Červenec 2014

Klipy od Eluveitie a Wolf

31. července 2014 v 23:05 | MF |  Music News
>>> Populární švýcarští folk metalisté Eluveitie mají aktuálně těsně před vydáním své nové desky "Origins", která bude oficiálně k dostání již zítra, 1. sprna (další detaily tady). Nyní došlo k vypuštění již druhého klipu, tentokrát k písničce "The Call of the Mountains". Výsledek samozřejmě najdete o kousek níže.

Na podzim se Eluveitie opětovně objeví v České republice - 26. listopadu je bude hostit MeetFactory v Praze, kde jim budou dělat doprovod Rusové Aркона a Skálmöld z Islandu.


>>> Novým klipem do metalové videotéky přispívají taktéž švédští heavy metalisté Wolf, jejichž novinka "Devil Seed" vyjde 25. srpna (podrobnosti ve starší novince). Kapela video natáčela s Owe Lingvallem (Sabaton, Kamelot, Meshuggah), s nímž již v minulosti vyrobila klipy "Absinthe", "Voodoo" a "I Will Kill Again". Tentokrát se točilo pro song "Shark Attack":


Timo Tolkki's Avalon - Angels of the Apocalypse

31. července 2014 v 20:51 | Kaša |  Recenze
Je obrovská spousta alb, u kterých můžete bez vyslechnutí jediné ukázky alespoň obecně popsat, jak budou znít, ale pak je tady skupina alb, která můžete takto dopředu popsat téměř do nejmenšího detailu. Nenechte se zmást tvrzením, že každý umělec se snaží vytvořit si svůj jedinečný zvuk a poznávací skladatelský rukopis, který brousí klidně celý život a pak už jej pouze leští a nemá tak důvod opouštět své těžce získané pozice. Jako jo, je to sice do jisté míry pravdivé, ale ne vždy to výše uvedené omlouvá. Timo Tolkki byl jedním z těch druze jmenovaných. Jeho kytarový power metal ještě v řadách Stratovarius je žánrový pojem a základní jednotka pro měření dobrého, ale pak jako by se v něm něco zlomilo a svými odchody a následnými návraty se proměnil ve figurku, která se víc než jako muzikant hodí jako karikatura sebe sama.

Nebudu vyjmenovávat všechny držkopády, kterými si prošel na poli sólových a jiných hudebních aktivit, ale aktuální projekt Timo Tolkki's Avalon měl být jakousi sázkou na jistotu a odpovědí na Sammetovu Avantasii. Náplní měl být epický příběh, spousta hostů, velkolepé aranže, mohutné refrény a já nevím co všechno se hodí pro popsání toho, co Tolkki zamýšlel. A v tom je ten kámen úrazu. Zamýšlel. První album "The Land of New Hope" bylo diplomaticky řečeno špatné. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale až na pár výjimek byl epický pokus spíše prázdným výkřikem do tmy, kde bylo všechno nablýskané, rádoby velikášské, ale v hloubi to bylo obyčejné power metalové album se symfonickým nádechem, avšak hudebními nápady čistý průměr až podprůměr. Ovšem nejspíš se to prodávalo dobře, takže po loňském debutu je nutné kout železo, dokud je žhavé, a Tolkki tak přispěchal s novinkou "Angels of the Apocalypse", na níž platí to, co padlo v úvodu. Je to totiž jedno z těch alb, u kterých můžete úplně přesně říct, jak bude znít v celé své délce.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Khold chystají novou desku

31. července 2014 v 18:42 | MF |  Music News
Norští black metalisté Khold se po menším období útlumu aktivity, během něhož pouze narázově vystupovali živě, podle všeho opět probouzejí k životu v plné parádě. Britské vydavatelství Peaceville Records totiž do světa pustilo zprávu, že s ním Norové uzavřeli smlouvu na novou desku, jež se stane celkově šestým dlouhohrajícím počinem v jejich kariéře.

Novinka se bude jmenovat "Til endes" a vyjde 29. září (v Severní Americe o den později). Uvolněn již byl její tracklist, který samozřejmě najdete níže. Zajímavostí je, že se na albu bude nacházet i cover "Troops of Doom" od Sepultury pod názvem "Dommens arme".

Khold svou novinku nahráli v červnu letošního roku ve švédském studiu Fredman (Arch Enemy, Powerwolf, Bring Me the Horizon). Dále na podporu "Til endes" natočili i videoklip, jenž by měl být zveřejněn v dohledné době.

Za zmínku jistě stojí fakt, že zanedlouho se Khold opět ukážou v České republice - v půl druhé ráno v úvodní den festivalu (7. srpna) zahrají na Brutal Assaultu v Josefově na Metalshop Stage.

Doposud poslední deska Khold se jmenuje "Hundre år gammal" a vyšla v červnu 2008 u Tabu Recordings. Jednotliví členové se v mezičase věnovali svým dalším projektům, přičemž nejaktivnější byl v tomto ohledu bubeník Sarke, jenž se společně s Nocturnem Cultem z Darkthrone pustil do nové skupiny Sarke, s níž stihl vydat tři alba "Vorunah" (2009), "Oldarhian" (2011) a "Aruagint" (2013). Mimoto ještě se zpěvákem/kytaristou Gardem natočili novou desku "Olm og bitter" jejich druhé kapely Tulus - ta se objevila v březnu 2012.

Tracklist "Til endes":
01. Myr
02. Skogens oye
03. Ravnestrupe
04. Dommens arme
05. Til endes
06. Det dunkle dyp
07. Avund
08. Hengitt

Leto, Unkilled Worker - Praha, 7. srpna

31. července 2014 v 17:21 | MF |  Koncerty & Akce
LETO (Silver Rocket / MamaMrdaMaso)
UNKILLED WORKER (Silver Rocket)
7. srpna 2014
Praha - Klub 007 Strahov
Křest desky Leto s názvem "Zbytky ozářených ploch"

Kdepak, debutová deska Leto by se nemohla objevit na přelomu listopadu a prosince. Album "Zbytky ozářených ploch" vychází na vinylu právě TEĎ, uprostřed léta, a v osvědčené spolupráci labelů Silver Rocket a MamaMrdaMaso.

Leto tvoří dvojice Palma (zpěv, klávesy) a Indoš (kytara). Oba je možná znáte z kapely Boss a sekretářka a dalších projektů: jejich letní inkarnace ale momentálně hřeje nejvýrazněji. Ve zvuku Leta najdete ozvěny Blonde Redhead, Pinback nebo Yo La Tengo, ovšem řeč je opravdu jen o ozvěnách - jednou z největších výhod Leta je totiž jeho nepolapitelnost. Písničky (ano, písničky!!!) jsou na první poslech jednoduché až mělké, ale stačí více ponorů - a náhle jste uprostřed pozoruhodné spleti melodických linek, která doplňují jedna druhou, třetí, čtvrtou. Čisté motivy Indošovy kytary, jistý hlas Palmy, nenápadná gradace jednotlivých skladeb. Poetický nádech textů pak povznáší celkový dojem do roviny snění s otevřenýma očima. "Leto chápeme jako odraz slezského bytí: život, který je často pod horizontem," říkají Palma s Indošem. "Slezsko je proletářská zem a my jsme její dědicové. Leto jako přísná melancholie a vitalismus zároveň je tady proto, abychom si uvědomili, že si nesmíme nechat vzít ženy a muže, se kterýma sdílíme lože," dodávají.

Večírek u příležitosti vydání vinylu "Zbytky ozářených ploch" je na programu 7. srpna, dějištěm strahovská Sedmička. Spolu s Leto vystoupí Unkilled Worker. "Leto je hudba pro všechny páry, které mají v podvečer napilno. Stvrzujeme jen to, co je i tak naše," zvou Palma s Indošem. Máte napilno? Stavte se. Rádi vás uvidíme.


[tisková zpráva pořadatele]

Klipy od Astral Domine a Flyleaf

31. července 2014 v 15:08 | MF |  Music News
>>> Italští power metalisté Astral Domine do světa vypustili videoklip k songu "Holy Knights". Ten se - vcelku logicky - objevil na jejich doposud jediném vydaném nosiči, jímž je debutová deska "Arcanum Gloriae", která je k dostání od 21. ledna letošního roku. Výsledek dopadl následovně:


>>> Američané Flyleaf vydávají 16. září své čtvrté album "Between the Stars", což bude jejich první deska se současnou zpěvačkou Kristen May. Na podporu alba vzniklo video k písničce "Set Me on Fire" a najdete jej samozřejmě o kousek níže.

Flyleaf natáčení "Between the Stars" financovali pomocí crowdfundingové kampaně, která byla v jejich případě úspěšná (vybralo se 126 % stanovené částky). Kapela album natočila ve studiu v Los Angeles, kde jí byl k ruce producent Don Gilmore (Linkin Park, Bullet for My Valentine, KoRn). Na nahrávce se mimo jiné dále objeví songy jako "Magnetic", "City Kids", "Marionette", "Thread" nebo "Well of Lies".


Thanatic Eyes - The Suffering Mechanisms

31. července 2014 v 10:57 | Kaša |  Recenze
Nechci být k mladé francouzské smečce Thanatic Eyes nějak nespravedlivý a přehnaně kritický hned takhle v úvodu povídání o její debutové desce "The Suffering Mechanisms", ale tím nejzajímavějším na této kapele je pro mne fakt, že za bicími sedí místo urostlého borce, jehož bych tam dle instrumentální agrese bicích stop tipoval, mladá slečna Clémence. Možná to zní, že si dělám legraci, ale bohužel je to tak. Hudba je totiž v případě této pětice natolik obyčejná, že jsem měl hned po prvním poslechu chuť tomu nasolit čtyři body a dál se s tím nijak nezdržovat. Nakonec jsem "The Suffering Mechanisms" dal ještě chvilku času a nechal jej vyzrát, a přestože se můj názor lehce pozměnil, pocit z průměrné desky, na niž posluchač při troše snaze narazí na každém rohu, nezmizel.

Thanatic Eyes vznikli v roce 2011 v Paříži a na svém kontě si zatím nesou eponymní debutové EP "Thanatic Eyes", po němž přišlo na řadu letošní plnohodnotné album, které se kapela vydala propagovat napříč Evropou a neopomněla navštívit ani naše hlavní město. Celkem desítka songů má jednu obrovskou výhodu, díky které jsem měl chuť se k desce pravidelně vracet. Nebo jinak, věděl jsem, že kvůli recenzi to poslouchat musím a nečinilo mi to obtíže. Že bych si "The Suffering Mechanisms" vybral sám z hromady alb, to by asi nehrozilo. Zpět té výhodě. Takřka všechny skladby mají obrovský tah na branku, jenž je sice občas negován neukočírovanou stopáží, ale neděje se tak zas tak často, aby bylo nutné album úplně odstřelit. Ve výsledku si je posluchač vědom, že ačkoli to není vyložený zázrak, tak si Thanatic Eyes alespoň na nic nehrají a bez okolků si drtí ten svůj thrash metal.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dooweet]

Agressive Fest 8: Česká Lípa - vodní hrad Lipý, 26.7.2014

30. července 2014 v 20:47 | MF |  Reporty

Intro:


O severočeském městě Česká Lípa se rozhodně nedá tvrdit, že by to zrovna byla Mekka metalové muziky. Snad jediná kapela, která si vybudovala nějaké trochu slušnější jméno v rámci undergroundu, je dnes už nefungující death metalová formace Laniena Mentis; poslední dobou je poměrně slyšet o moderních Area Core a sem tam někomu může být trochu povědomé i jméno Unaffected Evolution, kteří se v roce 2010 mihli i na Brutal Assaultu. Skupin tu sice působí mnohem více, ale jde spíš o záležitosti lokálního významu.

Ani co do koncertů se nedá tvrdit, že by šlo o zrovna nejaktivnější město, ale v tomto ohledu (a už relativně dlouhodobě) tu fanoušky živí především kapela Incarnate, jež svého času v nedalekých Starých Splavech pořádala mezi místními již kultovní sešlosti Graveyard Full of Fun, kde jsem si i já osobně mnohokrát velice zodpovědně ožral držku (což bylo ještě v době, kdy jsem zastával filozofii, že jak se člověk neztříská na plech, tak to není metal... holt když je vám 16). Později se pořádání přesunulo do samotné České Lípy a došlo i na akce pod širým nebem s názvem Agressive Fest, které má pod palcem Kolouch, současný baskytarista Incarnate, a další známá postavička místní scény (dá se tomu vůbec říkat scéna?), tatér Judas, jinak také zpěvák a kytarista hardcorových Crippled Fingers a dříve i zpěvák death metalových Obscurum (o nichž jste beztak nikdy neslyšeli, protože toho za sebou moc nezanechali, nicméně já osobně jsem si i na jejich koncertech v okolí nejednou vylil tlamu).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Embrional - Annihilation 2007 + Live

30. července 2014 v 18:59 | MF |  Recenze
Embrional je polská death metalová sebranka, která v loňském roce dovršila první dekádu hoblování pořádně nasraného metalu a v letošním roce načíná druhou. Doposud tahle polská skvadra vydala jednu řadovou fošnu s názvem "Absolutely Anti-Human Behaviors" - ta se objevila na jaře roku 2012. Pokud však čekáte, že v letošním roce Embrional vydali druhou velkou fošnu a že se na ní právě teď podíváme, tak přijde jedno obrovské, nečekané a monumentální překvapení, ba dokonce přímo zvrat, vedle něhož jsou pověstné závěrečné twisty kultovní hororové série "Saw" úplné nic…

Věřte tomu nebo ne, o druhé řadovce Embrional si vážně povídat nebudeme - čistě z toho důvodu, že kapela ještě žádnou nevydala. Onen tajemný počin, který je hlavním předmětem naší dnešní recenze, se jmenuje "Annihilation 2007 + Live" a jedná se jen o kompilaci… což lze ostatně vcelku solidně odhadnout už jen dle jejího názvu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Godz ov War Productions]

The first Deathstruck EP is out

30. července 2014 v 17:33 | MF |  Music News
The first Deathstruck EP is out

The melodic death metal band from Budapest, Hungary has released its first EP.

Deathstruck rose from the ashes of the band Dead Eternity which was formed in 2006 by Peti Kulcsár. Deathstruck was born in april 2012 and since then the band has done 2 european tours in countries such as Germany, Sweden, Finland or Denmark.

In february 2014 the guys recorded 2 songs of the debut EP and now these two songs are released and available on the band's bandcamp site:

The band found its final line-up this may:
Peti Kulcsár - guitar
András Koloszár - guitar
Bendegúz "Juice" Tóth - drums
Péter Bonnyay - bass
Renátó Varga - vocals

The band will appear on November To Dismember which will be held in Bucarest, Romania for the second time.
Novembre To Dismember's official facebook event:

Contact:

[tisková zpráva kapely]

Northern Oak Unveil New Album Track Listing & Artwork

30. července 2014 v 15:46 | MF |  Music News
Northern Oak Unveil New Album Track Listing & Artwork

Northern Oak, the South Yorkshire progressive folk metallers, unveil new album details, including the track listing and artwork, for 'Of Roots And Flesh'.

Ranging from existential rage on 'The Gallows Tree', relentless doom and sorrow on 'Taken' to a desire to see the best of humanity in the title track, 'Of Roots And Flesh' rewards with a seamless blending of vocal styles and a fusion of electric and acoustic guitars, flutes, violins and even melodeons as the band take you on a musical journey through the nature of struggle.

See the full track listing for 'Of Roots And Flesh' below, which is set for release on 4th October 2014.

1) The Dark Of Midsummer
2) Marston Moor
3) Gaia
4) Nerthus
5) Isle Of Mists
6) Taken
7) Requiescant In Pace
8) The Gallows Tree
9) Bloom
10) Of Roots And Flesh
11) Only Our Names Will Remain
12) Outro

The album art, completed by Lithuanian born artist Augustinas Našlėnas, can be seen below.

Northern Oak are renowned for their ability to weave vicious black metal riffs with haunting flute folk melodies. Since the release of their 2010 album 'Monuments' the band has toured the length and breadth of the UK with their energetic live show, furthering their reputation and earning the band show time at prestigious festivals such as Bloodstock Open Air and Warhorns.

The recording of the new album was entirely funded through a Kickstarter campaign run by the band. The incredible show of support from their loyal and ever growing fan base allowed Northern Oak to record the album at Skyhammer Studios with renowned producer Chris Fielding (Primordial, Electric Wizard, Conan).

www.northernoak.co.uk
www.facebook.com/northern.oak

[tisková zpráva]

Novinka Philm vyjde v září

30. července 2014 v 12:04 | MF |  Music News
Zámořská rocková kapela Philm, v jejíchž řadách mimo jiné působí i legendární bubeník Dave Lombardo (ex-Slayer), má aktuálně na programu vydání svého druhého alba. To bude k dostání od 15. září u firmy UDR a bude se jmenovat "Fire from the Evening Sun". Obal a seznam songů se nacházejí napravo a níže, trailer na konci čllánku.

"Fire from the Evening Sun" se stane nástupcem debutového počinu "Harmonic", jenž vyšel v květnu 2012 pod značkou labelu Ipecac Records, jehož zakladatelem a vlastníkem je Mike Patton z Faith No More.

Tracklist "Fire from the Evening Sun":
01. Train
02. Fire from the Evening Sun
03. Lady of the Lake
04. Lion's Pit
05. Silver Queen
06. We Sail at Dawn
07. Omniscience
08. Fanboy
09. Luxhaven
10. Blue Dragon
11. Turn in the Sky
12. Corner Girl


Бастион - Врeмя борьбы

29. července 2014 v 21:51 | Kaňour |  Recenze
Východoevropská pagan metalová scéna se dá bez větších námitek zařadit k tomu nejzajímavějšímu, co tento žánr celosvětově skýtá. Za poslední dekádu si vybudovala svůj charakteristický zvuk i diskutabilní názorovou pověst. Za tou stojí především kapely z východní Ukrajiny, konkrétněji Doněcka a okolí, které se rády ohánějí svým dokonalým slovanským původem. Kdo ví, kde je tamějším pagan (black) metalistům v tom dnešním neklidu konec, na plnou hubu řečeno na jaké straně barikády tamější občanské války...

Teď ale k muzice, kvůli politických komentářů tu nejsme. Jestli jsem mluvil o charakteristickém zvuku východoslovansky mluvící pagan metalové scény, většině lidí se nejspíš vybaví blackovější spolky typu Темнозорь, Крода, Nokturnal Mortum a tak dále. Z těch folkověji znějících by se daly jmenovat kapely, jako dnes již profláknutá Аркона nebo méně známí Alkonost. Ruští Бастион, o kterých bude v následujících řádcích řeč, však pod kůží nemají pevně vrytou ani jednu z těchto odnoží a všemu tomu blackování, se kterým sympatizují veskrze všechny zmíněné spolky, se na svém druhém albu spíš vyhýbají.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Against PR]

Minirecenze #62

29. července 2014 v 20:08 | MF |  Minirecenze
Brody Dalle - Diploid Love (28. dubna, Caroline International License External)
alternative rock / punk rock, USA

Na sólový debut zpěvačky Brody Dalle jsem se těšil z jednoho prostého důvodu. Od dob, kdy jsem doslova žral její punkové The Distillers, už uběhla celá řada let a já ji tak nějak přestal sledovat, takže jsem pořádně ani nezaregistroval, že od rozpadu její původní kapely se pokusila vzkřísit svou kariéru v řadách Spinnerette. Ti se ale rozpadli hned po svém debutu, takže jsem byl zvědavý, jak dlouhou cestu ušla od dob, kdy věčně pod obraz řádila na pódiu s The Distillers, až k momentu, kdy se má umělecky prezentovat jakožto dvojnásobná matka (troška bulváru neuškodí - jedná se o partnerku Joshe Hommea z Queens of the Stone Age).

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Rat Race - 03:38
02. Underworld - 05:19
03. Don't Mess with Me - 03:39
04. Dressed in Dreams - 04:46
05. Carry On - 04:21
06. Meet the Foetus / Oh the Joy - 05:02
07. I Don't Need Your Love - 06:02
08. Blood in Gutters - 04:18
09. Parties for Prostitutes - 04:33

Autor: Kaša

COX - Come Here Alive (březen 2014, selfrelease)
alternative rock, Rusko

Když se řekne alternativní rock, člověk by čekal, že půjde o nějakou neotřelou a snad dokonce inovativní hudbu, jenže jak poslední dobou zjištuji, za tuhle škatulku se většinou skrývá muzika, která působí jako alternativa snad jen vůči 40 let starým rockovým klasikám. Týká se to i tvorby mladých Rusů COX, ale říká tu snad někdo, že je to automaticky špatně? Nikoli nezbytně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Come Here Alive - 03:28
02. Wind Goes in Circles - 04:59
03. Dead for Me - 04:16
04. What About Love - 04:34

Hodnocení: 6/10
Autor: Ježura
[K recenzi poskytl: GlobMetal Promotions]

Jack White - Lazaretto (10. června, Third Man Records)
blues rock / folk rock, USA

Po skvělém "Blunderbuss" Jack White v relativně krátké době přichází se svým druhým sólovým albem, na kterém jen podtrhuje to, jak nesvázaný umělec to je. Sám jsem netušil, co přesně od jeho novinky čekat, ale doufal jsem, že trochu popustí uzdu svému širokému hudebnímu záběru a natočí album rozmanité. A stalo se. Pokud někdo čekal, že po rockovějším "Blunderbuss" bude "Lazaretto" pokračovat v načrtnuté rovině, tak se zmýlil. Samozřejmě, ten jeho garážově rockový rukopis je i zde cítit poměrně silně, ale oproti minulejšku hraje větší roli americký písničkový folk rock, špetka country a blues rock.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Three Women - 03:57
02. Lazaretto - 03:39
03. Temporary Ground - 03:13
04. Would You Fight for My Love? - 04:09
05. High Ball Stepper - 03:52
06. Just One Drink - 02:36
07. Alone in My Home - 03:27
08. Entitlement - 04:07
09. That Black Bat Licorice - 03:50
10. I Think I Found the Culprit - 03:49
11. Want and Able - 02:34

Autor: Kaša

Morbo - Addiction to Musickal Dissection (16. dubna, Memento Mori)
death metal, Itálie

Po světě běhá asi tak miliarda death metalových sebranek a Morbo jsou dalšími z toho obrovského zástupu. Tihle Římané měli až doposud na kontě pouze jeden demosnímek "Eternal City of the Dead", který je aktuálně starý čtyři roky, ale letos se dohrabali k prvnímu dlouhohrajícímu zářezu, jehož název zní "Addiction to Musickal Dissection".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Abominangel (Let Them Stink of Fear) - 03:34
02. Decomposmopolitan - 03:54
03. Pagan Seducer - 03:42
04. Dawn of the Dying Living - 04:05
05. Kaleidoscopic Incubus - 03:46
06. Rending the Ephemeral Veil - 05:08
07. As Sharp as the Blade of Blasphemy - 03:24
08. Anesthesia Awareness - 04:02

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Transcending Obscurity PR]

Thermit - Encephalopathy (8. září 2013, selfrelease)
thrash metal, Polsko

Nedlouho po Deathinition se mi dostala do ruky další polská thrashová záležitost, a jestliže minule jsem převážně chválil, dnes budu muset bohužel postupovat opačným směrem. Thermit hrají thrash metal, a to tak nějak přesně podle učebnice. Jejich první EP vydané po několika letech společného působení v kapele, která je podle záznamů prvním "veřejným" stanovištěm všech zúčastněných hudebníků, nese nevyslovitelný název "Encephalopathy". Pro zvídavé mohu doplnit, že slovíčko "Encephalopathy" je používáno jako souhrnné označení pro nejčastěji trvalá zranění mozku. Nacházím zde jistou spojitost, jelikož zranění mozku je nejspíše důvod, proč se kapela rozhodla angažovat pána jménem Trzeszcz (když už jsme u těch nevyslovitelných jmen…) na pozici vokalisty. Všechna instrumentální zručnost stranou, to, co Trzeszcz (řekněte to třikrát rychle za sebou) předvádí, je zrůdnost, za kterou by měl být v Haagu souzen za zločiny proti lidskosti. Ještě by se ho dalo poslouchat ve chvílích, kdy se snaží řvát (kde stejně jako v případě Deathinition připomenu Radka Škarohlída z Hentai Corporation), ale když se rozhodne nasadit vysoký jekot po vzoru Roba Halforda a kapela mu přenechá veškerý prostor tím, že doslova přestane hrát, je zle.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Zombie Lover - 06:38
02. Now You See - 06:00
03. Second - 04:43
04. Other Man - 04:06
05. Holy Bomb - 04:56
06. Thermitallica - 10:28

Autor: Zajus
[K recenzi poskytl: VladPRomotion]

Winterfylleth informují o novince

29. července 2014 v 19:00 | MF |  Music News
Britští black metalisté Winterfylleth odhalili kompletní deatily o svém nadcházejícím čtvrtém albu. To se bude jmenovat "The Divination of Antiquity" a nakonec vyjde 6. října ve Velké Británii a o den později ve zbytku světa pod hlavičkou Candlelight Records. Na obálku a tracklist se můžete podívat okolo tohoto textu.

"The Divination of Antiquity" se stane následovníkem desky "The Threnody of Triumph" ze září 2012, přičemž i zde se o vydání postarali Candlelight Records. Pouze vinylová edice se objevila pod křídly Back on Black Records jako 2LP v bílé barvě.

Úplně posledním vydaným počinem Winterfylleth je split "Thousands of Moons Ago / The Gates", na němž se Britové podíleli s ukrajinskými Drudkh. Obě kapely sem přispěly covery od jiných interpretů - Winterfylleth předělali skladbu od Hate Forest, Drudkh zase dodali vlastní verze písniček od Hefeystos, Unclean a Sacrilegium. Split vyšel u Season of Mist jako 12'' LP v modré barvě v limitaci 666 kopií.

Tracklist "The Divination of Antiquity":
01. The Divination of Antiquity
02. Whisper of the Elements
03. Warrior Herd
04. A Careworn Heart
05. Foundations of Ash
06. The World Ahead
07. Over Borderlands
08. Forsaken in Stone
09. Pariah's Path

Psy-High 2014

29. července 2014 v 18:09 | MF |  Koncerty & Akce
Předposlední víkend v srpnu lom u sv. Josefa v podkrkonošských Hořicích rozezní úctyhodně narvaný česko-moravsko-slezsko-zahraniční line-up, nesoucí se v duchu změněných stavů vědomí a (nejen!) kytarových riffů. Druhý ročník Psy-High nabídne bezmála dvojnásobek všeho, co přinesl minulý ročník pořádaný v lomu Jarov u Berouna.

Kdo by nevěděl, Psy-High jsou třídenní oslavy psychedelické kultury (psyche=mysl, delos=manifestující) a principů Do It Yourself.

Co tyhle ušlechtilé abstrakce znamenají v praxi? Mladí pražští promotéři /-\ (aka sdbs) se rozhodli udělat si další festival po svém (stejně jako to dělají poslední 4 roky). To v jejich případě znamená pojmout událost jako samostatnou formu umění a soustředit se tak na každý detail za účelem hlubší a širší zkušenosti.
Pořád jsem málo specifický? OK - znamená to pestrou dramaturgii toho nejlepšího, co šlo nacpat do dvou dnů a únosného rozpočtu, zasazenou do bezkonkurenční přírodní scenérie, oživlé mimo jiné i přednáškami, workshopy, příjemně komorního počtu lidí, obohacené o nespočet uměleckých instalací, chill-outů a oblaka familiérně nasládlého dýmu.

Hudebně? 30 kapel ze zhruba 20 žánrů na dvou pódiích. Ze zahraničí přijedou především u nás oblíbení Švýcaři Zatokrev, dvojice kapel z Polska: Weedpecker zastupují pěkně grungem ozvláštněný stoner rock, Sunnata předvádí drtivý psych-sludge. Z Německa dorazí nádherně divní prog-psycheři Turbine Stollprona, začínající instrumentální postmetaloví psychonauti Dysis, klasičtí 70s retro stoneři Limestone Whale a nefalšovaný multi-instrumentální ambient z Vídně Bird People. České pecky poslední doby, jako jsou NodNod (s čerstvou deskou) nebo Tomáš Palucha doplní ověřené legendy jako Děti Deště nebo Zkouška Sirén.
Hlouběji v králičí díře čeká několik méně známých a často nedoceněných nadějí z celé republiky - namátkou Bullfrog z Prostějova, Social Party z Bruntálu, Enten og Eller, Saiga nebo třeba The Tower - v téhle kategorii toho je až až. No a důležitou třešní na dortu jsou všemožné deviace jako dark ambientní Les, zajímavé vystoupení určitě bude DJ L00k (který hraje klasický psy-trance / goa v doprovodu několika živých bubeníků) nebo satirické pop duo Debbi Love. No zkrátka - spousta zábavy za přijatelný peníz.
Pokud by snad někdo neměl ani ten přijatelný peníz, organizátoři se dušovali, že uveřejní asi 20 šifer, které vás za drobnou intelektuální investici zavedou ke skrytým vstupům na festival zadarmo (aneb praktický geocaching). Další možnost je nabídnout se jako dobrovolník, a to přes email pomoc@sdbs.cz.

Jestli jsem alespoň zvířil vaši pozornost, tak rovnou navštivte nový web Psy-High a určitě zvažte i koupi limitovaných předprodejních balíčků s vkusnými, ručně vyrobenými (jak jinak) předměty. Skvělá možnost, jak podpořit festival a dostat za to super věci.
Doufám, že se na Psy-High uvidíme, protože podle toho, jak to zatím vypadá, budete jinak zatraceně litovat.

Last.FM event
FB event
FB community

[tisková zpráva pořadatele]


Split Thaw a Echoes of Yul za dveřmi

29. července 2014 v 16:59 | MF |  Music News
4. srpna vyjde u firmy Instant Classic nový split dvou polských kapel - na jedné straně se objeví Thaw, kteří hrají kombinaci black metalu, noisu a ambientu, a na straně druhé drone/doom metaloví kolegové Echoes of Yul. Počin vyjde jako download a digipack CD ve striktní limitaci 200 kopií.

Thaw na nosič přispějí skladbou "Earth Grounded", Echoes of Yul zase kompozicí "Asemic". Celková hrací doba bude dosahovat téměř 40 minut. Obě písně už byly uvolněny k poslechu na Soundcloudu - song od Thaw tady a od Echoes of Yul zase tady.

Thaw doposud vydali jednu bezejmennou řadovou desku, jež je k dostání od května loňského roku jako digipack CD pod značkou Avantgarde Music. V režii Instant Classic existuje ještě polská verze (opět digipack CD) a kazetové vydání. Letos v lednu pak vyšla reedice na vinylu v kooperaci Third Eye Temple a Godz of War Productions - 100 kusů na průhledném modrém LP a 250 kusů na černém LP. Thaw v současné době nahrávají své druhé dlouhohrající album.

Poslední deskou Echoes of Yul je "Cold Ground" z ledna loňského roku - i tato nahrávka shodou okolností vyšla jako digipack CD u Avantgarde Music. Mimo něj byl k dispozici ještě box v limitaci 50 kopií. Letos v lednu pak Echoes of Yul vydali ještě EP "Tether".

Tracklist:
01. Thaw - Earth Grounded
02. Echoes of Yul - Asemic

Obituary pojmenovali novinku

29. července 2014 v 12:45 | MF |  Music News
Bubeník Donald Tardy v rozhovoru pro italský blog Metal Skunk prozradil, jak se bude jmenovat očekávaná nová deska death metalové legendy Obituary - "Inked in Blood". Novinka by se podle všeho měla objevit v říjnu pod značkou Relapse Records.

Vlastní album je nahrané již od dubna letošního roku, mixování pak proběhlo v červnu. Obituary počin natáčeli na vlastní pěst v době, kdy nebyli upsáni žádné firmě - všechny výdaje byly hrazeny z crowdfundingové kampaně. Kapela si vytyčila za cíl vybrat $10 000, ale fanoušci nakonec přispěli více jak $60 000.

Obituary ohledně novinky prohlásili: "Nevíme, jak to vysvětlit, ale opravdu se nám s tímhle albem podařilo uhodit 'metalový hřebík' na hlavičku. Nový materiál jsme psali a pracovali na něm téměř tři roky a nemůžeme být víc nadšení z toho, jak se ty songy vyvinuly. Vypadá to, že jsou nám a téhle desce všechny hvězdy nakloněny, od písniček přes produkci až k celkovému pocitu z nahrávky, kapela je pevnější než kdykoliv předtím."

Za zmínku jistě stojí i fakt, že již brzy se Obituary opět vrátí do České republiky - na jejich vystoupení se mohou těšit návštěvníci festivalu Brutal Assault, který se odehraje ve dnech 6. - 9. srpna ve vojenské pevnosti Josefov. Kromě Obituary se zde dále představí například Slayer, Children of Bodom, Amon Amarth nebo Venom.

Doposud nepojmenovaná novinka Obituary naváže na placku "Darkest Day", jež vyšla v červnu 2009 pod hlavičkou Candlelight Records.

Poslední album DISSOLVING OF PRODIGY vyjde 6. srpna pod Pařátem i na vinylu

28. července 2014 v 23:16 | MF |  Music News
Severomoravští DISSOLVING OF PRODIGY na začátku roku 2013 oficiálně ukončili dlouholetou koncertní činnost, první podzimní den loňského roku nedobrovolně odešel ze světa pozemského její frontman, což znamenalo definitivní zánik kapely. Přesněji konec možným dalším nahrávkám, jejíchž vznik Fusaty nevylučoval. Odkaz doommetalových DISSOLVING OF PRODIGY však zůstává a Pařát se rozhodnul ho každý rok v létě připomínat prostřednictvím vinylového vydání.

Nastal čas pro "Štvanici", poslední album DISSOLVING OF PRODIGY z roku 2008, které tak poprvé vychází na LP. Z jeho poslechu opravdu mrazí. Až s odstupem let si člověk uvědomil, že část skladeb na desce si Fusaty napsal na vlastní pohřeb…
Zvuk nebyl nijak upravován, je stejný jako na CD. Vzhledem k plánovanému vydání všech nahrávek DISSOLVING OF PRODIGY na vinylech, na "Štvanici" nenajdete bonusové songy. Je jich celkově málo, tak byly pošetřeny do dalších let.

LP "Štvanice" vychází v limitované verzi pouhých 200 ks a poprvé bude k dostání od 6. srpna na Brutal Assaultu ve stánku Pařátu. Jedná se o černý vinyl vsunutý do potištěné tvrděpapírové kapsy a ta vsunutá do tvrdého obalu.
Objednávat můžete také na www.paratshop.cz

[tisková zpráva vydavatele]

Crowbar - Symmetry in Black

28. července 2014 v 20:50 | Prdovous |  Recenze
První polovina roku byla na bahnitý sludge metal opravdu bohatá. Vedle harcovníků Eyehategod, kteří se po 14 letech vytasili s další řadovkou se, projevila i elitní supergrupa Down s novým ípkem, respektive druhou částí loni načaté desky. Neměl bych opominout ani nováčky Jagged Vision, kteří se na začátku roku vytasili s podařeným debutem. A aby byl tenhle výčet kompletní, zakončím jej u Crowbar, dalšího zástupce sludge metalových fotrů, kteří na začátku devadesátek začali drhnout hutně podladěné riffy a zařadili se po bok takových jmen, jako jsou Neurosis nebo Melvins, jen s tím rozdílem, že do vší té hutnosti přilili kus energie a svižnější rytmiky.

Popravdě jsem docela rád, že tahle smečka na přelomu tisíciletí zvolnila a nesype do lidí alba s takovou frekvencí jako během devadesátek. Kromě toho, že jsem líná prdel zpětně naposlouchávat obsáhlé diskografie od A do Z, člověk může získat jistotu, že to bude stát za to už jen tím, že to je nové album po delší době a nikoliv dvakrát do roka. Jasně, výjimky se najdou všude (zdravím Umbrtku), ale osobně mi jsou bližší delší časové úseky mezi jednotlivými alby. "Symmetry in Black" tak přišlo tři roky po svém předchůdci "Sever the Wicked Hand", a jak dopadlo, na to by vám měly odpovědět následující řádky.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Eastern Front vydávají druhou desku

28. července 2014 v 18:00 | MF |  Music News
Britší black metalisté Eastern Front vydávají právě dnes, 28. července, svou druhou dlouhohrající desku. Ta se jmenuje "Descent into Genocide" a její obal a tracklist najdete klasicky okolo textu. O vydání se postarali Candlelight Records.

Na úplném konci článku si můžete pustit lyric video k songu "Retribution Sky". Mimoto je již v oběhu také singl "Blitzfreeze" - k dispozici je na iTunes.

"Descent into Genocide" vychází i jako luxusní box set v limitaci pouhých 50 kopií. V něm se nachází samotné album na CD, triko, nášivka, připínáček, růženec, kus provazu, který kapela použila při focení aktuálních promo fotek, a v neposlední řadě pohlednice podepsaná celou kapelou a ručně číslovaný certifikát. Tato edice byla kompletně vyprodána již v rámci předobjednávek; veškeré přítomné propriety nebudou k dispozici nikde jinde. Zajímavostí je, že 10 % částky z prodeje těchto boxů bude věnováno na charitu Help for Heroes, která pomáhá britským vojákům zraněným během služby.

Produkce "Descent into Genocide" se ujal Daniel Biggin (Lock Up, Pentagram Chile, Criminal). Jako host se představí zpěvák Zingultus z Endstille.

"Descent into Genocide" bude navazovat na debutovou placku "Blood on Snow" z roku 2010.

Tracklist "Descent into Genocide":
01. Retribution Sky
02. The Hanging of Faith
03. Blitzfreeze
04. Katyn Forest
5. Descent into Genocide
06. Die Reise in den Tod Pt.1
07. Ghouls of Leningrad
08. In Memory of the Fallen


Ophis: detaily o čtvrtém albu

28. července 2014 v 15:35 | MF |  Music News
Němečtí death/doom metalisté Ophis odhalili kompletní informace o svém nadcházejícím třetím řadovém počinu. Ten se bude jmenovat "Abhorrence in Opulence" a vyjde 5. září pod značkou firmy Cyclone Empire jako digipack CD a 2LP. Obal novinky se nachází napravo a tracklist o kousek níže. Trailer na desku si můžete pustit na YouTube.

"Abhorrence in Opulence" se stane následovníkem počinu "Withered Shades", jenž vyšel v červnu 2010 na CD u ruské firmy Solitude Productions, která se specializuje na vydávání doom metalu.

Tracklist "Abhorrence in Opulence":
01. Disquisition of the Burning
02. Among the Falling Stones
03. A Waltz Perverse
04. Somnolent Despondency
05. Resurrectum

Hollywood Heads - Hollywood Heads

28. července 2014 v 11:46 | Kaša |  Recenze
Příběh ruských rockerů Hollywood Heads vlastně není ničím zvláštní. Psát se začal v roce 2011, kdy se dali dohromady bubeník Dan Mark a basák Yeti. Tedy, ne, že by se hned zformovala kapela výše uvedeného jména s pevnou sestavou, ale takový ten pomyslný základ nutný pro věci nadcházející byl položen. Dva roky se pánové potýkali s personálními problémy a nestabilní sestavou, ovšem příchod kytaristy Foxe a zpěváka Gine Kinga to změnil a v loňském roce tak vzniklo uskupení pod jménem Hollywood Heads, které nám do redakce poslalo své debutové EP "Hollywood Heads".

Víte, já mám rád rockovou hudbu a je mi jedno, jestli se jedná o kaskádovitě stavěný prog rock, nebo přímočarý stadiónový rock s velkými refrény. No dobře, kecám. Prog rock mám radši, ale když mě to baví, tak mě to prostě baví. Bez ohledu na to, do jaké škatulky hudba spadá. Totéž platí i pro "Hollywood Heads", což je sice úplně obyčejný rock, který si s ničím neláme hlavu, ale upřímně řečeno, poslouchat se to dá úplně bez problému. Co však tohle EP místy solidně pohřbívá, je zpěvák Gine King, jehož hlas je mi v některých pasážích až vyloženě protivný. Netvrdím, že se nedá vydržet v celé délce trvání "Hollywood Heads", protože v zemitějších pasážích "Game" je v pohodě a taková přirozená agresivita mu sluší, ale někde zase při poslechu zatínám pravačku a doufám, že se objeví na dostřel, protože tím svým odporným halekáním vyloženě kazí slušný song ("Aerogrill").

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: GlobMetal Promotions]

Vader - Tibi et Igni

27. července 2014 v 20:42 | Kaša |  Recenze
Když se řekne Polsko a metalová hudba, jsem si jist, že vám okamžitě naskočí na jazyk trojice death metalových veličin, jež si na tamní scéně utvořily takový nepřekonatelný triumvirát kapel, které mezi sebe jen stěží pustí další jméno. Mám tím na mysli samozřejmě Behemoth, Hate a Vader. Právě posledně jmenovaní platí za jméno nejslovutnější, protože loni oslavili jubilejních 30 let na scéně, a když se člověk pohlédne za desítkou studiových alb, které "Tibi et Igni" předcházejí, tak vlastně ani nemůže narazit na vyloženě špatný počin a parta kolem základního stavebního kamene Vader, Piotra Wiwczareka, i letos potvrzuje, že je stále při síle.

Navázat na minulé "Welcome to the Morbid Reich" nebylo jednoduché, protože i když to byl počin v rámci diskografie relativně klasický a na jistotu sázející, tak to bylo mimořádně šlapavé album, které nemělo hluchých míst a potvrzovalo pozici Vader jakožto mistrů svého řemesla. Na klasické studiové zářezy sice Vader už nemají, ale přesto mají jejich aktuální alba stále co říct a jinak tomu není ani u "Tibi et Igni", jehož titul by se dal volně přeložit jako "Tobě a ohni". Ten oheň, peklo a žár je pak, zdá se, ústředním motivem alba, protože už jen fantastický obal Joea Petagna (Motörhead, Pink Floyd a zástupy dalších) spolu s lyrickým námětem několika skladeb je jasnou deklarací toho, kam Vader tentokrát míří.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky u Licht erlischt...

27. července 2014 v 19:10 | MF |  Music News
Jednočlenný black/funeral doom metalový projekt Licht erlischt... z Německa na letošní rok ohlásil vydání své třetí dlouhohrající desky. Novinka ponese název "To Take Up the Cross" a objevit by se měla na podzim.

Niklas, onen jediný člen skupiny, o novém materiálu říká, že je "někde mezi impozantními díly Primordial, Warning (UK) a klasickými funeral doom metalovými formacemi a obsahuje různorodé (čisté) vokální styly". Na "To Take Up the Cross" se bude nacházet celkem sedm skladeb.

Další velkou novinkou u Licht erlischt... je to, že v brzké době dojde ke změně jména projektu. Logo ovšem zůstane stále stejné. Nový název skupiny ještě nebyl prozrazen - bližší detaily by se měly objevit v průběhu nadcházejících měsíců.

Projekt Licht erlischt... doposud vydal dva řadové počiny - "The Narrow Path" (2009) a "...and Below, the Retrograde Disciples" (2012).

Frontman Disarmonia Mundi startuje nový projekt

27. července 2014 v 17:07 | MF |  Music News
Italský muzikant Claudio Ravinale, který je známý především jako zpěvák melodic death metalové kapely Disarmonia Mundi, se pustil do nového projektu. Ten byl pojmenován The Silverblack a jeho muzika se ponese v duchu industrial metalu. Uvolněn byl už první singl "Chimera", který si můžete pustit na konci novinky.

Kromě Claudia Ravinaleho se v sestavě objevuje ještě multiinstrumentalista Alessio Neroargento (oba se už znají z dalšího melodic death metalového projektu The Stranded, s nímž v roce 2012 vydali album "Survivalism Boulevard") a další multiinstrumentalista Zombie Sam (ten se jinak věnuje tvorbě soundtracků a alternative/industrial metalové skupině Hallowtide).

Zmiňovaný singl "Chimera" má posloužit hlavně jako ochutnávka na chystaný dlouhohrající debut "The Silverblack", jenž by měl vyjít někdy na podzim nebo v zimě. Více informací o něm však doposud není známo.

Co se týče samotných Disarmonia Mundi, ti již před dvěma lety ohlásili, že se pustili do příprav pátého velkého alba, které se stane následovníkem "The Isolation Game" z roku 2009. Od té doby se však žádné další novinky ohledně nového materiálu neobjevily.