Září 2014

Saille Offer Further Insight Into 'Eldritch' & Post Teaser

17. září 2014 v 13:25 | MF |  Music News
Saille Offer Further Insight Into 'Eldritch' & Post Teaser

Earlier this month Belgian epic black metallers Saille revealed details of their forthcoming record 'Eldritch' which will be released on 10th November via Code666 Records. The band has since released a teaser video and offered some further insight into the album, discussing the writing, recording and artwork.

Watch The 'Eldritch' Teaser Here
http://youtu.be/BVWNGVT6q1c

"'Eldritch' differs quite a bit from our two previous albums," keyboardist Dries Gaerdelen begins. "We wanted the new songs to be more guitar oriented and more edgy, so we worked on the songs in a different way than we used to. Guitar players Reinier Schenk and Jonathan Vanderwal started writing the songs from a guitar perspective adding the keyboards and drums later on. On our two previous albums 'Ritu' and 'Irreversible Decay' the songs were created the other way around."

"Our new drummer Kevin De Leener had a big impact on the creation of this album, as his input from a drummers perspective was higher than we're used to. These factors, songs being based on drums and guitars, form a solid base for haunting melodic black metal songs."

"We started writing the new songs immediately after the release of our second album 'Ritu' (2013). This gave us more time for the pre-production process, which made everyone more prepared and focussed. After the recording of the drums, bass and guitars, we chose again to record some real classical instruments. We have recorded violin, cello and trumpet as we have done on our previous albums; new to 'Eldritch' are the introductions of the oboe and a great stage piano. Recording these instruments isn't the easy way, but it sure adds to the atmosphere we wanted to create."

"All of the lyrics on 'Eldritch' were written by Saille's vocalist Dennie Grondelaers and are based on horror literature, both classics, turn-of-the-20th-century and modern stories & books. The lyrics explore the pure nature of horror as conceived in different times and media. They complete the songs by adding in horror, the untouchable and the uncomfortable in an organic and unforced way."

"Although we didn't intend to make a Lovecraft based album, H.P. Lovecraft's influence is noticeable throughout the whole record, and can't be ignored. Even stronger, the source of every song, except for 'Walpurgis' (based on Goethe's Faust), can be considered as proto-, post- or pure Lovecraftian."

"As the album will also be released in a limited digipak edition, we decided to go the extra mile and we contacted all currently living writers (or their heirs) of the books we based our lyrics upon. In the 'Eldritch' digibook we have received permission from all writers, even Stephen King, to use quotes from the real books. These quotes will be displayed next to our lyrics for our fans to compare/embrace."

Colin Marks of Rain Song Design was commissioned for the cover art and comments. "When Saille first approached me regarding the artwork for Eldtritch they had a few general conceptual guidelines in terms of mood, tone and lyrical themes. But beyond that I was pretty much given free reign on the content of the artwork. I had a few things in mind, and toyed around with some quick basic sketches, but ultimately settled on an idea, which would eventually result in the current cover image."

"The band requested something quite dark, with hints of horror, so I wanted to give the image a fairly vast and ominous atmosphere. An initial suggestion referred to certain lyrical themes of an ancient library of sorts and/or occult characters, so I took this as a good starting point and constructed this huge dark old structure built into a large cave-like rock formation. It was important to keep the tone dark and mysterious, with a tiny barely noticeable figure within the entrance, which people can read into however they wish. The additional artwork in the layout ties in with the cover concept and further explores the surroundings. I wanted it to represent not only the music, but also the bands various influences, and hopefully we've achieved that quite accurately."

Pre-Order 'Eldritch' Here: http://www.saille.be/webshop

www.saille.be
www.facebook.com/saillemetal

[tisková zpráva]

Between the Buried and Me začínají pracovat na dalším albu

17. září 2014 v 11:44 | MF |  Music News
Progresivní Američané Between the Buried and Me na svých sociálních sítích zveřejnili krátkou zprávičku, že se pustili do skládání svého dalšího alba, které bude celkově osmé v jejich kariéře. Kapela se o žádné velké detaily prozatím nepodělila, vzkázala jen: "Rocková opera začíná! Uvidíme se v roce 2015..."

Minulá deska skupiny se jmenovala "The Parallax II: Future Sequence", vyšla v říjnu 2012 a byla koncepčně provázaná s předchozím EP "The Parallax: Hypersleep Dialogues" z dubna 2011.

Koncem tohoto měsíce Between the Buried and Me ještě vydají počin s názvem "Future Sequence: Live at the Fidelitorium". Půjde o živé DVD/Blu-ray, jehož hlavní náplní bude koncertní přehrání "The Parallax II: Future Sequence" v celé jeho délce. Dále se zde objeví ještě záběry ze zákulisí a rozhovory.

XIII. století, Inkubus Sukkubus: Praha - Palác Akropolis, 13.9.2014

16. září 2014 v 20:12 | Prdovous |  Reporty
Podzimní koncerty XIII. století v hlavním městě jsou tradicí již slušných pár let. Minulý rok se z kulturáku v Kbelích přesunuly do žižkovské Akropole, kde se koncert konal i letos. A jak je dobrou tradicí, opět se po jejich boku ukázalo zvučné zahraniční jméno, které, co si budeme povídat, je mnohdy zajímavějším tahákem, protože na rozdíl od domácí formace jej v našich končinách není možné zahlédnout každý rok. Letos pořadatelé dotáhli britskou legendu Inkubus Sukkubus, známé hlavně díky silnému pagan nádechu, který do svého goth rocku přidávají. Navíc šlo o první vystoupení v naší kotlině vůbec, což jejich přítomnosti dodalo nádech exkluzivity.

Do klubu jsem dorazil přesně v moment, kdy začali Inkubus Sukkubus hrát. Organizace jako vždy perfektní. Po krátkém odbavení míjím merch koutek a konečně se dostávám do sálu. Dřív jsem na téhle kapele trochu ujížděl, hlavně na jejich starších deskách jako "Wytches" nebo "Beltaine", nicméně dobrých pět let jsem o tohle jméno prakticky nezavadil a nevěděl jsem, co přesně čekat. Nicméně ono to nakonec bylo prakticky jedno, protože už od počátku došlo na nejhorší možnou variantu, kterou bych mohl dostat. Zvuk. Mohl jsem sálem korzovat dle libosti, protože bylo naprosto jedno, kde jsem stál. Bída to byla všude. Z vokálů, kytary, basy, bicího automatu a samplovaných kláves jsem celou dobu slyšel jen Candiin zpěv a přepálené bicí. Občas tu a tam vykoukly klávesy, basa nebo kytara, ničemu to ale nepomohlo. Písně se slévaly a popravdě jsem nebyl s to rozeznat, jestli zrovna nehraje nějaká, kterou bych mohl znát. Celá show navíc byla podpořena projekcí v podobě 3D animací s hromadou víl, elfů, čarodějek a nahých ženských, za jejíž kvalitu bych se styděl i před deseti lety, natož teď. Chápu to, že to nejspíš patří k image kapely a snad i navození určité "retro" nálady, ale výsledný dojem to rozhodně nepodpořilo. Kapela, stejně jako většina obecenstva, vypadala, že si to vážně užívá, ostatně Britové (nebo alespoň Candia) se moc nešetřili a reakce lidí byla parádní, pro mě ale zkrátka zůstala daleko za očekáváním. Nebýt zvuku, asi by bylo všechno jinak, ale takhle na mě Inkubus Sukkubus působili jako dost nepovedená karikatura toho, co z nám z alb. Po The Sisters of Mercy další zklamání ze strany goth rockové legendy, na jejíž vystoupení jsem se vážně těšil.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Panzer: nová superkapela se členy Destruction a Accept

16. září 2014 v 17:35 | MF |  Music News
V Německu právě vznikl nový projekt, v jehož případě je na místě hovořit o superkapele - pod hlavičkou Panzer se totiž sešli zpěvák/baskytarista Schmier (Destruction, Headhunter, ex-Bassinvaders), kytarista Herman Frank (Accept, Victory, sólová tvorba, ex-Sinner) a bubeník Stefan Schwarzmann (Accept, ex-Running Wild, ex-U.D.O.).

Kapelu si pod svá křídla vzal label Nuclear Blast (u něhož ostatně vydávají i Accept a Destruction), který se postará o vypuštění debutového alba "Send Them All to Hell". Počin bude k mání od 28. listopadu a jeho první trailer najdete na YouTube.

Accept, v nichž působí Herman Frank a Stefan Schwarzmann, vydali přibližně před měsícem své nové album "Blind Rage" - už třetí po obnobě činnosti v roce 2009 a také třetí se současným vokalistou Markem Tornillem, jenž v sestavě nahradil legendárního Udo Dirkschneidera. Poslední deska Schmierových Destruction se jmenuje "Spiritual Genocide" a vyšla už před dvěma lety - v listopadu 2012.

Cars and Trains (USA), Big Pauper (USA) - 25. září, Praha

16. září 2014 v 15:15 | MF |  Koncerty & Akce
CARS AND TRAINS (USA, Circle Into Square)
BIG PAUPER (USA, Circle Into Square)
Praha - Kavárna Potrvá
25. září 2014
start: 20.00, vstup: 200 Kč

Už potřetí se v Praze představí Tom Filepp neboli Cars and Trains. Multiinstrumentalista a snílek z Portlandu si tentokrát coby předkapelu přiveze další pozoruhodnou akvizici labelu Circle Into Square - další jednočlenný projekt Big Pauper. Zatímco Cars and Trains nabízí jemné předivo akustických zvuků a jemných elektronických podkladů, Big Pauper je hypnotickou a futuristickou směsí zvuků s vizuálním doprovodem. Cars and Trains letos vydal na vinylu reedici svého prvního alba "Rusty String" z roku 2007 a v Praze zahraje tentokrát v Kavárně Potrvá. Dvojice ale v Česku absolvuje více koncertů.

Zvuk Cars and Trains, to jsou folkové melodie, glitch podmazy, nenápadný beaty a lo-fi syrovost. Přestože většina Fileppových kolegů z Fake Four / Circle Into Square (Astronautalis, Ceschi, Bleubird, Sole, Busdriver) se prosazuje na poli "alternativního hip hopu" - nebo jak tomu chcete říkat - desky Cars and Trains jsou o něco intimnější a písničkovější. Čerpají inspiraci z Why? stejně jako ze Sebadoh a poslední album "We Are All Fire" překvapuje magickou atmosférou. "Když jsem byl mladej, byl jsem ve spoustě metalovejch a HC kapel. Měl jsem dlouhý vlasy a nosil černý trika, všechny tyhle věci," popisuje Filepp svojí hudební anabázi. "Pořád taky miluju dynamiku kapel a rozhodně si nemyslím, že by neměly co říct. Ale když jsem začínal s Cars And Trains, chtěl jsem bejt naprosto soběstačnej. Dostalo se to do úplně maniakální úrovně, kdy jsem se snažil každej rok naučit hrát na jeden nástroj - ale už jsem se uklidnil, hahaha…" A proč vlastně název Cars And Trains? "Vždycky mě fascinovala americká kultura cestování a věcí a mýtů s tím spojenejch. Je tu zajímavej nesoulad mezi tím, jak si to Američani idealizujou a jak to ve skutečnosti funguje," vysvětluje Tom.

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

Cars and Trains + Big Pauper v Česku:
25. září: Praha (Potrvá)
30. září: Ústí nad Labem (Mumie)
1. října: Hradec Králové (Central)
2. října: Plzeň (Papírna)
3. října: Strakonice
6. října: Brno (Skleněná louka)
7. října: Jindřichův Hradec (Bar 69)
8. října: Jihlava (Chili bar)

[tisková zpráva]

Old Man Gloom: obal chystané desky

16. září 2014 v 13:38 | MF |  Music News
Zámořská formace Old Man Gloom, v jejíchž řadách působí třeba členové Isis nebo Converge, vydá ještě v letošním roce své šesté album. Stane se tak 11. listopadu v kooperaci Profound Lore Records (CD, download) a Sige Records (LP). Počin ponese název "The Ape of God" a už z něj byla uvolněna i první ukázka - song "The Lash" si můžete pustit na Soundcloudu.

Obálka "The Ape of God" se nachází napravo - jejím autorem je zpěvák a kytarista Aaron Turner (kromě vlastních kapel jako Isis, House of Low Culture nebo právě Old Man Gloom už tvořil přebaly například pro Neurosis, Jesu, Wolves in the Throne Room nebo Xasthur).

"The Ape of God" se stane následovníkem alba "No", které vyšlo v květnu 2012 pod značkou firmy Hydra Head Records, jejímž zakladatelem je právě Aaron Turner.

Fear Factory mají novou smlouvu a pracují na albu

16. září 2014 v 10:59 | MF |  Music News
Legendární industrial metalová mlátička Fear Factory podepsala novou vydavatelskou smlouvu s Nuclear Blast Entertainment, kteří se tím pádem postarají o vydání nadcházejícího desátého alba, na němž kapela aktuálně pracuje.

V současné době se Fear Factory věnují předprodukci novinky a do ostrého nahrávání by se měli pustit někdy v průběhu října. O produkci se opětovně postará Rhys Fulber (Paradise Lost, Sybreed, Waltari), s nímž Fear Factory průběžně spolupracují už od desky "Demanufacture" z roku 1995. Mixu se pak ujme Andy Sneap (Accept, Megadeth, Carcass, Arch Enemy; jako aktivní muzikant Hell a ex-Sabbat).

Vzhledem k tomu, že sestava Fear Factory byla v posledních letech poměrně proměnlivá, jistě bude stát za připomenutí, že vyjma ústřední dvojice Dino Cazares (kytara) a Burton C. Bell (zpěv) aktuálně v řadách skupiny figurují baskytarista Matt DeVries (ex-Chimaira, ex-Six Feet Under) a bubeník Mike Heller (Malignancy, Azure Emote, ex-System Divide, ex-Success Will Write Apocalypse Across the Sky).

Doposud nepojmenovaná novinka se stane následovníkem desky "The Industrialist", jež vyšla v červnu 2012.

Název chystané desky Leviathan

16. září 2014 v 8:37 | MF |  Music News
Zámořský jednočlenný black metalový projekt Leviathan, za nímž stojí Jef Stuart "Wrest" Whitehead (Hate Meditation, Krieg, ex-Nachtmystium, ex-Twilight, ex-Lurker of Chalice), pojmenoval svou chystanou šestou desku. Její název zní "Scar Sighted" a její vydání by mělo proběhnout začátkem roku 2015 pod značkou Profound Lore Records. Odhalil to sám Wrest v rozhovoru pro Steel for Brains.

Mimoto Wrest také prozradil, že plánuje vydat dema všech svých různých hudebních projektů a že mezi nimi nebude chybět ani mnohými dodnes ceněná, aktuálně již však nefunkční skupina Lurker of Chalice.

"Scar Sighted" bude navazovat na desku "True Traitor, True Whore", jež vyšla začátkem listopadu 2011 u Profound Lore na CD. Kazetová verze se pak objevila pod značkou litevské firmy Inferna Profundus v limitaci 300 kopií (prvních 20 z nich jako tzv. die hard verze s nášivkou).

Ve stejném roce, kdy vyšlo "True Traitor, True Whore", tedy 2011, byl Wrest také zatčen za napadení a znásilnění své přítelkyně pomocí svého tetovacího náčiní (Wrest se živí jako profesionální tatér). V červnu 2012 byl za ublížení na zdraví podmíněně odsouzen na dva roky.

Gars - Gdy agresja rodzi spokój

15. září 2014 v 21:21 | Prdovous |  Recenze
Alternativa v Polsku je posledních několik let čím dál výraznější a zejména post-metal/hardcore a atmosférický sludge zažívá v čele s Blindead, Obscure Sphinx a dalšími spolky zlaté žně. Není proto divu, že tamní scéna postupně vzkvétá a plodí přinejmenším kvalitní spolky. Dnes recenzovaní Gars se řadí přesně do tohoto proudu a nutno podotknout, že nejsou naprostými nováčky, nýbrž fungují už od roku 2008 a hlásí se již s třetím albem. A ačkoliv je novinka "Gdy agresja rodzi spokój" mým prvním setkáním s kapelou, vážně uvažuji, že se podívám i po starších počinech, protože jestli jsou tak dobré jako tahle deska, za poslech rozhodně stojí.

Nechci vás tu zbytečně krmit omáčkou okolo, takže jen stručně zmíním, že Gars je pětihlavá atmosférická saň z Trojměstí (konurbace měst Gdaňsk, Gdyně a Sopoty). Víc o pozadí tvorby v podstatě vědět nepotřebujete, to nejdůležitější je tady totiž hudba samotná. A když už jsem to nakousl na konci předchozího odstavce, nezbývá než přiznat, že splňuje prakticky všechno, co bych kdy mohl očekávat od tak atmosférické směsice, jakou všemožné post-metaly, post-hardcory, emocory a sludge bezesporu jsou. A jakkoliv se tyhle žánry můžou zdát poslední dobou hrozně trendy a šik, zrovna z Polska v posledních letech lezou skutečně kvalitní jména, a sic Gars nejsou natolik výrazní, zařadit je mezi ně musím.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bajnokur Records]

Koncerty na říjen

15. září 2014 v 19:26 | MF |  Koncerty & Akce
Грай (RUS), СатанаКозёл (RUS), Groza (CZ), Radgorath (CZ)
1. 10. - Ostrava, Barrák (19:00)
Cena: 200/250
Více informací: FB event

Lantlôs (GER), Falloch (UK), ██████ (CZ)
1. 10. - Praha, Chapeau Rouge (19:30)
Cena: 300 (první sto vstupenek za 250)
Více informací: FB event

Anathema (UK), Mother's Cake (AUT)
3. 10. - Praha, Palác Akropolis (19:00)
Cena: 550
Více informací: Obscure Promotion

Kissin' Dynamite (GER), UMC (GER)
3. 10. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 550-750
Více informací: Pragokoncert

Vulture Industries (NOR), Minority Sound (CZ), Mallephyr (CZ)
3. 10. - Plzeň, Pod Lampou (19:30)
Cena: 250
Poznámka: Pro držitele vstupenky na Phantoms of Pilsen činí vstup 99 Kč.
Více informací: Phantoms of Pilsen

Arsis (USA), Skinned (USA)
4. 10. - Praha, Nová Chmelnice (20:00)
Cena: 300

Front 242 (BEL), Pokémon Reaktor (GER), R.B.M.K. (CZ)
4. 10. - Praha, Divadlo Archa
Cena: 590/690
Více informací: Sanctuary

Hammerhead (USA), Qui (USA), Vaz (USA)
4. 10. - Praha, 007 (19:00)
Cena: 300/350
Více informací: Silver Rocket

Bullet (SWE), Striker (CAN), Stallion (GER)
6. 10. - Praha, Kain
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert

Graveworm (ITA/GER), Emergency Gate (GER), Scarred by Beauty (DEN), Tenside (GER)
8. 10. - Praha, Nová Chmelnice (19:00)
Cena: 500

In Extremo (GER)
10. 10. - Praha, Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert

Machinae Supremacy (SWE), Night by Night (UK)
11. 10. - Praha, Music City Club

Rage (GER), Tri State Corner (GER), Törr (CZ), Lion Twin (GER)
11. 10. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert

Samael (SWI), Liveevil (CZ), Minority Sound (CZ), Gorgonea Prima (CZ), All Friends Dead! (CZ)
11. 10. - Praha, Nová Chmelnice (18:30)
Cena: 250/300
Více informací: FB event

Animals as Leaders (USA), Tesseract (UK)
12. 10. - Praha, Rock Café (20:00)
Cena: 450
Více informací: Obscure Promotion

Forsaken World (FRA), FOAD (FRA)
12. 10. - Praha, Modrá Vopice (20:00)
Cena: 80

Total Heels (USA/DEN), Canadian Rifle (USA), Palahniuk (CZ)
12. 10. - Praha, 007 (19:00)
Cena: 220
Více informací: Silver Rocket

Hell:On (UKR), Totem (POL), Wasted Heroes (UKR), Mean Messiah (CZ)
14. 10. - Praha, Exit-Us (19:00)
Cena: 150
Více informací: FB event

Abaton (ITA), Sedna (ITA)
15. 10. - Praha, Klubovna
Více informací: FB event

Entombed A.D. (SWE), Grave (SWE)
15. 10. - Ostrava, Barrák (20:00)
Cena: 350/400
Více informací: Obscure Promotion

Nifelheim (SWE), Vulcano (BRA), War-Head (CRO), Hellocaustor (CZ)
16. 10. - Praha, Nová Chmelnice (19:00)
Cena: 370

Parricide (POL), Attack of Rage (SVK), Human Humus (SVK), Lupara the Widowmaker (CZ)
17. 10. - Praha, Modrá Vopice
Cena: 150
Více informací: L'inphantile Collective

Uli Jon Roth (GER), Crystal Breed (GER)
18. 10. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 590-790
Více informací: Pragokoncert

Deathstars (SWE), The Dead and Living (SWE)
18. 10. - Praha, MeetFactory
19. 10. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert

Swans (USA), Pharmakon (USA)
20. 10. - Praha, Lucerna Music Bar (20:00)
Cena: 550/660
Více informací: Silver Rocket

Sonic Syndicate (SWE), May the Silence Fail (GER)
21. 10. - Praha, Nová Chmelnice
Cena: 560

Magenta Harvest (FIN)
22. 10. - Praha, Exit-Us

Phantoms of Pilsen VIII
23. - 25. 10. - Plzeň, Pod Kopcem
Vystoupí: Agrypnie (GER), Angantyr (DEN), Attic (GER), Centinex (SWE), Der Weg einer Freiheit (GER), Diabolical (SWE), Endezzma (NOR), Freitod (GER), Harakiri for the Sky (AUT), Impuritum (CZ), Infest (SRB), Nocturnal Witch (GER), Panychida (CZ), Self-Hatred (CZ), Souldrainer (SWE), Svarta (AUT), Taake (NOR), Triumphant (AUT), Valkyrja (SWE), War-Head (CRO)
Cena: 850/950
Více informací: Phantoms of Pilsen

Heathen Foray (AUT), Odraedir (CZ), Groza (CZ)
24. 10. - Praha, Exit-Us (19:30)
Cena: 120
Více informací: FB event

Accept (GER), Damnations Day (AUS)
25. 10. - Zlín, Euronics
Cena: 690-890
Více informací: Pragokoncert

Opeth (SWE), Alcest (FRA)
29. 10. - Praha, Roxy (19:00)
Cena: 590
Více informací: Obscure Promotion

Samhainfest 2014
31. 10. - Praha, Exit-Us (19:30)
Vystoupí: Cruadalach (CZ), An Theos (ROM), Elanor (HUN), Wolfarian (CZ)
Poznámka: Brněnský Samhainfest proběhne 1. listopadu.
Více informací: FB event

Suicide Commando (BEL), Painbastard (GER), Gaping Chasm (CZ)
31. 10. - Praha, MeetFactory
Cena: 390/490
Více informací: Sanctuary

Nový materiál Solefald na obzoru

15. září 2014 v 17:43 | MF |  Music News
Norští vizionáři Solefald již před dvěma leta hlásili, že pracují na své další desce, která se měla jmenovat "Kosmopolis" a vyjít na podzim 2013. Album nakonec ponese název "Kosmopolis sud" a vyjde začátkem roku 2015.

Ještě před ním se však na ochutnávku objeví EP "Norrønasongen kosmopolis nord", jež bude k dostání od 27. října u Indie Recordings. Obal a tracklist najdete okolo tohoto textu.

Na "Norrønasongen kosmopolis nord" se podílelo celkem deset muzikantů včetně ústřední dvojice Cornelius Jakhelln a Lazare Nedland a zároveň půjde o první počin Solefald, jehož lyrická stránka bude kompletně v norském jazyce. Text první skladby "Norrønasongen" je ve skutečnosti básní norského básníka Olava Aukrusta z roku 1915, další texty pak tvoří básně Jakhellna z jeho knihy "Trisyn".

Mezi hosty se na novince objeví například Kvitrafn (Wardruna, Jotunspor, ex-Gorgoroth, ex-Sahg), Baard Kolstad (Borknagar, ICS Vortex, Leprous, God Seed) nebo Zweizz (Umoral, Fleurety, ex-Dødheimsgard).

Tracklist "Norrønasongen kosmopolis nord":
01. Norrønaprogen
02. Det siste landskap (An Icelandic Odyssey Part IV)
03. Norskdom
04. Norrøna: Ljodet som ljoma
05. Songen: Vargen

Druhé album Soen vyjde začátkem listopadu

15. září 2014 v 15:20 | MF |  Music News
Švédská progressive rocková skupina Soen, v jejímž čele stojí bubeník Martin Lopez (ex-Opeth), vydala před dvěma letos své první album "Cognitive", na které v letošním roce naváže druhý dlouhohrající počin. Jeho název zní "Tellurian" a k dostání bude od 4. listopadu u Spinefarm Records.

Stejně jako v případě debutového "Cognitive", i na "Tellurian" se o mix postaral David Bottrill (King Crimson, Tool, Dream Theater). Produkce novinky se pak ujal kytarista Joakim Platbarzdis.

Obal "Tellurian" se nachází napravo.

Soen původně vznikli již v roce 2004, ale než se cokoliv pod jejich hlavičkou stihlo objevit, projekt byl opět uložen k ledu, aby byl plnohodnotně vzkříšen v roce 2010. Tehdy se také do sestavy přidal legendární baskytarista Steve DiGiorgio (Sadus, Testament, ex-Death, ex-Ephel Duath a tuny dalších), který už však nyní v kapele nepůsobí.

První várka informací o novince In This Moment

15. září 2014 v 11:25 | MF |  Music News
Americká metalcorová skupina In This Moment v čele se zpěvačkou Mariou Bink se koncem února letošního roku pustila do nahrávání svého pátého studiového alba, pro jehož vydání se upsala firmě Atlantic Records. Nyní přichází první sprška informací o této novince.

Počin ponese název "Black Widow" a bude se dát koupit od 18. listopadu. Stejně jako v případě tří předchozích desek "The Dream" (2008), "A Star-Crossed Wasteland" (2010) a poslední "Blood" (2012) novinku opětovně produkoval Kevin Churko (dále třeba Ozzy Osbourne, Five Finger Death Punch nebo Hellyeah).

V neposlední řadě byl už také do světa vypuštěn první singl s názvem "Sick Like Me" - poslechnout si jej můžete na YouTube.

Předchozí "Blood" vyšlo v půlce srpna 2012. Šlo o doposud komerčně nejúspěšnější počin In This Moment - v prvním týdnu se ho jen ve Spojených státech amerických prodalo 20 000 kusů, což skupinu vystřelilo na 15. pozici v místním žebříčku prodejnosti The Billboard 200. K půlce února 2014 se alba celkově prodalo už okolo 230 000 kopií. Ačkoliv je deska stará teprve dva roky, dočkala se již dvou reedic - v květnu 2013 jako 2CD verze a v lednu letošního roku jako CD+DVD edice.

Fantômas se vrací a odehrají koncert

15. září 2014 v 8:57 | MF |  Music News
Avantgardně metalová superkapela Fantômas, v jejíž sestavě působí Mike Patton (Faith No More), Buzz Osbourne (Melvins), Dave Lombardo (Philm, ex-Slayer) a Trevor Dunn (ex-Mr. Bungle), se po delším období ticha opět vrací - jejich jméno se totiž objevilo na soupisce prvního ročníku festivalu RockOut v Chile, který se odehraje 6. prosince. Americká čtveřice zde přehraje své druhé album "The Director's Cut" z roku 2001 v celé jeho délce.

O jakýchkoliv dalších aktivitách Fantômas prozatím žádná zmínka nepadla, ať už by se mělo jednat o další koncerty nebo o případné nové album. Dave Lombardo se ovšem v nedávném rozhovoru pro Prog Sphere vyjádřil, že by se plnohodnotné obnově Fantômas vůbec nebránil, spíše naopak. "Doufám, že Mike [Patton] řekne: 'Pojďme to udělat!' Mé dveře jsou otevřené. Víte, Mike a já spolu komunikujeme. Máme skvělé přátelství," nechal se slyšel Lombardo.

Doposud poslední deskou Fantômas zůstává počin "Suspended Animation", který vyšel v dubnu 2005 a obsahoval celkem 30 skladeb, z nichž každá byla pojmenována po jednom dubnovém dnu. Počin vydali Ipecac Recordings (což je label Mikea Pattona) a jeho limitovaná edice obsahovala v duchu tématu nahrávky i kalendář.

Myrkur: EP právě vyšlo

15. září 2014 v 1:54 | MF |  Music News
Jednočlenný black metalový projekt Myrkur z Dánska, který je zajímavý tím, že v jeho čele stojí žena, právě vydal své pilotní bezejmenné EP. Obal a tracklist minialba najdete okolo.

EP v celé jeho délce si můžete pustit tady.

Tracklist "Myrkur":
01. Ravnens banner - 04:08
02. Frosne vind - 01:50
03. Må du brænde i helvede - 04:04
04. Latvian fegurð - 04:19
05. Dybt i skoven - 03:03
06. Nattens barn - 05:56
07. Ulvesangen - 00:46

Recenze 2014 (září - prosinec)

15. září 2014 v 1:53 | MF |  Seznam recenzí podle data
31.12.2014Ne Obliviscaris - Citadel
30.12.2014Adimiron - Timelapse
29.12.2014Last Minute to Jaffna - Volume III
28.12.2014Foo Fighters - Sonic Highways
27.12.2014Sumia - Until We Shine Again
26.12.2014Memory in Plant - An Epic Triumph
25.12.2014Saille - Eldritch
24.12.2014Morgue Son - Večernice ~ Proplouváš
23.12.2014Shadow of the Torturer - Dronestown
22.12.2014Anaal Nathrakh - Desideratum
21.12.2014Ophis - Abhorrence in Opulence
20.12.2014Calm Hatchery - Fading Reliefs
19.12.2014Taylor Swift - 1989
18.12.2014Algoma - Reclaimed by the Forest
17.12.2014Ordinance - Relinquishment
16.12.2014Lebensnacht - Uudelleensyntynyt ikuiseen pimeyteen
15.12.2014Winterfylleth - The Divination of Antiquity
14.12.2014Obituary - Inked in Blood
13.12.2014Dying Out Flame - Shiva Rudrastakam
12.12.2014Harlej - Na prodej
11.12.2014Skitliv - Skandinavisk misantropi
10.12.2014Lyriel - Skin and Bones
9.12.2014Schwarzprior - IDDQD
8.12.2014Blut aus Nord / P.H.O.B.O.S. - Triunity
8.12.2014Blut aus Nord - Memoria Vetusta III: Saturnian Poetry
7.12.2014Ortel - Defenestrace
6.12.2014Dying Behind - How I Met Your Murderer
6.12.2014The Spiritual Bat - Mosaic
5.12.2014Aesta - From Darkness to Light
4.12.2014Machine Head - Bloodstone & Diamonds
3.12.2014Wolves in the Throne Room - Celestite
3.12.2014Temple of Void - Of Terror and the Supernatural
2.12.2014Kissin' Dynamite - Megalomania
2.12.2014Phobiatic - Fragments of Flagrancy
30.11.2014Darkspace - Dark Space III I
30.11.2014Manu Armata - Surpass the Master
29.11.2014Streetmachine - Kult
29.11.2014Narrow House - Thanathonaut
28.11.2014Ofdrykkja - A Life Worth Losing
27.11.2014Godflesh - A World Lit Only by Fire
27.11.2014Flyleaf - Between the Stars
26.11.2014The Moon and the Nightspirit - Holdrejtek
25.11.2014Dark Fortress - Venereal Dawn
23.11.2014Averze - Nikdy nevěř davu
22.11.2014Sólstafir - Ótta
22.11.2014At Dusk - Anhedonia
21.11.2014Defying - Nexus Artificial
21.11.2014Whispers in Crimson - Suicide in B Minor
20.11.2014Grausame Töchter - Glaube Liebe Hoffnung
19.11.2014Albez Duz - The Coming of Mictlan
18.11.2014Exodus - Blood In, Blood Out
17.11.2014Sanctuary - The Year the Sun Died
17.11.2014Wömit Angel - Holy Goatse
16.11.2014Electric Wizard - Time to Die
15.11.2014Spectral Haze - I.E.V.: Transmutated Nebula Remains
14.11.2014Pervy Perkin - Ink
14.11.2014Exordium Mors - The Apotheosis of Death
13.11.2014Slipknot - .5: The Gray Chapter
12.11.2014Philm - Fire from the Evening Sun
11.11.2014Audrey Horne - Pure Heavy
10.11.2014At the Gates - At War with Reality
10.11.2014Falloch - This Island, Our Funeral
9.11.2014Progres 2 - Dialog s vesmírem
9.11.2014Joe Bonamassa - Different Shades of Blue
8.11.2014The Stone - Nekroza
8.11.2014Neoheresy - Noc która dniem się stała
7.11.2014Ordoxe - Beyond Mankind
4.11.2014Evergrey - Hymns for the Broken
3.11.2014King of Asgard - Karg
3.11.2014Planethard - Now
2.11.2014U2 - Songs of Innocence
2.11.2014Fightcast - Siamesian
1.11.2014Garden of Grief - Endstation
31.10.2014Cannibal Corpse - A Skeletal Domain
31.10.2014Kattah - Lapis Lazuli
30.10.2014Atrum Tempestas - Néant
29.10.2014Slash featuring Myles Kennedy and The Conspirators - World on Fire
28.10.2014Stench - Venture
28.10.2014Nuklear Frost - Subjugation
27.10.2014Jig-Ai - Rising Sun Carnage
27.10.2014Heretical - Dæmonarchrist - Dæmon Est Devs Inversvs
26.10.2014Seneron - Parasites and Poets
25.10.2014My Own Ghost - Love Kills
24.10.2014Sedna - Sedna
23.10.2014HammerFall - (r)Evolution
23.10.2014Slup - Dramatorgie
22.10.2014The Unchaining - Ruins at Dusk
21.10.2014Demonic Resurrection - The Demon King
20.10.2014Id - Philosofia
19.10.2014Manic Street Preachers - Futurology
19.10.2014Pilgrim - The Roots
18.10.20147 H.Target - 0.00 Apocalypse
17.10.2014Preludium - Redemption
17.10.2014Black Autumn - Losing the Sun
16.10.2014Unisonic - Light of Dawn
16.10.2014Monolith - Dystopia
15.10.2014Exodia - Hellbringer
14.10.2014Abigor - Leytmotif Luzifer: The 7 Temptations of Man
13.10.2014Mastercastle - Enfer [De La Bibliothèque Nationale]
13.10.2014Mystical Fullmoon - Chthonian Theogony
12.10.2014Empyrium - The Turn of the Tides
12.10.2014Kilmara - Love Songs and Other Nightmares
11.10.2014Dysangelium - Holykaust
11.10.2014AOV - Act of Violence
10.10.2014Soulnerve - The Dying Light
9.10.2014Goatwhore - Constricting Rage of the Merciless
9.10.2014The Shell Collector - Medusa
8.10.2014Accept - Blind Rage
8.10.2014Twilightfall - The Energy of Soul
7.10.2014Abaddon Incarnate - Pessimist
7.10.2014The Atlas Moth - The Old Believer
6.10.2014John 5 - Careful with That Axe
5.10.2014Scars on Broadway - Scars on Broadway
5.10.2014Infernal Awakening - Enlightened by Lucifer's Flame
4.10.2014The Haunted - Exit Wounds
4.10.2014Planet of Zeus - Vigilante
3.10.2014Fractured Spine - Memoirs of a Shattered Mind
2.10.2014Northern Oak - Of Roots and Flesh
1.10.2014Earth - Primitive and Deadly
1.10.2014Betrayer F.T.M. - Full Blast
30.9.2014In Flames - Siren Charms
30.9.2014Svengali - Unscathed
29.9.2014Godsmack - 1000hp
29.9.2014Horned Almighty - World of Tombs
28.9.2014Conjuro Nuclear - Conjuro Nuclear
28.9.2014Eine Stunde Merzbauten - 7305
27.9.2014Anthology - The Prophecy
26.9.2014In Love Your Mother - The Great Ape Project
25.9.2014Wovenhand - Refractory Obdurate
24.9.2014Vintersorg - Naturbål
23.9.2014Cardinals Folly - Our Cult Continues!
22.9.2014Reciprocal - New Order of the Ages
21.9.2014Evenline - Dear Morpheus
20.9.2014Hour of Penance - Regicide
20.9.2014Dwell - Far Dark Helm
19.9.2014Vinterbris - Solace
19.9.2014Overpower - Greatness Within
18.9.2014Necroart - Lamma sabactani
17.9.2014Amberian Dawn - Magic Forest
15.9.2014Gars - Gdy agresja rodzi spokój
14.9.2014Opeth - Pale Communion
13.9.2014Faithsedge - The Answer of Insanity
12.9.2014Aghor - Necrolivonica
11.9.2014Wrong - Pessimistic Outcomes
10.9.2014Nachtmystium - The World We Left Behind
9.9.2014Necropoli - I
8.9.2014Novembers Doom - Bled White
8.9.2014Unswabbed - Tales from Nightmares Vol. 1
7.9.2014Alestorm - Sunset on the Golden Age
6.9.2014Door into Emptiness - Znaki rabizny płyni lipenia
5.9.2014Dušan Jevtović - Am I Walking Wrong?
4.9.2014Overkill - White Devil Armory
3.9.2014The Plastic People of the Universe - Egon Bondy's Happy Hearts Club Banned
2.9.2014Belphegor - Conjuring the Dead
1.9.2014Henric Blomqvist & Friends - All of Your Illusions

Opeth - Pale Communion

14. září 2014 v 20:48 | Kaša |  Recenze
Dlouhá léta se zdálo, že vše, na co švédští progresivci Opeth sáhnou, se změní ve zlato. Už jejich raný vývoj nenasvědčoval ničemu jinému. Ještě předtím, než se ocitneme v letošním roce, si tedy pojďme jen tak letmo projít jejich diskografii, aby i ti, kteří doposud tuto partu míjeli, měli alespoň částečnou znalost toho, co všechno vydání "Pale Communion" předcházelo. Jak už jsem nakousnul, hned první alba Opeth byla svým způsobem předurčením k tomu, co Mikael Åkerfeldt se svou družinou předváděl v mnohem úspěšnější podobě po několik dalších let. Neříkám, že "Orchid" a "Morningrise" byla již svého času velká alba, na něž se všeobecně pohlíželo jako na klenoty progresivně extrémního metalu (koneckonců jsem v té době byl s hudbou zcela někde jinde, takže s jistotou to říci ani nemohu), ale už na svých prvních albech se Opeth ukázali jako takřka hotová kapela, kterou sice postihla jistá forma dalšího vývoje, jež se i do aktuální desky podepsala, ale v té době se jednalo o vývoj zcela logický a pochopitelný.

Následující řadu alb - "My Arms, Your Hearse" počínaje a "Damnation" konče - považuji za početnou esenci toho nejlepšího, co kdy pod hlavičkou Opeth vzniklo, a nebojím se tvrdit, že i vznikne. Ačkoli chovám k Åkerfeldtovi řádný respekt, tak v čele s dvojicí "Still Life" a "Blackwater Park" jsou tohle alba, která si zaslouží vlastní pomník. Postupné prolínání progresivně rockových pasáží plných magické melancholie se mísilo s hrubými death metalovými pasážemi s takovou jistotou a grácií, že se to dodnes zdá až neuvěřitelné. Posouváme se opět o několik let kupředu k dvojici "Ghost Reveries" a "Watershed". Alba, z nichž zejména to první považuji stále za skvělé, ale která už znamenala jistou míru stagnace oproti předchozím nahrávkám, kde se tak sice do jisté míry dělo taky, ale vzhledem k jejich kvalitě to nebylo tak zřejmé. "Watershed" je pak už "jen" dobré album, jež má mouchy a při jehož poslechu už to vypadalo, že každá studnice nápadů jednou musí nutně vyschnout.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Arjen Lucassen a Anneke van Giersbergen pojmenovali společný projekt

14. září 2014 v 18:59 | Ježura |  Music News
Arjen Anthony Lucassen (Ayreon, Star One) a Anneke van Giersbergen (sólová dráha, ex-The Gathering) před nedávnem ohlásili, že spojili své síly v novém projektu, jemuž nyní dali i jméno - The Gentle Storm. Pod jeho hlavičkou teď chystají debutové album, které zatím nemá jméno, ale podla Lucassena by mělo jít o "epické koncepční dvojalbum" a "kombinaci klasické hudby, metalu a akustického folku".

Není to zdaleka poprvé, kdy Lucassen a van Giersbergen spolupracují - Anneke se už dvakrát objevila v sestavě Lucassenova projektu Ayreon, a to v roce 1998, kdy svým zpěvem přispěla na desku "Into the Electric Castle", a potom o deset let později, kdy si zazpívala na desce "01011001".

Arjen Lucassen naposledy obohatil svoji diskografii deskou "The Theory of Everything", která vyšla v loňském roce pod hlavičkou projektu Ayreon. Anneke van Giersbergen se po odchodu od The Gathering (2007) angažuje v rámci sólového projektu (dříve pod názvem Agua de Annique), jehož poslední deska "Drive" spatřila světlo světa v září 2013.

Detaily nové desky Unearth

14. září 2014 v 16:03 | Ježura |  Music News
Metalcoroví Unearth z amerického Massachusetts zveřejnili kompletní informace o své chystané šesté nahrávce. Novinka ponese název "Watchers of Rule", k dostání bude od 28. října a o její vydání se podělí labely Century Media (Evropa) a eOne Music (Severní Amerika). Desku míchal Mark Lewis (Cannibal Corpse, Whitechapel, DevilDriver) a jako host se na ní na baskytaře představí kytarista Lamb of God, Mark Morton. Obal a tracklist "Watchers of Rule" si můžete prohlédnout napravo a dole. Ukázku v podobě skladby "The Swarm" si pak můžete pustit na Soundcloudu.

Unearth fungují od roku 1998 a za tu dobu stačili nahrát pět řadových desek, z nichž poslední - "Darkness in the Light" - vyšla 4. července u Metal Blade Records, a to ve třech variantách - jewelcase CD, standardní LP a třpytivě modré LP.

Tracklist "Watchers of Rule":
01. Intro
02. The Swarm
03. Lifetime in Ruins
04. Guards of Contagion
05. From the Tombs of Five Below
06. Never Cease
07. Trail to Fire
08. To the Ground
09. Burial Lines
10. Birth of a Legion
11. Watchers of Rule

Klipy od Corrosion of Conformity a Slipknot

14. září 2014 v 14:41 | MF |  Music News
>>> Sludge/stoner metalisté Corrosion of Conformity vypustili začátkem července do světa svou novou placku "IX", z níž si pro videoklipové zpracování vybrali song "On Your Way". Výsledek sledujte níže.

Corrosion of Conformity nedávno potvrdili, že se do jejich sestavy začátkem příštího roku opět vrátí kytarista Pepper Keenan (Down), který zde působil v letech 1989-2006. Další podrobnosti najdete tady.


>>> Nové video zveřejňuje taktéž populární omaskovaná formace Slipknot ze zámoří. "The Devil in I" je prvním singlem z chystané očekávané desky ".5: The Grey Chapter", která vyjde 21. října a která bude prvním albem skupiny bez účasti baskytaristy Paule Graye (který zemřel v květnu 2010) a bubeníka Joeyho Jordisona (který byl koncem loňského roku podle všeho vyhozen). Slipknot zároveň v klipu odhalili své nové masky - na video se podívejte na konci novinky. Další detaily od novém albu u najdete tady.

Stále ještě není jisté, kdo se stal novým baskytaristou a bubeníkem Slipknot, protože to doposud nebylo oficiálně potvrzeno. Po zveřejnění klipu je ovšem na základě tetování na ruce takřka jisté, že baskytaristou je Alessandro "Vman" Venturella z kapely Krokodil (jako kytarový technik spolupracoval i s Mastodon nebo Coheed and Cambria). Ohledně pozice bubeníka se poměrně živě diskutuje o tom, že by se mohlo jednat o Jaye Weinberga (syn Maxe Weinberga, bubeníka kapely Bruce Springsteena; hrál především v Against Me!, ale mihl se i v Madball nebo ve Springsteenově skupině E Street Band, kde zaskakoval za svého otce).


Druhé album Thaw

14. září 2014 v 12:42 | MF |  Music News
Polská skupina Thaw, která se ve své tvorbě věnuje kombinaci black metalu, noisu a ambientu, odhalila detaily o svém druhém dlouhohrajícím počinu. Ten ponese název "Earth Ground" a k dostání bude od 10. října pod hlavičkou Witching Hour Productions v podobě digipack CD. Do budoucna se však počítá i s LP edicí.

Obal "Earth Ground" se nachází napravo, tracklist zase jako vždy níže. Mimoto už byla do světa vypuštěna taktéž nová skladba "Afterkingdom", kterou si můžete pustit na Bandcampu.

Mimoto Witching Hour Productions vydají společně s deskou ještě jeden počin Thaw, a sice 2CD kompilaci "Decay/Advance", na níž se budou nacházet oba demosnímky kapely - "Decay" (původně 2010) a "Advance" (2012).

V letošním roce už Thaw stihli vydat split s krajany Echoes of Yul. Předchozí bezejmenná debutová deska vyšla v květnu loňského roku jako digipack CD pod značkou Avantgarde Music. V režii Instant Classic existuje ještě polská verze (opět digipack CD) a kazetové vydání. Letos v lednu pak vyšla reedice na vinylu v kooperaci Third Eye Temple a Godz ov War Productions - 100 kusů na průhledném modrém LP a 250 kusů na černém LP.


Tracklist "Earth Ground":
01. First Day
02. Afterkingdom
03. Sun
04. No Light
05. Second Day
06. Soil
07. Winter's Bone
08. Last Day

Out now / Stream of the PreEmptive Strike 0.1 “Pierce their Husk” 7”/digi pack with N. Kvarforth (Shining)

14. září 2014 v 0:21 | MF |  Music News
Out now / Stream of the PreEmptive Strike 0.1 "Pierce their Husk" 7"/digi pack with N. Kvarforth (Shining)


This Ep was released as 7" ep/ digi pack with 5 bonus tracks by a new division of Odium Records called Sonic Hell Records for dark ambient, ritual, industrial, dark electro releases.

The 7" includes collaborations with Niklas Kvarforth - the 2 shorter tracks are in the vein of Shining, recorded with real drums, and are exclusive to the 7". Remixers Skiltron NV101 are members of Enshadowed and Vulturine.

The digipack includes 2 of the 4 tracks found on the 7" plus a collaboration with Norwegian metallers V28 [Vendluss], a remix by Nyne [Industrial Black Metal project of Psy con Nyne (live guitars for Septic Flesh)], a collaboration with Lyfthrasyr [German Industrial Black Metal band with the participation of Aggreash and Nefastus (ex-Belphegor, ex-Debauchery, ex- Zombie Inc)] and a remix by world class Industrial Metallers Vigilante.

PES 0.1 was founded in 2003 on the island of Crete to create harsh Dark Electro. Over the years they have evolved to incorporate more and more traditional, Greek instruments such as the bouzouki and the lyra, formulating a truly unique sound.

To date, they have realised 4 full-length albums on the biggest labels in the electronic scene - Infacted Recordings and Metropolis Records - and a digipack MCD of remixes and collaborations with Ad Hominem. A new 5th album entitled 'Epos V', including a collaboration with Black Altar, is set for release in the near future.

[tisková zpráva vydavatele]

Mitochondrion, Ritual Necromancy, Auroch: Praha - Modrá Vopice, 9.9.2014

13. září 2014 v 21:33 | Prdovous |  Reporty
Prostředí vysočanského klubu Modrá Vopice uvítalo ve středu 9. září delegaci ze zámoří. Kanadští Mitochondrion s sebou přivezli další dvě kapely - personálně spřízněné Auroch a Američany Ritual Necromancy. Pro všechny tři kapely šlo o vůbec první koncert v České republice a podle všeho i jeden z prvních v Evropě, což je lákavá nabídka nejen pro domácí, ale i blízké zahraniční publikum. Auroch navíc představili svoji letošní desku "Taman Shud", Ritual Necromancy pak ípko "Void Manifest".

Vzhledem k tomu, že Praha je v září na solidní black/deathové akce poněkud chudá (zbývá už jen výjezd polské Arkony), očekával jsem, že se v mrňavé Vopici nebude dát hnout. Tím spíš, když šlo o vůbec první vystoupení v Čechách vůbec. Na návštěvnosti se však nejspíš podepsal fakt, že ani jedno uskupení není v našich končinách kdovíjak známé, takže po příchodu jsem napočítal zhruba tři, čtyři desítky lidí, což je bilance, která se do konce večera příliš nezlepšila. Ostatně, není se tolik čemu divit, když navíc pár dní před výplatami bývá docela hluboko do kapsy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Faithsedge - The Answer of Insanity

13. září 2014 v 19:24 | Zajus |  Recenze
Pro začátek dnešní recenze již poněkolikáté sáhnu ke svému oblíbenému tématu řazení hudby do žánrů. Rád bych se však pozastavil nad něčím jiným, než je škatulkování samotné. Budu mluvit o způsobu, jakým jsou jména žánrům přiřknuta, a také o tom, proč jen některé názvy mohou obstát v souboji s časem. Pokud jde o žánry čistě abstraktní, jako třeba death metal či black metal, asi těžko můžeme říkat, že postupem času ztratilo jejich pojmenování na výstižnosti, jelikož samotná slovíčka death či black nikdy nijak zvlášť přesná v popisování hudby nebyla. Pak jsou tu však pojmenování o něco specifičtější a ty své stárnutí v zásadě vždy rychle podléhají. Tak třeba alternative a heavy metal: první z nich je nejrádiovější, druhý pak z dnešního pohledu jeden z nejměkčích metalových směrů. O progresivním metalu ani nemluvě, progrese jeho představitelů zamrzla hluboko v minulém tisíciletí. A tím se dostáváme k Faithsedge, kteří by, alespoň na papíře, měli tyto žánry ve své tvorbě kombinovat, a tak předvádějí hudbu, která není alternativní, tvrdá a už vůbec není progresivní.


ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

ABORYM recruit new guitarist and part ways with drummer

13. září 2014 v 17:49 | MF |  Music News
ABORYM recruit new guitarist and part ways with drummer

Electro-industrial metal titans ABORYM have announced the addition of guitarist Giulio Moschini (Hour of Penance) to the group's ranks. Giulio brings a wealth of experience to Fabban's band, having performed with ABORYM during their last live shows and after a very long career with Hour of Penance.

At the same time the band announced an amicable parting of the ways with their drummer, Bard "Faust" Eithun, who has been with the band since 2005. "After the Emperor-gigs this summer it is my intention to calm down the band activities" - comments Bard. "Basically because I have reached a point where it is difficult to combine being in a band with family and other commitments and I am slightly fed up "being in a band" as such. Sadly this also involves Aborym so it is with a sad heart I have decided to leave the band with immediate effect. Next year I would have been a part of the band for 10 years and I appreciate the three albums we made together. However, it is time to leave the drum chair for someone who are actually able to provide the time and effort the band requires. I wish both Fabban and Paolo Pieri the best of luck with their future endeavours".

Formed in 1992 by frontman Fabban, ABORYM started life as a covers band and went through several transformations, eventually pioneering what the band calls hard-industrial-electro extreme metal. The current line up consists of Italians Fabban on vocals, bass and synths and Paolo Pieri (Hour Of Penance) on guitars, keyboards and programming, together with new member Giulio Moschini (Hour of Penance) on guitars.

Featuring 16 new tunes in total, the latest album "Dirty" is available in digipack CD, gatefold LP and jewelcase CD formats via Agonia Records.

"Dirty" album @ Bandcamp: http://agoniarecords.bandcamp.com/album/dirty

Follow ABORYM via:
Facebook: https://www.facebook.com/aborymofficial
Twitter: https://twitter.com/Aborym1992
Reverbnation: www.reverbnation.com/aborym
Rock the wall: http://rockthewall.eu/aborym
Myspace: www.myspace.com/aborym
Vimeo: https://vimeo.com/aborym
Website: https://www.aborym.it

[tisková zpráva vydavatele]