Black Label Society - Catacombs of the Black Vatican

27. dubna 2014 v 20:16 | Kaša |  Recenze
Zakk Wylde. Jméno, při jehož vyslovení by i ten méně zasvěcený posluchač měl zavětřit, že mluvíme o jedné z největších legend šesti strun, kterou na výsluní vystřelilo angažná u Ozzyho Osbourna, s nímž nahrál pětici studiových alb, "No Rest for the Wicked" počínaje a "Black Rain" z roku 2007 konče. Už během svého účinkování v Ozzyho doprovodné bandě se snažil odprostit od škatulky "ten Ozzyho kytarista", které se už nejspíš nikdy nezbaví. Nejprve jížanským albem "Pride & Glory" stejnojmenného projektu a následně i svým debutovým a doposud jediným sólovým albem "Book of Shadows" se mu podařilo dokázat, že je to velmi schopný skladatel, který sice svými vokálními schopnostmi nedosahuje těch kytarových, nicméně po tolika letech, kdy stojí v čele své vlastní party, Black Label Society, už si ani nelze představit, že by stál u mikrofonu někdo jiný, protože ten jeho chraplák k němu patří skoro stejně tak neodmyslitelně jako Les Paul s černobílým terčem.

Přestože jsou Black Label Society oficiálně považováni jako regulérní kapela, tak nebylo nikdy pochyb, kdo je tady kápo a na kom to celé stojí. Do jisté míry by se dalo říct, že jejich alba jsou vlastně Zakkovy sólovky, kde jej doplňuje sestava doprovodných hudebníků, což sice nezní zrovna fér, ale ruku na srdce, bylo to snad někdy jinak? Devátá řadovka, jež nese název "Catacombs of the Black Vatican", pokračuje přesně tam, kde se před čtyřmi lety na "Order of the Black" skončilo. A vlastně přesně tam, kde se před patnácti lety na "Sonic Brew" začalo, protože jestli se něco Zakkovi nedá upřít, tak je to zarputilost v tom, co dělá. I z různých rozhovorů je jasné, že absolutně sere na to, co si kdo myslí a alba si dělá podle sebe a podle své aktuální nálady, za což si zaslouží jisté uznání, protože v tomhle fakt nekecá. Že tím "podle sebe" myslí vlastně jeden a tentýž mustr, kde se pouze prohážou jednotlivé skladby a dá se tomu jiný název, je už jiná věc.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | 9. června 2014 v 14:44

Jedu na koncert BLS z Brna, kdyby měl někdo zájem přidat se (mám ještě 3 volná místa v autě), ať se mi ozve na neconapis@seznam.cz

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama