Amberian Dawn - Magic Forest

17. září 2014 v 21:25 | Ježura |  Recenze
Jsou kapely, u kterých je vcelku problém, když člověk nezná starší tvorbu případně není zvyklý na muziku, jakou ti dotyční hudebníci tvoří - a to zejména v případech, když má ten člověk recenzovat nějakou novou desku oné kapely. Pak je to v lepším případě docela fuška, než tomu přijde na kloub, a v horším případě z toho rovnou vyleze blábol s nulovou vypovídací hodnotou. Vím, o čem mluvím, taky už se mi to párkrát přihodilo... Jenže pak jsou kapely, u kterých stačí, aby recenzent slyšel jen pár taktů, které nějakým nedopatřením dolehly z koncertního sálu až k výčepu, kde onen hypotetický pisálek nasává, a předem ví, jak to bude znít a jak vysoko na stupnici kvality se může přibližně pohybovat deska, o které má něco napsat. Tušíte správně, Amberian Dawn spadají do té druhé kategorie, a v jejich případě si neodpustím dodatek - bohužel.

Bohužel proto, že onen odhad (a že to nebyl moc nadějný odhad - co také čekat od kapely, která i po osmi letech na scéně pořád působí dojmem věčných amatérů) se trefil vcelku přesně a "Magic Forest" (už jenom ten název...) je opravdu album, které poletí dlouhým obloukem ze všech multimediálních zařízení, z nichž jsem jej poslouchal, v okamžiku, kdy udělám poslední tečku za touhle recenzí, protože plýtvat datovou kapacitou na tohle by byl prostě nonsens.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vereena Vereena | 20. září 2014 v 15:14

Tak tarjující musím rozhodně zařadit do slovníku :-D
Amberian Dawn mě neoslovili ani v době mojí největší posedlosti female fronted metalem, tak aspoň díky téhle recenzi vím, že se jim mám vyhýbat i nadále.

2 Ježura Ježura | 20. září 2014 v 16:30

[1]: Ten výraz jsem obšlehnul před X lety od jedný známý, která dřív zpívala v Nightwish revivalu, a zatím jsem nenarazil na výstižnější :-D

Jo, to jsme na tom podobně. Je to fakt záhada, že jim to někdo žere... Když už female fronted symfo metal, tak si stokrát radši pustím Delain, ty se s letošní deskou docela vytáhli :-)

3 MF MF | E-mail | Web | 28. září 2014 v 13:01

Mě to ani moc nepřekvapuje, protože už jsem to slyšel z vícera stran, že i fanoušci tohohle stylu hudby nad Amberian Dawn ohrnujou nos, protože je to fakt zvěrstvo :-D U týhle kapely je pro mě docela nepochopitelný, že pořád funguje, hraje a vydává... však nejpozději i ta crowdfundingová kampaň, v níž nevybrali (relativně) skoro nic, je musela trknout, že tu jejich hudbu mají lidi prostě na salámu...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama