Alestorm - Sunset on the Golden Age

7. září 2014 v 20:25 | Prdovous |  Recenze
Upřímně neznám nikoho, kdo by poslouchal power metal a v životě alespoň neslyšel o Alestorm. Přinejmenším v mém okolí ne, tak moc se tihle skotští piráti stačili za sedm let existence rozlézt mezi lidi a uchytit se v jejich paměti. Nejinak tomu je i v mém případě - jejich existenci registruji od vydání druhé fošny "Black Sails at Midnight", přičemž se docela úspěšně zaškatulkovali mezi ty power metalové kapely, pro které mám trochu slabost. Nikdy jsem na nich vyloženě neujížděl, ale na rozdíl od hromady jiných power (a alko) kapel mě většinou byli schopni zabavit alespoň na pár poslechů, byť nikdy nešlo o zábavu kdovíjak náročnou. O tom ale ostatně Alestorm nejsou. Nicméně od novinky "Sunset on the Golden Age" jsem prakticky nečekal nic jiného.

Předchozí deska sice byla v tomto ohledu slabší a spíš než samotné album mě víc bavily jeho bonusy (hlavně cover "You Are a Piretae!" ze seriálu "Lazy Town"), proto mě potěšilo, že chytlavých melodií a debilních refrénů, které se člověku zaryjí do paměti, je tentokráte větší množství. Alestorm sice pořád jedou dokola jedno a to samé, to ale samo o sobě nijak zvlášť nevadí. Popravdě, pouštět se tahle smečka korzárů do nějakých experimentů, nejspíš by to dopadlo katastrofálně, takže jsem mnohem raději za jejich nenáročné odrhovačky, které často nepostrádají vtip a nadhled, což se o pěkné řádce kapel příliš říct nedá. Nečekejte žádný pokrok někam dopředu, Alestorm jsou loď uvízlá pár let na mělčině a na všech jejích palubách se nezřízeně paří. Že se nezměnilo vůbec nic, mimoděk stvrzuje i Christopher Bowes, který pořád zpívá stejně špatně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hancock hancock | 8. září 2014 v 7:43

Výstižné.
Počul som názor, že Alestorm sú tam, kde dnes mohli byť Running Wild; a ak porovnávame obidve "pirátske" kapely, skutočne z toho výjdu Alestorm víťazne. Aj keď na klasické počiny Running Wild z osemdesiatych rokov, s ich hutnosťou, valivosťou a energiou, Alestorm asi mať nikdy nebude.

2 Hellhammer Hellhammer | 8. září 2014 v 8:22

To je troška melodeathu, troška klasikého metalu, trochu jakože Finntroll motivů, nějaké ty éterický "dimmu" klávesy, hrozný zpěvák a je vystaráno. A pejsek s kočičkou by to upekli líp..

Hrozná kapela, Running Wild alespoň nevykrádají 10 kapel najednou.. :-D

3 MF MF | E-mail | Web | 8. září 2014 v 18:43

Současný Running Wild jsou fraška a po roce 2000 už je to strašná a horko těžko poslouchatelná bída. Z obecnýho hlediska jsou ale podle mě pořád mnohonásobně lepší než Alestorm a pochybuju, že se to někdy změní. Alestorm je jen odrhovačka, kdežto Running Wild mají na kontě z minulosti i opravdu excelentní desky. Třeba takový (nevím proč, ale dost podceňovaný) The Rivalry je výtečný a vytírá si s kompletní tvorbou Alestorm zadek :)

4 Hellhammer Hellhammer | 9. září 2014 v 10:14

Souhlas, ono hodně současných heavymetalových dinosaurů stojí za starou bačkoru. Ale ty zdařilé desky v devadesátkách jim prostě nikdo neodpáře..

Jinak ještě ono je halekačka a halekačka. Mě třeba nevadí folk halekačky od Korpiklaani. Je to takové méně humpolácké, nadnesené, méně s prominutím debilní..A navíc oni to umí na desce vyvážit nějakou pěknou folkovou melodií,  severskou melodikou, nebo lidovou  instrumentálkou..

Alestorm jdou strašně na krev ve všem, včetně těch hopsaček a pak to takhle vypadá.. :-D

5 N-Metal N-Metal | E-mail | Web | 9. listopadu 2014 v 21:30

<a href="http://www.shop.n-metal.de/de/Alestorm">Alestorm</a> rulez!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama