Triptykon - Melana Chasmata

18. května 2014 v 19:37 | MF |  Recenze
Patříte-li mezi pravidelnější čtenáře našeho skromného plátku, asi už to dávno víte, protože tohle jsem tu už v průběhu těch let psal asi tak padesátkrát, ale pro jistotu to ještě jednou zopakuji i pro nově příchozí a náhodné kolemjdoucí, ať máme čistý stůl - pokud bych měl vyjmenovat muzikanty, k nimž mám ten největší respekt, Thomas Gabriel Fischer, lídr Triptykon (a Celtic Frost a Hellhammer), by se umístil na nejvyšších pozicích. Až na naprosté výjimky (třeba jako přešlap "Cold Lake" z roku 1988) absolutně uctívám všechno, pod čím je tenhle člověk podepsaný, a jeho tvorba jednoduše patří do té nejužší a nejlukrativnější sorty toho, co můžu označit svou úplně nejoblíbenější muziku.

Je ovšem pravda, že si Fischer tuhle pozici bezesporu zaslouží, hudebně i tím, co má za sebou. Můžete se bavit s kýmkoliv o tom, jaké skupiny byly pro vývoj extrémních metalových žánrů ty zcela nejzásadnější - pokud vám dotyčný neřekne Celtic Frost, pak je to vůl, který tomu nerozumí. Naprosto vážně. Lze do toho počítat i Hellhammer, což byla (trochu nepřesně řečeno) vlastně demoéra Celtic Frost s jiným jménem, ale ať tak či onak, jen málokterá formace měla tak zásadní vliv na black, death a thrash metal; je jen málo kapel, jež by zanechaly takhle silný a ve vývoji metalu naprosto nepostradatelný odkaz, z něhož až do dnešních dnů čerpá tak obrovská část scény. A tohle není žádný subjektivní názor, takhle to prostě je a nediskutuje se o tom.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Onotius Onotius | 18. května 2014 v 20:19

No konečně :-) "Melanu" už propaguju všude kam vlezu - totální pecka a jeden z nejmocnějších adeptů na desku roku!

2 Beny Beny | 18. května 2014 v 20:22

Vynikající album a vyčerpávající recenze :-) . Po několika posleších na mě dělá největší dojem skladba Black Snow. Zatím jsem ovšem ve fázi objevování a užívám si to vrchovatě.

3 MF MF | E-mail | Web | 18. května 2014 v 20:35

[1]: Uznávám, že jsem si dal trochu načas... mám teď v poslední době strašně málo času a strašně moc recenzí a hodnocení, tak se mi to trochu protáhlo, i když naposlouchaný jsem to měl už dávno :) Jinak jeden z adeptů na desku to asi je... pro mě je o kousek víc nová Lux Occulta, ale v top5 Melana bude určitě...

[2]: Jo jo, Black Snow je šleha :) I když... ona je to vlastně bomba od začátku do konce :-D

4 Onotius Onotius | 18. května 2014 v 21:12

[3]: : Tak s takovouhle deskou je dobrý se vypiplat ;-) Co se týče Lux Occulta, tak nové album znělo sice fantasticky, ale prostě mě to nesebralo tolik. Přece jen jsem měl pocit, že to dost pohání ta fantasticky různorodá forma, zatímco Tripytkon byla čistá upřímná, temná a syrová výpověď. Ale to už je jen pocitově, obojí jsou to famózní desky...

5 MF MF | E-mail | Web | 18. května 2014 v 21:52

Tak jasně, oboje je to něco úplně jinýho, ale oboje je pecka :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama