Září 2014

Metallica vydává 27 živých alb

23. září 2014 v 16:19 | MF |  Music News
Není žádným tajemstvím, že Metallica natáčí každý svůj koncert a tyto záznamy poté poskytuje ke stažení, nyní se ovšem legendární kapela rozhodla, že tuto činnost dotáhne ještě dál. To v překladu znamená, že úplně všechny koncerty, které Metallica v letošním roce odehrála, vyjdou i na fyzickém formátu.

Celkově se jedná o 27 vystoupení. Vždy budou vycházet tři najednou, a to každé pondělí až do konce roku. První tři (Bogota, Kolumbie - 16. března; Quito, Ekvádor - 18. března; Lima, Peru - 20. března) už jsou venku od 15. září. Druhá várka (Sao Pailo, Brazílie - 22. března; Asuncion, Paraguay - 24. března; Santiago, Chile - 27. března) vyšla včera, 22. září.

Pro hardcore fanoušky, kteří by chtěli vlastnit všech 27 koncertů, je možné si předobjednat box, v němž budou všechna vystoupení. Vybrané koncerty (výběr proběhne hlasováním fanoušků) se pak zkraje příštího roku objeví i na LP.

Jen dodejme, že mezi těmito 27 koncerty, které Metallica letos odehrála, se nachází i show na českém festivalu Aerodrome, která by tím pádem rovněž měla tímto způsobem vyjít. Akce se odehrála 8. července v Praze.

Klipy od Khold a Seth

23. září 2014 v 14:10 | Ježura |  Music News
>>> V táboře norských black metalistů Khold se schyluje k vydání nové desky "Til endes" a kapela nyní zveřejnila videoklip k titulní skladbě. "Til endes" vyjde 29. září u Peaceville Records, další detaily najdete ve starší novince. Video vypadá následovně:


>>> Nový klip si na účet připisují také francouzi Seth. K natočení videa si vybrali skladbu "One Ear to the Earth, One Eye on Heaven", která se objevila na loňském albu "The Howling Spirit", jež vydali Season of Mist. Video natočil režisér Henri Angremy a ve skladbě si zahostoval zpěvák Mathew "Kvohst" McNerney (Hexvessel).


Debut Sortilegia vyjde koncem roku

23. září 2014 v 12:27 | MF |  Music News
Dvoučlenná black metalová formace Sortilegia z Kanady vydá koncem roku svůj dlouhohrající debut. Ten bude jmenovat "Arcane Death Ritual" a vyjde prostřednictvím Ván Records na CD a 2LP. Mimoto bude k dispozici i MC verze, o niž se postarají Vault of Dried Bones.

Přebal "Arcane Death Ritual" se nachází napravo. Jeho autorem je Vatra I Sumpor (Kadotus, Bestial Raids). V neposlední řadě byla také uvoněna první ukázka - skladbu "Per Atrum Ignem" můžete poslouchat na YouTube.

Minirecenze #71

23. září 2014 v 9:04 | MF |  Minirecenze
Cenotaph - Riding Our Black Oceans (17. srpna, Chaos Records)
death metal, Mexiko

Krom promo materiálů mladých kapel, jež potřebují pro začátek trochu publicity, nám do redakce občas zabloudí i reedice desek starých zapomenutých hudebníků, kteří tvořili již v časech, kdy ti mladší z nás (třeba já) byli ještě na houbách, a v obecném měřítku však nebyli ať už právem či neprávem moc komerčně úspěšní. Jednou z takových je znovuvydaná nahrávka deska "Riding Our Black Oceans" (1994) od mexických (pozor, ne tureckých) Cenotaph. Když jsem narazil na různé ukázky, překvapila mě banda svou technickou propracovaností a celkem zajímavou melodikou, jež nejen v záplavě prom od začínajících zatím moc nevyzrálých spolků působila jako zázrak. A protože jsem nikde nemohl žádné jejich album sehnat, nezbylo mi, než se poslušně k desce v redakci přihlásit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. The Solitudes - 05:39
02. Severance - 06:19
03. Grief to Obscuro - 05:54
04. Macabre Locus Celesta - 05:54
05. Among the Abrupt - 04:54
06. Infinitum Valet - 05:54
07. The Silence of Our Black Oceans - 02:47
08. Soul Profundis - 05:22
09. Ectasia Tenebrae - 06:35

Hodnocení: 8/10
Autor: Onotius
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Coffinborn - Beneath the Cemetery (15. července, Xtreem Music)
death metal, Maďarsko

Odhalení toho, co maďarská smečka Coffinborn hraje, není zrovna nadlidský úkol. Stačí se podívat jen na jejich obal a jejich logo a máte zcela jasno - bingo, oldschool jako prase. To sice není nějak zvlášť obsáhlá definice, nicméně je v případě Coffinborn poměrně dostačující, protože nejen z prezentace, ale i ze samotné muziky smrdí stará škola na sto honů. Coffinborn jednoduše řečeno drhnou špinavý death metal a z téhle škatulky se nehnou ani o píď - jakoukoliv snahu o nějaké posuny čehokoliv nebo snahu o originalitu z toho maďarského tria jednoduše nevytáhnete…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Enter the Nightmares of Horror - 04:15
02. Beneath the Cemetery - 04:22
03. Putrid Stench of Death - 06:21
04. Corpse Collector - 05:43

Hodnocení: 5,5/10
Autor: MF
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Holocausto Canibal - Larvas (20. května, Bizarre Leprous Production)
death metal / grindcore, Portugalsko

O portugalských drsňácích Holocausto Canibal, hrajících již úctyhodných 17 let, jsem se nedávno doslechl poprvé. Zaujala mě především jejich kombinace death metalu s grindcorem. Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou vybalím, že květnové EP "Larvas" přináší poctivou nálož tvrdé muziky, která se však nemůže rozhodnout, čím chce vlastně doopravdy být.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Corrosão Uretral - 02:16
02. Proxenetismo Necrófilo - 01:29
03. Nosolagnia Predatória - 01:31
04. Imundo Bizarro - 02:08
05. Trucidada Na Paragem [live] - 02:00
06. Empalada Via Espinal Dorsal - Empalamento II [live] - 01:15
07. Euthanastic Inclination [Blood cover] [live] - 01:42
08. Death By The Master Key [Dead Infection cover] [live] - 01:22
09. Fetofilia - Incestuosa Sodomia Fetal [live] - 02:17
10. Necro-Felação [live] - 00:49
11. Obsessiva Lactação Paranormal [Mad Magus remix] - 06:37
12. Dilacerante Pungência Subvertida [Ermo remix] - 02:58
13. Preeminência Carnaz [Epitome Criminal remix] - 04:38

Hodnocení: 5/10
Autor: nK_!
[K recenzi poskytl: Bizarre Leprous Productions]

Lantlôs - Melting Sun (2. května, Prophecy Productions)
post-black metal / shoegaze / post-rock, Německo

Jestli nás čtete trochu pravidelněji, nejspíš jste si už všimli, že dost zápasím s pochopením té aktuálně poměrně dost populární (v relativním slova smyslu) scény, která se pohybuje někde na ose blackgaze, post-black metalu, shoegaze a post-rocku. Ačkoliv jsem se opravdu snažil a spoustě deskám jsem ve svém přehrávači věnoval množství prostoru, času a pozornosti, snad jsem ještě nenarazil na nahrávku, jež by mě nechala stát s otevřenou hubou, jak je to dobré. Přesto se ten styl ve své nezměrné naivitě snažím stále pochopit a stále to zkouším, díky čemuž jsem nakonec zkusil i německou skupinu Lantlôs, na niž jsem slyšel jen samé pozitivní reference, ale její vlastní hudba mi doposud unikala.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Melting Sun I: Azure Chimes - 07:11
02. Melting Sun II: Cherry Quartz - 09:40
03. Melting Sun III: Aquamarine Towers - 08:06
04. Melting Sun IV: Jade Fields - 06:29
05. Melting Sun V: Oneironaut - 02:52
06. Melting Sun VI: Golden Mind - 06:28

Hodnocení: 6/10

Plaisir Vallée - La musique de Plaisir Vallée (27. únor 2014, Air2Music)
retro pop / rock, Francie

Musím se naprosto otevřeně přiznat k tomu, že jsem docela dlouho neměl tu čest s nahrávkou tak, dejme tomu, svéráznou, jako je čtyřskladbové ípko "La musique de Plaisir Vallée" od francouzské kapely takřka stejného jména - Plaisir Vallée. Že nepůjde o nic úplně ortodoxního, napovídá už obálka, na níž se potkává doutník pokuřující žlutý zajíc v královském plášti s modrým slonem a modrým krocanem v cylindrech - to vše v popředí zářivě růžové krajinky. Děsná zkouřenost, to vám povím.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Duel au soleil couchant - 04:26
02. Mody Bike - 03:44
03. John from the Garden - 05:21
04. Un croco dans la ville - 05:26

Hodnocení: 6/10
Autor: Ježura
[K recenzi poskytl: 312 Music]

Reciprocal - New Order of the Ages

22. září 2014 v 20:28 | Kaša |  Recenze
Stejně nenápadně jako začíná "New American Century" za zvuků leteckého teroristického útoku, působí na první pohled celá tahle parta skrývající se za jménem Reciprocal. Pro mě osobně to byla jedna z klasických bezejmenných death metalových skupin, kterých člověk pohledá na každém rohu desítky. Neoriginální jméno, ne zrovna působivá historie kapely, o níž ještě bude řeč, a na letmý poslech poměrně nezáživný materiál pod jménem "New Order of the Ages". Prostě to vypadalo, že vše je v mezích současných žánrových pravidel, kde už se schyluje k takovému tomu přelidnění, jímž v posledních letech trpí thrash metal, jenž je svým počtem mladých kapel na křivce strmého vzestupu. Ovšem v případě Recriprocal je zde jedno velké ALE, které mé původní obavy znegovalo. A jmenuje se "New Order of the Ages".

O albu samotném však ještě bude řeč, takže se vraťme zpět v čase do roku 2007, kdy se datuje vznik této čtveřice z kalifornského Hollywoodu. Jádro kapely tvoří od počátku (nezmiňuji několik změn v zárodcích, kdy se kapela chystala na nahrávání prvního dema "Demo" z roku 2007) stejná sestava, která zahrnuje vokalistu Jacoba Enfingera, kytaristu Andyho McLeoda, basáka Jeffa Hughella a nakonec bubeníka Dustina Perlea. Na první pohled neznámá jména, což taky jsou, ale třeba Jeff Hughell působí již třetím rokem v řadách legendárních Six Feet Under, s nimiž se podílel na poslední studiovce "Unborn". V této sestavě vzniklo debutové eponymní album "Reciprocal" z roku 2009, po němž přišlo čtyřleté čekání na novinku "New Order of the Ages". Ta, stejně jako debut, vychází bez nahrávací společnosti v zádech, což sice neznamená nic, ale je možné, že by tomu nemuselo být navždy, protože tahle deska opravdu zabíjí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Abaton + Sedna + Voluptas 15.10. v Dejvické Klubovně

22. září 2014 v 19:07 | MF |  Koncerty & Akce
15.10.
Dejvická Klubovna - ulice Generála Píky, Praha 6

ABATON (Itálie) black/sludge/doom/hardcore

SEDNA (Itálie) post-black/sludge

VOLUPTAS (Temné lesy plné zla) black/doom/rum'n'roll

Abaton jsou mladá, ale velmi nadějná italská kapela. I přesto, že mají na kontě pouze debutové album Hecate vydané v roce 2011 a split s Viscera/// spolu s druhým řadovým albem jsou teprve v přípravě, jsou v České republice poměrně známí. Z koncertů, které u nás odehráli, stojí za zmínku určitě hned ten první v Plzni, kde jako neznámá kapela, od které nikdo nic nečekal, všem vytřeli zrak a strčili do kapsy i hlavní hvězdu večera Forgotten Tomb. Když hráli naposled v Praze po boku krajanů Caronte a dalších doomových spolků, byli ten den opět nejlepší.

Abaton lze zařadit do italské zlo-metal/hardcore scény mezi kapely jako The Secret a Hierophant, ale i srovnání se spolky jako Celeste, Hexis, Dragged Into Sunlight, Coffinworm nebo Rorcal dává smysl. Jde o black metalovou temnotou silně nasáklé sludge/doomové bahno, kombinované se sypačkami a nakopnuté hardcorovou energičností. Dílo zkázy dokonávají dva zlověstné vokály.

Spolu s Abaton vystoupí i další Italové Sedna. Ti směřují hudebně do podobných vod, jen vliv post-blacku je znatelnější, tudíž si přijdou na své i fanoušci kapel jako Altar of Plagues či Amenra. V jejich případě se jedná o první vystoupení u nás, ale jelikož doma hrávají po boku velmi kvalitních kapel, jistě se máme na co těšit.

První kapelou večera budou Voluptas, jejichž domovem jsou temné lesy plné zla a jejich tvorbu nejlépe vystihují ustálená rčení jako: Komu smrdí rum, tomu smrdí práca! Tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo, až se člověk ožere. Zlo a lesy, žádný kecy!

Uvidíme, zda se podaří překonat to, co Abaton předvedli v od pódia ke vchodu kouřem zaplněném Divadle pod lampou, třeba v to doufat. Určitě však můžeme čekat nejen nářezový koncert, ale i skvělý zážitek v jednom z mála pražských klubů, kde do dnes točí pitelné pivo.

Vstupné bude dobrovolně povinné v rozmezí 130 až 230 Kč. Pokud můžeš a máš, dej víc, když ne, také přijď a zaplať aspoň spodní hranici. Doporučené částky: pekelných 166,60 Kč, baťovských 199,90 Kč atd., fantazii se meze nekladou.

Začátek 18:30, konec 22:00.


Pořádá: ][ a MarastMusic.com

[tisková zpráva pořadatele]

Detaily o novém EP Avatarium

22. září 2014 v 17:24 | MF |  Music News
Švédská kapela Avatarium, v jejímž čele stojí baskytarista Leif Edling z Candlemass, už na jaře letošního roku letošního roku hlásila, že natáčí nové EP, s nímž naváže na loňský eponymní debut. Minialbum se jmenuje "All I Want" a k dostání bude od 14. listopadu pod značkou Nuclear Blast. K mání bude jen LP (zlatá barva v limitaci 300 kusů nebo černá barva) a download.

Na straně A se objeví dvě nové skladby "All I Want" a "Deep Well". Na straně B se pak nachází tři živé záznamy, které byly pořízeny na loňském ročníku festivalu Roadburn v Holandsku.

Tracklist "All I Want":
Side A:
01. All I Want
02. Deep Well

Side B:
01. Pandora's Egg (live)
02. Tides of Telepathy (live)
03. Bird of Prey (live)

Soulseller announce release date for Spectral Haze's debut album

22. září 2014 v 15:31 | MF |  Music News
Soulseller announce release date for Spectral Haze's debut album

Soulseller Records will release I.E.V.: Transmutated Nebula Remains, the debut album from Spectral Haze on November 28th 2014.

Thanks to magazines, webzines and radios for publishing, sharing and spreading the following news about Spectral Haze with their debut album, titled "I.E.V.: Transmutated Nebula Remains" scheduled to be released on November 28th. Thanks for your precious collaboration.

Genre: Psychedelic Doom/Stoner Metal

Spectral Haze was first conjured from the Void three years ago, through four sonick sorcerers residing in Oslo, Norway; Cëlestial Cöbra (Battery), Döömdogg (Bass guitar), Spacewülff (Vocals, guitars) and Sönik Slöth (Guitars). Through these last few years, Spectral Haze has undulated and grown into channeling through a fifth vessel, namely Electric Starling (Theremin, VOID). The upcoming album "I.E.V.: Transmutated Nebula Remains" follows their eponymous debut EP released in 2012 CE, and brings even more psyched out doom rock rituals.

MORE INFORMATION
https://www.facebook.com/SpectralHaze
www.soulsellerrecords.com

[tisková zpráva]

Kruger: detaily o novince

22. září 2014 v 13:27 | MF |  Music News
Švýcarští sludge/death metalisté Kruger vydají v říjnu své páté album, které se jmenuje "Adam and Steve" - obal a tracklist najdete klasicky okolo. Deska vyjde nejprve 3. října u Pelagic Records (label muzikantů z The Ocean) na LP v černé a červené barvě (limitace obou dohromady činí 500 kusů) a poté 13. října u Listenable Records na CD.

Kruger novinku financovali za pomoci crowdfundingové kampaně, která v jejich případě byla úspešná - aktuálně je vybráno 114 % ze stanovené částky a stále se pokračuje.

První ukázku v podobě titulní skladby "Adam and Steve" si můžete pustit na Soundcloudu. O produkci desky se postaral Magnus Lindberg z Cult of Luna.

"Adam and Steve" se stane nástupcem nahrávky "For Death, Glory and the End of the World" z února 2010.

Tracklist "Adam and Steve":
01. Bottoms Up
02. Discotheque
03. Adam and Steve
04. Charger
05. Mountain Man
06. The Wild Brunch
07. Herbivores
08. Farewell

Klipy od Arkan a Menace

22. září 2014 v 11:27 | Ježura |  Music News
>>> Francouzští Arkan zveřejnili nový videoklip ke skladbě "Hayati". Ta se objevila na aktuální třetí desce "Sofia", kterou Arkan vydali 23. května letošního roku pod hlavičkou labelu Season of Mist. Výsledek sledujte zde:


>>> S novým klipem se hlásí také projekt Menace, za nímž stojí Mitch Harris, kytarista Napalm Death. "Malicious Code" je už pátým klipem, který vyšel k debutové desce "Impact Velocity". Už dřívě byla zveřejněna videa ke skladbám "I Live with Your Ghost", "Painted Rust", "To the Marrow" a "Drowning in Density".


Averze: stream debutního alba

21. září 2014 v 23:46 | MF |  Music News
Debutní CD kapely Averze "Nikdy nevěř davu" je nyní možné objednat na mailu averzeband@seznam.cz , cena jednoho CD je 150,-. Ve spolupráci s webzinem Abyss jsme pro vás připravily i exkluzivní stream, na tomto odkazu http://www.abysszine.com/stream2.php je možné album poslechnout v celé jeho délce.

https://www.facebook.com/averze
http://bandzone.cz/averzeband

[tisková zpráva kapely]

Evenline - Dear Morpheus

21. září 2014 v 20:03 | Kaša |  Recenze
Čtveřice Evenline vznikla v roce 2009 ve Francii a přesto byste na základě jejího debutového počinu "Dear Morpheus" ani v nejmenším neřekli, že tahle tato formace nepochází ze zámoří. Jejich hudba by se totiž ze všeho nejlíp dala charakterizovat jako americký hard rock orientovaný směrem na rádiové étery. Já vím, že to je hodně široký pojem, takže když nad tím přemýšlím, tak bych to zúžil na takovou hybridní směsice tvrdších Nickelback a Alter Bridge, protože tahle jména jsou přesně to, co z většiny jejich písní slyším. Ale k tomu až později.

"Dear Morpheus" je vůbec prvním albem této party, která se ve svém životopise chlubí tím, že její největší úspěch bylo předskakování právě zmíněným Alter Bridge na jednom koncertu jejich evropského turné, čemuž se zas tak nedivím. Pominu to, že Evenline nejsou známí, ale jejich písně jsou pro živá vystoupení svým způsobem jako stvořené. Jsou hitové, snadno zapamatovatelné a přesto umí ve slokách kytarově zaburácet, takže nezní až tak moc popově, aby si při rockovém koncertě člověk říkal, co to tam na pódiu haleká za buzny. Je fakt, že taková ta prvoplánová líbivost není zrovna věc, která by dělala rockovou desku kvalitním počinem, ale Evenline se jaksi podařilo vybalancovat vtíravé melodie s lehkou ostrostí, takže i když třeba vyložená hitovka "Without You" po celou dobu zní jako tuctový post-grunge, tak s neuvěřitelnou lehkostí pánové do samého závěru propašovali něco málo moderních zasekávaček a corové hrubosti, aniž by to znělo uměle a nuceně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dooweet]

Peklo nad Otavou 9

21. září 2014 v 19:13 | MF |  Koncerty & Akce
PEKLO NAD OTAVOU 9 - info
Sobota 18.10.2014, 20.00, Strakonice - Music bar Křemelka

ASSESSOR, F.O.B., MÖRKHIMMEL, V RUKOU OSUDU

V sobotu 18. října se již podeváté otevřou brány samotného pekla. Opět se tak stane v prostorách strakonického hudebního klubu Křemelka, kde se představí čtyři zajímavé kapely různých extrémních žánrů.

ASSESSOR
Thrash metal
Po třech letech se na místo činu vrací legendární kapela, která psala dějiny tuzemského extrémního metalu, která se po několika letech hibernace vrátila v roce 2010 na scénu. Letos uplynulo od založení původního ASSESORU dlouhých 26 let, přesto v současné sestavě (s kosmeticky upraveným názvem) fungují dva zakládající muzikanti - kytarista Jarda Pracna (známý z celé řady kapel, namátkou třeba MORIORRU) a zpěvák Michal Roháček (KRYPTOR, ex-TORTURA). Kolem nich funguje mladší krev, také velmi dobře známá z řady dalších souborů. Repertoár současného ASSESSORU tvoří jak hity z kultovního alba "Invaze" (vůbec první extrémní nahrávka, která u nás vyšla po pádu komunistického režimu), tak nové skladby, které pokračují v duchu klasického thrash metalu a které vyšly na albu "Štvanice" v roce 2012.

F.O.B.
Death metal / metalcore
Táborští matadoři se vrací po třech letech, objevili se spolu s ASSESSOREM v roce 2011 na třetím Pekle nad Otavou. I F.O.B. za sebou mají dlouhou pouť undergroundem, během níž vydali tři demosnímky a pět řadových alb. Od death/doom metalu se přes mix death a thrash metalu postupně posunuli do modernějších vod a aktuální tvorba pulzuje na rozhraní death metalu a metalcore. Vedle chytlavých míst ale nechybí pořádné nářezy, vedle "klínů" (čti cleanů) ani pořádný hrdelní marast. Tahle divoká jízda je zaznamenaná na novinkovém albu "Reap What You Sow", které loni na jaře vyšlo u MetalGate a navíc jako příloha magazínu Spark.

MÖRKHIMMEL
Death/black/crust/core
MÖRKHIMMEL znamená ve švédštině, norštině a dánštině temné nebe. A stejně temná je i muzika, kterou tahle parta od roku 2007 produkuje. Po řadě personálních změn naleznete v aktuální sestavě muzikanty známé z působení v MASSGENOCIDE PROCESS, MOTHER, THEMA 11 nebo ÚL!. Po prvním demu vznikly další dvě nahrávky, z nichž hlavně zásadní "Zloskřivec" (který vyšel pouze na vinylu) sklidil spoustu nadšených kritik napříč scénami. Aby ne, když MÖRKHIMMEL zručně kombinují hardcorovou nespoutanost, crustovou rychlost a deathovou špínu. A nesmrdí jim ani staroškolský black metal, ostatně jako své vzory uvádějí DARK THRONE, HELLHAMMER, VENOM nebo BATHORY. A jak říkají, rádi zahrají pro metalisty i pro hardcoristy. A po dvou turné po Švédsku a Norsku přijedou po dvou letech zahrát do Strakonic i vály z připravené další desky, kterou nedávno nahráli v Hellsoundu.

V RUKOU OSUDU
Down tempo / hardcore
Jediné "Ruce" budou mít na Pekle premiéru a bude to premiéra zlá a ponurá. V RUKOU OSUDU totiž produkují hudbu táhnoucí se jako sliz, ono "down tempo" nemá daleko k funeral doom metalu, ale protože členové kapely vzešli z hardcore scény, je tam i tenhle žánr slyšitelný. Motto na webu pak hovoří jasnou řečí: "Hrajeme pomalou a špinavou hudbu, aby sme nasrali ty, který si to zasloužej!" VRO mají na kontě demo, 7" a dvě splitka, přičemž každé na jiném formátu, na LP s PRAY FOR DEATH, na magnetofonové kazetě (!) s BLUES FOR THE REDSUN.

Vstupné: 100 Kč,-

Info:

[tisková zpráva pořadatele]

Třetí album Posthum za dveřmi

21. září 2014 v 17:16 | MF |  Music News
Norští black metalisté Posthum si na letošní rok připravili vydání svého třetího dlouhohrajícího alba. To se bude jmenovat "The Black Northern Ritual" a k dispozici bude od 13. října skrze norskou firmu Indie Recordings. K dostání bude jewelcase CD a černé LP.

Mimoto již byl vypuštěn první singl "To the Pits" - poslechnout si jej můžete na Soundcloudu. Okolo je pak k vidění obálka a seznam všech písniček. Autorem přebalu je norský umělec Kjersti Mortensen.

"The Black Northern Ritual" naváže na album "Lights Out", jež vyšlo v září 2012 taktéž u Indie Recordings.

Tracklist "The Black Northern Ritual":
01. Demon Black Skies
02. Condemned
03. To the Pits
04. The Black Northern Ritual
05. Vinter
06. A Disappearing Sun
07. North

STENCH premiere instrumental track "Way"

21. září 2014 v 14:48 | MF |  Music News
STENCH premiere instrumental track "Way"

Death metal brigade of Swedish origin, STENCH, present an atmospheric side of the forthcoming album "Venture", in the form of an instrumental track premiere. The song entitled "Way" is available for streaming below, via YouTube.

http://youtu.be/zT8Z5jX1MRg

"Venture" will hit the shops on the 26th of September in Europe and 7th of October in North America via Agonia Records.

The new album features seven brand new songs reminiscent of horror infected old-school death metal. Jonathan Hultén (guitars) commented: "Venture" is a journey from the rawest, most monotonous cellar-darkness up to a desolate mountain top, from which you are thrown into the abyss below in a castanedian manner. If only but for a moment or even throughout the whole 38 minutes, be prepared to enter the other world. For four years we have been boiling down our material to the bone in pursuit of the essence of this type of music. Our conclusion is that the simple and repetitive riffing is holding the key, and is enhanced by more or less subtle choirs and sound textures. Primitive, yet atmospheric".

"Venture" was recorded in Necromorbus Studio (Watain, Portrait) in Stockholm, Sweden. It will be available in a digipack CD, digitally and in a 12" vinyl (black, limited picture disc and a special colour version).

Tracklist:

1. Archways
2. The Vast
3. Road
4. Small Death
5. Celebration
6. Way
7. Venture

Line-up:

Mikael Pettersson - vocals
Jonathan Hultén - guitars
Johannes Andersson - drums

Listen to the first released song:
http://youtu.be/9ZQXZ8qr2ZI

Listen to the second released song:
http://youtu.be/FBWESt3qHm4

Pre-orders are available at:
http://tinyurl(.)com/StenchVenture

Follow the band at:
https://www.facebook.com/pages/Stench-official/213520935347849

[tisková zpráva vydavatele]


Debut Plateau Sigma vyjde koncem měsíce

21. září 2014 v 13:04 | MF |  Music News
29. září vyjde debutová deska italských death / doom metalistů Plateau Sigma. Nahrávka ponese název "The True Shape of Eskatos" a k dostání bude skrze Beyond... Productions. Obal, jehož autorem je britský malíř Mark Demsteader, a tracklist najdete okolo.

Za zmínku jistě stojí i fakt, že ve skladbě "The River 1917" se jako host představí Efthimis Karadimas z řeckých Nightfall.

Plateau Sigma mají doposud na kontě jen jedno EP, které se jmenuje "White Wings of Nightmares". Původně vyšlo v prosinci 2012 vlastním nákladem, v červenci následujícího roku se objevila remasterovaná verze u Beyond... Productions.

Tracklist "The True Shape of Eskatos":
01. The Initiation
02. Satyriasis and the Autumn Ends
03. Stalingrad
04. Ordinis Supernova Sex Horarum
05. The River 1917
06. Angst
07. Amber Eyes

German politician apologises DEN SAAKALDTE for false accusations

21. září 2014 v 11:39 | MF |  Music News
German politician apologises DEN SAAKALDTE for false accusations

Political member of the centre-left German party SPD, Ralf Hofman, has publicly apologized to - amogst other artists - DEN SAAKALDTE, for his false false accusations concerning band's alleged involvement in the so colled "right-wing scene", with regards to the band's appearance at the Norwegian Hellcamp in Schweinfurt this October.

The whole incident was originally and wrongly ignited by Antifa, and brought to the attention of Schweinfurt's local authorities (including Ralf Hofman), in order to ban the Norwegian Hellcamp Festival in October (more in this topic can be read in the German eiditon of Rolling Stone Magazine, here).

Evetually, after consulting credible independent sources, Mr. Hofman decided to apologize and admit that his suspicions were incorrect and drwan from unreliable authors.

His full statement:

"My call for the ban of the concert at Stadthalle on Octover 4th has caused some outrage in social media. At this point, I have been given access to sources and people who are competent on the subject and the bands, such as the webzine undergrounded.de.

At the core of the matter, it seems to be the case that our original source exaggerated some facts. I have to blame myself for what happened as I disregarded the central tenet of journalism to have at least two independent sources. But I am neither a journalist nor a full time politician, and doing volunteer work only, these things are not always easy.

The bands that will play on October 4th in Schweinfurt have elements of their show that can be considered tasteless / in bad taste. But the extremist background I suspected is apparently not there at all.

Thus, I withdraw the call for a ban".

In response, the members of DEN SAAKALDTE commented:

"Stop this bullshit! Our members, our lyrics and what we represent as a band has not a single thought even, being mixed with either left - centre - right political ideas....never has -never will!!
We give a SHIT for politics and LEAVE US OUT OF THIS GOD DAMN THING!".

For more news visit:

[tisková zpráva]

Informace o chystaném albu Onkel Tom

21. září 2014 v 9:55 | MF |  Music News
Německá thrash metalová formace Onkel Tom, která je ve skutečnosti vedlejším projektem Thomase "Angelrippera" Sucha z legendárních Sodom, aktuálně vydává své šesté velké album. Placka se jmenuje "H.E.L.D." a k dostání je od 19. září v Německu a 22. září ve zbytku Evropy u firmy Steamhammer jako jewelcase CD, digipack CD, bílé 2LP a modré 2LP. Digipack obsahuje dva bonusové songy, vinylové verze tři.

Upoutávku na "H.E.L.D." si můžete pustit na konci článku, kompletní písničku "Vom Paradies gen Süden" pak najdete na Soundcloudu.

Minulé album Onkel Tom neslo název "Nunc Est Bibendum" a vyšlo v srpnu 2011 u Drakkar Entertainment.

Tracklist "H.E.L.D.":
01. Flatus Antelucanus
02. Prolligkeit ist keine Schande
03. Zu Wahr, um schön zu sein
04. Ein bisschen Alkohol
05. Am Morgen Danach
06. Was Euch nicht passt
07. Vom Paradies gen Süden
08. Wer nach dem Lied noch stehen kann…
09. Der Duft von Lavendel
10. Im Suff
11. Der Onkel kommt zum Hausbesuch
12. Auf Gedeih und Verderb
13. Ich bin noch am Leben
14. Ruhrpott [bonus]
15. Die Geister, die ich rief [bonus]
16. Verlierer [bonus]


Hour of Penance - Regicide

20. září 2014 v 20:31 | Ježura |  Recenze
Když jsem před dvěma lety bral recenzi na tehdy žhavou novinku "Sedition" od italských death metalistů Hour of Penance, vůbec jsem netušil, do čeho jdu, ale o to příjemnější to bylo překvapení, když mě ta deska úplně sestřelila. Sice bych lhal, kdybych tvrdil, že od té doby poslouchám Hour of Penance denně nebo že je "Sedition" katapultovala do pozice mých největších oblíbenců, každopádně po recenzi na jejich aktuální desku "Regicide" jsem skočil jak slepice po flusu a po skvělé zkušenosti s předchůdcem jsem na ni kladl opravdu vysoké nároky. Jenže to byla chyba.

Abych pravdu řekl, prvních pár poslechů "Regicide" jsem si myslel, že snad poslouchám jinou kapelu. Tam, kde "Sedition" vysloveně plýtvala nápady, zabijáckými riffy a rytmikou, totiž "Regicide" přinesla takové neurčité hoblování, jemuž sice nechybí jistá úroveň a značná technická vyspělost, ale se švihem, rafinovaností a skladatelskou lehkostí předchůdce se to zkrátka nemůže rovnat. Navíc je to tím nápadnější kvůli, že stopáž "Regicide" narostla od půlhodinové "Sedition" na 40, v limitované edici dokonce 50 minut a všechno dobré, co se na desce nachází, tak působí dost osamoceně a utápí se to v záplavě materiálu, který po laťce nastavené předcházející deskou může leda tak závistivě pokukovat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Změny v sestavě Ragnarok

20. září 2014 v 19:30 | MF |  Music News
Norská black metalová stálice Ragnarok, která funguje již od roku 1994, hlásí podstatné změny ve své sestavě. Už před časem se Norové rozloučili se svým vokalistou HansFyrstem, na jehož místo ovšem žádný nový zpěvák nepřichází. Ragnarok totiž oznámili, že mikrofonu se ujme dosavadní bubeník Jontho, jenž je také posledním zakládajícím členem v kapele. Za bicí pak nově usedne Malignant známý z kapely Dauden. První koncert v tomto složený se odehraje 4. října v německém Schweinfurtu (neboli česky Svinibrodu).

Mimoto také Ragnarok aktuálně pracují na svém osmém dlouhohrajícím počinu, který se stane následovníkem minulého "Malediction" z října 2012.

Klipy od Dark Gamballe a Ministry

20. září 2014 v 17:08 | MF |  Music News
>>> Česká stálice Dark Gamballe do světa vypustila svůj nový videoklip k písničce "Mixér". O realizaci videa se postaral Martin Ferko. Výsledek sledujte tady:


>>> Nové video do světa vypustila taktéž industriální legenda Ministry... ačkoliv, "nové" pouze v uvozovkách. Ve skutečnosti se totiž jedná o první videoklip Ministry vůbec, byl natočen v roce 1982 a až doposud nebyl nikdy zveřejněn. Ostatně, ani skladba, k níž vznikl, "Same Old Madness", také nebyla nikdy dříve vydána. Poprvé oficiálně vychází až nyní v rámci kompilace "Twelve Inch Singles 1981-1984". Tento archivní kousek si můžete pustit tady:


Druhé album N.K.V.D. vyjde příští měsíc

20. září 2014 v 15:01 | MF |  Music News
Industrial black metalový projekt N.K.V.D. z Francie vydá svou druhou desku už příští měsíc. Konkrétně se tak stane 17. října pod značkou italské firmy Avantgarde Music. Počin ponese název "Hakmarrja" a jeho obal s tracklistem najdete okolo. Mimoto již byly do světa vypuštěny dvě skladby - "U.C.K." i titulní "Hakmarrja" si můžete pustit na Bandcamp profilu vydavatelství.

"Hakmarrja" se stane nástupcem debutového alba "Власть", jež vyšlo v únoru 2011 pod značkou Those Opposed Records.

Tracklist "Hakmarrja":
01. Exordium
02. Hakmarrja
03. Wolfschanze
04. Za Krajla
05. The Invisible Empire
06. Travail Famille Patrie
07. Batallion Vostok
08. U.C.K.
09. Red Silence
10. Excipit

ORDINANCE: "Relinquishment" Streaming

20. září 2014 v 13:02 | MF |  Music News
ORDINANCE: "Relinquishment" Streaming

On their debut full-length Ordinance surefootedly steps forth ahead unfathomed nooks of what is in the core of Black Metal. "Relinquishment" lights the lantern of your seeking by intertwining the ominous, bold and versatile musical, lyrical & visual qualities of the album into a 65 minute crescendo of fury.

The album was released as a DLP on 15th September by Ahdistuksen Aihio Productions.

[tisková zpráva]

Dwell - Far Dark Helm

20. září 2014 v 10:45 | Stick |  Recenze
Sludge a další jemu podobné odnože mám ve své podstatě rád. Jsou to žánry, které přinášejí zase jiný pohled na lidské emoce a stránky lidského života. Navíc jde (stejně jako u ostatních žánrů) o dost rozvětvené odvětví, tudíž by se dalo říci, že si své v těchto bahenních vodách nalezne každý. Každopádně stejně jako u jiných platí, že těch kapel je opět opravdu hodně a scéna jakožto i posluchači už docházejí do stavu přehlcenosti. Každý máme svoje oblíbence a na nové kapely pohlížíme s jakousi nedůvěrou, byť je mi scéna a lidé, kteří ji tvoří, nesmírně sympatická. Další plusy u mě spousta skupin dostává za DIY přístup a ochotu hrát i na těch nejzaplivanějších místech o velikostech menších obýváků.

Do prvního poslechu debutového počinu (vyjma rok starého dema) americké trojice Dwell s názvem "Far Dark Helm" jsem vstupoval se značnou skepsí. Čtyři skladby (z toho tři tvoří v podstatě jednu rozdělenou na tři části), všechny bezmála deset minut hracího času, k tomu podivný rozvláčný úvod bez výraznějších motivů a podivný zvuk tomu taky nepřidal. Bez okolků, při prvním poslechu jsem to vypnul v polovině druhé skladby s tím, že se k tomu určitě vrátím, musím na to přece napsat recenzi, ale momentálně mi to tak celé lezlo na nervy, že jsem nemohl v martyriu pokračovat. Říkal jsem si, že to nakonec za moc stát nebude a vlepím tomu nějakou průměrnou známku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Aeon Guitarist Ronnie Björnström Working On Debut Abhorrent Decimation Album

19. září 2014 v 23:53 | MF |  Music News
Aeon Guitarist Ronnie Björnström Working On Debut Abhorrent Decimation Album

Today, London based death metal newcomers Abhorrent Decimation announce they are working with Ronnie Björnström of Enhanced Audio Productions (Garageland Studios, Sweden) on the bands highly anticipated debut album.

Following the success of the bands debut EP 'Infected Celestial Utopia' via Cold Birth Records, numerous shows across the UK including a tour with Hour of Penance and a crushing performance at this years Bloodstock Open Air Festival the band are delighted to share this news.

Vocalist Ashley Scott had this to say on the appointment of Ronnie, "Ronnie is responsible for one my favourite sounding records of all time! The first time I heard Aeon 'Aeons Black', I knew we had to get in touch with Ronnie about the album. I would not settle for anything less. We spent a little time talking about the goal and what we wanted to achieve with this record and it was clear to me that Ronnie was able to give us exactly what we wanted. Our EP was a great start but now is the time to step everything up, material, production, direction - this album has to put our name on the map and we are positive Ronnie is the man for job."

Ronnie shared these words on the upcoming task ahead of him, "Abhorrent Decimation is a great band. It will be a fun project to work on for sure! We have had close contact to figure what direction we should aim for... It will be a killer album when it's done. Ashley sent me the demo's, the material was like I expected. Aggressive, punchy and overkill! I had to take a couple of beers after listening to it due to all the brutality in the tracks!".

Ronnie has created incredible sounding records for the likes of Aeon, Zonaria, Gnawer, Bodyfarm and Persuader to name a few.

Watch 'A Putrid Vision' Taken From 'Infected Celestial Utopia'
http://youtu.be/cXN276ooeuc

The band has attracted the support from many of the big names in the UK press and overseas with support coming in from Metal Hammer, Terrorizer, The Guardian, Team Rock, Total Rock, MetalMouth, PlanetMosh to name a few, the album is set to be a well received Death Metal offering.

"...This band have all the brutality and technical prowess required to make music this extreme detonate with maximum impact, but what they have that many of their peers don't is memorable songs underpinned by huge grooves and an infectious sense of momentum. New song Echoes Of The Vortex suggests that the Londoners' full-length debut will be one of 2015's must-have death metal records... Fucking brilliant, basically..." (Dom Lawson - Metal Hammer)

www.facebook.com/abhorrentdecimation

[tisková zpráva]