Výměna zpěváků u Exodus

10. června 2014 v 12:12 | MF |  Music News
Možná trochu nečekané zprávy přicházejí z tábora thrash metalových veteránů Exodus ze Spojených států amerických. Kapelu totiž opouští její dosavadní zpěvák Rob Dukes (dále Generation Kill; na fotce v popředí). Na jeho místo však nenastupuje nikdo jiný než navrátilec Steve "Zetro" Souza (Hatriot, Dublin Death Patrol, Tenet).

Kytarista Gary Holt, hlavní postava Exodus, se k výměně vyjádřil následovně: "Jako kapela jsme museli udělat velmi těžké rozhodnutí a rozejít se s Robem Dukesem. Máme jej rádi a má náš obdiv a nejhlubší vděk za tvrdou práci, kterou do toho vložil a odvedl na několika zabijáckých nahrávkách. Nyní jsme ale Tom [Hunting, bicí], Lee [Altus, kytara], Jack [Gibson, baskytara] a já byli přesvědčeni, že změna je nezbytná, a jednomyslně jsme se rozhodli přivítat Stevea Souzu zpátky v sestavě!"

Steve "Zetro" Souza, který ani po vstupu do Exodus neopustí svůj současný projekt Hatriot a bude nadále pokračovat v obou skupinách, prohlásil toto: "Strávil jsem s Exodus velkou část svého života. Proudí ve mně jejich krev, a i když jsem posledních deset let v kapele nebyl, tu chemii prostě nevymažete. Jsem nadšený!"

Steve Souza poprvé v Exodus působil v letech 1986-1992 a v tomto období s nimi nazpíval desky "Pleasures of the Flesh" (1987), "Fabulous Disaster" (1989), "Impact Is Imminent" (1990) a "Force of Habit" (1992). Posléze se zde objevil ještě v letech 2002-2004 a podílel se na albu "Tempo of the Damned" (2004), které měl původně nazpívat zesnulý Paul Baloff.

Rob Dukes do Exodus nastoupil v roce 2005 právě jako nahrádník za Souzu. Se skupinou natočil celkem tři alba - "Shovel Headed Kill Machine" (2005), "The Atrocity Exhibition: Exhibit A" (2007) a "Exhibit B: The Human Condition" (2010). Dukes ke svému odchodu vydal následující prohlášení:

"Jsem za posledních devět let vděčný. Zažil jsem koncertování a hraní hudby po celém světě. Byl jen obyčejný chlápek a dostal jsem šanci stát v čele legendární kapely, aniž bych měl předchozí zkušenosti se zpěvem. Neměl jsem žádnou představu, co bych měl dělat, a zjišťoval jsem to až za pochodu. Zažil jsem vytváření desek. Byla to skvělá kapitola mého života. Jsem zklamaný, že to skončilo, ale mám další kapelu, Generation Kill, takže se teď budu soustředit na ni a budu pokračovat ve stavbě hot rodů [automobil s velkými motory upravenými pro co nejvyšší rychlost na rovných tratích - pozn. redakce] a postavím auto, abych mohl závodit v Baja 1000 [automobilový závod v Mexiku]."

Exodus v současné době připravují zbrusu novou dlouhohrající desku, celkově desátou v jejich kariéře. Její nahrávání začalo v březnu letošního roku. Produkce se opětovně ujal Andy Sneap (Accept, Megadeth, Arch Enemy, Testament), s nímž Exodus spolupracovali na všech čtyřech deskách nové éry po svém comebacku v roce 2001.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama