Září 2014

Italští rockeři Real Illusion zahrají v Mostě, Brně i Praze

27. září 2014 v 17:33 | MF |  Koncerty & Akce
Italští rockeři Real Illusion zahrají v Mostě, Brně i Praze

Melodické hardrockové riffy a chytlavé refrény. Tak se dá popsat muzika, kterou produkují italští Real Illusion, jež začátkem října navštíví Českou republiku! Partička, kterou tvoří zpívající kytarista Davide Fontanel, kytarista Diego Bozza, basák Alessandro Mirone a bubenice Paola Sivelli, zaručeně potěší každého fanouška, kterému tepe srdce v rytmu pohodového a energického rocku!

První zastávka se uskuteční 3. října v mosteckém klubu Záchytka. Real Illusion zde doprovodí tuzemská rocková smečka KoradoBand. Vstupné bude symbolických 50 korun.

O den později se Italové podívají do Brna, kde rozpumpují klub Desert. Finální tečka proběhne v pražském Café Na půl cesty.

Real Illusion mají za sebou několik důležitých koncertů, a to i na festivalech. Jejich diskografie čítá výborný debut An illusory reality, na který o šest let později navázala další skvělá deska The union. Mezitím kapela fanoušky potěšila vydáním minialba What are you looking for?.

Přijďte podpořit mladou italskou krev! Akce se uskuteční pod patronací agentur Black Cloud Picture a Brainwave Production.
Turné:

03. 10. - Most - Klub Záchytka
04. 10. - Brno - Desert
05. 10. - Praha - Café Na půl cesty

ODKAZY A KONTAKTY:
BLACK CLOUD PICTURE - www.blackcloudpicture.com
E-MAIL - palatinusbooking@gmail.com (Black Cloud Picture)

[tisková zpráva]

Klipy od Haken a Myrkur

27. září 2014 v 16:02 | MF |  Music News
>>> Progresivní metalisté Haken z Velké Británie vydali nový videoklip, který byl natočen k písničce "Darkest Light". Ta se objeví na nadcházejícím minialbu "Restoration", jež bude venku od 27. října u firmy InsideOut (další informace najdete zde) a na němž se objeví přepracované skladby z demosnímku "Enter the 5th Dimension" (2008). Klip vypadá takto:


>>> Dánský jednočlenný black metalový projekt Myrkur, v jehož čele stojí žena, vypustil do světa klip k songu "Nattens barn", jenž pochází z čerstvě vydaného bezejmenného EP. Výsledek sledujte zde:


The debut of the Dutch band LASTER, exclusively on Dunkelheit Produktionen

27. září 2014 v 13:38 | MF |  Music News
The debut of the Dutch band LASTER, exclusively on Dunkelheit Produktionen

Dunkelheit Produktionen will release DE VERSTE VERTE IS HIER, the debut album from Laster on November 1st 2014.

The debut of the Dutch band LASTER, exclusively on Dunkelheit Produktionen. Powerful, yet full of pain; furious, yet mourning; technically yet atmospherically crafted. An album that will satisfy you by leaving you in an untraceable dream.

This masterpiece contains four tracks filled with uplifting melancholy and raw, thunderous energy. These experimental compositions, harsh mood and blasting Black Metal will enthrall and inspire you every time you listen to it. A fair and recommended contribution to the obscure musical orientations of our planet.

TRACKLIST
1. Alles wat mij bevalt, ontvalt me
2. Tot de tocht ons verlicht
3. Ik - mijn masker
4. De verste verte is hier

[tisková zpráva]

Anthology - The Prophecy

27. září 2014 v 10:16 | Ježura |  Recenze
Možná jsem si toho dřív jenom nevšímal a začal jsem to registrovat až relativně nedávno, ale přijde mi, že se v poslední době roztrhl pytel s mladými metalovými kapelami ze Slovenska. To je samozřejmě super, protože těm několika osvědčeným jménům by určitě slušela nějaká společnost, takže jen houšť. A je asi více než zřejmé, že bych takhle nezačínal, kdyby dnes nebyla na řadě deska právě takové kapely, a vskutku - je tomu přesně tak. Tak se pojďme podívat, co si pro nás připravila parta, jejíž většina sídlí v Nižné a která si říká Anthology.

Jak už jsem řekl, Anthology jsou mladá kapela, a to v obou významech toho slova. Věkový průměr muzikantů se pohybuje okolo dvacítky a vznik kapely se datuje do roku 2009, přičemž první demo "Exitus" spatřilo světlo světa ode dneška tři roky nazpět a deska "The Prophecy", o níž dnes bude řeč, je pro Anthology řadovým debutem. Jak už je ale v dnešní době tak trochu zvykem, ani mládí a asi nepříliš bohaté zkušenosti automaticky neznamenají, že před námi stojí pár čerstvých a náležitě vyklepaných absolventů lidušky, takže předsudky hoďme směle za hlavu a pojďme se na to podívat zcela střízlivýma očima.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Anthology]

In Love Your Mother - The Great Ape Project

26. září 2014 v 20:40 | Kaňour |  Recenze
Ne, opravdu nejsem velkým fandou metalcoru. Jasně, i k nějaké pečlivě pěstované nenávisti mám daleko, ale i tak tenhle žánr jednoduše nemusím. Navíc i ti nejzarytější příznivci žánru musí přiznat jediné - vlna, která se metalcorem před lety prohnala, pošpinila jméno žánru úplně nejvíc. Každý, kdo hledal víc než jen trendy muziku, totiž pomalu ale jistě ztrácel trpělivost s aktivním vyhledáváním nějakých světlých výjimek a díky masivní propagaci vydavatelství se i k takovému posluchači začal dostávat jen komerční brak. Čistě pocitově tahle vlna upadá, ale i tak je toho průměrného na můj vkus moc. In Love Your Mother, jejichž novinka přistála na našem redakčním stole, sice od tradičního metalcoru nedávájí prsty úplně pryč, ale cítím zde minimálně snahu o to znít jinak, čehož si cením.

In Love Your Mother svůj příběh začali psát ve švýcarském Curychu v roce 2009 a ještě k jeho konci stihli vydat své první tří skladbové demo, jehož tracklist jsem sice nenašel, ale délka nových skladeb dává tušit, že rozhodně nešlo víc než o 6-7 minut hudby. Ačkoliv do letošního roku se kapela studiově odmlčela, o mrtvý projekt jednoznačně nešlo, neboť In Love Your Mother žili především koncerty a hlavně čtvrtfinále v soutěži Wacken Metal Battles stojí za zmínku. Nyní je tu kapela s dalším studiovým počinem, (osmnáctiskladbovým!) minialbem "The Great Ape Project".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Poslední deska Astarte nakonec vyjde

26. září 2014 v 18:58 | MF |  Music News
Na podzim loňského roku řecká black/death metalová kapela Astarte hlásila, že pracuje na nové desce "Blackdemonium", nicméně namísto bližších detailů o albu přišly začátkem letoška z tábora skupiny nepříjemnější zprávy, že zpěvačka a baskytaristka Maria "Tristessa" Kolokouri má leukémii. Začátkem srpna hudebnice zemřela, nicméně i přesto nakonec "Blackdemonium" vyjde.

Počin by se měl objevit začátkem příštího roku a sama Tristessa pro něj ještě stihla natočit vokály. O část vokálu se pak postaral i její manžel Nicolas Maiis. Kytary a baskytaru nahrál Jim Harisis a o bicí se postaral Nicolas "Ice" Asimakis. Mix si vezme na starost Steve Lado (bývalý člen kapely Mahakala), který prý byl blízkým přítelem Tristessy. Obal vytvoří Maggot Meister (Amon Amarth, Eluveitie, Children of Bodom).

Vznik skupiny se datuje do roku 1995 pod názvem Lloth, o dva roky později došlo k přejmenování na Astarte. Debut "Doomed Dark Years" poté vyšel v roce 1998. Doposud posledním albem Astarte je "Demonized" z roku 2007. Činnost kapely byla po smrti Tristessy ukončena.

Blood Red Throne mají novou smlouvu

26. září 2014 v 17:38 | MF |  Music News
Norští death metalisté Blood Red Throne podepsali novou vydavatelskou smlouvu - pod svá křídla si je vzal britský label Candlelight Records. Zároveň s tím kapela začala pracovat na svém osmém studiovém albu.

Nacházející novinka se stane následovníkem eponymního počinu "Blood Red Throne", jenž vyšel v květnu loňského roku pod značkou Sevared Records na CD, rudém LP a LP boxu v limitaci 200 kopií. V červenci letošního roku se pak ještě u nizozemských Hammerheart Records objevila vinylová reedice na bílo-rudém splatteru limitovaném 100 kusy.

Nová deska AC/DC vyjde koncem roku

26. září 2014 v 14:45 | MF |  Music News
Již nějakou dobu se živě hovoří o tom, že legendární rockeři AC/DC z Austrálie pilně pracují na své nové studiové desce, jež bude v jejich případě již 17. v pořadí. Nyní přicházejí první informace o novince - tento následovník vysoce úspěšného počinu "Black Ice" z roku 2008 ponese název "Rock or Bust" a k dostání bude od 28. listopadu v Austrálii a 2. prosince v Severní Americe (datum pro Evropu zatím není známo).

Mimoto se už ví, že se na "Rock or Bust" objeví celkem 11 písniček, z nichž jedna se bude jmenovat "Play Ball". Ukázku z ní najdete na YouTube tady a tady - song bude součástí zpravodajství z playoff zámořské Major League Baseball na televizním kanálu TBS.

Mimoto už je také jisté, že se zakládající kytarista Malcolm Young do sestavy AC/DC kvůli svým zdravotním problémům už nevrátí. Jeho místo v kapele zastoupí Stevie Young, což je synovec Malcolma a jeho bratra Anguse. Stevie Young se podílel na natáčení "Rock or Bust" a také by měl s AC/DC vyrazit na plánované turné.

Předchozí "Black Ice" vyšlo 20. října 2008 a stejně jako jakémukoliv jinému albu AC/DC se mu dostalo obrovského úspěchu. Nahrávka se v první týden svého prodeje vyšplhala na vrchol prodejního žebříčku hned ve 29 zemích, z nichž v 18 získala platinová ocenění (plus v dalších třeba zlatá), v roce 2008 šlo celosvětově o druhé nejprodávanější album. V současné době je "Black Ice" 14. nejprodávanější deskou první dekády nového tisíciletí. Po vydání se AC/DC vydali na dlouhé dvouleté turné s názvem Black Ice World Tour, v jehož rámci odehráli 168 koncertů. Statistiky hovoří, že AC/DC na turné vydělali více jak 440 milionů amerických dolarů, díky čemuž je Black Ice World Tour aktuálně čtvrtou nejúspěšnější koncertní šňůrou všech dob.

UPDATE: Na veřejnost se již dostaly bližší informace o zdravotním stavu Malcolma Younga. 61letému muzikantovi, jenž v loňském roce prodělal infarkt, byla diagnostikována demence. Young aktuálně přebývá v pečovatelském domě v Sydney v Austrálii.

Destroying Divinity s další novou skladbou a obalem alba

26. září 2014 v 11:46 | MF |  Music News
Destroying Divinity s další novou skladbou a obalem alba

Destroying Divnity vypouští do oběhu další novou skladbu Burning Divine Domination ze své čtvrté řadovky "Hollow Dominion". Album oficiálně vychází 30. září pod hlavičkou Lavadome productions. CD můžete objednávat již nyní u Lavadome productions nebo u kapely.

Burning Divine Domination:
http://www.youtube.com/watch?v=FvG7RSF15TQ
http://lavadome.bandcamp.com/track/burning-divine-domination

O obal a design nového alba se postarali Misanthropic-Art. Obal ke shlédnutí níže.


[tisková zpráva vydavatele]

RAGNAROK take everyone by surprise with new vocalist

26. září 2014 v 8:33 | MF |  Music News
RAGNAROK take everyone by surprise with new vocalist

It has been several months since one of Norway's iconic Black Metal bands RAGNAROK announced the departure of vocalist Hans Fyrste, and since then there has been much speculation as to who will replace him, with several high profile names being thrown into the mix by fans. But until now the band has kept quiet about their choice, whilst at the same time rehearsing the new lineup behind closed doors. And now that the announcement can be made, there is no doubt at all that it will surprise most fans - because the new vocalist will be drummer and RAGNAROK founder Jontho himself, and his place behind the drum kit on stage will be taken by Dauden drummer Malignant.

It might seem strange that Jontho, who is one of the most well known and respected drummers on the Black Metal scene, and who has played in various bands such as Tsjuder, Endezzma and Shadow Dancers during his long and formidable career, should decide on a change of direction, especially with a band that he founded 20 years ago, but, as he explains, he is not entirely abandoning his drums:

"When Hans Fyrste left I sat down together with bass player DezeptiCunt and guitarist Bolverk, and we knew that finding the right person who would fit RAGNAROK's ethos both in terms of performance and live appearances was not going to be easy. On top of which we had to begin work on our eighth full-length album, and we didn't want to have to rush into anything we might later come to regret, so we took the decision that I would continue to handle the drums in the studio, as well as taking on the vocals both in the studio and on stage, and that Malignant would drum for us live on stage.

Although I'm known as a drummer, I'm not a stranger to performing vocals, having done backing vocals on some of RAGNAROK's albums. It would be fair to say that am tired of front men who do not give their all and quit the band, so, since I am the most stable member and the de facto front man from the beginning, even though I played the drums, I will now front the band as I should have years ago.

Of course, doing vocals live in front of an audience is definitely a challenge, but one that I was interested in trying after all these years behind the drum kit. Will I continue as RAGNAROK's vocalist after the release of the next album? That remains to be seen, but for the time being it's something I'm looking forward to".

Jontho's first appearance on stage as vocalist with RAGNAROK will take place on the 4th of October at the Stadthalle in Schweinfurt, Germany, when the band is set to appear at Norwegian Hellcamp, the new festival which, as its name suggests, is devoted entirely to Norwegian Black and Extreme Metal. Along with RAGNAROK in the lineup are Taake, Slagmur, Vulture Industries, Endezzma, Sarkom, Den Saakaldte and Aura Noir. More information about Norwegian Hellcamp can be found at https://www.facebook.com/pages/Norwegian-Hellcamp/383214265130545

Aside from working on their next album, RAGNAROK are also currently in the middle of planning some South American dates later this year.

Watch "Collectors of the King" video at:
http://youtu.be/IdRPw1tPl5E

Stream the band's new album "Malediction" at:
http://agoniarecords.bandcamp.com/album/malediction

Follow the band at: https://www.facebook.com/ragnarokofficial

Patricia Thomas band management:
http://patriciathomasmanagement.com/
https://www.facebook.com/extrememanagement

[tisková zpráva]

Wovenhand, Nylon Jail: Jablonec nad Nisou - Eurocentrum, 17.9.2014

25. září 2014 v 20:31 | Prdovous |  Reporty
Asi nikdy by mě nenapadlo, že by kapela formátu Wovenhand mohla zahrát ve městě, jakým je Jablonec nad Nisou. Nic proti Jablonečákům, ale obecně jsem sever Čech považoval (a stále považuji) až na pár výjimek za kulturní díru, přičemž o zajímavou hudbu tam člověk zakopne asi tak jednou za uherák a co vám budu povídat, výběr lokality mě vážně překvapil. Nicméně překvapení tenhle koncert poskytl hned několik a fakt, že se odehrával zrovna v Jablonci, je z nich to nejmenší.

Celý výlet na sever do bývalého hlavního města Sudet a jeho předměstí jsem pojmul dosti rekreačně, takže jsem za sebou nechal Černý most už před obědem a celé odpoledne se obdivoval ukázce zpraseného urbanismu a atmosféře rodinných minipivovarů. Do Jablonce jsme tak s přáteli dorazili až k večeru, zhruba půl hodiny předtím, než měla začínat předkapela, domácí Nylon Jail. Již jsem byl zpraven o tom, že jablonecké Eurocentrum je na tamní podmínky mimořádně příjemný plac, takže mé překvapení z onoho místa nebylo takové, nicméně pořád bylo. Popravdě nevím, k čemu bych prostorný, moderně zařízený sál přirovnal, nejvíc mi připomínal nějaké kongresové centrum. Potěšilo i výborné pivo za pár korun a slušná nabídka baru.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru RadioDixie.cz (autorka: Anna Mašátová)

Wovenhand - Refractory Obdurate

25. září 2014 v 19:38 | Prdovous |  Recenze
Když jsem se prvně seznámil s Wovenhand díky minulé desce "The Laughing Stalk", byla to takříkajíc láska na první poslech. Country, rock'n'roll, post-rockové prvky, world music, psychedelie a podmanivá atmosféra v pestrobarevné kombinaci nálad, připomínající podzimní listí. Sice to nebylo to alternativní country, pod kterým mi byli Wovenhand představeni skrze přátele, nicméně pro něj stačí zabrousit do starší tvorby. Vzhledem k tomu, že s železnou pravidelností vydávají alba co dva roky a Edwards se s jeho spoluhráči vždy posune někam jinam - ne nutně přímo dál - docela napjatě jsem očekával, jaká letošní deska bude.

Nakonec došlo na scénář, který jsem tak trochu očekával. "Refractory Obdurate" volně navazuje na "The Laughing Stalk", míchá s poměry jednotlivých vlivů a přitvrzuje. Tam, kde dřív Wovenhand stavěli spíše na pohlcující, místy až šamanské atmosféře, "Refractory Obdurate" kontruje hutností, tvrdšími kytarami a psychedelií. Kapela se mnohem více přiblížila k rock'n'rollu a punku, písně jsou mnohem energičtější. Zároveň ale k tvrdším složkám přistupují Wovenhand dost svojsky a díky stále silným vlivům country nebo post-rocku je stále na první poslech poznat, o koho jde. A to nejen pro Edwardsův specificky zabarvený vokál. Nejlepší na tom je, že všechny změny působí velmi přirozeně, coby samovolná evoluce výraziva, které se v proudu času přetváří a mění.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


In the Woods... hlásí návrat

25. září 2014 v 17:33 | Kaňour |  Music News
Norští experimentátoři In the Woods..., kteří svou činnost ukončili v roce 2000, jsou po čtrnácti letech zpět. Kapela, jež se během své kariéry posunula od tradičního black metalu až k avantgardní tvorbě, ohlásila vydání nového materiálu a zároveň odkryla jméno nového vokalisty. Stal se jím Tommy Sebastian Halseth, bývalý člen uskupení, jako Atrox, Manes nebo Godsend. Halseth na nově oznámené nahrávce nebude jen do počtu a postará se o všechny texty.

In the Woods... neohlásili vydání počinu jednoho, ale dokonce dvou. Norové sdělují, že "nahrávání první části ze dvou je aktuálně plánováno na rok 2015".

Kapela na svém Facebooku zanechala i několik dalších slov: "Zpět do lesů. Lesy jsou plné stromů, některé jsou staré, některé ne. Některé byly zkáceny, jiné zrecyklovány a další stále stojí, vzdorující tvrdosti přírody. Některé stromy se rozhodly vychovat své ošklivé koruny znovu s bojovým plánem zahrnujícím nahrání dvou alb. To bylo připraveno již v roce 1999 k dokončení, ale z pochopitelných důvodů bylo zanecháno rozhodnutím kapely nepokračovat jako In the Woods... Koncem tohoto měsíce se členové opět sejdou, budou zkoušet, pracovat, leštit a užívat času potřebného k zajištění dokonalosti a nejvyšší úrovně kvality nutné k pokračování dědictví In the Woods..."

In the Woods... dále zmiňují, že sestava kapely se několikrát změnila, ale přesto její jádro, skládající se z bubeníka Anderse Kobra a dvojčat Botteriových, zůstává pohromadě. Norové dále připomínají smrt svého kytaristy, jenž byl znám pod uměleckým jménem Oddvar A:M. Ten zemřel v květnu loňského roku ve věku 39 letech na zástavu srdce. Nyní se In the Woods... skládají z výše jmenované trojice hudebníků a nově příchozího vokalisty Halsetha. Kapela však brzy odtajní jména "několika dalších" členů.

Skupina aktivně fungovala v letech 1991 - 2000. V tomto období se postarala o vydání tří dlouhohrajících žánrově rozmanitých desek, a to konkrétně "Heart of the Ages" (1995), "Omnio" (1997) a "Strange in Stereo" (1999). Všechny tři desky vyšly pod dnes již legendárním labelem Misanthropy Records.

Buil2Kill Records announce release date for Betoken’s new album

25. září 2014 v 16:13 | MF |  Music News
Buil2Kill Records announce release date for Betoken's new album

Buil2Kill Records will release Beyond Redemption, the new album from Betoken on October 6th 2014.

Thanks to magazines, webzines and radios for publishing, sharing and spreading the following news about BETOKEN with their new album, titled "Beyond Redemption" scheduled to be released on October 6th. Thanks for your precious collaboration.

BETOKEN was born in the year 2000 under the lead of Ivo Ricci; since then 5 albums were released (Chrysalis, The Gate Of Nothing, Dead Soul Insomnia, Venom Empire, Days Of The Apocalypse) each one enhancing different compositional sensations the band is able to convey, yet preserving 80s Classic Metal features, crowned by progressive adornments and peculiar, obscure atmospheres. As the years go by, the band builds up interest with many collaborations, including Praise The Lord Choir (2004) and Federazione Italina Di Wrestling (I.C.W.), when single I CAN WIN (2006) is released as soundtrack for the matches. The last work, Beyond Redemption, is a concept featuring many guests, starting with Daniele Bellomi and Giulio Mauri, engaged in drawing up tense and philosophical lyrics about Marlowe's Faustus. With this record BETOKEN take You on a trip into the tormented soul of Faustus, making it the most conscious and thrilling of all.

TRACK LISTING

01. A Thirst for Knowledge
02. Renounce
03. Quid Tu Moraris?
04. The Man who would be the Devil
05. Left Hand Choice
06. Sparks of Grace Betrayed
07. Hellward
08. Seven Deadly Sins 14. Beyond Redemption (Outro)
09. Ab Urbe Corrupta
10. Lucifer's Bless
11. Point of no Return
12. Helen of Troy (Instrumental)
13. Damned Soul Insomnia
14. Beyond Redemption (Outro)

[tisková zpráva]

CEA SERIN to Release "The Vibrant Sound of Bliss and Decay" on October 6

25. září 2014 v 12:33 | MF |  Music News
CEA SERIN to Release "The Vibrant Sound of Bliss and Decay" on October 6

Generation Prog Records is proud to announce the long-awaited 2nd album by Cea Serin: The Vibrant Sound of Bliss and Decay is set to be released worldwide on October 6, 2014. An album ten years in the making, this collection features five songs with a total playing time of 48 minutes, sharing a sound and atmosphere that belies the songs' vastly different origins.

The first two tracks on The Vibrant Sound of Bliss and Decay are new recordings of two long-time staples of the Cea Serin live set: Holy Mother and The Illumination Mask, previously featured on the long-unavailable Chiaroscuro demo and often requested by fans for inclusion on a proper album. After drummer Rory Faciane joined the band, it was decided to grant the fans their wish and revisit these songs with better recording quality and a real drummer instead of the previously used drum machine.

The third track, a cover of the Sarah McLachlan song Ice, serves as a link between the revisited and the brand-new material. It features an original Cea Serin arrangement, turning the acoustic guitar ballad into a haunting, piano-backed piece, putting Jay Lamm's clean vocals front and center and showcasing a different side of the band.

The Victim Cult is a brand-new track. "It deals with the castigation of the creators by the people content in sitting back in languor, judging and claiming a right to the services from the very people they've vilified," says Jay Lamm, composer and lyricist of all four of the album's originals. The song features a unique structure with two distinct choruses that lead into each other, with their order reversed at the end.

The album closes with the 20-minute epic What Falls Away, a song that deals with the suicide of a girl and how it impacts her family - her parents, who are trying to make sense of the events and what might have led to them, and her brother, who suffers from a mental disorder and cannot comprehend what has happened and why his life has changed.

The CD comes with a 12-page booklet containing the lyrics to all songs and Jay Lamm's comments on them.

The Vibrant Sound of Bliss and Decay track listing:

1. Holy Mother (7:07)
2. The Illumination Mask (7:47)
3. Ice (4:55)
4. The Victim Cult (7:59)
5. What Falls Away (20:00)
Total playing time: 47:48

The Vibrant Sound of Bliss and Decay is out on October 6 via Generation Prog Records. The album is available now for pre-order from the Generation Prog Records store. Stream the album in its entirety on Bandcamp. Cea Serin is one of the participating artists on the upcoming Progstravaganza: Beyond Frontiers sampler, with the song The Victim Cult. The compilation is availably for pre-order from Progify store.

Links:

[tisková zpráva]

Progenie Terrestre Pura vydají EP

25. září 2014 v 10:48 | Ježura |  Music News
Tvůrčí dvojice Progenie Terrestre Pura, pocházející z Itálie a pohybující se ve vodách atmosférického black metalu, zanedlouho vydá nové EP. Minialbum se bude jmenovat "Asteroidi", vyjde 15. října pouze v digitální podobě a hudebně půjde o čistý ambient/elektroniku. V .rar archivu bude krom 25 minut dlouhého EP také artwork a .gif animace vytvořená Alexanderem Preussem.

Kapela vydala toto prohlášení: "Čau původci, ano: jsme tady. 'Asteroidi'. Tohle nové 'speciální' digitální EP je pro nás něco trochu jiného, v zásadě protože je to čistý ambient/elektronika. Ale nebojte se, lidi, je to 100% tvorba q[T]p. Tohle je cesta vesmírem, vznášení se mezi hvězdami, asteroidy a kometami, dlouhý 'vstup/výstup' v naší sluneční soustavě. Zpomalte svou vesmírnou loď a přemýšlejte o našem světě, nad naším světem, lidstvem nebo čemkoli chcete: je to dlouhá cesta. Lidé stejně přicházejí a odcházejí; bylo by to pěkně skrz vesmír."

EP "Asteroidi" bylo nahráno a namícháno v q[T]p Studios a mastering proběhl v 322-Studio. Niže najdete tracklist minialba a úplně na konci článku pak hudební ukázku.

Pod hlavičkou Progenie Terrestre Pura se doposud objevilo pouze jedno demo z roku 2011 a poté dlouhohrající debut "U.M.A.", jenž vyšel na jaře loňského roku u Avantgarde Music.

Tracklist "Asteroidi":
01. Asteroidi
02. Comete (I:Plutone - II:Kuiper - III:Oort)


This Will Destroy You, Lymbyc Systym: Praha - Rock Café, 15.9.2014

24. září 2014 v 21:51 | Prdovous |  Reporty
Že by letošní druhá polovina sezóny byla nějak bohatá na zahraniční post-rock, to se zdaleka říct nedá. I proto jsem se jednoho krásného pondělí vypravil na Národku do podzemních prostor Rock Café, kde měli vystoupit zámořští This Will Destroy You. Texasané s sebou přivezli čerstvou desku "Another Language" a k tomu bratry Bellovy s jejich projektem Lymbyc Systym.

Jenže co čert nechtěl, ač Lymbyc Systym začínali hrát relativně pozdě, pro pracovní vytížení jsem stihl jen nějaké tři songy z odhadem hodinového setu. Ač jsem se chtěl dostat k nějakému náslechu, nakonec k němu nedošlo a z toho, co jsem slyšel, mě docela žere, že jsem je neviděl celé, protože i když šlo v zásadě o dost "neškodnou" směsku elektroniky a post-rocku, poslouchalo se to velmi příjemně. Bratry Jareda a Mika Bellovy doprovázeli na kytaru a basu Chris King a Donovan Jones z This Will Destroy You, takže to naštěstí nebylo jen o dvou lidech a spoustě samplů. Civilní atmosféra s mírně futuristickým nádechem pro mě však skončila velmi záhy, a to i přesto, že kapela ještě přidávala. Tak snad někdy příště.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotka byla vypůjčena z Facebookového profilu serveru Goout.cz (autorka: Barbora Hrdá)

Vintersorg - Naturbål

24. září 2014 v 20:16 | Ježura |  Recenze
Když jsem před dvěma lety psal úvod k recenzi na Vintersorgovu desku "Orkan", měl jsem to poměrně jednoduché. Představit pana Hedlunda jako jednoho z těch skandinávských muzikantů-workoholiků, jejichž jméno na člověka mává zdánlivě z každého druhého projektu, na který ukáže, se vyloženě nabízelo. Tím jsem si ale trochu netakticky vyplácal munici pro tenhle případ, takže mi nezbývá, než to zahrát na to, že se za ty dva roky od vydání "Orkan" Vintersorg na hudebním poli relativně flákal. Ze všech těch kapel, ve kterých funguje, vydali (skvělou) desku akorát Cronian a tím to hasne. Pořád je to ale kadence více než jedné desky za rok, což se při kvalitách všech nahrávek, jichž se to týká, dá považovat za malý zázrak, takže... ale ne, to už by stačilo, pojďme si konečně popovídat o desce. A slibuji, že příštího Vintersorga píše někdo jiný.

Pokud by se tu snad našel někdo, kdo o Vintersorgově takřka sólové tvorbě nemá páru a chtěl by vědět, jak ta muzika zní, zařadit ji někam na pomezí progresivního a viking/folk metalu by určitě nebylo špatně. K alespoň trochu použitelnému popisu je ale tahle škatulka moc neurčitá a hlavně by se dalo tvrdit, že si Vintersorg a spol. vytvořili tak trochu vlastní styl, kterého se i přes mírné odbočky tam nebo onam poměrně ochotně drží už pěknou řádku let. "Naturbål" v tomto ohledu zaběhlé pořádky rozhodně nemění a komukoli, kdo už se s Vintersorgovou muzikou někdy setkal, stačí pár taktů, aby věděl, s kým má tu čest.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nové klipy od 1349 a Between the Buried and Me

24. září 2014 v 19:06 | Ježura |  Music News
>>> Black metalová stálice 1349 z Norska propaguje nové album "Massive Cauldron of Chaos" videoklipem ke skladbě "Slaves", která se na novince objeví. Video se natáčelo v dolech u norského Konsbergu. "Massive Cauldron of Chaos" vychází 29. září u labelu Indie Recordings (bližší info zde), Severní Amerika se dočká o den později díky Season of Mist.


>>> Američané Between the Buried and Me zveřejnili videoklip, který zachycuje kapelu, jak ve studiu živě hraje skladbu "Extremophile Elite" z dva roky staré desky "Parallax II: The Future Sequence". Video se objeví rovněž na živém Blu-ray/DVD "Future Sequence: Live at the Fidelitorium", které vychází 30. září. Kapela rovněž připravuje novou řadovou desku, která vyjde v příštím roce.


In the Silence jsou bez kytaristy

24. září 2014 v 15:18 | Ježura |  Music News
Sestavu amerických progresivců In the Silence opouští kytarista Nathan Higgins. Ten s kapelou nahrál její doposud jediné album "A Fair Dream Gone Mad", na jehož nástupce se In the Silence v současnosti snaží sehnat prostředky prostřednictvím crowdfundingové kampaně.

Vyjádření kapely k odchodu kytaristy zní takto: "Pro ty, kteří to nevědí, cítíme, že je čas oznámit změnu, která se v posledních měsících u In the Silence udála. Někdy se mohou životní priority měnit a Nathan Higgins bohužel (pro nás a naše fanoušky) opouští In the Silence, aby mohl v životě vykročit jiným směrem. Nate zůstává naším dobrým přítelem a fantastickým kytaristou. Je smutné vidět ho odcházet a budeme ho velice postrádat. Doufáme, že se k nám připojíte a vyjádříte Nateovi vděk a lásku za jeho příspění k hudbě, za jeho přátelství a popřejete jemu a jeho rodině to nejlepší. Tohle samozřejmě znamená, že hledáme náhradu. Nate nastavil vysokou laťku, ale my se těšíme, že budeme pokračovat ve vytváření skvělé hudby a že najdeme budoucí rockovou hvězdu, která se k nám připojí v našem snažení dostat hudbu In the Silence do světa!"

In the Silence pocházejí ze Sacramenta (stát Kalifornie) a v současnosti jejich sestavu tvoří Dennis Davis (baskytara), Niko Panagopoulos (bicí) a Josh Burke (kytara, vokály).

Detaily o debutu Panzer

24. září 2014 v 13:20 | Ježura |  Music News
Před nedávnem se éterem prohnala informace o vzniku nové superkapely jménem Panzer, v jejíchž řadách se sešli Schmier (Destruction, Headhunter, ex-Bassinvaders), kytarista Herman Frank (Accept, Victory, sólová tvorba, ex-Sinner) a bubeník Stefan Schwarzmann (Accept, ex-Running Wild, ex-U.D.O.). Panzer nyní zveřejnili detailní informace o svém debutu.

Již dříve bylo známo, že deska ponese název "Send Them All to Hell" a vyjde 28. listopadu u Nuclear Blast. Nově je k dispozici tracklist (dole) a obal (vpravo), který má na svědomí maďarský umělec Gyula Havancsák. Ten už stvořil artworky po alba kapel jako Annihilator, Destruction, Elvenking, Grave Digger, Hour of Penance, Sear Bliss, Stratovarius nebo Аркона.

Schmier na adresu spolupráce s umělcem pověděl: "Spolu s tímhle skvělým a šíleným týpkem jsme dali podobu nejbrutálnějšímu panzeru [ve smyslu 'německý tank' - pozn. redakce] v historii. Najdete tam spoustu detailů, které na první pohled nepoznáte - narážky na naše texty a věci, které jdou hlouběji než jen k prvnímu dojmu vojenství!"

Tracklist "Send Them All to Hell":
01. Death Knell
02. Hail and Kill
03. Temple of Doom
04. Panzer
05. Freakshow
06. Mr. Nobrain
07. Why?
08. Virtual Collision
09. Roll the Dice
10. Bleed for Your Sins


Klipy od Amon Amarth a F.O.B.

24. září 2014 v 11:18 | Kaňour |  Music News
>>> Švédští melodičtí death metalisté Amon Amarth představují nové video, které bylo natočeno k písni "Deceiver of the Gods". Ve videoklipu se objevují záběry z filmu "Northmen - A Viking Saga", jenž vyjde na podzim letošního roku a v němž hraje i zpěvák Johan Hegg. Jméno "Deceiver of the Gods" nese rovněž nejnovější album kapely, které vyšlo 24. června 2013 pod labelem Metal Blade Records.


>>> Nový videoklip zveřejnili také tuzemští F.O.B. Nahrávalo se na píseň "Debts of Imperfection", která se neobjevila na žádném z doposud vydaných počinů kapely. Poslední album F.O.B. se jmenovalo "Reap What You Sow" a vyšlo v březnu roku 2013.


VARATHRON premiere new song

24. září 2014 v 8:42 | MF |  Music News
VARATHRON premiere new song

Greek black metal mavericks VARATHRON premiere a brand new song entitled "Realm Of Obscure". It is the first track to be revealed from the band's long-awaited new album "Untrodden Corridors of Hades", set to be released on the 21st of November in Europe and on the 9th of December in the rest of the world. The song is available for listening via SoundCloud, at:

https://soundcloud.com/agoniarecords/varathron-realm-of-obscure

VARATHRON's early albums are considered to be the cornerstones of the Hellenic black metal scene, alongside the releases of Necromantia and Rotting Christ, with whom the group shared members as well as similar fascination towards early style. The band's trademark are mid-paced riffs that have a classic, old-school feel strengthened by a progressive view, as well as epic atmosphere that only few can match.

"Untrodden Corridors of Hades" was recorded, mixed and engineered by Kostas Kalampokas at Infinite Loop Music Studio (https://www.facebook.com/InfiniteLoopStudio), Greece and mastered by Tom Kvålsvoll at Strype Audio (1349, Arcturus, Darkthrone, Emperor, Code, Ulver) in Norway. The album artwork has been created by Mark Riddick (Arsis, Absu, Mystifier, The Black Dahlia Murder).

VARATHRON will have its new album released in various formats including: digipack CD, box CD (including a bonus CD with rare tracks, a patch and a poster; limited to 350 copies), black vinyl, coloured vinyl (hand-numbered) and digital.

Pre-orders are available at: http://tinyurl(.)com/VarathronOrder

Tracklist:
01. Kabalistic Invocation of Solomon
02. Realm of Obscure
03. Arcane Conjuring
04. Leprocious Lord
05. The Bright Trapezium
06. Death Chant
07. Delve Into the Past

Line-up:
Stefan Necroabyssious - vocals
Achilleas C - guitars
Sotiris - guitars
Stratos - bass
Haris - drums

[tisková zpráva vydavatele]

Cardinals Folly - Our Cult Continues!

23. září 2014 v 20:01 | MF |  Recenze
Jsou kapely, které se na první pohled tváří velice zajímavě, ale když se do jejich tvorby naplno pustíte, tak zjistíte, že na nich vlastně není zajímavého zhola nic. Někdy se může stát i to, že tam, kde jste očekávali kvalitní muziku, najdete něco, co vám přijde vysloveně debilní. Finové Cardinals Folly jsou právě tento případ.

Říkám to snad v každé recenzi na doom metal, nyní to řeknu znova a navíc je mi jasné, že to ani zdaleka neříkám naposled, ale tenhle žánr je prostě hodně konzervativní záležitost. Nicméně zrovna u něj mi to nějakým způsobem nevadí a mám jej upřímně rád. Jakmile to má tu správnou ponurou atmosféru (o niž tam jde a vždycky šlo především, ani nezkoušejte tvrdit opak!), tak sere pes na to, že to tu už bylo - pomalé a táhlé riffy jsou prostě moje parketa a věřím tomu, že rozhodně nejsem a že se mezi vámi najde víc příznivců doom metalu. Co s tím mají společného Cardinals Folly?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Třetí album Skálmöld na obzoru

23. září 2014 v 18:12 | Kaňour |  Music News
Islandští folk/viking metalisté Skálmöld ohlásili vydání nového alba. Novinka ponese jméno "Með Vættum" a její obal si již teď můžete prohlédnout klasicky napravo. Autorem přebalu se stal Ásgeir Jón Ásgeirsson. Tracklist "Með Vættum" je k dispozici na konci novinky.

Přesné datum vydání alba známo není, stane se však tak pravděpodobně ke konci letošního roku pod hlavičkou Napalm Records. S tímto vydavatelstvím kapela spolupracovala již na vydání posledního alba - "Börn Loka", jež vyšlo 26. října 2012.

Tracklist "Með Vættum":
01. Að vori
02. Með fuglum
03. Að sumri
04. Með drekum
05. Að hausti
06. Með jötnum
07. Að vetri
08. Með griðungum
09. Sleipnir Live [bonus track]
10. Valhöll Live [bonus track]