Červen 2014

Detaily o chystaném počinu Deadlock

26. června 2014 v 12:36 | MF |  Music News
Moderně metaloví Němci Deadlock letos v únoru ohlásili, že i když od vydání jejich poslední řadovky "The Arsonist" uběhl sotva půl rok, tak se už nacházejí ve studiu, kde kutí "nové speciální album". Nyní o tomto počinu přicházejí bližší informace...

"The Re-Arrival", jak se ona nová nahrávka jmenuje, není klasickou dlouhohrající deskou. Jedná se o kompilaci, na níž se nachází několik nových skladeb, spousta znovunahraných a/nebo přearanžovaných písniček, tracky z demonahrávek a další raritní záležitosti. Podrobnosti najdete v tracklistu níže, přebal se pak nachází vpravo. Na samém konci novinky najdete ještě upoutávku.

Ještě dodejme, že "The Re-Arrival" bude k dostání od 15. srpna u Lifeforce Records.

"The Arsonist" vyšlo 26. července pod značkou Napalm Records jako limitované digipack CD se dvěma bonusovými songy a 2LP v červené barvě s velkým plakátem a stejnými bonusovými písničkami (300 kusů).

Tracklist "The Re-Arrival":
CD 1:
01. An Ocean's Monument *
02. Code of Honor (feat. Marcus Bischoff / Heaven Shall Burn)
03. Earthlings
04. The Brave / Agony Applause
05. Dark Cell
06. Virus Jones
07. A New Era *
08. We Shall All Bleed
09. Renegade
10. Martyr to Science
11. Awakened by Sirens 2014
12. To Where the Skies Are Blue
13. Htrae
14. End Begins
15. The Arsenic River *
[* - nové písničky; zbytek jsou nově nahrané nebo přearanžované věci]

CD 2:
01. Petition for Mercy - Insist Demo Tape (1998)
02. Broken Mirror - Insist Demo Tape (1998)
03. What's the Use - Insist Demo Tape (1998)
04. Face to Face - Insist Demo Tape (1998)
05. Ignorance - Insist Demo Tape (1998)
06. Deprivation - Insist Demo Tape (1998)
07. The One Who's Silent Seems to Consent - unreleased track from Deadlock 7" (1999)
08. Picture - unreleased track from Deadlock 7" (1999)
09. A Song Full of Abhorrence in a World Without Feelings... - I'll Wake You When Spring Awakes (EP) (Winter Recordings 2000)
10. With a Smile on My Face - The Arrival (Winter Recordings 2002)
11. The End of the World - Deadlock / Six Reasons to Kill Split (Winter Recordings 2003)
12. 10.000 Generations in Blood - Earth.Revolt (2005)
13. When Time Runs Out [Running Wild cover] - ReUnation Sampler- A Tribute to Running Wild (Remedy Records 2009)
14. Awakened by Sirens - Unreleased Acoustic Version (2011)
15. Earthlings - Bizarro World, Japanese Edition (2011)


Další sólový počin Roberta Planta na obzoru

25. června 2014 v 22:07 | MF |  Music News
Robert Plant, zpěvák legendárních rockových titánů Led Zeppelin, ohlásil vydání svého jubilejního desátého sólového počinu. Nahrávka ponese název "Lullaby and… the Ceaseless Roar" a k dostání bude od 9. září pod záštitou Nonesuch/Warner Bros. Records.

Robert Plant novinku nahrával se svou kapelou The Sensational Space Shifters, produkce se ujal zpěvák osobně. Objeví se zde celkem 11 skladeb, z nichž 9 bude původních.

"Lullaby and… the Ceaseless Roar" bude k mání jako CD, LP a download. Jednu novou skladbu s názvem "Rainbow" si již můžete pustit na YouTube. Obálka desky se nachází vpravo

"Lullaby and… the Ceaseless Roar" se stane následovníkem alba "Band of Joy", jež vyšlo v září roku 2010.

Powerman 5000 - Builders of the Future

25. června 2014 v 20:31 | nK_! |  Recenze
Powerman 5000 není v našich končinách úplně nejznámější kapelou, ale své místo těsně pod vrcholem industriálně-metalového Olympu si jistě zaslouží. Tahle americká sebranka má za sebou již třiadvacetiletou kariéru a deset studiových alb, z nichž to poslední si dnes představíme. Hlavním mozkem a zároveň frontmanem Powerman 5000 (někdy označovaných také PM5K) je jistý Spider One (vlastním jménem Michael Cummings), mladší bratr Roba Zombieho. Je také jediným stále aktivně hrajícím zakládajícím členem. V řadách Powerman 5000 se vystřídala již pěkná řádka hudebníků a současná sestava funguje teprve od loňska.

Jak bylo již řečeno, Powerman 5000 se pohybují v industriálně-metalových vodách. Zaměřují se především na silné, chytlavé refrény a melodie, které jsou živé, zábavné a snadno se pamatují. Nejinak je tomu i na "Builders of the Future", které je pravděpodobně nejlepší nahrávkou od průlomové "Tonight the Stars Revolt!" z roku 1999. Tato deska dostala poprvé (byť hlavně v Americe) Powerman 5000 na výsluní. Od té doby uplynulo hodně vody, vzniklo dalších pět fošen, ale žádná už "Tonight the Stars Revolt!" nepřekonala. To se mění až nyní, protože "Builders of the Future" je svěží a upřímná nahrávka s vlastní identitou a potenciálem nakopnout stagnující kariéru znovu do výšin.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Anaal Nathrakh mají novou smlouvu

25. června 2014 v 18:05 | MF |  Music News
Britská extrémně metalová dvojice Anaal Nathrakh již na podzim loňského roku ohlásila, že je v přípravě další dlouhohrající deska, přičemž počin byl v té době již z velké části hotový a kapela vyjednávala s labely ohledně nové vydavatelské smlouvy.

Nyní se Anaal Nathrakh nechali slyšet, že onen nový kontrakt je už podepsán - o vypuštění novinky se postará firma Metal Blade Records. Skupina vzkazuje:

"Jsme velice potěšeni, že můžeme oznámit podpis s Metal Blade Records. Znamená to, že se přidáváme na soupisku k některým opravdu titánským formacím a k labelu, který je zodpovědný za některá absolutně legendární alba. Jen málo firem se s nimi může rovnat co do odkazu v metalu. S reputací a krytím Metal Blade za zády se těšíme na dříve nemyslitelnou úroveň plenění."

Bližší informace o samotné chystané novince doposud nejsou k dispozici, ale k vydání by podle všeho mělo dojít ještě v letošním roce.

Poslední deska Anaal Nathrakh vyšla v říjnu loňského roku pod názvem "Vanitas" u značky Candlelight Records v CD podobě. Šedý vinyl v limitaci 1000 kopií posléze vypustila firma Back on Black.

Botanist: info o dalším albu

25. června 2014 v 15:58 | MF |  Music News
Experimentálně black metalový projekt Botanist ze Spojených států amerických v letošním roce vydá svou další desku - stane se tak 11. srpna pod značkou zámořského labelu The Flenser; počin se bude jmenovat "VI: Flora". K dostaní bude jako CD, LP a download, přičemž vinyl bude mít lehce pozměněný artwork.

"VI: Flora" se stane následovníkem desky "IV: Mandragora" (pokud by vám chybělo "V", tak pátým vydáním Botanist bylo EP "The Hanging Gardens of Hell", jež vyšlo v listopadu 2013 jako split s Palace of Worms). Ta se objevila u The Flenser nejprve jako CD v únoru 2013 a následně v červnu jako LP v černé a rudé (300 kusů) barvě.

Tracklist "VI: Flora":
01. Stargazer
02. Callistemon
03. Cinnamomum Parthenoxylon
04. Gleditsia
05. Rhizophora
06. Dianthus
07. Leucadendron Argenteum
08. Pteridophyte
9. Wisteria
10. Erythronium
11. …Gazing…

Burning Flesh - New Chaos Order

25. června 2014 v 11:31 | Kaša |  Recenze
Pokud by někoho zajímalo, jak by dopadlo švýcarsko-francouzské spojenectví na poli death metalu, tak pro tyhle případy je tady mladá sebranka Burning Flesh se svým posledním studiovým zářezem, kterému byl nadělen titul "New Chaos Order". Nebudu chodit kolem horké kaše a napínat vás jako gumu u trenek, takže hned zkraje vypálím hodnocení počinu této mladé pětice. A jak že to dopadlo? Dost dobře. "New World Order" splňuje to hlavní, co já osobně od neinvenčních death metalových alb očekávám, takže není důvod propadat panice a spílat nad nudnou tuctovkou. Ale k těm kladům se ještě dostanu později, protože nemůžu vystřílet úplně všechny náboje v samém úvodu recenze, to snad chápete…

Už nějakou dobu frčí různé retro výlety do let, kdy idolové dnešních mladých kapel byli ve svých vrcholných obdobích, a Burning Flesh se rozhodli, že něco takového připraví i pro své pravověrné. Jejich dvanáctiskladbový zářez "New Chaos Order" je tak klasický, jak jen to vůbec lze, takže se připravte na žánrově naprosto uzavřený počin, kde jsou death metalové ingredience dávkovány v míře opravdu veliké a snad jen letmé závany grindové jednoduchosti by mohly počin stáhnout jinam. Nicméně jedná se o takové stopové množství, že si jej posluchač pořádně ani nevšimne a hlavně je to dosti subjektivní vjem, protože věřím, že kdokoli jiný by tam grindcore neslyšel ani omylem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi postkyl: Phenix Promotion]

Ilya - In Blood

24. června 2014 v 20:18 | MF |  Recenze
Na naší planetě v současné době žije přes sedm miliard lidí, což je už opravdu hodně… není tedy divu, že se mezi nimi nachází i mnoho hudebníků. Další souvislosti jsou myslím docela zřejmé, takže už řeknu jen ten důsledek - dnešní hudební průmysl (v širším slova smyslu, včetně DIY undergroundu) vypadá tak, že každý týden vycházejí stovky a stovky desek (a to se s tím řádem nejspíš ještě dost držím při zemi). Je zřejmé, že není v silách jednoho konkrétního člověka to všechno poslouchat, takže se snad všichni pohybujeme jen v relativně úzkém žánrovém segmentu (někdo ho má širší, někdo zase užší, ale zase víc do hloubky, to už je jedno)… tak jako tak ani v tomto omezeném rámci nelze ani zdaleka stíhat všechno…

Úplně nereálné už však není, aby se někdo v tomto svém (obecně vzato úzkém) zaměření přece jenom prokousával velkým množstvím nahrávek (byť samozřejmě stále ne všemi) a snažil se z nich vyzobávat těch pár, co opravdu stojí za to. A těch je minimum, protože i zde naprosto přesně platí normální rozdělení a drtivá většina alb se drží někde okolo průměru. Já osobně ovšem mezi tyto lidi patřím a vážně se prohrabávám desítkami nezáživných a průměrných (a to ještě v tom lepším případě - v tom horší vyloženě sračkových) počinů. Proč to dělám, ptáte se? Jednoduše - existuje totiž šance, že po padesáti nudných odpadech se na vás usměje štěstí a vy zase jednou čirou náhodou narazíte na tu skvostnou desku, kvůli níž to martyrium podstupujete. A právě "In Blood" je tím skvostem, na nějž jsem po těch padesáti žumpách konečně narazil, absolutně se do něj zamiloval a propadnul jeho kouzlu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky u Subterranean Masquerade

24. června 2014 v 19:29 | MF |  Music News
Progresivní metalisté Subterranean Masquerade, v jejichž řadách mimo jiné působí třeba bubeník Matan Shmuely (Orphaned Land) nebo zpěvák Paul Kuhr (Novembers Doom), hlásí hned několik zajímavých novinek ve svém táboře...

Tou první je rozšíření sestavy. Kapela přibližně před týdnem ohlásila, že se k ní natrvalo přidává druhý vokalista, jímž není nikdo jiný než norský muzikant Kjetil Nordhus (Green Carnation, Tristania, ex-Trail of Tears).

Druhou novinkou jsou pak bližší detaily o již delší dobu připravovaném druhém albu, které se stane následovníkem debutu "Suspended Animation Dreams" z roku 2005. Novinka ponese název "The Great Bazaar" a bude obsahovat sedm skladeb o celkové délce přibližně 40 minut.

Napravo se nachází přebal "The Great Bazaar", jehož autorem je známý kreslíř Travis Smith (Overkill, Amorphis, Anathema), který se svého času postaral už o obálky pro zmiňovaný debut "Suspended Animation Dreams" a také pro EP "Temporary Psychotic State" (2004). Podobně jako na první desce, i na "The Great Bazaar" zahostuje zpěvák Kobi Farhi z Orphaned Land. Nahrávání alba již bylo dokončeno a aktuálně probíhá mix, který dostal na starost Dan Swanö (Asphyx, Marduk, Katatonia).

Kytarista Tomer Pink, hlavní skladatel Subterranean Masquerade o novince prohlásil následující: "Myslím, že jsme sem zahrnuli snad každý žánr, který rádi hrajeme; jsou tu progresivně metalové motivy vedle melodického folku, výbušné death metalové riffování zabalené v bohatých orchestracích, široká škála nástrojů včetně houslí, dechové sekce, fléten a klarinetů, arabské instrumenty jako perský tar, turecký saz, úd, spousta kláves a dokonce i hostující příspěvek od Kobiho Farhiho z Orphaned Land."

Přesné datum vydání "The Great Bazaar" ještě nebylo prozrazeno, ale již "brzy" prý bude spuštěna předobjednávka. K dispozici by mělo být digibook CD a LP. Vydání zaštítí Taklit Music, vlastní firma Tomera Pinka.

Fejd přijali kytaristu

24. června 2014 v 17:18 | MF |  Music News
Švédští folk rockeři Fejd se podle všeho rozhodli "povýšit" na folk metalovou kapelu - do svých řad totiž právě přijali stálého kytaristu, jímž se stal jistý Per-Owe Solvelius. Samotná skupina prohlásila, že tento krok plánovala již několik let a že se nyní mají fanoušci připravit na "Fejd 2.0, tvrdší verzi".

Fejd, v jejichž čele stojí bratrské duo Patrika a Niklase Rimmerforsů, doposud vydali tři dlouhohrající alba. To poslední se jmenuje "Nagelfar" a vyšlo 29. května loňského roku pod značkou rakouské firmy Napalm Records.

Star Insight debut album "Messera" out August 1st and Music video "Emanuela"

24. června 2014 v 15:01 | MF |  Music News
Star Insight debut album "Messera" out August 1st and Music video "Emanuela"

Star Insight is a Finnish melodic/symphonic metal band which was founded in Seinäjoki back in 2005, but is now located in Lapua. After four self-released records the band inked a deal with Finnish record label Inverse Records. Their debut album "Messera" will be released worldwide in August 1st 2014.

In their music they mixed a lot of different elements. In addition to symphonic parts, you can also hear industrial sounds, punk riffs, ambient and also some power metallic drum pedaling. Vocals are traditional roaring which are filled in with clean vocals. The lyrics are primarily fictional and the theme is everything between heaven and earth.

The songs for the album are carefully selected from broadest possible musical scale. This close half-hour package contains a lot of different songs and moods.

A brand new music video "Emanuela" can be found from this location http://youtu.be/VL1lvaKYjhA

Messera track list:
01. Limbo
02. Emanuela
03. My Time Is Out
04. Night With Fever
05. Frozen Rose
06. Signs Of Victory
07. Oath
08. Raven And Hell
09. Poem Of Misery

Line-up:
Mikael Nurmi - Guitars
Pekka Rajala - Vocals
Jesse Etelämäki - Guitars/Vocals
Aapo Timonen - Bass
Jussi-Pekka Salimäki - Keyboards
Teemu Sohlström - Drums

More info:

[tisková zpráva vydavatele]


INCARNATED: Madness (OFFICIAL VIDEO)

24. června 2014 v 13:29 | MF |  Music News
INCARNATED - Madness (OFFICIAL VIDEO) taken from the band's 3rd full length released May 2014 on Selfmadegod Records.

[tisková zpráva vydavatele]


Klipy od Hecate Enthroned a Lunatic Gods

24. června 2014 v 10:52 | MF |  Music News
>>> Britští melodic black metalisté Hecate Enthroned se v loňském roce po dlouhých devíti letech konečně odhodlali vydat novou desku s názvem "Virulent Rapture", kterou se nyní rozhodli podpořit rovněž videoklipem. Ten byl natočen k písničce "Abyssal March" a podívat se na něj můžete samozřejmě níže.

Jen připomeňme, že zanedlouho se Hecate Enthroned opětovně objeví v České republice - stane se tak na festivalu Hell Fast Attack, který se odehraje 27. - 28. června u Brna (Hecate Enthroned vystoupí druhý den). Kromě nich se zde představí například Ondskapt, Ad Hominem nebo Valkyrja.


>>> Nový klip již nějakou dobu dopředu avizovala rovněž slovenská stálice Lunatic Gods a na letní slunovrat (21. června) jej opravdu vydala - jak vidno už z data zveřejnění, jedná se samozřejmě o skladbu "Part II. Kupalo (Slnovrat letný)", jež se objevila na letošním EP "Slnovraty". Sledujte dole.

"Slnovraty" jsou prvním počinem Lunatic Gods bez někdejšího kytaristy a hlavního skladatele Hiraxe, s nímž se kapela rozloučila začátkem roku 2013. Hirax posléze zformoval novou skupinu Ramchat.


Minirecenze #57

23. června 2014 v 22:22 | MF |  Minirecenze
Árstíðir Lífsins - Þættir úr sǫgu norðrs (21. března, Ván Records)
black / folk metal, international

Na jméno mezinárodního projektu Árstíðir Lífsins, v němž se potkávají muzikanti z Islandu a Německa (například členové Helrunar, Carpe Noctem, Dämmerfarben, v sestavě se ale vyskytuje i majitel Ván Records), jsem poprvé narazil s vydáním debutové desky "Jötunheima dolgferð" v roce 2010, ale tak nějak jsem tomu sotva věnoval letmý poslech a z nedostatku času jsem se do nahrávky úplně neponořil, až jsem na ni postupně zapomněl. Podobná situace se ovšem opakovala i v případě druhého alba "Vápna lækjar eldr" (2012) a splitu "Fragments - A Mythological Excavation" (2013) s Helrunar - i když jsem to vždy plánoval, protože jsem cítil, že mě hudba Árstíðir Lífsins bude bavit, nějak jsem si k poslechu nenašel čas.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Þórsdrápa I - 06:36
02. Þórsdrápa II - 07:27
03. Hrafns þáttr réttláta - 08:52

Autor: Kaňour

Brutal Blues - Brutal Blues (22. května, Selfmadegod Records)
grindcore, Norsko

Ačkoliv mají tito Norové v názvu slovíčko "Blues", příliš bluesu od jejich tvorby nečekejte. Naopak to druhé slovo v jejich jméně - tedy "Brutal" - je pro tuhle muziku víc než příznačné. Brutal Blues totiž na své bezejmenném debutovém minialbu opravdu předvádí neřízenou brutalitu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Skjold - 01:42
02. Rett - 01:52
03. Stafett - 03:39
04. Medalje - 02:43
05. Tradisjon - 02:17
06. Alminneleg utsegn - 03:01

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Selfmadegod Records]

Fire! Orchestra - Enter! (26. května, Rune Grammofon)
experimental big band, Švédsko

Pamatuji si jako by to bylo včera, když před rokem vyšel debut "Exit!" projektu Fire! Orchestra. Dvě rozsáhlé skladby mučící posluchače nekonečným jazzovým experimentem mě ve své době hodně chytily, o čemž svědčí i vysoké hodnocení (9/10), které jsem tenkrát kapele udělil. Rok po "Exit!" vychází jeho nástupce "Enter!", který jen s malými změnami jde ve šlépějích svého předchůdce. Funguje recept Fire! Orchestra i podruhé?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Enter! Part One - 19:27
02. Enter! Part Two - 32:12

Autor: Zajus

Khaøs - After the Silence (14. července, MRR Records)
rock, Švýcarsko / USA

Khaøs nejsou žádní veteráni. Jedná se o partu čtyř chlapů, kteří pocházejí z Curychu a New Yorku a dva roky nazpět se rozhodli, že spolu chtějí hrát rock. Jejich diskografie od té doby stihla nabobtnat na velikost celé jedné položky, kterou je EP "Rising" z podzimu téhož roku, a singl "After the Silence" je příslibem řadového debutu, který si najde cestu k lidem snad někdy v dohledné době. Máme se na co těšit?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. After the Silence - 05:26

Autor: Ježura
[K recenzi poskytl: Future PR]

Slagbjørn - Mørkt og Jævlig (18. března, Darker Than Black Records)
black metal, Norsko

V minirecenzích není moc místa, takže je lepší ho neztrácet historií kapely, ale u Slagbjørn udělám výjimku. Norové vydali svůj první nosič (split s Forhatt) v únoru 2012, ale v červnu začal být jejich hlavní skladatel Vanskjebne nezvěstný, načež v září zbytek kapely ukončil činnost. V listopadu téhož roku pak bylo nalezeno Vanskjebneho mrtvé tělo (příčina smrti je veřejnosti neznámá, podle všeho však bez cizího přičinění) a o měsíc později Slagbjørn odehráli svůj první a také poslední koncert jako vzpomínku na bývalého spoluhráče. Někdy v mezičase pak také byla ohlášena posmrtná debutová deska "Mørkt og Jævlig"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Oceans of Sorrow - 05:16
02. Slagbjørn - 05:01
03. Der er ingen Gud - 04:28
04. Vanskjebne - 06:04
05. Dauen - 07:56

Autor: MF

Mushroomhead - The Righteous & the Butterfly

23. června 2014 v 20:43 | nK_! |  Recenze
Je neuvěřitelné, jak neúprosně ten čas na světě letí. Před třemi a půl lety jsem na Sicmaggot psal svůj první článek a vůbec jsem netušil, jak dlouhý je poločas rozpadu běžného redaktora. Můj se naštěstí ke konci nechýlí, takže můžu ohodnotit pokračovatele desky, která byla mojí pisatelsky první. Ano, "Beautiful Stories for Ugly Children" nastartovalo v roce 2010 mou redaktorskou kariéru a tehdy jsem hodnotil poměrně vysokou osmičkou, kterou bych s odstupem času spíše o jedničku snížil. Jak tedy dopadla novinka "The Righteous & the Butterfly" émerických Mushroomhead? Musím říci, že za mě dobrý.

Mushroomhead jsou často připodobňovaní svým iowským sousedům Slipknot. Stylem vystoupení, počtem muzikantů (kterých je tedy také jako psů), muzikou a v neposlední řadě i maskováním jednotlivých členů. Jedni říkají, že Mushroomhead kopírovali kdysi od Slipknot, jiní tvrdí opak. Upřímně - je mi fuk, kdo od koho opisoval, důležité je, že za roky fungování si obě kapely vybudovaly svou vlastní hudební image. Mushroomhead asi nikdy nebudou tak masově oblíbení jako právě Slipknot, ale to je možná dobře. Jejich hudba není úplně snadno stravitelná a pro každého instantně přístupná, ale jakmile se jí necháte vtáhnout, už na ni nedáte dopustit. Je prostě jiná, což "The Righteous & the Butterfly" hned při prvních minutách poslechu potvrzuje.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fen pracují na další desce

23. června 2014 v 18:59 | MF |  Music News
Britové Fen, kteří ve své tvorbě míchají atmosférický black metal s post-rockem, ohlásili, že již pracují na své čtvrté dlouhohrající desce. Příliš informací o tomto počinu není známo - ví se jen to, že album vyjde opětovně u italské firmy Code666 a že by se tak podle všeho mělo stát už v říjnu nebo listopadu letošního roku.

Zpěvák a kytarista The Watcher se nechal slyšet, že chystaná deska prý bude "temnější a intenzivnější, (...) pochmurnější, tvrdší a zároveň víc ambientní".

Doposud nepojmenovaná novinka naváže na nahrávku "Dustwalker", již Fen vydali v lednu 2013 u Code666 jako CD a limitované CD v boxu. Na speciální edici se nacházela jedna bonusová písnička "Epilogue".

Horned Almighty: nová deska, nová smlouva

23. června 2014 v 16:34 | MF |  Music News
Dánští black metalisté Horned Almighty hlásí, že podepsali nový kontrakt s italským labelem Scarlet Records. Ten tedy vydá již nějakou dobu připravovanou novou desku s názvem "World of Tombs" - stane se tak 1. září v Evropě a o den později ve zbytku světa. Počin bude k dispozici jako digipack CD.

Obálka "World of Tombs" se jako vždy nachází napravo a tracklist zase níže. Mimoto již byla vypuštěna také první skladba "Diabolical Engines of Torment", kterou si můžete pustit na Soundcloudu.

Mix dostal na starost Jacob Bredahl (Hatesphere, Purified in Blood, Svartsot), mastering zase Brad Boatright (Vallenfyre, Nails, Corrosion of Conformity). Přebal vytvořil dánský umělec Mark Bundgaard Hansen.

"World of Tombs" se stane následovníkem počinu "Necro Spirituals", jenž vyšel v říjnu 2010 pod značkou Candlelight Records.

Tracklist "World of Tombs":
01. Intro
02. World of Tombs
03. Diabolical Engines of Torment
04. Unpure Salvation
05. Plague Propaganda
06. …of Flesh and Darkness
07. In Torture We Trust pt. II
08. This Unholy Dwelling
09. Blessed by Foulness
10. [bonus track]

Cor Scorpii vstoupí v červenci do studia

23. června 2014 v 14:14 | Kaňour |  Music News
Bude to už téměř rok, co Cor Scorpii vyrukovali s prvními informacemi ohledně vyhlíženého pokračovatele debutu "Monument". Tehdy šlo spíš jen o krátkou zmínku a až nyní jsou čerstvé zprávy už detailnější.

Album se má začít nahrávat 17. července a kapele při něm bude nápomocen Børge Finstad ve svém Toproom Studio, kde nahrávaly takové kapely, jako jsou Mayhem, Borknagar, Vintersorg, Arcturus a další. Svůj název však novinka ještě nemá, zatím kapela operuje pouze s pracovním názvem "Ruin".

Kapela očekává, že pokračovatel prvního alba z roku 2008 vyjde na konci letošního podzimu prostřednictvím Dark Essence Records. Cor Scorpii jsou však ohledně nových zpráv střízliví a tyto informace ještě nelze brát se stoprocentní jistotou.

Lord - 1000 poschodí

23. června 2014 v 10:57 | MF |  Recenze
Já vím, že je to z obecného hlediska vlastně docela nespravedlivé, ale nemůžu si pomoct - jakmile narazím na nějaký český hard rock (rock, heavy metal, power metal,…), už předem tak trochu očekávám brutální agro. Nicméně má čistě empirická zkušenost mi nedává na výběr, protože drtivá většina takových kapel tuto domněnku do posledního puntíku potvrzuje a naopak si tak nějak si z hlavy nevzpomínám na skupinu, jež by mě dokázala přesvědčit o tom, že bych si to myslet neměl.

Jistě už víte, kam tím mířím - kapela Lord pochází z Klatov a hraje hard rock. Zkuste hádat, co jsem asi tak očekával, že se na mě z reproduktorů vyvalí, když jsem si poprvé pouštěl jejich letošní cédéčko "1000 poschodí". Jasně, hádáte správně - myslel jsem si, že dostanu další várku slámy, třískajících půllitrů, podprůměrného vesnického rocku a všech dalších laskomin, jaké si jen člověk dokáže představit pod všeříkajícím pojmem vidláctví v muzice…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: ExAvik]

Od The Wounded Kings odešla zpěvačka

22. června 2014 v 22:55 | MF |  Music News
Okultní doom metalisty The Wounded Kings z Velké Británie opustila jejich dosavadní zpěvačka Sharie Neyland, která zde působila působila od roku 2011 a se skupinou natočila dvě alba - "In the Chapel of the Black Hand" (2011) a aktuální "Consolamentum" (2014). Prý se tak stalo z osobních důvodů, a jak The Wounded Kings prohlásili, byl to pro zbytek kapely šok.

Jako náhradník se do skupiny nevrací nikdo jiný než George Birch, původní zpěvák The Wounded Kings, jehož právě Sharie Neyland svého času v sestavě nahradila. Kapela vzkazuje, že díky tomu to bude vůbec poprvé, co na koncertech zazní skladby ze všech čtyř dosavadních desek.

"Consolamentum" vyšlo 24. dubna letošního roku pod značkou Candlelight Records na CD a u Back on Black na průhledném LP v limitaci 1000 kopií.

Insomnium - Shadows of the Dying Sun

22. června 2014 v 21:24 | Ježura |  Recenze
Celkem živě si pamatuji, že když jsem necelé tři roky nazpět dal Insomnium šanci, aby mě o svých kvalitách přesvědčili prostřednictvím tehdejší novinky "One for Sorrow", dopadlo to celkem tristně a deska mě po většinu času těžce nebavila. S odstupem času vážně nechápu, odkud jsem pro takové dílo vyhrabal šest a půl bodu, a vidina, že podrobím inspekci jeho nástupce, mě nijak přehnaným nadšením určitě nenaplňovala, protože jsem neměl nejmenší důvod čekat, že by se něco mělo měnit k lepšímu. Jenže ono se to nakonec přeci jen trochu k lepšímu pohnulo...

Jenže zpočátku tomu nic moc nenasvědčovalo. "Shadows of the Dying Sun", jak Insomnium tohle svoje album pojmenovali, totiž proti svému předchůdci nepřináší v zásadě nic nového. Pořád jde o klávesami nadopovaný a na melancholických kytarách postavený melodický death metal, ve kterém toho death metalu už moc nezbývá a jde tu takřka výhradně o ty melodie, které jsou doslova všudypřítomné, a když dojde na nějaký riff, ani tehdy se nekoná žádná divočina. Jenže komické na tom je, že ačkoli přesně tohle byl kámen úrazu "One for Sorrow", "Shadows of a Dying Sun" ukazuje, že z toho přeci jen jde vykřesat pár jisker, které nakonec stačí k tomu, aby se nám tu rozhořel ohýnek, jehož kouř vám sice občas trochu zasmrdí oblečení, ale jinak dovede příjemně zahřát.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Quintessence Mystica vydávají druhou desku

22. června 2014 v 19:56 | MF |  Music News
Ukrajinští symphonic black metalisté Quintessence Mystica, kteří o sobě dali poprvé vědět před třemi lety s velmi dobře přijatým debutem "The 5th Harmonic of Death", právě vydali svou druhou desku. Ta se jmenuje "Duality" a oficiálně vyšla 20. června u německé firmy Schwarzdorn Production jako digipack CD a download.

Obálka "Duality" se nachází jako vždy napravo a tracklist níže. Na úplném konci novinky si pak můžete v YouTube videu pustit jeden nový song - "The Infinite Dance of Numbers".

"The 5th Harmonic of Death" vyšlo rovněž u Schwarzdorn Production - stalo se tak 7. ledna 2011.

Tracklist "Duality":
01. Prelude
02. The Secrets of Victorious Decisions
03. The Infinite Dance of Numbers
04. Sparks of the Glorious Fire
05. Impulse of Courage
06. Inversion of Reality
07. Destruction of Galaxies
08. Creep & Damage
09. Equations of Daemonic Revelations
10. Breathing of Saturn Rings


Klipy od Allegaeon a Grave Digger

22. června 2014 v 18:51 | MF |  Music News
>>> Techničtí death metalisté Allegaeon ze Spojených států amerických vydají už za pár dnů (24. června) u Metal Blade Records svou třetí řadovku "Elements of the Infinite", k níž nyní zveřejňují již druhý videoklip. Po singlové "1.618" tentokrát padla volba na kousek "Our Cosmic Casket" a dopadlo to následovně:


>>> S novým klipem přispěchali rovněž němečtí heavy metaloví veteráni Grave Digger, kteří svá alba sypou už dlouhodobě s železnou pravidelností v rozmezí nanejvýš dvou let. V červenci se bude navazovat na minulou desku "Clash of the Gods" (2012) s novinkou, jejíž název zní "Return of the Reaper" (další informace tady). Video bylo pořízeno pro písničku "Hell Funeral":


Evergrey zveřejnili obal novinky

22. června 2014 v 17:22 | Kaňour |  Music News
Před několika dny zveřejnili progresivní metalisté Evergrey první informace o své chystané novince "Hymns for the Broken". Pro připomenutí - nová deska má vyjít 26. září u AFM Records. Pakliže se chcete poohlédout i po dalších informacích, pokračujte sem.

S čím však kapela přichází až později, je obal. Ten Švédové přinášejí nyní a jeho finální podobu si můžete prohlédnout vpravo. Kapela rovněž ohlásila představení první skladby z "Hymns for the Broken" - 15. srpna má být totiž zveřejněn singl "King of Errors", který by měl být doplněn i videoklipem.

Poslední dlouhohrající deskou Evergrey byla nahrávka "Glorious Collision", která vyšla pod značkou SPV.

Tracklist "Hymns for the Broken":
01. The Awakening
02. King of Errors
03. A New Dawn
04. Wake a Change
05. Archaic Rage
06. Barricades
07. Black Undertow
08. The Fire
09. Hymns for the Broken
10. Missing You
11. A Grand Collapse
12. The Aftermath

Detaily o chystané fošně Rage Nucléaire

22. června 2014 v 15:18 | MF |  Music News
Kanadští black metalisté Rage Nucléaire odhalili detaily o svém nadcházejícím druhém dlouhohrajícím záseku. Novinka ponese název "Black Storm of Violence" a vyjde 18. července v Evropě a o čtyři dny později v Severní Americe pod hlavičkou Season Underground Activists (sublabel Season of Mist).

Vpravo se nachází přebal "Black Storm of Violence", níže tracklist a na Soundcloudu si zase můžete pustit první ukázku v podobě songu "A Sino‐American Chainsaw War". Jen dodejme, že deska bude k dostání ve formátu jewelcase CD.

"Black Storm of Violence" naváže na debutový zásek "Unrelenting Fucking Hatred", jenž vyšel v říjnu 2012.

Tracklist "Black Storm of Violence":
01. Annihilaton Frenzy
02. A Sino‐American Chainsaw War
03. The Deadfall Triptych
04. Goddess of Filth
05. Ritual Murder (And Its Attendant Blessings)
06. Le Grand Mal de Vivre
07. Revel in Bones
08. Black Storm of Violence

Diligence - Amendment

22. června 2014 v 11:46 | MF |  Recenze
Pokud by měla každá správná recenze začínat pořádnou úvodní omáčkou, v níž se čtenář dozví nějaké zasvěcené informace z dosavadní historie recenzované kapely, v případě pražské death metalové drtičky Diligence by nám ta omáčka moc místa nezabrala. Kapela se na scéně vyloupla dva roky zpátky, kdy také vydala svůj první digitální singl "Claws of the Incomplete"… pak přišlo nějaké to koncertování a aktuálně vyšlo debutové EP s názvem "Amendment". A to je vlastně z historického okénka vše, jelikož právě "Amendment" je předmětem našeho dnešního povídání.

Vlastně by možná v tom úvodu mohla padnout ještě jedna věc, a to že veškeré ty hrubé vokály (a jiné než hrubé tam ani nejsou) u Diligence neobstarává žádný dvoumetrový řízek, ale mladá slečna… jasně, v roce 2014 už holky v extrémních metalových kapelách zdaleka nejsou taková neobvyklost, jako tomu bylo dříve, ale za zmínku to jistě stojí. Tak nebo tak, hurá na muziku…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Diligence]