Odraza - Esperalem tkane

20. července 2014 v 20:20 | MF |  Recenze
V polském metalovém undergroundu operuje jedno takové hudební uskupení, které sice žádný oficiální název nemá, nicméně podle jeho oficiálních stránek bychom jej bez jakékoliv újmy na faktické přesnosti klidně mohli pojmenovat jako Let the World Burn. Dvěma hlavními kapelami, v nichž tato skupina lidí působí, jsou Massemord a Furia. Zatímco první jmenovaná formace vždy byla synonymem pro pravověrný black metal, v rámci Furia muzikanti ukájeli své choutky po progresivnějším black metalu… ačkoliv dogmatické rozdělení to samozřejmě není, protože i v rámci Massemord vyšla experimentální (a dle mého skromného názoru zcela geniální) nahrávka "The Madness Tongue Devouring Juices of Livid Hope" a Furia zas do sebe především na neřadových nahrávkách absorbovala i vlivy post-metalu a post-rocku (a třeba poslední EP "W melancholii" již s black metalem nemělo společného zhola nic).

Massemord a Furia ovšem nejsou všechno a kolem těchto dvou kapel je relativně velké množství dalších více či méně black metalových projektů, v nichž se jednotliví členové objevují… odsud se dostaneme k formacím jako namátkou Morowe, Cssaba, Seagulls Insane and Swans Deceased Mining Out the Void, Duszę wypuścił (nyní přejmenováno na Wędrowcy~Tułacze~Zbiegi) nebo Night of the World… anebo nově rovněž Odraza.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Godz ov War Productions]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beny Beny | 21. července 2014 v 17:48

Zajímavé to je určitě, ale mám pocit, že podobných počinů přibývá stále více, že už to začíná být spíš zajímavě nezajímavé. Má to sice zhoubnou atmosféru, ale po poslechu zůstane v hlavě jen chaos a prázdno. Všichni chtějí být zajímaví jako Deathspell Omega, či Aosoth apod. Já osobně pro podobné věci sahám již velmi zřídka kdy.Jako jsem byl zpočátku strašně nadšen z nových Mayhem, tak postupem času, s každým dalším poslechem narůstá ve mně pocit zmaru a nudy. Asi nastal trend chaosu na úkor melodie. :-?

2 MF MF | E-mail | Web | 21. července 2014 v 20:14

Jako jo, to je pravda, že v poslední době je podobnejch avantgardních a experimentálních chao-black metalů fakt hodně... ale na druhou stranu, mně se tohle líbí, takže mi to nijak zvlášť nevadí. Když to teda někdo fakt nepřežene a neobšlehne Deathspell Omega až moc okatě :D Ale zrovna Odraza mi nepřijde, že by spadala přímo do týhle sorty, ten jejich přístup je trochu jinej...

3 Beny Beny | 21. července 2014 v 20:53

Jasan. Já to myslel obecně. Jen jsem chtěl říct, že mi poslední dobou chybí melodie :-), že těchto chaosů je už přehršel a přestává to být zajímavé. ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama