Září 2014

Fangtooth - "...As We Dive Into The Dark"

13. září 2014 v 17:06 | MF |  Music News
Fangtooth - "...As We Dive Into The Dark"

New, second album from italian doomsters FANGTOOH, titled "...As We Dive Into The Dark" will be out on 27th October (Cd / Lp) by Jolly Roger Records.

The band has filmed a promotional video-clip for "Of Flesh And Bolts" track, you can see it following this link.

Fangtooth will play live at Malta Doom Metal Festival warm-up gig on 23rd October.

[tisková zpráva vydavatele]

Aghast! Reveal Debut Album Details

13. září 2014 v 16:00 | MF |  Music News
Aghast! Reveal Debut Album Details

Formed in 2006 after a drinking competition, UK extreme metallers Aghast! have finally scheduled the release of their debut album. *Applause*

Entitled 'All The Rage', the album will see the light of day on 1st October 2014 and in their own words expect "Fast. Heavy. Catchy."

Since their formation Aghast! have recorded a number of EP's and have gained a reputation for delivering the goods every time. Their most recent record 'Live Dangerously' seen media attention soar with Thrash Hits commenting on the EP as, "...three tracks of straight-up speed, for those of you who like stuff where guitars shred faster than a Betterware onion slicer and the sound of drummers feet snapping away from their ankles", while Metal Hammer said, "Blasting fury? Check. Venomous brutality designed to tear flesh from bone? Check. Sadistically evil in a way that's worrying? Check. Really fucking good? Hell yes."

Why the long wait for a debut you say? Well... "We have spent years experimenting and honing our sound" commented the band. "But you only get one opportunity to release your debut album and 'All The Rage' is a statement of intent. It exemplifies every aspect of the Aghast! sound and our attitude to making heavy music. We wanted it to be brutally heavy with a recognisable groove and packed with hooks that people can grab on to. Heavy metal should be entertaining and fun to listen to and that's what we feel we have achieved with this record. It is a thrill ride from start to finish and we hope that everyone can get on board with us!"

'All The Rage' artwork was completed by comic book artist Zak Simmonds-Hurn.

Track List
01) Die Laughing
02) All The Rage
03) Hollywood Ending
04) Afterlife Crisis
05) Drop Dead Famous
06) Bang To Rights
07) It's Your Funeral
08) Look Alive!
09) Sea of Trees
10) Hells Bells (and Buckets of Blood)
11) We Fear Silence
12) Noise Pollution

The album was recorded by Derya Nagle at Playgle Productions, London, UK & Johnny Walker at Moles Studio, Bath, UK and mastered by Ue Nastasi (Gojira, Killswitch Engage, Clutch, Anthrax, Lamb Of God).

Check Out Title Track Lyric Video 'All The Rage'
http://youtu.be/fkAHVunmzGc

The band will also be taking the album on the road and touring throughout England later this month and into October.

29th September - Brighton, Sticky Mikes Frog Bar
01st October - Norwich, B2
02nd October - Bristol, The Gryphon
03rd October - Birmingham, The Asylum
04th October - Southampton, Firehouse
05th October - Preston, The Adelphi
06th October - Leeds, Fox & Newt
07th October - Manchester, Star & Garter
19th October - London, Black Heart w/ Arsis
31st October - Hitchin, Club 85
22nd November - London, The Unicorn

www.aghastmetal.com
www.facebook.com/AGHASTKVLT

[tisková zpráva]


Novinka Bloodbath v listopadu

13. září 2014 v 13:34 | MF |  Music News
Švédská death metalová superkapela Bloodbath, v jejíchž řadách se objevují muzikanti z kapel jako Katatonia nebo Opeth, si na letošní rok připravila svou dlouho očekávanou čtvrtou fošnu. Následovník počinu "The Fathomless Mastery" z roku 2008 ponese název "Grand Morbid Funeral" a vyjde 17. listopadu pod značkou Peaceville Records.

Doposud nezodpovězenou otázkou je, kdo je novým zpěvákem Bloodbath. Skupinu totiž před dvěma lety již podruhé opustil Mikael Åkerfeldt (Opeth, Storm Corrosion), přičemž poprvé jej v roce 2004 nahradil Peter Tägtgren (Hypocrisy, Pain). Kdo jej nahradí podruhé, bude zveřejněno již 16. září. Kytarista Anders "Blakkheim" Nyström v jednom rozhovoru z loňského roku na otázku, zdali se jedná o známé nebo naopak neznámé jméno, stručně odvětil: "No, je to legenda!"

"The Fathomless Mastery" vyšlo v říjnu 2008 u Peaceville Records v podobě slipcase CD, digibook CD a LP. V roce 2011 se pak objevila reedice, která jako bonus obsahovala EP "Unblessing the Purity" z roku 2008.

NEUROTIC MACHINERY nový klip

13. září 2014 v 12:37 | MF |  Music News
Zdravíme všechny příznivce "Nervního strojírenství"!

Uplynuly více jak dva roky od vydání EP "Exi(s)t" a nyní nadešel čas, se opět posunout o kus dál.

Skladba "The Apallic Syndrome" - jejíž vizualní stránku si vzal na starost Radim Věžník (Rattle Bucket), je první ochutnávkou z připravovaného alba "Causality Principle"...

https://www.youtube.com/watch?v=OQOYwyEH9Vg&feature=youtu.be

[tisková zpráva kapely]


Haken vydají EP

13. září 2014 v 10:47 | Ježura |  Music News
Britové Haken zveřejnili informace o svém novém EP. Minialbum se bude jmenovat "Restoration", vyjde 27 října u InsideOut Music a v přepracované podobě se na něm objeví tři skladby z dema "Enter the 5th Dimension" (původně vydaného v roce 2008). V závěrečném songu "Crystallised" se představí dva hosté - Pete Rinaldi (Headspace) a Mike Portnoy (Transatlantic, Flying Colors, ex-Dream Theater, ex-Avenged Sevenfold). Obálku si můžete prohlédnout vpravo, tracklist dole.

Zpěvák Ross Jennings říká: "O přepracování několika našich oblíbených skladeb z dema jsme mluvili už věky a fanoušci si o to neustále říkali. Také jsme nadšení z kreativní spolupráce s naším novým baskytaristou Connorem Greenem, a tohle se tvářilo jako perfektní cesta, jak ho přivítat na palubě."

Kytarista Charlie Griffiths dodává: "Za posledních několik let se zvuk kapely znatelně vyvinul, takže jsme použili demoskladby jako startovní bod a dali si svobodu k tomu je přepracovat a učinit je relevantní vzhledem k tomu, čím jsme dnes. Teď to jsou definitivní verze."

Haken letos fungují sedmým rokem a kromě zmiňovaného dema a chystaného EP mají na kontě tři řadové desky. Poslední z nich, "The Mountain", vyšla v září loňského roku a vydali ji InsideOut Music.

Tracklist "Restoration":
01. Darkest Light - 06:44
02. Earthlings - 07:52
03. Crystallised - 19:23

Minirecenze #69

12. září 2014 v 22:22 | MF |  Minirecenze
Doomed - Our Ruin Silhouettes (21. dubna, Solitude Productions)
doom / death metal, Německo

V případě kapely, která sama sebe pojmenuje Doomed, nemusí být člověk žádný génius, aby na první pohled poznal, že tady se nejspíš nebude hrát nějaký gangsta rap. Ano, tihle Němci se jmenují Doomed a zcela překvapivě vážně hrají doom metal, konkrétněji tedy jeho trochu tvrdší odnož zvanou doom/death metal. Zajímavé je, že jde vlastně o jednočlenný projekt Pierre Laubeho, který ovšem doplněný o koncertní hráče normálně vystupuje živě. Každopádně, letos na jaře vyšlo třetí velké album "Our Ruin Silhouettes", o němž si nyní v krátkosti pohovoříme…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. When Hope Disappears - 08:59
02. In My Own Abyss - 06:36
03. A Reccurent Dream - 08:56
04. The Last Meal - 07:54
05. My Hand in Yours - 07:00
06. Revolt - 06:32
07. What Remains - 08:51

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Down - Down IV - Part II (13. května, Down Records)
stoner / sludge metal, USA

Když před několika lety americká superkapela Down ohlásila svůj záměr, že místo dalšího klasického studiového alba přijde "pouze" série několika EP o pár skladbách, nepřišlo mi to jako dobrý nápad z jednoho prostého důvodu. Plnohodnotné album je prostě plnohodnotné album a nebyl jsem zvědavý, jak bude kapela trousit své nápady tak nějak náhodně, jak se jí to zrovna hodí, ale teď, po vyslechnutí druhé části jejich "Down IV" série, si říkám, že to zas tak blbý nápad nebyl.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Steeple - 05:45
02. We Knew Him Well - 04:03
03. Hogshead/Dogshead - 03:52
04. Conjure - 08:31
05. Sufferer's Years - 05:37
06. Bacchanalia - 08:54

Katakombi - Katakombi (9. května, Hämähäkki Music)
experimental doom / death metal, Finsko

Finové Katakombi mě okamžitě zaujali už jen svojí žánrovou škatulkou. Nevím, jak to máte nastavené vy, ale když mi někdo řekne, že se jedná o experimentální extrémní doom metal, tak jsem hned zvědavý, co to bude zač. Jestli se vám z tohoto žánrového zařazení zdá, že by se mohlo jednat o pořádnou sílu, tak se vám to zdá rozhodně dobře, protože Katakombi (v nichž mimo jiné působí třeba bubeník dnes již nefungujících výtečných avantgardistů Candy Cane) na svém prvním eponymním EP (jemuž předcházelo pouze demo "Hämärän vartija" před dvěma roky) silnou muziku rozhodně hrají.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Väärä kuu - 14:02
02. Liejuhaudan vanki - 06:47
03. Sokea jumala - 06:04

[K recenzi poskytl: Against PR]

Morbidity - Revealed from Ashes (30. července, Memento Mori)
death metal, Bangladéš

Nalijme si čistého vína a hned ze začátku to řekněme na rovinu - to nejzajímavější na téhle kapele je to, že pochází z Bangladéše. Já netuším, jak jste na tom vy, ale já osobně teda příliš bangladéšských skupin neznám… když o tom tak přemýšlím, tak Morbidity jsou vlastně možná úplně první, kterou jsem kdy slyšel. Inu, všechno je jednou poprvé…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Decaying Souls (Intro) - 02:11
02. Incarnation of Death - 03:32
03. Let There Be Chaos - 02:45
04. Morbidity - 03:49
05. Pits of Eternal Torment - 03:14
06. SkullCrusher - 04:37
07. Unholy Resurrection - 05:35
08. Revealed from Ashes - 04:00

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Sangus - Saevitia (5. července, selfrelease)
black / thrash metal / crust, USA

Patříte-li mezi naše pravidelné čtenáře a zodpovědně čtete všechny články, jméno Sangus by vám mohlo být povědomé. Dobře, tohle asi nebyl úplně nejlepší vtip, nicméně to, že už tu tahle kapela proběhla, pravda rozhodně je. Někdy na jaře se tu totiž objevily minirecenze na jejich první dva demosnímky "Vengeful Brutality" a "Rehearsal Demos MMXIII". Aktuálně se tahle zámořská sebranka přihlásila s novým nosičem, který už tentokrát není veden jako demo, nýbrž jako EP a jehož název zní "Saevitia". Během srpna se pak tahle placka objevila i na fyzickém nosiči v podobě rudého sedmipalce v limitaci 100 kusů.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Saevitia - 02:00
02. Nati da Vulcani - 02:25
03. Strega - 02:28
04. Live to Kill - 02:41
05. Ossos: SSS - 05:49

[K recenzi poskytl: Sangus]

Aghor - Necrolivonica

12. září 2014 v 21:03 | Kaša |  Recenze
Pokaždé, když nám do redakce přijde k recenzi death metalový počin od naprosto neznámé kapely, tak se obávám generické záležitosti, která v sobě skrývá všechny nezbytné ingredience, jež tento styl učinily tím, čím dnes je, ovšem vše je tak nějak jednotvárné a nezajímavé. Možná to není úplně zdravý přístup, ale věřte, že po těch desítkách alb, jež jsem slyšel a tohle splňují, už to ani jinak nejde. Nejinak tomu bylo i u estonských Aghor, jejichž letošní výtvor "Necrolivonica" je jejich prvním studiovým albem. Před ním se tahle skupina, jejíž vznik se datuje k loňskému roku, zmohla na demosnímek "Awe! Demon(n)", takže jsem nečekal žádné zázraky a spíš se obával dalšího obyčejného deathového nářezu bez vlastního výraziva.

A tak se taky stalo. Tedy, abych to uvedl na pravou míru, Aghor se snaží svou jinak klasickou death metalovou kompozici skladeb poprášit špetkou hardcore/punku, ale pokud pominu vokál řvouna Alary, který nedisponuje takovým tím typickým chropotem, tak je výsledek vlastně úplně obyčejný death metal, který díky tomu pouličnímu přístupu v konečném výsledku zní ještě o něco jednodušeji, než by vyzníval za normálních okolností. Jinak je totiž vše v rámci stylového průměru. Chrastivě nemocným zvukem počínaje, přes vlastní kompozici jednotlivých válů, až po instrumentální výkony.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Gram Bazaar 2: Praha – Bajkazyl, 6.9.2014

12. září 2014 v 19:27 | Prdovous |  Reporty
Letošní začátek podzimní sezony koncertů (furt je sice oficiálně léto, ale podzim pro mě začíná už na začátku září a ne až třiadvacátýho) jsem začal tak trochu netradičně. Protože po Brutal Assaultu se už žádná pořádná kulturní akce, která by mě někam táhla, nenašla, první hudbu někde mimo festivaly jsem si užil až na na pražské Náplavce v rámci akce Gram Bazaar.

Co vám budu povídat, už podle jména je docela jasné, že nejde jen o hudbu, která je tu spíš doprovodem celé akce než nosným programem. Gram Bazaar je hlavně o bazaru vinylů. Kdo by to byl řekl, že jo. A že se tam sešel slušný počet prodávajících, mezi jejichž sortimentem se objevily i velmi zajímavé kusy. A to takové, že jsem si až říkal, že snad začnu taky sbírat vedle CD a triček i LPčka, nebýt toho, že do výplaty zbýval asi tak týden a já lovil z kapsy poslední fufně. Trochu na pendrek plánování, nicméně náladu mi to nezkazilo. Ostatně se klidně přiznám, že za takové situace jsem přišel spíš pokecat se známými a poslechnout si trochu dobré hudby, než zběsile přehrabovat krabice vinylů a rvát si vlasy, co všechno bych si mohl po příští vejplatě koupit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


The Sophomore album "Tower Witch" by Kreyskull out October 3rd!

12. září 2014 v 17:25 | MF |  Music News
The Sophomore album "Tower Witch" by Kreyskull out October 3rd!

Kreyskull is "heavy rock`n doom" band from the south-east parts of Finland. That blends their riff-heavy doom grooviness with influences from the classic era 70´s heavy metal and prog rock. And even flirting with occasional jazz and psychedelia. With strong vocal performance, screaming lead guitars and bombastic rhythm section, they create their own unique style of Heavy Rock.

The sophomore album "Tower Witch" will be released October 3rd by Inverse Records.

Featuring ex-members from Demonic Death Judge, Kaihoro and Total Devastation.

"Man Who Lived Before" video http://youtu.be/BroT7fDvMNY

Track list:
01. Night Of The Waking Octopus
02. Abomination Jungle
03. The Man Who Lived Before
04. Tower Witch
05. Forest Of The Great Unknown (intro)
06. Soulway Station
07. Evil Absolute Blues
08. El Chupacabra
09. Kingdom Falling

Line-up:
Pasi Hakuli - Bass
Kari A. Killgast - Vocals
Saku Hakuli - Guitars
Timo Karvonen - Drums

More info:

[tisková zpráva vydavatele]


Mariangela Demurtas z Tristanie chystá sólovku

12. září 2014 v 15:58 | Ježura |  Music News
Sardiňanka Mariangela Demurtas, zpěvačka norské Tristanie, dokončuje své první sólové album. Zatím sice není známo nic dalšího než to, že by deska měla vyjít ještě letos, ale Mariangela o své sólové prvotině říká následující: "Tohle dílo vám přinese deset skladeb, které v mé hlavě dozrávaly poslední dva roky a teď konečně budou k dispozici vám všem, kteří jste sledovali mé kroky s Tristanií.

I když jsem si vědoma, že je má kariéra převážně spjata s gothic metalovým žánrem, který opravdu velebím, na mě a mých hudebních kořenech je toho mnohem víc, o čem by lidé měli vědět. Takže tentokrát jsem cítila, že bych měla vydat něco, co by upřímně vystihlo to, o čem chce mé srdce mluvit, a to skrze ústup od přeprodukované hudby, která někdy nenechá své sdělení vyznít jasně.

Tohle album vám přinese několik upřímných, jednoduchých, čistých poloakustických písniček, které - pochopitelně - hovoří o mých životních zkušenostech a převážně o mém pohledu na svět, ve kterém žijeme. Doufám, že si k tomu všichni nějak najdete cestu.

Věřím, že mí metaloví bratři a sestry tohle album ocení, i když nezní jako Tristania ani mé další projekty."

Teaser video k zatím bezejmenné desce si můžete pustit na konci článku.

Mariangela Demurtas nastoupila na post zpěvačky Tristanie v říjnu 2007 poté, co tento post uvolnila Vibeke Stene, a s kapelou od té doby stihla nazpívat dvě alba - "Rubicon" a "Darkest White". Druhé jmenované vyšlo v květnu 2013 a vydali jej rakouští Napalm Records.


VARATHRON announce new album details and video trailer

12. září 2014 v 15:02 | MF |  Music News
VARATHRON announce new album details and video trailer

Long-running black metal veterans VARATHRON will release a brand new album entitled "Untrodden Corridors of Hades" on the 21st of November in Europe and 9th of December in rest of the world. The cover of their first full-length since 2009's "Stygian Forces of Scorn" has been created by Mark Riddick (Arsis, Absu, Mystifier, Nun Slaughter, The Black Dahlia Murder) and can be seen below. Video trailer of the release is available at:

http://youtu.be/c6VuXgpi39M

The Greek based band consists of Stefan Necroabyssious (vocals), Achilleas C (guitars), Sotiris (guitars), Stratos (bass) as well as Haris (drums) and has been active on the stage since 1989. Band's early albums are considered to be the cornerstones of the Hellenic black metal scene, alongside the releases of Necromantia and Rotting Christ, with whom the group shared members as well as similar fascination towards early style. VARATHRON's trademark are mid-paced riffs that have a classic, old-school feel strengthened by a progressive view, as well as epic atmosphere that only few can match. Band's discography includes black metal gems of the 90's such as "His Majesty at the Swamp" (1993) and "Walpurgisnacht" (1995).

"Untrodden Corridors of Hades" was recorded, mixed and engineered by Kostas Kalampokas at Infinite Loop Music Studio (https://www.facebook.com/InfiniteLoopStudio), Greece and mastered by Tom Kvålsvoll at Strype Audio (1349, Arcturus, Darkthrone, Emperor, Code, Ulver) in Norway.

VARATHRON will have its new album released in various formats including: digipack CD, box CD (including a bonus CD with rare tracks, a patch and a poster; limited to 350 copies), black vinyl, coloured vinyl (hand-numbered) and digital.

Pre-orders are available at: http://tinyurl(.)com/VarathronOrder

Tracklist:
01. Kabalistic Invocation of Solomon
02. Realm of Obscure
03. Arcane Conjuring
04. Leprocious Lord
05. The Bright Trapezium
06. Death Chant
07. Delve Into the Past

Line-up:
Stefan Necroabyssious - vocals
Achilleas C - guitars
Sotiris - guitars
Stratos - bass
Haris - drums

[tisková zpráva vydavatele]


Klipy od Hatesphere a Nothgard

12. září 2014 v 11:42 | Ježura |  Music News
>>> Dánští thrasheři Hatesphere se rozhodli oprášit loňskou desku "Murderlust" a natočili klip ke skladbě "Pandora's Hell", která se na albu nachází. "Murderlust" vyšla 27. září 2013, vydali ji Massacre Records a objevila se jak na klasickém CD, tak na digipacku s dvěma bonusovými skladbami.


>>> Němečtí melodic death/pagan metalisté Nothgard mají na spadnutí vydaní své druhé desky "Age of Pandora", a tak se snaží přilákat k ní pozornost videoklipem ke stejnojmenné skladbě. "Age of Pandora" vychází 12. září u Trollzorn Records.


CALM HATCHERY: Blessing Of Mantra (Official Video)

12. září 2014 v 10:00 | MF |  Music News
CALM HATCHERY: Blessing Of Mantra (Official Video)

Check out official video-clip of the song "Blessing Of Mantra" from the album "Fading Reliefs" coming September 15th 2014 on SELFMADEGOD RECORDS.

You can pre-order "Fading Reliefs" now at www.selfmadegod.com Available formats: regular CD, limited edition CD with embroidered patch, guitar pick with the band's logo and slipcase, T-Shirt, CD+T-Shirt bundle.

Digital version available here: https://selfmadegod.bandcamp.com/album/fading-reliefs

CALM HATCHERY will be supporting two Polish heavyweights VADER and VESANIA on Blitzkrieg VII tour starting September 11th through September 28th.

Tracklisting:
1. Sun of God
2. Illusory World
3. Flaming Prophecies
4. Blessing Of Mantra
5. Bomben uber Warschau
6. Luminous Bardo Transition
7. State Of Bodhi
8. In The Midst Of Nothingness
9. Bomby nad Warszawą

CALM HATCHERY was formed in the beginning of 2002; after releasing demo tape and debut album the band have signed to Selfmadegod Records. The sophomore album "Sacrilege Of Humanity" has received amazing feedback both from metal press and fans all around the globe; the band have toured few times supporting VADER and such.

"Highly recommended" - Global Domination

"Very quality death metal from a band with a huge future ahead of them" - Brave Words

"With superb guitar work, very brutal (and elaborate) drumming, and perfect growls, Calm Hatchery will surely please and impress most Death Metal fans these days. Being the band's second full-length album, we can't wait until they mature more musically and release even better albums, but until then we can enjoy "Sacrilege of Humanity" - Infernal Masquerade

Discography:
First Dream demo - 2002
El-Alamein - 2006
These Which Were demo - 2007
Sacrilege of Humanity - 2010
Fading Reliefs - 2014

http://www.facebook.com/calmhatchery
http://www.selfmadegod.com
http://www.facebook.com/selfmadegod
https://www.soundcloud.com/selfmadegodrecords
http://www.youtube.com/user/SelfmadegodRecords

[tisková zpráva vydavatele]


Subservience Post New Lyric Video 'Inhuman Savagery'

12. září 2014 v 8:00 | MF |  Music News
Subservience Post New Lyric Video 'Inhuman Savagery'

With the release of 'Upheaval', the forthcoming Subservience record just over one month away the band have posted a first taster of what to expect with a lyric video for Inhuman Savagery', the second track from the record.

Watch 'Inhuman Savagery' Here
http://youtu.be/c8Oh5ROCS6w

The Sussex quintet have been gathering a great reputation across their native UK and beyond with their corrosive blend of groove laden extreme metal since forming in 2010. Having already released a demo 'Blueprint To Chaos' in 2010, a split with Sa-da-KO in 2011 and two crushing EP's 'Dystopia' and 'Ripped In Half' in 2012 and 2013 respectively; Subservience are right on queue and set to unleash yet another beast of a record.

Speaking of 'Upheaval', which the band claim is their heaviest effort to date, guitarist Ryan Jardine comments: "Previously our lyrics had been firmly based on reality but now, with our new vocalist [Dan Lofthouse], we have taken inspiration from works of fiction and combined this with real life experiences. Musically, we really wanted to expand on everything we've done before, to push ourselves further and add more technicality, yet making sure we didn't lose the all-important groove people know us for. Everyone in the band has been fully involved with the new material. We all have a vast range of influences and it's just been about bringing this all together."

'Upheaval', recorded at Brighton Electric, is set for release on 17th October 2014.

www.subservience.co.uk
www.facebook.com/subservience

[tisková zpráva]


WHICH OF YOU HAVE DONE THIS? by Blliigghhtted Out Now; Full Album Stream At Metal-Temple

11. září 2014 v 23:33 | MF |  Music News
WHICH OF YOU HAVE DONE THIS? by Blliigghhtted Out Now; Full Album Stream At Metal-Temple

Which Of You Have Done This?, the first demo from Turkish black metal entity BLLIIGGHHTTED is now available through Montreal-based Merdumgiriz Records.

To mark the release of this dark journey, Metal-Temple is streaming the piece in its entirety.

Experience it at this location.

Visit www.merdumgiriz.org to order.

Helmed by Ruahanathanas known for her work in VIRANESIR. BLLIIGGHHTTED is a psychodrama for exploring the history and philosophy of dark spirituality through correlations and juxtapositions of tradition and degeneration in essence and form. Current members include filmmaker-musician Emir Togrul of YAYLA and the DESTROYERS OF HISTORY drummer Merdumgiriz. The project is releasing the demo "Which Of You Have Done This?" through Merdumgiriz Records September 9th.

The 30 minute album, recorded in a conducted fashion to complete the audial counterpart of the psychodrama of a trinity of certain literary, cinematic and religious sources, namely "Macbeth" "The Sacrifice" and "Chaosophy" respectively, has come to fuse together a variety of the influences that one can get through high doses of hermetic Extreme Metal and Dark music. From Ambient driven Doom undertone to Psychedelic Synthesizers and Black Metal melodies, the album presents a chaos of dark reality trying to break free of its cosmic shell.

As with his work on YAYLA, Emir Togrul's grand vision, each Which Of You Have Done This? CD and t-shirt is handmade; Emir sprays the discs, cuts and inserts the prints for the jewel case and jacket, and pretty much makes everything from scratch. All current and upcoming merch is direct from the hand of the creator himself, there is no limit to the number of Which Of You Have Done This? CDs, as long as the man is alive. Togrul is also co-owner of Merdumgiriz.

[tisková zpráva]

Wrong - Pessimistic Outcomes

11. září 2014 v 21:28 | MF |  Recenze
Dvojice muzikantů, která stojí za tímto projektem, nepatří mezi žádné nováčky a vodami španělského undergroundu brázdí již nějaký ten pátek, nicméně jméno samotných Wrong je poměrně nové. Kapela vznikla v roce 2012 a hned následující rok, tzn. ten loňský, vypustila do světa svůj dlouhohrající debut "Memories of Sorrow". Ten jsem já osobně slyšel pouze letmo, nepřišel mi úplně marný a jistě zde byl cítit nějaký potenciál Wrong do budoucna, zároveň však nebyl ničím extra výjimečným - což byl ostatně také důvod, proč jsem mu tehdy příliš času nevěnoval.

Trvalo to pouhých 14 měsíců a už je venku nástupce s názvem "Pessimistic Outcomes". To není zrovna dlouhá doba, takže by bylo tak nějak logické neočekávat nějak zvlášť velký posun od "Memories of Sorrow", ale ten rozdíl mezi oběma počiny je relativně velký (všimněte si slovíčka "relativně") - a naštěstí ten posun proběhl směrem k lepšímu. Nicméně popořádku…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Kompletní info o novince Lordi

11. září 2014 v 20:36 | Ježura |  Music News
Finské hard rockové obludky Lordi konečně zveřejnily kompletní info o své nové desce. "Scare Force One", jak se novinka jmenuje, se objeví na pultech stylově na Halloween, tj. 31. října, pod značkou labelu AFM Records, přičemž první série nosičů vyjde ve formátu digipack CD. Krom toho bude "Scare Force One" k dispozici na oranžovém vinylu (limitace 500 kopií) a také jako box set. První ochutnávkou desky bude digitální singl "Nailed by the Hammer of Frankenstein", který se dostane do éteru už 19. září. Obal a tracklist "Scare Force One" najdete vpravo a dole.

"Scare Force One" bude už sedmou řadovou nahrávkou Lordi a naváže na počin "To Beast or Not to Beast", který AFM Records vydali 1. března 2013. Do Severní Ameriky se deska podívala až 19. března prostřednictvím The End Records.

Tracklist "Scare Force One":
01. SCG7: Arm Your Doors and Cross Check
02. Scare Force One
03. How to Slice a Whore
04. Hell Sent in the Clowns
05. House of Ghosts
06. Monster Is My Name
07. Cadaver Lover
08. Amen's Lament to Ra II
09. Nailed by the Hammer of Frankenstein
10. The United Rocking Dead
11. She's a Demon
12. Hella's Kitchen
13. Sir, Mr. Presideath, Sir

Crucifixion Fest vol. VIII

11. září 2014 v 18:57 | MF |  Koncerty & Akce
Morrigan production uvádí
CRUCIFIXION FEST VIII - 19. září 2014 - Plzeň, Restaurace Pod Kopcem

Vážení přátelé, letošní ročník Crucifixion festu nese pořadové číslo VIII. Je to neuvěřitelné, že jsme se dostali až sem. Za těch předchozích sedm ročníků jste si mohli poslechnout nesčetné množství domácích, převážně undergroundových kapel. Pro představu zde vystoupili dnes již nehrající GATE OF ILLUSIONS, COMPADRE, SATAN CLAUS, ale též dodnes vystupující BIT-A-NAIL ze Stříbra či kralovičtí GREYMON. Vše začalo v rokycanském hudebním klubu Kasíno, ale po pátém ročníku jsme byli nuceni se přesunout do plzeňského clubu Parlament. S premiérovým ročníkem v Plzni jsme vypustili na pódium i profláklé UNBORN a PASSION FOR SORROW. Loni jsme přivítali známější DESIRE FOR SORROW a zasloužilé matadory domácí scény TORTHARRY.

Teď již ale k letošnímu ročníku. Ten se opět přesunul, tentokráte jsme, snad již nadobro, zakořenili v Hostinci pod Kopcem na Božkově. A i letos pro vás máme další vylepšení. Po spokojenosti s vystoupením UNBORN a PASSION FOR SORROW, jsme se rozhodli se s nimi opět kontaktovat a k tomu jsme jako bonus dostali nabídku vystoupení BEYOND MORTALITY, death metalové skupiny ze Švédska, která právě s uvedenými dvěma kapelami obráží české kluby na podporu nového CD "Rotting Immortality" zmíněných PASSION FOR SORROW. Akce začíná od 18:00. Zveme tímto všechny, kteří si chtějí poslechnout jedinečný koncert těchto tří titánů obohacený o domácí DEMASHED a poběžovické MORUS.

Kapely:
BEYOND MORTALITY - melodic death/thrash metal - Växjö (Švédsko)

UNBORN - thrash metal - Praha

PASSION FOR SORROW - gothic/death metal - Praha

MORUS - old school thrash metal - Poběžovice

DEMASHED - thrash/heavy metal - Plzeň

Start: 18:00
Vstupné: 150,-

[tisková zpráva]

Asgeir Mickelson končí u Sarke

11. září 2014 v 16:43 | Ježura |  Music News
Norská black metalová formace Sarke je chudší o bubeníka. Své místo v kapele totiž opustil Asgeir Mickelson. Důvody jeho odchodu nejsou známé a obě strany se omezily jen na velmi stručné faktické prohlášení, v případě kapely pak ještě vyjádření díků a přání všeho dobrého do budoucna. Sarke mají zatím na kontě tři řadové nahrávky, z nichž na dvou - "Oldarhian" (2011) a "Aruagint" (2013) - se Mickelson podílel.

Jméno Asgeira Micklesona se v poslední době skloňuje zejména ve spojení s jeho projektem God of Atheists, kde funguje jako rytmický kytarista a skladatel, přičemž se oklopil suitou dalších význačných umělců - Trym Torson (bicí; Paganize, ex-Emperor, ex-Zyklon), ICS Vortex (vokály; Arcturus, Borknagar, ICS Vortex, ex-Dimmu Borgir), Carl August Tidemann (sólová kytara; Winds, ex-Arcturus), Ihsahn (klávesy; Ihsahn, Hardingrock, ex-Emperor, ex-Peccatum), Sareeta (housle; ex-Ram-Zet), Lars K. Norberg (baskytara; Spiral Architect, ex-Ihsahn) a Vibeke Stene (vokály; ex-Tristania).

Mickelson před nějakým časem popsal God of Atheists jako "extrémně metalový projekt, pro který jsem většinu materiálu napsal v roce 2008. Jedna skladba byla již v roce 2004 určena pro Borknagar, ale nikdy jsem ji nedotáhl do konce, takže jsem ji přepracoval a nyní je pro styl Borknagar příliš brutální. Žánr je něco jako 'norský black metal v death metalových kolejích'. Je to brutální, ale také hodně melodické." Asgeir rovněž prohlásil, že "je to asi nejdrsnější norská soupiska extrémně metalových a black metalových hudebníků, jaká kdy vznikla. Nemohu se dočkat, až uvidím, co všichni ti skvělí muzikanti s tou muzikou provedou! Bude toho osm skladeb plus jeden cover."

Manowar chystají další album

11. září 2014 v 15:08 | MF |  Music News
Legendární heavy metaloví válečníci Manowar již v únoru letošního roku stihli vydat počin "Kings of Metal MMXIV", což je ve skutečnosti znovunahraná verze jejich slavné desky "Kings of Metal" původně z roku 1988, ale už teď jsou zpátky v nahrávacím studiu, kde začali pracovat na novém, doposud nepojmenovaném albu. To se stane následovníkem fošny "The Lord of Steel", jež vyšla v roce 2012. Více informací o novince doposud není k dispozici.

Manowar se kvůli práci na nové desce dokonce rozhodli odložit své plánované turné po Severní Americe, které mělo proběhnout v listopadu. Již zakoupené lístky však prý zůstávají v platnosti i pro náhradní data, která by měla být potvrzena v dohledné době. Další potvrzené koncerty (říjnový Loud Park Festival v Japonsku a tři vystoupení v lednu 2015 v Německu) proběhnou beze změny.

Chimaira končí

11. září 2014 v 12:41 | Ježura |  Music News
Konec americké kapely Chimaira oznámil zpěvák Mark Hunter v tomto prohlášení: "Po patnácti našlapaných a kulervoucích letech je třeba se ctí oznámit konec Chimairy. Díky všem, kteří kapelu jakoukoli formou podporovali. Každý, kdo byl v kapele zainteresovaný, počínaje členy a konče fanoušky, vložil do tohoto projektu srdce a duši. Hodně jsme dokázali. Hodně jsme krváceli. Bylo to kurva skvělý."

Definitivní konec kapely přišel poté, co Chimairu opustil kytarista Emil Werstler, kterého vzápětí následovali ostatní členové - kytarista Matt Szlachta, klavásista/zpěvák Sean Zatorsky, basák Jeremy Creamer a bubeník Austin D'Amond. Ti se ke svému odchodu vyjádřili v kolektivním prohlášení: "Pro nás to byla ohromně užitečná zkušenost a čest hrát ty skladby na koncertech a naplnit úžasný odkaz. Byla to excelentní platforma k pokračování v aktivním hraní, když se naše kapely rozpadly nebo dočasně pozastavily činnost. Chimaira byla úžasná zkušenost a těšíme se na budoucí společné hudební snažení."

Chimaira fungovala od roku 1998 a za tu dobu pod hlavičkou kapely vyšlo sedm řadových nahrávek. Ta poslední, "Crown of Phantoms", spatřila světlo světa v červenci 2013 a vydali ji E1 Entertainment. Poslední roky však v sestavě kapely fungoval jen jediný zakládající člen - Mark Hunter. Zbytek sestavy se po personálních peripetiích dal dohromady v roce 2011.

Nová deska Diabolicum se blíží

11. září 2014 v 10:43 | MF |  Music News
Kultovní Švédové Diabolicum, kteří patří k prvním skupinám, jež začaly kombinovat black metal s industrialem, se po dlouhém období studiového ticha opět probouzejí k životu. Dlouho odkládaný počin "Ia Pazuzu", jenž bude první deskou kapely po 13 letech a celkově třetí dlouhohrající plackou, vyjde během zimy pod značkou labelu Code666.

Obal, tracklist nebo ukázky prozatím ještě nejsou k dispozici, nicméně již bylo potvrzeno, že album bude k dostání jako digipack CD, limitované 2LP a limitovaný dřevěný box. Autorem přebalu je Francouz Maxime Taccardi (Monarque, Silva Nigra, We All Die (Laughing), Malvoisie).

Minulé album Diabolicum vyšlo v srpnu 2001 taktéž u Code666 a jmenovalo se "The Dark Blood Rising (The Hatecrowned Retaliation)". Od té doby pak vyšel už jen sedmipalcový split s dnes již nefungujícími švédskými black metalisty Angst. Split se jmenoval "Hail Terror" a objevil se v září 2005.

Detaily o novince Fen

11. září 2014 v 8:52 | MF |  Music News
Britové Fen, kteří ve své tvorbě kombinují atmosférický black metal s post-rockem, odhalili informace o svém nadcházejícím čtvrtém albu. To ponese název "Carrion Skies" a k dostání bude od 22. listopadu u italské firmy Code666. Obálka (jejímž autorem je baskytarista Grungyn) a tracklist se nacházejí jako vždy okolo.

"Carrion Skies" bude k dispozici ve třech formátech - standardní jewelcase CD, limitované 2LP a limitovaný dřevěný 2CD box. Vinyl bude navíc obsahovat bonusovou skladbu "Coffin Soil", box bude obsahovat rovnou tři bonusové písničky - vyjma "Coffin Soil" ještě "Instrumental" a "Twilight Descends".

Předchozí deska Fen se jmenovala "Dustwalker" a vyšla začátkem roku 2013 taktéž u Code666 jako limitované CD v kartonové krabičce s přívěškem. Pozdější dolis už pak přišel v podobě klasického jewelcase CD.

Tracklist "Carrion Skies":
01. Our Names Written in Embers Part 1 (Beacons of War)
02. Our Names Written in Embers Part 2 (Beacons of Sorrow)
03. The Dying Stars
04. Sentinels
05. Menhir - Supplicant
06. Gathering the Stones
07. Coffin Soil [bonus pro LP a dřevěný box]
08. Instrumental [bonus pro dřevěný box]
09. Twilight Descends [bonus pro dřevěný box]

Nachtmystium - The World We Left Behind

10. září 2014 v 22:09 | MF |  Recenze
Zámořští black metalisté Nachtmystium vlastně nefungují nijak zvlášť dlouho (z obecného hlediska). Vznik se totiž datuje do roku 2000 - i za tak relativně krátkou dobu, jakou je 13 let, si ovšem kapela okolo Blakea Judda vybudovala kultovní status jedné z nejdůležitějších kapel americké black metalové školy, olemovaný několika skvělými deskami, drogovými excesy a mnohdy nepříliš velkou spolehlivostí a ripoffy. Když ovšem loni v létě začalo natáčení sedmého dlouhohrajícího počinu, už tehdy Judd hovořil o tom, že by mohl být poslední vůbec. To se nakonec potvrdilo v polovině listopadu, kdy Blake Judd oficiálně Nachtmystium rozpustil (proto jsem říkal 13 let, ne, že bych neuměl počítat) s tím, že ona poslední deska s velice příhodným názvem "The World We Left Behind" vyjde posmrtně na jaře následujícího roku a že se od nynějška bude věnovat výhradně svému druhému projektu Hate Meditation.

V mezičase se ovšem několik věcí trochu změnilo. Z jara se stalo léto a ono ukončení činnosti nakonec přestalo být tak žhavé. Těsně před vydáním "The World We Left Behind" se objevil rozhovor, v němž Judd potvrdil, že během onoho půlroku, kdy se mu (podle jeho slov) podařilo se zbavit závislosti na drogách, si několik věcí ujasnil, přičemž mezi nimi bylo právě i to, že konec Nachtmystium (jejichž uložení k ledu původně mělo udělat definitivní čáru za drogovou minulostí) není nutný a kapela tím pádem bude pokračovat i nadále. Zamyšlení nad tím, nakolik je ono zbavení se drog pravdivé a obnova činnosti upřímná, vám ponechávám za domácí úkol, protože to si musí každý rozhodnout sám, jak moc tomu věří.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Druhá deska Voices vyjde v listopadu

10. září 2014 v 16:52 | MF |  Music News
Britská black/death metalová formace Voices, kterou z velké části tvoří bývalí členové dnes již nefungujících Akercocke, vydala v loňském roce svůj dlouhohrající debut "From the Human Forest Create a Fugue of Imaginary Rain", ale už letos se objeví jeho nástupce. Druhý počin ponese název "London" a vyjde 17. listopadu pod hlavičkou Candlelight Records.

Voices už také do světa vypustili dvě krátké upoutávky na "London" - najdete je tady a tady.

Voices vznikli v roce 2012 po rozpadu kapely Akercocke a působí zde hned tři někdejší členové Akercocke - bubeník David Gray, zpěvák/kytarista Peter Benjamin a kytarista (u Akercocke jen v koncertní sestavě) Sam Loynes. Trio pak ještě doplňuje baskytarista Dan Abela.