Květen 2014

Alne working on their new opus

19. května 2014 v 14:31 | MF |  Music News
Polish folk band Alne is currently working on their new opus. Drums, guitars and cello are already recorded. You can listen to a few excerpts from the upcoming album on the band's official FB profile or just click this link:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uQdUCafxKvg

If you want more information about Alne please, visit their page. We will inform You about the work's progress of course.


[tisková zpráva]


Cadaveria in studio

19. května 2014 v 14:16 | MF |  Music News
CADAVERIA IN STUDIO

Italian horror metallers CADAVERIA have entered the studio to begin recording their 5th full length album. The follow-up to 2012's acclaimed "Horror Metal" will be released this fall via Scarlet Records.

[tisková zpráva kapely]

Další detaily o novince Belphegor

19. května 2014 v 10:59 | MF |  Music News
Rakouské black/death metalové komando Belphegor odhaluje zbývající dílky skládanky informací o svém nadcházejícím desátém dlouhohrajícím albu "Conjuring the Dead", jež vyjde 11. srpna u Nuclear Blast. K již dříve zveřejněnému obalu (vpravo) nyní přibyl tracklist, který se nachází dole.

Mimoto už je také jasné, v jakých formátech bude "Conjuring the Dead" k dostání - digipack CD+DVD, box CD, černé LP a stříbrné LP (300 kopií).

Přebal vytvořil Spiros "Seth" Antoniou (Moonspell, Paradise Lost, Ex Deo), jinak také zpěvák a baskytarista Septicflesh, který pro skupinu svého času nakreslil artwork pro desku "Pestapokalypse VI" z roku 2006. Belphegor album natáčeli u věhlasného death metalového producenta Erika Rutana (Cannibal Corpse, Six Feet Under, Ephel Duath; jako aktivní muzikant Hate Eternal a ex-Morbid Angel) v jeho Mana Studios na Floridě.

"Conjuring the Dead" bude navazovat na nahrávku "Blood Magick Necromance". Ta vyšla v lednu 2011 také u Nuclear Blast jako jewelcase CD, limitované slipcase CD, limitovaný box (500 kusů) a LP v krvavě rudé (250 kusů) a černé barvě. Počin byl natočen ve švédských Abyss Studios pod producentským dohledem Petera Tägtgrena (Celtic Frost, Children of Bodom, Dimmu Borgir; jako aktivní hudebník Hypocrisy a Pain). Mezi hosty se mimo jiné objevila třeba houslistka Meri Tadić (ex-Eluveitie).

Tracklist "Conjuring the Dead":
01. Gasmask Terror
02. Conjuring the Dead
03. In Death
04. Rex Tremendae Majestatis
05. Black Winged Torment
06. The Eyes
07. Legions of Destruction
08. Flesh, Bones and Blood
09. Lucifer, Take Her!
10. Pactum in Aeternum

Norse - Pest

18. května 2014 v 21:55 | MF |  Recenze
Je to svým způsobem docela zábavné, ale i když se Norse jmenují Norse, tak to nejsou Norové… dokonce nejsou ani ze severu… vlastně dokonce nepocházejí vůbec ze severní polokoule naší planety. Norse jsou totiž Australané… a aby to byla ještě větší sranda, tak samozřejmě nesídlí v severní části kontinentu, ale v té jižní.

Dost ovšem bylo zeměpisu, pojďme na hudbu. Já osobně jsem se se jménem Norse poprvé setkal prostřednictvím jejich druhé desky "All Is Mist and Fog", která vyšla v listopadu 2012 vlastním nákladem. A ve skutečnosti to vlastně bylo o dost zajímavější, než by člověk čekal. Když se řekne, že někdo kombinuje death metal a black metal, tak asi většina z nás nepomyslí nic o nějaké přehnané originalitě, ale i přesto Norse dokázali, že lze v tomto relativně úzkém rámci vytvořit zajímavou záležitost, jíž nechybí vlastní ksicht. Nicméně vzhledem k tomu, že počin, který dnes budeme recenzovat, po hudební stránce nabízí vesměs skoro to stejné, tak si další podrobnosti řekneme až v souvislosti právě s novou nahrávkou…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Triptykon - Melana Chasmata

18. května 2014 v 19:37 | MF |  Recenze
Patříte-li mezi pravidelnější čtenáře našeho skromného plátku, asi už to dávno víte, protože tohle jsem tu už v průběhu těch let psal asi tak padesátkrát, ale pro jistotu to ještě jednou zopakuji i pro nově příchozí a náhodné kolemjdoucí, ať máme čistý stůl - pokud bych měl vyjmenovat muzikanty, k nimž mám ten největší respekt, Thomas Gabriel Fischer, lídr Triptykon (a Celtic Frost a Hellhammer), by se umístil na nejvyšších pozicích. Až na naprosté výjimky (třeba jako přešlap "Cold Lake" z roku 1988) absolutně uctívám všechno, pod čím je tenhle člověk podepsaný, a jeho tvorba jednoduše patří do té nejužší a nejlukrativnější sorty toho, co můžu označit svou úplně nejoblíbenější muziku.

Je ovšem pravda, že si Fischer tuhle pozici bezesporu zaslouží, hudebně i tím, co má za sebou. Můžete se bavit s kýmkoliv o tom, jaké skupiny byly pro vývoj extrémních metalových žánrů ty zcela nejzásadnější - pokud vám dotyčný neřekne Celtic Frost, pak je to vůl, který tomu nerozumí. Naprosto vážně. Lze do toho počítat i Hellhammer, což byla (trochu nepřesně řečeno) vlastně demoéra Celtic Frost s jiným jménem, ale ať tak či onak, jen málokterá formace měla tak zásadní vliv na black, death a thrash metal; je jen málo kapel, jež by zanechaly takhle silný a ve vývoji metalu naprosto nepostradatelný odkaz, z něhož až do dnešních dnů čerpá tak obrovská část scény. A tohle není žádný subjektivní názor, takhle to prostě je a nediskutuje se o tom.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Dlouho odkládané album Entombed (A.D.) vyjde v srpnu

18. května 2014 v 18:34 | MF |  Music News
Desátá deska "Back to the Front" švédských death metalových veteránů Entombed měla původně vyjít už 28. října loňského roku u Century Media, ale posléze byla kvůli "neočekávaným technickým problémům" přeložena na letošní jaro. Jak se posléze ukázalo, uvnitř kapely došlo k menšímu rozkolu a na tvorbě nového alba se vůbec nepodílel zakládající kytarista Alex Hellid. Bylo tedy rozhodnuto, že zbytek skupiny pod vedením zpěváka L-G Petrova bude pokračovat jako Entombed A.D. a "Back to the Front" vyjde právě pod touto hlavičkou.

Nyní bylo potvrzeno, že dlouho odkládaný počin bude konečně k dostání od 5. srpna u již zmiňovaných Century Media. První song z novinky bude uvolněn již 20. května.

Pro připomenutí se vpravo nachází přebal "Back to the Front" a níže tracklist. Autorem obálky je Zbigniew Bielak (Watain, Vader). O produkci se postaral Roberto Laghi (In Flames, Hardcore Superstar), nahrávání proběhlo ve švédském městě Kungälv v Bohus Studio, kde svého času natáčely skupiny jako Abba nebo Europe.

Tracklist "Back to the Front":
01. Kill to Live
02. Bedlam Strike
03. The Underminer
04. Second to None
05. Allegiance
06. Waiting for Death
07. Eternal Woe
08. Digitus Medius
09. Vulture and the Traitor
10. Pandemic Rage
11. Soldier of No Fortune

Klipy od Of Mice & Men a Sabaton

18. května 2014 v 16:47 | MF |  Music News
>>> Zámořská metalcorová skupina Of Mice & Men, která si své jméno vypůjčila od stejnojmenné novely od Johna Steinbecka, v lednu letošního roku vydala své třetí album "Restoring Force", na němž se objevil i song "Would You Still Be There". Právě k němu nyní Američané vypustili také klip, který natočili s režisérem Nathanem Coxem z Renaissance Man Productions:


>>> Čím dál tím populárnější power metaloví Švédové Sabaton vydávají svou sedmou dlouhohrající desku "Heroes" 16. května, což se samozřejmě neobejde bez nějakého toho video-doprovodu. Po několika lyric videích nyní přichází oficiální klip k písničce "To Hell and Back", který dopadl takto:


MYSTICAL FULLMOON have signed with Beyond...Prod.!

18. května 2014 v 13:59 | MF |  Music News
MYSTICAL FULLMOON have signed with Beyond...Prod.!

2nd june is the Worldwide Release date for "Chthonian Theogony" Album!

The concept of "Chthonian Theogony" may be seen as a union of opposites, as an hermetic sum aimed at combining what's above with what's below, the dark, primordial, chthonian energies of the earth and of the night - sonically depicted by the use of percussions, dissonances, by the most extreme rhythms and by the most ritualistic ambient soundscapes - with a transcendent sense of grandeur and majesty, embodied by the bombastic orchestrations, by the lyricism of guitar solos, by a thoughtful and original use of synthesizers, not to mention the veritable progressive spirit that permeates the whole songwriting.

In these regards the new record consistently carries on the esthetics of the previous work "Scoring a Liminal Phase - Ten Strategies for Postmodern Mysticism", which from its very title exposed a manyfold nature and a genuine aversion towards the most suffocating commonplaces of the genre, traits that have brought that record unanimous appreciations worldwide.

The esoteric backbone of the lyrics is coupled with a refined and visionary artwork, where the lyrical metaphors are expanded, metabolized and transfigured in dreamlike landscapes, composing an iniziatic journey through locations that quote both cinematographic influences and unconscious homages to the themes of H. P. Lovecraft. The graphic apparatus thus becomes a fundamental complement to the album's tracks, almost an instrument of their exegesis.

The work is closed by a disturbing cover of "Dream Brother", an iconic song by Jeff Buckley, affirming that nothing is true, everything is permitted.

Nothing has been left to chance (as already did on the previous album), so the collaboration with a legendary institution such as Finnvox Studios shows the will of the band to work with ever-increasing standards and to exploit every opportunity to grow on a professional level.

  • Active from 1994, One of the oldest Black Metal band from Italy
  • New album after 5th years from the successful "Scoring a Liminal Phase"
  • Mastered at Finnvox Studios
  • Rich artwork booklet 20 pages.
  • Avant-garde Progressive Modern Black Metal band with Esoteric themes.


info@masterpiecedistribution.com
www.masterpiecedistribution.com

[tisková zpráva vydavatele]


Nová deska Master's Hammer právě vyšla

18. května 2014 v 11:21 | MF |  Music News
Kultovní domácí black metalisté Master's Hammer vydali právě dnes, 18. května, svou novou, celkově již šestou řadovou desku. Novinka nese název "Vagus Vetus" a je již k dostání u Jihosound Records (vlastní label kapely) v podobě digipack CD (LP verze by se prý měla objevit na podzim, "pokud se vám [album] bude líbit"). Vpravo se nachází přebal, níže tracklist a na samém konci článku najdete rovněž trailer. Cca minutové ukázky všech songů si můžete pustit na oficiálním webu.

Samotní Master's Hammer k novince říkají: "Imaginární starý poutník (vagus vetus) se prodírá cizím bludištěm a nic dobrého jej nečeká. Nevoní mu pokrok a hnusí si modernu všeho druhu, naslouchá aiolským harfám a zvukům postmortální flatulence. Útěchu nalézá v hédonických zážitcích přírodního původu. Výrazivo extrémního metalu, nakolik nám už připadá trapné a opotřebované, se tu dobře hodí k vyjádření naléhavosti témat."

"Vagus Vetus" je následovníkem dva roky staré nahrávky "Vracejte konve na místo", jež vyšla v únoru 2012 vlastním nákladem jako digipack CD a LP. Později se objevilo i několik MC edic.

Tracklist "Vagus Vetus":
01. αιολος I.
02. XMZ
03. Panuška
04. V aiolských harfách
05. Chrchel
06. Receptura
07. Špacírka
08. Na kanibalských jatkách
09. Beedi
10. Zvířecí zvuky
11. Prďák
12. Pod vrstvou prachu
13. Nengemengelengem
14. αιολος II.


Ritual Aesthetic - Decollect

17. května 2014 v 22:19 | MF |  Recenze
Tohle je recenze, která by formálně s tím, jak to tu máme nastavené, asi měla spíš patřit do minirecenzí, kam sypeme nahrávky mimo náš základní žánrový rozsah. I když na druhou stranu, v tomhle případě asi záleží trochu na úhlu pohledu… Ritual Aesthetic je totiž elektronická muzika… v základě. Ne úplně bezvýznamnou část zvuku ovšem tvoří i industriální metal.

Kapel, které ve své tvorbě spojují tvrdou elektroniku (a tím myslím opravdovou elektroniku, ne jenom jeden rádoby industriální sampl) a tvrdý metal, vlastně není zas tak málo. Z těch, o nichž se tu už alespoň trochu psalo, lze jmenovat třeba Francouze Herrschaft, feťácký cirkus Psyclon Nine (zdravím Nero Belluma… ještě pořád mi dlužíš desku, ty parchante… snad ten fet za moje prachy aspoň chutnal) nebo třeba Dawn of Ashes. A právě s těmi posledními jmenovanými mají Ritual Aesthetic tak trochu spojitost.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


The Body - I Shall Die Here

17. května 2014 v 20:33 | Prdovous |  Recenze
Kapely, z jejichž poslechu mám respekt, bych spočítal zhruba na prstech dvou rukou. Většinou jde o uskupení, kterým jde o víc než o hudbu samotnou, spíš o její prožití do posledního tónu. Prožití tělem, kdy vám brutální muzika tak propláchne uši, že na to jen tak nezapomenete, stejně jako prožití duševní, které ve vás zanechá hluboký přesah, to něco, co vás fascinuje, ale ne vždy tomu rozumíte. Přesně do téhle škatule kapel se řadí i americké duo The Body, jež nás už nějaký ten pátek zásobuje těžkotonážním sludgem. Jenže i to jim přijde málo, takže spřáhli síly s Haxan Cloakem, mágem dark ambientu a dronu, a vypustili do světa desku "I Shall Die Here".

Loňská deska "Christ, Redeemers" se vyznačovala hlavně těžkou, hypnotickou atmosférou, z níž prosvítají čisté sbory a smyčcové party coby jemná duchovní esence, která vám ve všem tom bordelu přináší alespoň nějakou naději. Jedinečná kombinace dávající do těla na všech frontách. Na "I Shall Die Here" zůstalo z The Body jen to nejniternější, nejzkaženější podvědomí. Odporný, syrový základ, který většina z vás prostě nechce slyšet, protože by se zděsila, co jí to protahuje uši. Pomalé, zatěžkané riffy, podladěné o kdovíkolik vlastně oktáv. Chip Kingova kytara musí vypadat, jako byste na ní pověsili dráty rozvádějící vysoké napětí. Vlastně to ani kolikrát nejsou riffy, jen burácející, nesrozumitelná kytarová stěna v pozadí. A jeho šílený zpěv, jenž se zpěvem pořádně nazývat nedá - jako spíš nesrozumitelným, zoufalým jekotem.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Nové album Accept nakonec až v srpnu

17. května 2014 v 19:22 | MF |  Music News
Německá heavy metalová legenda Accept slibovala, že její třetí album po návratu na scénu v roce 2009 a celkově patnáctá velká deska s názvem "Blind Rage" vyjde už 18. července. Nakonec byl ovšem počin odložen o celý měsíc - nahrávka tedy vyjde 15. srpna pod značkou firmy Nuclear Blast Records.

Na druhou stranu byl nově zveřejněn tracklist, který samozřejmě najdete na konci článku. Přebal "Blind Rage" se pak nachází vpravo.

Novinka, která bude navazovat na nahrávku "Stalingrad: Brothers in Death" z dubna 2012, vyjde hned v několika formátech - konkrétně bude k mání CD, digipack CD+DVD, digipack CD+Blu-ray, limitované box CD, černé LP, splatter LP (500 kusů) a oranžové LP (300 kusů). Náplní bonusového DVD/Blu-ray u digipackových edicí bude záznam koncertu Accept z 12. dubna 2013 v hlavním městě Chile.

Prvním singlem z "Blind Rage" bude song "Stampede" - ten bude uvolněn k poslechu koncem června v podobě videoklipu. Samotný singl vyjde 11. července.

Přesně dle hesla neměnit vítězný tým se o produkci "Blind Rage" opětovně postaral Andy Sneap (Megadeth, Arch Enemy, Testament, Carcass; jako aktivní muzikant Hell, ex-Sabbat), s nímž Accept spolupracovali právě na obou comebackových deskách "Blood of the Nations" a "Stalingrad: Brothers in Death".

Tracklist "Blind Rage":
01. Stampede
02. Dying Breed
03. Dark Side of My Heart
04. Fall of the Empire
05. Trail of Tears
06. Wanna Be Free
07. 200 Years
08. Bloodbath Mastermind
09. From the Ashes We Rise
10. The Curse
11. Final Journey

MetalGate Czech Death Fest 2014 – přípravy pokračují

17. května 2014 v 17:59 | MF |  Koncerty & Akce
MetalGate Czech Death Fest 2014 - přípravy pokračují

A to hned na několika frontách. V oblasti dramaturgie můžeme s radostí oznámit, že šestý ročník domácí metalové veselice má již kompletní line-up, do kterého přibyla poslední dvojice kapel a to black metalově zaměřených.

Tou první je další zahraniční host, konkrétně finští temní kosmologové ORANSSI PAZUZU, kteří u nás představí svoji aktuální a velmi pozitivně hodnocenou desku "Valonielu". Tou druhou je domácí horda DESIRE FOR SORROW z Českých Budějovic, vítěz jubilejního pátého ročníku soutěže metalových kapel MetalGate Massacre.

Celkem se tak můžete těšit na 31 kapel, a to jak na zahraniční hosty v čele s helénskými mystiky SEPTICFLESH a britským grindcorovým kultem LOCK UP, tak na kvalitní výběr z domácí metalové scény, což opět znamená žánrově pestré hudební menu, které je poprvé v historii festivalu rozprostřeno na ploše hned tří dnů!

Konkrétní harmonogram jednotlivých vystoupení najdete nyní na oficiálních stránkách festivalu, či na jeho FB profilu.

Co se dalších oblastí týče, na pořadu dne budou opět autogramiády obou headlinerů, a nebyl by to MetalGate Czech Death Fest pokud by chyběly pivní speciality partnerského pivovaru Primátor.

A když už jsme zmínili Primátor, nesmíme zapomenout na unikátní soutěž připravenou ve spolupráci právě s tímto pivovarem, ve které jde o lov soutěžních razítek na vybraných metalových koncertech v ČR, s tím, že kolik jich dokážete nasbírat, tolik piv zdarma na festivalu vyfasujete. Právě seznam akcí je nyní rovněž kompletní, což znamená, že než šestý ročník MetalGate Czech Death Fest vypukne, máte ještě sedm příležitostí rozšířit si svoji sbírku. Tak dobrý lov!

V plném proudu je rovněž festivalový předprodej. Současná emise vstupenek v ceně 600 Kč (22 Euro) je k dostání na MetalGate e-shop, v Tortharry shopu, v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketstream a na dalších vybraných místech.

Těšíme se na vás 12. až 14. června 2014 kde jinde než v malebném prostředí Autocampu Brodský v Červeném Kostelci!


[tisková zpráva pořadatele]

ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2014

17. května 2014 v 15:13 | MF |  Koncerty & Akce
ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2014

V sobotu 14. června se uskuteční jubilejní 10. ročník dnes již prakticky kultovního Antitrend Open Air festivalu. Festival se jako (až na jedinou výjimku) každý rok koná v příjemném prostředí vesničky Žabčice, které se nachází, coby kamenem dohodil od jihomoravské metropole Brna - navíc v luxusní vzdálenosti zdejší vlakové zastávky (vlaky sem jezdí každou hodinu). Pokud Vám v žilách koluje láska k hudebním stylům jako je death/grind, brutal death, gore grind či crust, je sestava letošního ročníku tohoto extrémního festivalu pro vás jako stvořená. Sestava letošních "kulatin" je více než vypečená, takto silné seskupení tu asi ještě nebylo - vždyť do Žabčic přijede celkem 16 kapel hned z 11 různých světových zemí!!! Každý správný fanoušek výše uvedených stylových škatulek si tak určitě vyberu tu, za kterou se vydá cca 20km jižně od Brna, kde se rozezní ta nejšílenější zvěrstva, co může extrémní scéna nabídnout.

Začněme zahraničními kapelami - roli headlinera budou v letošním natřískaném line-upu pravděpodobně plnit GORETRADE až z daleké Kolumbie. Tahle brutal deathová sebranka funguje na scéně již od roku 1999, kdy po dvou splitkách se v roce 2003 dočkali první, do dnes celosvětově velmi ceněné, desky s názvem "Ritual of Flesh", na které doslova vysypali nekompromisní death/grind nátěr. Krom 2 dalších řadovek, singlů a kompilaček stojí pak za zmínku zatím jejich poslední fošna s názvem "Doomsday Device", na které je slyšitelný muzikantský pokrok směrem k vytříbené technice. Zvěsti o jejich live show dávají tušit, že žabčické pódium se letos pořádně otřese v základech.

Coby co-headlinerem a pravděpodobně hlavním tahákem pro grindery jsou italští úchyláci RABID DOGS. Kapela se šílenou pódiovou show je v našich končinách dobře známa, především pak díky jejich vydařeným vystoupením na mnoha místech ČR, včetně několika známějších undergroundových festivalů. Jejich grindující všehochuť nenechá žádného tanečníka v klidu :).

Pro fanoušky brutal deathové odnože zvané "slam" je hlavním lákadlem americké seskupení s romantickým názvem PARASITIC EJACULATION. Jedná se o poměrně mladé seskupení (vznik kapely se datuje až v roce 2011), které ovšem uzemnilo své posluchače prozatím jedinou dlouhohrající fošnou "Rationing the Sacred Human Remains", vydanou loni a všeobecně velmi dobře přijatou. Fanoušci krko-lamných breakdownů a guttural vokálu si přijdou na své.

Téměř každý rok mohou návštěvníci AT festivalu vidět nějakou zajímavou sebranku z Francie, ne jinak tomu bude i letos. Tentokrát se jedná o poměrně neznámou, ale o to kvalitnější squadru s názvem DARKALL SLAVES. Galští kohouti se po jednom demu a EPéčku konečně dočkali dlouhohrající fošny s názvem "Transcendental State of Absolute Suffering", která podle všeho vychází právě v těchto dnech! Prozatímní ukázky zní více než slibně, jedná se o death/grindový nášup toho nejhrubějšího zrna!

Ze Švédska se představí stálice festivalu v podobě SPLATTERED MERMAIDS, kteří již po deváté za sebou budou rozveselovat návštěvníky festivalu. Za ty léta se ze sympatického kvarteta stali prakticky pořadatelé a především pak největší výpitci každoroční veselice trvající až do druhého dne do rána. Krom dobré nálady a popíjení alkoholu to klukům ovšem šlape s hudebními nástroji, jejich gore death/grind zraje jako víno, o čemž "blbí Švédi" přesvědčili na jejich aktuální fošně s názvem "Reforged in Gore" vydané loni ve spolupráci labelů Morbid Generation a Sevared Records.

Až z daleké ruské Sibiře zavítá do malé jihomoravské vesničky kapela DEHYDRATED, která se v ČR mihla již loni v prosinci coby předskokan kapel Inhume a Waco Jesus na jejich zastávce v Brně. Mladé seskupení v čele se sličnou zpěvačkou Irou to dokáže na pódiu pěkně roztočit. Nečekejte ovšem žádný melodický doom metal s čistým ženským zpěvem, ale osobitý brutal death metal s pořádně brutálním chraplákem.

Z Rakouska do Žabčic zavítají hned 2 bandy - poctivý brutal deathmetal v podání zkušených PARENTAL ADVISORY (na scéně fungující již velkou řádku let) a v našich končinách oblíbená úchylárna VxPxOxAxAxWxAxMxC (celým názvem "Vaginal Penetration Of An Amelus With A Musty Carrot"), která se pyšní přívlastkem "snuff gore grind core", s čímž nelze jinak, než souhlasit. Pro fanoušky tanečního porno-gore-grindu ve stylu Gut, Spasm či Rompeprop to bude to pravé ořechové.

Fanoušky crust/grind nášupu přijedou potěšit FALSE FLAG ATTACK z Německa. Mladá a u nás poměrně neznámá kapela, která dosud ještě nehrála v ČR, se určitě připravuje prorazit na náš trh a neudělat zde ostudu, spíše naopak. Lze očekávat energický a rychlý fast-corový set.

Již dvakrát měli návštěvníci AT festu možnost vidět kapelu z Mexika (Porno Infantil v roce 2011 a Into Sickness o rok později), letos se jim poštěstí potřetí a opět u toho bude ústřední postava mexického grindového undergroundu - Kriz Ramirez. Ten letos do Evropy dotáhne jeho další kapelu, tentokrát se jedná o NAZARENO EL VIOLENTO, hrající old schoolový mix grindu, crustu či punku. Exotika jako řemen! :)

Ze Slovenska se představí pouze jediná kapela - o to více se jedná o zvučné jméno - ATTACK OF RAGE! Kapela okolo charismatického bicmana Hoyase si poslední dobu podmaňuje slovenské i tuzemské luhy i háje, těžko hledat údernější grindovku made by Tatry a okolí. Jejich originální mix grindu, deathu, crustu a HC musí chytit snad i hluchého! J

Headlinerem mezi domácíma kapelama jsou jednoznačně děčínští deatheři FLESHLESS. Kapelu okolo UG-agilního človíčka Vládi Prokoše snad není třeba dlouze představovat, vždyť za ty léta jejich působení na scéně se dere do úst přívlastek "kultovní" a to jistě po právu. "Bezmasí" mají na kontě nespočet řadových nahrávek a úspěšných vystoupení na mezinárodním poli a na žabčickém pódiu ukážou svou formu již podruhé.

Nesmíme zapomenout ani na pořadatelskou kapelu s živelnou prezentací - MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY. "Micinky" a jejich dementní death/grind patří na AT fest tak, jak péro do gatí J. O vytření zdejšího pódia bude opět postaráno…

Jako skoro domácí kapelu můžeme považovat 100% grindery ŠKODA 120, kteří do nás nasypou jejich nekompromisní porci grind/HC/crustu. Jejich stále aktuální fošna "Samorost" z loňského roku je důkazem toho, že kořeni se s ničím nepárají, na pomalé pasáže zde nebude místo.

Celý večírek budou připraveni uzavřít stále se lepšící brňáci HIGH PURITY, kteří nás přijedou v pozdních nočních hodinách převálcovat svým originálním pojetím mixu grindu a HC. Také oni se mohou pyšnit aktuální a velmi podařenou fošnou v podobě CD "Z Euforie Vězení", které vyšlo teprve nedávno.

Poslední kapelou ve výčtu jsou olomůčáci DISSOLUTION, kteří okupují zdejší scénu už také hezkou řádku let a kteří nám předvedou, jak se hraje nefalšovaný a poctivý death metalový mazec.

Na festivalu pochopitelně nebude chybět jak bohaté distro, kvalitní technické/zvukové zázemí, prodej triček, mikin, CDs, až po schopnou organizační stránku, profesionální osvětlení a především bezpochyby nejkvalitněji obsazený line-up za celou dosavadní historii festivalu. Přímo v areálu je možnost stanování a pořadatelé zaručují přátelskou atmosféru pro pijácké radovánky až do ranních odjezdů vlaků, jak tomu ostatně bývá každým rokem.

Nenechte si proto ujít ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL, jež se koná 14. června v Žabčicích u Brna za pouhopouhých 300,-Kč, začátek již od 13:00 hodin. Kdo si chce ještě před letošním Obscene Extreme Festivalem užít kvalitní porci především deathu a grindu, má jedinečnou možnost. Na téhle akci chybět rozhodně nemůžete!

Info:

Žabčice (cca 20km jižně od Brna, výborné vlakové spojení na trase Brno - Břeclav- Bratislava)
sobota 14.6.2014
celodenní vstupné 300,-Kč
start 13:00 hod

Kontakt: antitrend@seznam.cz, tel: +420 778 144 578

Podrobnější info:


[tisková zpráva pořadatele]

Klipy od Hour of Penance a Mastic Scum

17. května 2014 v 10:44 | MF |  Music News
>>> Italští death metalisté Hour of Penance zveřejnili nový videoklip k songu "Reforging the Crown". Ten samozřejmě pochází z čerstvě vydané desky "Regicide", jež je k dostání od 13. května u firmy Prosthetic Records jako digipack CD, MC kazeta, černé LP a červeno-černé LP. Klip sledujte tady:


>>> Oproti tomu Rakušané Mastic Scum svou aktuální nahrávku s názvem "CTRL" vydali již v prosinci loňského roku pod hlavičkou Massacre Records. To jim ovšem nijak nebránilo v natočení videa ke skladbě "Cause & Effect", které dopadlo následovně:


Klipy od Carnifex a Whitechapel

16. května 2014 v 21:47 | MF |  Music News
>>> Zámořská deathcorová partička Carnifex vydala začátkem března svůj pátý studiový zásek "Die Without Hope", což bylo první album kapely po konci ročního období nečinnosti v letech 2011 a 2012. Nyní kapela ke své novince připojila i videoklip, jenž byl natočen k titulnímu songu "Die Without Hope":


>>> Shodou náhod i druhá skupina této novinky pochází ze Spojených států amerických a produkuje deathcore - Whitechapel. I oni mají čerstvě venku novou desku "Our Endless War", která je k dostání od konce dubna, a aby těch náhod nebylo málo, také zde bylo video pořízeno pro titulní písničku:


Delain - The Human Contradiction

16. května 2014 v 20:23 | Ježura |  Recenze
Ať už si o Delain myslíte cokoli, nedá se jim upřít dlouhodobé a poctivé úsilí, díky němuž jméno kapely stále roste. Jestli tedy před pěti lety mohli být rádi, že je s sebou na turné vzala větší kapela a na koncertu oslovili pár lidí, dnes už za sebou mají nějakou tu šňůru v pozici headlinera, jejich jméno vešlo v obecnou známost a smýšlí se o nich jako o solidní žánrové kapele. Poslední deska "We Are the Others", se kterou Delain konečně dosáhli viditelného úspěchu, mě sice minula, ale tím spíše zajímavé bude srovnání s počiny staršími, které jsem onehdá sjížděl celkem poctivě...

Rozdíl je to vážně nepřehlédnutelný, a to z jednoho prostého důvodu - od vesměs pohodové a chytlavé muziky, která však sem tam docela koketovala s kýčem případně na ní byla znát jistá nevyzrálost, Delain vyrostli snad v každém ohledu a "The Human Contradiction", jak se letošní novinka jmenuje, je ve všech směrech promakaná deska dospělé kapely. Všechno je tam, kde to má být, všechno působí přirozeně a nikde nic neskřípe, nikde nejste nuceni zdvihat obočí nad nějakou nepředložeností - takže je to rozhodně dobré řemeslo. To ale obzvlášť v žánru Delain vlastním ještě zdaleka automaticky neznamená, že by to byla také zároveň dobrá deska i po hudební stránce, takže se na to podívejme trochu blíže.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Kompletní detaily o nové desce Judas Priest

16. května 2014 v 19:25 | MF |  Music News
Britští heavy metaloví titáni Judas Priest před nedávnem odhalili první informace ohledně své nové, dlouho očekávané desky, která se bude jmenovat "Redeemer of Souls" a která poprvé vyjde 11. července (v České republice o tři dny později). Nyní přicházejí další detaily.

Předně je nutné zmínit, že dříve zveřejněný obal nebyl obalem samotné desky, ale jenom singlu k titulnímu songu "Redeemer of Souls". Finální přebal alba najdete napravo. Níže se pak nachází také seznam všech songů, které se na nahrávce objeví. Zmiňovaný singl vyšel 29. dubna a poslechnout si jej můžete na samém konci článku.

O tom, jak by nová deska měla znít, se rozpovídal kytarista Glenn Tipton: "Občas jsme se v minulosti dostali pod palbu díky tomu, že jsme byli hudebně příliš dobrodružní - a tak jsme naslouchali. Od začátku do konce je 'Redeemer of Souls' 18 songů čistého klasického Priest metalu."

"Redeemer of Souls" bude první nahrávkou Judas Priest, na níž se nepodílel kytarista K.K. Downing, jenž před třemi lety z kapely odešel a přepustil své místo Richiemu Faulknerovi (ex-Lauren Harris, ex-Voodoo Six).

"Redeemer of Souls" bude navazovat na trochu rozporuplně přijaté dvojalbum "Nostradamus" z června 2008. Šlo o první koncepční počin v historii Judas Priest a jeho příběh se točil okolo života francouzského lékaře Nostradama (1503-1566), který se proslavil především díky svým proroctvím.

Tracklist "Redeemer of Souls":
01. Dragonaut
02. Redeemer of Souls
03. Halls of Valhalla
04. Sword of Damocles
05. March of the Damned
06. Down in Flames
07. Hell & Back
08. Cold Blooded
09. Metalizer
10. Crossfire
11. Secrets of the Dead
12. Battle Cry
13. Beginning of the End
14. Snakebite [bonus]
15. Tears of Blood [bonus]
16. Creatures [bonus]
17. Bring It On [bonus]
18. Never Forget [bonus]


Novinka britských Avenger vyjde v září

16. května 2014 v 18:09 | MF |  Music News
Heavy metaloví veteráni Avenger z Velké Británie, kteří někdy kvůli zmatkům ohledně více skupin stejného jména (například domácí black/death metalová kapela z Volyně) vystupují jako Avenger UK, v roce 2005 obnovili svou činnost a nyní konečně přicházejí s první deskou nové éry (celkově třetí velkou nahrávkou).

Novinka ponese název "The Slaughter Never Stops" a vyjde 1. září pod hlavičkou Rocksector Records. Natáčelo se v Blast Studios v Newcastlu a Leather Bear Studios v Sunderlandu pod dohledem Deana Thompsona, jenž se postaral i o mix. Níže najdete tracklist desky a první nový song "Fate" si zase můžete pustit na Soundcloudu.

Jméno Avenger se na scéně vynořilo v roce 1982, kapela fungovala do roku 1986. V tomto období vyšly dvě řadové nahrávky - "Blood Sports" (1984) a "Killer Elite" (1985).

Tracklist "The Slaughter Never Stops":
01. Mace Imperial
02. Race Against Time
03. Fate
04. Fields of the Burnt
05. Into the Nexus
06. Decimated
07. In Arcadia Go!
08. Killers [Iron Maiden cover]
09. Flayer Psychosis
10. Shot to Hell
11. Midnight Mass Destruction

Klipy od Mercenary a Vallenfyre

16. května 2014 v 13:39 | MF |  Music News
>>> Dánská melodic death/thrash metalová skupina Mercenary si na svou videopažbu připisuje nový zářez - je to díky aktuálně zveřejněnému klipu k písni "Welcome the Sickness", jehož režie a produkce se ujal Mircea Gabriel Eftemie, jinak také kytarista Mnemic. Song pochází z posledního alba "Through Our Darkest Days" z července loňského roku.


>>> Britský death/doom metalový projekt Vallenfyre, v němž se mimo jiné angažují členové kapel jako Paradise Lost nebo My Dying Bride, má čerstvě na kontě druhou desku "Splinters". A právě k titulnímu válu z ní nyní kapela vypustila videoklip, který můžete sledovat tady:


Klipy od Down a Kataklysm

16. května 2014 v 11:03 | MF |  Music News
>>> Zámořská formace Down v čele s Philem Anselmem (ex-Pantera) a Pepperem Keenanem (ex-Corrosion of Conformity) má na kontě čerstvé EP s názvem "Down IV - Part II", které vyšlo 13. května a které navazuje na jiné minialbum "Down IV Part I - The Purple EP" ze září 2012. Zároveň jde o druhou část z plánované série čtyř EPček a právě odsud také pochází song "We Knew Him Well", k němuž vznikl klip s režisérským dohledem JM Stellyho (To Kill a Party) a produkcí Chrise Trainora (Gwar, Philip H. Anselmo & the Illegals). Sledujte tady:


>>> Kanadští death metalisté Kataklysm vypustili své poslední album s názvem "Waiting for the End to Come" v říjnu loňského roku pod značkou firmy Nuclear Blast. Jak je dobrým zvykem, vyšlo hned několik edicí, mezi nimiž mimo jiné nechybělo ani limitované digipack CD. A právě na něm se jako bonusová písnička objevila předělávka "The American Way" původně od Sacred Reich. A právě k tomuto coveru nyní vzniklo video za spolupráce s režisérem Tommym Jonesem (Testament, Death Angel, Ex Deo):


Janvs - Nigredo

15. května 2014 v 22:41 | MF |  Recenze
Janvs (nebo také Janus, chcete-li) patří k těm skupinám, o jejichž existenci a +/- i hudebním směřování mám už delší dobu nějaké ponětí, ale doposud jsem se ještě nedokázal donutit k tomu, abych se na jejich tvorbu podíval podrobněji. A to i navzdory pocitu, že by se mi to mohlo líbit. Pokud jste na tom stejně a muziku Janvs doposud podrobněji neznáte, alespoň se na to poprvé podíváme spolu. Takže hurá na věc…

Janvs fungují nějakých deset a hned v roce 2004 přišli se svým prvním demosnímkem "Nigredo", který zde nezmiňuji náhodou, protože jak se záhy ukáže, tahle nahrávka dnes pro nás bude důležitější, než se na první pohled může zdát. Tak či onak, uběhla další tři léta a Italové přišli s dlouhohrajícím debutem "Fvlgvres" a hned následující rok s druhou deskou "Vega". Poté se opět na šest let odmlčeli, aby se v letošním roce vrátili s dalším počinem, jehož název zní… opět "Nigredo".

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Avantgarde Music]

Austrian Death Machine - Triple Brutal

15. května 2014 v 20:58 | Kaša |  Recenze
Patříte k fanouškům starých akčních klasik z osmdesátých let, v nichž excelovala rakouská hora svalů známá též jako Arnold Schwarzenegger? Určitě jo, na těhle filmech z ohraných VHS kazet vyrůstal snad každý klučina, kterému je aktuálně víc než dvacet let. O tom, že filmy jako "Terminátor", "Komando" nebo "Predátor" jsou dodnes nepřekonatelné kulty, nehodlám diskutovat a zřejmě bych si tak padl do noty s Timem Lambesisem, jinak frontmanem As I Lay Dying (v poslední době též znám jako ten týpek, co si objednal a plánoval vraždu své manželky), jehož fascinace těmito filmy a jejich ikonickým hlavním představitelem vygradovala až do té fáze, že si založil parody one-man kapelu Austrian Death Machine, která i přes aktuální vězeňskou indispozici ústředního mozku vydává své třetí album "Triple Brutal".

Bohužel se čím dál víc setkávám s alby, o nichž lze už dopředu říct, jak budou znít, aniž bych slyšel byť jen jednu jedninou notu, a "Triple Brutal" je přesně tím případem. Ten, kdo slyšel debut "Total Brutal", případně následující "Double Brutal", tak ví, co přesně od třetího počinu "Rakouské smrtící mašiny" čekat. A kdo neslyšel, tak se bude muset spokojit s krátkým popisem, že od Austrian Death Machine dostanete testoteronem našlapaný metalcore bez melodických vokálních příkras, jenž se textově drží citace hlášek nejen z výše zmíněných filmů, protože dojde i na další (v zámoří asi hodně slavné, ovšem mně nic neříkající) Arnoldovy hlášky mimo filmová plátna ("Pumping and Humping"). To vše je prokládáno výstupy Arnoldova imitátora, zde vystupujícího jako Ahhnold, kterým je na "Triple Brutal" jistý Joe Gaudet a nahradil tak od minula pro mě stejně neznámého Joshe Thompsona.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Koncerty na červen

15. května 2014 v 20:19 | MF |  Koncerty & Akce
Iron Maiden (UK), Ghost (SWE)
8. 6. - Brno, Velodrom
Cena: 1290-1790
Více informací: Live Nation

Miss May I (USA)
8. 6. - Praha, Futurum (19:30)
Cena: 329/399
Více informací: Conspiracy

Nine Inch Nails (USA)
11. 6. - Praha, Forum Karlín
Cena: 1290
Více informací: Live Nation

Suicide Silence (USA), Thy Art Is Murder (AUS)
11. 6. - Praha, Podnik (20:00)
Více informací: Obscure Promotion

Metalgate Czech Death Fest 6
12. - 14. 6. - Červený Kostelece, autocamp Brodský
Vystoupí: 7 Sins of Surviving (CZ), Antigod (CZ), Ascendancy (CZ), Awrizis (CZ), Contrasic (CZ), Cutterred Flesh (CZ), Dysangelium (CZ), Desire for Sorrow (CZ), Eardelete (CZ), Fleshless (CZ), Forgotten Silence (CZ), Gutalax (CZ), Hecate (SVK), Isacaarum (CZ), Lock Up (UK), Malignant Tumour (CZ), Nahum (CZ), Nuclear Vomit (POL), Ogotay (POL), Oranssi Pazuzu (FIN), Perfecitizen (CZ), Postcards from Arkham (CZ), Primary Resistance (CZ), Return to Innocence (CZ), Root (CZ), Septicflesh (GRE), Shadow Area (CZ), Six Degrees of Separation (CZ), Tortharry (CZ), Unborn (CZ), Warhawk (CZ)
Cena: 600/700
Více informací: Metalgate Czech Death Fest

Antitrend Open Air Fest 10
14. 6. - Žabčice u Brna (13:00)
Vystoupí: Attack of Rage (SVK), Darkall Slaves (FRA), Dezaztre Natural (CHL), Dissolution (CZ), Fleshless (CZ), Goretrade (COL), High Purity (CZ), Mincing Fury and Guttural Clamour of Queer Decay (CZ), Nazareno el Violento (MEX), Rabid Dogs (ITA), Splattered Mermaids (SWE), Škoda 120 (CZ)
Cena: 300
Více informací: Antitrend

Black Label Society (USA)
16. 6. - Praha, Roxy (19:00)
Cena: 600

Aerodrome Festival 2014 - June
17. 6. - Praha, Incheba Open Air
Vystoupí: Avenged Sevenfold (USA), Limp Bizkit (USA), Megadeth (USA), Powerman 5000 (USA), Rob Zombie (USA)
Cena: 990-1690
Více informací: Aerodrome

Karnivool (AUS), The.Switch (CZ)
18. 6. - Praha, Palác Akropolis (19:00)
Cena: 450
Více informací: Obscure Promotion

Soulfly (USA)
18. 6. - Praha, Lucera Music Bar
Cena: 425
Více informací: D_Smack_U

Apocalyptic Form of Death 2014
20. - 21. 6. - Trhové Sviny, autocamp
Vystoupí: Aeons of Ashes (AUT), April Weeps (SVK), Darkfall (AUT), Desire for Sorrow (CZ), Dimebags from Hell (CZ), Doomas (SVK), Dying Passion (CZ), Dysangelium (CZ), Extreme (CZ), F.O.B. (CZ), Gutalax (CZ), Inferno (CZ), Isacaarum (CZ), Keep on Rotting (CZ), Mater Monstifera (CZ), The Agony (CZ), Trollech (CZ)
Cena: 400/500
Více informací: Apocalyptic Form of Death

Basinfirefest 12
26. - 29. 6. - Spálené Poříčí
Vystoupí: Absolut Deafers (CZ), Airfare (CZ), Alkehol (CZ), Annihilator (CAN), Аркона (RUS), At Vance (GER), Black Widow (CZ), Chrome Division (NOR), Contrasic (CZ), Crazy Lixx (SWE), Death to All (USA), Debustrol (CZ), Discoballs (CZ), Empyrion (SVK), Gauneři (CZ), Green Småtroll (CZ), Gutalax (CZ), Hand Grenade (CZ), Harlej (CZ), Hatebreed (USA), Hlahol (CZ), Hubert Macháně (CZ), Hypnos (CZ), Inflagranti s kapelou (CZ), In Motion (CZ), Jaded Heart (GER), Jet8 (CZ), Kamil Střihavka & Leaders (CZ), Kern (CZ), Konflikt (SVK), Kurtizány z 25. Avenue (CZ), Legendy se vrací (CZ), Masterplan (GER), Mater Monstifera (CZ), Mekong Delta (GER), Metal Church (USA), Modesty&Pride + Jitka Válková (CZ), Mystery (AUS), Overloaded (CZ), Pipes and Pints (CZ), Plexis (CZ), Požár mlýna (CZ), Pub Animals (CZ), Rybičky 48 (CZ), S.A.S. (CZ), Satisfucktion (CZ), Sister Sin (SWE), Sistrum (CZ), Snail (CZ), SPS (CZ), Stam1na (FIN), Steel Engraved (GER), Škwor (CZ), Tagada Jones (FRA), The Poodles (SWE), The Snuff (CZ), Titanic (CZ), Törr (CZ), Trautenberk (CZ), Trivium (USA), Trollech (CZ), Tublatanka (SVK), U.D.G. (CZ), Vicious Rumors (USA), Walls of Jericho (USA), Wicked Design (CZ), Wild Sticks (CZ), XIII. století (CZ)
Cena: 899
Více informací: Basinfirefest

Hell Fast Attack VIII
27. - 28. 6. - Brno, ATC Obora
Vystoupí: Ad Hominem (FRA), Algor (SVK), Bifröst (AUT), Hecate Enthroned (UK), Infer (SVK), Khors (UK), Kozeljnik (SRB), Kult (ITA), Maniac Butcher (CZ), Onskapt (SWE), Sekhmet (CZ), Silva Nigra (CZ), The Stone (SRB), Torc (CZ), Valkyrja (SWE), Žrec (CZ)
Cena: 850/990
Více informací: Hell Fast Attack

Centurian (NL), Nervochaos (BRA), Warcursed (BRA)
31. 6. - Mladá Boleslav, Orthodox

ACHSAR – "Septentrionalis" vychádza 1.6.2014 u Gothoom Productions

15. května 2014 v 19:09 | MF |  Music News
ACHSAR - "Septentrionalis" vychádza 1.6.2014 u Gothoom Productions

Levickí melodickí extrémni metalisti ACHSAR debutujú už toto leto. Ich prvý album s názvom "Septentrionalis" sa narodí v prvý júnový deň. Cez 40 minút chytľavého materiálu bolo zaznamenaných v Gothoom Studios a prinesie množstvo výpravných až hrdinských melódií, skĺbených s poriadne tvrdým a úderným metalom a vokálnou i nástrojovou rôznorodosťou. Obal albumu bude mať nasledovnú podobu:

Na "Septentrionalis" nájdete týchto jedenásť heroických zásekov:

01. In Regio Septentrionalis
02. Glory Ride
03. Praedictum Ex Tenebrae
04. Shadowless
05. New Heroes Arise
06. Old Tavern Song
07. Through the Waters Untamed
08. Lost in the Dungeons of Ungor-Hel
09. In Dark Rememberance
10. Sign of Light
11. March of Terror
12. Anthem

Kapela zároveň pripravila videoklip ku skladbe "Shadowless", v ktorý sa objaví už čochvíľa na internete a trailer k nemu si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=AiLJAwB74lM.

[tisková zpráva vydavatele]