Květen 2014

The One Armed Man : Debut album "Black hills" for full streaming

11. května 2014 v 11:58 | MF |  Music News
The One Armed Man : Debut album "Black hills" for full streaming

As a spiritual son of Tom Waits, The One Armed Man, has no name : just a nickname.

As previously announced, The One Armed Man has released, last month, its debut full-length album called "Black hills", through the Flying Cow Prod record label company. Now, after having unleashed an official music video for the single "Cold rain" a few days ago, the band put the whole record for streaming on Bandcamp.


For the record…

French five-piece rock/folk/bluegrass born in 2012, TOAM is influenced by american rock vibes and bands like Black Rebel Motorcycle, The Dead Weather, The Raconteurs, The White Stripes or The Black Keys. Making its first steps on stage with a dozen of gigs, the quintet released a debut effort with a self-titled EP in 2013 before to begin to work on a full-length record


[tisková zpráva]

Scamp - The Deadcalm

10. května 2014 v 22:24 | Kaša |  Recenze
Dám vám teď jednu kvízovou otázku bez možností, která je určená primárně fanouškům dánské scény a moderního metalu soilworkovského střihu. Pamatujete si jméno Michael Bøgballe? Vsadím se, že pár z vás určitě tuší, nicméně pro ten zbytek mám uklidňující zprávu, abyste si to nebrali, protože i já na něj zapomněl, takže vám osvěžím paměť a dávám k dispozici velkou nápovědu jménem Mnemic. Správně, Michael zpíval na prvních dvou albech této moderní úderky a od té doby jako by se po něm slehla zem, takže jsem čuměl jako puk, když jsem jeho jméno uviděl v sestavě Scamp. No jo, musela mi pomoct až ta personální soupiska, čili přiznávám, že jsem jej z alba prvně vůbec nepoznal, protože zas tak vytříbený sluch opravdu nemám.

Aby nebylo mýlky, tak Scamp nejsou nová parta, protože na metalovém rybníčku plují již jedenáctým rokem a novinka "The Deadcalm" je prvním albem po debutu "Mirror Faced Mentality" z roku 2008, nicméně pro zmíněného zpěváka je druhý počin první zastávkou v jejich řadách, takže po výměně vokalisty je "The Deadcalm" svým způsobem novým startem, k němuž si nemohli vybrat lepší posilu, protože to byl právě Michael, který vtiskl Mnemic na prvních dvou albech ksicht díky svému ladnému přecházení od melodických ke řvaným zpěvům, za něž by se ani Björn ze Soilwork stydět nemusel. To, že od jeho odchodu kapela spíš tápe a na dobrou nahrávku se nezmohla, nebudu zbytečně rozebírat, nicméně pro mě osobně zůstavají pravými Mnemic ti z druhého alba "The Audio Injected Soul"...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Twilight - III: Beneath Trident's Tomb

10. května 2014 v 20:35 | MF |  Recenze
Kdyby se na to těch muzikantů někdo zeptal, tak by samozřejmě prohlásili, že jim je to u prdele, ale osobně bych se klidně vsadil, že si minimálně alespoň jednou řekli, že si pro svou kapelu asi měli vybrat jiné jméno než zrovna Twilight. Rok po vzniku projektu a pár měsíců po vydání stejnojmenného debutového alba "Twilight" v roce 2005 totiž vyšel první knižní díl populární série stejného názvu. Kromě názvu a původu ve Spojených státech amerických ovšem tyto dvě záležitosti nikterak nesouvisí… pokud by si totiž někdo v očekávaní soundtracku k upírské teenage blitce pustil tenhle Twilight, o němž se nyní budeme bavit, asi by se z toho posral…

Ve skutečnosti totiž jde (nebo lépe řečeno šlo - činnost již byla definitivně ukončena) o superprojekt, v němž se sešla elita zámořského black metalu a post-metalu. Už jenom výčet lidí, kteří se v této kapele v průběhu jejího působení angažovali, je opravdu úctyhodný a v podstatě co jméno, to kultovní postava… Blake Judd (Nachtmystium, Hate Meditation), Wrest (Leviathan, ex-Lurker of Chalice), Imperial (Krieg), Malefic (Xasthur) a Hildof (Draugar) z té black metalové scény, Aaron Turner (Old Man Gloom, ex-Isis) a Stavros Giannopoulos (The Atlas Moth) z té alternativně metalové, do toho ještě Sanford Parker (Minsk, Buried at Sea, Corrections House, ex-Nachtmystium) jako pojítko mezi oběma a navrch nově Thurston Moore z kultovní rockové kapely Sonic Youth.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Godflesh připravují nové EP a desku

10. května 2014 v 18:29 | MF |  Music News
Legendární britští industrialisté Godflesh, kteří patří k pionýrům svého stylu, si na letošní rok pro své příznivce konečně připravili již delší dobu slibovaný nový materiál. Nejprve se objeví EP s názvem "Decline & Fall", jehož obálka se nachází vpravo a tracklist níže (japonská verze minialba bude navíc obsahovat ještě dva doposud neupřesněné bonusy). Počin bude k dostání od 26. května u Avalanche Recordings, jejichž vlastníkem je osobně Justin K. Broadrick, jedna ze dvou hlavních postav Godflesh.

Po minialbu by se dále měla objevit nová, celkově osmá dlouhohrající deska. Ta se pracovně jmenuje "A World Lit Only by Fire" a předběžné datum jejího vydání je aktuálně stanoveno na září letošního roku. Jak Broadrick nedávno prohlásil v rozhovoru pro francouzské rádio Le 106, novinka by se prý měla nést v duchu dvou nebo tří alb Godflesh.

Tracklist "Decline & Fall":
01. Ringer
02. Dogbite
03. Playing with Fire
04. Decline & Fall

Five Finger Death Punch chystají další album

10. května 2014 v 16:35 | MF |  Music News
Populární Američané Five Finger Death Punch již pomalu začínají přemýšlet nad další nahrávkou. Loňský rok se pro ně nesl ve znamení dvojalba "The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell", jehož první díl vyšel v červenci a druhý v listopadu, ale už nyní kapela sbírá nápady na další počin.

Kytarista Zoltan Bathory v rozhovoru pro Billboard.com prohlásil, že Five Finger Death Punch aktuálně s vydáním počítají na jaro 2015, přičemž nahrávání by prý mohlo začít v prosinci nebo v lednu.

Klipy od Mustasch a Sekhmet

10. května 2014 v 12:45 | MF |  Music News
>>> Švédští rockeři Mustasch vypustili nový videoklip k songu "Thank You for the Demon", který najdete o pár pixelů níže. Písnička pochází z aktuální nahrávky "Thank You for the Demon", jež vyšla v polovině ledna.


>>> Své první oficiální video vůbec natočila rovněž děčínská black metalová smečka Sekhmet. Klip vznikl pro skladbu "All Shall Bear Witness II" z loňské desky "Words of the Master (Proverbs of Hell)", o jeho režii se postaral Daniel Beherit Bílý a o kameru a střih Pája Junek (Tortharry, Spreading Dread, Anarchuz).


Origin: kompletní info o "Omnipresent"

10. května 2014 v 9:22 | MF |  Music News
Techničtí death metalisté Origin ze Spojených států amerických odhalili veškeré informace o nadcházející šesté řadovce. Ta se jmenuje "Omnipresent" a vyjde 4. července v Evropě u Agonia Records a 8. července v Severní Americe u Nuclear Blast.

"Omnipresent" bude k dostání jako digipack CD (obrázek), box v limitaci 500 kusů (obsahuje digipack, nálepku, nášivku a přívěšek na klíče - obrázek), černé LP (obrázek), picture LP (200 ručně číslovaných kusů - obrázek) a žluté LP (100 ručně číslovaných kusů - obrázek).

Obálku "Omnipresent" vytvořil Colin Marks (Kataklysm, Exodus, Aborted, přebal minulého alba "Entity"), produkce se ujal opět Robert Rebeck, s nímž už Origin kutili předchozí tři desky, a mixu a masteringu Colin Marston (Atheist, Panopticon, Sun Worship, album "Entity"; jako aktivní muzikant Dysrhythmia nebo Krallice).

Tracklist "Omnipresent":
01. All Things Dead
02. THRALL:FULCRUM:APEX
03. Permanence
04. Manifest Desolate
05. Absurdity of What I Am
06. Source of Icon O
07. Continuum
08. Unattainable Zero
09. Redistribution of Filth
10. Obsolescence
11. Malthusian Collapse
12. The Indiscriminate
13. Kill Yourself [S.O.D. cover]

Toolbox Terror - Bind Torture Kill

9. května 2014 v 22:12 | Ježura |  Recenze
Zjišťuji, že jsem za poslední dobu recenzoval tolik ničím nevyčnívajících death metalových desek, že mi už nějak dochází zásoba úvodů, takže pokud by vám připadalo, že jsou to pořád ty samé žvásty, asi nebudete daleko od pravdy. Nicméně předpokládám, že recenzentovy bolístky asi nebudou důvodem, proč jste klikli na tuhle recenzi, tak toho radši nechám a začnu znovu a trochu lépe. Táááákže... Dneska se podíváme na album "Bind Torture Kill", které vyšlo v listopadu 2013 a které je pro italskou kapelu Toolbox Terror řadovým debutem. Milí Taliáni to spolu táhnou od roku 2007 a kromě jmenované řadovky mají na kontě už jen tři roky staré eponymní demo, takže asi není na místě očekávání zázraků. Naopak poměrně očekávatelná je ale death metalová smršť, o které už jen název kapely napovídá mnohé, neboť kdo viděl pár béčkových hororů, ten ví, že s kufříkem plným rozličného nářadí se dá dělat i poměrně svérázná medicína. Dost ale bylo stupidních pokusů o natažení textu, je na čase si říct, jestli je to dobré, nebo ne.

Tak jednoduché to ale samozřejmě není a ani tentokrát nejde o nahrávku, kterou by šlo šmahem zařadit do jedné z těchto kategorií a tím to utnout. Zkusím tedy začít tím, co se mi na "Bind Torture Kill" líbí. Předně je znát, že pánové nejsou žádní neumětelové, kteří by právě vylezli z nějaké hudební přípravky a usoudili, že jim to stačí na to, aby mohli šířit do světa tu svoji splatter osvětu. Jasně, žádní virtuosní orgie se zde samozřejmě nekonají, ale zejména kytaristé jsou na tom technicky poměrně slušně, o čemž svědčí i jejich poměrně dlouhý seznam bývalých působišť, a pán za bicími se také nemusí stydět. Další plus body si Toolbox Terror mohou připočítat za zjevnou schopnost napsat skladbu tak, aby působila kompaktně, nebyla jednotvárná a přitom v ní na sebe všechno vesměs pěkně navazovalo. Ono by se sice chtělo namítnou, že by tohle mělo být pravidlem a že vyzdvihování toho, když někdo naplní základní předpoklad poslouchatelné muziky, je trochu bezpředmětné, ale bohužel to pravidlem není ani zdaleka a hlavně je to pořád jeden z důležitých důvodů, proč "Bind Torture Kill" nakonec neodejde s podstatně horším vysvědčením.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Masterpiece Distribution]

Necrodeath - The 7 Deadly Sins

9. května 2014 v 20:12 | MF |  Recenze
Dovolím si tvrdit, že Necrodeath je kapela, na jejíž jméno snad musel narazit každý, kdo se nějakou dobu motá okolo extrémní muziky. Netvrdím, že je nějaká povinnost, aby každý fanda metalu znal jejich tvorbu od A do Z, ale jejich jméno asi většina z nás už zaslechla. Tahle italská smečka to totiž táhne už od poloviny 80. let a do dnešního dne vydala celkem jedenáct dlouhohrajících desek včetně té aktuální s názvem "The 7 Deadly Sins".

Já upřímně patřím přesně do té sorty lidí, kteří o existenci Necrodeath vědí už dlouhé roky, ale nikdy se jejich muziku nesnažili poslouchat. Tak nějak jsem vždy tušil, co bych měl od téhle skupiny čekat a v jakém konkrétním subžánru se pohybuje, ale to bylo asi tak všechno, Nemám tušení, proč tomu tak je, protože jejich jméno kolem mě poletuje už dost dlouho. Jednou to odpanění ovšem přijít muselo a velice správně již tušíte, že se tak stalo za pomoci nejnovějšího studiového záseku…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Aleš Brichta chystá nové album

9. května 2014 v 19:25 | MF |  Music News
Známý český rockový zpěvák Aleš Brichta (ex-Arakain) chystá novou desku. Ta se bude jmenovat "Papírovej drak" a vyjde pod hlavičkou Aleš Brichta Trio - k dostání by měla být začátkem června u Warner Music.

"Papírovej drak" se prý bude pohybovat na "hranici mezi rockem a popem" a objeví se na něm písničky jako "Kriploid", "Překážková dráha", "Půjčovna vrahů", titulní "Papírovej drak", "Ve stínu svíčky" nebo "Náhrdelník z mušlí". Přítomny budou i tři předělávky - "Astrolog" od Vladimíra Merty, "Superhero" a country písnička "Shane".

Posledním počinem Brichty bylo album "Údolí sviní", jež vyšlo na jaře loňského roku pod hlavičkou Aleš Brichta Project.

Dirge 12.5. 2014 - post/metal sludge v pražském Fatalu

9. května 2014 v 17:29 | MF |  Koncerty & Akce
V pondělí 12. května představí v Praze francouzští post-metalisté DIRGE své nové album "Hyperion" vydané u labelu Debemur Morti, což samo o sobě vypovídá o jeho kvalitách. Komu učarovala již předchozí vynikající deska "Elysian Magnetic Fields", jistě nebude zklamán ani titánským "Hyperionem", který slibuje ještě masivnější zvuk a záplavy temné zatěžkanou atmosféry. To však lépe posoudíte sami na jejich živém vystoupení v pražském klubu Fatal, kde bude nová fošna samozřejmě k dispozici. Nepsaná povinnost pro skalní fanoušky žánru definovaném Cult of Luna, Isis či Neurosis!

V roli předkapely vystoupí tuzemští Dreare. Mladá progresivně-experimentální kapela, kterou si jako support vybrali přímo Dirge.

Více na:

[tisková zpráva pořadatele]

Nová deska Master's Hammer se blíží

9. května 2014 v 15:15 | MF |  Music News
Kultovní čeští black metalisté Master's Hammer budou vydávat novou řadovou desku, již třetí po svém comebacku před několika lety a celkově šestou za celou dobu svého působení. Kapela na svém oficiálním webu zveřejnila krátkou, ale o to výmluvnější zprávičku:

"Ano. V těchto dnech zadáváme do výroby nové řadové album, které jsme právě domíchali s pány Necrocockem a Silenthellem."

Doposud nepojmenovaná novinka bude navazovat na album "Vracejte konve na místo", jež vyšlo v únoru 2012 vlastním nákladem jako digipack CD a LP. Kromě toho existují i tři pozdější reedice na MC kazetě - nejprve vyšla "normální" kazeta, poté tzv. "Cthulhu edition" (50 ručně číslovaných a podepsaných kusů, každý s dřevorytem Cthulhu) a následně "Šumava edition" (50 ručně číslovaných a podepsaných kusů, každý s dřevorytem Šumavy).

Úplně posledním vydaným počinem kapely je již druhý split s kolegou Blackoshem (Cales, ex-Root, ex-Entrails) - nosič s názvem "BLMH 14" vyšel začátkem letošního dubna u Jihosound Records (vlastní label Master's Hammer) jako 7'' EP v hnědé barvě. Master's Hammer na něj přispěli songem "Pod vrstvou prachu", Blackosh dodal skladbu "6,66 promile".

Druhá deska Quercus je za dveřmi

9. května 2014 v 12:45 | MF |  Music News
Český funeral doom metalový projekt Quercus, jehož sestavu tvoří Lord Morbivod (Umbrtka, Trollech, Stíny plamenů, War for War) a Strastinen (Umbrtka), zanedlouho konečně vydá již delší dobu slibovanou druhou desku.

Novinka ponese název "Sfumato" a datum jejího vydání bylo stanoveno na 30. července. Obálka se nachází napravo. Quercus již také zveřejnili novou skladbu s názvem "Mother's Worldfall", kterou si můžete pustit na Soundcloudu. Už přibližně před rokem projekt zveřejnil jiné dvě nové písně, "Flute in the Sink" a "Barbarian Nostalgia", ale ty již nyní nejsou k dispozici k poslechu.

"Sfumato" bude navazovat na debutovou desku "Postvorta" z roku 2007.

Další informace o reedici prvního alba TORTHARRY, která vyjde v červnovém Pařátu

9. května 2014 v 9:16 | MF |  Music News
"Rok 1994 byl pro nás přelomovým. Vyšla nám první oficiální deska a na to se prostě nedá zapomenout. Jsme na tu dobu patřičně pyšní a já jsem moc rád, že jsem v té době mohl být u všech těchto událostí, na které zde tak rádi vzpomínáme," shrnul závěrem kytarista Dan Pavlík pro TORTHARRY přelomové období, o kterém budou pojednávat článek v 58. vydání Pařátu. Samo o sobě by asi bylo jen nostalgickou vzpomínkou pro několik pamětníků, jenže v červnovém Pařátu zároveň vyjde v reedici již dávno vyprodané první album TORTHARRY "When The Memories Are Free" s patřičným dovětkem, že se jedná o edici po 20 letech. Ba co víc, v drážkách CD najdete jako bonus i jejich třetí demo "Incriminated", které bylo nahráno o rok dřív před prvním albem. Nechte se tedy při poslechu ve vzpomínkách Dana, basáka Martina a manažera Gora, jež to období z první poloviny 90. let nejenže pamatují, ale členy TORTHARRY jsou bez přestávky dodnes, přenést o dvě desítky let zpátky. Článek totiž z pochopitelných důvodů mapuje pouze období od počátků TORTHARRY po první pres "When The Memories Are Free".

Pro TORTHARRY je debut z roku 1994 dodnes srdcovou záležitostí, na koncertním playlistu z něj pravidelně mají tři songy. Na letošním MetalGate Czech Death Festu, v jehož první den Pařát s touto reedicí vyjde, k nim přidají ještě 2-3 další. V rámci oslav 20. výročí vydání "When The Memories Are Free" odehrají větší část svého vystoupení právě ze skladeb z první desky. Bude se jednat o zcela výjimečný program, který předvedou fanouškům jen na jejich festivalu.

[tisková zpráva vydavatele]

Motorfire - Rising Fire

8. května 2014 v 22:18 | Kaša |  Recenze
U kapel, které vydávají svá alba pod křídly vydavatelství Metal Tank Records, má posluchač jednu jedinou jistotu, a sice že dostane do ruky oldschool jak vyšitý, který se nazajímá o aktuální postupy a trendy, ale hezky v klídku si jednotlivé skupiny drtí hudbu, kterou mají rádi, na které vyrůstaly a z níž si bez ostychu berou ta nejprovařejnější skladatelská klišé, jaká si jen lze představit. Pravda, někdy je výsledek lepší (Thraw), jindy zase horší (Vigilance), ale onen společný jmenovatel oldschool je stejný. Asi tušíte, že bych takhle nezačínal, kdyby další parta ze stáje (pardon, tady spíš garáže) tohoto labelu, Motorfire, nefungovala přesně podle toho, co doposud zaznělo, takže se pojďme pánům a jejich výtvoru "Rising Fire" mrknout pod kapotu.

Motorfire je mladá pětice, která si od svého vzniku v roce 2011 připsala na triko jedno demíčko "Burning Demo" a nyní, po delší odmlce, přichází na svět první pořádné dítko jménem "Rising Fire". Borci se hlásí k odkazům kapela jako Helloween, Iron Maiden a Def Leppard, přičemž já bych se nebál přidat ještě Mötley Crüe, protože kombinace hard rocku a heavy metalu je říznutá taky glamem, a i když se Motorfire na svých promo fotkách neohákli jako ty nejlacinější šlápoty ze zaplivané ulice, tak je vokál Aneje Marušiče plný manýrů této scény a textově se celá kapela kolem klasických klišé jako holky, auta a heavy metal. Asi netřeba přibližovat "Rising Fire" nějak blíže, nicméně jen pro jistotu vězte, že heavy metalové riffy jsou pravidelně prokládány vyhrávkami a zespodu to tvrdí bublající baskytara podle vzoru Iron Maiden, kteří jsou z náplně tohoto alba cítit místy opravdu mocně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Tank Records]

Lacuna Coil - Broken Crown Halo

8. května 2014 v 19:55 | Ježura |  Recenze
Když by se měl sestavit pomyslný žebříček nejvěhlasnějších italských kapel rock/metalového ražení, Lacuna Coil by se dost určitě umístili na stupních vítězů. A ono také není divu, když - započítáme-li do toho i roky existence pod jinými názvy - to spolu táhnou už dvacet let a za tu dobu si stihli vybudovat jméno, jaké jim může závidět vskutku kde kdo. Od gothic metalu, se kterým sbírali úspěchy na přelomu tisíciletí, se Lacuna Coil postupně přesunuli do vod celkem neškodného, ale svérázného a hlavně pořád přitažlivého rock/metalu, s nímž to na lidi zkouší přibližně od alba "The Shallow Life" a podle všeho jim to tak naprosto vyhovuje. Od vydání předchozí desky "Dark Adrenaline" letos uplynuly dva roky, Lacuna Coil se hlásí s albem novým a vás určitě zajímá, jak se jim novinka "Broken Crown Halo" podařila...

Z úvodu to možná trochu vyplývá, ale i kdyby náhodou ne, je skutečností, že Lacuna Coil jsou vesměs rutinéři, od kterých se nějakého překvapení asi už nedočkáme - na druhou stranu však lze celkem spolehlivě očekávat, že co napíšou, to také půjde poslouchat, když si od toho člověk nebude moc slibovat. Pokud si dobře vzpomínám, právě z předcházející "Dark Adrenaline" se vyklubala sice nikterak převratná ale pořád veskrze sympatická nahrávka, takže je otázka, jestli se na ní podařilo "Broken Crown Halo" navázat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinka Bastard Feast v červenci

8. května 2014 v 18:18 | MF |  Music News
Americká smečka Bastard Feast, která ve své tvorbě míchá sludge, death metal, crust a grindcore, vypustí své další album v červenci pod záštitou Season of Mist - 18. v Evropě a o čtyři dny později v Severní Americe. Deska se bude jmenovat "Osculum Infame" a na její nahrávání i následný mix a mastering dohlížel Stephan Hawkes (Red Fang, Attila).

Bastard Feast vznikli v roce 2008 jako Elitist a pod tímto jménem také v červnu 2011 vydali svůj dlouhohrající debut "Fear in a Handful of Dust". V roce 2012 se ovšem museli přejmenovat právě na Bastard Feast kvůli sporům se stejnojmennou formací Elitist z Los Angeles. "Osculum Infame" bude první počin skupiny pod hlavičkou Bastard Feast.

Volver unveil first songs of its new record "Beautiful sad stories"

8. května 2014 v 16:19 | MF |  Music News
Volver unveil first songs of its new record "Beautiful sad stories"

Five-piece post-pop band from Liège (Belgium), Volver (like the spanish word), is about to release a brand new record called "Beautiful sad stories" on LP, CD and digital in the next weeks through I for Us Records, Grandma Pop Collective and Grizzly Inc.

For the record, born as a solo-project in 2007, Volver became a "real band" a few years later by writing and recording 4 first songs of pure emotional pop with deep post-rock atmospheres.

In the meantime, a few audio extracts from the upcoming effort are available on SoundCloud.

For fans of Sigur Ros, Keith Caputo, The Album Leaf...


[tisková zpráva]

Další deska Burzum již za měsíc

8. května 2014 v 13:37 | MF |  Music News
Varg Vikernes po svém propuštění z vězení v roce 2009 dodržuje pravidelný roční rozestup mezi novými deskami svého kultovního projektu Burzum. Ani letošek nebude výjimkou, protože vyjde už páté regulérní album během pěti let. Novinka ponese název "The Ways of Yore" a objeví se 2. června klasicky u Byelobog Productions.

Varg Vikernes už dříve prohlásil, že black metalová éra Burzum již definitivně skončila, takže i "The Ways of Yore" se ponese v ambientních vodách. Celkově půjde o čtvrtou čistě ambientní nahrávku projektu po počinech "Dauði Baldrs" (1997), "Hliðskjálf" (1999) a "Sôl austan, Mâni vestan" (2013). Ačkoliv by novinka měla na tato alba navazovat, zároveň se prý "bude lišit ve stylu i vokálním projevu". Deska je údajně inspirována "hlubokými znalostmi evropské historie a vývoje".

Samotný Varg o nové nahrávce prohlásil: "'The Ways of Yore' je můj první krok k něčemu novému, co je zároveň stejně staré jako kořeny Evropy. S 'The Ways of Yore' se pokusím posluchače přenést do dob dávno minulých, aby cítili minulost, jež stále žije v jejich vlastní krvi."

Tracklist "The Ways of Yore":
01. God from the Machine
02. The Portal
03. Heill Odinn
04. Lady in the Lake
05. The Coming of Ettins
06. The Reckoning of Man
07. Heil Freyja
08. The Ways of Yore
09. Ek Fellr (I Am falling)
10. Hall of the Fallen
11. Autumn Leaves
12. Emptiness
13. To Hel and Back Again

Belphegor: obal "Conjuring the Dead"

8. května 2014 v 11:14 | MF |  Music News
Rakouští perverzáci Belphegor ukázali, jak bude vypadat obálka jejich nadcházející jubilejní desáté studiové nahrávky s názvem "Conjuring the Dead". Přebal, který se nachází vpravo, vytvořil Spiros "Seth" Antoniou (Moonspell, Paradise Lost, Ex Deo), jinak také zpěvák a baskytarista Septicflesh, který pro skupinu svého času vytvořil artwork pro desku "Pestapokalypse VI" z roku 2006.

Ještě dodejme, že nové album bude ve většině Evropy k dostání u Nuclear Blast od 8. srpna. Belphegor jej natáčeli u věhlasného death metalového producenta Erika Rutana (Cannibal Corpse, Six Feet Under, Ephel Duath; jako aktivní muzikant Hate Eternal a ex-Morbid Angel) v jeho Mana Studios na Floridě.

Podle všeho by se na "Conjuring the Dead" mělo objevit devět písniček, mezi nimiž by neměly chybět kusy "Gasmask Terror", "Rex Tremendae Majestatis", "Take Her, Lucifer!" nebo "The Inverted Cross".

"Conjuring the Dead" bude navazovat na album "Blood Magick Necromance". To vyšlo v lednu 2011 také u Nuclear Blast jako jewelcase CD, limitované slipcase CD, limitovaný box (500 kusů) a LP v krvavě rudé (250 kusů) a černé barvě. Počin byl natočen ve švédských Abyss Studios pod producentským dohledem Petera Tägtgrena (Celtic Frost, Children of Bodom, Dimmu Borgir; jako aktivní hudebník Hypocrisy a Pain). Mezi hosty se mimo jiné objevila třeba houslistka Meri Tadić (ex-Eluveitie).

Deathnoise festival potvrzuje nové kapely!!

8. května 2014 v 9:15 | MF |  Music News
Deathnoise festival potvrzuje nové kapely!!

Druhý ročník festivalu Deathnoise - Metalový Jičín Open Air 2014 již pomalu klepe na dveře!! A tak si pánové z Deathnoise Production zvou do svého Line up další posily, aby ukojili náročné české fans!!

Mezi nově potvrzené kapely patří , mladá ale o to více zajímavá brněnská parta s názvem Pray For Forgiveness, které nabídne pořádnou porci progresivního metal coru!!

Druhou nově potvrzenou kapelou jsou již ostřílení pánové s kapely Overhype, kteří bývají často označováni jako český Limp Bizkit!! Obě kapely budou součástí sobotního programu…

Nezapomeňte také na to že festival se odehrává v unikátním prostředí zříceniny hradu Starý Jičín a kapacita areálu hradu je omezená…lístky můžete zakoupit v obvyklých předprodejích..


[tisková zpráva pořadatele]

Dark Days Ahead - North Star Blues

7. května 2014 v 23:04 | Kaša |  Recenze
Dark Days Ahead, kteří letos vydávají svůj nový studiový zářez "North Star Blues", se zatím ještě nedostali do stádia, kdy by si člověk řekl, že to je zkušená parta, nicméně žádní mlíčňáci to taky nejsou. Na svém kontě mají jedno demo "Promo 2010" a dva roky starý debut "The Long Road South", na nějž nyní navazují svým druhým studiovým počinem. Sice téhle pětici z Finska trvalo dlouhých sedm let, než se od svého vzniku v roce 2005 vydali zhmotnit své hudební nápady na fyzický nosič, ale pokud se oněch sedm let dělo to, co předpokládám, tedy že kapela koncertovala po všech možných čertech, jen aby se dostala na pódium, tak na novince to nese své ovoce, protože "North Star Blues" je velmi semknuté a Dark Days Ahead čistě jen na jeho základě znějí skoro jako jedna rodina.

Ptáte se, co že to pánové vlastně hrají? Zámořský jižanský groove metal v odkazu Pantery s příměsí thrash metalu a letmého závanu death metalu. Osobně mi to prvně nepřišlo od finské party příliš věrohodné, takže jsem byl připravený na tu nejhorší podobu vykrádání panterovské klasiky, ale to se naštěstí nekoná, a přestože je vliv texaské legendy z "Norh Star Blues" poměrně jasně identifikovatelný, tak jej vyvažuje vlastní vklad v podobě kytarové melodičnosti a finské tklivé nálady, která třeba ovládala prostor pro kytarové sólo v úvodní palbě "Once We Stand, Once We Fall", jež úplně jasně definuje to, co od zbylé osmičky písní očekávat. Groovy kytarové riffy, nasraný zpěvák Tony Kaikkonen, který splňuje všechny žánrové standardy, a konečně i ty severské kudrlinky, jež sice nezazní v úplně každé ze skladeb, ale když už se tak stane, tak nemám vůbec pocit, že by to do výsledku nepatřilo a působilo to rušivě. Naopak, jako by to do takto západně orientovaného metalu patřilo odjakživa.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Lunatic Gods - Slnovraty

7. května 2014 v 21:32 | MF |  Recenze
Lunatic Gods pro mě vždy bývali jednou z nejzajímavějších slovenských kapel... vlastně bych se je společně s Algor v žádném případě nebál označit za svou nejoblíbenější formaci od našich východních sousedů. A čím pozdější období, tím víc se mi jejich nahrávky líbí - aniž bych chtěl snižovat kvality starších počinů, které jsou samozřejmě také velice dobré, obzvláště poslední dvě desky "Ante Portas" (2007) a "Vlnobytie" (2012) jsou z mého pohledu - nebojím se říct - skvosty natřískané fantastickými momenty.

O to větší byl ovšem šok, když začátkem loňského roku skupinu opustil kytarista Hirax, zakladatel a dosavadní hlavní skladatel i textař. Například obě výše zmiňovaná alba stála především na jeho materiálu, takže rozhodně vyvstala otázka, jakou budou Lunatic Gods bez něj hudebně fungovat…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Na koncertě Miss May I zemřel fanoušek

7. května 2014 v 20:28 | Ježura |  Music News
Na sobotním (3. května) koncertě amerických Miss May I došlo k tragické události. Následkem těžkých poranění hlavy tam zemřel jeden z fanoušků, 21letý Alberto Scott, který si zranění údajně přivodil během stage divingu. Kapela k tomuto incidentu vydala následující prohlášení: "Jak mnozí z vás slyšeli, Alberto Scott, fanoušek Miss May I a účastník našeho sobotního koncertu ve Webster Hall, tragicky zemřel. Tato zpráva nás hluboce šokovala a rozesmutnila. Očekáváme kompletní zprávu od newyorské policie. Mezitím vás žádáme, aby všechny vaše myšlenky a modlitby směřovaly k jeho rodině. Byli jsme obeznámeni s existencí webové stránky, na které se vybírají prostředky k pokrytí nákladů pohřbu. Přispějeme a žádáme ostatní, aby učinili také tak."

Jak se dalo čekat, v souvislosti s úmrtím Alberta Scotta se opět hovoří o známém pražském incidentu, během kterého na koncertě Lamb of God také zemřel fanoušek, a frontman kapely, Randy Blythe, byl kvůli tomu postaven před soud, který jej nakonec osvobodil.

Aktuální album Miss May I, deska "Rise of the Lion" (obal na obrázku), vyšlo 25. dubna u labelu Rise Records. Nahrávka vznikla v průběhu loňského roku v seattleském Studio X a její produkci má na triku Terry Date, který v minulosti pracoval se jmény jako Slipknot, Pantera, Soulfly nebo Dream Theater.

AC/DC - zdravotní problémy a nové album

7. května 2014 v 18:06 | Ježura |  Music News
Již delší dobu se spekuluje o tom, že legendární australští rockeři AC/DC začnou s nahráváním nové desky, která by měla navázat na počin "Black Ice" z roku 2008. Spekulacím je nyní konec, protože kapela už je nastěhovaná ve Warehouse Studiu ve Vancouveru a dokonce je známé jméno producenta novinky - bude jím Brendan O'Brian, který pracoval už na "Black Ice" a krom toho také s kapelami Aerosmith, Pearl Jam nebo Rage Against the Machine. Nahrávání by mělo probíhat od května do července a nové album by se mohlo objevit na pultech obchodů ještě do konce roku.

Jak vidno, AC/DC tedy pokračují dále navzdory obtížnému zdravotnímu stavu kytaristy a zakládajícího člena Malcolma Younga, o kterém kapela v dubnu vydala toto prohlášení: "Po čtyřiceti letech života oddaného AC/DC si kytarista a zakládající člen Malcolm Young dává od kapely pauzu kvůli špatnému zdraví. Malcolm by chtěl poděkovat zástupům diehard fanoušků kapely za jejich nekončící lásku a podporu.

Ve světle těchto novinek AC/DC žádají, aby bylo soukromí Malcolma a jeho rodiny v tomto období respektováno. Skupina bude pokračovat v dělání hudby."

Podle neověřených zpráv je Youngův stav vážný a údajně nemá být schopný jak živého vystupování, tak nahrávání. Za vším údajně stojí mrtvice, kterou měl Malcolm prodělat v březnu.

Co se týče postu druhého kytaristy AC/DC, internetem se začaly šířit zprávy, že na místo svého strýce nastoupí Stevie Young, který už s kapelou hrál v roce 1988, kdy se Malcolm potýkal se závislostí na alkoholu. Stevie se údajně podílí už na nahrávání novinky, o které je řeč výše.