close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Arch Enemy - War Eternal

8. července 2014 v 20:41 | Kaša |  Recenze
Žádná personální změna v řadách kapely obvykle nevyvolává tolika diskuzí jako výměna zpěváka či zpěvačky. Mnohdy ikonická postava je pro spousty fanoušků nenahraditelná, a kapela tak má v podstatě dvě možnosti, jak se k této změně postavit. Konzervativně, nebo tak nějak kreativně. No, prostě a jednoduše... buďto si vyhlédnou klona svého dosavadního hlavního ksichtu, nebo to pojmou jako příležitost ke změně mnohdy pevně zajetých hudebních kolejí a odhodlají se tak vydat se vstříc něčemu novému. Jako když Iron Maiden angažovali Blaze Bayleyho nebo Arch Enemy před patnácti lety Angelu Gossow na místo odchozího Johana Liivy. Záměrně jsem jako druhý příklad vybral právě tuto partu, protože při pohledu na hlavičku recenze je jasné, že jsem úvod článku nepojal tímto stylem náhodně.

"War Eternal" severských veličin Arch Enemy je v pořadí devátá studiová řadovka, což by samo o sobě nebylo ničím výjimečným, ovšem jedná se o první album po dlouhých patnácti letech, na němž nezpívá dnes už bývalá frontwomanka Angela Gossow, která se letos poměrně překvapivě stáhla do ústraní managementu kapely a přenechala své místo mladší (a taky pohlednější) pěvuli jménem Alissa White-Gluz z The Agonist. Nakolik je tato volba pro obě kapely krokem vpřed, nechám na každém z vás, za sebe ale můžu říct, že je to taková změna nezměna, které se mne z pohledu The Agonist nikterak nedotkne, protože tu kapelu sotva znám a tím sotva myslím snad dva klipy z YouTube.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hellhammer Hellhammer | 8. července 2014 v 20:51

Ty jo pěkně obsáhlá recenze :-)

,nelze nesouhlasit. Hudebně je to docela v pohodě (rozhodně víc než poslední dvě desky), největší problém AE podle mě leží v hrozně nudném zpěvu. Alissa naradila svým způsobem Angelu dokonale, necvičené uši téměř nepoznají rozdíl. Jedna linka zpěvu celou dobu..

A co Alissu vedlo od mnohem zajímavějších Agonist sem? Podle mě zájem fans, velká podia ,působení ve velké, zavedené kapele a z toho vyplývající vůně peněz po ránu :-) Těžko ji to ovšem vyčítat..

2 MF MF | E-mail | Web | 8. července 2014 v 20:59

Tak ona chtěla bejt v obou kapelách, ale zbytek The Agonist jí po vstupu do AE vyrazil... asi se nechtěli o zpěvačku dělit.

Co do zájmu, věhlasu a peněz si určitě polepší, o tom žádná, a osobně jí to, přesně jak říkáš, taky nemám za zlý, že to přijala, protože AE jsou přece jen dost populární (na poměry metalu) a taková nabídka se asi nedostává každej den. Ale co do hudební a umělecký stránky si podle mě hodně pohoršila, protože AE jsou pro mě už vyčichlá kapela, kdežto The Agonist mají (měli?) potenciál a budoucnost...

3 P. P. | 8. července 2014 v 21:19

Tohle je první česká recenze, kterou jsem na War Eternal četla. Jinde je album hodnoceno mnohem výš, nevadí.

Souhlasím s tím, že jedna z nejsilnějších a nejvydařenějších je As the pages burn - celkově na albu dost vyčnívá, přesto bych netvrdila, že je tahle deska v podstatě stejná jako ty předchozí. Ok, titulní War eternal nebo You will know my name a pár dalších jsou jak po hudební, tak po pěvecké stránce hodně podobné předchozím albům (ale u druhé zmíněné mám na mysli jen zpěv a refrény, začátek je z mého pohledu inovací u AE). Už jen to orchestrální intro je něco, co mě hned nadchlo.

The Agonist mám narozdíl od autora první recenze naposlouchané celkem dost a těžko říct, jak jim to pojede s novou zpěvačkou. Sama Allisa v rozhovorech říká, že měla v plánu být v obou kapelách, ale z The Agonist byla odejita.

4 HungryGhost HungryGhost | 8. července 2014 v 21:35

Čo sa týka Alissy tak len ,že MONEY TALKS
Čo sa týka The Agonist, tak urobili dobre, že nesuhlasili a ju tak povediac vyhodili.
Však si zoberte Alissa koncertuje s Kamelot, Arch Enemy a kedy by The Agonist nahrávali nový album, koncertovali a skúšali? Jedno by frčalo ale druhé by stagnovalo a Agonisti by sa nemohli dalej posunúť...

5 hancock hancock | E-mail | 8. července 2014 v 21:40

AE by urobili lepšie, keby namiesto výmeny iba "fyzického tela" speváčky porozmýšľali nad novou koncepciou spevu.
Neinformovaný poslucháč musí mať pocit, že to spieva chlap! Netuším, ako je možné, že im táto filozofia vydržela tak dlho.
Asi mám predsudky, no pre mňa je to nepočúvateľné, napriek dobrej muzike.

6 MF MF | E-mail | Web | 8. července 2014 v 21:43

[3]: Ještě aby to vadilo, že je to jinde hodnocený jinak :-D Mně osobně se zdá, že v současnosti většina zinů a magazínů silně nadhodnocuje... zvlášť když jde o větší média a větší kapely :)

[4]: Tak jistě, určitě máš pravdu, z pohledu zbytku The Agonist to svým způsobem pochopitelnej krok je. Ale i tak mě to osobně mrzí, že je pryč (důvody viz [2]:), protože především díky Alisse jsem tu kapelu začal poslouchat...

7 Hellhammer Hellhammer | 8. července 2014 v 23:26

Ještě jsem zapomněl na číslo, hubená 6/10.

Ad Agonist: mě sedly ty jejich prvotní počiny, bylo to zajímavé, melodické a nebylo to vlezlé. Už poslední Prisoners mě moc nebavilo. Alissa byla jejich ksicht, něco co k tomu přitáhne lidi (co si budeme povídat), stejně jako přitáhla Angela více fans k AE.

Jinak technicky mi přijde zpěv obou děvčat v pořádku, to že mě jeho konkrétní použití aktuálně moc nebaví je věc druhá. Ale sílu a dravost v hlase mají obdivuhodnou..

8 MF MF | E-mail | Web | 8. července 2014 v 23:35

Mě Prisoners ze začátku vůbec nebavilo, pamatuju si, jak jsem s tím na první poslechy strašně bojoval, ale pak jsem se do toho nějak dostal a je to podle mě pořád skvělý, i když něco trochu malinko jinýho než první dvě desky. Ale Lullabies for the Dormant Mind je jejich vrchol, o tom žádná...

Co se týče growlu obou holek, mně přijde oukej, nevadí mi. Ale další věc, co mě mrzí - strašně se mi líbí čistej zpěv Alissy... no, a přechodem k AE ho nejspíš už neuslyšíme...

9 Hellhammer Hellhammer | 9. července 2014 v 9:20

Souhlasím, u AE asi na čistej zpěv nikdy nedojde. To by totiž chtělo odvahu a přinést do tvorby něco nového a nejsem si jistý jestli kapela něco takového riskne...

AE jsou bohužel už osvědčená kapela, stojí na stejných vzorcích, vynáší to, zájem fanoušků stále je masivní a na "umělecké" vyblbnutí má Amott Spiritual Beggars..Takže jsem spíš skeptik :-(

10 Darkmoon Darkmoon | 22. září 2014 v 8:19

Ja osobne bych nezatracoval moznost, ze jeste uslysime alissin cistej zpev, prece jenom prisa do kapely, kdyz uz bylo album rozdelany... Myslim si ze na dalsim po inu dostane prostoru o mnoho vice :)

11 MF MF | E-mail | Web | 22. září 2014 v 9:59

Právěže ona se na tom albu už aktivně podílela. Jestli jsem to správně pochopil, tak se ten přestup pekl už delší dobu a na albu se podílela... na několika skladbách má autorskej podíl...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama