Březen 2014

Prong s kompletním infem o "Ruining Lives"

1. března 2014 v 12:50 | MF |  Music News
O tom, že zámořští veteráni Prong v čele s Tommym Victorem (dále Danzig, ex-Ministry) chystají nové album "Ruining Lives", se tu už jednou hovořilo. Nyní ovšem k informačnímu servisu o novince přibyly veškeré chybějící detaily, tak se na ně pojďme podívat.

Předně se jedná o přesné datum vydání - to proběhne pod hlavičkou Steamhammer/SPV 23. dubna ve Skandinávii, 25. dubna v Německu, 28. dubna ve zbytku Evropy a nakonec 13. května v Severní Americe. Kromě toho byl ještě k již dříve zveřejněné obálce (vpravo) dodán také seznam skladeb, který najdete klasicky na konci článku.

"Ruining Lives", které naváže na album "Carved into Stone" z roku 2012, bude k dispozici jako download, standardní jewelcase CD, limitované digipack CD (obsahuje bonusový song a plakát) a barevné 2LP (bonusový song a album na CD v pošetce).

Tracklist "Ruining Lives":
01. Turnover
02. The Barriers
03. Windows Shut
04. Remove, Separate Self
05. Ruining Lives
06. Absence of Light
07. The Book of Change
08. Self Will Run Riot
09. Come to Realize
10. Chamber of Thought
11. Limitations and Validations
12. Retreat [bonus track]

GRAILS (USA, Temporary Residence) - Praha, 6. března

1. března 2014 v 9:53 | MF |  Koncerty & Akce
GRAILS (USA, Temporary Residence)
support: LILACS & CHAMPAGNE (USA, Mexican Summer)
6. března 2014
Praha - klub Pilot
start 20.00, vstup 300 Kč

Málokterá kapela dokáže udržet tak vysokou úroveň desek po více než desetiletou kariéru. Každé album Grails je svým způsobem událost, každé nabízí nový pohled na jejich svébytný zvuk z jiného úhlu - ale všechny spojuje zvláštní aura tajemství.

Od svého debutu z roku 2003 zaujímají Grails na scéně výjimečné postavení. Jejich nepolapitelná a obtížně popsatelná hudba plná spodních proudů zcela ignoruje klasickou strukturu skladby, proplouvá časem i prostorem, zaniká a znovu se objevuje. První dvě desky ("The Burden Of Hope" z roku 2003 a o rok mladší "Redlight") vyšly na Neurot Recordings, pak ale Grails našli - víceméně - domov na Temporary Residence, přestože jejich nahrávky se objevují i na dalších zajímavých labelech. Majstrštyk "Deep Politics" z roku 2011 je jednou z nejmocnějších desek celého katalogu Temporary Residence, stále se rozvíjející série "The Black Tar Prophecies" pak důkazem o nekonečném hledání nových cest.

Bubeník Grails Emil Amos, který začal v roce 2008 bubnovat s Om (a který také vydává uhrančivé sólové desky pod názvem Holy Sons), rozjel spolu s kytaristou Alexem Hallem i projekt Lilacs & Champagne, který se 6. března v klubu Pilot představí i v roli supportu. Začíná se přesně ve 20.00, vstup je 300 Kč.

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

[tisková zpráva pořadatele]

Embrional znovu vydávají demo Annihilation s extra živým materiálem

1. března 2014 v 1:00 | Ježura |  Music News
EMBRIONAL ZNOVU VYDÁVAJÍ DEMO ANNIHILATION S EXTRA ŽIVÝM MATERIÁLEM

28. února 2014 po dlouhém očekávání znovu vyjde Annihilation, druhé demo death metalových vrahounů EMBRIONAL. Tento kousek ukazuje, jakou cestu si kapela vybrala pro své další album. Šest brutálních hitů z dema zůstává v původní podobě. Hudba bez zbytečných úprav, mixování nebo čehokoli, co by mohlo zničit původní agresi těch skladeb.

Navíc se na albu objeví živý materiál ze 7. února 2013 a klubu Rude Boy Club v Bielsko-Biala. Byl profesionálně natočen a zpracován, což umožňuje prožít intenzivní zážitek oné události. Přes 50 minut death metalu pro oldschool fanoušky.

Celé je to zabalené v úžasné grafice od Mariusze Krajewskiho a oldschool přebalu navrženém Perversorem.

-----

EMBRIONAL ANNIHILATION DEMO REISSUE WITH EXTRA LIVE MATERIAL

On February 28, 2014 a long expected reissue of Annihilation, second demo by death metal murderers from EMBRIONAL, is going to be released. The piece presents the way the band chose with their next album. Six brutal hits from the demo remained as they were. Music without unnecessary processing, mixing or anything that could destroy the original aggression of the songs.

In addition, the album contains extra live content from Rude Boy Club in Bielsko-Biala on Feb 7 2013. It was professionally recorded and engineered, which allows for vivid experience of that event. Over 50 minutes of death metal for old school fans.

The whole is wrapped in awesome graphics by Mariusz Krajewski and old school cover designed by Perversor.

TRACKLIST:

ANNIHILATION 2007
1. Hellfuck
2. Murder and Cruelty
3. Hallucinated
4. Human Brew
5. Destructionthirst
6. Annihilation

LIVE 2013
1. Absolutely Anti-Human Behaviors
2. Necropolis
3. Possessed By Evil
4. The Last Step into Nothingness
5. Dismal Symbol
6. Maniacal Madness
7. Whores, Drugs and Brain Dead
8. Death and Destruction

Two songs from the album are available:

More info:

[tisková zpráva]