Červen 2014

Fleshdoll - Feeding the Pigs

17. června 2014 v 21:42 | nK_! |  Recenze
Brutal death metalová sebranka jménem Fleshdoll pochází z hlubin slunné Francie a na kontě má zatím tři řadová alba, z nichž si dnes budeme vyprávět o posledním, loni v říjnu vydaném "Feeding the Pigs". Přechozí tvorbu v podobě alb "[W.O.A.R.G.]" (2005) a "Animal Factory" (2010) jsem zatím neměl tu čest poslechnout, takže nebudu hodnotit v kontextu celé diskografie, ale pouze a jen na základě imprese z aktuální novinky.

Francouzská metalová produkce je tradičně hodně drsná a výživná - nejinak je tomu i v případě Fleshdoll. Zapomeňte na nějaká pomalá intra nebo nedomrlé úvody, tihle týpci jdou na věc pěkně bez okolků a hoblují, jako by byl v sázce jejich vlastní život. Stylem bych je přirovnal k belgickým řezníkům Aborted, jejichž tvorbu Fleshdoll, zdá se, napodobují nebo se jí alespoň inspirují. Náplní textů jsou jednoduše jen humor a brutalita, což v tomto žánrovém zasazení zřejmě nikoho nepřekvapí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi postkyl: Phenix Promotion]

Stream of Passion - A War of Our Own

17. června 2014 v 20:03 | Prdovous |  Recenze
Stream of Passion jsou jednou rybou z toho symphonic metalového hejna, jež se neustále množí a rozrůstá. Kdybyste chtěli vylovit a poznat každou jednu rybu, beztak se vám to nikdy nepodaří a vzhledem k tomu, jak tenhle žánr přetéká originalitou, nejspíše by vás to brzo přestalo bavit. Pár jmen za zmínku určitě stojí, zejména nakoukneme-li do holandských rybníků, kde lze zakopnout hned o několik světových uskupení, nicméně kolem a kolem to žádná sláva není a prorazit v dnešní době na poli symphonic metalu je docela prekérka. A to i v případě, že už máte něco za sebou.

Stream of Passion jsou jedním z příkladů kapely, jejíž jméno není kdovíjak známé - a to i přesto, že má na kontě tři alba, fungují skoro deset let a za jejich založením stojí sám Arjen Anthony Lucassen, který se výrazně podílel na první desce. Vdechl svému novému dítěti život, výrazně se promítl do jeho prvotní tváře a posléze se vytratil, aby jej ponechal vlastnímu osudu. A na to, jak Stream of Passion dospívá na své čtvrté desce "A War of Our Own", se dnes podíváme.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Pieseň Večné Jarilo, živ nás! z mini CD RAMCHAT Karpaty bola zverejnená!

17. června 2014 v 18:28 | MF |  Music News
Pieseň Večné Jarilo, živ nás! z mini CD RAMCHAT Karpaty bola zverejnená!

Hiraxov pagan metalový RAMCHAT tento pondelok uverejnil na svojom bandzone profile (http://www.bandzone.cz/ramchat) svoju prvú skladbu z chystaného mini CD Karpaty. Jedná sa o pieseň Večné Jarilo, živ nás!, ktorú kapela nahrala a kompletne vyprodukovala v moravskom štúdiu Shaark. K piesni kapela vyrobila aj tričká Jarilo:

Hirax sa k piesni vyjadril takto: Chceli sme, aby sme na nahrávke Karpaty zneli rovnako ako na pódiu. Takže nahrávania sa nezúčastnili žiadny hostia. Je to len o gitarách, base, bicích a speve. Teda ak nepočítam herca Mila Kráľa v piesni V ríši vlkov... Prvýkrát sme ani netočili všade beglajdové gitary, takže keď hrám nejakú vyhrávku, je len v jednej bedni. To som predtým nikdy nespravil... až teraz som konečne našiel odvahu. Taktiež sme sa pri mixáži s Pavlom zo štúdia Shaark zamerali, aby bol zvuk hutný, basovo mäkký a kompaktný. Chceme mať vlastný ksicht aj vo zvuku, nechceme kopírovať svetové vyumelkované produkcie. Má to byť slovanský RAMCHAT a nie nejaká iná, západná kapela.

RAMCHAT má vonku už aj vinylové EP-ko Mor ho! (B strana obsahuje song Posledný Pohan), ktoré vyšlo v megaobmedzenej raritnej sérii 20 kusov. A už je skoro aj vypredané! Bodaj by aj nie, veď prvých 15 objednávateľov dostáva tričko RAMCHAT grátis. Tak ak ste milovníci analógu, prekliknite:

A kedy vyjdú Karpaty oficiálne? Nechajte sa prekvapiť.

RAMCHAT
Merchandise RAMCHAT: HIRAX Shop, http://www.hiraxshop.sk

[tisková zpráva kapely]

Výměna kytaristů u Sigh

17. června 2014 v 15:27 | MF |  Music News
Japonští avantgardní šílenci Sigh v současné době pracují na svém jubilejním desátém dlouhohrajícím albu, které by se mělo jmenovat "Graveward". V průběhu celého procesu však oznámili, že mají nového kytaristu:

"Zkoušeli jsme s naším novým kytaristou, You Oshimou z Kadenzza [jednočlenný symphonic black metalový projekt z Japonska - pozn. redakce]. Mysleli jsme, že nám to nějaký čas zabere, než si na sebe navykneme... myslím to tak, že jsme si museli zvyknout na jeho styl a on se zase musel naučit ten náš. Ale dost jsme se přepočítali. Už od první zkoušky nám to připadá, jako kdybychom spolu hráli 20 let. Určitě hodně příjemné překvapení. Jeho debut na pódiu proběhne 17. července na koncertě s Emperor v Tokiu."

Později Sigh přidali další zprávu, v níž vysvětlili, kam se poděl dosavadní kytarista Shinichi Ishikawa, jenž v kapele působil od roku 1992, tedy celých 22 let:

"Takže vy chcete vědět, co se stalo se Shinichim? No, abych byl upřímný, sám bych rád věděl, co se mu stalo. Tady je fotka [klik na odkaz], kterou jsem mu musel poslat jako důkaz, že je jeho kytara ABSOLUTNĚ rozladěná. Teď už si ani neumí správně naladit kytaru. Co jiného jsme mohli dělat, než jej požádat, aby odešel? Tohle není vtip nebo nadsázka. Tohle je 100% čistá pravda. Opravdu by nás zajímalo, co se s ním děje."

"Graveward" bude navazovat na desku "In Somniphobia" z března 2012. Počin vyšel u Candlelight Records jako CD v edicích pro evropský a americký trh. O vinylovou verzi desky se postaral label Back on Black - počin vyšel ve 2LP podobě na průhledných rudých vinylech.

"Graveward" opětovně dodržuje tradici Sigh, že čtyři po sobě jdoucí alba (počítají se všechna dlouhohrající + jedno EP "Ghastly Funeral Theatre" z roku 1997) v diskografii kapely tvoří slovo "SIGH".

Pantheon I informují o novince

17. června 2014 v 12:58 | MF |  Music News
Norští black metalisté Pantheon I o své nové desce hovoří již delší dobu. Už v polovině roku 2010 hlásili dokončení skládání, na podzim 2012 pak prozradili, že začínají nahrávat a že se album bude jmenovat "Adversus". Nakonec je ovšem všechno trochu jinak, protože kapela nyní oznámila, že nový počin konečně vyjde 11. srpna u Non Serviam Records pod názvem "From the Abyss They Rise", nebude však naplněn jen novým materiálem...

Část skladeb na "From the Abyss They Rise" bude podle všeho nových, zároveň se zde ale bude nacházet předělávka "Thus Spake the Nightspirit" od Emperor, dvě písničky (8-9) ze singlu "Pantheon I" z roku 2004 a čtyři songy (10-13) z prvního demosnímku "Demo MMIII" z roku 2003.

Samotná kapela novinku popisuje následovně: "Songy na tomhle albu mají rozsah deseti let a reprezentují minulost i současnost Pantheon I. Deska začíná naším posledním nahraným EP a končí naším úplně prvním demem. Projdete se rozlehlou krajinou, jejíž zvuk bude čím dál tím syrovější a neuhlazenější, ale její duch stále silný. U spousty těchto písní už neexistují originální pásky, takže se sound může nahrávku od nahrávky dost lišit, ale je to náš důkaz světu, že Pantheon I byli vždy o extrémech."

Pantheon I vydali své poslední album s názvem "Worlds I Create" 28. července 2009 v nákladu Candlelight Records. Jako host se na desce podílel i zpěvák Jonas Renkse (Katatonia) v písni "Ascending". Na podporu nahrávky byl natočen videoklip "Serpent Christ".

Tracklist "From the Abyss They Rise":
01. Pariah
02. Martyr
03. I'll Come Back as Fire
04. What Lies Beneath
05. From the Abyss They Rise
06. Core of the Soul
07. Thus Spake the Nightspirit [Emperor cover]
08. Transparent
09. Is This a Prophecy?
10. Myopic Dark Eyes
11. A Shadow
12. Impious Spirit
13. Enter the Pantheon

Lucifer vydali EP

17. června 2014 v 10:38 | MF |  Music News
Mladí semilští black metalisté Lucifer hlásí vydání nového EP, které se jmenuje "...Still Alive, But Already Dead...". Nachází se na něm celkem pět skladeb, z nichž dvě jsou úplně nové, dvě se objevily již na předchozím demosnímku "Phosphoros" z roku 2011 a tou poslední je předělávka "Suck My Blood" od kultovní finské black metalové kapely Beherit.

Počin měl původně vyjít jako split s další podzemní black metalovou smečkou Katarze. Jak ale Lucifer prohlásili, "po dlouhých peripetiích a neshodách" se rozhodli svou polovinu vydat samostatně. Obálka a tracklist "...Still Alive, But Already Dead..." se nacházejí okolo textu.

Celé EP si můžete poslechnout (a vyjma coveru i stáhnout) na Bandzone profilu Lucifer.

Tracklist "...Still Alive, But Already Dead...":
01. As the Falcon Flies
02. Immortal
03. Grunwald
04. Rozklovou nás havrani a vrány
05. Suck My Blood [Beherit cover]

Minirecenze #56

16. června 2014 v 22:02 | MF |  Minirecenze
BadBadNotGood - III (6. května, Innovative Leisure)
jazz fusion, Kanada

Jsou tomu již dva roky, kdy BadBadNotGood poprvé výrazně rozčeřili vody široce vymezeného žánru zvaného jazz fusion. Na svém druhém počinu "BBNG2" si totiž Kanaďané vzali na paškál momentálně populární hip-hopové a popové umělce a přetvořili jejich hudbu do barvitých a instrumentálně zdařilých kompozic postavených jen na souhře kláves, basy a bicích. Vdechli tak skladbám život, jaký pro ně jejich autoři ani v nejdivočejších snech nezamýšleli a po právu si získali značnou pozornost ze strany fanoušků. "BBNG2" však nebylo jen albem coverů, značná část hudby na něm byla originální tvorbou kapely a právě zde byli Kanaďané úspěšní méně. V kontextu toho se tak nabízí otázka, jak dobré je "III", letošní album kapely, které se skládá výhradně z vlastních skladeb?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Triangle - 03:48
02. Can't Leave The Night - 04:40
03. Confessions - 05:01
04. Kaleidoscope - 07:07
05. Eyes Closed - 06:04
06. Hedron - 05:41
07. Differently, Still - 04:43
08. Since You Asked Kindely - 04:42
09. CS60 - 07:00
10. Sustain - 06:29

Autor: Zajus

Lethe - When Dreams Become Nightmares (17. ledna, Debemur Morti)
trip-hop / electro / metal / pop, Norsko / Švýcarsko

Lethe je dost zajímavý projekt. Jednak už jen svou sestavou, v níž se potkávají Tor-Helge Skei z Manes a Anna Murphy z Eluveitie, především však svou hudbou. Debutová deska "When Dreams Become Nightmares" totiž nabízí takový koktejl lehčí elektroniky, především trip-hopu a místy ambientu, sem tam lehounce líznutý až nádechem popu a občas se závanem metalu. Jenže ačkoliv sestavu Lethe tvoří hudebníci, kteří se jinak pohybují v metalových vodách, tvrdé kytary hrají na "When Dreams Become Nightmares" spíše minoritní roli.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. In Motion - 06:02
02. Haunted - 04:41
03. Come Look at the Darkness with Me - 06:11
04. Ad Librum - 04:30
05. Love Pass Filter - 04:20
06. Oblivion - 05:28
07. You - 05:41
08. Transparent - 03:09
09. No Reason - 09:23
10. When Dreams Become Nightmares - 5:43

Autor: Zajus

Malhkebre - Revelation (2. května, I, Voidhanger Records)
black metal, Francie

"Revelation" je sice debutovým dlouhohrajícím počinem francouzské black metalové sebranky Malhkebre, předcházející neřadové nahrávky rovněž neznám, ale přesto jsem se z nějakého důvodu na poslech téhle desky dost těšil. Něco mi totiž napovídalo, že by se mohlo jednat o setsakra zajímavou záležitost. Očekával jsem skvělý misantropický a extrémní hnus s patřičně nemocnou atmosférou, což je přesně ten druh black metalu, který mám vážně rád (já mám tedy rád skoro všechny black metaly, ale to už je jiná věc)… jak to dopadlo?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Multi sunt vocati - 00:38
02. In pulverem reverteris - 06:21
03. Hystérie révélatrice - Part I - 01:57
04. Hystérie révélatrice - Part II - 06:45
05. Dogma - 00:50
06. To Become or Die - 05:23
07. AMDG - 03:12
08. The Truth Must Be Doubted for Victory - 05:02
09. IHSV - 07:52

Autor: MF

St. Vincent - St. Vincent (25. února, Republic Records)
art pop, USA

O Annie Clark, známé spíše pod pseudonymem St. Vincent, bylo v posledních letech čím dál více slyšet. Talentovaná multiinstrumentalistka vydala několik pozitivně přijatých alb, z nichž jsem však vyjma několika skladeb neslyšel žádné, a eponymní novinka je tak mým prvním plnohodnotným setkáním s její hudbou. Motivací k poslechu "St. Vincent" však nebyla starší tvorba umělkyně, jako spíše její hostování na letošním "To Be Kind" kapely Swans. Jaké je tedy dílo zpěvačky, kterou si oblíbil legendární Michael Gira?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Rattlesnake - 03:36
02. Birth in Reverse - 03:16
03. Prince Johnny - 04:37
04. Huey Newton - 04:38
05. Digital Witness - 03:22
06. I Prefer Your Love - 03:37
07. Regret - 03:22
08. Bring Me Your Loves - 03:15
09. Psychopath - 03:33
10. Every Tear Dissapears - 03:16
11. Severed Crossed Fingers - 03:43

Autor: Zajus

Utopium - Utopium (28. dubna, selfrelease)
post-rock, Francie

Post-rock popravdě řečeno není zrovna záležitost, kterou bych nějak zvlášť intenzivně vyhledával. I proto je mi vlastně docela záhadou, proč jsem se rozhodl, že si pustím zrovna eponymní počin francouzské skupiny Utopium, ale stalo se. Zrovna jsem nevěděl, co bych si měl poslechnout, a náhodou jsem narazil na stream jejich alba… a i když jsem to příliš nečekal, nakonec se z toho pro mě vyklubalo příjemné překvapení.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Now It Exists - 03:45
02. Above the World - 03:18
03. Autumn in Bangkok - 05:37
04. Cloudy34 - 05:38
05. Chase Them Out - 04:14
06. Stardust - 03:35
07. Lost in the Cyberspace - 02:53
08. Volumen - 07:17
09. In a Heartbeat - 02:51

Autor: MF

Arkona - Chaos.Ice.Fire

16. června 2014 v 20:53 | Prdovous |  Recenze
Vzhledem k tomu, že letos vydává novou desku ruská Аркона, rozhodli jsme se, že zpětně zrecenzujeme desku Arkony polské, na kterou jsme v době vydání tak trochu opomněli. S máslem na hlavně přiznávám, že ačkoliv se polská black metalová mlátička těší mojí oblibě a zejména poslední dvě řadovky mám velmi rád, vydání "Chaos.Ice.Fire" jsem zkrátka prosral a tohle je příležitost, jak to napravit, ačkoliv od její premiéry v prosinci minulého roku již uběhlo pěkných pár měsíců. Zpětně zjišťuji, že nová deska Arkony byla toho času poměrně diskutovaná událost (čemuž se nelze divit, viz níže), tím spíše ale čím dál více přemýšlím nad tím, jak se mi povedlo jejímu vypuštění do světa vyhnout a dozvědět se o něm o dobrých pět měsíců později. Nicméně dost lamentování, je čas si vyklepat popel z vlasů a podívat se, zač je toho Arkona po desetileté pauze od poslední řadovky.

Skutečně, na aktivitu z počátku minulého desetiletí, kdy během tří let vydala tři alba, navázala Arkona až loni. Mezitím se sice neflákala - vyjma dvou kompilaček vydala i čtyři splitka, ale aktivita byla dost na vážkách. Nemusím tedy nijak zdůrazňovat, že loňský počin je v tomto ohledu unikátem. Ale k hudbě. Oproti poslednímu albu "Konstelacja lodu" se udál možná až nečekaný počet změn - veskrze pozitivních. Kdo zná alespoň předchozí dvě desky, rozhodně ho v prvé řadě zarazí kvalita zvuku. Rozhodně už nejde o underground, jaký jste mohli najít "Nocturnal Arkonian Hordes" a i oproti "Konstelacja lodu", která občas byla pořád cítit garáží, je znát značný posun směrem ke kvalitě.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ne Obliviscaris finišují novinku

16. června 2014 v 19:35 | MF |  Music News
Australané Ne Obliviscaris, kteří se před dvěma lety blýskli vysoce ceněným debutem "Portal of I", prozradili, že přípravy již dříve ohlášeného druhého alba se pomalu chýlí ke konci. Aktuálně už probíhá finální mastering a samotný výsledek by se měl v hudebních obchodech objevit ještě v letošním roce, tentokrát pod záštitou francouzského labelu Season of Mist.

Vypadá to ovšem, že nepůjde o jediný počin, který Ne Obliviscaris hodlají letos vydat. Australané říkají: "Naše nové album vyjde někdy v průběhu tohoto roku... ale nebude to první věc na řadě, kterou jako NeO vydáme. Proč letos vydávat jen jedno CD, když můžeme vydat dvě?"

Další detaily však Ne Obliviscaris prozatím neprozradili.

Australané vydali svůj první demosnímek "The Aurora Veil" v roce 2007 a už s ním se v některých kruzích stali vysoce ceněným artiklem. Regulérní debut se jmenoval "Portal of I" a vyšel v květnu 2012 u italské firmy Code666 jako digipack CD s plakátem.

V roce 2013 finský label Blood Music, jenž se specializuje zejména na vinylové reedice, vydal LP verze obou počinů - "The Aurora Veil" jako černé (100 kusů) a bílé (100 kusů) LP, "Portal of I" jako černé (100 kusů) a barevné (první vinyl červeno-černý a druhý červeno-bílý; 200 kusů) 2LP. Zajímavostí je, že všechny vinyly byly do posledního kusu vyprodané za méně jak hodinu od spuštění předobjednávek.

Cries of Your Sins vypustili první demo

16. června 2014 v 17:38 | MF |  Music News
Mladá domácí kapela Cries of Your Sins, která hraje extrémní metal, právě vypustila svůj první demosnímek. Počin si můžete pustit buď na YouTube, nebo si jej zdarma stáhnout na této adrese.

Tracklist "Demo 2014":
01. Intro
02. Endless Fog
03. Maze of Hate, Hypocrisy and Lies
04. King of No One

Klipy od Black Crucifixion a The Devils Wears Prada

16. června 2014 v 15:38 | MF |  Music News
>>> Finská black metalová kultovka Black Crucifixion zveřejnila nový videoklip na podporu svého posledního alba "Coronation of King Darkness" z loňského roku. Zvěčnění se dočkala skladba "Heroes End Up on Gallows", výsledek si můžete pustit o kousek níže.

"Coronation of King Darkness" vyšlo 8. března 2013 u Spinefarm Records v CD podobě. V současné době je v přípravě rovněž vynilová edice, o niž se postarají finští Svart Records - datum vydání bylo stanoveno na 19. června. LP bude vybaveno novým obalem, novým masteringem speciálně pro vinyl a k mání budou dvě barevná provedení - černé (300 kusů) a šedé (200 kusů).


>>> Nové video si na své konto připisují rovněž metalcoroví Američané The Devil Wears Prada. Song "Sailor's Prayer" se samozřejmě objevil na poslední nahrávce skupiny, albu "8:18", které vyšlo v září loňského roku. O režii klipu se postaral Robert Sexton (Soulfly, Death Angel, Hellyeah) a dopadlo to následovně:


Breakin' Down - Miss California

16. června 2014 v 11:32 | Kaša |  Recenze
Ne snad, že by to na Breakin' Down byla ta jediná zajímavá věc, ale kdybych měl tuhle partu někomu představit, tak to udělám tak, že dám dotyčnému tip na kapelu, jejíž původ je sice ve slunné Itálii, ale hudební náplň je tak americká, že by se za to ani zámořské hard rockové sebranky stydět nemusely. "Miss California" je tady evidentně od toho, aby zmizely předsudky, že zeměpisná domovina se v hudbě dané kapely nějakým způsobem odráží, protože na tomhle počinu je všechno pojato tak "světácky", že není šance přisuzovat národnostní příslušnost Breakin' Down bez alespoň letmé znalosti její krátké historie.

K té historii jen pro pořádek v rychlosti. Breakin' Down vznikli v roce 1999 na ostrově Sardínie a prvních pár let se potloukali po lokáních klubech a hospodách s předělávkami Rolling Stones a Lynyrd Skynyrd (minimálně to druhé jméno v rámci dalších souvislostí začíná dávat smysl, protože některé postupy jako by této legendě vypadly z kapsy). Jestli je shoda jmen kapely s názvem písně Skid Row netuším, ale vzhledem k tomu, že osmdesátkový metal skrze desítku songů na "Miss California" taky občas promluví, tak by to nemusela být vyložená náhoda. Zdali se kapela zvěčnila na nějaké nahrávce i před vydáním "Miss California", se mi vypátrat nepodařilo, takže pracujme s tím, že "Miss California" je novinkové album bez znalosti jeho pořadí v diskografii a radši se na něj pojďme podívat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Koncerty na červenec

15. června 2014 v 23:03 | MF |  Koncerty & Akce
Centurian (NL), Nervochaos (BRA), Warcursed (BRA)
1. 7. - Praha, Modrá Vopice (20:00)
Cena: 250

Claymore (BGR)
2. 7. - Praha, Modrá Vopice (20:00)

Of Mice & Men (USA), Blessthefall (USA), Silverstein (CAN)
2. 7. - Praha, Lucerna Music Bar (19:00)
Cena: 459
Více informací: Conspiracy

Hradby Samoty V
4. - 5. 7. - hrad Rosice
Vystoupí: 777 Babalon (SVK), Abandoned Asylum (POL), Bad Sector (ITA), Врада (SVK), Didakt Em (SVK), Hluková sekce (CZ/SVK), In Slaughter Natives (SWE),Karl Krauter ft. Nina (CZ), Lamia Vox (RUS), Lazy Bastards Soundsystem (SVK), My Live Evil (SVK), Paprsky inženýra Gagarina (CZ), Phragments (SVK), Ružoví kovboji (SVK), Shibuya Motors (SVK/CZ), Sui Generis Umbra (POL), Svartsinn (NOR), Terrifying Visions of Hell (SVK), The Devil & the Universe (AUT)
Cena: 800/1100
Více informací: Hradby Samoty

Kylesa (USA), Lazer/Wulf (USA), Archibald Turtle (CZ)
6. 7. - Ostrava, Barrák (20:00)
Cena: 190/250
Více informací: FB event

Aerodrome Festival 2014 - July
8. 7. - Praha, Incheba Open Air
Vystoupí: Alice in Chains (USA), Children of Bodom (FIN), Kvelertak (NOR), Metallica (USA)
Cena: 1690
Více informací: Aerodrome

Masters of Rock 2014
10. - 13. 7. - Vizovice, areál likérky Rudolf Jelínek
Vystoupí: Absolut Deafers (CZ), Ahard & Tanja (CZ), Airbourne (AUS), Aivn's Naked Trio (CZ), Anime Torment (CZ), Anthrax (USA), Arch Enemy (SWE), Axxis (GER), Bad Face (CZ), Badmotorfinger (ITA), Behemoth (POL), Black Widow (CZ), Booters (CZ), Bu-Fu (CZ), Butterfly Kiss (CZ), Caliber X (SVK), Citron & Tanja (CZ), Civil War (SWE), Covers for Lovers (CZ), Cpt. Mendess & Rock 'n' Roll Army (ITA), Die Happy (GER), Dilated (CZ), Doga (CZ), Dolls in the Factory (CZ), Dream Theater (USA), Eluveitie (SWI), Embryo (ITA), Epica (NL), Five O'Clock Tea (CZ), Forrest Jump (CZ), Free Fall (CZ), Freedom Call (GER), Gloryhammer (UK), Grand Magus (SWE), Hand Grenade (CZ), Helloween (GER), Helpness (CZ), Holy Shire (ITA), Inner Empire (CZ), Korpiklaani (FIN), Kreyson (CZ), Krokus (SWI), Lacrima (POL), Legendy se vrací (CZ), Michael Schenker's Temple of Rock (GER), Modesty & Pride (CZ), Motorfingers (ITA), Rimortis (CZ), Rocksymphony (int.), Russkaja (AUT), Sabaton (SWE), Salamandra (CZ), Sebastian Bach (CAN/USA), Sebastien (CZ), Serenity (AUT), Silent Session (CZ), Six Degrees of Separation (CZ), Slepí křováci (CZ), Smola a hrušky (SVK), Stryper (USA), Suicidal Angels (GRE), Škwor (CZ), Terrana (USA), The Backroad Deals (CZ), The Exploited (UK), The Snuff (CZ), Tchoři (CZ), Tristana (SVK), Unisonic (GER), Visions of Atlantis (AUT), Witch Hammer (CZ), X-Left to Die (CZ), Zakázaný ovoce (CZ)
Cena: 1300 (celý festival), 850 (jednodenní)
Více informací: Masters of Rock

Thirst for Grind VII
15. 7. - Praha, Modrá Vopice (19:00)
Vystoupí: Chiens (FRA), Flummox (CZ), Mouldy Porpoise (AUS), Nazareno el Violento (MEX), Onanizer (CZ), SXGXS (CZ), Whoresnation (FRA)
Cena: 200

Obscene Extreme 2014
16. - 19. 7. - Trutnov, Na Bojišti
Vystoupí: Abortion (SVK), Accion Mutante (GER), ACxDC (USA), Beheaded (ITA), Besta (POR), Bolesno Grinje (CRO), Brutal Truth (USA), Cattle Decapitation (USA), Chiens (FRA), Clitgore (ROM), Contrasic (CZ), Cripple Bastards (ITA), Dark Horse (AUS), Deaf Kids (BRA), Dehydrated (RUS), Demonical (SWE), Doom (UK), ED (ITA), Epicardiectomy (CZ), EU's Arse (ITA), Eyehategod (USA), Filthy Charity (FRA), Final Exit (JAP), Forenssick (SPA), Gutalax (CZ), Gutslit (IND), Human Cull (UK), Idiot Ikon (SWE), Immolation (USA), Implore (GER), Inhume (NL), Kadaverficker (GER), Kaliyuga (TUN/FRA), Katalepsy (RUS), Killchain (SVK), Krüger (CZ), Livstid (NOR), Machetazo (SPA), Masochist (THA), Master (USA/CZ), Morgoth (GER), Mururoa (CZ), Nazareno el Violento (MEX), Nuclear (CHL), Nunslaughter (USA), Ojciec Dyktator (POL), Possessed (USA), Prophecy (USA), Radiolokator (CZ), Raw Power (ITA), Rectal Smegma (NL), Sperm of Mankind (SVK), Suffer the Pain (SWE), Škoda 120 (CZ), The Kill (AUS), Türbokrieg (USA), Twisted Truth (CZ), Ultimo Mondo Cannibale (ITA), Utanförskapet (SWE), Vallenfyre (UK), Vitamin X (NL), Warcollapse (SWE), Warfect (SWE), We Are the Damned (POR), Wehrmacht (USA), Whoresnation (FRA), Zombie Inc. (AUT)

Sídhe Fest Vol. II
18. 7. - Brno, Arogant Music Klub (19:00)
Vystoupí: Askeregn (GER), Dark Seal (CZ), Funeral Fog (ITA), Kaiserreich (ITA), Sekhmet (CZ), Torc (CZ)
Cena: 170/200
Více informací: FB event

Aggresive Music Fest 2014
18. - 20. 7. - Pohoří
Vystoupí: Aint (SVK), Assessor (CZ), Bionic Angel (GER), Blaze Bayley (UK), Cruadalach (CZ), Darkfall (AUT), Deathward (CZ), Dehydrated (RUS), Doomas (SVK), Fleshless (CZ), In Other Climes (FRA), Khaoz (NL), Lehmann (ITA), Luna ad Noctum (POL), Made by Zero (CZ), Mater Monstifera (CZ), Neurasthenia (ITA), Nuclear (CHL), Seven (CZ), Stercore (SVK), The Last Warning (AUT), Tortharry (CZ), Vader (POL)
Cena: 450
Více informací: Aggresive Music Fest

Eternal Hate Fest 12
19. 7. - Nýrsko, areál pod sjezdovkou (14:00)
Vystoupení: 1000 Bombs (CZ), Ad Hominem (FRA), Askeregn (GER), Draco Hypnalis (CZ), Funeral Fog (ITA), Inbored Lycanthropy (CZ), Kaiserreich (ITA), Panychida (CZ), Sekhmet (CZ), Trollech (CZ), Winselland (CZ)
Cena: 380
Více informací: Eternal Hate Fest

Benátská noc 2014
25. - 27. 7. - Liberec, areál Vesec
Vystoupí: Aleš Brichta Project (CZ), Dymytry (CZ), HIM (FIN), Kiss Forever Band (HUN), Kreyson (CZ), Krucipüsk (CZ), Škwor (CZ) ad.
Cena: 1250, 3490 (VIP)
Více informací: Benátská noc

Dornenreich - Freiheit

15. června 2014 v 20:14 | Prdovous |  Recenze
Předchozí počin Dornenreich, "Flammentriebe", mě před pár lety sebral a unesl kamsi na jih Rakouska, do Tyrol, maloval pro mě do té doby nezvyklou a velmi podmanivou směsicí black metalu a (neo)folku. V průběhu času jsem vyposlechl i několik předchozích kusů a se zjištěním, že "Flammentriebe" je nejvytříbenějším a nejvyzrálejším kusem tohoto tria, jsem u něj po většinu času zůstal a těšil se, co ze sebe Dornenreich vydají na dalším albu. Dlouho ohlašovaný odklon od metalu mě poněkud zklamal, neboť o takhle kvalitní folk/pagan/black metal člověk nezakopává každý den, na druhou stranu mě i naplňoval zvědavostí. Kapelu netvoří žádná ořezávátka a věřil jsem, že se jim podaří vypořádat se i s takovým oříškem, jakým plnohodnotné akustické album bezesporu je.

Upřímně můžu říct, že při prvním poslechu jsem se mírně zděsil. Čistě akustická poloha prvních skladeb mě i přes veškerá očekávání prostě zaskočila. Přítomnost ničeho jiného než akustické kytary, houslí a vokálu na mě působila na první poslech jednak nezvykle, oproti předchozí tvorbě ale především dost chudě. Absence basového základu dala kromě jiného vyniknout výškám, které několik prvních poslechů tahaly za uši, a v některých případech jsem si ještě teď úplně nezvykl. Pomyslné ledy začaly tát až v polovině alba se skladbou "Das Licht vertraut der Nacht", která jako jediná na desce sáhla k tvrdému metalovému hávu. Následující "Aus Mut gewirkt" se ještě nese v ostřejší, tentokráte už "pouze" rockové poloze. Závěr alba už plyne především v klidné, melancholické náladě a vyhovuje mi asi nejvíc. V závěru "Traumestraum" se sice naposledy ozve elektrická kytara, ne však už v poslední, krásné baladě "Blume der Stille".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Funeralium pracují na další desce

15. června 2014 v 19:25 | Kaňour |  Music News
Francouzští funeral doom metalisté Funeralium nedlouho po vydání poslední desky "Deceived Idealism" ohlásili, že začali s pracemi na svém třetím dlouhohrajícím albu.

Vyjádření kapely zní takto: "Jen abychom vás udrželi informované, v současné době pracujeme na třetím albu. Nová skladba nazvaná 'Slowly We Crawl Towards Crumbs' je již složena. Pro ty, kterým se zvláště líbilo 'Deceived Idealism', nebojte se, nové skladby jsou přesně v jeho stylu. Další nová píseň byla rovněž započata, takže uvidíme, jestli nám letní čas přinese inspiraci. Každopádně, tentokrát by nám nemělo trvat příliš let vydat nový opus. Takže pojďme chválit pána DOOMU, tj. Conana připraveného rozdrtit lebky všech metalových pozérů!"

Funeralium mají na svém kontě zatím dvě dlouhohrající nahrávky. Tou první byla eponymní nahrávka, tedy "Funeralium", v roce 2007 a o šest let později, v loňském roce, kapela představila novinku "Deceived Idealism". Pro úplnost dodejme, že vyšla 1. února u japonského labelu Weird Truth Productions.

Rorcal announce "Vilagvege" Live album

15. června 2014 v 18:22 | MF |  Music News
This is the final chapter of the "Vilagvege" era.

After having played it live for about a hundred shows and releasing it on vinyl, tape and CD, now is the time for the Swiss doom/black metal conspirators Rorcal to propose the very last version of the "Vilagvege" album : the live one.

A live record fully self-produced by the band itself, recorded during the "Vilagvege" release party in Geneva on April 14th 2013 and including special guests appearances of Japanese Noise Master KK-Null and Portugueses Doom Gods Process Of Guilt for an apocalyptic final. This live album will be released in very limited edition (300 copies only) as a 180 grams 12 inches black vinyl. The side A will content the 17 last minutes of the show that features the final act with KK-Null and Process Of Guilt. The Side B will be engraved with the arms of the band.

By the way, the studio version of "Vilagvege" is still available for streaming / free download and CD/LP physical copies on the Rorcal Doom Market.


[tisková zpráva]


Motionless in White chystají novinku

15. června 2014 v 16:16 | MF |  Music News
Zámořská metalcorová kapela Motionless in White, jejíhož zpěváka Chrise "Motionless" Cerulliho si možná budete pamatovat z videoklipu "Whore" od In This Moment, ohlásila vydání svého třetího alba. To ponese název "Reincarnate" a na trhu se objeví 16. září pod záštitou firmy Fearless Records. Nahrávce bude předcházet stejnojmenný singl, který vyjde 1. července.

Motionless in White svěřili produkci své novinky do rukou Dana Korneffa, který má za sebou spolupráci například s My Chemical Romance, Lamb of God, Drowning Pool nebo Papa Roach.

"Reincarnate" naváže na počin "Infamous" z listopadu 2012.

Blaze of Sorrow - Fulgida reminiscenza

15. června 2014 v 11:30 | MF |  Recenze
Nemám tušení, čím to je, ale poslední dobou nám do redakce chodí na recenze fakt velké množství nahrávek z Itálie… a ano, Blaze of Sorrow jsou další kapelou z Apeninského poloostrova. A do jaké žánrové škatulky že spadají? Jednoduše řečeno, tato dvojice produkuje black metal, v němž se poměrně často objevují melancholické, akustické a neofolkem nasáklé pasáže. Toť základní nástřel… který ovšem není zas až tak pravdivý…

Že vám to, co jsem právě řekl, nějak nedává smysl? Samozřejmě se nedivím, protože jsem to řekl jak nějaké čuně, takže to nyní pojďme osvětlit. Onen black metal s akustickými mezihrami sice opravdu je to, čím se Blaze of Sorrow na svých počinech prezentují, nicméně to platí jen v případě předcházejících počinů. Pokud se ovšem budeme bavit o aktuální nahrávce s názvem "Fulgida reminiscenza", jež je právě předmětem naší recenze, pak už to tak úplně pravda není. Black metal a obecně jakýkoliv jiný metal byste zde až na jednu výjimku totiž ani lupou nenašli - čistě proto, že až na onen jeden moment tam nic takového není.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Sun & Moon Records]

Plum Dumplings - L'épitaphe des papillons

14. června 2014 v 20:44 | MF |  Recenze
Plum Dumplings jsou formací, jež na první letmý pohled docela klame tělem. Třeba podle jazyka, jakým zpívají, byste si nejspíš netipli, že pocházejí z Brna, nicméně i přes lyrickou stránku kompletně ve francouzštině tomu tak je. Mimoto i samotný název skupiny nenapovídá tomu, jak vypadá realita… když někdo svou kapelu pojmenuje "Švestkové knedlíky", očekával bych od toho spíš nějaký sranda grind (ostatně, jedna knedlíková grindovka už v republice je - Smashing Dumplings), ale i to, jak se hned záhy ukáže, je úplně vedle…

Samotní Plum Dumplings o sobě tvrdí, že hrají alternativní rock… což vlastně výsledku opravdu odpovídá. Jejich podání rocku je opravdu takové vlastně poměrně nerockové, zcela jistě alternativní a svým způsobem vlastně i poměrně neotřelé, což je samozřejmě plus. Nevím z jakého důvodu, ale osobně jsem před samotným poslechem očekával, že půjde o záležitost laděnou ještě o trochu víc do popu (respektive spíš french popu), což se sice nakonec až tak úplně nekoná, ale ve výsledku mi to vůbec nevadí, a to hned ze dvou důvodů…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Červený kůň]

John 5: detaily o "Careful with That Axe"

14. června 2014 v 19:23 | MF |  Music News
Noticka o tom, že zámořský kytarista John 5 (Rob Zombie, ex-Marilyn Manson) připravuje na letošní rok své sedmé sólové album s názvem "Careful with That Axe", tu již před časem proběhla. Nyní byly zveřejněny další detaily ohledně počinu...

"Careful with That Axe" vyjde 12. srpna pod značkou labelu 60 Cycle Hum. Předcházet mu bude digitální singl "This Is My Rifle", který bude k dostání od 17. června, nicméně samotný song už byl uvolněn k poslechu a najdete jej na Soundcloudu.

Kromě samotného Johna 5 se na "Careful with That Axe" dále podíleli ještě baskytarista Matt Bissonette a bubeník Rodger Carter. Přebal desky se nachází jako vždy vpravo, tracklist pak najdete na konci novinky.

"Careful with That Axe" bude navazovat na nahrávku "God Told Me To", která vyšla v květnu 2012.

Tracklist "Careful with That Axe":
01. We Need to Have a Talk About John
02. This Is My Rifle
03. Flight of the Vulcan Kelly
04. Jerry's Breakdown
05. Villisca
06. Portrait of Sidney Sloan
07. Jiffy Jam
08. Six Hundred and Sixty Six Pickers in Hell
09. El Cucuy
10. The Dream Slayer

Ill Niño: obal a první ukázka z novinky

14. června 2014 v 13:42 | MF |  Music News
Jak tu již jednou proběhlo, Američané Ill Niño si na letošní rok nachystali své sedmé řadové album. To ponese název "Till Death, La Familia" a k dostání bude od 22. července u Victory Records. Nyní kapela zveřejnila obálku desky (vpravo) a také první ukázku v podobě songu "Live Like There's No Tomorrow", který si můžete pustit na YouTube.

Frontman Cristian Machado o "Till Death, La Familia" prohlásil následující: "Nové album rozhodně překvapí spoustu lidí. Myslím, že nejsme ten druh kapely, která vydává jednu a tu samou desku pořád dokola. Vždy se snažíme, aby to pro nás byla hudebně výzva, abychom mohli růst jako umělci i jako přátelé.

Nová deska bude mít svá překvapení, řeknu jen to, že je hodně chytlavá a zaměřená na groove. Texty jsou podle mě ty nejlepší, jaké jsem prozatím napsal, a ostatní kluci v kapele opravdu mají moje uznání, že pro album složili tak úžasné písničky."

"Till Death, La Familia" se stane nástupcem počinu "Epidemia", který vyšel v říjnu 2012 rovněž u Victory Records.

Klipy od Eyehategod a Whitechapel

14. června 2014 v 10:21 | MF |  Music News
>>> Zámořští sludge metaloví veteráni Eyehategod, kteří se v létě poprvé představí i v České republice na festivalu Obscene Extreme (16. - 19. července v Trutnově), před nedávném, konkrétně 27. května, vydali svou první studiovou desku po dlouhých 14 letech od počinu "Confederacy of Ruined Lives". A aby to stálo za to, rovnou k eponymní novince natočili i videoklip pro skladbu "Medicine Noose":


>>> S novým klipem vyrukovala i deathcorová kapela Whitechapel rovněž ze Spojených států amerických, jejíž novinka "Our Endless War" je venku už o trochu déle, konkrétně od 29. dubna. Natáčelo se k songu "Worship the Digital Age":


Andromeda - Shock

13. června 2014 v 20:09 | Kaša |  Recenze
Ať už to italská Andromeda dělá záměrně či nikoli, tak klame tělem, protože tihle pánové o sobě mluví jako o "obyčejné" metalové kapele, což je ve spojení se zemí jejího původu dosti zavádějící a posluchač tak může čistě papírově snadno nabýt mylného dojmu, kudy že se kroky této čtveřice vydají. Osobně jsem se tak trochu bál dalšího nezáživného melodického metalu na heavy/power metalových základech, nicméně stačí minutka úvodní skladby "Anime Dannate" a všechny domněnky jsou v čudu, protože vše je trošku jinak. Moderní metal plný melodií a hutných kytar je to, oč na "Shock" běží.

Je fakt, že mě mohl trknout už ten příšerný přebal, který vypadá jako by si ho pánové půjčili z nějaké nu-metalové desky (ihned mě totiž napadli Limp Bizkit a jejich "Significant Other"), ale nestalo se tak a z novinkového alba této sebranky, která vznikla v italském Vastu v roce 2003 tehdy ještě pod jménem Black Visions, se vyklubalo svým způsobem překvapení, protože očekávání jsem měl docela někde jinde. O tom, jestli se jedná o překvapení pozitivní nebo negativní, bude ještě řeč, ale prozatím zůstaňme ještě chvíli u takových těch obecných informací, jimiž se budu snažit "Shock" představit. Andromeda sice vznikla již před jedenácti lety, ale debutového alba se dočkala až letos a předcházela mu dvě dema, takže studiově zkušení matadoři se v jejich řadách nepohybují, ovšem "Shock" je po technické stránce tak vytříbený počin, že by studiovou a částečně i tu skladatelskou nezkušenost jeho tvůrců hádal (pouze na základě poslechu desky) jen málokdo.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Southern Brigade Records]

Sanctuary: první info o novince

13. června 2014 v 16:12 | MF |  Music News
Znovuobnovená zámořská formace Sanctuary ze Seattlu, která fungovala převážně v 80. letech a jejíž dva členové později zformovali Nevermore, se pomalu chystá na vydání své comebackové desky, o níž nyní zveřejňuje první várku informací...

Novinka ponese název "The Year The Sun Died" a s definitivní platností vyjde 29. září u Century Media Records. Objeví se zde celkem 11 vlastních skladeb a navíc jako bonus ještě předělávka "Waiting for the Sun" od kultovních The Doors.

Sanctuary nové album natáčeli v domovském Seattlu v Soundhouse Studios, kde jim vypomáhal producent Chris "Zeuss" Harris (Hatebreed, Soulfly, Municipal Waste).

Sanctuary původně fungovali v letech 1985-1992 a vydali v tomto období dvě desky "Refuge Denied" (1987) a "Into the Mirror Black" (1989); svou činnost obnovili již v roce 2010, nicméně se až doposud věnovali především koncertování. "The Year The Sun Died" tedy bude první deskou kapely po 25 letech.

Když se Sanctuary v roce 1992 rozpadli, vokalista Warrel Dane, baskytarista Jim Sheppard a tehdejší koncertní kytarista Jeff Loomis zformovali novou kapelu Nevermore, pod jejíž hlavičkou vyšlo celkem sedm alb, z nichž to poslední se jmenuje "The Obsidian Conspiracy" a na trhu se objevilo v květnu 2010. Situace v Nevermore je nestálá od doby, kdy Jeff Loomis a bubeník Van Williams kapelu v dubnu 2011 opustili. Od té doby jsou Nevermore prozatím nefuknční.

Klipy od Alestorm a Linkin Park

13. června 2014 v 11:25 | MF |  Music News
>>> Skotští folk metalisté Alestorm vydají 1. srpna u Napalm Records svou čtvrtou řadovou nahrávku s názvem "Sunset on the Golden Age". Většina důležitých detailů už je dávno známá (najdete je tady), kapela ovšem nyní zveřejnila první klip, konkrétně k songu "Drink". Sledujte níže.

Vzhledem k tomu, že v odkazované novince nepadla informace, v jakých formátech bude "Sunset on the Golden Age" k dispozici, řekněme si to nyní - fanoušci mohou už nyní předobjednávat jewelcase CD, mediabook 2CD, boxset limitovaný na 1000 kusů (obsahuje mediabook, bonusové DVD, placatku, dva pivní tácky, nášivku a otvírák lahví), černé 2LP, zlaté 2LP (100 kopií) a modré 2LP (100 kopií).


>>> Druhý videoklip dnešní novinky pochází od Američanů Linkin Park, kteří svou aktuální nahrávku "The Hunting Party" vydají již za pár dnů - stane se tak 17. června. Bližší detaily o tomto následovníkovi alba "Living Things" z roku 2012 najdete v předchozí novince. Níže se pak můžete podívat na nově zveřejněný oficiální klip k písničce "Until It's Gone":