Brutal Assault 19: Jaroměř - Josefov, 6.-9.8.2014 (část 3)

18. srpna 2014 v 20:42 | Prdovous / Ježura / Kaňour |  Reporty

Pátek:


Prdovous: Páteční den pro mě byl při pohledu do programu jednoznačně nejvytíženějším dnem festivalu - kapel, které jsem chtěl stůj co stůj vidět a slyšet, rozhodně nebylo málo a nakonec jsem toho viděl ještě mnohem víc. Do areálu jsem se dohrabal na mé poměry docela časně, na chlup přesně v půl druhé odpoledne, abych tak akorát stihnul začátek polských Obscure Sphinx, kteří zaskakovali za Gorguts. V rámci přípravy jsem od téhle post metalové/sludgové magořiny slyšel jen pár písní z posledního alba, a pokud jsem nějaká očekávání měl, Obscure Sphinx je s přehledem překonali o několik délek a naprosto mě uzemnili. Scéně vévodila bíle oděná zpěvačka Wielebna, s krásným paintem noční můry na obličeji a potrhanými obvazy všude možně po těle. Vyjetější a zdrogovanější zjev předvedli během festivalu už jen První hoře a Combichrist. A hudba? Výborný post-metal/sludge s excelentním vokálem, který válcoval vše, co mu stálo v cestě, a navrch pohltil silnou atmosférou. Mohutný aplaus, který následoval jejich set, si rozhodně zasloužili. Pro mě velmi příjemné překvapení a zatím to vypadá, že Obscure Sphinx mi zadělali na další závislost.

Ježura: Poněkud protažený snídaňooběd měl za následek to, že jsem z vystoupení Obscure Sphinx prošvihnul asi první song nebo dva, a když už jsem se konečně dohrabal do areálu, bylo mi to dost líto. Tedy, bylo by mi to dost líto, kdyby tu lítost Obscure Sphinx nerozmetali na cucky ve všech ohledech naprosto famózním vystoupením. Hudebně to bylo výtečné, vizuálně rovněž (zpěvaččiny pohybové kreace byly působivé, přiměřeně sexy a ani náznakem laciné) a Obscure Sphinx museli uhranout všechny, kdo se na ně přišel podívat. Alespoň mě teda uhranuli pořádně a teprve teď mě fest mrzí, že jsem jim nedal šanci už dřív a nechal si ujít jejich tři měsíce staré klubové vystoupení v Praze...
Setlist Obscure Sphinx: 01. Lunar Caustic; 02. Nastiez; 03. Feverish; 04. Decimation

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hancock hancock | 18. srpna 2014 v 21:27

Famózny Devin Townsend !
Kto by si chcel viac priblížiť atmosféru, tu je link na navlas totožný koncert z festivalu vo Wackene, len šesť dní pred BA:
http://concert.arte.tv/de/wacken-devin-townsend-project
S jedinou výnimkou v setliste (+ Planet Of The Apes ) a inou farbou trička... Okrem úvodnej "rozospievajúcej" Seventh Wave je Devin v úžasnej kondícii!, a pritom, ako sám podotkol, v deň koncertu bol do desiatej v štúdiu!
Televízny záznam, 12 kamier, HD obraz a HQ zvuk... ostáva len nasadiť si sluchátka a ťuknúť full screen... Úžasné!
PS.Komu sa načítava rýchlejšie YT, totožný koncert je možné nájsť aj tam.

2 Stick Stick | 19. srpna 2014 v 9:27

Ježu, ten setlist u Combichrist máš trochu okleštěnej. Určitě hráli ještě Fuck That Shit, Everyday is War, No Redemption a Love Is a Razorblade...

3 MF MF | E-mail | Web | 19. srpna 2014 v 10:10

[2]: Ten setlist jsem tam dával já, obšlehnul jsem to ze setlist.fm... jestli je to nekompletní, hodím to pryč...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama