Cesta do hlubin redaktorovy duše

19. května 2014 v 22:18 | MF |  Blog News
Když jsme tu kdysi dávno zaváděli sekci s názvem Články, původně jsme ji zamýšleli tím způsobem, že se v ní budou objevovat i různé tematické jednorázové články většího rozsahu... vzhledem k tomu, že jsme parta poměrně dost líných dobytků, nakonec to dopadlo tak, že do téhle rubriky sypeme spíš jenom recenze a reporty nemetalových žánrů. Nyní jsme se ovšem projednou vyhecovali a jeden takový tematický článek udělali...

Přesně jak praví nadpis této novinky, název tohoto článku bude znít "Cesta do hlubin redaktorovy duše". Oč půjde? S nápadem na něco podobného přišel jeden z redakčních kolegů, tudíž si dovolím použít přesně jeho slova pro vysvětlení:

"V podstatě jde o to, že by každý redaktor napsal článek o (třeba) pěti albech, která nejvíc ovlivnila jeho vkus. Tzn. ne jeho dnes nejoblíbenější alba, ale alba, co ve své době miloval a někam ho posunula, i když je dneska už třeba nemusí mít rád. Myslím, že kdyby to bylo třeba v délce minirecenze na album, tak by to mohlo být zajímavé čtení. Teď se tu točí hromada recenzí od kupy lidí, tak proč jim nedat prostor napsat něco o sobě, skrz ty alba samozřejmě."

Toť základní premisa článku. Každý člen naší skromné redakce dal dohromady seznam pěti desek, o nichž si myslí, že hrály nějakou zásadní roli v jeho posluchačském vývoji, a něco málo o nich sepsal. Délka jednotlivých textíků je nakonec o malinko delší než minirecenze, alba číselně nehodnotíme (známky by nejspíš byly dost zkreslené, když půjde o nahrávky, k nimž máme nějaký třeba i sentimentální nebo nostalgický vztah) a samozřejmě nebyla žádná omezení co do žánrů nebo typu počinu.

Jeden díl článku bude obsahovat vždy příspěvek dvou redaktorů, takže ve finále se objeví čtyři díly, každý týden jeden. Startujeme už zítra s povídáním od MF a Ježury...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama