Květen 2014

STORMWITCH se po 25 letech vrací na místo činu! Zahrají na festivalu Rocková Ostrava!

15. května 2014 v 17:21 | MF |  Music News
STORMWITCH se po 25 letech vrací na místo činu! Zahrají na festivalu Rocková Ostrava!

Na rok 1989 plno tuzemských metalových fanoušků dodnes nezapomnělo... V Ostravě se tehdy totiž uskutečnil jeden z prvních opravdu velkých metalových koncertů u nás - z Německa dorazili STORMWITCH, kteří byli na absolutním vrcholu popularity. Není divu, že se tato akce stala totálním kultem! Pouštíte si stále dokola televizní záznam z tehdejšího koncertu a roníte slzy? Už nemusíte! Legendární STORMWITCH se totiž po 25 letech vrací! 16. srpna zahrají na festivalu Rocková Ostrava III. Těšte se na porci toho nejkvalitnějšího heavy metalu!

STORMWITCH nejsou jediným tahákem, který letošní Rocková Ostrava nabízí. Na soupisce naleznete další legendy, jež formovaly metalový žánr. Řeč je hlavně o britských TANK, kteří v 80. letech stáli u zrodu New Wave Of The British Heavy Metal! Souputníci Iron Maiden či Tygers Of Pan Tang mají za sebou řadu nezapomenutelných desek - ať už famózní debut Filth Hounds Of Hades, na kterém se jako producent podílel Fast Eddie Clark z Motörhead, či nekompromisní Honour & Blood. Fanoušky tradičního hard rocku jistě potěší, že za mikrofonem TANK stojí jeden z největší rockových zpěváků - Doogie White, který nechyběl u reunionu Rainbow v 90. letech. Momentálně také zpívá u Michaela Schenkera. Dříve působil i v kapele Yngwie Malmsteena!

Klasikou tvrdšího metalu jsou sekerníci KAT, kteří jsou na scéně již více než 30 let! Jejich deska Metal & Hell z roku 1985 patří k tomu nejlepšímu, co polská metalová scéna kdy nabídla.

Kromě zmíněných na třetím ročníku Rockové Ostravy zahrají EZ LIVIN, v jejichž středu naleznete i bývalého zpěváka Accept Davida Reece, maďarské melodiky WISDOM, rockové HUMAN ZOO a speedové srdcaře IRON SAVIOR a STORMWARRIOR! Českou scénu budou zastupovat olomoučtí BLACK TIGER a WALDA GANG. Soupiska ale není uzavřena! Potvrzena by měla být ještě jedna kapela.

Metalový svátek se uskuteční v Trojhalí Karolína, takže akci nenaruší ani nepříznivé počasí. Chystáte se? Tak dlouho neotálejte - do 15. června totiž můžete koupit lístky za zvýhodněnou cenu 490 korun. Pořadatelé před několika dny také uvolnili limitovanou edici (2 tisíce kusů) speciálních dvojvstupenek, které stojí pouhých 700 korun! Lístky koupíte v síti TICKETART.

Kontakt a odkazy:
E-MAIL - info@rockova-ostrava.cz

[tisková zpráva]

Vile Regression Reveal New Record Details

15. května 2014 v 12:51 | MF |  Music News
Vile Regression Reveal New Record Details

Formed from the ashes of Irish extreme metal outfit Vistor Q; Vile Regression hit the scene in 2010 and released debut record 'The Pattern Evolves' in 2011 via Casket Music.

Much to critics praise Vile Regression went on from the release to share stages with prolific heavyweights such as Dyscarnate, Fleshgod Apocalypse and Unearth.

After building a reputation as a tight and energetic new addition to the extreme metal underground 2013 saw the band head back to the studio to record a new installment... 'Empires'.

Today the Irish extreme metal outfit release details for 'Empires' and the track listing which can be seen below.

1) Tides
2) Raze The Complexity
3) Dream Of The Red Chamber
4) Thought Replication
5) The Abstract
6) Down To A Sunless Sea
7) The Empyrean Divide

'Empires' will be released independently on July 21st 2014.

Comments the band: "We feel, 'Empires' is a very powerful word, invoking strength and confidence. The title came from the overarching theme within the lyrics, that being positivity and empowerment in ones life."

"While 'The Pattern Evolves' dealt with very specific themes of corruption and governments, 'Empires' is much more positive. Lyrically the songs deal with different aspects of human emotions such as reaching your potential in life and being the master of your own empire. Songs such as 'Raze The Complexity' and 'The Abstract' are basically about being confident in yourself and purging the toxic and harmful elements around you."

www.facebook.com/vileregression

[tisková zpráva]

Emmure - Eternal Enemies

14. května 2014 v 22:25 | Thy Mirra |  Recenze
Dlouho jsem se na tuhle desku těšil, dlouho jsem se odhodlával k recenzi ve strachu, aby můj obvyklý spánkový deficit neovlivnil nepříznivě hodnocení pro mě tak zásadního alba. Asi by bylo předem nutno říct, že jsem velký fanda Emmure. Velký. Což znamená, že mám jejich logo vytetované na pravém předloktí. Jasný? Tak fajn, teď se můžu pustit do naprosto objektivní a nezkreslené recenze nové desky "Eternal Enemies".

Tato parta z newyorského Queensu je totiž jakousi zvláštní veličinou ve spektru metalových kapel. Zjednodušeně řečeno, každý, kdo o nich někdy slyšel, si velice rychle vytvoří silně vyhraněný názor - začne je buď nenávidět, nebo milovat. Ke které skupině se řadím já, to asi není třeba zmiňovat. Pokud si čtenář vzpomene, že na přelomu tisíciletí existoval dnes již prehistorický žánr nazvaný nu-metal, jistě si vybaví i kapelu Limp Bizkit, nejkontroverznější útvar tehdejší metalové scény. Právě na jejich odkaz se Emmure očividně rozhodli navázat, což je na "Eternal Enemies" slyšet možná ještě více než dříve. Skalní odpůrci obou kapel se mi teď asi vysmějí do tváře, jestli jako myslím vážně, že by nová deska zaznamenala jakoukoli změnu od těch předchozích, ale opak je pravdou.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Trollfest - Kaptein Kaos

14. května 2014 v 20:37 | Prdovous |  Recenze
Trollfest je přesně tou kapelou, ke které člověk ani kolikrát neví, jak má vlastně přistupovat. Jejich počínání po očku sleduji zhruba od jejich třetí řadovky "Villanden" a nikdy jsem nevěděl, co si o nich vlastně myslet. Počátky byly i na regulérní trolling bez okolků dost na hovno. Následující deska "En Kvest For Den Hellige Gral", jakkoliv se na ní začali přibližovat "profesionálněji" míněné tvorbě, mi pořád přišla dost taková nijaká, jako by se Trollfest nemohli rozhodnout, co vlastně chtějí dělat. Až z ukázek z předposlední "Brumblebassen" jsem nabyl jakž takž dojmu, že se Trollfest dostali do polohy, kterou znám v menší míře třeba od "jmenovců" Finntroll - odlehčený folk metal, který si s nadhledem dělá srandu sám ze sebe, přitom ale není vůbec pitomý, spíše naopak. A tak jsem se rozhodl, že na novince "Kaptein Kaos" bych se jim mohl podívat pod kůži trochu víc.

Já se při prozkoumávání alba zastavil už u jeho přebalu, který chtě nechtě připomíná novinku od Edguy a nelze z této strany konstatovat nic jiného než zdařilou parodii, u které mi cukly koutky směrem vzhůru. Pohled do setlistu potom napověděl, že tentokrát si budou Trollfest s nejspíše utahovat z vážné hudby ("Seduction Suit no. 21") nebo z Rammstein ("Troll Gegen Mann"). Teď už ale k hudbě. Myslím, že nic nezkazím, když řeknu, že jsem víceméně dostal všechno, co jsem očekával. Trollfest jsou na novince zatraceně jistí v tom, co dělají - a dělají to dobře. Nemůžu porovnávat s celými předchozími alby, nikdy jsem se nedokopal k tomu, abych si s určitým despektem nepustil víc než song nebo dva, ale na "Kaptein Kaos" střídají tolik různých výrazů jejich rozplizlého, hnusného trollího ksichtu, že se na ně dá bez problémů koukat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Eluveitie informují o novém albu

14. května 2014 v 19:52 | MF |  Music News
Populární švýcarští folk metalisté Eluveitie odhalili podobu svého nadcházejícího šestého velkého alba. To se bude jmenovat "Origins" a vyjde pod značkou Nuclear Blast Records 1. srpna (ve Velké Británii a Irsku 4. a v Severní Americe 5.). Vpravo se nachází přebal, jehož autorem je osobně zpěvák Chrigel Glanzmann, jenž rovněž okomentoval tematické zaměření novinky:

"'Origins' se do hloubky zabývá keltskou mytologií, přesněji řečeno etiologickými příběhy z Galie. Tím pádem před sebou máme album se silně mýtickými a duchovními tématy; tématy, k nimž jsme přistupovali hodně vědecky a ve spolupráci s několika vědci a různými univerzitami. Mnoho aspektů galské mytologie nicméně zůstává skryto ve tmě, zatímco jiné se tématem prolínají jako zlatá nit - jako například významný, ale anonymní bůh, za jehož přímé potomky se Galové považovali a který bývá přirovnáván k římskému bohu Dis Pater [bůh podsvětí - pozn. redakce].

Dnes nedokážeme říct, jaký bůh přesně to byl. Vzhledem k tomu, co víme, to vypadá, že to byl Sucellos [bůh lesů, zemědělství a alkoholických nápojů]. Napříč místy a dobami se znovu a znovu vynořuje - od velmi starých duchovním zvyků starověkých galských kmenů v dnešním severním Španělsku až po pozdější sochy v dnešním Švýcarsku, Francii a také i jinde. Možná je právě on oním tajemným a bezejmenným."

"Origins" bude navazovat na poměrně rozporuplně přijatou nahrávku "Helvetios", jež vyšla v únoru 2012.

Novinky u Crest of Darkness

14. května 2014 v 17:42 | Kaňour |  Music News
Norští black/death metalisté Crest of Darkness zveřejnili nové lyric video pro skladbu "From the Dead", která vyšla na poslední řadovce "In the Presence of Death". Kromě nového videa kapela prozradila také své plány do budoucna. Vůdčí osoba uskupení, zpěvák a baskytarista Ingar Amlien, prohlásil, že kapela začíná pracovat na nové dlouhohrající desce. Další informace o ní prozatím neodtajnil, naznačil ovšem, že další významnější informace z tábora Crest of Darkness přijdou v blízké době.

Poslední řadovým zásekem Crest of Darkness bylo album "In the Presence of Death", které vyšlo teprve před rokem, 25. února 2013. Stalo se tak prostřednictvím vydavatelství My Kingdom Music. Výše zmiňované lyric video sledujte tady:


Klipy od Aborym a Death Dealer

14. května 2014 v 15:05 | MF |  Music News
>>> Italší industrial black metalisté Aborym vypustili další videoklip ke své stále ještě aktuální desce "Dirty", jež vyšla v květnu 2013 pod polskou firmou Agonia Records. Video, o jehož režii se postaral Andrea Mazzucca a v němž si zahrála modelka a herečka Tanya Mishchenko, sledujte o kousek níže.

Mimoto již Aborym pracují na své celkově již sedmé studiové desce. Ta vyjde opět u Agonia Records, s nimiž kapela před nedávnem prodloužila smlouvu.


>>> Nové video vypustila taktéž kapela Death Dealer, v jejímž čele stojí kytarista Ross the Boss, někdejší člen legendárních Manowar. Song "Hammer Down" se (vcelku logicky) objevil na doposud jediném vydaném nosiči formace, jímž je dlouhohrající debut "War Master" z června loňského roku. Výsledek je následující:


De Profundis vydají EP

14. května 2014 v 12:09 | Ježura |  Music News
Z tábora progresivních extrémních metalistů De Profundis z Londýna přichází krátka zpráva o vydání nového EP. To se bude jmenovat "Frequencies", budou na něm čtyři skladby včetně jednoho coveru (viz tracklist níže) a ukázku z něj v podobě skladby "A Strange Awakening" si můžete pustit na SoundCloudu nebo také na YouTube videu níže. Přebal počinu je ke zhlédnutí nečekaně vpravo.

"Frequencies" bude předcházet vydání čtvrté řadové nahrávky, o které se tu již pár informací objevilo. Chystané album bude navazovat na počin "The Emptiness Within", jenž vyšel v květnu 2012 pod značkou Kolony Records. Přebal desky vytvořil Costin Chioreanu z Rumunska (Mayhem, Grave, Falkenbach, Vulture Industries), o mastering se pak postaral Angličan Tim Turan (Burzum, Obituary, Electric Wizard, Hecate Enthroned), jenž stejnou úlohu obstaral i u předchozího "A Bleak Reflection" z roku 2010.

Tracklist "Frequencies":
01. A Strange Awakening
02. Illumination
03. Singularity
04. Crystal Mountain [Death cover]


Řezník - Bateman / Muzeum mentálních kuriozit

13. května 2014 v 21:17 | MF |  Recenze
Řezník už patří nějaký ten pátek k poměrně známým postavičkám českého undergroundového rapu… tedy, pardon, horrorcoru, ale upřímně jsem nikdy nijak zvlášť nepochopil, jaký je v tom vyjma textů rozdíl, přijde mi to odlišné asi tak jako grindcore od goregrindu. Ale to je vedlejší, přednější je fakt, že Řezník, někdy též známý jako M.Engele, zásobuje posluchače již pěkných pár let deskami, ať už sólovými, nebo s kolegou DeSadem v rámci kapely Sodoma Gomora, s níž ostatně v loňském roce vypustili parádní placku "Éra déra".

Aktuálně Řezník vydal novou sólovku, dokonce rovnou dvojalbum "Bateman / Muzeum mentálních kuriozit", nicméně v tomto případě je už situace poměrně jiná a nejedná se o desku, kterou zachytí jen "pár" fandů jako v případě předcházejících počinů. Museli byste poslední půlrok strávit někde v jeskyni, abyste neslyšeli o kauze v Českém slavíku. Tehdy si totiž šel Řezník poháněný hlasováním svých příznivců vcelku suverénně pro vítězství v kategorii Hvězda internetu, když byl zničehonic a beze slova ze soutěže pořadatelem vyřazen - jak se později ukázalo, důvodem bylo to, že se organizátorům příliš nelíbily jeho diplomaticky řečeno nestandardní texty a prezentace.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Čtvrtá deska Darkspace se začíná blížit

13. května 2014 v 19:34 | MF |  Music News
Švýcarští kosmičtí bohové chaotického black metalu Darkspace se pomalu začínají blížit k vydání své čtvrté dlouhohrající desky, která ponese název "Dark Space III I". Již bylo oficiálně potvrzeno, že 6. září skupina odehraje v Bernu ve Švýcarsku speciální koncert, v jehož rámci novinka zazní v celé své délce. Zároveň je to datum, kdy bude počin poprvé k dostání. Jak je u Darkspace už tradicí, první edice přijde v podobě limitovaného číslovaného digipack CD. Pod vydání se podepíše italská firma Avantgarde Music.

Mimoto se v táboře Darkspace chystá ještě nová edice debutové desky "Dark Space I" původně z roku 2003, tentokrát na vinylu. I zde se o vydání postarají Avantgarde Music.

"Dark Space III I" bude první deskou Darkspace po šesti letech od nahrávky "Dark Space III", jež vyšla v květnu 2008 v podobě ručně číslovaného digipack CD v limitaci 500 kusů a ve standardní slipcase CD edici. Před dvěma lety, v červnu 2012, ještě skupina vydala počin "Dark Space -I" - šlo o nově nahraný stejnojmenný demosnímek, jenž původně pochází z roku 2002.

Arcana Coelestia informují o novém albu

13. května 2014 v 16:55 | MF |  Music News
Black/funeral doom metalová skupina Arcana Coelestia z Itálie má na programu vydání své třetí dlouhohrající desky, která se bude jmenovat "Nomas". Počin by měl vyjít koncem léta pod značkou firmy Avantgarde Music. Obálka alba se nachází napravo a na Soundcloudu si už můžete pustit první ukázku.

"Nomas" naváže na nahrávku "Le mirage de l'idéal", jež vyšla v dubnu 2009 u labelu Aeternitas Tenebrarum Musicae Fundamentum. Mimoto mají Arcana Coelestia na kontě ještě debutový počin "Ubi secreta colunt" z ledna 2007 (vydáno pod stejnou značkou jako druhé album).

Od Whitesnake odešel kytarista

13. května 2014 v 15:08 | Ježura |  Music News
Hard rockoví mazáci Whitesnake jsou chudší o jednoho člena. Na post v kapele se totiž po více než deseti letech rozhodl rezignovat kytarista Doug Aldrich. Důvody jeho odchodu zatím nejsou známé, ale zpěvák David Coverdale se nechal slyšet, že vše proběhlo v přátelském duchu a přeje Aldrichovi do budoucna jen to nejlepší. Společné prohlášení Aldriche a Coverdala teprve čeká na zveřejnění, takže si zatím musíme vystačit s tímto Aldrichovým komentářem:

"Ze všeho nejvíc chci poděkovat loajální WS suitě a fanouškům okolo celého světa. Byli jste ke mě úplně úžasní a byla to čest pro vás s WS hrát. Miluju vás, lidi, a se všemi z vás se ještě uvidím. Mnohokrát děkuji za vaši nekončící podporu. A nejsem si jistý, jak nebo kde se ta zpráva o mé sólové kariéře objevila, ale není to pravdivá ani správná informace. Nemám v úmyslu jít teď sólo :) Akorát už nejsem ve Whitesnake/kapele Davida Coverdala. Dám vám co nejdříve vědět, co dělám, ale zatím vězte, že velmi ocěňuji vaši podporu a snad brzy s mým Brutálním Bratrem DC vydáme prohlášení. Spousta lásky pro Aldrichův klan."

Whitesnake od svého reunionu v roce 2002 nahráli dvě řadové desky, z nich poslední "Forevermore" vyšla v březnu 2011 pod hlavičkou vydavatelů Frontiers Records a EMI. Nahrávalo se porůznu ve Snakebyte Studios, Grumblenott Studios & Villas (Lake Tahoe, Nevada) a Casa Dala (Sherman Oaks, Kalifornie) a o produkci se postarali Los Bros Brutalos, za kterýmžto názvem se ukrývají jména David Coverdale, Doug Aldrich a Michael McIntyre.

Doug Aldrich je nadále aktivní v kapele Burning Rain a kromě Whitesnake dříve působil v řadách Dio, Bad Moon Rising a Lion.

Zemřel H. R. Giger

13. května 2014 v 12:07 | MF |  Music News
Včera, 12. května, zemřel ve věku 74 let legendární švýcarský surrealistický malíř a sochař Hans Rudolf Giger. Stalo se tak v nemocnici, kde podlehl zraněním, která si přivodil pádem ze schodů.

Na metalové scéně se Giger proslavil nejvíce tím, že se některé jeho obrazy objevily jako obálky desek - těmi nejznámějšími jsou "To Mega Therion" (1985) od Celtic Frost, "Eparistera Daimones" (2010) a "Melana Chasmata" (2014) od Triptykon, "Heartwork" (1993) od Carcass, "Hallucinations" (1990) od Atrocity nebo "Danzig III: How the Gods Kill" (1992) od Danzig. Mimoto byl například autorem charakteristického stojanu na mikrofon Jonathana Davise z KoRn.

Obecně asi nejslavnějším Gigerovým dílem je podoba legendárního filmového monstra Vetřelec ze stejnojmenné čtyřdílné série, jejíž první díl vznikl v roce 1979.

Winterfylleth pracují na novince a zveřejňují nový song

13. května 2014 v 10:24 | Kaňour |  Music News
Winterfylleth, představitelé anglického atmosférického black metalu, ohlašují první informace o nové dlouhohrající desce. Čtvrté plnohodnotné album kapely je v těchto dnech na začátku nahrávacího procesu. Natáčí se ve Skyhammer Studios pod taktovkou producenta Chrise Fieldinga. Ten se již postaral o zvuk alba a také o vokály na jedné skladbě alba "The Mercian Sphere", které vyšlo v roce 2010.

Před několika týdny tu také proběhla zmínka o chystané kompilaci "One and All, Together, For Home", která vyjde pod labelem Season of Mist 23. května v Evropě a o čtyři dny později i v Severní Americe. Na disku se podílela taková jména jako Drudkh, Primordial, Kampfar nebo právě Winterfylleth. Ti nyní uvolnili jednu ze svých tří skladeb, které se na kompilaci objeví. Píseň nese jméno "The Three Ravens" a pustit si ji můžete tady.

Winterfylleth popisují novou skladbu takto: "'The Three Ravens' je poangličtěná verze tradiční skotské písně 'Twa Corbies' a má podobu tří mrchožravých ptáků (havranů) diskutujících, co bych mohli daný den jíst. Jeden zmiňuje nedávno zemřelého rytíře, který byl nalezen mrtvý v lese, ale ukáže se, že je střežen jeho věrnými 'jestřáby a psy'. Příběh pokračuje, že říká, jak jeho těhotná milenka (metaforicky představována jako 'dančí laň') jde k jeho tělu, sklání se k jeho zranění a odnáší ho pohřbít; havrani zřejmě zůstávají bez jídla. Příběh je pověst o spiritualitě, která se zdá být reprezentována jako síla; loajalita něčího příbuzného může překonat nepřízeň osudu, a to i v případě, že jeho pán/partner umírá."

Posledním počinem Winterfylleth je split "Thousands of Moons Ago / The Gates" z letošního roku, na němž se setkávají s ukrajinskými Drudkh. Posledním řadovým albem je pak deska "The Threnody of Triumph", která vyšla 10. září 2012 u britských Candlelight Records.

Soutěž s Metalshopem

12. května 2014 v 22:18 | MF |  Soutěže
238. epizoda nekonečného seriálu s názvem "Soutěžíme s Metalshopem" je tady. O co se bude hrát tentokrát? Vyhrát můžete poukaz na nákup v hodnotě 800 Kč, ale pozor, v tomto případě s menším omezením - vzhledem k tomu, že se Metalshop v měsíci květnu veze na vlně retra, tak si budete moct vybírat zboží pouze od kapel, které byly založeny před rokem 1990.

Vzhledem k tomu, že vymýšlet neustále nové otázky je trochu opruz, nechali jsme tentokrát soutěžní dotaz na samotném Metalshopu. Abyste tedy vyhráli slibovaný poukaz na 800 Kč, musíte nám zodpovědět následující otázku:

Kolik historických období rocku a metalu celkem během retro května Metalshop navštíví?

Jak vidíte, klasicky to není žádné terno, stačí jen trochu hledat na stránce jednoho nejmenovaného obchodu. Až se dohledáte správné odpovědi, tak nám ji klasicky pošlete na naši soutěžní adresu soutez@sicmaggot.cz a přidejte také své jméno. Zbylé údaje si poté vyžádáme pouze od výherce.

Soutěžit budeme celkem 10 dnů, což znamená, že uzávěrka byla stanovena na čtvrtek 22. května přesně na 23:59 středoevropského času. Pokud se nevyskytnou žádné komplikace (výpadek internetu, výpadek šéfredaktora,...), tak se výherce dozvíme hned následující den.

Na závěr samozřejmě děkujeme Metalshopu za poskytnutou cenu!

Přejeme příjemné soutěžení a hodně štěstí!

Soutěž byla ukončena! Vaše odpovědi již nebudou započítány!


Albinö Rhino - Albinö Rhino

12. května 2014 v 21:28 | Kaša |  Recenze
Albinö Rhino neboli "albínský nosorožec" je docela zajímavé jméno pro kapelu, co říkáte? Přestože jsem googlil jak mourovatý, tak se mi nikde nepodařilo vypátrat, co se za tímto krokem ze strany kapely skrývá, takže to vypadá, že budeme muset každý použít svou vlastní představivost a domněnky. Ale o název kapely samozřejmě nejde, to jen tak na úvod, aby řeč nestála a než se dostanu k věci. Tato trojice z finských Helsinek se během čtyř let svého fungování představila loni debutem "Return of the Goddess" a nyní, s krátkým časovým odstupem deseti měsíců, hází pánové na stůl eponymní novinku "Albinö Rhino", na níž se podíváme.

Začnu tím pozitivním, což je hudební směřování, kterým se Albinö Rhino ubírají. Míchat dohromady stoner a doom metal je přesně to, co by se mi teoreticky hudebně mělo trefit do noty, takže jsem neváhal, zda si tohle album na recenzí vzít, nebo ne. Na "Albinö Rhino" se nachází čtveřice skladeb, z nichž ta nejkratší nejde pod sedm minut, takže ještě před prvním poslechem se člověk těší na hutnou, do detailu vypiplanou atmosféru a repetitivní hypnotické plochy podrthující zatěžkanost jednotlivých skladeb. Což o to, tohle tam je. Přidejte k tomu ještě takovou tu zakouřenou psychedelii 70. let a jsme doma, takže papírově se zdá všechno v naprostém pořádku, ovšem jsou tady nějaká ale...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Inverse Records]

Minirecenze #51

12. května 2014 v 20:46 | MF |  Minirecenze
Devil You Know - The Beauty of Destruction (23. dubna, Nuclear Blast)
metalcore, USA

Poté, co Howard Jones opustil své bývalé působiště Killswitch Engage jsem čekal, že vyrukuje s novou hudbou mnohem dříve než letos v řadách Devil You Know, kde s ním účinkují bývalí a současní členové Bleeding Through, Devolved či All Shall Perish, takže by se dalo při povídaní o této kapele použít přízvisko "super", protože o úplně bezejmené borce v žádném případě nejde a jejich prvotina byla v žánrových kruzích značně očekávaná.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. A New Beginning - 04:08
02. My Own - 03:43
03. Embracing the Torture - 03:26
04. For The Dead And Broken - 03:26
05. Seven Years Alone - 03:43
06. It's Over - 03:53
07. A Mind Insane - 04:13
08. Crawl From the Dark - 04:16
09. The Killer - 03:40
10. I Am the Nothing - 04:12
11. Shut It Down - 03:51
12. As Bright As the Darkness - 04:30

Autor: Kaša

IXXI - Skulls n Dust (17. ledna, Osmose Productions)
black metal, Švédsko

Formace s trochu zvláštním názvem IXXI nikdy v rámci švédské black metalové školy nestála ve středu zájmu, přestože se kolem téhle kapely již od začátku motali lidé z poměrně známých jmen jako Ondskapt nebo Lifelover (a samozřejmě i dalších). IXXI v první fázi svého fungování vydali tři alba, přičemž zejména druhé "Assorted Armament" (2007) je fakt skvělé. Debutové "IXXI" (také 2007) je rovněž povedené, ale finální "Elect Darkness" z roku 2009 už takovou sílu nemělo, a i když je v podstatě dobré, nikdy jsem mu nepřišel na chuť jako těm prvním dvěma.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Skulls n Dust - 06:31
02. Warmonger - 05:09
03. G.P.S.D. - 05:27
04. Soiled Soul - 05:54
05. Necrocracy - 05:01
06. Original Sin - 06:35
07. 21st Century Regicide - 07:14
08. Bounded by Blood - 04:52
09. B - 07:03

Autor: MF

Macbeth - Neo-Gothic Propaganda (24. února, Dragonheart Records)
gothic metal, Itálie

Macbeth je jedna z těch skupin, které jsem nikdy nechtěl poslouchat, protože… jednoduše, v žánrech, kde vás horko těžko baví úplná špička, se do poslechu béčkových kapel asi nikdo z nás zrovna nežene. Něco mi prostě říkalo, že tihle Italové fakt nebudou nic pro mě. Když ovšem v letošním roce vypustili novinku s hrdým názvem "Neo-Gothic Propaganda", který by mohl slibovat trochu inteligentnější pojetí stylu, rozhodl jsem se, že dám téhle pětici v čele se zpěvačkou Morenou Rozzi šanci…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Scent of Winter - 03:28
02. Slow Motion Tragedies - 05:56
03. Void of Light - 04:00
04. Last Night in Shanghai - 04:39
05. I Don't Care of Being Just Like You - 04:46
06. Empire's Fall - 03:31
07. Dogma - 04:53
08. Opaque - 05:35
09. Little Spark - 03:59
10. The Archetype - 04:12

Autor: MF

Tempel - On the Steps of the Temple (leden, Prosthetic Records)
instrumental progressive post-metal, USA

Nahrávka s názvem "On the Steps of the Temple", jež je dlouhohrajícím debutem a vlastně prvním jakýmkoliv vydaným počinem zámořského dua Tempel z Phoenixu v Arizoně, původně vyšla už v srpnu roku 2012 vlastním nákladem skupiny. Důvodem, proč tu tuhle desku vytahujeme až nyní po dvou letech od jejího vzniku, je letošní reedice, která již proběhla u relativně velkého labelu Prosthetic Records. Při poslechu "On the Steps of the Temple" se však vůbec nedivím, že po takovémhle materiálu podobný label skočil… spíš se divím, že to trvalo tak dlouho…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Mountain - 08:31
02. Rising from the Abyss - 09:06
03. Final Years - 04:35
04. The Mist That Shrouds the Peaks - 10:15
05. Avaritia - 09:27
06. On the Steps of the Temple - 10:59

Autor: MF

V/A - Ronnie James Dio: This Is Your Life (31. března, Rhino Entertainment)
heavy metal, international

Nikdy jsem nebyl fanouškem tributních alb, protože mi v mnohých případech přijdou coververze vlastně úplně zbytečné, ovšem v tomto případě jsem ani já nemohl odolat, protože příležitost, kdy legendy jako Metallica, Glenn Hughes, Mötorhead nebo Scorpions vzdávají hold ještě větší legendě jménem Ronnie James Dio, jsem si prostě nemohl nechat ujít. Na "Ronnie James Dio: This Is Your Life" se nachází výběr skladeb, kterým v rámci Rainbow, Black Sabbath nebo Dio vtiskl Ronnie svůj nesmrtelný vokál a hned na úvod říkám, že i když se na albu podílela opravdová pěvecká extratřída, tak očekávat, že by snad někdo Ronnieho dokázal zastínit, je bláhové.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Anthrax - Neon Knights - 04:29
02. Tenacious D - The Last in Line - 03:44
03. Adrenaline Mob - The Mob Rules - 03:17
04. Corey Taylor - Rainbow in the Dark - 04:24
05. Halestorm - Straight Through The Heart - 03:58
06. Motörhead feat. Biff Byford - Starstruck - 04:06
07. Scorpions - Temple of the King - 04:37
08. Doro - Egypt (The Chains Are On) - 06:09
09. Killswitch Engage - Holy Diver - 04:10
10. Glenn Hughes - Catch the Rainbow - 06:41
11. Oni Logan - I - 05:30
12. Rob Halford - Man on the Silver Mountain - 05:17
13. Metallica - Ronnie Rising Medley (A Light in the Black, Tarot Woman, Stargazer, Kill the King) - 09:04
14. Dio - This Is Your Life - 03:26

Autor: Kaša

Trivium se rozešli s bubeníkem

12. května 2014 v 19:45 | Ježura |  Music News
Pár dní nazpět vydal Paolo Gregoletto, baskytarista floridských Trivium, velice dlouhé prohlášení, které se točí okolo jediného tématu - rozchodu kapely s dosavadním bubeníkem Nickem Augustem. Na vině je podle Gregoletta fakt, že tato spolupráce, která začala před třemi a půl lety, nemohla fungovat dlouhodobě, a kapela se rozhodla vyřešit celou věc zavčasu, dokud nebudou vnitřní rozdíly vidět i během vystoupení. Samozřejmě nechybí vřelá slova díků ani přání všeho nejlepšího na Augustovu adresu.

Nick Augusto nastoupil na post stálého bubeníka Trivium v únoru 2010 poté, co u kapely fungoval jako technik bicích. Z kapely byl odejit v průběhu stávajícího turné, které namísto něj kapela dokončí s Matem Madirem, rovněž technikem bicích u Trivium.

Poslední deska Trivium se jmenuje "Vengeance Falls" a vyšla v únoru 2013 u firmy Roadrunner Records. Jedná se o šestou řadovku kapely, která navázala na počin "In Waves" ze srpna 2011. Českému publiku se Trivium naposled představili v loňském roce na festivalu Brutal Assault a repríza je čeká už letos v červnu na Basinfirefestu ve Spáleném Poříčí.

BRUTAL BLUES: debut release + upcoming tour

12. května 2014 v 18:26 | MF |  Music News
BRUTAL BLUES: debut release + upcoming tour

Selfmadegod Records has just inked a deal with BRUTAL BLUES to release their upcoming self-titled mini-album.

BRUTAL BLUES is a grind band from Norway. This duo consists of Steinar (PSUDOKU, PARLAMENTARISK SODOMI, BxSxRx) on guitar/vocals and Anders (BLODSPRUT, MOHA!, NOXAGT, ULTRALYD) on drums/vocals. This is modern and raw grind and those familiar with their past bands expect nothing less.

Check out the advance stream of "Rett" song on SoundCloud and official Selfmadegod Records' YouTube profile.

The self titled debut release was recorded DIY at the legendary Rifferiet in Norway and mixed by Anders. The artwork was designed by Steinar and Leon Tomatis. It's set for May 22nd 2014 release on Polish label Selfmadegod Records. The vinyl version will be released by Drid Machine Records (Norway) and Nerve Altar Records (USA).

A limited amount of copies of the MCD will come in a screen printed jewel case available directly from the band and on Selfmadegod Records webstore.

In support of the new release BRUTAL BLUES will be touring Europe for two weeks. The tour kicks off May 14th in Oslo, Norway and concludes May 31st in Malmo, Sweden. Polish part of the tour will be accompanied by ANTIGAMA and RAPE ON MIND as part of New Dimension Tour.

Complete tour dates as follows:
May 14: Oslo, Norway - Endless Tinnitus
May 16: Tallinn, Estonia - Snakehouse
May 17: Riga, Latvia - Chomsky Bar
May 20: Kaunas, Lithuania - Underground Pub
May 21: Vilnius, Lithuania - XI 20
May 22: Białystok, Poland - Ack Sepularium (w/ Antigama)
May 23: Warszawa, Poland - Indeks (w/ Antigama)
May 24: Skarżysko, Poland - Woor (w/ Antigama)
May 25: Kraków, Poland - Fabryka (w/ Antigama)
May 26: Brno, Czech Republic - Boro Klub (w/ Batalj)
May 27: Budweis, Czech Republic - Velbloud (w/ Batalj)
May 28: Prague, Czech Republic - Bajkazyl (w/ Batalj)
May 29: Berlin, Germany - West Germany (w/ Batalj)
May 30: Copenhagen, Denmark - Mayhem
May 31: Malmö, Sweden - Häng Bar

Tracklisting:
1. Skjold
2. Rett
3. Stafett
4. Medalje
5. Tradisjon
6. Alminneleg Utsegn

http://zkam.org/bb/
https://soundcloud.com/brutal-blues
http://www.selfmadegod.com
http://www.facebook.com/selfmadegod
https://www.soundcloud.com/selfmadegodrecords
http://www.youtube.com/user/SelfmadegodRecords

[tisková zpráva vydavatele]

Debut Det Gamle Besatt vyjde 6. června

12. května 2014 v 13:30 | MF |  Music News
Det Gamle Besatt je projekt, v němž se opětovně sešla zakládající sestava polských kultovních black metalistů Besatt. Trojice Beldaroh-Weronis-Dertalis se v nové kapele pustila do black/thrash metalu z té nejstarší školy a výsledkem bylo pilotní EP "Primary Evil", jež vyšlo 1. února letošního roku pod značkou Black Vault Productions.

Nyní se Det Gamle Besatt chystají na vydání regulérního dlouhohrajícího debutu. Ten se bude jmenovat "Caerimonis Diabolus" a k dostání bude od 6. června u firmy Seven Gates of Hell. Obálka alba se nachází vpravo.

"Caerimonis Diabolus" prý nabídne materiál pro příznivce atmosféry 80. let a každá skladba bude nazpívána v polském jazyce. První ukázku v podobě songu "Gdy zagra deszcz" najdete na YouTube.

Souběžně s Det Gamle Besatt ovšem samozřejmě stále fungují i "normální" Besatt, u nichž se také schyluje k vydání nové desky s názvem "Nine Sins". Další informace o ní najdete ve starší novince.

V/A - Cold Wind Is the Promise of a Storm: Post-rock PL compilation vol. 2

11. května 2014 v 21:56 | Kaňour |  Recenze
Pakliže náš skromný hudební plátek sledujete dlouhodoběji, hádám, že vaše oko nepřehlédlo několik recenzí na klasické řadovky, EP a sem tam i na nějaký ten split. Drtivá většina kompilací se však našim řádkům vyhnula. A ono není moc divu... jasně, třeba takové tributy jsou fajn věc, zvlášť když onou uctívanou onu uctěnou kapelu máte rádi. Nicméně častěji se v kompilacích prostě neděje nic nového. Docela často to končí tak, že se na disk jen natáhnou starší písničky jednoho či více interpretů, trocha bonusového materiálu a ono si to se štěstím pár die-hard fandů obstará. Almanach "Cold Wind Is the Promise of a Storm: Post-rock PL compilation vol. 2", čítající hned dvacítku skladeb, mapuje polský post-rock. Ten má podle všeho čas od času odbočit k bahnitému sludge nebo black metalu. Říkám si, sláva, konečně pravdivá informace v záplavě těch přehánějících žvástů ze strany vydavatelství.

Ještě než definitivně přejdu k hudbě, musím uznat, že obal je vyveden moc pěkně a přesně vystihuje náladu většiny skladeb, což s povděkem kvituji. A teď už muzika. Jak jsem naznačil, hlavní slovo má na "Cold Wind Is the Promise of a Storm: Post-rock PL compilation vol. 2" definitivně instrumentální post-rock. Téměř v každé skladbě má hlavní roli a sem tam kolem něj, často jen náznakem, proběhnou vlivy dalších žánrů, metalových, tak i ambientních. Koneckonců ambient se často stává takovým odlehčenějším bratříčkem post-rocku, což se na kompilaci do posledního tónu potvrzuje.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Hellthrasher Productions]

Sonata Arctica - Pariah's Child

11. května 2014 v 20:16 | Ježura |  Recenze
Sonata Arctica patří (nebo aspoň patřili) mezi největší esa finského melodického metalu se vším, co s tím souvisí. Předloňská deska "Stones Grow Her Name" však nechala mnohé z dosavadních příznivců stát s nevěřícným výrazem na tváři, protože z dřívější naléhavosti nezbylo skoro nic a tah na bránu vystřídala retardovaná sluníčkovost, tedy celkem spolehlivý zabiják kvalitní muziky. Stručně řečeno to album nebylo dobré a léta mu na kvalitách nikterak nepřidala. Do té doby suverénní postavení kapely tedy začalo vykazovat povážlivé trhliny a na letošní novinku "Pariah's Child" se zákonitě upíraly nejedny oči, v nichž se zračila jasná otázka - dodají Sonata Arctica po přešlapu jménem "Stones Grow Her Name" opět kvalitní desku, nebo jen urychlí svůj pohyb po šikmé ploše?

Protože jste se stejně nejdřív koukli na hodnocení, nemá smysl si tu hrát na nějaké napínání a můžu bez dalších okolků prohlásit, že bohužel došlo na tu horší variantu. A ono se to tak trochu dalo čekat, protože celá deska začala smrdět v okamžiku, kdy začala kapela žvanit o tom návratu k power metalovým kořenům a starému logu. Pochopitelně se nestal zázrak a "Pariah's Child" není ani náznakem druhá "Reckoning Night", jenže navzdory všem prohlášením to není ani tak power metal jako spíš taková bezzubá směska všech možných poloh, jakými si kapela za patnáct let své existence prošla plus něco, co je nové jen kvůli tomu, že to ještě nevyšlo s nálepkou Sonata Arctica.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


John 5 připravuje další sólovku

11. května 2014 v 19:27 | MF |  Music News
Známý americký kytarista John 5 (vlastním jménem John William Lowery), jenž se proslavil především v kapelách Marilyna Mansona (1998-2004) a Roba Zombieho (2005-doposud), má za sebou rovněž relativně početnou sólovou diskografii, kterou v letošním roce rozšíří o další kousek...

Novinka, jež bude celkově už jeho sedmým sólovým počinem, se bude jmenovat "Careful with That Axe" a vyjít by podle všeho měla koncem července. Prvním singlem z ní bude song s názvem "Here Is My Rifle". Sám John 5 se nechal slyšet, že se celé album bude točit okolo vražd provedených sekerami.

"Careful with That Axe" bude navazovat na nahrávku "God Told Me To", která vyšla v květnu 2012.

Witch Mountain nahrávají čtvrté album

11. května 2014 v 17:26 | MF |  Music News
Zámořští doom metalisté Witch Mountain z Portlandu v Oregonu na svém oficiálním Facebookovém profilu zveřejnili krátkou zprávičku, v níž prozradili, že 7. května vstoupili do studia a začali zde nahrávat své čtvrté řadové album. To by mělo vyjít na podzim letošního roku - v Evropě u Svart Records, v Severní Americe pod značkou Profound Lore Records.

Dosud nepojmenovanou novinku bude opětovně produkovat Billy Anderson (Neurosis, Swans, Brutal Truth, Sleep), s nímž už Witch Mountain spolupracovali na předchozích dvou deskách "South of Salem" (2011) a "Cauldron of the Wild" (2012).

Obscure Sphinx (PL) - Praha, 13. května

11. května 2014 v 13:22 | MF |  Koncerty & Akce
Heartnoize Promotion and BrainWave Production uvádí:

Největší objev festivalu Brutal Assault v roce 2012 se znovu vrací do Čech. Vycházející hvězda post-metalu Obscure Sphinx zazáří už toto úterý v temnotě pražského klubu Chapeau Rouge ve společnosti zasněného shoegazu Manon Meurt a znovuobnoveného tria ostřílených post-hardcoristů 0100.

Brutal Assault 2012, Budvar stage, Obscure Sphinx. Něco přes tisícovku lidí vychází z hangáru opařeno úchvatnou show, která nejenom že snesla srovnání s těmi největšími headlinery festivalu, ale dokonce je předčila. A reakce na sebe nenechali čekat:

"Objev festivalu." "Jedna z nejlepších kapel festivalu." "Nejvíc se mě dotklo vystoupení OS." "OS mě dostali mě do kolen."

Trvalo téměř dva roky než znova vydali na tour tím správným směrem a mezitím stihli vydat skvělé druhé album Void Mother. Na něm znovu jasně potvrdili, že nezůstanou jen u dokonalého koncertního provedení. Epicky vygradované momenty a podmanivý hlas zpěvačky Wielebne totiž opravdu dostane do kolen každého.

Loňské předskakování My Bloody Valentine raketově odstartovalo kariéru tomuto genderově vyváženému rakovnickému uskupení. Irské legendy si dokonce při zvukové zkoušce stěžovali, že jsou Manon Meurt moc nahlas. Existuje snad větší kompliment?

Toho povyku ohledně Manon Meurt bylo a je opravdu hodně, ale všem pochybovačům vytřeli zrak svým eponymním debutem, která na české scéně nemá obdoby. Hluboká basa, nádherný zasněný zpěv teprve devatenáctileté kytaristky Katky a o malinko postrockovější aranžmá, než škatulka shoegaze naznačuje.

Po delší koncertní pauze v Praze objeví reformovovaná sestava post-metal/hardcorových 0100. Z Klášterce na Ohří si přivezou hlukové stěny, ale i nečekané zvraty, hardcorovou nespoutanost a hlavně neskutečné koncertní nasazení. Přestože se jedná o zkušené hudebníky (za zmínku stojí např. spřízněnost s již neexistující kapelou Darja), zatím se ještě nerozhodli svou hudbu zaznamenat, což z jejich vystoupení dělá ještě o něco exkluzivnější zážitek.

ZAČÁTEK: 19:30
VSTUPNÉ: 200 Kč

[tisková zpráva pořadatele]