Konec Mnemic? Možná ano...

27. června 2014 v 19:20 | MF |  Music News
V táboře dánských moderních metalistů Mnemic se toho poslední dobou moc nedělo, aktuální deska "Mnemesis" vyšla v červnu 2012 a poslední měsíce kapela ani nekoncertovala. Nyní se kytarista Mircea Gabriel Eftemie, poslední zakládající člen v sestavě, ozval s obsáhlou zprávou, v níž hovoří o tom, že budoucnost Mnemic je dost nejistá:

"Od poslední zprávy uběhlo už šest měsíců, za což se musím pokorně omluvit. Vzhledem k tomu, že jsem poslední zakládající člen Mnemic, cítím zodpovědnost a konečně i správný čas prolomit ticho a vnést trochu světla do současné situace a vyhlídek kapely. Jsem si jistý, že každý, kdo sledoval naše počínání, poslouchal naši muziku nebo měl k Mnemic nějaký vztah, se již začal ptát, co se děje.

Hlavním důvodem této zprávy je to, že kamkoliv jsem šel, lidé se mě ptali: 'Kdy budete zase hrát živě? Kdy vyjde nové album? Co se s kapelou děje? Proč to ticho? Žádné novinky?'

Inu, menší úvod... Když jsme skupinu začali, byli jsme ovlivněni třemi velkými umělci, Meshuggah, Fear Factory a Strapping Young Lad (plus vším ostatním, čeho se Devin dotkl). Měli jsme společnou uměleckou vizi ohledně zvuku a podoby a měli při skládání společný cíl. Byli jsme všichni schopni komunikovat na stejné vlně a také přispět naším vlastním pohledem k širší vizi. Naštěstí a bohudík jsme nakonec začali vydávat alba u velkého labelu, koncertovali na 4-5 kontinentech, dokonce jsem hráli a spřátelili jsme se s kapelami, které nás ovlivnily, a hej, dokonce i Metallica nás pozvala! To je něco, o čem většina skupin dnes jenom sní - měli jsme kurevské štěstí. Faktem je, že se lidé a situace mění, prošli jsme mnoha změnami sestavy a nebyli jsme schopni získat z hudby dostatečný příjem a bojovali o přežití, díky čemuž se ta vize změnila.

Nikdy nebudu kreativně na mizině, ale i můj osobní vkus v hudbě se během těch let změnil. Nezajímá mě brilantní čistá produkce a djentové polyrytmické riffování na jednu strunu dochucené melodickými refrény. Psal jsem tenhle typ muziky víc jak dekádu, a abych to řekl jednoduše, už mě to prostě nebaví. Abych byl upřímný, fakt nemám rád djent, protože jakkoliv jsou tu talentovaní muzikanti a kapely, nikdo nedokáže napsat dobrou písničku a všichni znějí stejně - alespoň pro mě. Jsem si také opravdu jistý tím, že jsme jako skupina (nebo hudebníci) poklesli, když nás někdo považuje za součást djentového žánru.

Tím pádem všem, koho jsem potkal a kdo se mě ptal, nebo koho to zajímá, můžu říct, že neplánujeme žádné koncerty, žádnou novou hudbu, neděláme na žádném albu. Proč? Protože už nemáme žádnou uměleckou vizi, moje srdce už tahle muzika nezajímá. Toužím po syrové síle, jednoduchosti a dobrých skladbách. To je také důvod, proč se mi daří v nové formaci Blood Eagle - mrkněte se na to, je to death metal a nezní to jako nic od Mnemic.

Tohle je dynamický svět a změna je jediná konstanta, kdo nepokračuje ve vývoji nebo se neodlišuje, je venku ze hry. Jinými slovy, stejně tak jsou i Mnemic, takže tím pádem je tohle buď pauza nebo rozpad. Jen čas ukáže, jestli se někdy dáme zase dohromady se starou nebo novou sestavou a zase budeme dělat hudbu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MF MF | E-mail | Web | 27. června 2014 v 19:26 | Reagovat

To mi přijde divný... jako chápu, že už do toho třeba nemá chuť, ale zase mi přijde pozoruhodný, že teďka píše, že nesnáší nějaký věci, ale přitom to je přesně, to co se svojí kapelou celý roky dělal... Každopádně, Mnemicu není žádná velká škoda, osobně mě nikdy moc nebavili a minimálně poslední dvě desky už stály za totální vyližprdel... jestli ho to nebavilo už tehdy, tak je to na nich teda znát :-D

2 DGRTBGM DGRTBGM | 27. června 2014 v 20:08 | Reagovat

Spíš se mi líbí, jak si na konci udělal pěknou reklamu 8-O

3 DGRTBGM DGRTBGM | 27. června 2014 v 20:09 | Reagovat

Jo a mimochodem, bude už recenze na nový Mastodon? Pořád na ni čekám :-|

4 MF MF | E-mail | Web | 27. června 2014 v 20:19 | Reagovat

Jo jo, recenze na Mastodon bude určitě :) Začátkem července... snad :-D

5 FPS FPS | 28. června 2014 v 12:46 | Reagovat

Správná volba - po excelentním Passengeru už to stálo za prd. Hlavy je nutno třeba vyčistit. Jsem rád, že kapela nejede jen ze setrvačníku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama