close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Květen 2014

Alchemist - Damnation

31. května 2014 v 21:43 | Ježura |  Recenze
Představte si situaci, že dostanete návrh recenzovat desku od domácí kapely, o které jste jaktěživ neslyšeli, jejíž jméno za tím vším naznačuje jakýsi nesmírně sofistikovaný koncept, a to vše prosím vyzdobené pastelkami malovaným přebalem, který by obstál možná v umělecké soutěži na základní škole, ale jako artwork metalové desky působí minimálně jako pěst na oko. Už si to představujete? Jo? Tak v tom případě asi chápete, proč jsem tuhle recenzi vzal napůl v očekávání, jak si zase pěkně zanadávám. Jenže i když všechny možné i nemožné předpoklady hovoří o průseru rozměrů menšího oceánu, Alchemist se svou deskou "Damnation" nakonec docela příjemně překvapili.

Kdo o Alchemist stejně jako já dosud neslyšel, zajímá ho, co je tahle banda zač, a vydá se pátrat na Bandzone, zjistí řadu věcí. Předně to, že Alchemist nejsou žádní nováčci. První album "Disaster Area" jim vyšlo již před sedmi lety a od té doby stihli nahrát a vydat hned čtyři další nosiče, z nichž o tom posledním si co nevidět něco málo povíme. Další věc se týká toho konceptu. Tematicky se kapela točí okolo známé postavy rudolfinského alchymisty Edwarda Kellyho, takže v tomhle prvotní dojem nelhal. Jak je však známo, podobné koncepty s sebou nesou více či méně úspěšné pokusy o působivou, tajuplnou, obskurní... no, prostě takovou nějakou alchymistickou náturu muziky (jako příklad nechť poslouží třeba němečtí Alchemyst, ať nechodíme daleko). Jenže takovým soustem je velice snadné se zadusit, takže se vyloženě nabízí otázka, kolik zubů si na tom ryze čeští Alchemist vylámali...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Alchemist]

Sabaton - Heroes

31. května 2014 v 20:18 | nK_! |  Recenze
Sabaton vydávají poslední dobou nový materiál s železnou pravidelností každý sudý rok a ani letos jsme nepřišli zkrátka. "Heroes" zastává v jejich diskografii pomyslné číslo sedm a otázkou zůstává, jestli by přeci jen nebylo lepší nechávat si mezi alby o maličko větší časové rozestupy. Ne proto, že by každá další deska byla o tolik horší, to ne. Ale přeci jen jsou Sabaton kapelou, která sází na stále stejné nebo velice podobné postupy (v čele s vokálem Joakima Brodéna), a ačkoliv mám tuhle smečku moc rád, musím se přiznat, že už toho začíná být i na mě trochu moc.

Klíčovým problémem je totiž ona zmíněná koncepční repetitivnost. Frontman je bezpochyby skvělý vokalista a poslouchat jeho projev se místy rovná extatickému zážitku. Naživo dokonce ještě o trochu více než z desek. Přeci jen ne každý zpěvák dokáže svým výkonem vykouzlit příjemné mrazení v zádech. Hloupé je, že ani od "Heroes" nelze čekat nic víc než onen zajetý standard, který si Sabaton drží. Ten není špatný, ale po šesti (minimálně vokálně) veskrze podobných deskách podepřených sice výborným, ale stále stejně polohovaným vokálem, už trochu upadá do letargie a utápí se v potocích vlastního ega. Zbytek kapely hobluje jako vždy na výbornou, ale už jim také jaksi dochází dech. Ne, že by se mi zpracování nových písní vyloženě hnusilo, naopak, ale už to prostě není ono. Ona romantická atmosféra války i oslavy a idealizace jejích hrdinů už se přeci jen pomalu ohrává. Všechno, co můžete na "Heroes" zaslechnout, už v minulosti jednoduše Sabaton nějakým způsobem použili.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Anthrax chystají živák

31. května 2014 v 17:41 | MF |  Music News
Thrash metaloví veteráni Anthrax ohlásili vydání nového živého alba. To ponese název "Chile on Hell" a k dispozici bude od 16. září letošního na DVD a Blu-ray. Jak už název disku napovídá, záznam koncertu, který bude středobodem živáku, byl pořízen v jihoamerickém Chile, kokrétně 10. května 2013 v hlavním městě Santiago de Chile. Kapela tu odehrála speciální delší set, v němž zazněly skladby ze všech období kariéry Anthrax.

Na koncertě v Chile se už s kapelou představil její současný kytarista Jonathan Donais ze Shadows Fall, jenž v Anthrax nahradil Roba Caggiano. Ten skupinu opustil v roce 2013, aby se následně přidal k dánské formaci Volbeat.

Poslední vydaným počinem Anthrax s novou muzikou bylo EP předělávek "Anthems" z března 2013. Poslední regulérní deska se jmenovala "Worship Music" a vyšla v září 2011 u Megaforce Records. Už v létě 2012 Anthrax ohlásili přípravu dalšího alba, nicméně od té doby se žádné další novinky neobjevily.

Zanedlouho se Anthrax opětovně představí v České republice - stane se tak na festivalu Masters of Rock, kde legendární thrash metalisté vystoupí hned v úvodní den, to jest ve čtvrtek 10. července.

Tracklist "Chile on Hell" (poslední tři skladby zazněly v přídavku):
01. Among the Living
02. Caught in a Mosh
03. I Am the Law
04. Efilnikufesin (N.F.L.)
05. A Skeleton in the Closet
06. March of the S.O.D. [Stormtroopers of Death cover]
07. In the End
08. Deathrider
09. T.N.T. [AC/DC cover]
10. I'm Alive
11. Indians
12. Medusa
13. In My World
14. Got the Time [Joe Jackson cover]
15. Fight 'Em 'Til You Can't
16. I'm the Man / Raining Blood [Slayer cover]
17. Madhouse
18. Antisocial [Trust cover]

Klipy od Metalsteel a Monarch

31. května 2014 v 15:24 | MF |  Music News
>>> Slovinští heavy metalisté Metalsteel natočili videoklip k songu "Call Off the War" na podporu svého aktuálního alba "This Is Your Revelation". To vyšlo začátkem března letošního roku pod značkou On-Parole Productions a šlo celkově o jejich pátý řadový počin. Video dopadlo následovně:


>>> S novým klipem přicházejí taktéž Francouzi Monarch. Ti už minulý týden slibovali, že vypustí video ke skladbě "Mortes" ze své nadcházející fošny "Sabbracadaver", jež vyjde 22. července u Profound Lord Records, a jak řekli, tak také udělali. Jen dodejme, že pro videoklip byla použita zkrácená verze písně. Sledujte tady:


Marduk chystají reedice "La Grande Danse Macabre" a "World Funeral"

31. května 2014 v 12:43 | MF |  Music News
Švédská black metalová stálice Marduk ohlásila nové vydání svých dvou starších alb. Konkrétně půjde o počiny "La Grande Danse Macabre" (původně z roku 2001) a "World Funeral" (původně 2003). Obě dvě reedice vyjdou u Century Media Records 23. června v Evropě a o den později v Severní Americe.

Obě desky budou vybaveny novými artworky, které se nachází vpravo (horní pro "La Grande Danse Macabre", dolní pro "World Funeral"). Jejich autorem je Valentin "Maelstrom" Mellström, jinak zpěvák Death Wolf, což je druhá kapela kytaristy Morgana, hlavního mozku Marduk. Obě nahrávky taktéž prošly remasteringem, o nějž se postaral Devo Andersson, současný baskytarista Marduk. Součástí reedic budou dále autorské poznámky a pár raritních fotek z archivu kapely.

Obě alba vyjdou jako standardní CD a několik vinlových edic. V případě "La Grande Danse Macabre" půjde o černé LP (600 kusů), stříbrné LP (100 kusů, k dostání jen u Nuclear Blast), fialové LP (200 kusů, k dostání jen v americkém shopu Century Media) a bílé LP (100 kusů, jen v evropském shopu Century Media). "World Funeral" bude zase k mání jako černé LP (600 kusů), zlaté LP (100 kusů, jen u Nuclear Blast), stříbrné LP (200 kusů, jen americké distro Century Media) a bílé LP (100 kusů, pouze v evropském obchodě Century Media).

Nové verze budou taktéž obsahovat nějaký bonusový materiál. Na "La Grande Danse Macabre" to bude cover "Samhain" od Samhain a skladby z EP "Obedience" (2000); na "World Funeral" se zase bude nacházet předělávka "Phantasm" od Possessed a šest dříve nevydaných záznamů ze zkoušky Marduk z roku 2002. Kompletní tracklisty jsou následující:

Tracklist "La Grande Danse Macabre" (2014):
01. Ars Moriendi
02. Azrael
03. Pompa Funebris 1660
04. Obedience Unto Death
05. Bonds of Unholy Matrimony
06. La Grande Danse Macabre
07. Death Sex Ejaculation
08. Funeral Bitch
09. Summers End
10. Jesus Christ... Sodomized
11. Samhain [Samhain cover]
12. Obedience
13. Funeral Bitch - EP Version
14. Into the Crypts Of Rays [Celtic Frost cover]

Tracklist "World Funeral" (2014):
01. With Satan and Victorious Weapons
02. Bleached Bones
03. Cloven Hoof
04. World Funeral
05. To the Death's Head True
06. Castrum Doloris
07. Hearse
08. Night of the Long Knives
09. Bloodletting
10. Blessed Unholy
11. Blackcrowned
12. Phantasm [Possessed cover]
13. With Satan and Victorious Weapons (rehearsal 2002)
14. World Funeral (rehearsal 2002)
15. Hearse / The Neverdead (rehearsal 2002)
16. Night of the Long Knives (rehearsal 2002)
17. Bleached Bones (rehearsal 2002)
18. To the Death's Head True (rehearsal 2002)

Nocturnal Depression - Near to the Stars

30. května 2014 v 21:09 | MF |  Recenze
Tuším, že jsem to tu v různých článcích a recenzích říkal už několikrát, ale jak to tak vypadá, vzhledem k aktuálnímu trendu to nejspíš ještě nejednou zopakuji. Upřímně doslova nesnáším, když nějaká skupina vezme svůj starší materiál, kompletně jej přetočí a vydá jej znovu. Docela mi to vadí i v těch případech, kdy jde třeba o jednu, dvě písničky, které v této nové podobě vyjdou jako bonus nějaké nové nahrávky, ale vzít a kompletně předělat celá alba je podle mě prasárna největšího kalibru.

Ptáte se, proč mi to tolik vadí? Těch důvodů je spousta… třeba proto, že když tu kapelu znám a mám tu desku vstřebanou a skladby pro mě mají nějaké kouzlo tak, jak jsou, vždycky mi tyhle předělávky sebe sama budou připadat jen jako chudí příbuzní originální podoby, v podstatě prostě není možné tu původní desku překonat, naopak to těm písním může jen uškodit. A i když to album z dřívějška neznám, tak přece nepotřebuji, aby to pro mě přetáčeli… když budu chtít, tak si to seženu a i po případném přetočení si stejně vždycky seženu tu původní nahrávku.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Sun & Moon Records]

Informace o třetí sólovce Slashe

30. května 2014 v 19:11 | MF |  Music News
Slavný rockový kytarista Slash (Velvet Revolver, ex-Guns n' Roses, ex-Slash's Snakepit) vypustil detaily o svém nadcházejícím třetím sólovém albu. Nahrávka se bude jmenovat "World on Fire" a vyjde 15. září letošního roku pod značkou Dik Hayd International, jejímž vlastníkem je Slash osobně; o distribuci počinu se postarají Roadrunner Records.

Stejně jako na předcházejícím "Apocalyptic Love" z května 2012, i nyní proslulému kytaristovi kryje záda jeho doprovodná kapela známá jako Myles Kennedy and The Conspirators. Produkce se ujal Michael "Elvis" Baskette (Alter Bridge, Story of the Year, Chevelle), autorem obálky, která se nachází vpravo, je Ron English. Tracklist si můžete prohlédnout níže.

Tracklist "World on Fire":
01. World on Fire
02. Shadow Life
03. Automatic Overdrive
04. Wicked Stone
05. 30 Years to Life
06. Bent to Fly
07. Stone Blind
08. Too Far Gone
09. Beneath the Savage Sun
10. Withered Delilah
11. Battleground
12. Dirty Girl
13. Iris of the Storm
14. Avalon
15. The Dissident
16. Safari Inn
17. The Unholy

Carach Angren se chystají nahrávat

30. května 2014 v 17:04 | MF |  Music News
Nizozemští symphonic black metalisté Carach Angren se přihlásili s krátkou zprávičkou ohledně situace ve svém táboře. Kapela v současnosti ladí poslední detaily na materiálu pro své nadcházející čtvrté řadové album. Už 10. června se pak Holanďané vydají nahrávat do Tidal Wave Studio v Karlsruhe v Německu.

Produkce se opětovně ujme Patrick Damiani (Falkenbach; jako aktivní muzikant Rome, Le Grand Guignol), s nímž již Carach Angren spolupracovali na všech třech svých předchozích velkých počinech, tj. "Lammendam" (2008), "Death Came Through a Phantom Ship" (2010) a "Where the Corpses Sink Forever" (2012). Mixu doposud nepojmenované novinky se pak ujme věhlasný Peter Tägtgren (Celtic Frost, Sabaton, Amon Amarth; jako aktivní muzikant Hypocrisy, Pain).

Samotní Carach Angren prohlásili následující: "Náš skladatelský proces se konečně blíží ke svému konci, jsme nadšení, že se opět vydáme do Tidal Wave Studio, abychom nahráli naše čtvrté dlouhohrající koncepční album. Velmi se těšíme, až budeme opět spolupracovat s naším dlouholetým spolupachatelem Patrickem Damianim a vůbec poprvé také s Peterem Tägtgrenem. Nemůžeme se dočkat, až tohle monstrum představíme našim fanouškům. Tohle bude suverénně nejohavnější deska, jakou jsme kdy udělali - prozatím!"

Již zmiňovaný předchůdce "Where the Corpses Sink Forever" vyšel v květnu 2012 jako jewelcase CD, digipack CD (limitace na první výlis) a černé LP (500 ručně číslovaných kusů). 18. srpna letošního roku se objeví vinylová reedice, tentokrát jako průhledné rudé LP opět v limitaci 500 kopií.

Opeth: obal "Pale Communion"

30. května 2014 v 14:23 | MF |  Music News
Očekávaná novinka "Pale Communion" švédské progresivní kapely Opeth se již pomalu blíží, díky čemuž formace okolo Mikaela Åkerfeldta neváhá a zásobuje své příznivce dalšími podrobnostmi o desce. Nyní je na řadě přebal, který se nachází vpravo.

Autorem obalu je známý americký kreslíř Travis Smith (Katatonia, Amorphis, Nevermore, Strapping Young Lad), s nímž už mají Opeth dost zkušeností - vytvořil totiž všechny přebaly jejich alb počínaje rokem 1999 a počinem "Still Life". To znamená, že "Pale Communion" je jejich osmá vzájemná spolupráce (počítáme-li pouze řadové nahrávky).

"Pale Communion" mělo původně vyjít již 17. června, ale nakonec byla deska přeložena na 26. srpna. O vydání se postarají Roadrunner Records. První singl "Cusp of Eternity" se pak objeví 15. července.

Produkci novinky obstaral osobně Mikael Åkerfeldt, mixování se pak ujal známý progresivní muzikant Steven Wilson (sólová kariéra, Porcupine Tree, Blackfield, Bass Communion), s nímž Opeth spolupracovali již na předchozím "Heritage" (2011) a dále na albech "Blackwater Park" (2001) a "Deliverance" (2002). V neposlední řadě stojí za zmínku, že se Åkerfeldt a Wilson potkali i ve společném projektu Storm Corrosion.

Tracklist "Pale Communion":
01. Eternal Rains Will Come
02. Cusp of Eternity
03. Moon Above, Sun Below
04. Elysian Woes
05. Goblin
06. River
07. Voice of Treason
08. Faith in Others

Klipy od Crucified Barbara a Led Zeppelin

30. května 2014 v 10:41 | MF |  Music News
>>> Heavy metalová dívčí kapela Crucified Barbara ze Švédska vydá své čtvrté album "In the Red" 20. srpna pod značkou Despotz Records (dalších pár drobností o počinu tady). Nyní byl jako ochutnávka k nahrávce zveřejněn videoklip k prvnímu singlu "To Kill a Man":


>>> Nové video přichází i od legendárních rockových titánů Led Zeppelin... a to i přesto, že s výjimkou čtyř krátkých a jednorázových reunionů nefungují již téměř čtvrt století. 3. června ovšem vyjdou výpravné reedice prvních tří desek "Led Zeppelin" (1969), "Led Zeppelin II" (1969) a "Led Zeppelin III" (1970) a právě k této příležitosti vznikl onen klip. Jedná se o alternativní verzi skladby "Whole Lotta Love", jež bude součástí setu druhého alba "Led Zeppelin II". Videoklip sledujte zde:


PLANETY (Silver Rocket / MámaMrdáMaso) - 7. června, Praha

29. května 2014 v 22:58 | MF |  Koncerty & Akce
PLANETY (Silver Rocket / MámaMrdáMaso)
support: ARAN EPOCHAL (Silver Rocket), BUGMEN (Bleeding Ear)
Praha - Klub 007 Strahov
start: 19.30, vstup 100 Kč

Jestli tě informace o nový desce Planet nechává chladným / chladnou, nečti dál. Naštěstí jsou ale mezi náma i milovníci poezie, života, snění a lákavejch dálek; a pro ně je tady jeden ze soundtracků pro zbytek roku. "Nekonečná hudba města zapomeneš" právě vychází na Silver Rocket / MámaMrdáMaso, a Planety svoje album představí poprvé 7. června na 007. Společnost jim budou dělat Aran Epochal a Bugmen.

Debut Planet s názvem "Peklo, peklo, ráj" asi slyšela většina z vás: nahrávka, která vyšla v roce 2012, způsobila - proč to nepřiznat - na lokální scéně malý zemětřesení. "Když jsme ale dělali písničky na druhou desku, žádné extra očekávání jsme nepociťovali," říká zpěvák a kytarista Orel. Planety jsou oproti debutu už "jen" triem, takže jejich zvuk je tím pádem syrovější a přímočařejší. Romantická nálada novejch skladeb ale stále sahá až za obzor. A možná ještě dál! "Říká to sice vždycky každý, ale kvůli různým vnějším okolnostem jsme s touhle deskou sžití víc, než jsme si uměli představit. Tím více nám záleží na tom, aby to ty, koho to zajímá, bavilo," zdůrazňuje Orel. "Nad tím, jak má Nekonečná hudba města zapomeneš vypadat, jsme hodně přemýšleli. To hlavní, čeho jsme chtěli dosáhnout, bylo, aby to bylo album, nejenom za sebou seřazené písničky."

Vznikla tak deska, která sice plynule navazuje na "Peklo, peklo, ráj", ale ani na jednom místě slepě nekopíruje úspěšnou formulku debutu. Kapela se na vrcholku skály rozkročila, nadechla - a skočila. Planety totiž nadnáší láska. "Koncert na 007 s Aranem Epochalem a Bugmen bude jako první rande kombinované s jednovečerní dovolenou u moře. Budeme zamilovaní a šťastní. NEW ROMANCE," zve 7. června na 007 Orel.

MámaMrdáMaso: www.mamamrdamaso.org

[tisková zpráva pořadatele]

Destructive Explosion of Anal Garland – Tour de Anal

29. května 2014 v 20:29 | Stick |  Recenze
Že je česká grindcorová scéna velice silná, o tom není pochyb. Je u nás mnoho kapel a ještě více fanoušků, kteří jsou ochotni na svůj náklep jezdit i do nejrůznějších destinací. Stejně tak mnoho českých kapel má to štěstí, že si dokázaly vybojovat takovou pozici, že se na jejich koncerty chodí třeba i v Mexiku. Grind má u nás zkrátka silnou pozici a k životu se probudila další drtička koulí, ve které figuruje Burák, jinak basák Jig-Ai (v tomto případě i vokalista) a Brutally Deceased. Tentokrát ale obsluhuje bicí artilerii, kterou tedy ovládá taky více než slušně. Je zde řeč o Destructive Explosion of Anal Garland. Ti stejně jako kolegové z Jig­-Ai přicházejí po šesti letech s novou fošnou, pojmenovanou stručně a jasně "Tour de Anal".

Na celkové prezentaci si těleso dalo záležet, tudíž barvičkový obal pobaví, stejně jako obsah bookletu, který obsahuje i velice povedené podobizny členů kapely. Mimo Buráka v sestavě figuruje zpěvák Wokatej a kytaristé (i basáci) Jonda s Danem. Desku vydává (u nás už to asi jinak ani nejde) Bizarre Leprous Production. Co se na kotoučku tedy skrývá? Kdo zná Buráka a jeho domovské působiště Jig-Ai, nemůže být překvapený. V devatenácti autorských (dvacátou tvoří coververze od Entombed) písních na ploše bezmála třiceti minut se skrývá grind toho nejhrubějšího ražení. Nejedná se o žádné tanyny, ale o prudký náklep, který dává jen pár chvilek na oddechnutí. Album má švih a koule, to především i díky tomu, že se povětšinou nezdržuje zdlouhavými intry, ta přijdou na přetřes snad jen ve dvou případech. V případě úvodní "Sexuální demokracie" tu máme poselství o tom, jaké jsou původní plány našeho stvořitele. V případě luxusní prasárničky "Vylízání kundy velikosti bundy" tu máme zase inspiraci jednou českou klasikou, která trefně pasuje do kontextu skladby.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Bizarre Leprous Productions]

Islandští Sólstafir pojmenovali novinku

29. května 2014 v 19:26 | MF |  Music News
Islandští náladotvůrci Sólstafir vypustili do světa první střípky o své nadcházející páté dlouhohrající desce. Ta ponese název "Ótta" a vyjde koncem léta - 29. srpna v Evropě a 2. září v Severní Americe. V obou teriotoriích se pod počin podepíše firma Season of Mist.

Na albu se objeví celkem osm nových skladeb. Tracklist by měl být odhalen v průběhu června.

"Ótta" naváže na počin "Svartir Sandar", které vyšlo v říjnu 2011 rovněž u Season of Mist. Deska byla rozdělena na dvě poloviny, které nesou jména "Andvari" a "Gola" a každá z nich obsahuje šest písniček.

Sólstafir ve spolupráci se Season of Mist v listopadu loňského roku také znovuvydali svůj debut "Í Blóði og Anda", a to na CD a LP. CD verze obsahuje bonusový disk s dříve nevydaným raritním materiálem, vinyl je pak k dispozici v modře průhledném provedení limitovaným 200 kopiemi a v modro-hnědém provedení v limitaci 100 kusů.

Eindhoven Metal Meeting: new announcements!

29. května 2014 v 18:12 | MF |  Koncerty & Akce
EINDHOVEN METAL MEETING: NEW ANNOUNCEMENTS!

UNLEASHED, ONE TAIL ONE HEAD, SINISTER, THE VISION BLEAK, CRUACHAN, SAILLE and EVIL INVADERS are the latest bands to have been confirmed for this year's Eindhoven Metal Meeting festival, set to take place December 12 & 13th, 2014 at the reputable Effenaar venue in Eindhoven, The Netherlands. More bands will be announced soon.

The festival billing is shaping up as follows (in alphabetical order):
ABORTED
AT THE GATES
ATTIC
BLASPHEMY
CRUACHAN
ENSIFERUM
EVIL INVADERS
EXHUMED
HOLY MOSES
MORBUS CHRON
ONE TAIL, ONE HEAD
ONSLAUGHT
ORIGIN
PRIMORDIAL
THYRFING
TRIPTYKON
UNLEASHED
URFAUST
SAILLE
SINISTER
THE VISION BLEAK
WOLAND

Regular combitickets can be bought through our official website. Daytickets will be made available later on.

32 BANDS - 2 STAGES - 2 DAYS

Death Metal Victory! Swedish viking death metallers UNLEASHED need no introduction. These death metal pioneers will conquer Eindhoven, just as they conquered Arnhem a long time ago. Hammer battalions of the world, unite!

Dutch death metal pride SINISTER join Unleashed's call to arms with their brand new album "The Post-Apocalyptic Servant", which they will present at Eindhoven Metal Meeting. In stores now!

ONE TAIL, ONE HEAD. How do you even begin to describe this epic band? Primitive, bloody, chaotic metal from Nidaros, Norway; even that description does not cover the insanity. Worlds open, worlds collide!

And while THE VISION BLEAK and CRUACHAN bring symphonic and melodic metal to the masses, Belgian thrashers EVIL INVADERS take us on a trip to the 80's!

Belgian melodic black metallers SAILLE will exclusively present their new album 'Eldritch' at Eindhoven Metal Meeting!

[tisková zpráva pořadatele]

Plum Dumplings a jejich řádně vypraný debut

29. května 2014 v 16:27 | MF |  Music News
Plum Dumplings a jejich řádně vypraný debut

Brněnští alternativ-rockoví Plum Dumplings vydávají 26. května u Červeného koně debutovou desku s názvem L´épitaphe des papillons (Epitaf motýlů). Repertoár, který vznikal přibližně dva roky, natočili ve studiu Jámor pod taktovkou Ondřeje Ježka.

Od Plum Dumplings nečekejte zasněnou francouzštinu a klasicky stavěné skladby. Veškerou něhu, kterou tento jazyk nabízí, ostře prořezávají kytary a někdy se ztrácí v mlžících hlukových plochách.

"Epitaf motýlů" se skládá z deseti mikropříběhů. Jsou to tak malé úlomky lidského života, že se sotva vejdou do těla barevného motýla, z kterého pračka života stejně nakonec vypere všechny jeho sny a iluze. V Kabaretu U Marionette se setkáte se schizofrenní Nadjou, s Kafkou Tamurou, který je nejspíš zamilovaný do své matky. A se spoustou dalších postav a postaviček literárního světa.

Deska vychází na CD a i jako elektronický release.
Více informací na stránkách https://www.plumdumplings.cz a http://www.cervenykun.cz

[tisková zpráva vydavatele]


Novinka Ill Niño vyjde v červenci

29. května 2014 v 14:14 | MF |  Music News
Američané Ill Niño si na letošní rok připravili vydání svého nového řadového alba, celkově již sedmého v jejich kariéře. Novinka ponese název "Till Death, La Familia" a k dostání bude od 22. července u Victory Records. K dispozici bude CD a download.

O tom, jaké "Till Death, La Familia" bude, se rozpovídal zpěvák Cristian Machado v rozhovoru pro Arena.com: "Nové album rozhodně překvapí spoustu lidí. Myslím, že nejsme ten druh kapely, která vydává jednu a tu samou desku pořád dokola. Vždy se snažíme, aby to pro nás byla hudebně výzva, abychom mohli růst jako umělci i jako přátelé.

Nová deska bude mít svá překvapení, řeknu jen to, že je hodně chytlavá a zaměřená na groove. Texty jsou podle mě ty nejlepší, jaké jsem prozatím napsal, a ostatní kluci v kapele opravdu mají moje uznání, že pro album složili tak úžasné písničky."

"Till Death, La Familia" se stane nástupcem počinu "Epidemia", který vyšel v říjnu 2012 rovněž u Victory Records.

SAILLE Announce new album title/releasedate + play on Eindhoven Metal Meeting 2014

29. května 2014 v 12:48 | MF |  Music News
SAILLE Announce new album title/releasedate + play on Eindhoven Metal Meeting 2014

Belgian melodic black metallers SAILLE have set "Eldritch" as the title of their third full-length album. The CD is currently being recorded and cover artwork will be created by Negakinu, a Dutch based designer who will develop the band to a new level. SAILLE singer Dennie Grondelaers: "We have created what we hope will be a step up from 'Ritu'. A tight concept with the right audial and visual stimulation, our most interesting lyrics to date and the best songwriting thus far. Saying that we're excited would be an understatement."

The album will again be released by Code666/Aural Music on November 10th 2014 through a Belgian releaseshow. The band will also perform on Eindhoven Metal Meeting 2014 (December 12/13 - Eindhoven - NL) among bands as TRYPTIKON, AT THE GATES, UNLEASHED and many others.

Regarding the new SAILLE album title, Grondelaers says: "Since the beginning of storytelling man has been fascinated with the fearful, the uncanny and the weird. Things that go bump in the night. Things that in their very nature can best be described as 'Eldritch'.

With our newest release we will not be breaking new ground when it comes to original concepts, and we don't want to. What we do want is to give the listener a brief introduction to several of the best 'Eldritch' works of fiction that exist. Some of them contemporary, others written around the turn of the previous century and one or two considered highly influential classics. But none of them should ever be forgotten.

How much fun would a world without a little bit of fear be?"

"Eldritch" will be SAILLE's third full-length album, both first album "Irreversible Decay" as second album "Ritu" sold out the first press and have been reprinted.

[tisková zpráva kapely]

Klipy od Arch Enemy a Within Temptation

29. května 2014 v 11:07 | MF |  Music News
>>> Jak již nejednou proběhlo, očekávaná novinka Arch Enemy bude zajímavá především tím že půjde o první album této švédské melodic death metalové stálice s novou zpěvačkou Alissou White-Gluz (ex-The Agonist). Novinka se jmenuje "War Eternal" a vyjde 9. června (více informací ve starší novince) u Century Media.

Kapela nyní k desce zveřejnila další videoklip, tentokrát k songu "You Will Know My Name", jehož režii obstaral Patric Ullaeus (Within Temptation, HammerFall, In Flames), s nímž už Arch Enemy svého času točili klipy "Yesterday Is Dead and Gone", "I Will Live Again", "Revolution Begins" a také nedávný kousek "War Eternal". Výsledek sledujte tady:


>>> Nové video mají na kontě rovněž nizozemští Within Temptation. V jejich případě jde o písničku "And We Run", v níž si zahostoval známý rapper Xzibit. Režii si vzal na starost Tim Smit, s nímž už kapela svého času točila klip pro píseň "Paradise (What About Us?)", kde zase hostovala Tarja Turunen (ex-Nightwish).

Obě skladby pocházejí z aktuální desky "Hydra", jež vyšla v poslední lednový den letošního roku.


EP od Vortex Unit konečne vonku

28. května 2014 v 23:31 | MF |  Music News
EP od Vortex Unit konečne vonku

Dlho očakávané EP nasledovníkov THE CRYPT je na svete. EP "Nec Plus Ultra" od VORTEX UNIT vychádza 25.5.2014 pod hlavičkou Gothoom Productions. Nahrávka plná ostrého, no melodického black metalu s originálnym využitím ženského vokálu ukazuje, že aj keď sú VORTEX UNIT novou kapelou, skúsenosti im pomáhajú už teraz znieť na úrovni etablovaných spolkov. "Nec Plus Ultra" vychádza teraz u Gothoom Productions! Skladbu "Gnosis" si môžete vypočuť na nasledujúcom linku:


[tisková zpráva vydavatele]

Dancing Deadlips - Song of the Flight

28. května 2014 v 22:15 | Prdovous |  Recenze
Projekt Dancing Deadlips je v podstatě jednou velkou neznámou. Stojí za ním polská dívčina vystupující buď pod tímto pseudonymem nebo coby Dee RJ, a ať jej posuzuji z jakéhokoliv úhlu pohledu, je to underground jako prase. Mezi lidmi v podstatě neznámý. Informací pomálu nebo ještě lépe téměř žádné. Hudebně se tahle pohledná slečna pohybuje hluboko v experimentální tvorbě a myslím, že pokud se alespoň trochu hrabete v nekonečných pokusech, dark ambientu, minimalismu a poesii, měli byste zbystřit a věnovat tomuhle článku alespoň trochu pozornosti.

Poměrně nedávno jsme tu recenzovali reunionový počin Lux Occulta, který experimenty a hudebními hrátkami přímo překypoval. Na první pohled není porovnání s těmito protřelými Poláky zcela namístě, neboť "Kołysanki" nabízí tisíc a jeden dechberoucí moment a posouvá hudbu do zcela nových dimenzí. Dancing Deadlips naproti tomu ořezává podstatu hudby až na kost a vlastně se o hudbě ani pořádně mluvit nedá a v příměru k ukolébavkám nabízí krásný kontrast toho, jakými cestami se experimentální (ne)hudba může ubírat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dancing Deadlips]

Swans - To Be Kind

28. května 2014 v 20:34 | Prdovous |  Recenze
Jsou v zásadě dva způsoby, jak psát o Swans. První volbou je napsat hutný sloh a rozebrat desku řádně do hloubky. Probrat ji nejen po stránce technické, hudební či umělecké, nebo ji porovnat s předchozími počiny, ale dotknout se při její charakteristice filosofie existencialismu, přihodit trochu nihilismu a Nietzscheho nadčlověka. To kdyby nestačilo, že samotná hudba Swans, zejména na posledních albech, je dost komplikovaná a neschůdná sama o sobě. Vstříc práci, která by vydala na kvalitní seminárku o pár desítkách stran, stojí druhá možnost, totiž vysrat se na tohle všechno spisování a říct vám, ať si to poslechnete, že Swans beztak nejdou slovy pořádně popsat, a i kdybych se snažil sebevíc, stejně si z nějakého textu s největší pravděpodobností odnesete hovno. Jenže jak jistě tušíte, v takovém případě bychom mohli rovnou zavřít krám a nepsat vůbec nic, tudíž přede mnou leží několik odstavců, které se pokusím napsat tak, aby z nich něco měli i ti, kteří tuhle desku ještě neslyšeli, případně v životě (o) Swans neslyšeli vůbec.

Když se geniální mozek celého kapely Michael Gira urval před dvěma lety ze řetězu a vydal dvouhodinový opus "The Seer", sbíral jsem čelist ze země. Tenhle "Věštec" byl mým prvním setkáním se Swans vůbec a bez dlouhých řečí předpověděl mou další cestu vodami experimentální hudby. Přesahující veledílo se zarylo hluboko do mých uší i paměti a nepovedlo se mi jej od té doby vymazat. Zároveň nastolilo značně ambivalentní vztah mezi mnou a Girovou hudbou, jež mě chvílemi vozila na vlnách extáze, aby mě o chvíli později topila v hlubinách neuróz a nejistoty. Spolehlivě mě však dokázala pohltit a nepustit. Dotkla se mého nejniternějšího já a dalece jej přesáhla, aby jej v psychedelických stavech nechala nahé a zranitelné kdesi za sebou. Zejména, když si podala ruku s alkoholem. Všechno tohle způsobilo, že jsem se na nové album těšil i netěšil. Na jedné straně zvědavost, s čím Gira tentokrát přijde, na druhé obavy z toho, co to se mnou udělá.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Detaily o druhém albu Unisonic

28. května 2014 v 19:27 | MF |  Music News
Německá melodic metalová skupina Unisonic, v níž mimo jiné působí třeba Michael Kiske (ex-Helloween) nebo Kai Hansen (Gamma Ray, ex-Helloween), již dříve na letošní rok ohlásila vydání svého druhého alba. Nyní o něm kompletní informace...

Novinka se bude jmenovat "Light of Dawn" a vyjde u earMUSIC 1. srpna v Evropě, 4. srpna ve Velké Británii a 12. srpna v Severní Americe. Obálka a tracklist alba se nacházejí klasicky okolo tohoto textu. Jen dodejme že přebal stejně jako v případě debutu "Unisonic" (2012) nakreslil Martin Häusler (dále např. Helloween, U.D.O., Primal Fear).

"Light of Dawn" bude k dispozici jako standardní CD, digipack CD (jedna bonusová skladba), 2LP (stejný bonusový song) a nakonec jako limitovaný box. Jeho součástí bude digipack CD, druhý bonusový disk "The Early Demos" (pět písniček), 7'' singl (dva songy), tričko, šest fotek a plakát.

Jako ochutnávka před albem již 23. května vyšlo EP "For the Kingdom", jež obsahuje jeden song z "Light of Dawn", jednu exkluzivní písničku jen pro toto minialbum a čtyři živé záznamy pořízené na českém festivalu Masters of Rock 2012. Skladbu "For the Kingdom" si můžete pustit níže v přiloženém lyric videu.

A když už byl zmíněn Masters of Rock, sluší se dodat, že se na něm Unisonic opětovně objeví i v letošním roce - vystoupí zde v neděli 13. července.

Tracklist "Light of Dawn":
01. Venite 2.0
02. Your Time Has Come
03. Exceptional
04. For the Kingdom
05. Not Gonna Take Anymore
06. Night of the Long Knives
07. Find Shelter
08. Blood
09. When the Deed Is Done
10. Throne of the Dawn
11. Manhunter
12. You and I
13. Judgement Day [bonus]


Astral Doors: další album vyjde v srpnu

28. května 2014 v 16:15 | MF |  Music News
Švédové Astral Doors, kteří se pohybují na pomezí heavy a power metalu, vydají v srpnu své sedmé dlouhohrající album. To se bude jmenovat "Notes from the Shadows" a konkrétně bude k dostání od 29. srpna.

Seznam písniček "Notes from the Shadows" ještě není k dispozici, ale zveřejněn již byl přebal, který se samozřejmě nachází napravo. Na krátký report ze studia se zase můžete podívat na YouTube.

Mix a mastering "Notes from the Shadows" dostal na starost Jonas Kjellgren, který má za sebou spolupráci např. se Sabaton, Overkill, Kampfar nebo Amorphis.

"Notes from the Shadows" naváže na album "Jerusalem" z října 2011. V jeho případě se o mix a mastering společnými silami postarali Daniel Bergstrand (Behemoth, Meshuggah, In Flames) a Rickard Sporrong (Meshuggah, Decapitated, Degial).

Premiéra klipu Achsar

28. května 2014 v 13:54 | MF |  Music News
Premiéra klipu Achsar

Levickí ACHSAR zverejnili prvý videoklip ku svojmu pripravovanému albumu "Septentrionalis". Video ku skladbe "Shadowless" režíroval Randy Cold z Cold Craft Company a výsledok stojí za to. Debutový album ACHSAR vychádza 1.6.2014 u Gothoom Productions.


[tisková zpráva vydavatele]


Novinky u Žrec

28. května 2014 v 11:21 | MF |  Music News
Domácí folk metalová skupina Žrec hlásí, že její řady opouští Ingvarr, jenž zde obstarával čistý zpěv, klávesy a flétnu. Kapela to vysvětluje následovně: "Poslední měsíce ukázaly, že tato změna je nevyhnutelná, na čemž jsme se všichni shodli. Jsme si jisti, že tato nová situace bude prospěšná pro obě strany. Z pohledu fanoušků Žrec zejména pro tu naši :)."

Žrec byli kvůli změně sestavy nuceni zrušit svůj nejbližší koncert, který se měl odehrát na festivalu Hell Fast Attack u Brna. Ten proběhne ve dnech 26.-28. června a dále zde vystoupí například Ondskapt, Hecate Enthroned, Ad Hominem nebo Valkyrja. Další vystoupení Žrec prozatím zrušena nejsou a kapela prý "intenzivně řeší", aby je mohla odehrát.

Žrec doposud vydali dvě dlouhohrající alba - debutová nahrávka "Žertva" se objevila v červnu 2008 a její následovník "Paměti" v dubnu 2012. Obě desky vyšly u Murderous Production.