Srpen 2014

Kdo vlastně jsme a proč tvoříme Sicmaggot

31. srpna 2014 v 21:01 | MF |  Články
Když jsem před třemi lety spouštěl rubriku s prapodivným názvem "články", avizoval jsem, že se zde mohou objevovat recenze a reporty nemetalových interpretů, což se také v následujících letech dělo. Relativně nedávno jsme se rozhodli od toho upustit a zpětně všechny tyto články přeřadit do klasických recenzí a reportů, protože recenze je recenze bez ohledu na žánr dané desky, nehledě na fakt, že máme v oblibě i jiné věci než metal, takže už toho bylo přespříliš a byl v tom bordel.

Ona rubrika článků však tím pádem trochu zeje prázdnotou a je otázka, co s ní, když jsme ji (zcela záměrně) nezrušili. Už v době, kdy se spouštěla, jsem měl v hlavě nápad, že by se zde tu a tam mohla objevit třeba něčí úvaha (bez nároku na terminologickou přesnost) na nějaké (samozřejmě hudební) téma. Už tehdy jsem však tušil, že to asi bude chvíli trvat, než něco takového opravdu vznikne, jelikož jsem si byl vědom své vrozené lenosti a také faktu, že ostatní kolegové za mnou v tomto ohledu nijak zvlášť nezaostávají, což je docela s podivem, jelikož já jsem na prokrastinaci takový expert, že mě překonává snad už jedině Metallica s tvorbou nové desky. Tak či onak, trvalo to pouhé tři roky, než jsem se k něčemu takovému odhodlal - a to něco samozřejmě přichází právě teď.

Otázkou je, nad čím vlastně budeme uvažovat. Popravdě mě k tomuto tématu přimělo několik komentářů, které se tu v průběhu let objevily především pod recenzemi. Jde o komentáře typu "jak si můžete jako profíci dovolit napsat tohle a tohle", "od profesionálů bych teda nadávky nečekal" nebo naopak z opačného soudku "zprcali jste mojí oblíbenou kapelu, ale stejně jste jenom amatérskej blog, takže váš názor nemá žádnou cenu". Nejsou to přesné citace, ale něco v tomhle smyslu se tu již nejednou objevilo.

Postupem času jsem si tak nějak uvědomil, že jsme to vlastně ještě nikdy nikde neřekli, za koho se považujeme, proč a s jakou motivací to všechno vlastně děláme. Spousta z kolegů z ostatních webzinů má v informacích o webu nějaké "manifesty" nebo svou filozofii ventilují skrze pravidelné redakční sloupky a editorialy. My jsme nikdy nic takového neměli a nedělali, pořád jen sypeme tuny recenzí a nic víc. Nevadí, pojďme to napravit teď - tedy, alespoň částečně, protože tohle žádný "manifest Sicmaggotu" opravdu není. Spíš je to menší povídání o tom, jak to vnímám jenom já osobně, moji kolegové to třeba mohou vidět trochu jinak nebo se mnou rovnou nemusí souhlasit vůbec v ničem.

Každopádně, profesionálové rozhodně nejsme, to je asi zřejmé. Jak se to pozná? Inu, vcelku jednoduše… řekl bych, že profesionální hudební kritik je ten, kdo vystudoval nějakou asi žurnalistiku (netuším, jestli třeba není nějaký obor přímo kritiky, jelikož jsem se o to v životě nezajímal) a kdo za své kritizování (kritika může být samozřejmě pozitivní i negativní) dostává zaplaceno.

První podmínku "jak poznat profesionála" nesplňuje nikdo z nás. Někteří z redakce vysokou školu vůbec nedělali, jeden případ na ni ještě věk ani nemá a většina z nás, co nějakou vysokou školu studují nebo vystudovali, si zvolila technická odvětví, nikoliv humanitní. Jedinými humanitními výjimkami budiž Prdovous a redakční benjamínek Thy Mirra, jenž v současné době jako jediný studuje alespoň něco trochu příbuzného žurnalistice, a sice český jazyk. Ani studium českého jazyka vás však podle mě nepředurčuje ke dráze profesionálního kritika - přinejmenším ne přímo.

Ohledně druhé podmínky se pak nemá příliš cenu bavit - je asi docela jasné, že nám za psaní recenzí samozřejmě nikdo nic neplatí. Což o to, mně by se to rozhodně líbilo a věřím tomu, že ani ostatní kolegové by nějakou tou kačkou za poslouchání podprůměrného power metalu nepohrdli, ale bohužel se doposud žádný mecenáš s naditým měšcem nenašel. Netřeba však dodávat, že stále doufáme, že se jednou najde!

Tím pádem se nabízí otázka, za koho se tedy považujeme. Odpověď na ni je však až prozaicky prostá - jsme jenom hudební fanoušci. Nic víc, ale ani nic míň. Kdyby se mě na tohle někdy někdo zeptal, mám už dlouhou dobu v záloze jednu výbornou odpověď, ale protože to za všechny ty roky nikdo nikdy neudělal, použiju to teď - nejsme hudební publicisté, jsme publikující hudební fanoušci. Jestli je to dobře nebo špatně, to ať posoudí každý sám.

Rozhodně se nepovažujeme a nikdy jsme se nepovažovali za něco víc jen proto, že máme nějakou stránku. Jsme normální fandové jako každý jiný, dokážeme se do nějaké kapely zbláznit, jiné zase nesnášíme; na koncertech se s radostí opíjíme a vstupné si (většinou) platíme sami jako všichni ostatní. Pořád si víc desek koupíme, než dostaneme na recenze. Jediný rozdíl mezi námi a všemi "normálními" fanoušky je pouze ten, že o hudbě navíc sem tam něco napíšeme a zveřejníme, protože nás to baví. Baví nás hudba (obecně), baví nás psát (taky obecně) a baví nás psát o hudbě, to je všechno.

Na tom, že jsme jenom nadšenci, zhola nic nezmění ani to, že se snažíme, aby to naše snažení za něco stálo (dokonce tak moc, že jsem napsal dvakrát snahu v jedné větě). Možná to zní trochu paradoxně, když fungujeme na blogu, sami víme, že to úplný ideál není, ale přinejmenším po té obsahové stránce se snažíme. Ačkoliv je pravda, že třeba ne vždy se to povede, občas člověk nemá svůj den a ve třicáté recenzi na goregrind v řadě už prostě nevíte, co tam psát, ale obecně tam ta snaha je a (snad ne úplně naivně) doufáme, že je to alespoň trošku vidět (což je logické - kdybychom to tak nebrali, nebyl by důvod to dělat).


Možná by se někdo mohl zeptat - jak tedy můžete psát recenze, když jste jenom obyčejní fanoušci? Jak si můžete vůbec dovolit něco kritizovat? Samozřejmě je to velice dobrá otázka, zcela vážně. Jak si to můžeme dovolit? Velice jednoduše - i samotný náš přístup k psaní recenzí je ryze fanouškovský. Nikdy jsme se netvářili, že to, co napíšeme, je nějaké dogma a jediná pravá a ta správná pravda, která by měla všem neosvíceným otevřít oči. Je to jen jeden subjektivní názor jednoho konkrétního člověka… když je pod recenzí jedno hodnocení, tak jsou to dva subjektivní názory, dvou konkrétních lidí. Toť vše.

Na druhou stranu, dovolím si tvrdit, že nějaký minimální přehled o hudbě máme. Když vezmu sám sebe, rockovou a metalovou hudbu jsem začal poslouchat někdy v druhé polovině 90. let, což už je nějaký ten pátek. Za svůj život jsem slyšel tisíce desek všech možných žánrů a dnes dokážu ocenit hudbu od rapu až k extrémnímu metalu, od rádiového popíku až po noise. A ostatní jsou na tom podobně - v podstatě u všech kolegů bych vám dokázal říct, že něco (a také co konkrétně) si rádi pustí mimo metal. Jaká je lepší kvalifikace psát recenze než to, že má člověk hudbu rád a rád ji poslouchá? Stoprocentně objektivní nemohou být ani ti profesionálové, kteří na to mají školy a berou za to prachy.

Netváříme se jako odborníci, protože jimi nejsme, to říkáme upřímně. Až na jednu výjimku, již shodou náhod opět reprezentuje Thy Mirra, nejsme aktivní muzikanti (tím je myšleno, že nehrajeme v žádných kapelách), a třeba já osobně nepoznám, jaký je rozdíl mezi tónem c a tónem d - tím pádem takové věci v recenzích ani neřeším. Hudbu ve své podstatě hodnotíme velmi triviálně - líbí nebo nelíbí. Akorát to prostě trochu víc okecáváme, protože nás to baví.

Navíc díky tomu, že jsme jenom fanoušci, si můžeme dovolit bez problémů dovolit napsat, co si opravdu myslíme, a klidně můžeme i používat nadávky, je-li to adekvátní. Když nám něco přijde jako regulérní sračka, není prostě důvod to tou sračkou nenazvat. Fandové při diskuzi u piva to taky řeknou, my to prostě napíšeme do recenze. A naopak když se do něčeho nadchneme, umíme to ocenit (a ne nutně jen desítkou v recenzi, opravdu si ty desky kupujeme a na koncerty chodíme!). Možná máme trochu specifičtější vkus než "průměrný" posluchač (samozřejmě berte s nadhledem, za elitáře se fakt nepovažujeme a sami máme v oblibě nejeden škvár), ale to už je vedlejší. Je nám vcelku jedno, jestli nízkou známkou třeba naštveme nějakého zhrzeného posluchače, kapelu nebo její label, protože upřímnost je nám přednější. Nicméně vzhledem k tomu, že už teď je tento text možná až příliš dlouhý a nerad bych vás unudil k smrti, si o tématu hodnocení recenzí povíme zase příště - a jestli se jen trochu zadaří, tak to bude dříve než za tři roky…

Mare di Dirac - Tupilaq

31. srpna 2014 v 19:51 | Prdovous |  Recenze
Ambient je, stejně jako další žánry, skutečně bohatý na nejrůznější kapely, nicméně sám o sobě není tolik žánrem, jako spíš formou vyjádření, protože není vázán konkrétními výrazovými prvky, na rozdíl od většiny jiných žánrů. Díky tomu se dá pod škatuli ambientu zařadit kde co, od konvenčnějších autorů vycházejících z post-rocku až po experimenty, které se snaží zhudebnit samotné prázdno a jejichž hudbu je často docela těžké pobrat. Letošní nahrávka Mare di Dirac se řadí do té druhé kategorie, takže dnes tu budeme mít co do činění s ambientem hloubavým, temným a především silně rituálním.

"Tupilaq" je v inuitské mytologii vyobrazení nebezpečné bestie sloužící tamním šamanům při rituálech, které se Mare di Dirac pokouší co nejlépe zhudebnit a přenést do nitra posluchače. Tomu odpovídá široká paleta nástrojů, zvuků a vůbec celá atmosféra díla. Zvony, tibetské mísy, didgeridoo, smyčce vytvářející téměř hororové napětí, náhodně hrající trubka, bubny a celá škála hluků, kde nahrávané člověk nedokáže pořádně rozlišit od syntetizovaných. Jen těžko tenhle organický celek popsat, Mare di Dirac totiž jdou až na dřeň a z hudby nechávají naprosté minimum. Minimalismus je cítit odevšad, a kdybych měl jejich hudbu vizualizovat, představil bych se bílou plochu, tu a tam porušenou, tu a tam naprosto chorobnou. Obraz čistě vypolstrované stěny blázince se střídá s ledovcovou jeskyní a snad i dusivým pocitem sněhové závěje. Nikdy jsem ani jeden z těchhle výjevů na vlastní kůži nezažil, takže nezbývá než popouštět uzdu vlastní fantazii.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dusktone]

Co se chystá

31. srpna 2014 v 18:37 | MF |  Blog News
Jednou jsme to tu již nesměle nakousli v průběhu minulé blogové novinky, která však vyšla v době konání Brutal Assaultu, takže ji možná někteří z vás nezachytili. Tím pádem si to povíme znovu, protože teď už je to aktuální a také je to (pro nás) relativně důležité... A co že jde? Inu, nic složitého - jednoduše co zrovna chystáme...

Předně, jak už jsme v té minulé novince řekli, uděláme tu a tam nějakou retro recenzi. Přemýšleli jsme o tom už delší dobu, ale znáte nás, jsme prostě líné lemry. Každopádně, teď už na to konečně dojde... někdy to bude metal, někdy nebude; někdy to bude nějaké zapadlé a zapomenuté album, někdy naopak legendární; někdy to bude třeba jen pár let staré, jindy zase půjde o retro v doslovném slova smyslu. Pár kousků již máme napsaných, ale chceme tím trochu šetřit, takže tyhle vzpomínkové recenze rozhodně nebudou chodit ven každý týden... Nicméně, první z nich se objeví ve středu večer a můžeme prozradit, že zamíříme do hlubokých 70. let v Československu :)

Kromě toho jsme ještě posledně vyhrožovali, že máme v plánu i nějaké další věci. Jedna z nich už se také začala hýbat, takže nebude od věci si povědět, oč půjde. Dříve jsme do sekce "články" dávali recenze a reporty mimo oblast metalu... možná jste si všimli, že jsme je před časem zpětně přesunuli do klasických příslušných rubrik, díky čemuž nám ona volnější sekce trochu zeje prázdnotou. Co s ní? Naprosto jednoduše to, k čemu měla být určena původně - k článkům všeho druhu a na volné téma.

To vám asi nic moc neřeklo, takže konkrétně. Jednou z těchto věcí (ono toho bude víc, ale dokud se k tomu dalšímu nedokopeme, radši nebudeme nic neslibovat) budou jakési úvahy, zamyšlení nebo prostě taková uvolněnější povídání na různá témata, která se samozřejmě budou nějak dotýkat muziky, protože traktáty o tom, jak si šel Ježura koupit rohlíky do konzumu, vás opravdu obtěžovat nebudeme. Kromě té spojitosti s hudbou v tom však nebude žádné omezení... i když, možná ani ta hudba nebude nakonec zas tak striktní, ale aspoň ze začátku se toho budeme držet. Zatím jsem se do toho vrhnul jen já sám, nicméně doufám, že kolegové také časem nějakých pár písmenek vyplodí, a jsem zvědavý, s čím případně přijdou. Tak jako tak, ono první povídání vyjde už dnes přesně v devět hodin večer. První článek tohoto druhu pak bude správně sebestředný a egocentrický, protože se bude týkat něčeho, co jsme už asi měli napsat dávno - jak ke tvorbě Sicmaggot přistupujeme, jakou máme motivaci a za koho se vlastně považujeme...


Blut aus Nord informují o nové desce

31. srpna 2014 v 17:52 | MF |  Music News
Už nějakou dobu se ví, že avantgardní black metalisté Blut aus Nord z Francie pracují na třetí části série "Memoria Vetusta". Nyní se vydání alba přiblížilo - "Memoria Vetusta III - Saturnian Poetry" bude k dostání od 10. října u Debemur Morti Productions, obal se nachází vpravo a tracklist níže.

Za zmínku jistě stojí, že autorem přebalu je známý kreslíř Kristian "Necrolord" Wåhlin (Bathory, Tiamat, Amorphis, Dissection). O celkový layout alba se pak postaral Dehn Sora (Neurosis, Otargos, Ad Hominem + předchozí spolupráce se samotnými Blut aus Nord).

Jak již bylo zmíněno, "Memoria Vetusta III - Saturnian Poetry" bude třetím dílem série. První "Memoria Vetusta I: Fathers of the Icy Age" vyšlo v roce 1996 a druhé "Memoria Vetusta II: Dialogue with the Stars" v roce 2009. Ačkoliv jsou Blut aus Nord známí především díky chaotickému avantgardnímu black metalu, "Memoria Vetusta" kapelu představuje v melodičtější rovině. Debemur Morti o "Memoria Vetusta III - Saturnian Poetry" prohlásili, že "nepůjde o nic menšího než o jedno z nejlepších melodických, epických a velkolepých black metalových alb vůbec".

"Memoria Vetusta III - Saturnian Poetry" bude letos už třetím počinem Blut aus Nord. V lednu vyšlo limitované EP "Debemur MoRTi" na dvou sedmipalcích (jeden černo-stříbrný, druhý černý; 500 kusů) a o měsíc později i na CD (500 kusů). Šlo o nahrávkou vypuštěnou na oslavu stého vydání firmy Debemur Morti. Druhým počinem je pak "Triunity", což je split s francouzským projektem P.H.O.B.O.S. - i zde se o vydání postarali Debemur Morti. Digipack CD se objevilo v červnu, 12'' LP v červenci.

Tracklist "Memoria Vetusta III - Saturnian Poetry":
01. Prelude
02. Paien
03. Tellus Mater
04. Forhist
05. Henosis
06. Metaphor of the Moon
07. Clarissima Mundi Lumina

Detaily o nové fošně Cavalera Conspiracy

31. srpna 2014 v 15:30 | MF |  Music News
Cavalera Conspiracy, tedy projekt složený především z legendární bratrské dvojice Maxe (Soulfly, Killer Be Killed, ex-Sepultura) a Igora (ex-Sepultura) Cavalerů, odhalila detaily o svém chystaném třetím albu. Počin ponese název "Pandemonium" a vyjde 3. listopadu - obal a tracklist jsou okolo. První uvolněný song "Bonzai Kamakazi" si můžete pustit na Soundcloudu.

Původně se hovořilo o tom, že "Pandemonium" bude natáčet pouze ústřední bratrská dvojice s producentem Jamesem Murphym (Sigh, Novembers Doom, Abigail Williams). Nakonec ale vše dopadlo trochu jinak - na albu se podíleli i kytarista Marc Rizzo (Soulfly) a nový baskytarista Nate Newton (Converge, Old Man Gloom) a produkce se ujal John Gray, s nímž se Max Cavalera a Marco Rizzo už znají díky spolupráci na albech "Prophecy" (2004) a "Dark Ages" (2005) od Soulfly.

Už dříve se Cavalera Conspiracy nechali slyšet, že by se novinka měla nést v grindcorovém stylu. Max Cavalera pak nedávno prohlásil, že album bude "velmi, velmi tvrdé - nejtvrdší ze všech tří. Byl jsem posedlý tím, abych Igora donutil bubnovat ve stylu 'Arise' [čtvrté album Sepultury z roku 1991 - pozn. redakce], všechno rychle."

"Pandemonium" bude navazovat na album "Blunt Force Trauma" z března 2011.


Tracklist "Pandemonium":
01. Babylonian Pandemonium
02. Bonzai Kamakazi
03. Scum
04. I, Barbarian
05. Carmunhao
06. Apex Predator
07. Insurrection
08. Not Losing the Edge
09. Father of Hate
10. The Crucible
11. Deus Ex Machina
12. Porra

Videoklipy od Prong a Skeletonwitch

31. srpna 2014 v 13:48 | Kaňour |  Music News
>>> Američané Prong, kterým v letošním roce vyšla nová deska "Ruining Lives", zveřejnili nový videoklip ke skladbě "Remove, Separate Self" právě z novinkového alba. O podobu videoklipu se postarali režiséři Brian Cox a Marcelo Palomino.


>>> Nový videoklip mají rovněž zámořští thrash metalisté Skeletonwitch. Vizuální podoby se dočkala skladba "Unending, Everliving" z loňského alba "Serpents Unleashed". Skeletonwitch se před několika dny vrátili z měsíčního turné po Evropě, kterou procestovali společně se Suffocation a Havok. Všechny tři kapely se rovněž zastavily i v České repbulice na festivalu Brutal Assault.


Finští melancholici Vuolla zahrají v Českých Budějovicích!

31. srpna 2014 v 12:35 | MF |  Koncerty & Akce
Finští melancholici Vuolla zahrají v Českých Budějovicích!

Vynikající finská doom metalová skvadra Vuolla se chystá na evropské turné! To odstartuje 4. září v Českých Budějovicích. Kapela se představí v klubu Fabrika, kde ji doprovodí místní stálice Vihar. Bude se jednat o jediné vystoupení Vuolly v Čechách! O den později již budou Finové svoji smutnou muziku šířit na Slovensku.

Vuolla vychází z klasického doom metalu, ačkoliv je v její tvorbě patrný i náznak post-rocku, čímž se kapela přibližuje například Katatonii či Anathemě. Základ je ale velmi tvrdý a nechybí ani tradiční vokální model "kráska a zvíře".

Vuolla má na svém kontě jedno EP z roku 2011, které ale svojí délkou překonává hranici dlouhohrající desky. At The Edge Of The Mist je vynikající nahrávka, jež by neměla uniknout pozornosti žádného žánrového fanouška. Zatím poslední studiovým počinem je dvacetiminutový singl z roku 2012.

Jak již bylo řečeno, s Vuollou vystoupí českobudějovičtí Vihar, kteří se po vynucené pauze opět vrátili na scénu. Kapela má nového bubeníka a pořádnou chuť do živého hraní. Těšte se na pořádně tvrdý doom/death metal.

Akce odstartuje ve 20 hodin a vstupné bude 100 korun.

ODKAZY:[tisková zpráva]

Zemřel baskytarista Suicidal Tendencies

31. srpna 2014 v 10:49 | Kaňour |  Music News
Američtí Suicidal Tendencies oznámili úmrtí svého baskytaristy Tima Williamse, který byl rovněž známý pod přezdívkou Rawbiz. Williams v kapele působil oficiálně od roku 2011. Příčtina smrti nebyla doposud zveřejněna.

Zde je prohlášení kapely: "S naprostým zármutkem musíme oznámit úmrtí baskytaristy Tima 'Rawbize' Williamse. Tim hrál na basu v Suicidal Tendencies téměř čtyři roky až doteď. Tim byl na baskytaře monstrum, pobíhal kolem stage v pitu, dával do toho vše, i když jeho tělo na tom nebylo nejlépe. Navždy si ho budeme pamatovat a ocenímě si všechna milá slova od těch, které ovlivnila jeho hra na basu a on sám."

Williamsova hra byla zvěčněna na jedné dlouhohrající nahrávce Suicidal Tendencies, konkrétně narhál basové party pro skladbu "Life... (Can't Live with It, Can't Live Without It)" z alba "13", které vyšlo pod Suicidal Records 26. března loňského roku.

Eluveitie - Origins

30. srpna 2014 v 20:26 | Prdovous |  Recenze
Je to už pěkných pár let, co Eluveitie vyplivli do světa svojí debutovou placku "Spirit" a záhy se vyhoupli do čela "nové vlny folk metalu". Solidní směska keltských lidovek a tvrdého melodic death metalu funguje spolehlivě dodnes, takže není divu, že se tenhle švýcarský klan dostal do povědomí metalového světa. U mě osobně se za celou dobu svojí existence nejvíce zapsali povedeným akustickým albem "Evocation I: The Arcane Dominion", které ke vší škodě stále nemá následníka, ačkoliv hlad by po něm byl a místo rovněž (Omnia začala hrát reggae a zbytek scény folkové scény je samý viking). Namísto toho Eluvietie vydávají podle zaběhlého dvouletého mustru již třetí metalovou desku v řadě, přičemž stejně jako na "Helvetios" se i tentokrát drží určitého konceptu.

Chrigel Glanzmann se nechal slyšet, že pozadí "Origins" tvoří hodiny a hodiny vědeckého bádání, což je věc, která je jistě přínosná, ale co vám budu povídat, mnohem raději bych výsledky jeho bádání viděl v podobě nějaké publikace než desky. Protože stejně jako předchozí album, které vyprávělo nešťastný příběh kmene Helvétů, i novinka dojíždí především na ústřední koncept, sic nelinkuje podobu alba tak brutálním způsobem, jako tomu bylo na "Helvetios". Nevím, jestli je to zvoleným konceptem, že je album téměř hodinu dlouhé, nepřijde mi ale, že by vyprávělo nějaký jasný příběh, spíš Eluveitie opět ujela ruka.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Xandria pracuje na další desce

30. srpna 2014 v 17:18 | MF |  Music News
Nejsou tomu ani čtyři měsíce, co německá symphonic metalová kapela Xandria vydala své nejnovější album "Sacrificium", ale to nijak nevadí v tom, aby nemohly začít práce na nové desce. Skupina ohlásila na svém Facebooku, že "první kroky v komponování dalšího alba byly učiněny".

Nadcházející počin bude druhou nahrávkou Xandria, na níž bude zpívat současná zpěvačka Dianne van Giersbergen, která si svůj debut odbyla právě na "Sacrificium".

Info o novince Lyriel

30. srpna 2014 v 15:25 | MF |  Music News
Německá folk rock/metalová formace Lyriel vydá příští měsíc své páté album. Počin s názvem "Skin and Bones", jehož přebal najdete vpravo a tracklist níže, bude v Evropě k dostání od 26. září (v Severní Americe až od 4. listopadu) u AFM Records.

Videoklip k prvnímu singlu "Numbers" si můžete pustit na konci článku.

"Skin and Bones" bude navazovat na desku "Leverage", která vyšla v únoru 2012 taktéž u AFM Records.

Tracklist "Skin and Bones":
01. Numbers
02. Falling Skies
03. Skin and Bones
04. Black and White
05. Days Had Just Begun
06. Your Eyes
07. Dust to Dust
08. Der Weg
09. Astray
10. Worth the Fight
11. Running in Our Blood
12. Dream Within a Dream
13. Black and White (Second Skin Version)


Rickolus - 14. září, Praha

30. srpna 2014 v 14:01 | MF |  Koncerty & Akce
RICKOLUS (USA, Circle Into Square)
support: PELETON (CZ, Silver Rocket)
Praha - A Studio Rubín
14. září 2014
start: 20.00, vstup: 200 Kč

Akustická kytara, parádní písničky, kopák, tamburína, sada foukacích harmonik a v neposlední řadě skromné a sympatické vystupování. Písničkář RickoLus, který si našel publikum při svém loňském turné, se vrací. "Chyběl mi ten pocit být na cestě. A stejně dlouho nevydržím sedět doma na zadku," říká. V Praze bude RickoLus hrát v neděli 14. září v A Studiu Rubín, společnost mu bude dělat trio Peleton, které letos debutovalo kazetou na Silver Rocket. Není to ale jediný koncert RickoLuse v Česku - na těch ostatních se role předkapely zhostí duo Leto, jehož vinylový debut "Zbytky ozářených ploch" vyšel nedávno.

RickoLus patří do rodiny labelu Fake Four stejně jako např. Astronautalis (s kterým ho pojí kromě dlouholetého přátelství jednak společný sedmipalcový singl, jednak píseň "Measure The Globe" na Astronautalisově albu "This Is Our Science", jejímž autorem je právě RickoLus), Sole, Ceschi, Bus Driver, Bleubird a další... "Folkovější" větev Fake Four, nazvaná Circle Into Square, nabízí RickoLusovi ideální domov pro jeho dylanovské písničkářství. Debut "Youngster" z roku 2010 ještě nese elektronický nádech a přiznává inspiraci Pinback, o tři roky starší 2CD "Troubadour" (zejména druhý disk s názvem "Roads") už se vrací k akustickým folkovým kořenům. "Nechtěl jsem udělat 2LP," vzpomíná na "Troubadour" RickoLus. "Ale nechal jsem se trochu unýst a nakonec jsem zjistil, že mám asi tisíc písniček. Snažil jsem se v tom zorientovat a zredukovat to na nějakej únosnej počet, ale moje žena mi pak řekla: ´Vykašli se na to a vydej dvoualbum.´ Poslechl jsem jí."Ze zvuku "Roads" vychází i letošní EP, pojmenované "Rivers And Lakes," které vyjde během aktuálního RickoLusova turné.


RickoLus v Česku:
3. září: Varnsdorf (+ Aran Epochal)
4. září: Kolín (+ Aran Epochal)
5. září: Slavičín (+ Leto)
6. září: Břeclav (+ Leto)
7. září: Brno (+ Leto)
8. září: Olomouc (+ Leto)
9. září: Plzeň (+ Leto)
10. září: Jindřichův Hradec (+ Leto)
13. září: Broumov (+ Leto)
14. září: Praha (+ Peleton)

[tisková zpráva pořadatele]

Poslední EP Pig Destroyer i na fyzickém nosiči

30. srpna 2014 v 12:16 | MF |  Music News
Američtí grindeři Pig Destroyer vydali v březnu loňského roku digitální EP "Mass & Volume", jehož dvě skladby byly složeny a natočeny během procesu tvorby čtvrté dlouhohrající desky "Phantom Limb" (2007). EP bylo věnováno památce Pata Egana, zaměstnance labelu Relapse Records (vydavatel Pig Destroyer), který zemřel v únoru 2013. Veškerý výdělek z prodeje "Mass & Volume" byl věnován na zaplacení vzdělání Eganovy dcery.

"Mass & Volume" se nyní dočká vydání i na fyzických nosičích - stane se tak 10. října v Německu, Beneluxu a Finsku, 13. října ve zbytku Evropy a světa s výjimkou Severní Ameriky, kde bude počin k dostání o den později. Vydání zaštítí Relapse Records a k dispozici bude zelené LP (3100 kusů), zeleno-bílé splatter LP (300 kusů - už je vyprodáno v rámci předobjednávek) a CD (2000 kusů).

Níže si můžete pustit trailer k novému vydání EP.

Doposud poslední deskou Pig Destroyer je "Book Burner" z října 2012.

Tracklist "Mass & Volume":
01. Mass & Volume
02. Red Tar


I Am I chystají další album

30. srpna 2014 v 9:52 | MF |  Music News
Britská heavy/power metalová kapela I Am I, v jejímž čele stojí ZP Theart, bývalý vokalista populárních Dragonforce, právě pracuje na svém druhém řadovém albu. Samotné nahrávání by mělo začít ještě v letošním roce v Abbey Lane Studios v anglickém městě Derby.

Chystaný počin se stane nástupcem debutové desky "Event Horizon" z května 2012 - údajně šlo o první heavy metalovou nahrávku, jež vyšla na USB flash disku. V září téhož roku se pak počin objevil i na CD.

Začátkem letošního roku se I Am I takřka kompletně rozpadla sestava, když skupinu opustili tři členové z pěti. Aktuálně už však jsou řady kapely opět kompletní - k ZP Theartovi a bubeníkovi Rich Smithovi, kteří jako jediní v sestavě zůstali, se přidali kytaristé Gavin Owen a Andrew Kopczyk a baskytarista Dean Markham.

Minirecenze #67

29. srpna 2014 v 19:54 | MF |  Minirecenze
Den Saakaldte - Kapittel II: Faen i helvete (27. května, Agonia Records)
black metal, Norsko

O druhé desce Den Saakaldte se mluvilo hodně dlouho… i když, těžko říct, jestli druhé, protože někdo považuje za řadovku už "Øl, mørke og depresjon", zatímco jiní jej berou jen jako demo. Tak či onak, "Kapittel II: Faen i helvete" konečně vyšlo letos, pět let po svém (výborném) předchůdci "All Hail Pessimism". Kapela již na první pohled budí pozornost sestavou, kde se to kolem hlavního mozku Sykeliga hemží hvězdami norské black metalové scény (aktuálně jsou zde lidi třeba z 1349, Pantheon I, Fortíð, Horizon Ablaze a tuny dalších… v bývalých členech lze najít i jména jako Hellhammer z Mayhem nebo Niklas Kvarforth ze Shining), takže při takovém nášlapu skvělých muzikantů lze očekávat i skvělou desku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Din siste dag - 05:02
02. Forbanna idioter - 06:44
03. Du selvproklamerte misjonær - 04:15
04. Endeløst øde - 07:16
05. Djevelens verk - 09:06
06. Som ett arr på sjelen - 06:17
07. Ondskapens nødvendighet - 09:33

Hodnocení: 5,5/10
Autor: MF

Greenleaf - Trails & Passes (13. května, Small Stone Recordings)
stoner metal / hard rock, Švédsko

Jako by snad ve Švédsku měli talent na tyhle retro kapely, které znějí jako kdyby povstaly po čtyřicetileté hibernaci z hloubky zlatých 70. let, protože jestli novinku Greenleaf něco charakterizuje, tak je to označení retro. Kombinace starých Black Sabbath, Deep Purple, špetka aktuálních stoner postupů (ale opravdu špetka) a výsledek je kombinací majestátních kytarových hard rockových riffů, které ctí staré dobré časy, a někdy až bluesových postupů, do nichž se občas zamíchá i nezbytná psychedelie.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Our Mother Ash - 03:14
02. Ocean Deep - 05:32
03. Equators - 03:31
04. Depth of the Sun - 04:38
05. Humans - 04:29
06. With Eyes Wide Open - 08:06
07. The Drum
08. Bound to Be Machines
09. Trails & Passes

Hodnocení: 8/10
Autor: Kaša

Madball - Hardcore Lives (27. června, The Black N Blue Label)
hardcore, USA

Čtyři roky trvalo, než se hardcorová legenda z New Yorku, Madball, vedená Freddym Cricienem, odhodlala k vydání nového studiového alba. Tahle kapela, která stala u zrodu stylu, během své kariéry neopustila hranice, jež kdysi sama pomáhala načrtnout, a novinka "Hardcore Lives" jako by se snažila dokázat, že HC opravdu žije. Ne, že by bylo nutno o tomto nějak pochybovat, ale co si budeme říkat, kapel, které ctí zásady tohoto životního stylu už příliš mnoho není nebo o nich (s výjimkou zasloužilých jmen) není slyšet tak moc, jako tomu bylo kdysi.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Intro - 01:13
02. Hardcore Lives - 02:06
03. The Balance - 02:49
04. Doc Marten Stomp - 03:23
05. DNA - 02:29
06. True School - 02:13
07. The Here and Now - 02:20
08. Nothing to Me - 02:51
09. My Armor - 01:37
10. Beacon of Light - 01:59
11. Born Strong - 02:13
12. Spirit - 01:53
13. Mi Palabra - 02:08
14. NBNC - 00:27
15. For the Judged - 02:15


Hodnocení: 6,5/10
Autor: Kaša

Spina Bifida - Ziyadah (20. července, Memento Mori)
death / doom metal, Nizozemsko

Spina Bifida je skupina, o níž asi málokdo z nás slyšel. Jedná se o starou death/doom metalovou formaci z Nizozemska, která po sobě zanechala jenom jedno demo "Symphony of Indictment" (1992) a desku "Ziyadah" (1993). V roce 2010 sice proběhla obnova činnosti, ale žádné další počiny se prozatím neobjevily. Tak či onak, já jsem o existenci Spina Bifida doposud neměl tušení… nemám zdání, jak je na tom jméno kapely v domácím Holandsku, třeba jsou na tom podobně kultovně jako u nás v České republice Age of Storm, což je dávno nefungující, dnes již polozapomenutý death/doom metal, na který však někteří dodnes přísahají, ale kdo ví…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Intro - 01:12
02. Witchfire - 04:23
03. Reverse - 04:09
04. Purest Queen - 04:29
05. Individual - 05:53
06. Aimless - 04:19
07. Götterdämmerung - 04:43
08. Verdict - 04:47
09. Die - 03:52
10. Outro - 01:01
11. Witchfire - 04:19
12. Verdict - 04:29
13. Die - 03:41
14. Purest Queen - 03:56

Hodnocení: bez hodnocení
Autor: MF
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Svet Kant - Loneliness (1. srpna 2013, selfrelease)
experimental extreme metal, Irsko

Svet Kant je kapela, která má naprosto geniální název. Netuším, jestli to byl záměr, ale když si jejich jméno přečtete, vyslovuje se to úplně stejně jako "zpocená píča". Co se muziky týká, hovoří o sobě tato formace sídlící v Dublinu, že hraje experimentální (death) metal s vlivy klasické muziky, jazzu, flamenca a folklóru. Což o to, to by klidně mohlo být i zajímavé, formálně vlastně i je, ale to provedení je tak špatné, že byste radši čuchali sweat cunt, než poslouchali Svet Kant.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. The Peace Within Loneliness - 04:10
02. The Radical Cleansing - 09:05
03. An Infinite Curse - 09:10
04. Delivering Beasts - 10:59
05. This Redundant Humanity - 08:01
06. To Demonize the Unknown - 10:58
07. Smothered by This Race - 10:38
08. Nature's Hatred - 09:57

Hodnocení: 1,5/10
Autor: MF
[K recenzi poskytl: Svet Kant]

Slayer ve studiu

29. srpna 2014 v 18:28 | Kaňour |  Music News
Nejen o tom, že legendární thrash metalisté Slayer mají ještě letos vstoupit do studia, jsme informovali zde. A právě to se nyní také stalo - po vystoupeních na letních festivalech (mj. i český Brutal Assault) se kapela vrátila zpět do nahrávacího studia a pokračuje zde v práci na očekávaném dvanáctém albu. Počin by měl vyjít začátkem příštího roku u Nuclear Blast.

Očekávaná novinka tentokrát nevyjde pod firmou American Recordings, se kterou se skupina rozešla po 28leté spolupáci. Pod nahrávku se rovněž nepodepíše Rick Rubin (Black Sabbath, Metallica, Ozzy Osbourne), dlouholetý producent Slayer.

Na novém albu vůbec poprvé neuslyšíme kytaristu Jeffa Hannemana, který v loňském roce zemřel na cirhózu jater. Jeho místo v živé sestavě zaujal Gary Holt z Exodus, který se však na skládání nového materiálu podle všeho aktivně nepodílí (na albu by se ovšem nejspíš objevit měl, přinejmenším jako host). Stejně tak bude novinka první deskou po delší době, kterou nenatočí bubeník Dave Lombardo, jenž se s kapelou rozešel. Na bicí stoličku místo něj usedl Paul Bostaph (ex-Forbidden, ex-Testament, ex-Exodus), který se Slayer již v minulosti nahrál desky "Divine Intervention" (1994), "Undisputed Attitude" (1996), "Diabolus in Musica" (1998), "God Hates Us All" (2001).

Dave Lombardo v nedávné době dělal rozhovor pro Metal Hammer, přičemž došlo i na otázku, jestli je možné, aby se někdy do Slayer vrátil, jako to udělal už dvakrát (v letech 1987 a 2001). Bubeník se vyjádřil dost jasně: "Ne. Tak je to. Skončil jsem. Mám na talíři hodně jiných věcí a teď už vím, že když dojde na peníze, tak v byznysu nejsou žádní přátelé. Už se tam nikdy nevrátím."

Jedinou zveřejněnou skladbou z doposud nepojmenované novinky zůstává skladba "Implode", kterou si můžete přehrát na tomto odkazu.

Zemřel kytarista V.A.R.

29. srpna 2014 v 16:48 | MF |  Music News
Nepříliš veselé zprávy přicházejí z tábora libereckých thrash metalových veteránů V.A.R. - 12. srpna zemřel dlouholetý kytarista Jan ''Sznegh'' Brtko, jenž v kapele působil nepřetržitě od roku 1989. V.A.R. budou pokračovat v činnosti i nadále - prý to bylo Szneghovo přání.

V.A.R. mají aktuálně před vydáním další desky s pracovním "Level 6" - ta se objeví v říjnu jako příloha magazínu Pařát. Na dokončení alba se Sznegh ještě stihl podílet.

Na novince by se měly objevit skladby jako "Jednou mě zabiješ", "Krvelačný proudy", "Stíny a krev", "Vránami rozklován", "Samota Wald Haus" nebo "Ledový bytosti".

Minulé album V.A.R. se jmenovalo "Za pět minut po smrti" a vyšlo v roce 2007.

Baskytarista Symphony X vydá sólové album

29. srpna 2014 v 15:40 | MF |  Music News
Mike LePond, baskytarista zámořských progresivních power metalistů Symphony X, chystá své první sólové album. To se bude jmenovat "Silent Assassins" a k dispozici bude od 26. září u UDR/Warner.

Samotný Mike LePond se na počinu ujal kytary a baskytary. Na desce jej dále doplňují kytarista Metal Mike Chlasciak (Halford, ex-Sebastian Bach, ex-Testament), zpěvák Alan Tecchio (Hades) a Michael Romeo, kolega ze Symphony X, který obstaral další kytaru a produkci bicích.

LePond o nahrávce prohlásil následující: "Tohle CD je jenom o mně. Napsal jsem všechnu hudbu a všechny texty. Je to jedna z nejuspokojivějších věcí, jaké jsem kdy udělal, nemůžu se dočkat, až se o to podělím se svými fanoušky. Přidejte se ke mně v oslavě slávy heavy metalu na mojí první sólové nahrávce!"

Tracklist "Silent Assassins":
01. Apocalypse Rider
02. Red Death
03. The Quest
04. The Outsider
05. Masada
06. Silent Assassins
07. Ragnarok
08. The Progeny
09. Oath of Honor

Ars Moriendi - La singulière noirceur d'un astre

29. srpna 2014 v 12:40 | MF |  Recenze
Máte už po krk jednočlenných black metalových projektů? Jestli ano, neváhejte ihned zavřít okno prohlížeče, jelikož právě teď se před vámi začíná rozehrávat recenze na další jednočlenný black metalový projekt. Tento konkrétní se jmenuje Ars Moriendi a pochází z regionu Auvergne, který se nachází ve střední Francii.

Jednu nespornou výhodu jednočlenné projekt mají - není takřka žádná práce s vyjmenováním sestavy. Ars Moriendi vede jistý Arsonist, který zde naprosto nečekaně ovládá zpěv i veškeré nástroje. Ve svém portfoliu má i nějaká další jména, ať jako regulérní člen nebo v rámci hostování, nicméně ani v jednom případě se nejedná o nic známého, tudíž nemá smysl se tím zdržovat. Ars Moriendi je už jenom co do počtu vydaných nosičů zcela jasně jeho hlavním působištěm. V rámci obligátní historické omáčky ještě dodejme, že aktuálně recenzované album "La singulière noirceur d'un astre" je třetí řadovou deskou projektu a přichází tři roky po minulém "Du tréfonds d'un être", což je na poměry jednočlenných skupin, které mají většinou ve zvyku střílet každý rok jednu placku, docela slušný rozptyl. Vyplatil se?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

My Own Ghost To Release Debut Album "Love Kills" on October 10th

29. srpna 2014 v 0:53 | MF |  Music News
My Own Ghost To Release Debut Album "Love Kills" on October 10th

"Admirably accomplished female fronted rock/pop out of Luxembourg... Evanescence meets Fleetwood Mac with indie touches" - The Dublin Castle, Camden, UK

On October 10th, 2014, the Luxembourgish/German band My Own Ghost releases their debut album "Love Kills" via Secret Entertainment. The songs by My Own Ghost can best be described as dynamic pop rock, with a throbbing groove laid out by Michael's drums, Joe's bass and two powerful guitars. The melodic, yet powerful female voice wraps the 13 songs into a softer shell. The album is furthermore marked by electronic influences, leading to an interesting mix. All the members of My Own Ghost contribute to the songwriting, creating thus a vast variety on "Love Kills" due to the musicians' different backgrounds, ranging from pop to metal. Having taken in charge most of the recording and mixing on their own, My Own Ghost relied on Markus Teske from Bazement Studio in Germany, renowned for his quality work on albums of Vanden Plas, Symphony X, Spock's Beard and Patrick Rondat, to record drums, execute an additional mix and to sign responsible for the mastering of the album.

My Own Ghost has been founded in 2013. Joining Fred Brever, Joe May and David Soppelsa in this ambitious project are vocalist Julie Rodesch (Providers, Seven Days On Fire) and German drummer Michael Stein, best known for his work with Red Circuit. In no time, the band hit the stages of Luxembourg and already had a stint in the UK, playing amongst others at the famous Dublin Castle in Camden Town. After their return to Luxembourg, the quintet opened for the likes of Ivy Quainoo and Isaac Roosevelt.

"Love Kills" is the outcome of countless hours devoted to songwriting and countless hours spent on the meticulous recording of the album, combined with the determined will and skills of five musicians, ready to go all the way. From the energetic opener "Crimson Ground" to the anthemic doublebass-driven "Intoxicated", the songs on "Love Kills" take the listener on a journey from the electronic beats of "Beautiful Mistake" and "Broken Mirror" to the piano-driven rock of "Silence" and the first single "Crystal Ball", via Cure-influenced danceable songs like "Lost" and "Bad Love". After having penned a deal with Secret Entertainment from Finland, My Own Ghost will promote the album by touring through different European countries, starting with a planned tour through Germany in October 2014 with a show at Berlin's Sage Club already confirmed at this stage.

Crystal Ball music video http://youtu.be/WGHLQf5KzgU

Track list:
01. Crimson Ground
02. Lost
03. Waiting In The Wings
04. Crystal Ball
05. Bad Love
06. Beautiful Mistake
07. Silence
08. Free Fall
09. Pathways
10. Broken Mirror
11. Born In Fire
12. Mute
13. Intoxicated

Line-up:
Julie Rodesch - Vocals
Fred Brever - Guitars
David Soppelsa - Guitars
Joe May - Bass
Michael Stein - Drums

More info:

[tisková zpráva]


Nové album tuzemských Destroying Divinity v září

28. srpna 2014 v 23:20 | MF |  Music News
Nové album tuzemských Destroying Divinity v září

Po čtyřech letech vypustí tuzemští death metalisté Destroying Divinity do světa své čtvrté album pojmenované "Hollow Dominion". Neočekávejte nic jiného než masivní porci brutální, propracované death metalové apokalypsy. K vydání nahrávky v podobě CD dojde 30. září pod hlavičkou tuzemského labelu Lavadome productions.

Nově zveřejněná skladba "Empire of Emptiness" je k poslechu níže:
https://soundcloud.com/lavadome/empire-of-emptiness


[tisková zpráva vydavatele]

Arkan - Sofia

28. srpna 2014 v 20:29 | Ježura |  Recenze
Arkan je kapela, jejíž jméno v našich končinách umí skloňovat jen nemnoho lidí, přičemž já sám jsem se k nim přidal teprve před několika lety na koncertě Orphaned Land, kteří s sebou právě Arkan přivezli jako support. Že to nebude žádná parta nýmandů mi došlo v okamžiku, kdy Arkan - tehdy relativně čerstvě po vydání svého druhého alba "Salam" - dost těžce nakopali prdele všem ostatním kapelám večera, Orphaned Land nevyjímaje, a od té doby je vedu v patrnosti a čekám, kdy se jim konečně podaří získat si mě i studiovým materiálem, protože několik pokusů proniknout do krás "Salam" respektive debutu "Hilal", jež jsem podnikl, se nesetkalo s vyloženým úspěchem, ačkoli si nemyslím, že by byla chyba na straně kapely. Starším počinům Arkan ale dám rozhodně šanci poté, co jsem strávil docela dlouhou dobu ve společnosti desky "Sofia", pod jejíž zástavou se Arkan vrátili na scénu takřka rovné tři roky od vydání "Salam". "Sofia" totiž uspěla tam, kde její dva předchůdci selhali.

Když už jsem recenzi načal prohlášením, že Arkan u nás moc lidí nezná, asi by se slušelo je trochu představit. Kapela oficiálně sídlí v Paříži, ale až na kytaristu Florenta Janniera pocházejí všichni členové ze severní Afriky, konkrétně z Alžírska a Maroka. Není tedy žádné překvapení, že Arkan patří k stále početnější suitě kapel, které metal propojují s typicky arabským melodickým výrazivem. V případě Arkan tu metalovou složku zastupuje - nebo spíš zastupoval - melodický death metal. Ten přítomný čas ale opravdu není na místě, protože na "Sofia" se výraz kapely posunul trochu jinam...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Satyricon pracují na dalším albu

28. srpna 2014 v 19:19 | MF |  Music News
Norští black metalisté Satyricon ohlásili, že od nynějška hodlají soustředit na komponování své další studiové desky a také na přípravu živého alba "Live at the Opera" a v neposlední řadě ještě na jeden další, doposud blíže nespecifikovaný projekt. Skupina se rovněž rozhodla zrušit dvě plánovaná říjnová vystoupení v Severní Americe, nebylo však upřesněno, jestli je hlavním důvodem právě příprava nového alba. Norové vypustili následující prohlášení:

"Drazí američtí fanoušci. Litujeme, že vás musíme informovat, že Satyricon nevystoupí na Knotfestu v San Bernardinu v Kalifornii a na Horror Festu v Austinu v Texasu v říjnu 2014. Důvody, proč nebudeme schopni na těchto dvou festivalech vystoupit, jsou v obou případech pragmatické a mezi sebou rozdílné. Satyricon teď soustředí svou pozornost na psaní nového alba, editaci záznamu živého CD/DVD 'Live at the Opera' a na další projekt, který bude upřesněn později."

Poslední, eponymní album Satyricon vyšlo teprv v září loňského roku u Roadrunner Records.

Nové album Woodtemple

28. srpna 2014 v 18:05 | MF |  Music News
Rakouský pagan black metalový projekt Woodtemple, v němž vyjma jeho hlavní postavy Aramatha působí i Rob Darken z Graveland a Lord Wind, vydá v letošním roce své páté dlouhohrající album. Novinka se jmenuje "Forgotten Pride" a nakonec vyjde v říjnu.

Počin vypustí firma Sacrilege Records v podobě A5 digipacku s 12stránkovým bookletem a v limitaci 500 kusů. Ukázku v podobě titulní skladby "Forgotten Pride" najdete na konci novinky; okolo textu se pak ještě nachází obal a tracklist.

"Forgotten Pride" se stane následovníkem desky "Sorrow of the Wind" z ledna roku 2008. Zde se o vydání postarali Folk Records a k dispozici bylo A5 digipack CD (500 kusů) a LP (200 kusů).

Mimoto také u Woodtemple nově vychází reedice demosnímku "Swords of Hate" (původně 1999) na LP. I tento počin vydávají Sacrilege Records a limitace činí 200 kopií.

Tracklist "Forgotten Pride":
01. Intro
02. Forgotten Pride
03. Sign of the Sun
04. So Far Away
05. Eternal Silence
06. Outro


Detaily o novince Scar Symmetry

28. srpna 2014 v 16:35 | MF |  Music News
Švédští melodic death metalisté Scar Symmetry ohlásili začátkem letošního roku svůj plán na vytvoření ambiciózní trilogie, přičemž tehdy odhalili jen to, čeho se koncept bude týkat (viz tady), že první část ponese název "The Singularity (Phase I: Neohumanity)", že vyjde v letošním roce a také ukázali její přebal (napravo - autorem je Mircea Gabriel Eftemie z Mnemic, který vytvoří grafiku i pro další dva díly trilogie).

Nyní už jsou jasné i další detaily. Předně - "The Singularity (Phase I: Neohumanity)" bude v Evropě k dostání od 3. října u firmy Nuclear Blast, v Severní Americe až od 14. října. Dále byl odhalen i tracklist (viz níže) a v neposlední řadě taktéž první ukázka prostřednictím lyric videa k písničce "Limits to Infinity" (na konci novinky).

Předchozí album Scar Symmetry se jmenovalo "The Unseen Empire" a vyšlo v dubnu 2011 u Nuclear Blast.

Tracklist "The Singularity (Phase I: Neohumanity)":
01. The Shape of Things to Come
02. Neohuman
03. Limits to Infinity
04. Cryonic Harvest
05. The Spiral Timeshift
06. Children of the Integrated Circuit
07. Neuromancers
08. Technocalyptic Cybergeddon