Září 2014

In Flames - Siren Charms

30. září 2014 v 21:20 | Kaša |  Recenze
Tak, uběhlo nám několik dní od vydání recenze "Exit Wounds" thrash/deathových seveřanů The Haunted a máme tady druhé pokračování pomyslného trojdílného seriálu, který se věnuje novinkovým albům göteborgských velikánů extrémní metalové scény, z nichž hned dvě jména by se dala úspěšně považovat za pionýry melodického death metalu. Řeč je samozřejmě o At the Gates, na jejichž novinku si ještě musíme nějaký ten týden počkat, a logicky jsou tak na řadě In Flames, kteří už s tím death metalem mnoho společného nemají, ale jejichž novému počinu "Siren Charms" se nyní podíváme na zoubek.

Tato pětice si během své dlouhé kariéry prošla nemalým vývojem, kdy se dostala do takového stavu, že její alba jsou v delších časových intervalech prakticky nesrovnatelná. Samozřejmě, pokud si vezmeme na paškál "Siren Charms" a předchozí, jubilejní desátý zářez "Sounds of a Playground Fading", tak je ten zmíněný vývoj znatelný o poznání méně, ale postupný příklon k aktuální formě, která má s původním death metalovým hřměním společné opravdu už jen to jméno, je na novince dotažena nejdál ze všech předchozích počinů. Pryč jsou časy, kdy se kapela brodila až po uši v death metalové agresi a její gró tvořila kombinace ostrých kytar s technickými melodickými vyhrávkami, které z tohoto stylu udělaly to, čím dnes je. To vše navíc okořeněné bicími drtičkami a pekelně ostrým vokálem Anderse Fridéna. Znáte to, prostě klasický death metalový sound.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Arkona, Inferno, Panychida: Praha - Exit-Us, 23.9.2014

30. září 2014 v 19:42 | MF / Ježura / Prdovous |  Reporty
MF: Polská Arkona se v posledních letech stala relativně častým a pravidelným hostem českých koncertních pódií, jenže jakkoliv mám tvorbu téhle kultovní smečky rád, doposud jsem ji živě neviděl. Jenže tak dlouho se chodí s hrníčkem pro vodu, až se ucho utrhne, a tak dlouho se Arkona s mojí maličkostí vzájemně míjí, až se jednou konečně potkáme. A toto setkání se na konec odehrálo v úterý 23. září v klubu Exit-Us v Praze. Ale pěkně popořadě, jelikož těch kapel se zde samozřejmě sešlo víc.

MF: Než se však pustíme do stručného popisu toho, co jednotlivé skupiny na pódiu předvedly, musíme ještě letmo pohovořit o místě konání. Na rovinu říkám, že jsem z toho, že se akce koná právě v Exit-Usu, neměl zrovna radost, protože tenhle klub příliš nemusím. Když pominu fakt, že mi jeho sál přijde na kapelu formátu Arkony (ale neplatí to jen v tomto případě, ale i o spoustě dalších formací, jež zde vystupovaly) trochu nedůstojný, především mi zde vadí zvuk. Nevzpomínám si, že bych tu někdy slyšel opravdu povedený zvuk - a špatný sound je na hudebním koncertě vždycky "trochu" problém. Jsou případy, kdy nejsem tak úplně rád, že mám pravdu, a tohle byl jeden z nich, protože se mé obavy naplnily a nepříliš kvalitní nazvučení bohužel snížilo dojem ze všech vystupujících.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny z Facebookového profilu Patrik Chrastil photography (autor: Patrik Chrastil)

Engraved Disillusion Release New Video 'Embrace The Flames'

30. září 2014 v 18:34 | MF |  Music News
Engraved Disillusion Release New Video 'Embrace The Flames'

A couple of weeks ago Engraved Disillusion revealed details for their second album 'The Eternal Rest' and just last week the South West UK metallers joined forces with Team Rock and Metal Hammer Magazine to premiere their brand new music video 'Embrace The Flames'.

Watch 'Embrace The Flames' Here
http://tinyurl.com/mxrkffn

Filmed on a runway at the former Royal Air Force station, RAF Culmhead, in Somerset England, 'Embrace The Flames' is not just the first taste of the new album but also the first featuring new vocalist Matthew William Mead. The video was filmed and directed by Marianne Harris who has previously worked with bands including Slipknot, Bullet For My Valentine and The Darkness.

'The Eternal Rest' was recorded at Thin Ice Studios with Karl Groom (Dragonforce, Threshold...) during the summer of 2014 and features 10 tracks of epic, diverse and at times unrelenting metal.

Guitarist Toby Stewarts considers 'The Eternal Rest' a new chapter for Engraved Disillusion, "We have focused on elements that make us sound unique." Adding, "We have new members that have added more to the band, [vocalist Matthew William Mead and bassist Aaron Preston] that said we are still the same band and this record certainly sounds like an Engraved Disillusion record, just more refined and with our best production yet."

Artwork was completed by Colin Marks at Rain Song Design (Strapping Young Lad, Saille, Exodus, Scar Symmetry).

'The Eternal Rest' Track List
01) Life is...
02) Embrace The Flames
03) Lost
04) Curse The Sorrow
05) Shadows Run Black
06) No Tomorrow
07) Into Oblivion
08) In Aeternum
09) Echoes From A Silent Sky
10) The Eternal Rest

'The Eternal Rest' will be released independently on 31st October.

Pre-Order the album here: http://tinyurl(.)com/kjd4jsj

www.engravedband.co.uk
www.facebook.com/EngravedDisillusion

[tisková zpráva]


STENCH stream new album exclusively on Decibel Magazine

30. září 2014 v 17:14 | MF |  Music News
STENCH premiere full album stream of "Venture"exclusively on Decibel Magazine

Sweden-based progressive death metallers STENCH have temaed up with Decibel Magazine for a full stream of their adventurous new album "Venture" that is set to be released on October 28th in North America (September 26th in Europe). The stream is available at this location:

http://www.decibelmagazine.com/featured/full-album-stream-stench-venture/

The new album features seven new songs reminiscent of horror infected old-school death metal. According to Stereogum, "each of those tracks builds around its own central riff, swelling and shrinking progressions to achieve a hypnotic swirl".

Jonathan Hultén (guitars) commented: "Venture is a journey from the rawest, most monotonous cellar-darkness up to a desolate mountain top, from which you are thrown into the abyss below in a castanedian manner. If only but for a moment or even throughout the whole 38 minutes, be prepared to enter the other world. For four years we have been boiling down our material to the bone in pursuit of the essence of this type of music. Our conclusion is that the simple and repetitive riffing is holding the key, and is enhanced by more or less subtle choirs and sound textures. Primitive, yet atmospheric".

"Venture" was recorded in Necromorbus Studio (Watain, Portrait) in Stockholm, Sweden. It will be available in a digipack CD, digitally and in a 12" vinyl (black, limited picture disc and a special tri-colour version).

Tracklist:

1. Archways
2. The Vast
3. Road
4. Small Death
5. Celebration
6. Way
7. Venture

Line-up:

Mikael Pettersson - vocals
Jonathan Hultén - guitars
Johannes Andersson - drums


[tisková zpráva pořadatele]

<< CHILD ABUSE [NY, US] ~ BRUTAL BLUES [NO] >> 2.10 @ Pohoda

30. září 2014 v 15:27 | MF |  Koncerty & Akce
Místní Borci uvádějí>

Tohle sme vám nemohli udělat! Odmítnout tuhle brutální a správně šílenou kombinaci kapel! A tak vypouštíme tuhle akci na poslední chvíli, tak si to poslechni a vsadím se, že Ti nezbyde nic jinýho než se přijít s náma zrelaxovat. Jelikož je to akce na poslední chvíli, tak vás všechny prosíme o pomoc z propagací, jak na facebooku, tak i kdekoliv jinde, ať maj kluci aspoň na béňo;] děkujem

CHILD ABUSE (Brooklyn/NYC, USA)
Noise / math / core
http://www.myspace.com/childabuse
http://www.lpurecords.com/v1/index.php?SEC=4&ID=4

Child Abuse pochází z Brooklynu - scény která představuje dokonalé podhoubí pro hudební experimenty. Tohle listener unfriendly trio vydávající na Lovepump Records (Genghis Tron, Health, Crystal Castles, Aids Wolf, Pre) je typickým produktem. Rozsekaná brutalita ranných Daughters, hravá hlukařina Aids Wolf nebo Ex-Models a těžká polámaná rytmika Meshuggah. Při živých vystoupeních tihle floutci usilují o protržení tvých ušních bubínků, kterými se chtějí dostat na Jamajku. Jejich toxický audiokoktejl přitom neodbytně pudí k tanci, při němž máš do zornic otisknutou duhu poskládanou ze všech možných odstínů zelené, a cítíš, že tvé tělo je jen dalším nástrojem velké hudební neřesti. A všichni kolem pořád jenom luskají prsty. Koncertní setkání s Child Abuse může přivodit neplodnost. Otestováno na pražském publiku. [zdroj: ava.chernobyl.eu]

BRUTAL BLUES [No]
Grind / mathcore / freejazz
http://nervealtar.bandcamp.com/album/brutal-blues

Čerstvý norský projekt ze Stavangeru, který vydal letos v květnu eponymní debutové album (Drid Machine / Nerve Altar) a díky NAAB již stihl na jaře koncertovat v Českých Budějovicích. V Brutal Blues pojí síly a nápady dvojice Steinar a Anders Hana, kteří před tím fungovali v takových norských bandech jako MoHa!, PSUDOKU, BxSxRx, Parlamentarisk Sodomi, Ultralyd, nebo Noxagt. Anders Hana hrál i s Jaga Jazzist a nahrál album na Utech records s Paal Nilssen Love. Brutal Blues experimentují na vlnách grind/math core, noise-rocku a freejazzu a je velmi pravděpodobné, že rozveselí váš zmatek v hlavě. [zdroj: ostinato.cz]

Kdy: 2.10.2014
Kde: Pohoda Music Club
Start: 20:00

Lineup:
20:30 - Brutal Blues
21:30 - Child Abuse

Vstup: 100 Kč až milijóoon

[tisková zpráva pořadatele]

R-E-T s novým albem v prosinci pod Pařátem

30. září 2014 v 13:49 | MF |  Music News
Severomoravští REACTION ECSTASY TRANCE (čili R-E-T) se v prosinci vrátí po šesti letech s novým albem "Coming Soon", které se stylově vrátí ke kořenům doom metalu a bude volně navazovat na jejich dosud nejúspěšnější počin "In Memories" z roku 1996. Hlavním předpokladem k tomuto kroku byl návrat zpěváka Jarrina. Ten už stál u zrodu R-E-T a s kapelou natočil první čtyři alba. Jeho výraz na nové nahrávce doplnil (brutálním vokálem) Radovan Hlavička, který už s R-E-T v minulosti spolupracoval, a (melodickým hlasem) mladá dívčina Pavla Bocková. Mimo toho R-E-T obměnili posty baskytaristy a bubeníka, takže momentálně vedle sebe v kapele hrají a spolupracují dvě generace muzikantů. Ukázku z "Coming Soon" v podobě videoklipu ke skladbě "The Peace Overdose" najdete zde.

R-E-T patří k nejstarším českým tvrděmetalovým kapelám, navíc nikdy nepřerušili činnost. Po krátkém heavymetalovém období se jejich parketou stal doom metal, který se snažili vyvíjet podle sebe. Jsou aktivní již od roku 1989, z čehož vyplývá, že na letošek připadá krásné čtvrtstoletí. To oslaví 20. prosince, v den vydání nového alba, na domácí půdě v třineckém rockovém klubu Bar-rock-o.

"Coming Soon" vyjde 20. prosince společně s 61. číslem Pařátu za tradičně lidových 102 Kč včetně poštovného. O zahraniční vydání se postará polská firma Defense Records, neboť právě v Polsku mají R-E-T silnou základnu fanoušků a směřují tam jejích koncertní kroky. Další informace včetně ukázek z alba již brzy.

[tisková zpráva vydavatele]

Svengali - Unscathed

30. září 2014 v 11:40 | Zajus |  Recenze
Doba adorace metalcoru je již za námi, stejně jako doba vysmívání všemu, co je jím jen mírně líznuté. Proto je vhodný čas podívat se odstupem na to, co nám metalcore přinesl a zda na nás něco zajímavého teprve chystá. Ideální příležitost pro to nastává dnes i díky "Unscathed", debutovému počinu Svengali.

Nejdříve však jednu zajímavost: jakkoli už jsem potkal kapelu z kdejakého konce světa, dnes se v recenzi poprvé seznámíme s hudbou pocházející ze Spojených arabských emirátů. Že jsou Svengali první tamní kapelou, která se nám dostává mezi prsty, však není náhoda. Ačkoli jsou Spojené arabské emiráty rozlohou i počtem obyvatel zhruba srovnatelné s Českou republikou, počet tamních kapel evidovaných na Encyclopaedia Metallum je pouhých 23, zatímco ČR se může pyšnit dvanácti sty kapel.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Godsmack - 1000hp

29. září 2014 v 20:47 | Thy Mirra |  Recenze
Na novou regulérní desku Godsmack jsem si musel počkat čtyři roky a nutno podotknout, že vážně šlo o čekání. Tím chci říct, že mi nová placka těchto amerických (Godsmack jsou ze státu Massachusetts, což je původem indiánsky, a fakt se mi to nechce i přes moje češtinářské studijní zaměření adaptovat do češtiny a skloňovat) metalo-rockerů nebyla úplně ukradená, protože jejich tvorbu sleduji pečlivě od doby, co jsem od basáka z bývalé kapely na počátku našeho působení dostal za úkol se na zkoušku naučit coverovou verzi songu "Straight Out of Line", což už bude pět nebo šest let. Právě tímhle songem mi Godsmack naprosto učarovali a v zcela heterosexuálním duchu jsem se zamiloval do vokálu Sullyho Erny. Deska "Faceless" mě tenkrát hodně bavila, jejího následovníka "IV" jsem si zase tolik neoblíbil, a když v roce 2010 vyšlo "The Oracle", bylo u mě tak nějak půl na půl, respektive všechny slabší songy na desce vyvážila úvodní morda "Cryin' Like a Bitch" věnovaná pánům z Mötley Crüe.

Každopádně jsem od nové desky Godsmack čekal skutečně ledacos. Už když jsem poprvé popatřil na obal desky "1000hp", obrnil jsem se, díky stupidnímu názvu a ještě stupidnějšímu CD coveru, značnou nedůverou. No ne, vážně, tisíc koní a hořící hot-rod na obalu? Co to jako je? Jo, beru, že má Sully nebo třeba celá kapela ráda rychlý káry, ale zasvětit tomu desku, která se připravovala čtyři roky, to mi přijde skoro stejné buranství, jako když 70 000 lidí na Vypichu sborově zpívá "Denně vožralej, denně vožralej, mam velikej pupek, smrdim a sem špinavej". Ne, dobře, je to o poznání menší buranství, ale překvapuje mě, že Godsmack, kteří předskakovali Metallice, chtějí po šesti deskách v roce 2014 stále cílit svojí tvorbu na americké rednecky. No, takový dojem na mě "1000hp" zanechalo ještě před vydáním, ale jak se říká nesuď knihu a album podle obalu, takže jak to vlastně dopadlo po samotném poslechu?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Detaily o nové desce Pink Floyd

29. září 2014 v 19:21 | MF |  Music News
Vydání "The Endless River", prvního alba legendárních Pink Floyd po dlouhých dvaceti letech, se pomalu, ale jistě blíží, takže je načase si ukázat bližší detaily. Předně již do světa byla vypuštěna obálka a také tracklist, které jako vždy najdete okolo tohoto textu. Mimoto se také mírně posunulo datum vydání, takže namísto původního října bude deska k dispozici od 7. listopadu.

Skladby na "The Endless River" složil převážně klávesista Richard Wright, jenž zemřel v září 2008. Materiál vznikl v období předchozí studiové nahrávky "The Division Bell" (1994), na niž bude novinka navazovat. Mimo Wrighta se na počinu ještě výrazně podíleli kytarista David Gilmour a bubeník Nick Mason. Naopak někdejší lídr Roger Waters se na tomto materiálu nepodílel vůbec. "The Endless River" by mělo být převážně instrumentální a mělo by se nést v ambientním duchu.

Tracklist "The Endless River":
01. Things Left Unsaid
02. It's What We Do
03. Ebb and Flow
04. Sum
05. Skins
06. Unsung
07. Anisina
08. The Lost Art of Conversation
09. On Noodle Street
10. Night Light
11. Allons-y (1)
12. Autumn '68
13. Allons-y (2)
14. Talkin Hawkin'
15. Calling
16. Eyes to Pearls
17. Surfacing
18. Louder Than Words

Sedna debut album on Drown Within Records/Unquiet Records

29. září 2014 v 17:40 | MF |  Music News
Italian post black metallers SEDNA are new signed with Drown Within Records and Unquiet Records. Their first full length will be released on 20th October and promoted by an european tour with their mates Abaton; from 11st until 18th October.[tisková zpráva]

Urt - "Ise" new music video

29. září 2014 v 15:40 | MF |  Music News
Estonian Fierce Pagan Metal band URT has released it`s new music video "Ise". The song comes from the bands fifth studioalbum IXI (the dagaz rune), released both digital download and physical DIGIPAK CD by band themselves in June via https://thon.bandcamp.com/album/.

Video link:
http://youtu.be/pHq3UVyd1o0

Commented by the band: "Self" is a symbolistic music video about the dream of Poly-demon with its 4-winged primeval elements and 3-headed worlds of time. Our rise and fall - the paganic Cosmic Tree growth and wavy off burning of 12 gods on the vast ocean of darkness. When the vertex of existence witnesses it all.

[tisková zpráva kapely]


Carcass budou vydávat nové EP

29. září 2014 v 14:07 | MF |  Music News
Carcass, legendární pionýři grindcoru z Velké Británie, navážou na své loňské comebackové album "Surgical Steel" ještě novým EP, jehož název zní "Surgical Remission / Surplus Steel". Náplní tohoto počinu, který bude k dostání u Nuclear Blast od 11. listopadu v Severní Americe, 17. v Británii a 14. všude jinde, budou písničky, které se objevily pouze na limitovaných edicích nebo licenčních vydáních "Surgical Steel". Dále se zde bude nacházet také jedna zbrusu nová skladba.

"Řekli jsme si, že zpřístupníme všechny songy z období 'Surgical Steel' na EP... jestli jste si koupili jen jewelcase verzi, nekoupili jste digipack, nekoupili jste v importu z Japonska nebo jste nejspíš nekoupili vydání časopisu Decibel s flexi diskem. Tady to máte, VŠECHNY skladby na jednom disku společně s jednou dříve nevydanou písničkou. Jako host se dokonce objeví i Trevor Strnad [zpěvák The Black Dahlia Murder - pozn. redakce]!" říká o novém počinu zpěvák a baskytarista Jeff Walker.

"Surgical Remission / Surplus Steel" bude k dostání jako digipack CD a 10'' mini-LP v černé, průhledné, stříbrné (300 kopií) a zlaté (300 kusů) barvě.

Tracklist "Surgical Remission / Surplus Steel":
01. A Wraith in the Apparatus
02. Intensive Battery Brooding
03. Zochrot
04. Livestock Marketplace
05. 1985 (reprise)

Horned Almighty - World of Tombs

29. září 2014 v 10:31 | MF |  Recenze
Nevím, jestli se jedná jen o můj osobní pocit, ale zdá se mi, že Dánové Horned Almighty jsou na scéně extrémního metalu obecně považováni za kvalitní kapelu. Svým způsobem nic proti tomu, protože se v žádném případě nedá tvrdit, že by jejich tvorba neměla úroveň, jenom si myslím, že jsou až moc přeceňováni. Tedy, abych byl přesnější, nemohu soudit, jak tomu bylo na prvních dvou albech, protože jsem měl tu čest pouze se třetím "Contaminating the Divine" z roku 2009 a čtvrtým "Necro Spirituals", které je o rok mladší. Ani jedna z těchto dvou desek není špatná, Horned Almighty do toho šlapou docela zodpovědně a nemám žádný problém si to poslechnout, ale je to prostě takový ten druh nahrávek, které si pustíte tak pětkrát, nohy vám budou samy od sebe klepat ve zběsilém rytmu, ale po těch pěti posleších už tak nějak nemáte chuť se tomu věnovat dál a radši to odložíte.

Samozřejmě, nikdy jsem se netvářil, že mám patent na rozum a že jenom můj vkus je ten jediný pravý, jistě to někdo může vnímat jinak, ale já osobně jsem "Contaminating the Divine" i "Necro Spirituals" věnoval jen těch pár otočení a pak jsem na ty placky pomalu zapomněl. Čtyři roky uběhly jako voda (a během nich jsem ty počiny vůbec neslyšel) a Horned Almighty jsou tu zpátky, tentokrát s pátým zářezem na své dlouhohrající pažbě - "World of Tombs".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Engel chystají další album

28. září 2014 v 23:24 | MF |  Music News
Švédská skupina Engel ohlásila vydání svého nového, již čtvrtého alba. Nahrávka ponese název "Raven Kings" a k dispozici bude ještě v letošním roce, konkrétně od 28. listopadu u Gain Music Entertainment. Obal, jehož autorem je Joachim Lütke (Destruction, Arch Enemy, Kreator), se nachází napravo.

O produkci "Raven Kings" se společnými silami postarali oba kytaristé (a zároveň zakladatelé) Engel, Marcus Sunesson a Niclas Engelin. Mix pak dostal na starost Jacob Hansen (Volbeat, Epica, Amaranthe).

"Raven Kings" se stane následovníkem desky "Blood of Saints", jež vyšla v roce 2012 u Season of Mist.

Minirecenze 2014 (červenec - prosinec)

28. září 2014 v 23:24 | MF |  Seznam minirecenzí podle data
29.12.2014Azooma - A Hymn for the Vicious Monster
29.12.2014Divided - Born to Sleep
29.12.2014Lelahell - Al Insane... The (Re)birth of Abderrahmane
29.12.2014Peste Noire / Diapsiquir - Rats des villes vs rats des champs
29.12.2014Winds with Hands - Isolation and Despair
22.12.20142 Wolves - Shelter
22.12.2014Forgotten Silence - Re:RETRO '93
22.12.2014Massenhysterie - Massenhysterie
22.12.2014Nightbringer - Ego dominus tuus
22.12.2014Verlies - Le domaine des hommes
15.12.2014Čad - Čertova kovadlina
15.12.2014Infestus - The Reflecting Void
15.12.2014Nadja - Queller
15.12.2014Thine - EP
15.12.2014Undermine the Supremacy - Ashes
8.12.2014Disinterred - Incantation
8.12.2014Infestum - Monuments of Exalted
8.12.2014Keep on Rotting - Unforseen Consequences
8.12.2014Lucifer's Fall - Lucifer's Fall
8.12.2014Maeotis - Avarok gyűrűje
1.12.2014Emblazoned - Eucharistiae Sacramentum
1.12.2014Foul Body Autopsy - So Close to Complete Dehumanization
1.12.2014Hortus Animae - Secular Music
1.12.2014The Last Charge - Anima Sola
1.12.2014Warfuck - Neantification
26.11.2014Bleeding Utopia - Darkest Potency
26.11.2014Countess - Ancient Lies and Battle Cries
26.11.2014Deconstructing Sequence - Access Code
26.11.2014Emrevoid - Riverso
26.11.2014Joan of Arse - I'm Fucked
18.11.2014Insaniter - Initium
18.11.2014Orion - On the Banks of Rubicon
18.11.2014Progenie Terrestre Pura - Asteroidi
18.11.2014Terrifier - Metal or Death
18.11.2014Wyld - Stoned
13.11.2014Anckora - Экстрим
13.11.2014Funest - Desecrating Obscurity
13.11.2014Haddah - Through the Gates of Evangelia
13.11.2014Planning for Burial / Liar in Wait - split
13.11.2014Super Fun Happy Slide - Drop Your Pants & Grind
7.11.2014Haemophagus - Atrocious
7.11.2014Lucifer - ...Still Alive, But Already Dead...
7.11.2014Mortual - Autumn Requiem
7.11.2014Robert Plant - Lullaby and... The Ceaseless Roar
7.11.2014Warpaint - Warpaint
2.11.2014E-Force - The Curse...
2.11.2014Gramar - Осколки веры
2.11.2014Mad Agony - Chernobitch
2.11.2014Majestic Downfall / The Slow Death - split
2.11.2014Volunteer - Goner
28.10.2014Disharmonic - Il rituale dei non morti
28.10.2014Ichor - Depths
28.10.2014Lykke Li - I Never Learn
28.10.2014Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra - Fuck Off Get Free We Pour Light on Everything
28.10.2014Trent Reznor & Atticus Ross - Gone Girl (Soundtrack from the Motion Picture)
24.10.2014Methane - Southern Metal
24.10.2014Night - Night
24.10.2014PreEmptive Strike 0.1 - Pierce Their Husk
24.10.2014Sick of It All - The Last Act of Defiance
24.10.2014Whitenoise - The Herd
19.10.2014Anastacia - Ressurection
19.10.2014Gravecrusher - Morbid Black Oath
19.10.2014Have a Nice Life - The Unnatural World
19.10.2014Old Soul / ██████ - Split
19.10.2014Winter Gate - disIllumination
14.10.2014Amerigo Gazaway - Yasiin Gaye: The Departure (Side One)
14.10.2014Cara Neir / Venowl - split
14.10.2014Dead Season - Dusting the Rust
14.10.2014Miseo - Lunatic Confessions
14.10.2014Thantifaxath - Sacred White Noise
9.10.2014Death Vomit - Gutted by Horrors
9.10.2014Dispersion - Pillars
9.10.2014Kuolemanlaakso - Tulijoutsen
9.10.2014Rectified Spirit - Rectified Spirit
9.10.2014Sargeist - Feeding the Crawling Shadows
5.10.2014Arkona / Illnes - split
5.10.2014Black Sachbak - No Pay No Gain
5.10.2014Darkest Era - Severance
5.10.2014Hellcrawler / Wölfe - The End of Humanity
5.10.2014Laibach - Spectre
28.9.2014Disturbance Project - Grita mietras puedas
28.9.2014Lana Del Rey - Ultraviolence
28.9.2014Prayed and Betrayed - The Abundance of a Sickened Mind
28.9.2014Souldrainer - Architect
28.9.2014Theory of a Deadman - Savages
23.9.2014Cenotaph - Riding Our Black Oceans
23.9.2014Coffinborn - Beneath the Cemetery
23.9.2014Holocausto Canibal - Larvas
23.9.2014Lantlôs - Melting Sun
23.9.2014Plaisir Vallée - La musique de Plaisir Vallée
17.9.2014Exhumation - Bread Buttered on Both Sides
17.9.2014Flesh Disgorged - A Pulchritudinous Macabre
17.9.2014Jennifer Lopez - A.K.A.
17.9.2014Meridian Dawn - The Mixtape
17.9.2014Rick Miller - Heart of Darkness
12.9.2014Doomed - Our Ruin Silhouettes
12.9.2014Down - Down IV - Part II
12.9.2014Katakombi - Katakombi
12.9.2014Morbidity - Revealed from Ashes
12.9.2014Sangus - Saevitia
6.9.201444Mag - Outlaw Psychosis
6.9.2014Eternal Judgment - Fatal Virus
6.9.2014Star Insight - Messera
6.9.2014Vomiting Corpses - Coma: The Spheres of Innocence
6.9.2014Wovenwar - Wovenwar
29.8.2014Den Saakaldte - Kapittel II: Faen i helvete
29.8.2014Greenleaf - Trails & Passes
29.8.2014Madball - Hardcore Lives
29.8.2014Spina Bifida - Ziyadah
29.8.2014Svet Kant - Loneliness
23.8.2014Besegra - Infortunium
23.8.2014Diskord - Oscillations
23.8.2014Godflesh - Decline & Fall
23.8.2014Rusted Brain - High Voltage Thrash
23.8.2014Studfaust - Where the Underdogs Bark
18.8.2014Hate Division - Order of the Enslaved
18.8.2014In My Embrace - Dead to Dust Descend
18.8.2014Premature Birth - A Ceremony of Power
18.8.2014Spellcaster - Spellcaster
18.8.2014The Birds of Satan - The Birds of Satan
11.8.2014ACOD - Another Path...
11.8.2014California Breed - California Breed
11.8.2014Circle of Rage - Rage in D-Minor
11.8.2014Coldplay - Ghost Stories
11.8.2014Cyrax - Reflections
4.8.2014Holy Moses - Redefined Mayhem
4.8.2014Kamikaze Test Pilots - Diaspora
4.8.2014Kamikaze Test Pilots - Kamikaze Test Pilots
4.8.2014Medo - Cruzando os portais do submundo
4.8.2014Sanity's Rage - You Are What You Swallow
29.7.2014Brody Dalle - Diploid Love
29.7.2014COX - Come Here Alive
29.7.2014Jack White - Lazaretto
29.7.2014Morbo - Addiction to Musickal Dissection
29.7.2014Thermit - Encephalopathy
21.7.2014Caïnan Dawn - Thavmial
21.7.2014D.A.M. - Phantasmagoria
21.7.2014Matt Bouvier - Death & Love
21.7.2014The Black Rook - The Black Rook
21.7.2014Vexilla Regis Prodeunt Inferni - Vexilla Regis Prodeunt Inferni
14.7.2014Deathinition - Art of Manipulation
14.7.2014Dog, Paper, Submarine - Dog! Paper! Submarine!
14.7.2014Garden of Hesperides - The Frozen Garden of the Hesperides
14.7.2014Manes - Teeth, Toes and Other Trinkets
14.7.2014War Messiah - Graveyard Feeding
7.7.2014Akrotheism - Behold the Son of Plagues
7.7.2014Dread Sovereign - All Hell's Martyrs
7.7.2014Morzhol - MMXI
7.7.2014Terra Tenebrosa - V.I.T.R.I.O.L. - Purging the Tunnels
7.7.2014V/A - Only Lovers Left Alive

Conjuro Nuclear - Conjuro Nuclear

28. září 2014 v 22:01 | MF |  Recenze
Poslední dobou to může vypadat, jako kdyby se mi skoro nic nelíbilo a drtivá většina alb pro mě byly blbosti, takže všemu dávám špatné známky. Není tomu tak, opravdu se jedná jen o to, že většina desek, jež v dnešní době vycházejí, jsou průměrné a těch nadprůměrných je zhruba stejný počet jako těch podprůměrných. Stále se však nějaký ten nadprůměr najde a některý je dokonce tak nadprůměrný, až je vlastně skvělý. Že nevěříte? Nevadí, pohodlně se usaďte a poslouchejte, protože dnes si o jedné takové desce povíme…

Conjuro Nuclear je jednočlenný projekt ze španělské Barcelony, který v loňském roce vydal svou první desku "Luna llena y radiación" (tu jsem neslyšel) a na ni letos navázal druhým, tentokrát bezejmenným albem (to už jsem logicky slyšel, jinak bych to nemohl recenzovat). To je z obecné omáčky vlastně vše, protože nic moc víc tu k povídání není. Tedy, vlastně bychom ještě mohli zmínit, že onen jeden muzikant, jenž za Conjuro Nuclear stojí, si říká Emesis a že aktuálně recenzované album vyšlo v duchu undergroundu pouze na kazetě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Minirecenze #72

28. září 2014 v 19:07 | MF |  Minirecenze
Disturbance Project - Grita mietras puedas (25. dubna, EveryDayHate)
grindcore, Španělsko

Je docela zábavné, jak jde v některých případech poznat, co a jak kapela hraje, už jen na pohled z dálky, aniž byste slyšeli jedinou notu. Třeba u španělské smečky Disturbance Project se vám stačí podívat jen na tracklist jejich letošního počinu "Grita mietras puedas" a bude vám okamžitě jasné, že tady by bylo hodně naivní očekávat cokoliv jiného než agresivní grindcore v pořádně zběsilém pojetí. Žádné překvapení se opravdu nekoná, Disturbance Project hrají přesně tohle, takže jestli milujete třeba staré Napalm Death nebo Extreme Noise Terror, tohle je muzika přesně dle vašeho gusta.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Intro - 00:35
02. Futuro negro - 00:52
03. Ridícula prepotencia - 00:20
04. Doble moral - 00:42
05. Casus Belli - 00:57
06. Vomitando sangre - 01:02
07. Día tras día - 00:49
08. La verdad manipulada - 00:46
09. Mentiras - 00:55
10. Muestrame la verdad - 00:57
11. Grita mientras puedas - 00:23
12. Todos te engañan - 00:44
13. Solidaridad de mierda - 01:01
14. Su democracia - 01:01
15. Peste borbónica - 00:55
16. Esbirros - 00:57
17. Nada - 00:45
18. En la desesperación - 00:57
19. Ellos venden sumisión - 01:04
20. Madrid ¡¡NO!! - 00:50
21. Hipócrita moral - 00:45
22. Mínima esperanza - 00:52
23. Ya estas muerta - 00:29
24. Excedentes humanos -00:32
25. Esta mierda de sistema - 01:12

Hodnocení: 6/10
Autor: MF
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Lana Del Rey - Ultraviolence (13. června, Interscope Records)
dream pop / indie rock, USA

Upřímně jsem to opravdu nečekal, ale za (dejme tomu) poslední dva, tři měsíce mě jen málokteré album dostalo takovým způsobem jako novinka od Lany Del Rey. Nemůžu si pomoct, ale "Ultraviolence" mě opravdu ohromně baví, poslouchám tu desku každodenně a pořád nemám dost. Ono to vlastně není vůbec nic zvláštního, ve své podstatě je to album poměrně prosté, minimalistické a intimní, přičemž hlavní roli zde samozřejmě hraje hlas hlavní protagonistky, což ovšem - naštěstí! - neznamená, že by snad instrumentální stránka byla nudná nebo dokonce odfláknutá.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Cruel World - 06:39
02. Ultraviolence - 04:11
03. Shades of Cool - 05:42
04. Brooklyn Baby - 05:51
05. West Coast - 04:16
06. Sad Girl - 05:17
07. Pretty When You Cry - 03:54
08. Money Power Glory - 04:30
09. Fucked My Way Up to the Top - 03:32
10. Old Money - 04:31
11. The Other Woman - 03:01
12. Black Beauty [bonus] - 05:14
13. Guns and Roses [bonus] - 04:30
14. Florida Kilos [bonus] - 04:14

Hodnocení: 7/10

Prayed and Betrayed - The Abundance of a Sickened Mind (1. července, selfrelease)
melodic death metal, Finsko

Ani nemusíte být detektiv a pídit se po tom, odkud finská partička Prayed and Betrayed pochází, protože stačí jen krátká ukázka z jejich tvorby a okamžitě mě napadli Children of Bodom a Wintersun, takže už jen z toho by mělo být jasno, odkud vítr vane. Všudypřítomná melodika, která je pro severské země typická, je na "The Abundance of a Sickened Mind" tou nejzajímavější složkou, protože jinak je to ve všech ohledech generická nahrávka, kterých vznikají na každém rohu tucty.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Deafblind - 03:43
02. The Abundance of a Sickened Mind - 04:51
03. World Surreal - 03:08

Hodnocení: 4/10
Autor: Kaša
[K recenzi poskytl: Prayed and Betrayed]

Souldrainer - Architect (23. května, ViciSolum Productions)
melodic death metal, Švédsko

Souldrainer natočili před sedmi lety solidní melodicko-death metalový debut "Reborn", který jsem si rychle oblíbil a kapelu se rozhodl sledovat dále. Po jeho vydání se však po Souldrainer slehla na čtyři roky zem. V roce 2011 vydala kapela poměrně nečekaně druhý počin "Heaven's Gate", který však oplýval nemilým překvapením. Sestavu totiž opustili hned dva členové, všechny kytarové i vokální povinnosti si vzal na starost Marcus Edvardsson a výsledek byl poměrně špatný. Dobrou zprávou je, že na "Architect" jsou Souldrainer zpět, jestli ne v plné, alespoň však lepší formě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Biological Experiments - 05:22
02. Behind the Face - 05:30
03. Architect - 05:01
04. The Release - 03:59
05. Dio or Surrender - 03:59
06. Turn Your Back - 03:35
07. For No Other - 03:58
08. Nightmare Abduction - 05:42
09. I Am the One - 03:45
10. Sorgestjäêrna - 04:29

Hodnocení: 6/10
Autor: Zajus

Theory of a Deadman - Savages (29. července, Roadrunner Records)
post-grunge, Kanada

Od dob, kdy si tyhle hard rockery pro svůj vlastní label 604 Records upsal Chad Kroeger z Nickelback, uběhla už pořádně dlouhá doba a z party kolem Tylera Connollyho se za ty roky stala poměrně úspěšná kapela, která sklízí úspěchy hlavně na domácím trhu. Tady v Evropě takovou díru do světa jako kolegové Nickelback neudělali, což však neznamená, že by Theory of a Deadman tvořili hudbu méně kvalitní.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Drown - 03:41
02. Blow - 03:36
03. Savages - 03:33
04. Misery of Mankind - 03:23
05. Salt in the Wound - 03:38
06. Angel - 03:22
07. Heavy - 03:02
08. Panic Room - 03:14
09. The One - 03:58
10. Livin' My Life Like a Country Song - 03:20
11. World War Me - 03:14
12. In Ruins - 03:19
13. The Sun Has Set on Me - 05:20

Hodnocení: 5/10
Autor: Kaša

Bližší info o novince Vesania

28. září 2014 v 17:58 | MF |  Music News
Polská symphonic black/death metalová formace Vesania, v jejíchž řadách mimo jiné působí hudebníci jako Orion (Behemoth), Heinrich (Masachist, ex-Decapitated, ex-Unsun) nebo Daray (Dimmu Borgir, Masachist, ex-Vader), odhalila bližší detaily o svém nadcházejícím čtvrtém albu "Deus ex Machina". Předně se jedná o datum vydání - deska bude k dostaní od 28. října u firmy Metal Blade Records.

V neposlední řadě pak byl odhalen rovněž přebal (napravo), tracklist (níže) a také první ukázka v podobě písničky "Innocence" (poslouchejte úplně dole).

"Deus Ex Machina" bude navazovat na album "Distractive Killusions", jež vyšlo v prosinci 2007 v nákladu rakouské firmy Napalm Records jako jewelcase CD a limitované digipack CD se dvěma bonusovými songy. V domácím Polsku vydání zaštítili Mystic Production.

Tracklist "Deus ex Machina":
01. Halflight
02. Innocence
03. Desillusion
04. Vortex
05. Dismay
06. Glare
07. Notion
08. Disgrace
09. Fading
10. Scar


Lantlôs 1.10. v Praze

28. září 2014 v 15:42 | MF |  Koncerty & Akce
LANTLÔS (post-black metal/post-rock, GER) + FALLOCH (folk/post-rock/post-black metal, UK) + ██████ (post-black metal, Plzeň)

Heartnoize Promotion & BrainWave Production uvádí:Jako blesk z čistého nebe dorazila zpráva, že po devíti letech existence a pouhé hrstce koncertů na vybraných festivalech zavítá německý post-black metalový projekt Lantlôs konečně i do klubů. A na své vůbec první tour Čechy nemine! Do pražského sklepení Chapeau Rouge dorazí i skotští Falloch, kteří post-blackový základ koření i špetkou folk rocku a jejichž koncert bude v ČR taktéž premiérový. Soupisku doplní plzeňští ██████. Unikátní příležitost, která se už nemusí opakovat.

// LANTLÔS (post-black metal/post-rock, Germany)

Jak již bylo řečeno, od doby, kdy si Markus Siegenhort aka Herbst založil projekt Lantlôs, uplynulo už hodně vody. Od přímočařejší depresivní černoty prvního dema se s každým dalším počinem více a více nořil do post-metalové hlukové mlhy a post-rockových tremol. Postupně se začala rýsovat stálá sestava a kapela nabyla sebevědomí na několika exkluzivních koncertech. Dokonce natolik, že se rozhodla vyhodit i tehdejšího vokalistu Neigeho - v té době již značně proslaveného svou druhou kapelou Alcest. Nyní už živému vystupování nic nebrání.

Tento zlom v historii kapely byl zároveň i největším zlomem v její tvorbě. Na novém albu Melting Sun se na pozici zpěváka definitivně přesunul sám Herbst. Přibylo čistých vokálů a jemnějších pasáží, ale z black metalu zůstala pulsující síla. Stejně tak byly odměřeny i sloní dávky melancholie, s onou samozřejmostí a jistotou typickou právě jen pro Lantlôs. Jedno oko nezůstane suché.

// FALLOCH (folk/post-rock/post-black metal, Scotland)


Tahle skotská čtveřice se nikdy nebála čistých kytar ani zpěvů, stejně jako post-rocku. Falloch vždy ovládali umění balancování na hranici patosu a na rozdíl od řady dalších, honosících se v metalu označením "folk", nikdy nespadli do hlubin připitomělého kýče. Naopak, svou hudbu dokáží okořenit rychlým blast-beatem a agresivním vokálem naprosto nenuceně a bez násilí gradují do zpočátku netušených rozměrů jednu písničku za druhou.

Do Prahy přijedou představit své čerstvé druhé album This Island, Our Funeral, které je dozajista posune zase o kousek dál ze žánrové škatule post-black metalu. Kam? V Chapeau se o tom může naživo přesvědčit každý sám s hřejivým pocitem, že je jeden z prvních.

// ██████ (post-black metal, Plzeň)


Plzeňské ██████ asi není třeba českým alternativně metalovým fanoušků představovat. Jejich fúze intenzivního black metalu, zvukových stěn a energického screama už dávno dosáhla za hranice naší země a jejich jméno už dlouhou dobu rezonuje v hudebních blozích a magazínech po celém světě. A to i přesto, že žádné jméno vlastně nemají.

Kromě ceněného posledního releasu - splitu s americkými kolegy z pošty Old Soul, slavilo úspěch i jejich eponymně bezejmenné demo, což nemohlo uniknout pozornosti čínských hledačů black metalových talentů Pest Productions a bylo nedávno znovu vydáno. Nic je v tomto případě vše, co chcete!

1. 10. 2014
19:30
Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha 1

VSTUPENKY/TICKETS
LINK: https://goout.cz/cs/listky/lantlos-falloch/bsb/


Prvních 100 vstupenek: 250 Kč, poté 300 Kč
First 100 tickets for 250 CZK, then for 300 CZK


[tisková zpráva pořadatele]

Khaøs Reveal Debut Album Details: 'Risen'

28. září 2014 v 14:30 | MF |  Music News
Khaøs Reveal Debut Album Details: 'Risen'

Swiss/US rockers Khaøs have today revealed more information regarding the release of their much anticipated debut album 'Risen'. Recorded by Rolf Munkes at his Empire Studios in Germany and mastered by music legend and award winner for Adele's '21' Tom Coyne at Sterling Sound in New York; 'Risen' follows the bands revered 2012 'Rising' EP and will be released on 20th October via Plastichead Distribution/MRR Records.

'Risen' Track Listing
01) After The Silence
02) Crisis Factor
03) Exalted
04) Loaded Question
05) End Of Daze
06) Merchants Of Khaøs
07) Ride The Chain
08) Hung The Moon
09) Imagined Danger
10) Static Windows
11) As Far As We Go
12) The Breathing Room

Check Out The Album Trailer Here
http://youtu.be/97k8J6RXIco

Guitarist Mark Rossi comments: "The subject matter transcends individual boundaries, hearkening to darker scenarios yet striving for resolution. The lyrical approach follows a trend of maintaining hope while facing difficulty and conflict. All the evil of mankind cannot suppress the people if they won't let it. Aside from the lyrics and tone, the project's unifying element is one of hard rock expression, which defies definition with every song."

Frontman Chandler Mogel (also of Outloud & Chrome Public) adds: "Musically and lyrically 'Risen' is a continuation from 'Rising', which was just a taste but began to touch on some of the deeper subject matter that I wanted to develop further into my writing; I had also been writing some Outloud songs with deeper meanings but for me it wasn't really working in that setting. I knew I needed a different approach musically for it, and Khaøs seemed like the right fit so I channeled this focus there. I wanted an outlet to really convey problems with society, personal struggles, mental mechanisms, and the reasons for all of this. As always I leave the lyrics open to interpretation from the listener as each person will take something different from them, but these are general themes that are prevalent here."

Mark who designed the artwork himself discusses the cover art: "As a first full-length album, 'Risen' is a sort of baptism of fire for this band. The visual concept of the artwork tries to accentuate this primordial aspect, in a manner of speaking the birth of Khaøs and its origin. We used symbols like a faded version of Leonardo's Vitruvian Man for the background, a theme I was dealing with before starting this project. This picture reflects somehow many of the topics treated in our songs. It is static in structure but dynamic in its presentation of a moving, living man. A bit like our music"

"I had different ideas for the album cover first. I started with an orb but decided it was maybe too simple and too generic for this type of album. Finally I used that idea for the design of my guitar pic. Then I switched to the griffin theme. Chandler liked my very first sketch and we ended up using that exact picture for the album cover."

Check Out The Lead Single Video 'After The Silence' Here
http://youtu.be/TPQt0CzettM

'Risen' will be released via Plastichead Distribution/MRR Records on 20th October.

www.khaos-risen.com
www.facebook.com/khaos2012
www.twitter.com/khaos_rising
www.youtube.com/khaoschannel

[tisková zpráva]

Klipy od Cannibal Corpse a Entombed A.D.

28. září 2014 v 12:42 | MF |  Music News
>>> Legendární floridští death metalisté Cannibal Corpse do světa vypustili nový videoklip k songu "Kill or Become", který si můžete pustit níže. O režii videa se postaral David Brodsky (As I Lay Dying, Kylesa, In This Moment). Píseň (nečekaně) pochází z nové placky "A Skeletal Domain", která je venku od 16. září.


>>> I druhé video dnešní novinky bude pokračovat v death metalovém duchu a opět půjde o (v podstatě) veličinu svého žánru. Švédové Entombed A.D., což jsou vlastně lehce přejmenovaní Entombed bez kytaristy Alexe Hellida, vybrali ze své letošní (a formálně zároveň i první) fošny "Back to the Front" skladbu "Kill to Live", přičemž záběry pro klip pocházejí z letošního ročníku německého festivalu Party.San Metal Open Air. Výsledek je následující:


Eine Stunde Merzbauten - 7305

28. září 2014 v 10:18 | Prdovous |  Recenze
Česká industrialová, potažmo noisová scéna už vyplivla do světa slušnou řádku zajímavých jmen. Mezi její nejvýznamnější členy patřila i dlouholetá stálice Napalmed, ke které jsem si paradoxně našel cestu až poměrně nedávno, pár měsíců před jejím koncem, který nastal letos v červnu, přesně dvacet let po založení tohoto tělesa. Jeho hlavní představitel RadeK.K. však nelení a svoji tvorbu přetavil do projektu, který nazval Eine Stunde Merzbauten. Kdo má alespoň povědomí o zahraniční industriální scéně, je mu jasné, že z názvu to čiší satirou a rozklíčovat konkrétní jména, tedy Einstürzende Neubauten nebo Merzbow, je to nejmenší. Kapela sama se představuje posluchačům jako cover na výše zmíněné interprety, takže jsem byl upřímně vážně zvědavý, co z toho vlastně vyleze, když někdo chce coverovat hluk.

V první řadě nutno uznat, že graficky zatraceně dobře. Černočerný digipack, černý lesklý tisk na černém matném podkladu působí jednak nenápadně, jednak hodně zvláštně a dost originálně (to prostě musíte držet v ruce, obrázek u článku vám o jeho podobě neřekne prakticky nic). Kromě toho, že při bližším prozkoumání je příjemný na pohled i na omak, ve svém nitru skýtá pár fotografií a poskytuje naprosté minimum informací. Při špatných světelných podmínkách těžko čitelný název jak uskupení, tak alba, případně skladeb, které jsou na disku všehovšudy tři, přičemž pojmenování jednotlivých kusů si v ironii nijak nezadá s názvem kapely. Ze jmen "Žádná hudba znamená hluk", "Deutsch Rum im Wasserturm" a "Japahnis" mi i ještě teď chtě nechtě cukají koutky a když jsem je spatřil prvně, neměl jsem daleko od toho, abych popadal dech.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Eine Stunde Merzbauten]

Wolvserpent, Argonaut: Praha - 007, 25.9.2014

27. září 2014 v 21:16 | MF |  Reporty
Když jsem byl ještě náctiletý idiot (což o to, idiot jsem možná stále, to neumím úplně posoudit, ale alespoň už nejsem náctiletý), považoval jsem americkou metalovou scénu za něco horšího oproti té evropské. Samozřejmě, výjimky byly, o tom žádná, ale obecně jsem si myslel tuhle kravinu. Sice nemohu tvrdit, že by se stav věcí v posledních letech přímo obrátil, ale minimálně se změnil v tom, že jsem si k zámořské tvrdé muzice našel cestu a vytvořil jsem si k ní jistý vztah. A také bych si dovolil tvrdit, že jsou žánry, v nichž Američané nám Evropanům dávají těžce na budku, čímž však v žádném případě nemyslím před pár lety populární metalcore a aktuálně populární djent, protože obě tyhle záležitosti mi přijdou (opět - až na absolutní výjimky) jako trendové blbosti a je úplně jedno, jestli je ta kapela z USA, z Čech nebo ze Somálska.

Američané však podle mě vedou na poli sludge, drone/doomu a podobných těžkých (a zatěžkaných) záležitostí. A právě do zmiňované druhé škatulky spadá rovněž duo Wolvserpent ze státu Idaho, které v loňském roce vydalo excelentní desku "Perigaea Antahkarana" s neskutečně hutnou a hypnotickou atmosférou. A když se člověk dozví, že takové zlo hraje na Sedmičce a za dvě stovky peněz, je o náplni jednoho čtvrtečního večera hned rozhodnuto…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Photomusic.cz (autor: Coornelus)

Job for a Cowboy informují o novince

27. září 2014 v 19:46 | MF |  Music News
Moderně death metalová smečka Job for a Cowboy ze Spojených států amerických vydá ještě letos novou desku. Počin se jmenuje "Sun Eater" a k dostání bude od 10. listopadu u Metal Blade Records. Obal je vpravo, tracklist níže a na úplném konci článku se nachází první ukázka v podobě songu "Sun of Nihility".

"Sun Eater" opětovně produkoval Jason Suecof (Trivium, Kataklysm, Death Angel), s nímž Job for a Cowboy spolupracovali již na obou předchozích albech "Demonocracy" (2012) a "Ruination" (2009) a také na dalších neřadových počinech.

Řady Job for a Cowboy v loňském roce opustil jejich dosavadní bubeník Jon "The Charn" Rice a kapela za něj doposud nemá stálou náhradu. Nové album nahrál Danny Walker (Intronaut, Murder Construct, ex-Exhumed).

Tracklist "Sun Eater":
01. Eating the Visions of God
02. Sun of Nihility
03. The Stone Cross
04. The Synthetic Sea
05. A Global Shift
06. The Celestial Antidote
07. Encircled by Mirrors
08. Buried Monuments
09. Worming Nightfall


I MITI ETERNI debut album titled "Historia Cumae"

27. září 2014 v 18:31 | MF |  Music News
I MITI ETERNI - HISTORIA CUMAE

Debut album from I MITI ETERNI, titled "Historia Cumae" will be out on 27th October (Cd) by Jolly Roger Records (Distribution Tws / Code7)

Bruno Masulli's (In Aevum Agere) "I Miti Eterni" (The Eternal Myths) is inspired by Homeric and Esodiacs poems and by classic literature. Treats Magna Grecia's high value epic-historical-cultural matters and its very ancient legends and myths, mixing different idioms as italian, latin, ancient greek and english on an epic heavy metal sound, trying the most possible to make international a message that speaks of sharing cultures, not abusing.

At this link you can listen in streaming to "Legend of Apollo".

TRACKLIST :
INTRODUZIONE
CUMAE (PARTE 1)
PARTHENOPAE
CUMAE (PARTE 2)
LEGEND OF APOLLO
PROLOGOS
CRISE E AGAMENNONE
ETTORE (PARTE 1)

[tisková zpráva vydavatele]