close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Duben 2014

Minirecenze #49

30. dubna 2014 v 22:28 | MF |  Minirecenze
Det Gamle Besatt - Primary Evil (1. února, Black Vault Productions)
black / thrash metal, Polsko

Připomíná-li vám název Det Gamle Besatt jméno polské kultovky Besatt, není to náhodou. Zpěvák a baskytarista Beldaroh, hlavní postava a poslední zakládající člen Besatt, totiž zpátky do zbraně povolal úplně prapůvodní sestavu, která kromě něj čítá ještě zpěváka/kytaristu Weronise a bubeníka Dertalise, a společně souběžně s Besatt spustili úplně nový projekt, jímž je právě Det Gamle Besatt. V letošním roce pak vyšlo debutové minialbum "Primary Evil"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Ares - 03:25
02. Golgota - 02:36
03. Mój raj - 03:21
04. Epitafium ku czci Boga - 03:49
05. Deus Est Mortuus - 03:21
06. Wojenne werble - 04:38
07. Ołtarze piekieł - 03:28
08. Labirynt szaleństwa - 04:43

Autor: MF

Horna / Den Saakaldte - Tuliseppele / Destinasjon helvete (8. března, Blut & Eisen Productions)
black metal, Finsko / Norsko

Všelijaká epčka, splitka, singly a další neřadový "odpad" většinou nemám sebemenší potřebu poslouchat, takže se sám sobě divím, že jsem si sehnal právě tenhle sedmipalec, na němž se potkávají dvě severské black metalové zběsilosti. Tím známějším účastníkem není nikdo jiný než finská kultovní formace Horna, která už po mnoho let patří mezi stálice a jistoty podzemního black metalu, jenž odmítá jakýkoliv vývoj, duchem stále visí někde v 90. letech a ještě je na to hrdý. Norský projekt Den Saakaldte ovšem rovněž nepatří zrovna mezi nějaká ořezávatka… je to už pět roků, co vyšla debutová fošna téhle kapely s názvem "All Hail Pessimism". Poté nastalo na delší dobu ticho, nicméně v letošním roce se Den Saakaldte konečně definitivně probrali k životu a s lehce překopanou sestavou se chystají na druhou fošnu "Kapittel II: Faen i helvete"...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Horna - Tuliseppele - 04:11
02. Den Saakaldte - Destinasjon helvete - 06:58

Autor: MF

Lebensnacht - Syksyn Kuoleminen (30. července 2013, Naturmacht Productions)
black metal / ambient, Německo

Když píšu recenzi na black metal a nevím, jak začít, v drtivé většině případů to odpálím prohlášením, že black metal mám vážně rád ve všech jeho podobách. Abych byl dneska trochu originálnější, řeknu, že… no, black metal mám vážně rád ve všech jeho podobách. Ale dosti humoru, vážně je to tak, a když říkám, že ve všech, rozhodně tam spadá i ambientní black metal. Sice to nebývá zrovna přehnaně originální muzika, vlastně spíš naopak, ale pokud má to které album pořádnou atmosféru, což je to hlavní, co od tohoto subžánru požaduji, jsem ochoten si to užít. Nyní si ovšem povíme o případu, kde se to ne úplně povedlo…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Herbsttag - 01:30
02. Welkes Leben - 05:33
03. Herbststerben - 06:50
04. Weiße Einsamkeit - 04:08
05. Lebenswinter - 06:57
06. Kuolema - 08:57
07. Päättyminen - 06:15
08. OH - 00:33

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Naturmacht Productions]

Skygge - Knokkelkraft (6. prosince 2012, Naturmacht Productions)
black metal, Norsko

Nemůžu si pomoct, ale já mám tu black metalovou špínu vážně upřímně rád… takový prostě jsem a jiný už asi nikdy nebudu. Stejně tak se musím přiznat, že i když je to klišé jak hovado, pořád si hodně cením norské black metalové školy a od žánrových kapel, které z této severské bašty černého kovu pochází, tak nějak už v předstihu čekám trochu něco víc. Ani nemá cenu zastírat, že díky tomu u mě mají tyhle skupiny lehčí startovní pozici. Ale i tak jsou případy, kdy bohužel nic z tohoto nepomůže…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Underjordisk oppstandelse - 03:33
02. Heksekunst - 03:48
03. Nostalgia - 03:06
04. Punk fra graven - 03:57
05. Kuldens kall - 04:10
06. Bortgang - 03:40
07. Knokkelkraft - 04:12
08. Myren portalen mellom to verdener - 03:28
09. Nattens juvel - 04:01
10. Skumring - 02:41

Autor: MF
[K recenzi poskytl: Naturmacht Productions]

Sorcier des Glaces - Ritual of the End (31. ledna, Obscure Abhorrence Productions)
black metal, Kanada

Je docela zajímavé, že je po celém světě rozeseto několik relativně malých oblastí, v nichž se soustřeďuje silná lokální black metalová scéna s poměrně specifickou atmosférou a feelingem. Samozřejmě by se tu dalo vytáhnout obligátní Norsko nebo Francie, ale zrovna teď mám na mysli spíše jiné části světa… například provincii Quebec v Kanadě. Zde se soustřeďuje hodně zajímavých a v mnoha případě i hudebně velice kvalitních black metalových projektů a kapel a jedněmi z nich jsou i jistí Sorcier des Glaces, kteří v letošním roce přišli s novinkou "Ritual of the End"...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Under the Moonlight - 08:23
02. Morbid Ritual - 07:07
03. Snowland - 09:32
04. The Frozen Sword of Midnight - 09:20
05. The Sign of the End - 09:11
06. Macabre Operetta [Samael cover] - 06:49
07. Slumbering in the Dark - 03:12

Autor: MF

Metalsteel - This Is Your Revelation

30. dubna 2014 v 20:23 | MF |  Recenze
Jen těžko byste pro čistokrevnou heavy metalovou kapelu našli více neobjevný a více klišé název než ten, který sama sobě dala tahle parta ze Slovinska. Metalsteel… ty vole, to je snad za trest. Metalsteel… sorry, ale nic víc provařeného už snad ani vymyslet nejde. Uznávám, že na jednu stranu je sice už jenom podle tohohle názvu naprosto jasné, co se tady bude dít, ale na tu druhou… člověk jako já se podívá, na obálce desky "This Is Your Revelation" uvidí kovového dráčka a velkým nápis Metalsteel a okamžitě se řekne, že tohle bude hovadina jak čuně…

Naprosto otevřeně přiznávám, že přesně s tímhle předsudkem jsem k "This Is Your Revelation" opravdu přistupoval. Očekával jsem, že půjde o partu mladých slovinských cucáků, kteří si sotva dostali občanku, ihned si po své první brigádě koupili v místních hudebninách nějakou ojetou kytaru, vymysleli si nejvíc klišé jméno na světě a s tuctovým hevíkem se vydali vstříc svému snu, že za pár roků z nich budou noví Iron Maiden. Jenže ve skutečnosti to zdaleka není tak jednoznačné a jednoduché… sice jsem se zčásti trefil, ale stejně tak musím zpětně uznat, že jsem Metalsteel už v předstihu v podstatě křivdil…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metalsteel]

Kompletní info o novince Mastodon

30. dubna 2014 v 19:17 | MF |  Music News
Zámořská formace Mastodon vypustila kompletní detaily o své očekávané šesté desce s názvem "Once More 'Round the Sun", jež vyjde 24. června u Reprise Records. Především se jedná o obálku, která se nachází napravo, a tracklist, který najdete zase níže. Na konci článku si pak můžete pustit ještě ukázku z alba v podobě singlu "High Road".

Mastodon svou novinku nahrávali pod dohledem producenta Nicka Raskulinecze (Rush, Foo Fighters, Alice in Chains). Přebal "Once More Round the Sun" vytvořil americký umělec Skinner. Jako host se na počinu klasicky představí Scott Kelly z Neurosis a Corrections House, jenž hostoval již na čtyřech předcházejících albech skupiny.

Co se týče formátů, v nichž má "Once More 'Round the Sun" vyjít, dva už jsou k dispozici k předobjedání - jde o CD a luxusní 2LP+CD set.

Tracklist "Once More 'Round the Sun":
01. Tread Lightly
02. The Motherload
03. High Road
04. Once More 'Round the Sun
05. Chimes at Midnight
06. Asleep in the Deep
07. Feast Your Eyes
08. Aunt Lisa
09. Ember City
10. Halloween
11. Diamond in the Witch House


Helrunar jdou nahrávat čtvrtou desku

30. dubna 2014 v 17:13 | MF |  Music News
Black metalové duo Helrunar z Německa ohlásilo, že již v květnu začne nahrávat svou čtvrtou řadovou desku, která ponese název "Niederkunfft". Místem činu se stane Klangschmiede Studio E, kde kapele bude vypomáhat producent Markus Stock známý spíše jako Ulf Theodor Schwadorf (Dornenreich, Alcest, Ahab; jako aktivní muzikant The Vision Bleak, Empyrium, Ewigheim), jenž se podílel na všech třech předcházejících albech Helrunar.

Zpěvák Skald Draugir o novince prohlásil: "Hudebně bude 'Niederkunfft' zřetelně následovat směr, který jsme nastínili se skladbou 'Wein für Polyphem', jež vyšla loni v létě na našem splitu s Árstíðir Lífsins.

Textově se tentokrát ponoříme hluboko do obrazů strachu a teroru, jenž ovlivnil Evropu na úsvitu moderní doby (1349-1654): triumf smrti, třicetiletá válka, mor, čarodějnice, démoni... celkově strach z konce světa. Texty budou z větší části ve starém německém jazyce."

"Niederkunfft" bude vyjma zmiňovaného splitu "Fragments - A Mythological Excavation" z loňského roku navazovat především na desku "Sól", která vyšla na přelomu let 2010 a 2011 a skládala se ze dvou disků - "Der Dorn im Nebel" a "Zweige der Erinnerung".

Klipy od Deathstars a Elvenking

30. dubna 2014 v 14:23 | MF |  Music News
>>> Švédové Deathstars v půlce června konečně vydají svou dlouho slibovanou čtvrtou desku. Ta ponese název "The Perfect Cult" a více informací o ní najdete ve starší novince. Nyní kapela vypustila videoklip, který byl natočen k písničce "All the Devil's Toys". Video vzniklo v produkci Staci Stanimira Lukice z iCODE Team (Soilwork, Sirenia) a výsledek dopadl následovně:


>>> Před vydáním svého nového alba mají rovněž Italové Elvenking - v jejich případě se počin jmenuje "The Pagan Manifesto" a k dostání bude od 9. května (další informace tady). Nově zveřejněný videoklip byl natočen k songu "Elvenlegions" s režisérem Simone Vrechem:


Wolf pojmenovali svou novinku

30. dubna 2014 v 12:57 | MF |  Music News
"Devil Seed" - přesně tak se bude jmenovat sedmý studiový počin švédských heavy metalistů Wolf. Novinka vyjde u Century Media Records 25. srpna v Evropě a 2. září v Severní Americe.

Wolf album natáčeli ve Fascination Street Studios pod dohledem známého producenta Jense Bogrena (Opeth, Kreator, Amon Amarth). Přebal opětovně kreslil Thomas Holm (Mercyful Fate, King Diamond, Nifelheim), jenž stvořil obálky již pro čtyři předcházející desky skupiny.

"Devil Seed" naváže na album "Legions of Bastards", které vyšlo v dubnu 2011 v podobě CD, digipack CD a LP+CD. Vinyl byl k mání hned ve třech barevných provedeních - černém (500 kusů, k dispozici jen v Evropě), červeném (400 kusů) a modro-zeleném (100 kusů, exkluzivně k dostání pouze u Nuclear Blast).

Eindhoven Metal Meeting: 9 new bands!

30. dubna 2014 v 8:32 | MF |  Koncerty & Akce
EINDHOVEN METAL MEETING: 9 NEW BANDS!

ENSIFERUM, BLASPHEMY, THYRFING, ABORTED, ONSLAUGHT, EXHUMED, ORIGIN, ATTIC and WOLAND are the latest bands to have been confirmed for this year's Eindhoven Metal Meeting festival, set to take place December 12 & 13th, 2014 at the reputable Effenaar venue in Eindhoven, The Netherlands. More bands will be announced soon.

The festival billing is shaping up as follows (in alphabetical order):
ABORTED
AT THE GATES
ATTIC
BLASPHEMY
ENSIFERUM
EXHUMED
HOLY MOSES
MORBUS CHRON
ONSLAUGHT
ORIGIN
PRIMORDIAL
THYRFING
TRIPTYKON
URFAUST
WOLAND

Regular combitickets can be bought through our official website. Day tickets will be made available later on.

32 BANDS - 2 STAGES - 2 DAYS

With fly-in shows from Canadian cult black/death metallers BLASPHEMY and the Finnish folk/viking metal band ENSIFERUM Eindhoven Metal Meeting delivers once again!

Death metal galore with ABORTED, EXHUMED and ORIGIN and ONSLAUGHT and THYRFING play exclusive BeNeLux shows!

As always, the festival supports new and upcoming talent. With ATTIC and WOLAND we have found just those bands!

[tisková zpráva]

Dirty Sound Magnet : new EP "The bloop" to come very soon

30. dubna 2014 v 0:44 | MF |  Music News
Dirty Sound Magnet : new EP "The bloop" to come very soon

One year and a half after the release of its debut full-length album "What lies behind", with the great help of Phenix Records, Dirty Sound Magnet is back with a brand new record called "The bloop". This new effort by the Swiss rock band from Fribourg, is a six-songs EP awaited on May 31st through Irascible Distribution. A first single will be unveil on May 2nd and the complete artwork is available below this news.

For the record...

Influenced by the finest artists of years long passed, four-pieces swiss rock entity Dirty Sound Magnet manages to integrate the freshness and power of the music of today. The creativity of DSM calls them to shirk the notion of a 'label' or a 'genre' for what they do is more than rock; it is from the first to the last 'music'. The band already has had the pleasure to perform over 100 live shows in Switzerland and abroad.


[tisková zpráva]

Diary of Dreams, Whispers in the Shadow: Praha - Rock Café, 25.4.2014

29. dubna 2014 v 21:46 | Prdovous |  Reporty
Pětadvacátý duben měl být původně zasvěcen aggrotech kultu Psyclon Nine. Jenže jak jistě víte, Nero Bellum to zase jednou přehnal s drogami, šňupnul si o nějakou tu čáru navíc a vzal dráhu neznámo kam. A spolu s ním se vypařily i peníze vybrané přes Kickstarter na nahrávání nového alba, čímž chtě nechtě způsobil (s největší pravděpodobností definitivní) rozpad kapely a zrušení evropské šňůry, čímž nasral řadu fanoušků. Jenže jak řekl nejmenovaný kolega z redakce, "něco takovýho se dalo čekat, že se zase ufetuje", takže ač to bylo zjištění nepříjemné, pro některé fanoušky zdaleka ne tak překvapující.

Pražské Rock Café tak pátečního večera uvítalo rakouskou goth rockovou okultní formaci Whispers in the Shadow spolu s německou legendou darkwave Diary of Dreams. Ač druhé jmenované jsem neznal, s Whispers in the Shadow jsem již jednou měl tu čest a z onoho setkání před dvěma lety, kdy doprovázeli XIII. století, jsem si odnesl dojem, že až tu budou příště, musím na ně zajít stůj co stůj. A jsem jen rád, že se podařilo Psyclon Nine nahradit když ne tak známým, tak přinejmenším stejně kvalitním jménem. Respektive jmény - obě kapely působí na scéně dobře dvacet let a jejich hudba je v daných kruzích vysoce ceněna.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Sanctuary.cz (autor: JiSe)

Narbeleth - A Hatred Manifesto

29. dubna 2014 v 20:30 | MF |  Recenze
Jsou oblasti, které jsou pro metalovou hudbu poměrně typické a kde tahle muzika je už dávno naprosto běžnou záležitostí, což se týká především Evropy a Severní Ameriky. Pak jsou části světa, kde tento žánr zas až tak typickou záležitostí není, ale ve skutečnosti tu metalová scéna bují poměrně dost - do téhle sorty bychom mohli zařadit třeba Jižní Ameriku nebo velkou část Asie. No, a pak jsou tu oblasti, u nichž si člověk řekne, že tam snad pomalu ani nevědí, co to je kytara, natožpak aby tam hráli nějaký zlo metal. Není tedy divu, že když se k vám dostane kapela z takové země, berete to jako něco neobvyklého.

Kuba je jednak zdomácnělý tvar českého křestního jména Jakub, jednak ostrovní stát v Karibském moři. A právě odsud (myšleno z ostrova, nikoliv z Jakuba), konkrétně z hlavního města Havany, pochází rovněž jednočlenná smečka se jménem Narbeleth, v jejímž čele stojí jistý Dakkar. Stačí jen letmo zahlédnout obal aktuální, již druhé dlouhohrající desky "A Hatred Manifesto", abyste okamžitě měli představu, v jakém subžánru metalu se tenhle muzikant pohybuje - samozřejmě nejde o nic jiného než black metal.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

První info o novince Judas Priest

29. dubna 2014 v 19:21 | MF |  Music News
Legendární heavy metalisté Judas Priest z Velké Británie odhalili první informace o své vysoce očekávané nové desce, která bude již 17. řadovým počinem v jejich dlouhé kariéře. Novinka ponese název "Redeemer of Souls" a k mání bude v červenci pod značkou Epic/Columbia. Poprvé bude k dostání od 11. července, ale v České republice album oficiálně vyjde až o tři dny později.

Vpravo se nachází obal, který bude nahrávku zdobit. Kompletní artwork pak najdete tady. V neposlední řadě již byla vypuštěna první ukázka v podobě titulní skladby "Redeemer of Souls" - poslechnout si ji můžete na YouTube.

O tom, jak by nová deska měla znít, se rozpovídal kytarista Glenn Tipton: "Občas jsme se v minulosti dostali pod palbu díky tomu, že jsme byli hudebně příliš dobrodružní - a tak jsme naslouchali. Od začátku do konce je 'Redeemer of Souls' 18 songů čistého klasického Priest metalu."

"Redeemer of Souls" bude první nahrávkou Judas Priest, na níž se nepodílel kytarista K.K. Downing, jenž před třemi lety z kapely odešel a přepustil své místo Richiemu Faulknerovi (ex-Lauren Harris, ex-Voodoo Six).

"Redeemer of Souls" bude navazovat na trochu rozporuplně přijaté dvojalbum "Nostradamus" z června 2008. Šlo o první koncepční počin v historii Judas Priest a jeho příběh se točil okolo života francouzského lékaře Nostradama (1503-1566), který se proslavil především díky svým proroctvím.

Umbrtka bude vydávat další album

29. dubna 2014 v 18:06 | MF |  Music News
Plzeňská skupina Umbrtka má aktuálně na programu vydání svého nového alba. To ponese název "V dešti mech" a jeho přebal a seznam písniček najdete klasicky okolo tohoto textu.

Umbrtka již jako ukázku vypustila první skladbu, která se jmenuje "Červenec". Poslechnout si ji můžete na Soundcloudu.

Kapela ke své novince prohlásila následující: "...toto album až na pár momentů a vokály nepřipomíná metal. Jednotlivé skladby se od sebe značně liší a nejlépe to pak funguje jako celek, kdy k jednotlivým skladbám přistupujeme spíše jako k pasážím onoho celku. Ale to už je na každém, jak to bude vnímat. Přejeme příjemný letní poslech."

"V dešti mech" bude navazovat na dvojici desek z roku 2012 - šlo o počiny "KKW" a "Selement".

Tracklist "V dešti mech":
01. Červenec
02. Hvězdárna
03. Bunkr
04. Blowitz
05. Ondra nic
06. Zóna lásky
07. Poezie
08. První les

DESSA (USA, Doomtree), TIM KASHER (USA, Saddle Creek) - Praha, 5. května

29. dubna 2014 v 15:35 | MF |  Koncerty & Akce
TIM KASHER (USA, Saddle Creek)
DESSA (USA, Doomtree)
PRODAVAČ (CZ, Starcastic)
5. května 2014
Praha - Klub 007 Strahov
start 19.30, vstup 250 Kč

Každý pes jiná ves - ale dohromady to může být parádní zážitek: 5. května se v Klubu 007 setkají vyslanci ze tří naprosto rozdílných "území" nezávislé muziky. V lecčems překvapivá kombinace ale slibuje pozoruhodný večer, ostatně kulisy strahovské Sedmičky jsou pro takové protínání jako stvořené... Takže Prodavač, Tim Kasher a Dessa!

S kým začneme? Třeba s Timem Kasherem, který už se na 007 představil v roce 2012 coby frontman ceněných Cursive. Letos čtyřicetiletý kytarista a zpěvák z Nebrasky kromě frontmanství právě v Cursive a The Good Life vydává i sólové desky: debut "The Game Of Mongamy" vyšel v roce 2010, jeho následovník "Adult Film" pak loni. Společným jmenovatelem Kasherových hudebních aktivit je věhlasný label Saddle Creek, s nímž ho spojuje i dlouholeté přátelství s Conorem Oberstem (Bright Eyes). Letošní evropské turné (v jehož rámci se představí i 6. května v Brně a 7. května v Plzni) absolvuje Tim Kasher jen sám s akustickou kytarou.

Dessa je jednou z nejvýraznějších tváří indie hip hopového kolektivu Doomtree (dále mimo jiné Lazerbeak, P.O.S., Cecill Otter nebo Sims, který se na 007 představí 29. května) - a nejen proto, že rapujících dívek je rozhodně méně než kluků. Od svého debutu "A Badly Broken Code" z roku 2010 překonává Dessa jeden milník za druhým a nečekaný úspěch loňské desky "Parts Of Speech" ji katapultoval do pozice, v níž vyprodá koncert v domovském Minneapolisu za 90 vteřin. Z nedostatku jiných styčných bodů bývá Dessa popisována jako "průsečík mezi Ani DiFranco a Mos Defem," ale její záběr je hlavně na posledním albu ještě o něco širší.

Prodavač díky zpěvákovi Šampónovi v lecčems navazuje na kapelu Sporto, ale letošní deska "Malý ráje" stojí pevně na vlastních nohách: sympaticky "skromná" muzika s výbornými českými texty nepotřebuje žádné opisování. Koncert začíná už v 19.30, doražte včas!

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

[tisková zpráva pořadatele]

Yossi Sassi vydává druhou sólovou desku

29. dubna 2014 v 13:25 | MF |  Music News
Známý izraelský kytarista Yossi Sassi, který se proslavil především v řadách Orphaned Land, od nichž v lednu letošního roku odešel, vydává své druhé sólové album. To se jmenuje "Desert Butterflies" a k dostání bude již od 1. května. Deska bude k dispozici ve dvou edicích - digipack CD a digipack CD+DVD. Obal se nachází vpravo, tracklist níže.

Na "Desert Butterflies" se představí i několik zajímavých hostů, mezi nimiž nechybí například Marty Friedman (ex-Megadeth), Ron "Bumblefoot" Thal (Guns n' Roses), nebo Mariangela Demurtas (Tristania).

Pokud by vás zajímala nějaká ukázka z nahrávka, venku už jsou dvě - "Cocoon" najdete na YouTube a "Fata Morgana" ve videu pod článkem.

Yossi Sassi bude s "Desert Butterflies" navazovat na svůj sólový debut "Melting Clocks" z roku 2012.

Tracklist "Desert Butterflies":
01. Orient Sun
02. Fata Morgana
03. Neo Quest
04. Azadi
05. Believe
06. Desert Butterfly
07. Inner Oasis
08. Shedding Soul
09. Jason's Butterflies
10. Azul
11. Cocoon


INCARNATED: new album coming this May

28. dubna 2014 v 23:22 | MF |  Music News
INCARNATED: new album coming this May

Incarnated from Poland return with brand new full length in 8 years!

Polish death metal veterans (Bartosh - drums, Thomas - gitar, Pierscien - voices, guitar, bass) are back with third album entitled "Try Before Die". The follow-up to 2006's "Pleasure Of Consumption" was recorded during 2013 at the band's own Bloodline Studio and produced by Robert Pierscinski himself. It features 9 songs of unrelenting and heavy death metal in the vein of early Hypocrisy ("Penetralia" era), Nirvana 2002, Nihilist, Vomitory. Get ready for over 30 minutes of intense and uncompromising bloodbath in the old good way!

Check out the advance stream of "Dead Eyes See Nothing" song on SoundCloud and official Selfmadegod Records' YouTube profile.

"Try Before Die" is set for May 15th 2014 release date on Selfmadegod Records. Pre-orders have just been launched at Selfmadegod webstore. You can get regular CD version, deluxe CD limited to 100 copies, new t-shirt design by Mark Riddick (Suffocation, Autopsy, Deceased, Dying Fetus, Hypocrisy, Grave, Sinister) as well as bundle (CD+T-Shirt). Digital preorders are here.

Hailing from Bialystok, Poland, Incarnated specialize in unapologetically sludgy, intentionally filthy-sounding death metal, which they proudly describe as "Gorephobic Slaughtering Metal" -- like there's any fear of gore in their gleefully disgusting compositions. Founded in 1992 by vocalist/guitarist Pierscien, Incarnated has recorded several demos, minis, and split releases over the years, plus three full-length albums: 2001's "Human Flesh", 2006's "Pleasure of Consumption" and 2014's "Try Before Die".

Tracklisting:
1. Zombieland
2. Second Side (out of mind)
3. Dead Eyes See Nothing
4. My Brother Cain
5. Full of Victims
6. Death Machine
7. Grave Is Where Your Heart Is
8. Bloody Hands
9. Madness

https://www.facebook.com/INCARNATED.poland
http://www.selfmadegod.com
http://www.facebook.com/selfmadegod
https://www.soundcloud.com/selfmadegodrecords
http://www.youtube.com/user/SelfmadegodRecords

[tisková zpráva vydavatele]

Dormin - Psykhe Comatose Disorder

28. dubna 2014 v 22:21 | MF |  Recenze
Existují desky tak jednoduché, že je klidně prokouknete už během prvního poslechu a na druhý vám v podstatě nemají co dát - a přesně tenhle typ alb já osobně nesnáším, protože dávám přednost tomu, když hudba na posluchače klade nějaké nároky a neotevře se úplně zadarmo. Na opačném pólu pak stojí nahrávky, které jsou naopak velice složité a jen stěží pochopitelné. To je sice z mého pohledu ta lepší varianta, nicméně jak se říká, zase by se nemělo nic přehánět… občas se totiž může stát, že je něco tak složité, že to prostě nepochopíte, i když takové věci máte rádi a o to pochopení se snažíte…

"Psykhe Comatose Disorder" sice z pohledu oné složitosti zdaleka není úplně největší extrém a za svůj život jsem vcelku úspěšně dokázal vstřebat už i mnohem šílenější nahrávky (jak si člověk oblíbí muziku třeba od takového Igorrra, tak už jej hned tak něco nepřekvapí…), ale i tak jsem tenhle počin nepobral úplně tak, jak to jeho autoři (předpokládám) zamýšleli. Těch důvodů je hned několik, než se na ně však podíváme podrobněji, ještě se letmo zastavíme u nějaké té menší omáčky…

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Masterpiece Distribution]

Evenoire - Herons

28. dubna 2014 v 20:54 | MF |  Recenze
Italská pětice Evenoire v čele se zpěvačkou Elisou Stefanoni se poprvé v docela příznivém světle předvedla již na svém dva roky starém dlouhohrajícím debutu s názvem "Vitriol". Nebudu vám nijak kecat, rozhodně nešlo o žádný vyložený zázrak, z něhož bych si káknul do textilu, ani nemohu tvrdit, že bych si z té nahrávky po těch dvou letech vybavil nějaký konkrétní motiv nebo písničku. Rozhodně si ovšem pamatuju, že šlo o poměrně příjemný počin, který se dal poslechnout bez sebemenších potíží, aniž by si člověk připadal jakkoliv blbě, že mu zase hrají nějaké pseudo metalové slaďáky.

Matně si vybavuji, že "Vitriol" rozhodně nebyla bezchybná záležitost, ale že ta kombinace gothic a folk metalu nebyla v jádru vůbec marná - ostatně jsem sám svého času v dobovém hodnocení napsal, že v tom je potenciál do budoucna a že je na čem stavět. Dva roky se přehnaly jako velká voda, v mezičase vyšly tisíce dalších desek, Evenoire jsem během té doby neslyšel ani jednou - až doteď, kdy se Italové opětovně připomínají se svou druhou deskou "Herons". Vsadím se, že jste na tom stejně jako já a napoprvé jste tam přečetli "Heroins", ale bohužel - do zdrogovaného gothic metalu se stále ještě nikdo nepustil a přitom by to mohlo být hodně zajímavé… lajna na klávesách a princezna v korzetu s rozpíchaným předloktím od injekcí. Oukej, snad příště, teď se pojďme podívat na "Herons"

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Monuments chystají druhé album

28. dubna 2014 v 19:43 | MF |  Music News
Britská kapela Monuments má aktuálně těsně před vydáním své další studiové nahrávky. Druhá deska skupiny ponese název "The Amanuensis" a k dostání bude u Century Media Records od 23. června v Evropě, Austrálii a na Novém Zélandě a od 8. července v Severní Americe.

"The Amanuensis" naváže na debutový počin "Gnosis" ze srpna 2012, který vyšel jako CD a limitované digipack CD.

Tracklist "The Amanuensis":
01. I, The Creator
02. Origin of Escape
03. Atlas
04. Horcrux
05. Garden of Sankhara
06. The Alchemist
07. Quasimodo
08. Saga City
09. Jinn
10. I, The Destroyer
11. Samsara

Dead Congregation: obal druhé desky

28. dubna 2014 v 18:11 | MF |  Music News
Je tomu už šest let, co řečtí death metalisté Dead Congregation vydali svojí debutovou nahrávku "Graves of the Archangels". V letošním roce na ni ovšem kapela konečně naváže svou druhou dlouhohrající deskou, která se bude jmenovat "Promulgation of the Fall". Její obal najdete vpravo.

"Promulgation of the Fall" vyjde 5. května u Martyrdoom Productions jako jewelcase CD a digipack CD (ten bude k dostání exkluzivně pouze u vydavatele nebo u kapely, nikde jinde) s výjimkou Severní Ameriky, kde CD vyjde 27. května pod hlavičkou Profound Lore Records. O LP edici se pak postarají Norma Evangelium Diaboli a bude k dispozici koncem května.

Jak již bylo řečeno, "Promulgation of the Fall" bude navazovat na debut "Graves of the Archangels", jenž vyšel v únoru 2008 u firmy Nuclear War Now! Productions jako CD (7000 kusů), digipack CD (150 kusů), černé LP (1000 kusů) a bílé LP (200 kusů). Později ještě došlo k několika reedicím alba. Co se vinylů týče, tak poprvé v roce 2010 (900 černých a 100 průhledných) a podruhé v roce 2012 (250 hnědých a 177 obrázkových). Na kazetě se počin objevil poprvé v roce 2011 (300 kopií) a podruhé v roce 2013 (150 kopií).

Německé klipy od Coronatus, Die Apokalyptischen Reiter a Xandria

28. dubna 2014 v 15:35 | MF |  Music News
>>> Gothic metalová formace Coronatus z Německa, v jejímž čele stojí hned tři zpěvačky, vydala nový videoklip k písničce "Towards Horizon". Ta se objevila na aktuálním albu skupiny, jímž je "Recreatio Carminis" z října loňského roku. Výsledek sledujte tady:


>>> Die Apokalyptischen Reiter, další německá kapela, vydává svou novinku "Tief.Tiefer" koncem května u Nuclear Blast a půjde rovnou o dvojalbum - další podrobnosti o něm najdete klasicky ve starší novince. Videoklip vznikl ve spolupráci s polskou produkční firmou Grupa13 (Behemoth, Amon Amarth, Eluveitie) k "Freiheit, Gleichheit, Brüderlichkeit", což je úvodní skladba prvního disku "Tief". K dispozici jsou rovnou dvě verze, cenzurovaná a necenzurovaná - níže se samozřejmě nachází ta druhá jmenovaná, ale pokud vám pohled na odhalené dámské poprsí nedělá dobře a radši byste cenzurované video, najdete jej na YouTube.


>>> Poslední video novinky pochází pro změnu opět z Německa a má jej na svědomí symphonic metalová skupina Xandria. "Sacrificium", jak se jmenuje její nové album, vyjde 2. května a jde o první počin kapely s novou zpěvačkou Dianne van Giersbergen (detaily o desce tady). Ukázku v podobě klipu k songu "Nightfall" sledujte tady:


The Lords of Altamont : new album for immediate release

28. dubna 2014 v 13:27 | MF |  Music News
The Lords of Altamont : new album for immediate release

15 years-career (or almost), several singles, albums, a huge amount of gigs all around the world, The Lords of Altamont have just taken... Altamont with a brand new album unleashed a few days ago through Gearhead Records (Electric Eel Shock, The Hellacopters, The Riverboat Gamblers, The Wildhearts...). Fourth full length record from the L.A Based californian rock band, "Lords take Altamont" consists in 14 new tracks of pure hardrock'n'roll, psychedelic rock and garage-punk (revival) in order to rock and rock again (and kick some asses by the way).

To have an ear on it, the full record is available for streaming right NOW.

For the record...

"To celebrate 15 years of The Lords of Altamont in truest form is to revisit the historical event from which their namesake came. Gearhead Records eagerly announce The Lords of Altamont's new album and 5th Worldwide release as an epic tribute to the definitive end to The Summer of Love."Lords Take Altamont "Bringing back the fire of "Midnight to666"'s producer/engineer Nic Jodoin, The Lords of Altamont reinvent infamous songs played at The Altamont Free Concert of 1969 as you've never experienced them before. Jake " The Preacher" Cavaliere gathers together the souls of 14 Lords members including an all star lineup with members of Primadonna, The Chelsea Smiles and The Superbees. Extensive liner notes of past and presentmembers, the tale ofthe band's birth, artwork by Detroit's renowned Chris Kro paired with distinguishing interpretations of classics by The Rolling Stones, The Flying Burrito Brothers and more make this album a quintessential piece to The Lords legacy. ROCK AND ROLL SALVATION"


For fans of MC5, The Cramps, The Fuzztones..


[tisková zpráva]

Desecration Announce New Album Details & Release Title Track

28. dubna 2014 v 0:36 | MF |  Music News
Desecration Announce New Album Details & Release Title Track

UK death metal veterans Desecration have today revealed details for their forthcoming new album. The new album, entitled 'Cemetery Sickness', will be released on 26th June 2014 via Metal Age Productions.

Comments vocalist/guitarist Ollie Jones: "There is no particular theme to this album but several of the songs are set in the graveyard. We've tried to hit the gore and perversion extremities that we've touched on from the start of the bands career but now we are playing better than ever."

In relation to previous album 'Forensix', 'Cemetery Sickness' is more of the same only better and in terms of production... "We've gone for a natural drum sound and generally keeping it old school as that's what we are fans of."

'Cemetery Sickness' was recorded at Sonic Forge Studio, Cardiff, Wales and was produced by Joe Thompson.

Check Out Title Track 'Cemetery Sickness'
https://www.youtube.com/watch?v=3BqLkta8PDw

Jumali Katani who is known for his work with Scent Of Death & Thy Art Is Murder amongst others undertook artwork for 'Cemetery Sickness'.

Track Listing
Cemetery Sickness
Coffin Smasher
I, Cadaver
Recipes of Horror
Rotten Brain Extraction
Cunt Full of Maggots
Cabletie Castrator
Mortuary Debauchery
Tactile Necrophile
Cut Up & Fed To The Dog
Grave Secrets

Formed in 1993, Desecration hit the headlines almost immediately with their debut album 'Gore & Perversion' (1995), which was immediately banned upon release. The artwork and lyrics led the band to their arrest under the Obscene Publications Act. A one year court case was eventually dropped but they were warned to 'tone down' in the future. Naturally, after lying low for a short period of time Desecration hit back, this time with a new album entitled 'Murder in Mind' (1998). The band also penned a track for this album titled 'A Message To The Censors'.

Fast-forwarding, Desecration went on to release four more albums, 'Inhuman' (2000), 'Pathway To Deviance' (2002), 'Process of Decay' (2005) & 'Forensix' (2008). The band also embarked on numerous tours over the years, headlining and sharing stages with bands such as Nile, Cannibal Corpse, Morbid Angel, Vader, Deicide, Napalm Death and Behemoth just to name a few. All three members of Desecration also play in punk grinders Extreme Noise Terror and Mic has recently joined UK thrashers Onslaught.

Pre-Order 'Cemetery Sickness' Here - https://desecration.bandcamp.com/album/cemetery-sickness

www.desecration.co.uk

[tisková zpráva]


Diabolical, Facebreaker: Plzeň - Parlament, 19.4.2014

27. dubna 2014 v 21:21 | Ježura |  Reporty
Švédové Diabolical asi nepatří mezi kapely, které by udávaly směr death metalového žánru nebo by v jeho rámci byly nějak zvlášť vidět, ale jak je možné se přesvědčit na jejich poslední nahrávce "Neogenesis", jde o formaci, která má rozhodně co říct. A že to zvládnou pěkně roztočit i naživo, to mělo české publikum příležitost zjistit cca před rokem, a to hned několikrát. A pokud to tehdy někomu nevyšlo, letos dostal šanci svou předchozí neúčast napravit, protože se milí Švédové po roce vrátili na místo činu. Jak to Diabolical šlape teď již s novým albem na kontě, jsem se vydal zjistit do plzeňského klubu Parlament, kde startovala čtvrtá část Neogenesis Tour.

Zásadním a vlastně také jediným rozdílem mezi třetí a čtvrtou částí turné na podporu "Neogenesis" bylo obsazení kapel, které si s sebou Diabolical přivezli, takže zatímco ještě o dva dny dříve v Praze řádily smečky Souldrainer a Hatescript, Plzeň přivítala support v podobě Nemost z Francie, ButWeTryIt z Německa a Facebreaker - to aby těch Švédů nebylo málo. A první jmenovaní Nemost se pustili do díla sotva se podařilo umravnit stávkující projektor...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Black Label Society - Catacombs of the Black Vatican

27. dubna 2014 v 20:16 | Kaša |  Recenze
Zakk Wylde. Jméno, při jehož vyslovení by i ten méně zasvěcený posluchač měl zavětřit, že mluvíme o jedné z největších legend šesti strun, kterou na výsluní vystřelilo angažná u Ozzyho Osbourna, s nímž nahrál pětici studiových alb, "No Rest for the Wicked" počínaje a "Black Rain" z roku 2007 konče. Už během svého účinkování v Ozzyho doprovodné bandě se snažil odprostit od škatulky "ten Ozzyho kytarista", které se už nejspíš nikdy nezbaví. Nejprve jížanským albem "Pride & Glory" stejnojmenného projektu a následně i svým debutovým a doposud jediným sólovým albem "Book of Shadows" se mu podařilo dokázat, že je to velmi schopný skladatel, který sice svými vokálními schopnostmi nedosahuje těch kytarových, nicméně po tolika letech, kdy stojí v čele své vlastní party, Black Label Society, už si ani nelze představit, že by stál u mikrofonu někdo jiný, protože ten jeho chraplák k němu patří skoro stejně tak neodmyslitelně jako Les Paul s černobílým terčem.

Přestože jsou Black Label Society oficiálně považováni jako regulérní kapela, tak nebylo nikdy pochyb, kdo je tady kápo a na kom to celé stojí. Do jisté míry by se dalo říct, že jejich alba jsou vlastně Zakkovy sólovky, kde jej doplňuje sestava doprovodných hudebníků, což sice nezní zrovna fér, ale ruku na srdce, bylo to snad někdy jinak? Devátá řadovka, jež nese název "Catacombs of the Black Vatican", pokračuje přesně tam, kde se před čtyřmi lety na "Order of the Black" skončilo. A vlastně přesně tam, kde se před patnácti lety na "Sonic Brew" začalo, protože jestli se něco Zakkovi nedá upřít, tak je to zarputilost v tom, co dělá. I z různých rozhovorů je jasné, že absolutně sere na to, co si kdo myslí a alba si dělá podle sebe a podle své aktuální nálady, za což si zaslouží jisté uznání, protože v tomhle fakt nekecá. Že tím "podle sebe" myslí vlastně jeden a tentýž mustr, kde se pouze prohážou jednotlivé skladby a dá se tomu jiný název, je už jiná věc.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Novinky u Slayer

27. dubna 2014 v 19:13 | MF |  Music News
O tom, že thrash metalová legenda Slayer chystá novou desku, která bude celkově dvanáctá v její kariéře, se hovoří už poměrně dlouhou dobu. Podle všeho to vypadá, že někdy v tomto roce by Slayer konečně měli začít natáčet a počin by mohl vyjít někdy na začátku roku 2015.

Novinka bude prvním albem kapely, které po mnohaleté spolupráci nevydají American Recordings a rovněž se na něm nebude podílet věhlasný producent Rick Rubin (dále např. Black Sabbath, Metallica, Ozzy Osbourne), jenž se objevil na všech studiových počinech formace od kultovního "Reign in Blood" z roku 1986. Novou desku zaštítí nová, vlastní značka Slayer, jejíž jméno doposud nebylo prozrazeno, a o vydání se postarají Nuclear Blast Records.

Zpěvák a baskytarista Tom Araya k tomu prohlásil následující: "Rick hrál v naší kariéře velkou roli, udělali jsem s ním několik skvělých alb. Teď ale přichází nová éra, nahrávací společnosti už nehrají takovou roli, jakou hrály kdysi, a nám se opravdu zamlouvá nápad to zkusit na vlastní pěst, spojit se přímo s našimi fanoušky a Nuclear Blast je nažhavený se k nám v této výzvě přidat."

V neposlední řadě také Slayer už představili jednu zbrusu novou skladbu - jde o první nový song skupiny po několika letech. Písnička se jmenuje "Implode" a Slayer ji poprvé veřejnosti představili na předávání cen Revolver Golden Gods, které proběhlo v Los Angeles 23. dubna. Kapela zde vystoupila jako speciální neohlášené překvapení a zahrála tři songy, z nichž jedním byl právě "Implode". Píseň si můžete pustit v YouTube videu níže nebo si ji stáhnout zdarma na oficiálním webu Slayer.

Poslední dlouhohrající deskou Slayer doposud stále zůstává "World Painted Blood" z listopadu 2009, jejíž produkci obstarali Greg Fidelman (Black Sabbath, Metallica, Bruce Dickinson) a již zmiňovaný Rick Rubin. Poslední vydanou novou skladbou skupiny je "Atrocity Vendor", jež byla nahrána společně s "World Painted Blood", ale mezi lidi se dostala až rok po samotném albu v podobě 7'' singlu limitovaném na 2500 kopií.

Ještě dodejme, že chystaný dlouhohrající počin bude první deskou Slayer, na níž nebude hrát kytarista Jeff Hanneman, jenž zemřel v květnu loňského roku. Zároveň se zde neobjeví ani bubeník Dave Lombardo, s nímž se skupina rozešla loni v létě.