Курск - Имена на стенe

7. dubna 2014 v 20:38 | MF |  Recenze
Dodneška si docela živě vzpomínám na to, jak jsem se poprvé setkal se jménem finské formace Курск. Bylo to někdy v polovině roku 2008 a samozřejmě se tak tehdy stalo pomocí toho času aktuálního debutu "Черно". Rozhodně se ovšem nejednalo o lásku na první pohled (poslech). Byl jsem tehdy na album ohromně zvědavý, protože na něj zachytil několik extrémně nadšených ohlasů, jenže první poslech mě docela zklamal a neslyšel jsem v tom nic jiného než vcelku normální doom metal. Nicméně, jak už tomu tak u těch nejlepších záležitostí bývá, první setkání nebývá tak úplně směrodatné - a i "Черно" patřilo k těm nahrávkám, jimž člověk musel dát čas, než se pořádně rozležely a vyrostly do podoby (v tomto případě) doom metalového klenotu. A přesně tehdy jsem se do muziky Курск opravdu zamiloval a finská (tehdy ještě) čtveřice si mohla do notýsku zapsat dalšího fanouška.

Za těch pár let se tu o Курск psalo poměrně dost (znáte to, oblíbené kapely redaktorů mají vždycky protekci), ale kdyby náhodou někdo nevěděl, pojďme si udělat menší vsuvku o tom, čím jsou vlastně tito Finové tolik zajímaví. Pokud jste o nich doposud neslyšeli, jistě vás už do nosu praštila jedna věc - proč jsou všechny názvy v ruštině, když to jsou Finové? Nic složitého - Курск sice pocházejí z Finska, ale jednoduše zpívají rusky a především o Rusku, Sovětském svazu, jejich historii a reáliích. Vokalista Erkki Seppänen v Rusku několik let žil a rusky hovoří naprosto plynule, tudíž si tento jazyk kapela může dovolit.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angaroth Angaroth | 8. dubna 2014 v 11:46

Trochu jsem se bál jak bude novinka znít,  ale první poslech hned napověděl, že tihle pánové nic neodfláknou. S tím že  Ниже bylo překonáno souhlasím naopak Черно zůstane zřejmě nepřekonatelným milníkem kapely. Ze songů mě nejvíc zaujaly Дети Биркенау a Белорусский снег ;-)

2 MF MF | E-mail | Web | 8. dubna 2014 v 14:01

Jsem rád, že se shodneme :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama