Anthology - The Prophecy

27. září 2014 v 10:16 | Ježura |  Recenze
Možná jsem si toho dřív jenom nevšímal a začal jsem to registrovat až relativně nedávno, ale přijde mi, že se v poslední době roztrhl pytel s mladými metalovými kapelami ze Slovenska. To je samozřejmě super, protože těm několika osvědčeným jménům by určitě slušela nějaká společnost, takže jen houšť. A je asi více než zřejmé, že bych takhle nezačínal, kdyby dnes nebyla na řadě deska právě takové kapely, a vskutku - je tomu přesně tak. Tak se pojďme podívat, co si pro nás připravila parta, jejíž většina sídlí v Nižné a která si říká Anthology.

Jak už jsem řekl, Anthology jsou mladá kapela, a to v obou významech toho slova. Věkový průměr muzikantů se pohybuje okolo dvacítky a vznik kapely se datuje do roku 2009, přičemž první demo "Exitus" spatřilo světlo světa ode dneška tři roky nazpět a deska "The Prophecy", o níž dnes bude řeč, je pro Anthology řadovým debutem. Jak už je ale v dnešní době tak trochu zvykem, ani mládí a asi nepříliš bohaté zkušenosti automaticky neznamenají, že před námi stojí pár čerstvých a náležitě vyklepaných absolventů lidušky, takže předsudky hoďme směle za hlavu a pojďme se na to podívat zcela střízlivýma očima.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Anthology]
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Stanley Stanley | E-mail | 12. prosince 2014 v 8:01

No KONEČNE to niekto povedal na plnú hubu a pichol do umelo nafúknutej superbubliny, čo sa nafukuje okolo tejto grupy. Kapela má potenciál, ale isto nie s tým "spevom", čo je tam teraz. Každý súdny človek, čo má ucho, prisvedčí. Škoda toho albumu.... ten spev to totálne stiahol dolu. Hádam sa partia spamätá a čosi s tým urobia. je prúser, ak kus celkom dobrej roboty pochová jeden člen. :-?

2 Ježura Ježura | 12. prosince 2014 v 11:05

[1]:Díky za koment. Už jsem si říkal, že kapele fakt křivdím, když jsou z ní všichni tak hotoví :-)

3 Stanley Stanley | 12. prosince 2014 v 15:20

Neviem, kto sú VŠICHNI. Ja sem nepatrím. Kapela mala predtým dve iné speváčky, počul som ich naživo obidve a obidve spievali neporovnateľne lepšie, ako tá súčasná. To dievča má vážny problém s intonáciou, razí z nej syndróm ZUŠky a všeobecne sa jej hlások hodí do ľudoviek na guláške alebo do zboru v kostolíku, tam sa to, pardon, amatérske razenie stratí. Tvorba kapely poskočila dopredu, ale spev urobil riadny krok vzad. Ok, veď každý sa vyvíja a hľadá sa. Ale keď človek trocha sleduje dianie okolo tejto zostavy, natrafí na pompézne opisy a slová ako "veľdielo", "nemajú obdoby" a "veľké úspechy v zahraničí". Úsmevné. Ale veď nech si každý urobí obraz sám, uši nám narástli všetkým :)

4 Stanley Stanley | 12. prosince 2014 v 15:58
5 Ježura Ježura | 12. prosince 2014 v 16:17

To video je docela hustý... Jako je fakt, že YT videa často vokál celkem zkreslujou, ale i tak je jasně poznat, že to není vůbec dobrý.

6 Stanley Stanley | 12. prosince 2014 v 16:35

....veľmi diplomaticky povedané.

7 Sasha Sasha | 19. prosince 2014 v 10:16

ja teda neviem preco tam nedaju normalny spev, ved je to strasne. a tie pozy musela dlho cvicit pred zrkadlom podla dvd nightwish koncertov, radsej mala cvicit spev, aj ked kde nic nie je, ani smrt nebere. nosova slovenska tuctovka :-!

8 knoflikar knoflikar | 19. prosince 2014 v 20:51

Hodne mi to pripomelo popularni Hvezdnou rotu. Dal jsem si tu praci a venoval jsem par minut poslechu nahravky z alba, co je na youtube. Kluci si asi delaj legraci, ne??? Divim se, ze jim to Grapow vubec z timto zpevem udelal... ja bych se stydel, a hodne.

9 Ježura Ježura | 19. prosince 2014 v 21:06

[7]: & [8]: Co dodat, no... Ale mohlo by to bejt i horší, to se asi shodnem ;-)

10 strongmaschine strongmaschine | 29. prosince 2014 v 5:42

a koho asi tak mal grapow podla vas produkovať, nebodaj teba Knoflikar - ? Mier.. inak..Chlapy kapela vystúpila nedávno u nas v Ružomberku..bol som osobne...a nemam žiadnu výtku...jednoducho výborné, aj ked viem že hodnotíte nahrávku ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama