Opeth: obal "Pale Communion"

30. května 2014 v 14:23 | MF |  Music News
Očekávaná novinka "Pale Communion" švédské progresivní kapely Opeth se již pomalu blíží, díky čemuž formace okolo Mikaela Åkerfeldta neváhá a zásobuje své příznivce dalšími podrobnostmi o desce. Nyní je na řadě přebal, který se nachází vpravo.

Autorem obalu je známý americký kreslíř Travis Smith (Katatonia, Amorphis, Nevermore, Strapping Young Lad), s nímž už mají Opeth dost zkušeností - vytvořil totiž všechny přebaly jejich alb počínaje rokem 1999 a počinem "Still Life". To znamená, že "Pale Communion" je jejich osmá vzájemná spolupráce (počítáme-li pouze řadové nahrávky).

"Pale Communion" mělo původně vyjít již 17. června, ale nakonec byla deska přeložena na 26. srpna. O vydání se postarají Roadrunner Records. První singl "Cusp of Eternity" se pak objeví 15. července.

Produkci novinky obstaral osobně Mikael Åkerfeldt, mixování se pak ujal známý progresivní muzikant Steven Wilson (sólová kariéra, Porcupine Tree, Blackfield, Bass Communion), s nímž Opeth spolupracovali již na předchozím "Heritage" (2011) a dále na albech "Blackwater Park" (2001) a "Deliverance" (2002). V neposlední řadě stojí za zmínku, že se Åkerfeldt a Wilson potkali i ve společném projektu Storm Corrosion.

Tracklist "Pale Communion":
01. Eternal Rains Will Come
02. Cusp of Eternity
03. Moon Above, Sun Below
04. Elysian Woes
05. Goblin
06. River
07. Voice of Treason
08. Faith in Others
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama