Equilibrium - Erdentempel

19. července 2014 v 21:05 | Prdovous |  Recenze
Dnes recenzovanou kapelu snad ani není třeba nijak zvlášť představovat. Equilibrium je po více než deseti letech fungování značka tak provařená, že profláklejší je snad už jen Sabaton a spol., takže bych se notně divil, kdyby o téhle pětihlavé smečce z bavorského Starnbergu někdo neslyšel. Jen pro úplnost tedy zmíním, že Equilibrium existují někdy od roku 2001, kdy naskočili na začínající "novou vlnu" folk metalu, kterou ve velkém odstartovali notoricky známí Finntroll a se záplavou dalších (většinou ne příliš originálních) celků se jali se svojí klávesovou vichřicí dobývat Evropu. Sluší se i zmínit, že před nedávnem kapelou otřásla další velká personální změna, během které odešli sourozenci Andreas a Sandra, dva ze tří zbývajících zakládajících členů. Z původní kapely tak zbývá již jen kytarista a klávesák René Berthiaume, to je však v rámci novinky "Erdentempel" informace vcelku bezpředmětná, neboť nové tváře do její podoby neměly šanci jakkoliv zasáhnout.

Nicméně k hudbě. Myslím, že když na hned úvod řeknu, že od předchozích alb se takřka nic nezměnilo, čtenáře o nic neochudím (o překvapení tady nemůže být řeč). Fanoušci kapely již desku beztak dávno slyšeli a ti, kteří "Erdentempel" ještě ušima neprohnali s největší pravděpodobností tuší, na jakou notu Equilibrium od počátku sází. Předpokládat, že by pánové a dáma ze zajetých kolejí jakkoliv odbočili, tak může leda vzbudit leda rozpačitý úsměv. Ačkoliv jsem se předchozí desce "Rekreatur" až na videoklip k "Der ewige Sieg" vyhnul, předchozí dvě alba "Turys Fratyr" a "Sagas" jednu dobu protáčel, a byť už to bude pár let, co jsem Equilibrium prohnal sluchovody naposledy, myslím, že v porovnání s předchozí tvorbou nebude kdovíjaký problém.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ondřej Ondřej | 13. srpna 2014 v 8:58

Tak s touto recenzí nejde než nesouhlasit podle mě se tohle album řadí k jedněm z těch nejlepších co vydali a skoro každá skladba na desce byla chytlavá zábavná a prostě svá. Za mě 8/10

2 Prdovous Prdovous | E-mail | 13. srpna 2014 v 9:14

Hele, to už je názor každýho. Tvůj ti samozřejmě neberu, máš na něj svatý právo, ale když už se ta deska snaží bejt epická, tak by ve mě po nějakých patnácti, dvaceti posleších měla zanechat něco víc, než jen prázdno. Od epickýho alba očekávám, že budu mi budou vstávat chlupy na zátylku a nebudu si ho chtít přestat pouštět, jak mě to vtáhne. Tohle je pro mě jen sbírka klávesových melodií s nějakým kytarovým podmazem, a ani melodie, ani ty riffy nejsou kdovíjak slavný. Když kouknu na první dvě alba, tak i v rámci diskografie docela slabý, což jsem ostatně řekl i v tom textu :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama