Lantlôs 1.10. v Praze

28. září 2014 v 15:42 | MF |  Koncerty & Akce
LANTLÔS (post-black metal/post-rock, GER) + FALLOCH (folk/post-rock/post-black metal, UK) + ██████ (post-black metal, Plzeň)

Heartnoize Promotion & BrainWave Production uvádí:Jako blesk z čistého nebe dorazila zpráva, že po devíti letech existence a pouhé hrstce koncertů na vybraných festivalech zavítá německý post-black metalový projekt Lantlôs konečně i do klubů. A na své vůbec první tour Čechy nemine! Do pražského sklepení Chapeau Rouge dorazí i skotští Falloch, kteří post-blackový základ koření i špetkou folk rocku a jejichž koncert bude v ČR taktéž premiérový. Soupisku doplní plzeňští ██████. Unikátní příležitost, která se už nemusí opakovat.

// LANTLÔS (post-black metal/post-rock, Germany)

Jak již bylo řečeno, od doby, kdy si Markus Siegenhort aka Herbst založil projekt Lantlôs, uplynulo už hodně vody. Od přímočařejší depresivní černoty prvního dema se s každým dalším počinem více a více nořil do post-metalové hlukové mlhy a post-rockových tremol. Postupně se začala rýsovat stálá sestava a kapela nabyla sebevědomí na několika exkluzivních koncertech. Dokonce natolik, že se rozhodla vyhodit i tehdejšího vokalistu Neigeho - v té době již značně proslaveného svou druhou kapelou Alcest. Nyní už živému vystupování nic nebrání.

Tento zlom v historii kapely byl zároveň i největším zlomem v její tvorbě. Na novém albu Melting Sun se na pozici zpěváka definitivně přesunul sám Herbst. Přibylo čistých vokálů a jemnějších pasáží, ale z black metalu zůstala pulsující síla. Stejně tak byly odměřeny i sloní dávky melancholie, s onou samozřejmostí a jistotou typickou právě jen pro Lantlôs. Jedno oko nezůstane suché.

// FALLOCH (folk/post-rock/post-black metal, Scotland)


Tahle skotská čtveřice se nikdy nebála čistých kytar ani zpěvů, stejně jako post-rocku. Falloch vždy ovládali umění balancování na hranici patosu a na rozdíl od řady dalších, honosících se v metalu označením "folk", nikdy nespadli do hlubin připitomělého kýče. Naopak, svou hudbu dokáží okořenit rychlým blast-beatem a agresivním vokálem naprosto nenuceně a bez násilí gradují do zpočátku netušených rozměrů jednu písničku za druhou.

Do Prahy přijedou představit své čerstvé druhé album This Island, Our Funeral, které je dozajista posune zase o kousek dál ze žánrové škatule post-black metalu. Kam? V Chapeau se o tom může naživo přesvědčit každý sám s hřejivým pocitem, že je jeden z prvních.

// ██████ (post-black metal, Plzeň)


Plzeňské ██████ asi není třeba českým alternativně metalovým fanoušků představovat. Jejich fúze intenzivního black metalu, zvukových stěn a energického screama už dávno dosáhla za hranice naší země a jejich jméno už dlouhou dobu rezonuje v hudebních blozích a magazínech po celém světě. A to i přesto, že žádné jméno vlastně nemají.

Kromě ceněného posledního releasu - splitu s americkými kolegy z pošty Old Soul, slavilo úspěch i jejich eponymně bezejmenné demo, což nemohlo uniknout pozornosti čínských hledačů black metalových talentů Pest Productions a bylo nedávno znovu vydáno. Nic je v tomto případě vše, co chcete!

1. 10. 2014
19:30
Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha 1

VSTUPENKY/TICKETS
LINK: https://goout.cz/cs/listky/lantlos-falloch/bsb/


Prvních 100 vstupenek: 250 Kč, poté 300 Kč
First 100 tickets for 250 CZK, then for 300 CZK


[tisková zpráva pořadatele]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama