Timo Tolkki's Avalon - Angels of the Apocalypse

31. července 2014 v 20:51 | Kaša |  Recenze
Je obrovská spousta alb, u kterých můžete bez vyslechnutí jediné ukázky alespoň obecně popsat, jak budou znít, ale pak je tady skupina alb, která můžete takto dopředu popsat téměř do nejmenšího detailu. Nenechte se zmást tvrzením, že každý umělec se snaží vytvořit si svůj jedinečný zvuk a poznávací skladatelský rukopis, který brousí klidně celý život a pak už jej pouze leští a nemá tak důvod opouštět své těžce získané pozice. Jako jo, je to sice do jisté míry pravdivé, ale ne vždy to výše uvedené omlouvá. Timo Tolkki byl jedním z těch druze jmenovaných. Jeho kytarový power metal ještě v řadách Stratovarius je žánrový pojem a základní jednotka pro měření dobrého, ale pak jako by se v něm něco zlomilo a svými odchody a následnými návraty se proměnil ve figurku, která se víc než jako muzikant hodí jako karikatura sebe sama.

Nebudu vyjmenovávat všechny držkopády, kterými si prošel na poli sólových a jiných hudebních aktivit, ale aktuální projekt Timo Tolkki's Avalon měl být jakousi sázkou na jistotu a odpovědí na Sammetovu Avantasii. Náplní měl být epický příběh, spousta hostů, velkolepé aranže, mohutné refrény a já nevím co všechno se hodí pro popsání toho, co Tolkki zamýšlel. A v tom je ten kámen úrazu. Zamýšlel. První album "The Land of New Hope" bylo diplomaticky řečeno špatné. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale až na pár výjimek byl epický pokus spíše prázdným výkřikem do tmy, kde bylo všechno nablýskané, rádoby velikášské, ale v hloubi to bylo obyčejné power metalové album se symfonickým nádechem, avšak hudebními nápady čistý průměr až podprůměr. Ovšem nejspíš se to prodávalo dobře, takže po loňském debutu je nutné kout železo, dokud je žhavé, a Tolkki tak přispěchal s novinkou "Angels of the Apocalypse", na níž platí to, co padlo v úvodu. Je to totiž jedno z těch alb, u kterých můžete úplně přesně říct, jak bude znít v celé své délce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hellhammer Hellhammer | 1. srpna 2014 v 15:01

Nic než souhlas, horkej kandidát na sranec roku.. :-D

2 MF MF | E-mail | Web | 4. srpna 2014 v 0:56

Tak zase jestli by tohle bylo úplně to nejhorší, co letos vyjde, tak to ještě jde... já už jsem bohužel slyšel i horší :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama