Další Anathema vyjde začátkem června

29. března 2014 v 15:45 | MF |  Music News
Legendární britská formace Anathema, která začínala jako doom/death metalová skupina, ale postupem času se přesunula do rockovějších vod, si na letošní rok pro své fanoušky nachystala své desáté studiové album. To ponese název "Distant Satellites" a k dostání bude od 9. června u firmy Kscope. Navazovat bude na počin "Weather Systems" z roku 2012.

"Distant Satellites" bylo natočeno v Cederberg Studios v norském Oslu pod dohledem producenta Christera-Andrého Cederberga (Tristania; jako aktivní hudebník ex-In the Woods..., ex-Animal Alpha), s nímž Anathema spolupracovala již na předcházející desce "Weather Systems". Mix dostal na starost Steven Wilson, jenž stejnou roli obstaral i na nahrávce "We're Here Because We're Here" z roku 2010.

Přebal "Distant Satellites", který se nachází vpravo, vytvořil korejský umělec Sang Jun Too.

Samotná skupina o novince prohlásila následující: "'Distant Satellites' je kulminací všeho, na čem jsme jako Anathema až doteď pracovali na naší hudební cestě. Obsahuje téměř každý myslitelný element ze srdce muziky Anathema, jaký jen může mít. Je tu krása, intenzita, drama, poklid a také neobvyklé hudební dimenze, jež skupina v minulosti pouze naznačila."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama