Sonic Syndicate - Sonic Syndicate

9. srpna 2014 v 21:00 | nK_! |  Recenze
Tak, jak jen do toho? Na nové Sonic Syndicate jsem byl zcela nezištně zvědav, protože i přes vesměs obecně špatnou pověst mě jejich předchozí tvorba zajímá (nebo spíše zajímala). Především sedm let stará deska "Only Inhuman", na které jsem toho času dost ujížděl. "Love and Other Disasters" byla už o něco slabší, ale pořád v pohodě. Velká změna přišla s výměnou zpěváků (dvou) za současného Nathana J. Biggse, který měl do kapely přivést novou energii. Jestli se tak v roce 2010 s albem "We Rule the Night" povedlo, nechám na posouzení ostatních, každopádně od kritiky deska sbírala jedno hodnocení horší než druhé. Nějakým perverzním způsobem se mi ale "We Rule the Night" líbí a ačkoliv opravdu nejde o žádné umělecké (ani jakékoliv jiné) dílo, sem tam si jej s chutí pustím. I na tu šílenost v podobě songu "My Own Life" jsem si po počátečním opovržení postupně zvykl. Asi jsem divnej.

Upřímně, "Sonic Syndicate" je sračka. Jde v podstatě o to samé, co kapela nahrála v minulosti. A když říkám to samé, myslím tím že zcela a úplně to samé. Jakýkoliv pokus o inovativnost nebo nedejbože posunutí se někam by zde i Doylův Sherlock hledal marně. Kdybyste si v playlistu zamíchali všechny písničky Sonic Syndicate a dali je náhodně přehrávat, vlastně nepoznáte, která byla kdy a na jakém albu vydaná. Snad jen ten vokál by mohl být trošku poznat. A upřímně - už mě to opravdu přestává bavit. V poslední době jsem někam už napsal (tuším, že šlo o doplnění recenze Arch Enemy), že dnes kapelám vážně nežeru všechno a tento typ postupu mě začíná iritovat. Melodická metalová muzika současnosti (až na světlé výjimky samozřejmě) velice rychle upadá, nemá sílu ani odvahu přijít s něčím novým a obvykle jde o žumpoidní recyklát sama sebe. Což možná nekonečné zástupy fandů bere, ale na mě to fakt nezabírá, pardon. V poslední době mnohem raději sáhnu po něčem starším a osvědčeném, než abych měl vůbec chuť pustit si novou nahrávku kapely, na kterou mám hezké vzpomínky a vždy se mi líbila. Ve skutečnosti mám skoro strach, abych nešlápl do sloního exkrementu a kapelu zpětně nezatratil (jak se mi stalo právě s Arch Enemy).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Svářeč Svářeč | E-mail | 9. srpna 2014 v 21:36

Zdá se mi to, nebo ta osoba na artworku dělá facepalm? :-D Evidentně docela výstižné.

2 MF MF | E-mail | Web | 9. srpna 2014 v 21:44

To mě nenapadlo, dobrej postřeh :-D

3 hancock hancock | 10. srpna 2014 v 12:02

Á, pozrimeže, nK_! sa nám nasral! :-D
A to si Sonic Syndicate vôbec nezaslúži. Nie však preto, že by boli takí dobrí, ale kvôli tomu, že ide o absolútny priemer,ktorý si nezaslúži ani štipku akejkoľvek emócie.
Istý mááálilinký posun tam predsa len je; a aj potenciál do budúcnosti. Ja ešte počkám. Zatiaľ 5/10.

4 MF MF | E-mail | Web | 10. srpna 2014 v 21:21

Po pěti albech, z nichž to nejlepší je furt nic moc, bych už jim ohledně potenciálu do budoucna moc nevěřil :-D

5 Svářeč Svářeč | E-mail | 10. srpna 2014 v 21:41

SS jsou mrtvá kapela, jejíž popularita už podle mě půjde jen dolů. Před lety měli štěstí, uchytily se u Nuclear Blastu a strefili se do módní vlny, dneska už tady pro ně není místo. Velká část fandů už je opustila s odchody bývalých zpěváků a kvůli dlouhé pauze, nové už moc nezískávají, protože jejich místo na trhu zaplnily kapely typu Amaranthe, atd. Stačí se podívat, kolik zhlédnutí má ten jejich klip. 220 000, to je docela málo, na v podstatě mainstreamovou kapelu...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama