Září 2014

Phantoms of Pilsen vol.8 (23. – 25. 10. 2014) // VULTURE INDUSTRIES (Nor) 3. 10. 2014 Plzeň

3. září 2014 v 15:04 | Ježura |  Koncerty & Akce
Festivalová sezóna 2014 ještě neskončila !!!

Rok 2014 je ve znamení již osmého ročníku metalového festivalu zaměřeného převážně na skutečné undergroundové perly. Festival Phantoms of Pilsen vol.8 se i letos uskuteční v sále hospody Pod Kopcem v okrajové čtvrti Plzně - v Božkově coby kamenem dohodil od známé likérky. Po lehkém oťukání v roce 2013 se letos stává pevnou součástí festu také Warm-Up party, která vypukne již ve čtvrtek 23. 10. 2014 v plzeňském klubu Parlament, přímo v centru města. Jako každý rok i letos budeme na našem webu přidávat k již zveřejněným nové tipy k návštěvě míst v Plzni a okolí, aby vaše návštěva nabrala i jiného, nejen hudebního rozměru. Samotné místo konání se pak budeme snažit i letos malinko vylepšit a nabídneme například kompletní pokrytí areálu bezdrátovým připojením. Využít se budeme snažit také zahradu přidruženého pozemku, aby Vaše setrvání bylo co možná nejpříjemnější.

Co se týká hudebního obsazení, přivítáme letos v roli headlinera po čtyřech letech norské TAAKE v čele s maniakálním Hoestem. Zahrají znovuobnovení CENTINEX ze Švédska, v jejichž případě půjde teprve o druhé vystoupení od opětovného vkročení mezi aktivní uskupení. Poprvé se v ČR představí další black metalový skvost norského ug - ENDEZZMA, která sklízí obrovské úspěchy zejména na západ od našich hranic. Z temných koutů podzemí pak přivítáme čerstvé skvosty jako rakouské TRIUMPHANT či Němce NOCTURNAL WITCH, jejichž účasti si velmi vážíme. ATTIC budou naopak představovat více heavy metalovou tvář letošních Phantoms. Kapela, která zbořila holandský Roadburn se v ČR představí taktéž poprvé. Pozadu nezůstane ani samotná Warm-Up party v čele s rostoucí AGRYPNII, která slaví malé jubileum výročním turné.

Veškeré podstatné informace naleznete na našem webu www.phantomsofpilsen.cz // tickets@phantomsofpilsen.cz

Vstupenky jsou letos k dispozici za 850 Kč na oba hlavní dny. Warm-Up party není zahrnuta v ceně vstupenky, ale každý návštěvník, který se prokáže platnou vstupenkou na PoP8 dostane při vstupu na Warm-Up slevu. Ke slevě vás vstupenka opravňuje také na říjnový koncert všem dobře známých VULTURE INDUSTRIES (Nor), který se uskuteční v Plzni v Divadle Pod Lampou a to v pátek 3. 10. 2014. Zde Vás vstupné se zakoupenou vstupenkou na PoP8 vyjde na pouhou polovinu ceny, tedy 100 Kč.

Phantoms of Pilsen vol.8 se uskuteční ve dnech 23.10. - 25.10.2014.

Kompletní seznam vystupujících:
TAAKE (Nor)
https://www.facebook.com/taakeofficial?ref=ts&fref=ts
VALKYRJA (Swe)
https://www.facebook.com/valkyrjaswe?fref=ts
CENTINEX (Swe)
http://www.facebook.com/Centinexofficial
ANGANTYR (Dk)
http://www.angantyr.dk/
ENDEZZMA (Nor)
http://www.facebook.com/endezzma
DIABOLICAL (Swe)
http://diabolical.se/
SOULDRAINER (Swe)
http://souldrainer.com/
ATTIC (Ger)
https://www.facebook.com/atticfuneral
DER WEG EINER FREIHEIT (Ger)
https://www.facebook.com/derwegeinerfreiheit
NOCTURNAL WITCH (Ger)
https://www.facebook.com/NW666?fref=photo
TRIUMPHANT (Aut)
https://www.facebook.com/pages/Triumphant/416160448500983
INFEST (Ser)
https://www.facebook.com/infest666
PANYCHIDA (Cze)
http://www.facebook.com/panychida
WAR-HEAD (Cro)
https://www.facebook.com/profile.php?id=204972196183972&ref=ts&fref=ts
SVARTA (Aut)
http://www.facebook.com/pages/Svarta/236576493045659?sk=info
IMPURITUM (Cze)
http://bandzone.cz/impuritum

Warmp-Up party 23th Oct.
AGRYPNIE (Ger)
http://agrypnie.de/
HARAKIRI FOR THE SKY (Aut)
https://www.facebook.com/HarakiriForTheSky?ref=ts&fref=ts
FREITOD (Ger)
https://www.facebook.com/pages/Freitod/179797205400707?fref=ts
SELF-HATRED (Cze)
http://www.bandzone.cz/selfhatred

tickets & info: www.phantomsofpilsen.cz
(warm-up party není zahrnuta v ceně dvoudenní vstupenky)

WARM-UP VENUE:
Parlament - Rock & Metal Club 666
Kolárova 2, 301 00 Plzen, Czech Republic

MAIN VENUE:
Božkovské náměstí 18
326 00 Pzeň
Česká republika

[tisková zpráva pořadatele]

Videoklipy od Asking Alexandria a Kamelot

3. září 2014 v 13:34 | Ježura |  Music News
>>> Britská metalcorová skvadra Asking Alexandria vypustila do světa nový videoklip k singlové skladbě "Moving On", která se objevila na zatím poslední desce "From Death to Destiny" z loňského roku. Na jejím blíže nespecifikovaném nástupci se ale už pracuje.


>>> Podobně je na tom i americko-švédská power metalová kapela Kamelot. Skladba "Falling Like a Fahrenheit", ke které nyní vychází videoklip (natáčelo se na vyprodaném koncertě v klubu 013 v nizozemském Tilburgu pod dohledem Ville Lipiainena), se objevila na předloňské desce "Silverthorn", což je první album Kamelot, na němž se představil nový zpěvák Tommy Karevik. Rovněž Kamelotpřipravují nový materiál, který by měl vyjít zjara příštího roku.


Novinka Nickleback má název a tracklist

3. září 2014 v 11:00 | Ježura |  Music News
Už dříve jsme informovali o tom, že Kanaďané Nickelback chystají vydání nové desky, ale od té doby prosáklo pár dalších informací. Osmá řadovka Nickelback, kterou vydají Republic Records, předně dostala jméno - "No Fixed Adress". Krom toho je nově známý je i její tracklist, který najdete na konci článku. Frontman Chad Kroeger na adresu novinky prohásil: "Těšíme se na vydání nové hudby pro naše fanoušky a cítíme, že to patří k našemu zatím nejsilnějšímu materiálu."

Představu, jak může "No Fixed Adress" znít, si můžete udělat z prvního zveřejněného singlu "Edge of a Revolution", a to v lyric videu úplně na konci článku. Novinka naváže na tři roky starou desku "Here and Now", která to prodejně dotáhla na platinové hodnocení.

Tracklist "No Fixed Adress":
01. Million Miles an Hour
02. Edge of a Revolution
03. What Are You Waiting For?
04. She Keeps Me Up
05. Make Me Believe Again
06. Miss You
07. Get 'Em Up
08. The Hammer's Coming Down
09. Satellite
10. Sister Sin
11. She's Got Me Runnin' Round


Zoe : new album "Raise the veil" coming soon...

3. září 2014 v 10:07 | MF |  Music News
Zoe : new album "Raise the veil" coming soon...

Between 70's hardrock'n'roll and modern stoner-rock vibe, Zoë, born in the North of France at the end of the 90's, is about to release everywhere its brand new album called "Raise the veil", expected this september on CD/digital through Brennus Music.

Self-released for the fans on spring as a limited first shoot, "Raise the veil", third full length effort by Zoë (after "Make it burning" and "Dirty is a little sister") has been recorded by Olivier T'Servrancx at the Electric Box Studio (Glowsun) and then mastered by Göran Finnberg (In Flames, Meshuggah). In the meantime, three songs extracted from the album are available right now for streaming on Bandcamp.

In other news, after having played on stage during the past years with bands like Lofofora, Nashville Pussy, The Lords of Altamont and some venues at BetizFest, Hellfest or Main Square Festival, the band will hit the road again this fall to promote the new album.


For fans of Motörhead, Kyuss, Queens of the Stone Age, Monster Magnet, The Hellactopters...


[tisková zpráva]

Belphegor - Conjuring the Dead

2. září 2014 v 20:52 | MF |  Recenze
V případě rakouského (no, spíš rakousko-českého… a aktuálně s holandským koncertním kytaristou) perverzního komanda Belphegor není už nějaký ten pátek vůbec od věci mluvit o stálici extrémně metalové scény. Kapela má za sebou již přes 20 roků aktivní činnosti, za chvíli bude pomalu slavit čtvrtstoletí prznění jeptišek a na své dlouhohrající pažbě má již z minulosti celých devět zářezů, k nimž aktuálně přibyl jubilejní desátý v podobě placky "Conjuring the Dead", čemuž nezabránily ani menší zdravotní problémy frontmana Helmutha, kvůli nimž bylo nutné stopnout činnost kapely na půl roku.

Otázkou je, jestli vůbec smečka s takovým portfoliem dokáže na svém desátém řadovém záseku něčím překvapit. Což o to, jistě se najdou skupiny, které to dokážou, ale Belphegor k nim tak úplně nepatří. Přelomovou deskou v jejich kariéře se stala nyní již jedenáct roků stará fošna "Lucifer Incestus", po jejímž vydání již Belphegor předvádějí s nadsázkou řečeno jen variaci na to samé… nebo přinejmenším to podobné (i když zpětně závany toho současného zvuku slyším již na předchozím "Necrodaemon Terrorsathan" z roku 2000). Jako druhý milník bych označil "Bondage Goat Zombie" z roku 2008, protože zatímco "Lucifer Incestus" a jeho dva následovníci "Goatreich - Fleshcult" (2005) a "Pestapokalypse VI" (2006) byly ještě docela rozeznatelné a hlavně natřískané kvalitnímu peckami, nejpozději právě na "Bondage Goat Zombie" Rakušané svůj sound i styl už definitivně ustálili a od té doby jsou jejich alba podobná skoro jako vejce vejci.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Členové Dordeduh založili nový projekt

2. září 2014 v 18:42 | MF |  Music News
Tři členové rumunské black/folk metalové skupiny Dordeduh - zpěvák/kytarista Hupogrammos, kytarista Sol Faur a bubeník Sergio Ponti - založili nový projekt Sunset in the 12th House, v němž je doplní ještě baskytarista Mihai Moldoveanu. Hudba kapely by se měla nést v kombinaci post-rocku a tradiční orientální hudby.

Sunset in the 12th House již podepsali dlouhodobou smlouvu s firmou Prophecy Productions, u níž vydávají i Dordeduh (a také Negură Bunget, bývalé působiště Hupogrammose a Sol Faura). Dále už také bylo dokončeno nahrávání debutové desky s názvem "Mosaic" - ta by měla vyjít začátkem roku 2015.

Poslední a doposud také jediné album Dordeduh se jmenuje "Dar de duh" a vyšlo v září 2012 u Prophecy Productions (resp. u jeho sub-labelu Lupus Lounge) jako CD, digipack CD, artbook 2CD+DVD (777 kopií) a 2LP (500 kopií).

Einherjer informují o novince

2. září 2014 v 16:05 | MF |  Music News
Norští viking metaloví veteráni Einherjer vypustili do světa informace o svém nadcházejícím šestém studiovém počinu. Novinka ponese název "Av oss, for oss" a vyjde u Indie Recordings 27. října ve většině Evropy a 31. října v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

Obálka "Av oss, for oss" se nachází napravo a jejím autorem je Costin Chioreanu (Mayhem, Grave, Oranssi Pazuzu). Tracklist se pak nachází níže. Bonusová písnička "Blodsbånd" se objeví jen na limitovaných edicích alba.

Einherjer již stihli jako předzvěst alba vydat singl "Nidstong" (další informace tady), na němž se nacházela pouze titulní skladba, která se objeví i na "Av oss, for oss". Její videoklip sledujte na konci novinky.

"Av oss, for oss" se stane nástupcem desky "Norrøn" ze září 2011. Šlo o první velkou nahrávku Einherjer po obnově činnosti v roce 2008, která vyšla u Indie Recordings jako CD, digipack CD a LP.

Tracklis "Av oss, for oss":
01. Fremad
02. Hammer i kors
03. Nidstong
04. Hedensk oppstandelse
05. Nord og Ner
06. Nornene
07. Trelldom
08. Av oss, for oss
09. Blodsbånd [bonus]


Godless Night 2 - 20. září, Kašperské Hory

2. září 2014 v 13:21 | MF |  Koncerty & Akce
Godless Night 2

Koncem září, přesněji 20. 9. se Šumavský hvozd otřese v základech. Běžně pokojná krajina v okolí Kašperských Hor bude toho dne čelit divokému reji svižných metalových partiček. Epicentrum dění je zasazeno do Horského klubu v Kašperských Horách, kde se úderem 19. hodiny večerní rozezní Godless Night. Půjde již o druhý ročník, který (krom představení kvalitních tuzemských kapel) bude mít za úkol oslavit pořadatelovi 25. narozeniny. Při této příležitosti byly sezvány tyto kapely: Violence By Nature, Mörkhimmel, Mortifilia, Lahar a Gorgonea Prima. Příznivci thrashe, deathu a blacku šiřte zprávu o akci dál a přijďte podpořit tuto událost.

Stručně v datech:
co: Godless Night 2
kdo: Gorgonea Prima, Lahar, Mortifilia, Mörkhimmel, Violence by Nature
kde: Kašperské Hory - Horský klub
kdy: 20. 9., 19:00
za co: 60,-

odkazy:

[tisková zpráva pořadatele]

Gunfire "Age of Supremacy" videotrailer online

2. září 2014 v 11:56 | MF |  Music News
GUNFIRE - AGE OF SUPREMACY VIDEO TRAILER:

Gunfire released a promotional video-trailer for new album "Age of Supremacy", out on 8th September (Cd / Digipack Cd) by Jolly Roger Records.

To see the video follow this link.

[tisková zpráva vydavatele]

Methane releases new music video for 'Hang Me High'

2. září 2014 v 10:49 | MF |  Music News
Methane releases new music video for 'Hang Me High'

Methane's releases music video for the song 'Hang Me High' from the bands debut "Southern Metal" EP single which is available on sites such as Spotify and iTunes.

The video shot and produced by Yearzero who have worked for Sabaton among others, at "Dalton City"a western themed paintball park in Sweden.

"We had a killer time filming the video, alot of fun turning a bunch of bikers into actors for a day. We had our release party at a local motorcyckle club on Saturday, things got a little out of control but we all seemed to have recovered now. We are also now in the middle of demoing new material that we will be showcasing this fall on tour in the states." Commented singer/bassist Tim Scott.

Video link:

For more info
Facebook
Twitter @methaneband

[tisková zpráva kapely]


Kultovní nizozemský písničkář Tim Vantol vystoupí v Praze a Brně!

2. září 2014 v 9:29 | MF |  Koncerty & Akce
Kultovní nizozemský písničkář Tim Vantol vystoupí v Praze a Brně!

Dokáže svojí muzikou pohladit, vyloudit úsměv na tváři a pobavit v pochmurných dnech. Nizozemský písničkář Tim Vantol je zárukou naprosté pohody a velkého hudebního zážitku! Momentálně se nachází na turné po Evropě, které zahrnuje Německo, Švýcarsko, Itálii či Španělsko. 10. a 11. září se na pouhé dva koncerty zastaví také v České republice! Vystoupí v pražském Cross Clubu a brněnské Melodce.

Tim Vantol v roce 2009 překvapil velmi vyzrálou a skvělou debutovou deskou Road Sweet Road, která ho představila jako charismatického frontmana a hlavně vyzrálého písničkáře. V letošním roce Vantol vydal novinku, kterou nazval If We Go Down, We Will Go Together. Devítka výborných skladeb potvrdila, že je Tim Vantol jedním z nejzajímavějších úkazů na evropské folkové scéně.

V Praze s Timem Vantolem vystoupí hned několik hostů. O punkovou pařbu s nádechem alternativního rocku se postarají pražští Worldhood a ze Slovenska dorazí folk-punkové partičky Intercity a Dáša Fon Fl´aša, které Vantola doprovodí i o den později v Brně.

Tim Vantol je už nyní kultem, který milují posluchači klasického folku, ale i fanoušci rocku, punku či HC. Ostatně právě na této scéně má Vantol kořeny! A to nejlepší na konec - vstupné na obě akce je zdarma! V Praze se začíná ve 20 hodin, v Brně o půl hodiny dříve.

Akce se uskuteční pod patronací agentur Black Cloud Picture, Brainwave Production afotografky Rusty Shepherd.

ODKAZY A KONTAKTY:
BLACK CLOUD PICTURE - www.blackcloudpicture.com
E-MAIL - palatinusbooking@gmail.com (Black Cloud Picture)

[tisková zpráva]

Progstone : debut album "Out from there" out now!

1. září 2014 v 23:37 | MF |  Music News
Progstone : debut album "Out from there" out now!

Where the road ends and the desert begins, Progstone distils a both crude and melodic rock whose energy demands to be released on stage.

Born 4 years ago in Switzerland as a four-piece stoner/grunge/progressive band, Progstone released a debut short effort in 2012 with an EP called in the wild before to make its first steps on stage. A first conclusive try for the band which need then to move forward to make a real "professional" album.

In 2014, Progstone releases his long-awaited first studio full-length effort (Shape, Worry Blast) and the least we can say is that the group does not skimp on resources ! Recorded at the Alternative Recording Studio in Sion (Switzerland) mixed in Seattle's (USA) at London Bridge Studio (Pearl Jam - Alice In Chains - Soundgarden...) and mastered in Los Angeles by Howie Weinberg (Nirvana, Red Hot Chili Peppers,...), the album is available right now through Chamosound Records and a bunch of songs are up for streaming on ReverbNation.


For fans of Alice in Chains, Pearl Jam, Soundgarden...


[tisková zpráva]

Henric Blomqvist & Friends - All of Your Illusions

1. září 2014 v 21:19 | Kaša |  Recenze
Já vím, že to je zbytečné, protože je to víc než patrné už z titulku článku, ale přesto je nutné to říct i oficiálně. "All of Your Illusions" je, světe div se, sólovým albem týpka jménem Henric Blomqvist, s jehož finální podobou mu pomáhaly další osobnosti rockové scény, takže z toho plyne zařazení alba pod hlavičku Henric Blomqvist & Friends. Tak, a tajemství je venku. Teď už jen stačí si říct, kdo že to vlastně je Henric Blomqvist, protože ani kdybyste mě mučili, tak před tím, než nám tohle album do redakce k recenzi přišlo, jsem neměl ani nejmenší páru, odkud bych tohle jméno měl znát, nebo kam jej zařadit.

A upřímně řečeno, o moc chytřejší nejsem ani nyní, protože Henrica si nelze spojit s nějakým větším jménem rockové scény. Tento kytarista se narodil před 44 lety ve finském Pietarsaari, kde rovněž žije. O jeho profesionálních hudebních zkušenostech se mi toho moc zjistit nepodařilo, a když už jsem našel nějakou zmínku o účinkování či hostování v té či oné kapele, tak se jednalo o tak neznámá jména, že bych vám jen zatěžoval mysl spoustou neznámých názvů, které beztak ještě před dočtením recenze zapomenete. Ale nevěřím, že všichni jsou v hudebních končinách severského hard rocku tak neznalí jako já, tak si dovolím jen tak pro úplnost vypíchnout jisté Tinderbox, v jejich řadách se ohříval několik let. Vidíte, já říkal, že to jsou neznámá jména.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Redakční eintopf #67 - září 2014

1. září 2014 v 19:52 | MF |  Redakční eintopf
Žádné blafy, přátelé. Naši redakční všehochuť připravujeme s láskou sobě vlastní a její gró tvoří jenom ty nejvybranější suroviny! Začátkem každého měsíce vám Sicmaggot tým představí sérii alb, která byste si v jeho průběhu neměli nechat projít mezi prsty! Jaké delikatesy tedy skrývá rockovo-metalový rendlík tentokrát?

Vzhledem k tomu, že se nám eintopfová rubrika začala v jistém slova smyslu vymykat z rukou, zavedli jsme od tohoto dílu nové omezení. Protože se občas nějaký text zvrhl ve vypisování půlky seznamu vydávaných alb, čímž pak příslušný jednohrnec podle mého skromného názoru začal trochu postrádat smysl, rozhodli jsme se, že od nynějška může každý redaktor ve svém textu zmínit maximálně tři desky (jedno, jestli v pozitivním nebo negativním smyslu) včetně té, již si zvolil jako tu hlavní. Důvod je jednoduše ten, aby to byl trochu boj a aby tam všichni psali opravdu jen to, na co se těší, ne vypisovali padesát věcí, aby nevypadali jak vidláci jen díky tomu, že nezmínili nové Blut aus Nord, ačkoliv tu kapelu vlastně neposlouchají...

Pojďme už však k měsíci září, jehož hlavní dění se evidentně odehraje v hlubokém kosmu. Redakce se vyslovila jasně - suverénně nejočekávanější záležitostí měsíce je chaotický ambient black metal v podání švýcarských astronautů Darkspace. Očekávání jsou veliká, některým (šéf)redaktorům vlhne spodní prádlo už v předstihu, a jestli je to vše v případě "Dark Space III I" na místě, to se ukáže hned zkraje měsíce. Ani další skupina není zrovna vrchol normálnosti, protože druhý nejvyšší index očekávání patří (pro někoho možná trochu překvapivě) holandským psychedelickým krautrockerům Monomyth, jejichž loňský eponymní debut nemalou část z nás posadil na zadek, takže i na jeho pokračování v podobě "Further" jsme hodně zvědaví. A nakonec ani třetí nejočekávanější místo nepatří žádné velké hvězdě - Norové Khold jsou však v jistých kruzích docela kultovní a jejich nová deska "Til endes" bude první po dlouhých šesti letech, takže ani zde není zvědavost od věci...

MF pro září: Darkspace - Dark Space III I

Tak nějak se mi zdá, že v letošním roce jsem ještě neměl opravdu velké dilema, co do eintopfu napsat, naopak jsem si vždycky dokázal bez nějakých větších problémů určit jednu desku, u níž jsem mohl tvrdit, že se na ni těším nejvíc. V září se to ale mění, protože zde vyjdou dva počiny, u nichž bych nijak neváhal s nejvyšším indexem očekávání. Tím prvním je KONEČNĚ nový opus geniálních Švýcarů Darkspace. Tihle bohové chaotického kosmického black metalu patří k mým snad nejoblíbenějším skupinám vůbec, protože cokoliv pod jejich hlavičkou vyjde, to je nepopsatelně uhrančivá hypnotická a fantastická záležitost, jež rozmetává veškerou konkurenci na prach. Jednoduše řečeno, vedle téhle kapely vypadá 99 % metalové scény jako naprosto bezvýznamné hovno. Poslední "Dark Space III" vyšlo už před dlouhými šesti roky, ale dodnes se té desky nemůžu nabažit a s každým novým poslechem je to pořád stejná síla jako poprvé. Na "Dark Space III I" mám tedy vcelku logicky ta úplně nejvyšší očekávání a nároky, a jestli v následné recenzi nedám 10/10, tak to bude obrovské zklamání, protože tady nic jiného než nejvyšší hodnocení neberu. Otázkou ovšem zůstává, co je zač onen druhý počin, jenž dokázal Darkspace vyzvat na souboj. Ten se jmenuje "Further" a pochází z dílny holandských krautrockerů Monomyth, jejichž eponymní debut mě v loňském roce smetl takovým způsobem, že jsem okamžitě upaloval si to koupit na těch nejlimitovanějších vinylech. Ne nadarmo se tahle instrumentální vintage psychedelie stala jedním z mých největších objevů loňska. Tím pádem jsem setsakra zvědavý, s čím Monomyth přijdou na pokračování, zvlášť když je to po pouhém roce. V té natěšenosti však přece jen o kus vedou Darkspace, jelikož jejich novinku vyhlížím již několik dlouhých let.

DATUM VYDÁNÍ: 6. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 10/10

Ježura pro září: Dark Fortress - Venereal Dawn

Jak na to tak koukám, tak letos si to chudé září vyžralo za překvapivě plodný srpen. Jako ne, že by nevycházelo nic zajímavého (ostatně tipy kolegů obsahují desky, které většinou asi za poslech stát budou), jenže mě prostě nic z toho netankuje ani přibližně tak, abych šmikal metr a vyhlížel, kdy už to tu bude. Nějaké drobty se ale přeci jen našly, takže hudebně o hladu nezůstane ani chudák Ježura. Tentokrát to u mě vyhrávají Němci Dark Fortress, protože je mám v hledáčku od té doby, co mě skoro dva a půl roku totálně sestřelili naživo, a vydání jejich už sedmé desky "Venereal Dawn" je konečně pádný důvod utnout to věčné odkládání. To na počin "Til endes" mě norští Khold nalákali relativně nedávno, jenže ten nový matroš zněl naživo tak dobře, že si tuhle fošnu mezi prsty rozhodně proklouznout nenechám. No, a když už jsme v tom, celkem zvědavý jsem i na to, co předvedou Ophis, když už jsem si jejich "Abhorrence in Opulence" vzal na recenzi...

DATUM VYDÁNÍ: 1. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 6/10

Kaša pro září: Joe Bonamassa - Different Shades of Blue

Ačkoli bych si za normálních okolností dokázal ze zářijového seznamu chystaných novinek vybrat hned několik metalových jmen, tak tentokrát bude moje srdíčko tančit v rockovém rytmu. Důvod? Mám hned tři. Příspěvek do své diskografie jménem "Pure Heavy" totiž vydá norská sebranka Audrey Horne, která mě s minulým "Youngblood" velmi příjemně zaskočila. Hodně se však těším i na nového Slashe, který s Mylesem Kennedym za mikrofonem přinesl v podobě "Apocalyptic Love" velmi solidní porci šlapavého rock'n'rollu, a nevidím důvod, proč se obávat nějakého zklamání, takže "World on Fire" si své místo v tomto mém výběru určitě obhájí. No, a konečně je tady blues rocková hvězda Joe Bonamassa. Mám pro tohohle sympaťáka strašnou slabost někdy od dob, kdy vydal "The Ballad of John Henry", a od té doby si v mém osobním posluchačském spektru vypracoval nezaměnitelné místo a velmi rád a pravidelně se k jeho albům vracím. "Different Shades of Blue", které vyjde koncem září, bude vůbec prvním albem, na němž se sejde pouze Bonamassův autorský materiál bez klasických předělávek, takže jsem hodně zvědavý.

DATUM VYDÁNÍ: 23. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

nK_! pro září: In Flames - Siren Charms

Nejraději bych si vytrhal vlasy, protože jsem v srpnovém eintopfu zapomněl na Godsmack! Absolutně netuším, jak se to mohlo stát. Kdybych mohl, šoupnu fošnu s připitomělým názvem "1000hp" ještě sem. Smůla, že něco takového je nemyslitelné, ale září je pro mou maličkost naštěstí i tak poměrně plodné. Nejvíce se bezesporu těším na nové In Flames, které s každou další deskou žeru více a více. Vůbec mi nevadí, že postupně "měknou" - právě naopak. Dále jsem hodně moc zvědavý na novinku Cannibal Corpse jménem "A Skeletal Domain" (7/10) a doufám, že půjde o zlomovou nahrávku, která by mě donutila tuhle řeznickou kapelu začít znovu zhusta poslouchat z pohodlí domova. Co si budeme povídat, poslední dvě alba nebyla špatná, svým starším bratříčkům však nesahají ani po kolenní pahýl.

DATUM VYDÁNÍ: 5. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Zajus pro září: Monomyth - Further

Psaní eintopfu pro září jsem odkládal až do poslední možné chvíle z jediného důvodu: doufal jsem totiž, že se objeví deska, kterou bych do něj mohl s chutí napsat. V zářijové nabídce totiž není doslova nic. Přesto jsou tu však dva počiny, na které jsem zvědavý. Prvně jsou tu Monomyth se svou druhou fošnou "Further", která slibuje přinejmenším zajímavý poslech na pomezí krautrocku a psychedelie. Zatímco u zbytku redakce vyvolal debut této kapely nesmírně vřelé přijetí, sám jsem se k němu dostal až se zpožděním a nikdy do něj pořádně nepronikl. Proto doufám, že na "Further" budu již náležitě připraven a stihnu si jej užít, dokud půjde o aktuální záležitost. Mou druhou volbou pro měsíc září je pak "Dark Space III I" záhadných Darkspace. O této kapele slýchám jen to nejlepší, ostatně stačí se podívat o pár odstavců výše na odstaveček kolegy MF, a to by v tom byl čert, aby na těchto řečech nebylo něco pravdy. Sám jsem je však dosud neslyšel, takže zatímco u Monomyth vím alespoň rámcově co čekat, u Darkspace tápu ve tmě, což má také své klady. Proto volím Monomyth a předpokládám, že známku na konci tohoto odstavce samotné "Further" hravě přeskočí.

DATUM VYDÁNÍ: 19. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 6/10

Prdovous pro září: Khold - Til endes

Když jsem projížděl zářijovou chudou úrodu, zaujalo mě jen několik alb. Ale i když je spočítám na prstech jedné ruky a ještě mi dva zbydou, nízký počet bohatě vyvažují zajímavá jména. První z nich, Monomyth, loni vydali album, které se ke mně sice dostalo až se zpožděním, nicméně některé kolegy s přehledem uzemnilo. Věřím, že jen roční mezera mezi loňskou titulkou a letošním "Further" nebude mít na kvalitu desky vliv. Druhá dvě jména se ozvýají po několika letech mlčení a v obou případech věřím, že to bude pecka. V případě Darkspace proto, že tahle tajuplná smečka snad ani jiné desky dělat neumí a popravdě se ani nedivím tomu, že MF srší optimismem a vysokým očekáváním už od doby, co další počin oznámili. Mým favoritem pro září jsou však Khold. Nový materiál představený na Brutal Assaultu mě pěkně namlsal a fakt se těším, jak bude znít z alba, protože podle oné dvojice skladeb to vypadá na velice solidní desku i v případě, že by to byly skladby nejlepší.

DATUM VYDÁNÍ: 29. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 7/10

Kaňour pro září: Darkspace - Darkspace III I

Jestliže prázdninové měsíce přinesly velký počet zajímavých nahrávek, v tomto ohledu je září znatelně chudší. Ale i tak se vybrat rozhodně dá a především volba hlavního taháku je tentokrát nadmíru jednoduchá. Naservírována je totiž lahůdka pro všechny vymetače všech černých děr a teď opravdu nemyslím těch děr, které si zajisté každý představil. Ano, v září nás opět navštíví astrální vizionáři Darkspace spolu s očekávaným pokračovatelem fantastického "Darkspace III". Není moc desek, kterým bych z fleku pálil deset z deseti, ale "Darkspace III" do téhle elitní společnosti patří a to říkám i jako člověk, jenž hudbu Darkspace dennodenně nevyhledává. Jediné, čeho se trochu obávám, je ztuhnutí na místě, k čemuž výrazně svádí název "Darkspace III I", ale to je jen taková nedůležitá pesimistická prognóza. S nijak valnou natěšeností, ale zato s velkou zvědavostí hledím vstříc "This Island, Our Funeral", což je název novinkové desky skotských Falloch. Přes debutovou "Where Distant Spirits Remain" jsem se především kvůli vokálním linkám nebyl schopen přenést, ale přesto z téhle kapely cítím, že má na to vyprodukovat opravdu zajímavou nahrávku. Zajímavý - takový bude následující měsíc.

DATUM VYDÁNÍ: 6. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 8/10

Thy Mirra pro září: The Contortionist - Language

Tentokrát to vezmu taky stručně. Z nějakých mých fakt oblíbených jmen se nic velkého bohužel opět nechystá. V jednoduchosti tedy: možná se v nějakém závanu mrtvolné nálady dokopu k tomu, abych si aspoň pustil nové Cannibal Corpse, ale vysokou šanci tomu fakt nedávam. Co se týče Darkspace a jejich "Darkspace III I", tak nějak tuším, i z výpovědi mých kolegů, že nepůjde o marnou věc, takže si je určitě naordinuji také, ovšem bude to moje první zkušenost s nimi, takže nevím co čekat a jak indexovat očekávání. No, a nakonec musím zmínit The Contortionist a jejich třetí desku "Language". V mojí partě se The Contortionist obvykle označují slovem "sračka", takže jsem zvědav, jestli bude "Language" zajímavým albem, za které by se nemuseli stydět ani Cynic, či to bude totální post-ambi-djent-generic-hipster shit s vesmírem a trojúhelníky na obalu. Soudě podle prvního singlu "Language I: Intuition", to spíš ukazuje na možnost č. 2. Nechám se tedy překvapit, zda mi trojka od The Contortionist poslouží jako zdroj hudební inspirace, nebo zlé zábavy a výsměchu pro mě a mojí djentovou partu.

DATUM VYDÁNÍ: 16. 9.
INDEX OČEKÁVÁNÍ: 2/10

Deska měsíce dle redakce: Darkspace - Dark Space III I

Barometr očekávání v redakci: 30,5/80


Optimista měsíce: MF Úžasný
Pesimista měsíce: Thy Mirra Křičící

Nová deska Acherontas začátkem příštího roku

1. září 2014 v 19:05 | MF |  Music News
Okultní black metalisté Acherontas z Řecka oznámili, že v lednu roku 2015 vydají své páté dlouhohrající album. Jeho název bude znít "Ma-Ion Formulas of Reptilian Unification" a kapela slibuje, že jej podpoří i koncertně (potvrzen už je festival Kings of Black Metal, který se odehraje koncem dubna - prozatimní soupiska dále nabízí ještě italský projekt Deathrow). Jakékoliv další informace o desce aktuálně nejsou k dispozici.

"Ma-Ion Formulas of Reptilian Unification" se stane nástupcem počinu "Amenti - Ψαλμοί Αίματος και Αστρικά Οράματα", jenž vyšel v květnu 2013 pod značkou World Terror Committee jako digipack CD, červená MC kazeta (300 kusů), černé 2LP a rudé 2LP (100 kusů).

Manes s detaily o comebackové desce

1. září 2014 v 17:38 | MF |  Music News
Norští experimentátoři Manes odhalili detaily o své první desce po obnově své činnosti (celkově půjde o čtvrtou dlouhohrající nahrávku). Obal a tracklist "Be All End All" si prohlédněte okolo. Počin bude k dostání od 10. října u Debemur Morti Productions jako digipack CD, limitované CD ("pyramidové balení"), 12'' LP a download. Prý se bude jednat o "nejexperimentálnější a nejambicióznější práci" kapely.

Před nedávném Manes vydali 7'' EP "Vntrve", jehož součástí byly dvě skladby z "Be All End All" - "A Deathpact Most Imminent" v albové verzi a "Broken Fire" v alternativní verzi. Obě si můžete pustit na Bandcampu.

Mimoto ještě Manes po své obnově stihli vydat kompilaci "Teeth, Toes and Other Trinkets", jejíž součástí byly různé raritky.

Tracklist "Be All End All":
01. A Deathpact Most Imminent
02. Ars Moriendi (The Lower Crown)
03. A Safe Place in the Unsafe
04. Blanket of Ashes
05. Broken Fire
06. Free as in Free to Leave
07. Name the Serpent
08. The Nature and Function of Sacrifice
09. Turn the Streams

Nové album Menace Ruine

1. září 2014 v 16:14 | MF |  Music News
Avantgardní drone/black metalisté Menace Ruine z Montrealu v Kanadě vydají na podzim svou pátou řadovou desku. Novinka se jmenuje "Venus Armata" a na trhu se objeví 14. října pod značkou labelu Profound Lore Records.

Obal "Venus Armata" se nachází napravo, tracklist zase níže. Ukázku v podobě skladby "Red Sulphur" si můžete pustit na Soundcloudu.

"Venus Armata" se stane následovníkem počinu "Alight in Ashes", který vyšel v říjnu 2012 taktéž u Profound Lore.

Tracklist "Venus Armata":
01. Soften Our Evil Hearts
02. Red Sulphur
03. Marriage in Death
04. Soothing But Cruel
05. Belly of the Closed House
06. Torture of Fire
07. Venus Armata

Streetmachine: předobjednávka nové desky

1. září 2014 v 14:53 | MF |  Music News
Streetmachine: předobjednávka nové desky

Nová deska KULT je právě ve výrobě. Takže předobjednávej 11 songů v raženým digipack bookletu na http://www.undergroundmerch.cz/

Spolu s deskou přichází podzimní tour a novej klip k singlu z desky s názvem Zůstaň hladovej natočenej ve spolupráci s FX Studiem, kterej měl premiéru v neděli ve 20.00 hod na Facebooku.

[tisková zpráva kapely]


Nové video Holotropic

1. září 2014 v 13:05 | MF |  Music News
Po stále aktuálnom lyric videu ku piesni "Traveller" (https://www.youtube.com/watch?v=-1kILMK0A7w) predstavujú bratislavskí prog/extreme metalisti Holotropic ďalšiu pieseň zo svojho debutu "Permeate". Tentokrát vo forme gitarového 'playthrough' videa prichádza pieseň "Filters". Kapela tým zároveň predstavuje ďalšieho hosťujúceho hudobníka, ktorý sa na čochvíľa vydávanom albume predstaví. Je ním Martin Schuster z pražských Mindwork a Face the Day. Jeho gitarové sóla si môžete pozrieť aj vo videu.

[tisková zpráva kapely]


Giraffe Tongue Orchestra nastupují do studia

1. září 2014 v 9:44 | Ježura |  Music News
Giraffe Tongue Orchestra je jméno nového projektu, na kterém se podílejí pánové Brent Hinds (Mastodon - kytara/vokály), Ben Weinman (The Dillinger Escape Plan - kytara), Eric Avery (ex-Jane's Addiction - baskytara) a Jon Theodore (ex-The Mars Volta - bicí). A právě tahle sestava na konci srpna nastoupila do studia, aby tam nahrála svůj debut. Dohled bude nad Giraffe Tongue Orchestra držet producent Ross Robinson (KoRn, Slipknot). To je bohužel zatím jediné info, které je o chystané desce známo. Na artwork, tracklist, datum vydání, label a dokonce i na to, jak by mohla znít, si tak budeme muset ještě počkat.

Poslední deska Mastodon se jmenuje "Once More 'Round the Sun", vyšla 24. června letošního roku u Reprise Records a to ve dvou variantách - klasické CD a luxusní 2LP+CD set. The Dillinger Escape Plan vydali své zatím poslední album "One of Us Is the Killer" 14. května 2013 v kolaboraci labelů Sumerian Records a Party Smasher. Deska vyšla na CD, několika variantách LP, jako LP+CD a také jako digitální download.