Leto, Unkilled Worker - Praha, 7. srpna

31. července 2014 v 17:21 | MF |  Koncerty & Akce
LETO (Silver Rocket / MamaMrdaMaso)
UNKILLED WORKER (Silver Rocket)
7. srpna 2014
Praha - Klub 007 Strahov
Křest desky Leto s názvem "Zbytky ozářených ploch"

Kdepak, debutová deska Leto by se nemohla objevit na přelomu listopadu a prosince. Album "Zbytky ozářených ploch" vychází na vinylu právě TEĎ, uprostřed léta, a v osvědčené spolupráci labelů Silver Rocket a MamaMrdaMaso.

Leto tvoří dvojice Palma (zpěv, klávesy) a Indoš (kytara). Oba je možná znáte z kapely Boss a sekretářka a dalších projektů: jejich letní inkarnace ale momentálně hřeje nejvýrazněji. Ve zvuku Leta najdete ozvěny Blonde Redhead, Pinback nebo Yo La Tengo, ovšem řeč je opravdu jen o ozvěnách - jednou z největších výhod Leta je totiž jeho nepolapitelnost. Písničky (ano, písničky!!!) jsou na první poslech jednoduché až mělké, ale stačí více ponorů - a náhle jste uprostřed pozoruhodné spleti melodických linek, která doplňují jedna druhou, třetí, čtvrtou. Čisté motivy Indošovy kytary, jistý hlas Palmy, nenápadná gradace jednotlivých skladeb. Poetický nádech textů pak povznáší celkový dojem do roviny snění s otevřenýma očima. "Leto chápeme jako odraz slezského bytí: život, který je často pod horizontem," říkají Palma s Indošem. "Slezsko je proletářská zem a my jsme její dědicové. Leto jako přísná melancholie a vitalismus zároveň je tady proto, abychom si uvědomili, že si nesmíme nechat vzít ženy a muže, se kterýma sdílíme lože," dodávají.

Večírek u příležitosti vydání vinylu "Zbytky ozářených ploch" je na programu 7. srpna, dějištěm strahovská Sedmička. Spolu s Leto vystoupí Unkilled Worker. "Leto je hudba pro všechny páry, které mají v podvečer napilno. Stvrzujeme jen to, co je i tak naše," zvou Palma s Indošem. Máte napilno? Stavte se. Rádi vás uvidíme.


[tisková zpráva pořadatele]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama