Belphegor - Conjuring the Dead

2. září 2014 v 20:52 | MF |  Recenze
V případě rakouského (no, spíš rakousko-českého… a aktuálně s holandským koncertním kytaristou) perverzního komanda Belphegor není už nějaký ten pátek vůbec od věci mluvit o stálici extrémně metalové scény. Kapela má za sebou již přes 20 roků aktivní činnosti, za chvíli bude pomalu slavit čtvrtstoletí prznění jeptišek a na své dlouhohrající pažbě má již z minulosti celých devět zářezů, k nimž aktuálně přibyl jubilejní desátý v podobě placky "Conjuring the Dead", čemuž nezabránily ani menší zdravotní problémy frontmana Helmutha, kvůli nimž bylo nutné stopnout činnost kapely na půl roku.

Otázkou je, jestli vůbec smečka s takovým portfoliem dokáže na svém desátém řadovém záseku něčím překvapit. Což o to, jistě se najdou skupiny, které to dokážou, ale Belphegor k nim tak úplně nepatří. Přelomovou deskou v jejich kariéře se stala nyní již jedenáct roků stará fošna "Lucifer Incestus", po jejímž vydání již Belphegor předvádějí s nadsázkou řečeno jen variaci na to samé… nebo přinejmenším to podobné (i když zpětně závany toho současného zvuku slyším již na předchozím "Necrodaemon Terrorsathan" z roku 2000). Jako druhý milník bych označil "Bondage Goat Zombie" z roku 2008, protože zatímco "Lucifer Incestus" a jeho dva následovníci "Goatreich - Fleshcult" (2005) a "Pestapokalypse VI" (2006) byly ještě docela rozeznatelné a hlavně natřískané kvalitnímu peckami, nejpozději právě na "Bondage Goat Zombie" Rakušané svůj sound i styl už definitivně ustálili a od té doby jsou jejich alba podobná skoro jako vejce vejci.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hellhammer Hellhammer | 3. září 2014 v 10:25

Hezká definice obalů od Setha :-D

Zase když člověk prohlíží ty kýčovité a rádoby "temné" obaly většiny black/deathu, tak tady je alespoň na co koukat v těch jeho malůvkách. I když kreslí ve stejném stylu..

2 MF MF | E-mail | Web | 3. září 2014 v 10:36

Jako to je zase pravda, že to není úplně nejobehranější metalový klišé, stejně tak je pravda, že je ten jeho styl rozpoznatelnej, ale... prostě se chlapec neskutečným způsobem opakuje, že mě už na ty jeho artworky přestalo bavit se koukal... zvlášť když jeden čas bylo v těch metalovejch obalech dost "přeSethováno" :D

3 Hellhammer Hellhammer | 3. září 2014 v 12:12

Mít obal od Setha je asi tak aktuální, jako mít zvuk od Petera Tägtgrena z Abyssu..

Formálně je obojí maximálně profesionální, ale Sethovy obaly mají pořád toho "zkryplence" a abyssovský trademark způsobí, že že Immortal, Pain a Sabaton znějí zvukově stejně :-D

4 Remdih Remdih | 3. září 2014 v 12:58

Naprosto se ztotožňuju s recenzí! Tohle album je prostě slabý a pro mě velký zklamání... Snad příště!

5 MF MF | E-mail | Web | 3. září 2014 v 18:59

[3]: Jo, to máš naprostou pravdu. Bohužel to ale není jen Abyss... třeba takový studio Fredman mi připadá ještě o trochu horší, tam ten sound fakt uměj jen jedním způsobem a všechny desky odsud zněj na chlup stejně...

[4]: Jsem rád, že se shodneme! :)

6 Beny Beny | 3. září 2014 v 19:11

Na albu se jistě projevily zdravotní problémy, které nebyly menší, nýbrž velmi vážné. Helmuth byl dokonce 6 hodin mrtev, nakazil se tyfusem a léčil se celý rok.
Proto jsem byl vcelku překvapen, jak rychle Belphegor vydal nové album. Z nové fošny jest malinko cítit, že byla skladatelsky šitá horkou jehlou, ale i přesto všechno si album poměrně užívám a  sedí mi o něco více, než-li předchozí epická poloha.Např. 5 skladba Black Winget Torment je skvělá pecka, při které si vzpomenu na album Butsabath. Belphegor jsou absolutní oddanci žánru a zaslouží si trošku přimhouření očka :-)
I tak je to stále vysoký nad standart ! :-P

7 MF MF | E-mail | Web | 3. září 2014 v 19:29

[6]: To menší bylo spíš v nadsázce, věděl jsem, že to bylo něco vážnějšího, ale ne co konkrétního. Jsem ani nepostřehnul, že někde bylo řečený, co mu bylo... už jsem si to dohledal v rozhovoru. Každopádně mu teda nezávidím.

Každopádně jo, je to pravda, že je v tom trochu cítit, že ten materiál byl spíchnutej asi dost narychlo... škoda, byl bych si radši počkal delší dobu na mnohem lepší. Belphegor jsem měl vždycky rád a tohle je snad první jejich placka po xx letech, co mě nebaví. Snad příště bude lepší forma...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama