Květen 2014

Opera IX jsou bez zpěváka

7. května 2014 v 15:44 | MF |  Music News
Kultovní black metalovou formaci Opera IX z Itálie opustil její dosavadní vokalista M., který zde působil přes deset let. Důvodem prý byla "filozoficky-náboženská neslučitelnost a obecné rozdíly". Samotný M. se k tomu vyjádřil následovně:

"Po deseti letech se věci změnily, přeju jim všechno nejlepší, ale už nemůžu kapelu dále následovat. Budu si nyní hledět svých vlastních nápadů v dalších skupinách a projektech, jejichž jsem součástí: The True Endless, Skoll, Darkness, A Forest, The Blessed Hellbrigade."

Poslední deska Opera IX se jmenuje "Strix - Maledictae in Aeternum" a vyšla v lednu 2012 u polské firmy Agonia Records v podobě digipack CD a 2LP v černé (400 kusů) a zlaté (100 kusů) barvě. Šlo o první řadový počin kapely po dlouhých osmi letech od alba "Anphisbena" z roku 2004.


Shining podepisují se Season of Mist

7. května 2014 v 11:12 | MF |  Music News
Švédští black metalisté Shining hlásí podpis nové smlouvy s francouzským labelem Season of Mist. Ten vydá nadcházející deváté řadové album skupiny, které by mělo vyjít začátkem roku 2015. Niklas Kvarforth, hlavní postava Shining, o podpisu smlouvy prohlásil následující:

"Po dlouhém období vyjednávání a diskuzí, které trvaly skoro osm let, jsem se rozhodl, že se Season of Mist dostane privilegia vydat další desku Shining. Opět jsme se rozhodli spolupracovat s Andym LaRocque a nahrávat v jeho studiu Sonic Train. Rituál započne v září, tudíž můžete očekávat mé deváté dítě na začátku roku 2015."

Dosud nepojmenovaná novinka bude navazovat na nahrávku "Redefining Darkness" z roku 2012. Šlo o první album Shining, jehož název nezačínal římskou číslicí, což byl zvyk, který skupina po monoho předchozích let dodržovala. Kvarforth toto rozhodnutí svého času vysvětlil tak, že "používání číslic k popisu alb už není nic, co by bylo předmětem zájmu Shining".

Cult of Luna, God Seed: Praha - Rock Café, 2.5.2014

6. května 2014 v 21:42 | Prdovous |  Reporty
Zjistit po loňském Brutal Assaultu, že Cult of Luna přijede zahrát po návštěvě na velkém podiu i do klubu, znamenalo v prvé řadě velmi příjemné překvapení, v druhé pak jasnou povinnost. A v té třetí i slušnou díru do peněženky, ale to vem čert. Mírná i nemírná kroucení hlavou vzbuzoval souputník na téhle šňůře, God Seed. Jenže jak už to občas chodí, největší pochybnosti se nakonec překlopí v nečekaná překvapení - což je přesně tenhle případ. A těch nečekaných (a příjemných) překvapení bylo ten večer víc.

To první se objevilo hned po příchodu: Začátek v osm znamenal skutečně začátek a nikoliv pouze open-door. Zabrat v dostatečném předstihu místo uprostřed první brázdy se vzhledem ke zbytku večera rovněž ukázal jako dobrý tah. Světla potemněla přesně o osmé a za jejich absence se God Seed objevili na pódiu. Nenamalovaní, bez zbytečných parád. Žádné blackové kulisy, žádné půlmetrové ostny, nic. Z tradiční image zůstal jen Gaahlův decentní corpsepaint, což vzhledem k očekávání trve evil pózy bylo potěšující. Osmdesátková image přímo kontrastovala s mrazivou temnotou hudby.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: Dufaq)

Morowe - S

6. května 2014 v 20:05 | Zajus |  Recenze
O polských Morowe je v poslední době hodně slyšet, přestože za sebou mají relativně krátkou historii a dnes recenzované "S" je jejich teprve druhým řadovým albem. Důvodů může být několik a jistě neuškodí je pro začátek recenze připomenout. Přestože jméno Morowe na hudební scéně nemá dlouhou historii, samotní umělci za ním stojící ji mají naopak solidní. Z dlouhého seznamu kapel, kterými tito pánové (společně, i každý sám) prošli, musím vyzdvihnout třeba Furia či Massemord. Obě zda na blogu ostatně sklidily zaslouženou chválu. Pokud se tak Morowe ještě nestihli osvědčit jako zdroj kvalitní hudby, lidé za nimi stojící tak učinili již před pěknou řádkou let. Druhým a možná důležitějším důvodem k velkým očekáváním je kvalita těch několika málo nahrávek, které kapela již vypustila. Debut "Piekło.Labirynty.Diabły" skončil zaslouženě v mnoha žebříčcích nejlepších black metalových alb roku a na loňském splitu "Dziwki dwie" byli Morowe nejméně o třídu lepší než známější kolegové Non Opus Dei. Po mnoha odkladech tak letos spatřilo světlo světa druhé album kapely, stručně nazvané "S".

Zajímavou otázkou tak bylo, kterým směrem se kapela posune. Debut byl chytrou, ovšem poměrně přímočarou exekucí moderního black metalu. Nahrávka to byla bezpochyby silná, čtyři roky po vydání mám však dojem že postrádá osobitost, která kapele nechyběla na loňském splitu s Non Opus Dei a která nechybí ani dalším kapelám, v nichž se členové Morowe scházejí. Na "Dziwki dwie" kapela své hranice posunula blíže k progresi, nechyběly třeba akustické mezihry. Pokud bych si měl tipnout, jak bude "S" znít, hádal bych průsečík mezi energií debutu a nápaditostí "Dziwki dwie" - a velice bych se mýlil.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nová deska Hades Almighty se blíží

6. května 2014 v 18:46 | MF |  Music News
Kultovní norští black metalisté Hades Almighty (v 90. letech známí jako Hades) vydali svou poslední desku "The Pulse of Decay" před dlouhými 13 roky, v roce 2001. Nyní to ovšem vypadá, že se dlouho slibované třetí (budeme-li počítat i starou éru pod původním názvem, pak páté) album konečně začíná přibližovat...

Hades Almighty totiž právě obnovili smlouvu s norskou firmou Dark Essence Records, u níž v roce 2004 vyšla reedice "The Pulse of Decay". Label bude vydávat i nadcházející desku, jejíž nahrávání podle všeho již začalo a práce na ní prý "postupuje dobře". Bližší detaily prozatím nejsou k dispozici.

Kapela vznikla začátkem 90. let pod jménem Hades a patří do známé druhé black metalové vlny v Norsku. Hades byli jednou ze skupin, které se v této době podílely na nechvalně proslulém vypalování norských kostelů - kytarista Jørn Inge Tunsberg strávil dva roky ve vězení za vypálení kostela v Åsane, což je část města Bergen. Při svém pobytu zde složil téměř celé druhé album "The Dawn of the Dying Sun", které posléze vyšlo v roce 1997. Roku 1998 došlo z právních důvodů ke změně názvu na Hades Almighty a také ke stylovému posunu od syrového black metalu k progresivnějšímu pojetí žánru.

Grace Disgraced new album out!

6. května 2014 v 17:25 | MF |  Music News
29 April 2014 is the official release date of a new album of Moscow female-fronted death metal band GRACE DISGRACED. The album is called "The Primal Cause: Womanumental"! The CD was released on a legendary Russian underground label MORE HATE PRODUCTIONS.

The artwork for the release was executed by a New Zealand artist Nick Keller! He created illustrations for each track, which will let you perceive the blades and the edges of this cold, enthralling concept for the band's musical and poetical creation!
The album's presentation will take place in Moscow club "Little Rock" on 7 June 2014.

For further information, please visit: https://www.facebook.com/groups/gracedisgraced/

[tisková zpráva kapely]

Blake Judd z Nachtmystium se nyní bude věnovat Hate Meditation

6. května 2014 v 13:18 | MF |  Music News
Není žádné tajemství, že zámořská black metalová formace Nachtmystium již definitivně ukončila svou činnost - "posmrtně" vyjde jen finální deska "The World We Left Behind", jejíž předběžné datum vydání je aktuálně stanoveno na 10. června. Blake Judd, hlavní postava Nachtmystium, se dále podílel i na superprojektu Twilight, jemuž před nedávnem vyšlo třetí album "III: Beneath Trident's Tomb", ale i ten byl již nadobro ukončen. Jediným aktivním působištěm Judda tak tedy doposud zůstávala skupina Hate Meditation - a nyní bylo potvrzeno, že právě tohle bude do budoucna jeho hlavní skupina.

Hate Meditation prý budou pokračovat "tam, kde skončili Nachtmystium". Judd se nechal slyšet, že aktuálně je v plánu začít hrát živě (už v létě v Severní Americe, začátkem roku 2015 by mohlo proběhnout i evropské turné) a hlavně je v přípravě druhá dlouhohrající nahrávka. Ta by údajně mohla vyjít ještě letos.

Jméno Hate Meditation se poprvé objevilo v roce 2003, ale tato éra trvala jen krátce a zbyl po ní pouze třískladbový, extrémně raritní (jen na kazetě, údajně méně než 20 kusů) demosnímek "Condemned to Death". K obnově došlo v roce 2012 a loni vyšel debutový počin s názvem "Scars" (obal na obrázku).

Minirecenze #50

5. května 2014 v 21:55 | MF |  Minirecenze
Alexanred - Rest After Result (9. května, Inverse Records)
industrial metal, Finsko

Nejspíš si to nebudete pamatovat, ale jméno Alexanred se tu již jednou v minirecenzích mihlo… tedy, ne, že bych chtěl milého čtenáře jakkoliv podceňovat, ale kdo by takovéhle blbosti nosil v hlavě. Každopádně, Alexanred je projekt finského muzikanta Aleksiho Susiho z kapely 2 Wolves, jenž v prosinci loňského roku vypustil na svět první singl "Non-Stop Non-Stop", který obsahoval jednu písničku s názvem - a teď pozor, bude to fakt nečekané - "Non-Stop Non-Stop". Nyní Alexanred potažmo Aleksi pouští mezi lidi druhý singl, na němž se už vyhecoval k celým dvěma skladbám. Doufám, že se zanedlouho objeví třetí singl se třemi songy, protože tímhle stylem bychom se za pár let mohli dočkat i desky…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Rest After Result - 03:22
02. Effective - 03:26

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Inverse Records]

CunninLynguists - Strange Journey Volume Three (1. dubna, Bad Taste)
southern hip-hop, USA

CunninLynguists rozhodně nejsou na poli hip-hopu žádní nováčci, s pěti řadovými alby se naopak řadí mezi aktuálně nejpopulárnjší skupiny žánru. Na kontě mají navíc i množství neřadových počinů, nemluvě o sólových odbočkách a spolupracích samotných členů, jak už to ostatně běžné bývá. "Strange Journey Volume Three" je právě takovým neřadovým počinem. Nejde oficiálně o plnohodnotné album, ovšem svou délkou i obsahem se od běžných řadovek neliší, a proto ho pro účely této minirecenze za plnohodnotné album počítat můžeme.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Ignition - 00:31
02. Strange Universe - 03:34
03. In the City - 03:39
04. South California - 03:14
05. Drunk Dial - 03:43
06. The Morning - 03:50
07. Innerspace - 04:20
08. Miley 3000 - 00:39
09. Guide You Through Shadows - 04:35
10. Castles - 03:51
11. Kings - 03:18
12. The Format - 03:53
13. Dying Breed - 03:18
14. Makes You Wanna Cry - 03:03
15. Beyond the Sun - 02:41
16. Mission Assessment - 00:41
17. Urutora Kaiju - 01:58

Autor: Zajus

Human Decay - Figli di Dio (20. ledna, selfrelease)
death metal, Itálie

Od mladých začínajících skupin, které sotva vydávají své první minialbum, člověk většinou neočekává nějaká fantastická a dechberoucí veledíla, nicméně občas se může stát, že vás nějaká taková kapela překvapí a opravdu přijde s deskou, z níž si sednete doslova na prdel. Případ italského death metalového kvarteta Human Decay to ovšem bohužel není - zde se jedná o naprostý standard mladých kapel, který je možná pořád poslouchatelný, ale ničím nevyčnívá a trpí nějakou tou dětskou nemocí…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Sperma benedetto - 04:45
02. Vampiri - 04:29
03. Meschini traditori - 05:13

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Music Solutions Agency]

Kriegsmaschine - Enemy of Man (5. února, No Solace)
black metal, Polsko

Dlouhých devět let to trvalo, než se polská smečka Kriegsmaschine odhodlala navázat na svůj debut "Altered States of Divinity" z roku 2005. V mezičase sice něco málo neřadových počinů vyšlo, ale co si budeme podívat, deska je prostě něco jiného, klidně bych se nebál říct, že i něco lepšího, protože já osobně to tak jednoduše vidím. Vyplatilo se tedy devítileté čekání na "Enemy of Man"?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. None Shall See Redemption - 08:34
02. Lies of the Fathers - 06:31
03. Farewell to Grace - 07:43
04. Asceticism and Passion - 08:45
05. To Ashen Havens - 07:24
06. Enemy of Man - 07:35

Autor: Kaňour

Stam1na - SLK (7. února, Sakara Records)
thrash / progressive metal, Finsko

Stam1na je ve svých rodných končinách ohromně populární. "SLK" je již čtvrtým albem v řadě, které ve finských prodejních žebříčcích dosáhlo na nejvyšší příčku. Stam1na tomu ostatně umí dopomáhat, zvolený singl "Panzerfaust" je totiž skvělý a snadno se vyrvaná tomu nejlepšímu, co kapela dodnes napsala. Jenže je celé "SLK" stejně dobré jako "Uudet kymmenen käskyä" či "Viimeinen Atlantis"?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Rautasorkka - 04:23
02. Kalmankansa - 04:29
03. Panzerfaust - 03:59
04. Kuoliaaksi ruoskitut hevoset - 03:46
05. Masiina - 05:15
06. Heikko ehkä - 03:21
07. Dynamo - 03:47
08. Kylmä kuuma kylmä - 03:51
09. Usko pois - 03:28
10. Kolmen minuutin hiljaisuus - 02:48
11. SLK - 05:18

Autor: Zajus

Shrike - Sieben

5. května 2014 v 20:23 | MF |  Recenze
V loňském roce se mi do přehrávače mimo jiné zatoulala nahrávka od jisté poměrně nenápadné (aspoň z mého ohledu, na lokální scéně okolo Berlína, odkud formace pochází, to možná bude jinak) německé kapely. Ta kapela se jmenovala Shrike a ta nahrávka zase "Hinab in die vertraute Fremdheit". Osobně se poměrně rád přehrabuji v hromadě undergroundových black metalových počinů, protože jsem tak trochu naivní a pořád si myslím, že ten underground k black metalu patří a že se tam dá najít spousta opravdu skvělé hudby. A což o to, rozhodně je dost případů, které mě v tom docela utvrzují, nicméně zrovna Shrike se to moc netýkalo…

Nebudu vás nijak lakovat, dneska už si z "Hinab in die vertraute Fremdheit" nepamatuju vůbec s výjimkou toho, že jsem to kdysi slyšel a že mi to přišlo jako strašně blbá deska. Že si nevzpomínám na nic dalšího, je vcelku logické, protože tohle byl přesně ten druh alba, které si pamatovat fakt nechcete. Po téhle zkušenosti je asi docela jasné, že jsem rozhodně neměl v plánu to někdy se Shrike zkoušet znovu a třeba si shánět jejich předchozí debut "Meine Wucherung" z roku 2006, poslechnout "Hinab in die vertraute Fremdheit" s odstupem času nebo si počíhat na nějakou budoucí placku… a asi by se na tom nic nezměnilo, kdyby nám tu další placku, jejíž název zní "Sieben", někdo neposlal na recenzi. Sebral jsem tedy veškerou odvahu (nesmějte se, člověk občas musí pochválit sám sebe) a dal jsem Shrike druhou šanci. Udělal jsem správně?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Novinka Mamaleek se objeví v červenci

5. května 2014 v 19:23 | MF |  Music News
Experimentální black metalisté Mamaleek ze Spojených států amerických již zanedlouho vydají svou čtvrtou desku. Ta ponese název "He Never Spoke a Mumblin' Word" a měla by vyjít někdy v první polovině července u zámořské firmy The Flenser.

Zajímavostí je, že "He Never Spoke a Mumblin' Word" vyjde pouze na vinylu, žádné jiné formáty nebudou k dispozici. Půjde o černé LP v limitaci 300 kusů.

Krátkou upoutávku na "He Never Spoke a Mumblin' Word" najdete na Soundcloudu. Vpravo se pak nachází přebal alba.

"He Never Spoke a Mumblin' Word" naváže na desku "Kurdaitcha", jež vyšla v březnu 2011.

Hiraxov RAMCHAT hlasi vinylove EP Mor ho!, novy klip Posledny Pohan a chystane mini CD Karpaty

5. května 2014 v 17:11 | MF |  Music News
Vinylové EP Mor ho!, nový klip Posledný Pohan a chystané CD Karpaty

Hiraxov pagan metalový RAMCHAT pracuje na grafike a výrobe vinylového EP-ka Mor ho!. A strana bude obsahovať pieseň Mor ho!, B strana song Posledný Pohan. Vinylové EP-ka vyjdu v megaobmedzenej raritnej sérii 20 kusov. Sledujte teda FB stránku kapely (https://www.facebook.com/ramchatband), tam bude uverejnená linka do HIRAX Shopu (http://www.hiraxshop.sk/hudobne-nosice/vinyly), keď budú EPka na spadnutie (plánovaný termín je koniec mája).

Slovenský pohanský RAMCHAT uverejnil aj ich prvý oficiálny klip k piesni Posledný Pohan. Realizácie sa zhostil Tomáš Telepak a točil sa na dvoch slovenských hradoch a to na Kapušanskom a Plavečskom. Klip si môžete pozrieť tu: http://youtu.be/7rW5MaPHGTw

RAMCHAT tvrdo cvičí na štyroch nových piesňach na chystané druhé mini CD Karpaty, 9. mája totiž vstúpi do moravského štúdia Shaark. Piesne nesú tieto pracovné názvy: Karpaty, Žalm, V ríši vlkov a Večné Jarilo, živ nás. Ako sa vyjadril irax: Nevieme sa dočkať, kedy ich zverejníme. Pri nahrávaní chceme docieliť, aby nahrávka znela čo najviac tak, ako na našich koncertoch. Nečakajte teda žiadne klávesy, husle, čarango či iné hosťujúce nástroje. Dokonca prvýkrát zvažujeme, že pri nahrávaní bude v jednej strane Viťov gitarový zvuk a v druhej môj zvuk. Chceme kráčať k čo najväčšej prirodzenosti a čistej kapelnej energii. Buďte teda v spojení...

RAMCHAT
Mail: hirax@hirax.sk

Merchandise RAMCHAT: HIRAX Shop, http://www.hiraxshop.sk

[tisková zpráva kapely]


Mirzadeh vydali třetí album

5. května 2014 v 14:13 | MF |  Music News
Finská melodic black/gothic metalová kapela Mirzadeh po dlouhých osmi letech příprav konečně vydala svou třetí řadovou nahrávku. Ta se jmenuje "Desired Mythic Pride" a ve Finsku je k dostání od 25. dubna u firmy Inverse Records. Mezinárodní vydání proběhne 9. května.

Obal a tracklist "Desired Mythic Pride" najdete okolo a na konci článku si ještě můžete pustit oficiální videoklip k písničce "Lost".

"Desired Mythic Pride" navazuje na desku "The Creatures of Loviatar", jež vyšla v dubnu roku 2006 u Firebox Records.

Tracklist "Desired Mythic Pride":
01. Secrets
02. The Forger of Celestial Sphere
03. Aino
04. Ukon Vakka
05. Rain of Blood
06. The Washed Yards
07. Demented Visions of Madness
08. Myrkkymieli
09. Lost
10. The Plains of Time
11. Rise With Norther Witchcraft


Eagle Twin (US, Southern Lord) - Plzeň, 8. května

5. května 2014 v 10:23 | MF |  Koncerty & Akce
Místní Borci & Soul atzero uvádějí >

Kombinace nečekaná. Nabídky nečekané. Jedna kapela ze Southern Lord a druhá nečekaně z Belgie? Nečekali jsme ani minutu. Pro hluk a prapodivné zvuky slabost máme! Jo a páč vás nechceme nutit dělat těžký rozhodnutí, těch je v životě dost, sme se rozhodli spojit obě akce a zopakovat spolupráci se Soul atzero:-)

EAGLE TWIN [Us, Southern lord]
Sludge/doom/drone
http://eagletwinsl.bandcamp.com/
http://www.southernlord.com/bands/view/eagle-twin

Eagle Twin jsou dvě bestie. Eagle Twin jsou jemnost a síla. Eagle Twin kombinují sílu riffu s volností jazzu. Eagle Twin jsou had a vrána. Eagle Twin jsou Gentry Densley a Tyler Smith, kteří pochopitelně nevylezli jen tak z nějaké očouzené díry v zemi. Oba za sebou mají působení v řadě kapel (například s jazzem a post hardcorem experimentující Iceburn Collective nebo společné angažmá ve Form of Rocket) a desky vydávají stejně jako např. Earth, Black Cobra, Sunn o))), Pelican nebo Wolves in the Throne Room na labelu Southern Lord. Eagle Twin sázejí v první řadě na primitivní sílu téměř fyzicky hmatatelné zvukové stěny. Pralesní riffy nejhrubšího zrna propletené halucinačními erupcemi sól, neúprosně supící mašina bicích, zpěv jako noční můra sbormistra Huun-Huur-Tu. V koutech hoří po jedné svíci za Black Sabbath, Black Flag, Melvins a Sleep.

http://vimeo.com/46554047
https://www.youtube.com/watch?v=9nLW-DwxND4

INDUSTROIKA [Be]
Kraut/noise/post punk
http://industroika.bandcamp.com/
www.facebook.com/industroika

Industroika je PsyKrautCinoisematic trio se sídlem v Bruselu. Skládajíc se z kláves, basy, kytary a mnoha prapodivných efektů, smyček, samplů a beatů. Celý je to hodně temněhypno a naživo fungují jak na bázi klasické rokové kapely k tanci viz. jejich poslední album North, tak i v noise experimentálnější poloze spíše k poslechu jako například v Istøy. Bude jen na vás, jakou tvář si vyberete!

https://www.youtube.com/watch?v=DZDcmljGltQ
https://www.youtube.com/watch?v=bn30S2ouDi4

BONUS LAST MINUTE, ANEB LEPŠÍ SPOJIT NEŽ ROZDĚLIT>>

LE BAIN DE MAID
screamo-post rock

spousta lásky, emocí, beznaděje, hořkosti, poštovního rocku a skrýmíčka. Otevřená srdíčka a upřímnost jak na srdci tak v kalhotách. Chebsko-chodovská emoce. Západní deprese. Sejmeme se na baru.
http://bandzone.cz/lebaindemaid

UNDERGROUND THEATRE
screamo-post hardcore / Liberec

Underground Theatre jsou pětičlenná smečka z Liberce. Bubeníci Ginger a Vladik, baskytarista Peo, kytarista Rodrigo a pomatený asociál bez příčiny Charlie. Kapela ctí emo v jeho původním smyslu prezentované kapelami jako Daïtro, Amanda Woodward či Sed Non Satiata s odkazem na opravdové kazatele, jakými jsou Neurosis, Cultof Luna, Lvmen i další inspirace v podobě Deftones a kapel z okolí Silver Rocket.
http://bandzone.cz/undergroundtheatre

POZOR!!!!

Koncert bude za příznivého počasí na pohodový zahrádce, takže START PŘESNĚ V 18:00!

Vstup:
do 19h - 100 Kč
od 19h - 130 Kč

Kde: Pohoda Music Club, Resslova 17, Plzeň

Last.fm event.:
http://www.last.fm/event/3838079+Eagle+Twin+(US,+Southern+Lord)+%3C%3E+Industroika+(FR)

[tisková zpráva pořadatele]


Mortis Mutilati - Nameless Here for Evermore

4. května 2014 v 22:38 | MF |  Recenze
Když se tu u nás bavíme o black metalu z Francie, většinou jde o onu unikátní avantgardní větev nebo alespoň o kapely, jež do své tvorby vkládají jakýsi nezaměnitelný francouzský feeling, který je odlišuje od žánrových uskupení z okolních zemí. Vedle toho ovšem ve francouzském podzemí existuje i poměrně početná black metalová scéna, jež se drží čistokrevného black metalového kopyta a páchá nefalšované hudební zlo (myšleno co do obsahu, ne nutně co do kvality, ačkoliv i takové případy samozřejmě jsou a bohužel jich není zas tak málo). A přesně do téhle sorty spadá rovněž projekt s názvem Mortis Mutilati

Mortis Mutilati je jednočlennou formací, kterou má na svědomí jistý Macabre. Nejedná se o žádného veterána, naopak - jestli dostupné informace nelžou, mělo by mu být 21 let. Asi tedy nikoho nepřekvapí, že ani Mortis Mutilati není jméno, jež by zas sebou mělo dvacet roků fungování. Založení se datuje do března 2011, ale od té doby se Macabre rozhodně neflákal, jelikož už během tohoto roku stihly vyjít hned tři neřadové počiny, jmenovitě dva demosnímky a rovněž jeden split s brazilskou smečkou Satanic Forest, která už jenom podle názvu jistě hraje sluníčkový melodický metal. V následujícím roce se objevil první řadový počin "Sombre Neurasthénie", který byl vydán stylově jenom na kazetě a v neskromné limitaci celých 50 kousků…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Naturmacht Productions]

Diabolical - rozhovor (část 2)

4. května 2014 v 20:05 | Ježura |  Rozhovory
Slibovaná druhá část rozhovoru se švédskou death metalovou kapelou Diabolical, konkrétně s jejím kytaristou Carlem Stjärnlövem, je tady. Jen připomeňme, že rozhovor proběhl před dvěma týdny v Plzni po koncertě, který zde skupina odehrála...

24. Co se týče tvého multiinstrumentalismu - hraješ na kytaru, u Diabolical jsi dřív hrál na bicí, u Devian zase na baskytaru... Na kolik nástrojů vlastně hraješ?

Je to stejné, jako když jsem se učil psát kvůli "Neogenesis". Vždycky dělám to, co je potřeba udělat. Důvod, proč jsem začal hrát na bicí... když jsem byl teenager, začali jsme v mém rodném městě kapelu a já byl jediný, kdo mohl hrát na bicí, takže jsem hrál na bicí, a když jsme pak potřebovali nového kytaristu a nemohli jsme žádného najít, naučil jsem se, jak zahrát komplikovanější věci, které jsem v té době nezahrál. Takže prostě dělám, co je potřeba.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Datum: 4. května 2014
Otázky: Ježura, MF
Ptal se: Ježura
Odpovědi: Carl Stjärnlöv (kytara)
Překlad: Ježura, MF
Počet otázek: 17

Novinky u Devina Townsenda

4. května 2014 v 18:35 | MF |  Music News
Známý kanadský muzikant Devin Townsend se evidentně nehodlá jen tak zastavit. Není žádné tajemství, že se v nedávné době společně se zpěvačkou Ché Aimee Dorval věnoval novému projektu Casualties of Cool, jehož eponymní debut bude k dostání od 14. května. Počin ovšem ještě ani nestačil vyjít a Devin už má na programu další muziku...

Již začalo nahrávání desky "Z2", která bude již delší dobu diskutovaným pokračováním alba "Ziltoid the Omniscient" z roku 2007. Aby toho ovšem nebylo málo, v plánu je rovněž další nahrávka pod hlavičkou Devin Townsend Project. Oba tyto počiny by podle všeho měly vyjít společně jako dvojalbum, o němž sám Devin prohlásil: "Námětem dvojalba je Ziltoid versus DTP, přičemž každý dostane svou vlastní desku."

V neposlední řadě již muzikant také vypustil, jak se předběžně jmenují skladby, které se na obou plackách budou nacházet:

I. Ziltoid:
* Z2
* Ziltoidian Overture
* From Sleep Awake
* Deathray
* War Princess
* March of the Poozers
* Silent Militia
* EARTH
* Ziltoid Goes Home
* Dimension Z
II. DTP:
* Rejoice
* Fallout
* Warrior Way
* Midnight Sun
* Loud
* -untitled-
* -Untitled-
* Offer Your Light
* Rain City
* Farther On

Demonic Resurrection vydají v červenci čtvrté album

4. května 2014 v 16:09 | MF |  Music News
Symphonic black/death metalová kapela Demonic Resurrection z Indie letos po čtyřech letech vydá svou novou desku. Ta se bude jmenovat "The Demon King" a objeví se v létě - 13. července v Indii pod Universal Music, u Candlelight Records 14. července v Evropě a o den později v Severní Americe.

"The Demon King" bude navazovat na album s názvem "The Return to Darkness", které vyšlo v červenci 2010 u Candlelight Records v podobě CD a limitovaného boxu (500 kusů), který kromě CD edice obsahoval ještě dvě trsátka, samolepku, plakát a triko.

Totem Skin (SWE) - Praha, 6. května

4. května 2014 v 12:07 | MF |  Koncerty & Akce
Heartnoize Promotion & BrainWave Production uvádí:

Mladá švédská naděje Totem Skin přijede poprvé do Čech, aby obhájila svůj ceněný poslední počin a rozpoutala řádný post-hc/metalový armageddon. S sebou přivezou také své emotivněji laděné kolegy Heart on My Sleeve, ale dorazí i blanenští rytíři convergecoru Got a Wolf. To vše za příspěvek dle Vašich možností.


Tato mladá šestice není ve své severské domovině vůbec neznámé jméno, ale v Čechách si odbude svou premiéru. A pokud se zrovna nevyžíváte v sadomasochistické relaxaci, tak si při poslechu Totem Skin rozhodně neodpočinete. Na to prostě nemáte nárok.

Zatímco první dvě desky se spíše svíjely v rytmech chaotického hardcoru à la Converge, jejich poslední počin Still Waters Run Deep je doslova Velká říjnová revoluce. Akorát místo lží a nenávisti přináší Totem Skin atmosférickou pravdu, tak módní, ale přesto stále nevyčerpanou. A nenávist. Punková nátura v překřikujících se vokálech je někdy doslova umlčena blackovým blast beatem a post-metalové klimaxy vám rozbuší srdce v rytmu schizofrenní sbíječky.

Totem Skin možná ještě nepobrali moudrost starých, jsou nerozvážní, roztěkaní a nezodpovědní, ale přesně to dělá jejich hudbu takovou, že budete chtít na odchodu ze Sedmičky rozdrtit pěstí první panelák, co uvidíte, vyběhnout do středu největšího stadionu na světě a řvaním rozvibrovat vesmír.

Tři alba, dva vokály, a jeden aparát Sunn. To jsou Totem Skin.

Screamo ve stylu Defeater nebo Caravels ze Stockholmu podkreslené distinktivním ženským vokálem. Heart on My Sleeve sdružují členy kapel Followed by 37 Seconds of Happiness, The Hope a The Failure a po čtyřech počinech a desítkách koncertů už nemají nikomu potřebu dokazovat, že mají co říct a hlavně, že mají co hrát. Melodické post-hardcorové pasáže okořeněné post-rockovými vibraty zcela jistě dokreslí naléhavou atmosféru večera.

Před švédskou přesilou přijede strahovský kopec bránit moravská DIY hardcore-punk jednotka sestavená po vzoru raných Norma Jean či všech Converge. Got a Wolf z Blanska není třeba představovat. Na scéně si už dávno vydobyli velmi slušné jméno ať už svou bezprostředností, sociálně kritickými texty nebo prostě tím, že jejich dosud jediná eponymní deska plná mathcorových šíleností a hc-metalových brutalit je prostě skvělá.

ZAČÁTEK: 19:00
KONEC: 22:00
VSTUPNÉ:


[tisková zpráva pořadatele]

Seprevation Stream ‘Consumed’ In Full With Terrorizer

4. května 2014 v 9:46 | MF |  Music News
Seprevation Stream 'Consumed' In Full With Terrorizer

Anticipation has hit boiling point with the release date of 'Consumed,' the debut album from Bristol, UK's Seprevation being just one week away.

Today the death thrashers have teamed up with Terrorizer Magazine to offer the world a pre-release aural slamming of 'Consumed' in full.

Listen To Seprevation 'Consumed' here:
http://www.terrorizer.com/news/streams...

Recorded at 16th Cellar Studio with producer Stefano Morabito (Fleshgod Apocalypse, Hour Of Penance, Eyeconoclast, Acrania, Bloodshot Dawn); 'Consumed' is an unholy barrage of old school death and thrash metal. Fans of classic early 90's death metal and of the first records released by thrash pioneers such as Sepultura et al will no doubt get their fill, plus a little more.

In the words of guitarist Joss Farrington, "3 words - Old School Worship."

The debut album has been inundated with positive feedback from the metal media; having been slated as "an extremely impressive debut," by Heavy Metal Tribune and an album that "never wavers in its aim for filthy, old school brutality!" by Destructive Music just quote a couple.

'Consumed' will be released independently on May 10th, just days before the band set off on tour with thrashers Bonded By Blood and Flayed Disciple.

Pre-Order 'Consumed' now: www.seprevation.bigcartel.com

www.facebook.com/seprevation

[tisková zpráva]

Diabolical - rozhovor (část 1)

3. května 2014 v 21:29 | Ježura |  Rozhovory
Není to moc dávno, co se zde objevil report z koncertu Diabolical a dalších, na který jsem se vydal do plzeňského klubu Parlament. A když uz jsem tam vážil cestu, byla by skoda nevyužít příležitosti a trochu nevyzpovídat Carla Stjärnlöva, kytaristu Diabolical. Z Carla se vyklubal příjemný a navzdory pokročilé hodině sdílný chlapík, a tak se náš rozhovor protáhl skoro na hodinu, během které jsme si popovídali o turné, aktuální desce "Neogenesis", angažmá v Devian, opíjení se na Brutal Assaultu a dalších zajímavých tématech...

Níže se nachází první část rozhovoru, druhá by měla vyjít zítra...

01. Takže - jaký byl koncert?

Bylo to vážně pěkný, díky. Je to malý klub, ale publikum do toho dost šlo. Vážně pěkná atmosféra.

02. Hádám, že to bylo podstatně lepší než loni v Praze...

(smích) Jo, to nebyl úplně nejlepší koncert.

03. Loni jste odjeli první dvě části turné, letos jedete další dvě. Zaznamenali jste nějaké velké rozdíly, třeba v návštěvnosti, když je teď "Neogenesis" venku?

Jo, je to trochu odlišné. Musím říct, že je to naše zatím nejúspěšnější album a všímáme si toho, když na koncertech mluvíme s lidmi a tak. Opravdu nás to těší, že lidé reagují tak pozitivně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Datum: 3. května 2014
Otázky: Ježura, MF
Ptal se: Ježura
Odpovědi: Carl Stjärnlöv (kytara)
Překlad: Ježura, MF
Počet otázek: 23

Metsatöll - Karjajuht

3. května 2014 v 20:25 | Prdovous |  Recenze
Co se vám vybaví, když se řekne Metsatöll? Pro některé z vás jistě dobře známé jméno, jiným neřekne vůbec nic. Já donedávna patřil zhruba někam doprostřed - o kapele jsem věděl už dlouhou dobu, pokaždé od nich ale slyšel jen pár ukázek z alba a nikdy se k jejich pořádnému poslechu nedostal. Nějak jsem k tomu nikdy neměl důvod, ukázky mě nikdy neuchvátily natolik, abych zkusil nějakou desku zařadit do playlistu od začátku do konce - až do vydání aktuální desky "Karjajuht".

Pro našince takřka nevyslovitelný název alba skýtá téměř na vteřinu přesně pětačtyřicet minut, které pro mě byly de facto permiérou s touhle estonskou skvadrou. Rozhodně jsem od alba neočekával žádný průser, ale když jsem se nad tím hlouběji zamyslel, tak jsem došel k tomu, že vlastně ani nevím, co vlastně očekávám, vzhledem k tomu, že o folk metalových bandách vzniklých někdy na přelomu tisíciletí nemám kdovíjak valné mínění. Ačkoliv se Metsatöll dali dohromady ještě před "novou vlnou" folk metalu, která zaplavila Evropu sračkoidními klávesovými vichřicemi z Německa, kdovíproč jsem byl právě z tohoto důvodu k Estoncům poněkud odtažitý. Zbytečně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Klipy od Death Angel a Stratovarius

3. května 2014 v 19:03 | MF |  Music News
>>> Thrash metaloví veteráni Death Angel ze Spojených států amerických vypustili do světa klip k titulnímu songu svého aktuálního alba "The Dream Calls for Blood". To se na trhu objevilo v říjnu loňského roku pod značkou Nuclear Blast a šlo celkově už o sedmou dlouhohrající nahrávku kapely (čtvrtou po obnově činnosti v roce 2001). Video vypadá následovně:


>>> Finští melodici Stratovarius svou poslední desku vydali rovněž v loňském roce, ale už v únoru. Počin se jmenoval "Nemesis" a objevil se u firmy earMUSIC. Nyní vznikl další videoklip, tentokrát k písničce "If the Story Is Over". Výsledek sledujte tady:


Novembers Doom informují o nové desce

3. května 2014 v 16:51 | MF |  Music News
Zámořští doom/death metalisté Novembers Doom odhalili veškeré informace o svém nadcházejícím devátém velkém albu. Počin ponese název "Bled White" a k dostání bude od 15. července u The End Records.

"Bled White" bude k dispozici na CD a barevném 2LP. Obálka se nachází vpravo, tracklist je na konci článku.

Produkce "Bled White" se ujal jako vždy Chris Wisco, jenž se nějakým způsobem podílel na většině dlouhohrající diskografie Novembers Doom a tři roky zde fungoval i jako baskytarista (dále má za sebou spolupráci třeba s Origin, Jungle Rot nebo Kommandant). Koprodukci a mix dostal na starost Dan Swanö (Katatonia, Asphyx, Dark Funeral), který mixoval už předchozí čtyři alba.

Tracklist "Bled White":
01. Bled White
02. Heartfelt
03. Just Breathe
04. Scorpius
05. Unrest
06. The Memory Room
07. The Brave Pawn
08. Clear
09. The Grand Circle
10. Animus
11. The Silent Dark

Nová placka Besatt detailně

3. května 2014 v 13:19 | MF |  Music News
Před nedávnem tu proběhla zpráva, že polská black metalová kultovka Besatt dokončila nahrávání svého devátého řadového počinu s názvem "Nine Sins". Nyní přichází čas na bližší detaily - obligátní materiál v podobě obálky a seznamu songů se nacházejí jako vždy okolo tohoto textu.

Za zmínku jistě stojí ještě fakt, že Besatt rovnou vypustili i ukázku z "Nine Sins" - jde o song "Hatred", který se samozřejmě nachází na konci novinky. Mimoto se na internetu objevila ještě druhá nová písnička "Homicide" - tu najdete na YouTube.

"Nine Sins" bude navazovat na album "Tempus Apocalypsis", jež vyšlo v červenci 2012 v režii Witching Hour Productions jako digipack CD.

Tracklist "Nine Sins":
01. Sorcery
02. Homicide
03. Aggression
04. Apostasy
05. Vengeance
06. Wrath
07. Hatred
08. Blasphemy
09. Idolatry


AFTER RAIN vydávají své třetí album The Sound Of War!

3. května 2014 v 10:33 | MF |  Music News
AFTER RAIN vydávají své třetí album The Sound Of War!

Necelý rok po vydání desky Hammered To The Ice přichází metalový projekt AFTER RAIN s novou dlouhohrající fošnou. Ta dostala název The Sound Of War a nabízí šest rozsáhlých skladeb, které se pohybují v doomových a blackových teritoriích. Oproti předešlé tvorbě je nový materiál agresivnější a tvrdší, přesto nechybí ani melodické momenty a ženské vokály...

"Na The Sound Of War jsem začal pracovat již před vydáním Hammered To The Ice. Už tenkrát mi bylo jasné, že další deska musí být podstatně zuřivější," říká tvůrce projektu Václav Votruba, který se kromě kytary a baskytary postaral o mix a mastering nahrávky. "Pravdou je, že s Hammered To The Ice jsem už chvíli po vydání byl silně nespokojený. Bylo to dělané rychlou jehlou, rozhárané a bez jasného ksichtu. Právě nespokojenost s tímto materiálem mě dohnala k tomu, abych se nové desce věnoval opravdu ze všech sil. Abych eliminoval všechno, nad čím jsem v minulosti přivřel oči."

The Sound Of War je koncepční nahrávka. Věnuje se válce - utrpení národů, krutosti konfliktů a také zapomnětlivosti lidí, pro které je nedávná minulost jen obyčejnou zmínkou v učebnici dějepisu.

"Textová stránka krásně koresponduje s muzikou. Je agresivní, zuřivá... Nechtěl jsem, aby z toho vznikl patos. Naopak! Z této tématiky cítím smutek, ale zároveň opravdu veliké rozčarování," uvádí Václav Votruba.

O obal se postaral dekadentní malíř Sandro Dragoj, jehož dílo jste mohli vidět například na posledním albu roudnické Demencie Mortalis.

Deska opět vznikala v jiné sestavě, než nahrávka předchozí. O ženské vokály se tentokrát postarala Veronika Seidlová z Raw a Carpatia Castle a bicí nabouchal Jan Kapák z Avenger, který mimo jiné spolupracoval i s Maniac Butcher či Master's Hammer. Na desce se kromě Václava Votruby dále podíleli zpěváci Radek Popel a Tomáš Trávníček, klávesistka Petra Došková a kytarista Jakub Vondrka.

Odkazy:

[tisková zpráva]