Nocturnal Depression - Near to the Stars

30. května 2014 v 21:09 | MF |  Recenze
Tuším, že jsem to tu v různých článcích a recenzích říkal už několikrát, ale jak to tak vypadá, vzhledem k aktuálnímu trendu to nejspíš ještě nejednou zopakuji. Upřímně doslova nesnáším, když nějaká skupina vezme svůj starší materiál, kompletně jej přetočí a vydá jej znovu. Docela mi to vadí i v těch případech, kdy jde třeba o jednu, dvě písničky, které v této nové podobě vyjdou jako bonus nějaké nové nahrávky, ale vzít a kompletně předělat celá alba je podle mě prasárna největšího kalibru.

Ptáte se, proč mi to tolik vadí? Těch důvodů je spousta… třeba proto, že když tu kapelu znám a mám tu desku vstřebanou a skladby pro mě mají nějaké kouzlo tak, jak jsou, vždycky mi tyhle předělávky sebe sama budou připadat jen jako chudí příbuzní originální podoby, v podstatě prostě není možné tu původní desku překonat, naopak to těm písním může jen uškodit. A i když to album z dřívějška neznám, tak přece nepotřebuji, aby to pro mě přetáčeli… když budu chtít, tak si to seženu a i po případném přetočení si stejně vždycky seženu tu původní nahrávku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Sun & Moon Records]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Merrick Merrick | 31. května 2014 v 0:37

Přetáčení taky dvakrát nemusim, ale beru ho například u Suffocation. I když mám Human Waste a Breeding the Spawn rád,tak ty přetočený skladby z nich jsou parádní. A taková Catatonia na Despise the Sun je neskutečná. :-)

2 MF MF | E-mail | Web | 31. května 2014 v 2:19

No, já osobně moc Suffocation a Katatonii neposlouchám, takže zrovna u těch dvou to neposoudím :) Ale jinak mě vlastně ani nenapadá případ, kdy by mě přetočenej materiál bavil... vlastně jo, teď nedávno Janus z Itálie, ale tam jsem zase neznal originál a musel jsem to poslouchat, protože recenze :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama