Chimaira končí

11. září 2014 v 12:41 | Ježura |  Music News
Konec americké kapely Chimaira oznámil zpěvák Mark Hunter v tomto prohlášení: "Po patnácti našlapaných a kulervoucích letech je třeba se ctí oznámit konec Chimairy. Díky všem, kteří kapelu jakoukoli formou podporovali. Každý, kdo byl v kapele zainteresovaný, počínaje členy a konče fanoušky, vložil do tohoto projektu srdce a duši. Hodně jsme dokázali. Hodně jsme krváceli. Bylo to kurva skvělý."

Definitivní konec kapely přišel poté, co Chimairu opustil kytarista Emil Werstler, kterého vzápětí následovali ostatní členové - kytarista Matt Szlachta, klavásista/zpěvák Sean Zatorsky, basák Jeremy Creamer a bubeník Austin D'Amond. Ti se ke svému odchodu vyjádřili v kolektivním prohlášení: "Pro nás to byla ohromně užitečná zkušenost a čest hrát ty skladby na koncertech a naplnit úžasný odkaz. Byla to excelentní platforma k pokračování v aktivním hraní, když se naše kapely rozpadly nebo dočasně pozastavily činnost. Chimaira byla úžasná zkušenost a těšíme se na budoucí společné hudební snažení."

Chimaira fungovala od roku 1998 a za tu dobu pod hlavičkou kapely vyšlo sedm řadových nahrávek. Ta poslední, "Crown of Phantoms", spatřila světlo světa v červenci 2013 a vydali ji E1 Entertainment. Poslední roky však v sestavě kapely fungoval jen jediný zakládající člen - Mark Hunter. Zbytek sestavy se po personálních peripetiích dal dohromady v roce 2011.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama