosoth, Secrets of the Moon, Svart Crown):

After a heavy and neurasthenic first chapter "Inhibition" (2012), the new opus "Rebellion" represents a more brutal side of DECLINE OF THE I, emerging through violent, epileptic and fast compositions. "Mixing different kinds of dark and extreme music, the album is hard to be compared with any other band" - comments founder, A.K. The concept of DECLINE OF THE I is inspired by the works of the biologist Henri Laborit and falls into the genre of avant-garde post-black metal.

The band is led by the multi-instrumentalist A.K. (guitars, keyboards, programming, samples, bass and drums) who is accompanied by S. on drums, V. on vocals and G. also on vocals. A.K. has played in numerous metal bands such as Vorkreist, Merrimack, Neo Inferno 262, Malhkebre and Diapsiquir. DECLINE OF THE I is his "personal approach on dark music".

More news on "Rebellion" will follow soon.


[tisková zpráva vydavatele]

Výměna kytaristů u Root

24. října 2014 v 12:27 | MF |  Music News
Brněnská dark/black metalová legenda Root ohlásila výměnu kytaristů ve své sestavě. Z kapely odešel dlouholetý člen Marek "Ashok" Šmerda, který je od poloviny září stálým členem britské metalové stálice Cradle of Filth. Na jeho místo v Root nastupuje Aleš "AleshAD" Dostál, jenž zde svého času už působil a se skupinou natočil desku "The Book" z roku 1999.

AleshAD se v minulosti podílel i na několika dalších projektech nějakým způsobem spojených s Root. Jako host se objevil na druhém sólovém albu "Belial's Wind" (1998) zpěváka BigBosse a také ve dvou projektech bývalého kytaristy Petra "Blackieho" Hoška, v Cales a Entrails.

Poslední album Root se jmenovalo "Heritage of Satan" a vyšlo v roce v říjnu 2011 u polské firmy Agonia Records na CD, černém LP (400 kusů) a rudém LP (100 kusů). V současné době už kapela pracuje na další nahrávce, bližší informace o ní však prozatím nejsou známy. V loňském roce ještě Root vydali živé album "Viginti Quinque Annis in Scaena", a to opětovně v režii Agonia Records na CD+DVD (666 kusů), černém 2LP+DVD (200 kusů) a splatter 2LP+DVD (100 kusů).

Sedna - Sedna

24. října 2014 v 10:32 | Stick |  Recenze
Trojčlenná Sedna ze slunné Itálie nepatří zrovna ke známým spolkům. Pravda, oni ani nejspíš neměli zas tolik možností se představit evropskému (potažmo světovému) publiku. Existují od roku 2009 a mimo letošní eponymní debutové desky, kterou před nedávnem přijeli představit do Prahy do dejvické Klubovny, kde vystoupili společně s Abaton, mají na kontě akorát tři roky staré demo. Už to ale slibovalo, že půjde o poměrně zajímavý materiál. A plnohodnotný debut tuto domněnku potvrzuje.

Jak vlastně jejich muziku klasifikovat? Tři plnohodnotné skladby, jedna mezihra a máme výsledný čas nahrávky 54 minut, takže to může docela zavánět při prvním pohledu průserem. Ještě při faktu, že první skladba "Sons of the Ocean" dosahuje stopáže bezmála dvacet minut a ani další dva plnohodnotné kousky nejdou pod deset minut, by jeden čekal, že bude mít co do činění s přetaženou nudou. Ale přes prvotní zvláštní pocity nahrávka neuvěřitelným způsobem roste vy začnete odhalovat zákoutí a rozmotávat spletité uzly kompoziční zralosti, s jakou se zde Sedna prezentují.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Grind on the Road]