Minirecenze #57

23. června 2014 v 22:22 | MF |  Minirecenze
Árstíðir Lífsins - Þættir úr sǫgu norðrs (21. března, Ván Records)
black / folk metal, international

Na jméno mezinárodního projektu Árstíðir Lífsins, v němž se potkávají muzikanti z Islandu a Německa (například členové Helrunar, Carpe Noctem, Dämmerfarben, v sestavě se ale vyskytuje i majitel Ván Records), jsem poprvé narazil s vydáním debutové desky "Jötunheima dolgferð" v roce 2010, ale tak nějak jsem tomu sotva věnoval letmý poslech a z nedostatku času jsem se do nahrávky úplně neponořil, až jsem na ni postupně zapomněl. Podobná situace se ovšem opakovala i v případě druhého alba "Vápna lækjar eldr" (2012) a splitu "Fragments - A Mythological Excavation" (2013) s Helrunar - i když jsem to vždy plánoval, protože jsem cítil, že mě hudba Árstíðir Lífsins bude bavit, nějak jsem si k poslechu nenašel čas.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Þórsdrápa I - 06:36
02. Þórsdrápa II - 07:27
03. Hrafns þáttr réttláta - 08:52

Autor: Kaňour

Brutal Blues - Brutal Blues (22. května, Selfmadegod Records)
grindcore, Norsko

Ačkoliv mají tito Norové v názvu slovíčko "Blues", příliš bluesu od jejich tvorby nečekejte. Naopak to druhé slovo v jejich jméně - tedy "Brutal" - je pro tuhle muziku víc než příznačné. Brutal Blues totiž na své bezejmenném debutovém minialbu opravdu předvádí neřízenou brutalitu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Skjold - 01:42
02. Rett - 01:52
03. Stafett - 03:39
04. Medalje - 02:43
05. Tradisjon - 02:17
06. Alminneleg utsegn - 03:01

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Selfmadegod Records]

Fire! Orchestra - Enter! (26. května, Rune Grammofon)
experimental big band, Švédsko

Pamatuji si jako by to bylo včera, když před rokem vyšel debut "Exit!" projektu Fire! Orchestra. Dvě rozsáhlé skladby mučící posluchače nekonečným jazzovým experimentem mě ve své době hodně chytily, o čemž svědčí i vysoké hodnocení (9/10), které jsem tenkrát kapele udělil. Rok po "Exit!" vychází jeho nástupce "Enter!", který jen s malými změnami jde ve šlépějích svého předchůdce. Funguje recept Fire! Orchestra i podruhé?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Enter! Part One - 19:27
02. Enter! Part Two - 32:12

Autor: Zajus

Khaøs - After the Silence (14. července, MRR Records)
rock, Švýcarsko / USA

Khaøs nejsou žádní veteráni. Jedná se o partu čtyř chlapů, kteří pocházejí z Curychu a New Yorku a dva roky nazpět se rozhodli, že spolu chtějí hrát rock. Jejich diskografie od té doby stihla nabobtnat na velikost celé jedné položky, kterou je EP "Rising" z podzimu téhož roku, a singl "After the Silence" je příslibem řadového debutu, který si najde cestu k lidem snad někdy v dohledné době. Máme se na co těšit?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. After the Silence - 05:26

Autor: Ježura
[K recenzi poskytl: Future PR]

Slagbjørn - Mørkt og Jævlig (18. března, Darker Than Black Records)
black metal, Norsko

V minirecenzích není moc místa, takže je lepší ho neztrácet historií kapely, ale u Slagbjørn udělám výjimku. Norové vydali svůj první nosič (split s Forhatt) v únoru 2012, ale v červnu začal být jejich hlavní skladatel Vanskjebne nezvěstný, načež v září zbytek kapely ukončil činnost. V listopadu téhož roku pak bylo nalezeno Vanskjebneho mrtvé tělo (příčina smrti je veřejnosti neznámá, podle všeho však bez cizího přičinění) a o měsíc později Slagbjørn odehráli svůj první a také poslední koncert jako vzpomínku na bývalého spoluhráče. Někdy v mezičase pak také byla ohlášena posmrtná debutová deska "Mørkt og Jævlig"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Oceans of Sorrow - 05:16
02. Slagbjørn - 05:01
03. Der er ingen Gud - 04:28
04. Vanskjebne - 06:04
05. Dauen - 07:56

Autor: MF
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama