Selfish Son - Bed Dancer

4. července 2014 v 21:32 | Prdovous |  Recenze
Jak známo, domácí podhoubí přetéká přemírou kapel, které tu a tam vystrčí růžky s nějakou deskou, když se snaží prorazit do podvědomí širší veřejnosti. Do téhle poměrně široké škatule by se dala zařadit i kapela Selfish Son, kteří letos vydali svoji prvotinu - EP "Bed Dancer", respektive pět songů o celkové délce šestnácti minut.

Kapela se snaží zařadit kamsi do vod indie rocku, nicméně oné nezávislosti na mainstreamu nenaleznete zdaleka tolik. Skladby jsou laděny spíš do pop rockové polohy - což ale ještě nemusí být špatně, jen posluchač by mohl od pohledu očekávat trochu jinou muziku. Hudba, kterou Selfish Son nabízejí, však vůbec není špatná - příjemný, melodický rock ubíhá snad až příliš rychle na to, aby se člověk mohl do tvorby plzeňské čtveřice alespoň trochu zaposlouchat. Pětice skladeb tak působí spíš jako lehké letní pohlazení, které za chvíli odezní, jakkoliv by člověk uvítal přinejmenším dvojnásobný nášup.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: ExAvik]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin V. Martin V. | E-mail | 8. července 2014 v 1:56

Tohle CDčko se mi do rukou dostalo v podstatě náhodou a musím říct že mě zaujalo, tak googlím. Styl "indie" si teda představuji úplně jinak, tohle je typický mainstream, který s indie mnoho společného nemá. Nicméně hudba je pohodová, odlehčená..recenze jednotlivých linek mě překvapily, mám nejspíš úplně opačný názor-kritika vokálu mi přijde přinejmenším zvláštní, za tuhle angličtinu se podle mě kluci vůbec stydět nemusí..také klavírní party jsou v rámci žánru naprosto dostačující,složité aranže by hudbě podle mě naopak uškodily..např. u 4. skladby Losing My Religon je piáno přímo uchu lahodící.synťák v Dashboard je špičkový (v Thats What She Said je bohužel dost "zastrčený"). Druhou kytaru bych určitě nepřidával,akustická kytara v určitých pasážích bohatě stačí, otázka je,jak to kluci řeší na koncertech? při představě live provedení musí být některé části dosti okleštěné. Kytara je parádní, v Everything will be the same je několik výborných vyhrávek, i když se zdá,že kytaristovi paradoxně víc sedne akustika. Bicí bohužel nemohu posoudit, zvuk je super,jen je otázka,do jaké míry je to zásluha bubeníka,studia dnes umí doslova čarovat. Hlavním nedostatkem jsou podle mého názoru nepříšliš propracované basové linky-např. písni Dashboard by nějaká melodičtější basa určitě pořádně nakopla.Hodnocení 6.5 je podle mě tak akorát, ten půlbodík bych možná přidal..na druhou stranu i přesto,že je to hudba svěží a pohodová,nic moc nového nepřináší.Další tvorbu však budu vyhlížet s očekáváním.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama