Výměna zpěvaček u Arch Enemy a The Agonist

17. března 2014 v 22:16 | MF |  Music News
Poměrně překvapivá zpráva přichází z tábora švédských melodic death metalistů Arch Enemy - po 13 letech a šesti dlouhohrajících deskách se kapelu rozhodla opustit dosavadní zpěvačka Angela Gossow. Jak sama řekla ve svém prohlášení, důvodem odchodu byla "potřeba vstoupit do další fáze mého života, být se svou rodinou a soustředit se na jiné zájmy". Angela ovšem Arch Enemy neopouští úplně, jelikož u skupiny nadále zůstane v pozici obchodního manažera.

Jako její náhradnice za mikrofonem do Arch Enemy vstupuje kanadská vokalistka Alissa White-Gluz známá především z The Agonist (jako doprovodná zpěvačka už ovšem vystupovala i s Kamelot nebo Nightwish). Samotná Alissa ke svému přijetí do Arch Enemy prohlásila následující:

"Jsem opravdu poctěná a šťastná, že můžu oznámit, že právě začíná nová kapitola v mém životě a hudební kariéře; připojila jsem se k jedné z mých nejoblíbenějších a celosvětově respektovaných kapel, Arch Enemy. 'Wages of Sin' [z roku 2001 - pozn. redakce] byla první metalová deska, kterou jsem si kdy koupila, a byla to láska na první poslech.

Nestává se často, že vám zavolá vaše nejoblíbenější skupina a požádá vás, abyste se k ní připojili! Jsem nadšená, že mám možnost pracovat s tak úžasně talentovanými muzikanty, které rovněž považuji za skvělé přátele! Těším se na to, že teď s Arch Enemy budu moct skládat a vystupovat na zcela nové úrovni! Hudba je věčná, metal nemá limity a tohle je jen začátek!"

S příchodem Alissy do Arch Enemy souvisí i další záležitost, a sice že díky této příležitosti opouští své dosavadní působiště The Agonist, v němž byla jedním ze zakládajících členů a tím pádem tedy nazpívala všechna tři dosavadní alba kapely. The Agonist již také potvrdili svou novou vokalistku - stala se jí jistá Vicky Psarakis z Řecka (její fotka zde).

Arch Enemy aktuálně mají krátce před vydáním devátého studiového alba "War of Ages". To by mělo vyjít v červnu u Century Media Records. První song z počinu - titulní "War of Ages" - bude v podobě videoklipu vypuštěn už 20. března. Sluší se dodat, že novou desku již nazpívala Alissa White-Gluz. Mimoto Arch Enemy ještě vystoupí v červenci na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.

Co se týče novinek u The Agonist, skupina společně s oznámením nové zpěvačky prohlásila, že se fanoušci mohou těšit na nový materiál "VELMI brzy". Ještě dodejme, že The Agonist jsou také potvrzeni pro letošní ročník festivalu Brutal Assault v Josefově u Jaroměře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MF MF | E-mail | Web | 17. března 2014 v 22:36 | Reagovat

Na hovno... že skončila Angela v AE, mi je víceméně volný, ale štve mě, že ta Alissa... pro AE je jí škoda a TA pro mě bez ní přestávají bejt tak zajímavá kapela. Finančně si asi polepší, ale z hlediska posluchače se mi tahle výměna vůbec, ale vůbec nelíbí...

2 Blackfang Blackfang | 13. června 2014 v 21:00 | Reagovat

Na jakýkoliv hodnocení nahrazení Alissy v TA je brzo, ale Vicky se mi opravdu moc líbí, soudě dle tří nazpívaných songů, co jsem slyšel. Je to takový "ostřejší", myslím vokál :-)

3 MF MF | E-mail | Web | 13. června 2014 v 21:18 | Reagovat

Já jsem je ještě s tou novou zpěvačkou neposlouchal... jsem moc línej, vidím to tak, že jí uslyším až na albu :D

4 Tmáš Tmáš | 3. prosince 2015 v 18:16 | Reagovat

Angela byla naprosto užasná a podle mě metalová bohyně ve svém žánru ! Když už měla odejít tak neznám lepší nástupkyni než je Alissa, má krutě dech beroucí hlas... TA si bohužel jen pohorší ať už vezmou kohokoliv, nikdo nenahradí Alissu jelikož je podle mě po Angele nejlepší, a ta to moc dobře věděla. AE mají štěstí a povede se jim dobře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama