Březen 2014

Deathstars: informace o novince

12. března 2014 v 18:40 | MF |  Music News
Industrial/gothic metalisté Deathstars ze Švédska vypustili kompletní detaily o své očekávané nadcházející čtvrté desce, o jejíž přípravě se hovoří již několik let. Tento nástupce alba "Night Electric Night" z roku 2009 se bude jmenovat "The Perfect Cult" a definitivně vyjde 13. června pod značkou německé firmy Nuclear Blast.

Produkce "The Perfect Cult" se ujali kytarista Emil "Nightmare Industries" Nödtveidt (bratr Jona Nödtveidta z Dissection) a Roberto Laghi (In Flames, Entombed). Oba si tuto spolupráci vyzkoušeli již dříve na skladbách "Metal" a "Death Is Wasted on the Dead", které se objevily jako dříve nevydané položky na kompilaci "The Greatest Hits on Earth" z roku 2011.

O mix se opětovně obstaral Stefan Glaumann (Rammstein, Within Temptation), mastering pak dostal na starost Svante Forsbäck (Rammstein, Volbeat). Natáčení "The Perfect Cult" proběhlo celkem ve třech švédských studiích - Bohus Sound Recording (kytary, baskytara, bicí), Gig Studios (vokály) a Black Syndicate (klávesy, orchestrace).

Tracklist "The Perfect Cult":
01. Explode
02. Fire Galore
03. All the Devil's Toys
04. Ghost Reviver
05. The Perfect Cult
06. Asphalt Wings
07. Bodies
08. Temple of the Insects
09. Track, Crush & Prevail
10. Noise Cuts

Nachtmystium zpátky ve studiu

12. března 2014 v 16:10 | MF |  Music News
Není žádné tajemství, že Blake Judd, hlavní mozek black metalové formace Nachtmystium, se rozhodl koncem loňského roku kapelu definitivně uložit k ledu a že už posmrtně vyjde poslední, celkově sedmá studiová deska s názvem "The World We Left Behind". Počin byl sice už nahrán v červenci a srpnu loňského roku, nicméně Nachtmystium nebyli s výsledkem na 100% spokojení, takže se nyní vracejí do nahrávacího studia Belle City Sound, aby zde provedli ještě nějaké dotáčky kytar a syntezátorů a dali desce její finální podobu.

"The World We Left Behind" by mělo vyjít někdy koncem jara nebo začátkem léta letošního roku u Century Media Records. Nicméně už nyní je online jedna nová skladba z alba s názvem "Voyager". Poslechnout si ji můžete na Soundcloudu.

Zatím poslední album Nachtmystium, "Silencing Machine", vyšlo 30. července 2012 u Century Media. Poslední Juddův počin je debut "Scars" jeho dalšího projektu Hate Meditation, který vyšel u Indie Recordings loni v květnu.

Kromě "The World We Left Behind" od Nachtmystium letos vyjde ještě jeden počin, na němž se Blake Judd podílel. Jedná se o nahrávku "III: Beneath the Trident's Tomb" od black metalového superprojektu Twilight. Album se objeví už 17. března u Century Media. Více informací o něm najdete ve starší novince.

PERSONA GRATA (SK) - solidná dávka progrocku a progmetalu - už túto sobotu (15.3.) o 20:00 v Pražskom Chapeau Rouge!

12. března 2014 v 13:41 | MF |  Koncerty & Akce
PERSONA GRATA (SK) - solidná dávka progrocku a progmetalu - už túto sobotu (15.3.) o 20:00 v Pražskom Chapeau Rouge!

Persona Grata prichádza v kompletnej vynovenej zostave a začína ďaľšiu etapu koncertov, na ktorých odprezentuje svoj úspěšný album Reaching Places High Above ale aj nový materiál, ktorý naznačuje súčasné smerovanie kapely a demonštruje muzikantské zručnosti nových členov - gitaristu Petra Luhu a klávesáka Maťa Mikloša. Tento rok bola Persona Grata vybraná samotným Mikom Portnoym, známym z pôsobenia na poste bubeníka v progresívno metalovej kapele Dream Theater, a zahrala na jednej z najväčších progresívno-rockových udalostí tohto roka - Progressive Nation at Sea 2014.


Spolu s Personou uvidíte aj solový program výnimočného gitaristu Petra Luhu, ktorý predvedie svoje autorské skladby. Unikátny štýl jeho gitarovej hry vychádza z mixu klasických a rôznych netradičných gitarových techník /slap, tapping, perkusívne hranie/ na elektrickej a akustickej gitare a to bez žánrových obmedzení.

Peter Luha - solo two hand guitar tapping & guitar
slap composition - Mission Possible
https://www.youtube.com/watch?v=fj-fBzwxdYw

Tešíme sa na Vás 15.03 (sobota), 20:00 v Chapeau Rouge v Prahe!

[tisková zpráva]

Klipy od Brainstorm a Turmion Kätilöt

12. března 2014 v 10:53 | MF |  Music News
>>> Němečtí power metalisté Brainstorm mají na 4. dubna naplánované vydání svého jubilejního desátého dlouhohrajícího počinu, který ponese název "Firesoul". Stane se tak v režii AFM Records, kteří album vypustí v podobě CD, digipack CD, box CD a LP. Aby proběhla nějaká ta obligátní podpora počinu, natočili Brainstorm videoklip k titulnímu songu desky, tedy "Firesoul":


>>> S novým videoklip k songu "Rehtori" se před nějakým časem vytasili rovněž Finové Turmion Kätilöt, kteří ve své tvorbě kombinují extrémní metal s elektronikou. Písnička se objevila na jejich aktuální desce s názvem "Technodiktator", která je venku od září loňského roku. Výsledek sledujte zde:


Haddah podepsali s Beyond...Prod.!

11. března 2014 v 23:27 | MF |  Music News
Beyond…Prod. jsou potěšeni, že vás mohou informovat, že HADDAH se nyní oficiálně přidali k labelu! Italské kombo, které má osobitý melodic death metalový sound, vydá své první dlouhohrající album "Through The Gates Of Evangelia" koncem března.

Deska byla produkována, zmixována a zmasterována Marco Gandolfim (Bobby Kimball, Carmine Appice, Ken Hensley, Bernie Marsden) v Mofo Studio v Piacenze.

Obal alba byl vytvořen Colinem Marksem - Rain Song Design. Britský umělec je proslulý covery, které vytvořil pro Exodus, Jeffa Loomise, Threat Signal, Cataract, Allagaeon a mnohé další.

-----

Beyond…Prod. is pleased to inform you that HADDAH have officially joined the record label! The Italian combo, which has a personal Melodic Death Metal sound, will release their first full length album, "Through The Gates Of Evangelia", at the end of March.

The album has been produced, mixed and mastered by Marco Gandolfi (Bobby Kimball, Carmine Appice, Ken Hensley, Bernie Marsden) at the Mofo Studio in Piacenza.

The album cover has been designed by Colin Marks - Rain Song Design. The UK artist is renowned for the covers he has created for Exodus, Jeff Loomis, Threat Signal, Cataract, Allagaeon and many others.

CD Tracklist:
The 7th Autumn (Intro)
Knights Of The Rebel
The War Of Wars
Apostasy
Live Your Existence
Immortality
Get Down All The Demons
Thoth
He's Not Dead

[tisková zpráva vydavatele]

The Butcher's Rodeo - Ghosts in the Weirdest Places

11. března 2014 v 21:31 | Kaša |  Recenze
Víte, když jsem začal přemýšlet, zda si výtvor "Ghosts in the Weirdest Places" z kuchyně The Butcher's Rodeo vzít pod svá recenzenstká křídla, tak jakmile jsem zjistil, že se jedná o post-hardcorovou partu z Francie, od čehož jsem si tak nějak naivně sliboval promítnutí nezaměnitelné francouzské atmosféry do post-hardcorového nářezu, bylo víceméně rozhodnuto. Nebudu z toho dělat kovbojku, takže hned takhle z kraje řeknu, že výsledek je sice nakonec někde jinde, než byla má očekávání, a o francouzské atmosféře si můžete nechat zdát, ale jedním dechem dodávám, že to není ke škodě věci a rozhodně nemůžu říct, že bych svého rozhodnutí litoval. No, ale to už trochu předbíhám, tak s kým máme v tomto případě to dočinění?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Azziard - Vésanie

11. března 2014 v 20:10 | MF |  Recenze
Black metalových kapel po světě běhají tisíce… pravda, pomalu tak polovina z nich jsou jednočlenné projekty, přičemž každý ten člověk má na triku deset skupin a pod každou z nich jedno demíčko, ale to nevadí, i tak jich je hodně. Stejně tak hodně je i death metalu - i kapel tohoto žánru jsou doslova tisíce. A - vcelku logicky - je hodně také formací, které ve své muzice spojují oba tyto styly dohromady. A právě do této sorty spadá rovněž jistá francouzská pětice, jež sebe sama nazývá jako Azziard

Azziard rozhodně nepatří mezi nějaká známá jména - alespoň tedy z našeho pohledu, protože případnou profláknutost kapely na lokální scéně posoudit vážně nedokážu. O nějaké vyložené cucáky se však nejedná, protože za sebou mají víc jak desetiletou činnost, dvě desky "1916" (2009) a čerstvou "Vésanie", jíž se budeme v této recenzi věnovat, a až na jednu černou ovci mají všichni členové v portfoliu (někdy i poměrně početnou) řádku dalších skupin, v nichž zanechali svůj otisk. To už je dost na to, aby člověk očekával, že výsledek bude znít přinejmenším slušně, nebo ne?

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Dooweet]

Na co se nedostalo #42

11. března 2014 v 19:27 | MF |  Minirecenze
Adrenaline Mob - Men of Honor (24. února, Century Media Records)
hard rock / heavy metal, USA

Když před dvěma lety vyšlo první album "Omertá" hvězdné spolupráce Russella Allena a Mikea Portnoye, tak jsem vlastně neměl nic proti. Slušné songy a super muzikantské výkony je pozvedaly ještě o malý kousek výš. Ale nyní, v případě druhého alba "Men of Honor", už tak nějak nechápu, proč je kvůli tomuto uskupení prodlužována pauza mezi studiovými alby Symphony X.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Mob Is Back - 04:34
02. Come on Get Up - 04:12
03. Deaarly Departed - 04:57
04. Behind These Eyes - 05:35
05. Let It Go - 03:54
06. Feel the Adrenaline - 05:56
07. Men of Honor - 04:27
08. Crystal Clear - 05:03
09. House of Lies - 03:56
10. Judgement Day - 04:06
11. Fallin' to Pieces - 04:57

Autor: Kaša

Hatriot - Dawn of the New Centurion (21. února, Massacre Records)
thrash metal, USA

"Pokud 'Heroes of Origin' bylo naše 'Kill 'Em All', pak "Dawn of the New Centurion' je naším 'Ride the Lightning'." Přesně takhle pravil Steve "Zetro" Souza před vydáním druhého alba své současné kapely, v níž působí kromě jeho maličkosti ještě jeho dva synové plus další dva mladíci, kterými se jakožto pověstnou živou vodou nechal polít po dávném odchodu z Exodus a paběrkování všude možně, jen ne v regulérní kapele.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. My Cold Dead Hands - 05:22
02. Your Worst Enemy - 04:24
03. The Fear Within - 07:11
04. Honor in the Rise and Fall - 04:53
05. Superkillafragsadisticactsaresoatrocious - 05:25
06. Silence in the House of the Lord - 07:17
07. World Funeral - 03:44
08. Dawn of the New Centurion - 07:01
09. Consolation For the Insane - 05:01
10. Midnight Maniac - 04:06

Autor: Kaša

Insula - Unfulfilled (25. listopadu 2013, selfrelease)
alternative / stoner rock, Itálie

Hodnotit dvouskladbová ípka, to je radost nehledě na kvalitu dotyčného materiálu. Stačí tomu věnovat dohromady slabou hodinku a člověk už ví, na čem je. A když je příslušný počin ještě navíc kvalitní, je to taková třešnička na dortu.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. A Bright Red Scream - 04:58
02. Unfulfilled - 05:52

Autor: Ježura
[K recenzi poskytl: Insula]

Johnny Hollow - A Collection of Creatures (21. ledna, selfrelease)
alternative electronica / ambient / gothic / trip-hop / experimental, Kanada

Jediný důvod, kvůli němuž se vyplatí se prokousávat takovým velkým množstvím neznámých nahrávek, je ten, že mezi tunami těch špatných a podprůměrných, z nichž většina letí do koše pomalu už po prvním poslechu, občas narazí na věc jako "A Collection of Creatures". Kanadská formace s názvem Johnny Hollow totiž natočila desku vysoce poutavou, neobyčejnou a zajímavou...

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Pangaea - 00:36
02. A Little Bit Closer - 03:32
03. The Body Lies - 04:00
04. Shark Tank - 00:35
05. Devil's Night - 03:49
06. I Am the Island - 04:35
07. Looking Back - 00:33
08. Firefly - 03:28
09. Temple of Love [The Sisters of Mercy cover] - 05:27
10. Sigea - 00:53
11. Great White Shark - 03:40
12. Owl Town - 01:48
13. I Am Stretched on Your Grave - 04:35
14. Daughters - 00:58
15. Prayer - 04:15
16. Bloodsuckers - 02:36

Autor: MF

Seneron - Order Restored (25. března 2013, selfrelease)
rock, Velká Británie

Britská rocková scéna vyprodukovala už celou řadu hvězd The Beatles počínaje a kdovíkým konče, takže se dá očekávat, že když už tak činí nějakých sedmdesát let, tak s tím jen tak nepřestane. A vskutku - prorazit z ostrovů se snaží další a další kapely a Seneron jsou jednou z nich.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Tracklist:
01. Please Me - 03:23
02. Stand Your Ground - 03:39
03. Dead Stare - 04:18
04. Just a Kid - 03:59

Autor: Ježura
[K recenzi poskytl: GlobMetal Promotions]

Novinky u Cradle of Filth

11. března 2014 v 19:07 | MF |  Music News
Britští harcovníci Cradle of Filth hlásí hned několik novinek ze svého tábora. Tou asi nejdůležitější je fakt, že se po dokončení nedávného evropského turné již brzy pustí do skládání jedenáctého dlouhohrajícího alba, které naváže na dva roky starou nahrávku "The Manticore and Other Horrors". Jak samotná kapela poznamenala, skutečnost, že na onom turné hrála set složený především z oldschool materiálu, se možná do výsledné podoby novinky promítne.

Ohledně oné koncertní šňůry, jež proběhla po boku Behemoth, In Solitude, Inquisition a Svarttjern, je zajímavé to, že na ní s Cradle of Filth z různých důvodů nevystupoval ani jeden z jejich současných kytaristů - jako záskok na jedné kytaře turné odehrál český muzikant Marek "Ashok" Šmerda z Root a Equirhodont.

Mimoto Cradle of Filth zveřejnili také dva živé záznamy z turné - jde o songy "Beneath the Howling Stars" a "Haunted Shores". Oba byly natočeny v Tillburgu v Nizozemsku.

Další zajímavou novinkou u Cradle of Filth je nové vydání jejich pravěkého demosnímku "Total Fucking Darkness" původně z roku 1993. Počin vyjde 5. května s novým přebalem (vpravo) jako CD a LP a kromě původního demáče bude obsahovat i další songy jako třeba písničku "Spattered in Faeces", jež se měla původně nacházet na nikdy nevydaném debutu "Goetia", nebo dříve neslyšený kus "Devil Mayfair (Advocatus Diaboli)". Vinyl "Total Fucking Darkness" vyjde ve třech provedeních, z nichž každé bude dvoubarevné a limitované na 222 kusů - k dispozici budou varianty oranžová/černá, modrá/šedá a šedá/černá.

Tracklist "Total Fucking Darkness":
01. Spattered in Faeces
02. The Black Goddess Rises
03. As Deep as any Burial
04. Unbridled at Dusk
05. The Raping of Faith
06. Fraternally Yours, 666
07. Devil Mayfair (Advocatus Diaboli)
08. The Black Goddess Rises
09. Seance and Mandrake
10. The Raping of Faith
11. Unbridled at Dusk
12. Hekate Enthroned

Circle of Witches vydávají video "Rock the Evil"

11. března 2014 v 18:33 | MF |  Music News
CIRCLE OF WITCHES vydávají video "ROCK THE EVIL"

Na "Rock the evil", nové video od italské stoner/heavy metalové formace CIRCLE OF WITCHES, se můžete podívat níže. Song pochází z debutového alba kapely, "Rock the Evil", které bylo vydáno 15. února u Metal Tank Records.


CD bylo natočeno v MP Studio v Polsku s producentem Bartem Gabrielem (SACRED STEEL, CRYSTAL VIPER, BURNING STARR) a zvukařem Mariuszem Pietkou (LONEWOLF, SABATON, MORTICIAN). Přebal a další grafiku stvořil Nikos Markogiannakis (ROTTING CHRIST).

-----

CIRCLE OF WITCHES releases video for "ROCK THE EVIL"

"Rock the evil", the new video from the Italy-based stoner / heavy metal act CIRCLE OF WITCHES, can be seen below. The song is taken from the band's full-length album, "Rock the Evil", which was released on February 15 via Metal Tank Records


The CD was recorded at MP Studio in Poland, produced by Bart Gabriel (SACRED STEEL, CRYSTAL VIPER, BURNING STARR) and sound engineer Mariusz Pietka (LONEWOLF, SABATON, MORTICIAN). The cover and additional artwork was created by Nikos Markogiannakis (ROTTING CHRIST).

"Rock the Evil" track listing:

1. ROCK THE EVIL
2. GOING TO CHURCH
3. PULLING THE TRIGGER
4. THE PUNISHING
5. HELL'N'ROLL
6. THE CRIMSON WITCH
7. SOUTHERN WOLVES STRIKE AGAIN (LYCANS ARE BACK!)
8. PUSSY JUICE 9-SNAKES'OLD MAN
10. HOLY MAN'S GIRLFRIEND

[tisková zpráva vydavatele]


Nová deska Hour of Penance na obzoru

11. března 2014 v 17:36 | Ježura |  Music News
Italští death metalisté Hour of Penance připravují vydání nové desky. Novinka ponese název "Regicide" a v Evropě vyjde 12. května, 13. května v USA a 16. května se dočkají v Německu. Stejně jako poslední album, i "Regicide" vydají Prosthetic Records. O tematické náplni desky pohovořil kytarista Paolo Pieri:

"'Regicide' se točí okolo témat destrukce a znovuzrození a zabití krále - ten představuje vaše vlastní obavy, předsudky nebo dogmata, která v sobě budujete, abyste se dokázali vyrovnat s realitou. Jenom když tyhle iluze opustíte a strhnete zdi ignorace a strachu ze společnosti, náboženství a každé formy nefunkční autority, které jste během svého života přijali, můžete začít znovu vytvářet vaši vlastní cestu jako svobodný člověk, jenž nepotřebuje žádného krále."

Hour of Penance pocházejí z Říma a fungují od roku 1999. Za tu dobu stihli vydat pět řadových desek přičemž "Regicide" bude šestou. Předchozí deska "Sedition" vyšla na přelomu března a dubna 2012 a vydali ji Prosthetic Records na formátu CD.

Detaily o debutu Devil You Know

11. března 2014 v 15:08 | Ježura |  Music News
Kapela Devil You Know, kterou po odchodu z Killswitch Engage založil zpěvák Howard Jones a přizval si k tomu kytaristu Francesca Artusata (All Shall Perish) a bubeníka Johna Sankeyho (Devolved), zveřejnila detaily svého debutu. Deska se bude jmenovat "The Beauty of Destruction" a 25. dubna ji vydají ve fyzické i digitální podobě Nuclear Blast Entertainment. Obal alba si můžete prohlédnou vpravo, tracklist dole a skladbu "Seven Years Alone" ještě níž.

"The Beauty of Destruction" produkoval Logan Mader (Five Finger Death Punch, Gojira) a míchal Chris "Zeuss" Harris (Hatebreed, Soulfly, Shadows Fall). Obal namaloval Travis Smith (Opeth, Devin Townsend) a Jones o spolupráci s ním povídá: "Když nám Travis Smith ukázal první náčrty, úplně nás to odpálilo. Koncept alba zachytil perfektně. Je to hodně odlišné od všeho, co už vyšlo, a bude to okamžitě rozpoznatelné jako Devil You Know."

Kompletní sestava Devil You Know vypadá následovně: Howard Jones - vokály, Francesco Artusato - kytara, John Sankey - bicí, Ryan Wombacher (Bleeding Through) - baskytara, Roy Lev-Ari - kytara.

Tracklist "The Beauty of Destruction":
01. A New Beginning
02. My Own
03. Embracing the Torture
04. For the Dead and Broken
05. Seven Years Alone
06. It's Over
07. A Mind Insane
08. Crawl from the Dark
09. The Killer
10. I Am the Nothing
11. Shut It Down
12. As Bright as the Darkness
13. Sacrifice [vinyl bonus]


Crucified Barbara mají novou smlouvu a chystají desku

11. března 2014 v 12:34 | Ježura |  Music News
Švédská hard rocková dívčí grupa Crucified Barbara zrovna nahrává své čtvrté řadové album, jehož vydání se připravuje na letošní srpen. Novinka naváže na dva roky starou desku "The Midnight Chase" a její vydání proběhne pod hlavičkou labelu Despotz Records, s nímž Crucified Barbara podepsaly novou smlouvu. Kapela praví: "Máme víc energie a čistší pozici než kdy dřív a výsledkem je naše zatím nejlepší, nejtvrdší a nejdůležitější album. Z podpisu s Despotz Records jsme extra nadšené. Album roku si zaslouží fantastický label."

Chválou samozřejmě nešetří ani druhá strana, kterou ztělesňuje spoluzakladatel Despotz Records, Ömer Akay: "Podpis s Crucified Barbara perfektně zapadá do naší strategie a cíle být volbou největších švédských rockových kapel, kde mohou úzce spolupracovat s místní stockholmskou firmou na celosvětové bázi s mezinárodním PR a distribuční sítí. Jsme neskutečně hrdí, že se tyhle úžasně nadané hudebnice rozhodli podepsat s Despotz."

Poslední deska, "The Midnight Chase", vyšla v květnu 2012 u francouzské firmy Verycords a o její červencové vydání na severoamerické půdě se postarali Nuclear Blast. Album vzniklo v Music-A-Matic Vintage Recording Studio ve švédském Göteborgu a stalo se tak pod dohledem zvukového inženýra Henryka Lippa a producenta Chipse Kiesbyho.

Albinö Rhino – S/T 31.4.

10. března 2014 v 23:46 | Ježura |  Music News
Stoner doomaři Abinö Rhino (Helsinki, Finsko) vydají 31. dubna ve spolupráci s Inverse Records svůj eponymní debut.

Album pojmenované jednoduše «Albinö Rhino» bude trochu přímočařejší než jeho předchůdce, EP «Return of the Goddess» z roku 2013, ale udržuje myšlenku nechat skladby volně plynout a nechat je trvat bez zbytečných limitací tradičních struktur popových skladeb. Záměrem bylo dodat album, které bude moci být prezentováno živě ve stejné podobě, jako je na desce, na jeden zátah, bez «Pro-Toolingu». Kapela se inpiruje celým spektrem doom metalu od 70. let až do dnešních dní a jako svoje vlivy jmenuje třeba Black Sabbath, Saint Vitus, Sleep nebo Reverend Bizarre.

S novým albem Albinö Rhino se posluchač může vydat na 40minutový výlet, který sahá od cyklovaných riffů ke klasickému doomu, skrz tvrdý rock k něčemu, co vás ve finále z ničeho nic vezme na 15 minutovou psychedelickou výpravu, kde se člověk může poskládat zpět dohromady.

-----

Stoner doomers Albinö Rhino (Helsinki, Finland) will release their self-titled debut album on April 31st, 2014 in collaboration with Inverse Records.

The album, titled simply «Albinö Rhino», takes a slightly more straightforward approach than its predecessor, the 2013 EP «Return of the Goddess», but maintains the idea of letting songs flow freely and allow them length without limiting them unnecessarily with traditional pop song structures. The aim was to deliver an album which could be presented live as it is layed down on tape, on single takes, without «Pro-Tooling». The band has been inspired by the entire spectrum of doom metal from the 70's to this day, naming bands such as Black Sabbath, Saint Vitus, Sleep and Reverend Bizarre as their influences.

With Albinö Rhino's new album, the listener can lose himself for a 40-minute trip that ranges from looping riffs to classical doom, through heavy rock to something that then suddenly takes you on a rolling psychedelic journey for 15 minutes as a finale where one can rebuild himself back together again.

Albinö Rhino - Albinö Rhino

1. The Forest Prevails 9:13
2. Sanctification 7:30
3. Blue Mist 7:49
4. Uphold The Light (Part I) 14:22

Line-up:

Kimmo Tyni - guitar, vocals
Ville Harju - bass, vocals
Viljami Väre - drums


[tisková zpráva vydavatele]

Stormhold - Eyes in the Eyes

10. března 2014 v 21:45 | Prdovous |  Recenze
Bělorusko vskutku není tradiční zemí pro metalové kapely. Stačí si vzpomenout, jaká aféra vznikla zakázáním koncertu německých Rammstein. Tento postoj garnitury k mírně perverznímu vystoupení kapely však nic nemění na tom, že i v zemi, v níž prakticky vládne diktatura, vznikají metalové celky velmi slušné úrovně - a to jak skladatelsky, tak i technickým zázemím. Dnes recenzované ípko "Eyes in the Eyes" od Stormhold do této kategorie zapadají na výbornou. A jak konkrétně? To by vám snad měly objasnit následující řádky.

Šestičlenná smečka původem z Gomelu drhne cosi na způsob melodického death metalu. Bylo by ale chybou očekávat placku podle posledního střihu, spíše naopak. V rámci tří skladeb vám Stormlord představují tři poněkud odlišné tváře své tvorby. Nebo spíše představili, neboť tento drobný zářez do pažby přibyl do diskografie na začátku loňského dubna. Všechny tři se vyznačují několika styčnými plochami: skvěle snoubí drsný nášup s melodickými pasážemi, přitom ale nezapomínají ani na techničtější stránku hudby a některé party zní docela progresivně. Za "progovější" zvuk zčásti může i výrazná baskytara v podání Alexnadra Chernouse, který si v úvodním songu "Another Day" střihne sympatické basové sólo. Ale ani zbytek písně rozhodně nezaostává a hned zkraje snoubí nálady obou následujících skladeb. Druhá titulní "Eyes in the Eyes" je skladbou plnou rychlých sypaček i pěkných melodií. Pro mě asi nejpovedenější píseň alba. Závěrečná "The History Pages" pak nabízí spíše valivější tempo a hutnější riffy, mimo nich ale i výraznější zapojení kláves. Vyzdvihnout musím hlavně solidní melodie, které jsou asi nejzajímavější položkou většiny skladeb. Jsou chytlavé a rozhodně táhnou EPčko kupředu. Obecně ale EP nabízí na relativně krátké hrací době několik velmi dobrých a zapamatovatelných momentů.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Stormhold]

Kampfar - Djevelmakt

10. března 2014 v 19:58 | MF |  Recenze
Sice jsem se o tomhle svého času poměrně solidně rozepisoval už v recenzi na předcházející desku "Mare", nicméně si myslím, že jde v historii Kampfar o natolik důležité skutečnosti, že nebude od věci se jimi probrat znovu. Jakkoliv to tedy asi většině lidí přijde nudné, i dnešní článek začneme obligátní omáčkou o minulosti kapely…

Kořeny Kampfar se datují až hluboko do počátku 90. let, tedy do doby, kdy v Norsku, odkud Kampfar pocházejí, vrcholila jedna z nejextrémnějších hudebních frakcí vůbec. Kampfar (resp. i nepřímý předchůdce jejich Mock) ovšem vždy stáli trochu stranou všech nechvalně proslulých událostí, takříkajíc si hleděli svého a prim v jejich případě hrála muzika, jež se vcelku rychle vykrystalizovala do takřka skvostné podoby. Jak samotní Kampfar vždy tvrdili, jejich unikátní sound byl dán kombinací black metalových kořenů zpěváka Dolka a folkových kořenů kytaristy Thomase. A opravdu tomu lze lehko věřit, neboť hudba Kampfar byla syrovým mrazivým black metalem, ovšem se znatelnou přírodní, místy opravdu až folklórní atmosférou (bez využití jakýchkoliv folkových nástrojů)… zejména první dvě desky "Mellom Skogkledde Aaser" (1997) a "Fra Underverdenen" (1999) jsou prostě dodnes obrovský kult a bez výhrad ta alba miluju. Nicméně i následující nahrávky "Kvass" (2006) a "Heimgang" (2008), které přišly po až nepříjemně dlouhé pauze, jsou taktéž skvělé.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Barren Earth nastupují do studia

10. března 2014 v 17:22 | Ježura |  Music News
Finové Barren Earth hlásí, že v průběhu března nastoupí do studia, aby začali s nahráváním svého třetího řadového alba. Kvůli vytíženosti klávesáka Kaspera Mårtensona se však nahrávání neuskuteční najednou, nicméně jeho druhá část by měla proběhnout někdy později v tomto roce. Ten samý Kasper Mårtenson se také trochu rozpovídal o tom, jaké hudební směřování novinka nabere:

"Některé prvky budou podobné našim dřívějším nahrávkám. Ale je tam další materiál, který se od toho vzdaluje a jde vstříc progresivnějším způsobům vyjádření. Bude to pestřejší. Myslím, že naše první dvě alba jsou si svým způsobem podobná. Oppu [Olli-Pekka Laine, baskytara - pozn. redakce] má velice silnou identitu, slyšíte něco a víte, že je to on. Kus toho tam pořád bude. Já mám také svou identitu, která je trochu odlišná, a ta tam taky bude. Ale navíc tam budou prvky, které jsou odlišné. Tedy aspoň doufám! Zatím nemůžu popsat, jak se třetí album vyvine, ale věřím, že zkoumáme území, na kterém jsme dřív nebyli."

Ohledně data vydání povídá Kasper toto: "No, vydání Barren Earth vždycky tíhnou ke zpoždění. Doufáme, že se nám to podaří letos, ale zatím na to nesázím. Jasně, že by to bylo skvělé, ale... tenhle nebo příští rok."

Nedávno u Barren Earth proběhla změna na postu zpěváka. Od kapely odešel Mikko Kotamäki (Swallow the Sun) a na jeho místo nastoupil Faeřan Jón Aldará (Hamferð). Podle Kaspera se Jón podílí na psaní nového materiálu ve větší míře než Mikko. Třetí deska Barren Earth naváže na počin "The Devil's Resolve", jenž vyšlo v březnu 2012 u Peaceville Records.

Dvojka klipů od Diabulus in Musica a Guse G.

10. března 2014 v 11:49 | Ježura |  Music News
>>> Španělstí symfonici Diabulus in Musica, respektive režisér Mikel Larequi natočili klip ke skladbě "Inner Force", která se objeví na chystané desce "Argia". Album vyjde v dubnu a bližší info o něm najdete ve starší novince.


>>> Nový klip má i Gus G., kytarista Firewind a Ozzyho Osbournea. Stejně jako v případě klipu k songu "My Will Be Done" ho pro něj natočil renomovaný režisér Patric Ullaeus a videa se tentokrát dočkala titulní skladba jeho chystaného sólového debutu "I Am the Fire", na které se představuje hostující Blake Alisson z Devour the Day.


Viza - Aria

9. března 2014 v 21:08 | Thy Mirra |  Recenze
Na začátek recenze je potřeba říci: miluju crossovery v hudbě! Slovem crossover v tomto případě myslím nějakou neobvyklou kombinaci, jako když se v jednom sešitě potká Batman s Wolverinem. Miluju crossovery v hudbě, když se setkají vlivy dvou hudebních stylů, když se u Rage Against the Machine potkává hip-hopová rytmika s kytarovým drivem nebo se u Celldwellera snoubí čistota synťáků se zrnitostí kytar. Miluju to proto, že podobné projekty do striktního světa metalu, tj. dvě kytary, basa, bicí a zpěv, vnáší oživení v podobě elementů odjinud. Ve chvíli, kdy jsem poprvé uslyšel o kapele Viza, moje srdíčko zaplesalo, rock se tady potkává s východním folklórem, to bude super! Realita se ale ne vždy setká s očekáváním. V únoru jsem se dostal na jejich koncert v Rock Café a moc mě to nebralo, což jsem přisuzoval faktu, že jsem si je nestačil před koncertem naposlouchat. Teď tedy zpětně došlo na jejich v pořadí pátou desku "Aria" vydanou na začátku roku, od níž jsem očekával, že poněkud vylepší můj střízlivý dojem z koncertu. O co tu tedy vlastně jde?

Začínáme bez intra, bez varování s úvodní "Never Feel", která si jaksi začne v středním tempu, v němž se vine dál a dál. Sloka, refrén, sloka. Člověk by čekal nářez, přeci jenom je to první song alba, musí posluchače navnadit na zbytek písniček. No, tak tady teda ne, ale nevadí. Překvapením ovšem je, že písnička se vine dál i potom, co skončí, a to do druhého tracku "Quicksand". Naštěstí při poslechu pohlížím do přehrávače, takže jsem si stačil všimnout, že hraje jiný song. Protože jsem nadmíru pozorný, všiml jsem si i tématické změny v textu, což mě přivádí k prvním plusovým bodům pro Viza (Vizu?), vzhledem k tomu, že se v jejich písních většinou čistě zpívá a členové kapely jsou rozličného národnostního původu, je zpěvákova angličtina srozumitelná a jednoduchá, nezkažená žádným americkým líným zkomoleným dialektem. Pokračujeme tedy v poslechu, "Quicksand" ke konci konečně dozná jakési změny v hudební složce, zpěvák se pokusí o řev v něčem, co by se s trochou nadsázky dalo nazvat breakdownem. Pozastavuji se nad tím, protože to je jeden z mála tvrdších momentů na albu, což si v recenzi na metalovém webu zaslouží pozornost!

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


The Unguided - Fragile Immortality

9. března 2014 v 20:00 | Kaša |  Recenze
To jsem si zas jednou naběhl na vidle, když sem se ujal vzít si na recenzi druhé album party, která si říká The Unguided. Ačkoli, abych nekecal, můžu si za to sám, protože jsem byl upřímně zvědavý na můj vlastní názor na toto album, jehož předchůdce s titulem "Hell Frost" jsem zde jako jedno z prvních mnou recenzovaných alb odměnil dnes až přehnanými šesti body, ale znáte to, každý nějak začíná... Je zajímavé, že to, co se před dvěma lety člověku zdálo jako tuctová kýčovitá deska, která i přesto dokázala slušně zabavit, se najednou jeví jako nechutná sračka, která nejenže nestojí za koupi, ale dovolím si tvrdit, že ani za tu krádež z internetových warezů, protože "Fragile Immortality", jak zní název druhého alba této pětice, je skrz naskrz prostoupené hudební impotencí a jediný způsob, jak může fungovat, je jako názorná ukázka skladatelské stupidity v hodinách hudební výchovy...

No, trošku sem se hned takhle z kraje rozvášnil, takže zklidním emoce a pojďme si pro neznalé říct, o co že tady jde. Znáte Soilwork či pozdější In Flames? Jistěže ano, ale jen pro sichr by se dala vlastní hudební náplň shrnout jako kombinace agresivních kytarových spodků podpořených ostrým vokálem ve slokách a velkých melodických refrénů. Není to sice vždy takhle, ale jako taková obecná poučka melodického severského metalu to sedí jako prdel na hrnec. Tak, a teď si představte tentýž hudební postup jakožto sáček čaje, jen v mnohem podbízivější, lacinější podobě, doplněný o trendy samply a několikrát přelitý horkou vodou, aby se i ten náznak umění ztratil pod nánosem prázdné vyumělkovanosti, a dostáváte se k The Unguided, respektive žánrově i personálně blízce spřízněným Sonic Syndicate, o nichž ještě padne řeč, protože hned tři členové současné sestavy The Unguided nějakou dobu patřili do řad Sonic Syndicate, ale to už je taková provařená historka, že nemá smysl se tím nějak blíže zabývat.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Španělé CRISIX poprvé v ČR!!!

9. března 2014 v 18:42 | MF |  Koncerty & Akce
Španělé CRISIX poprvé v ČR!!!

V červnu budeme mít příležitost poprvé vidět jedny z představitelů nové thrashové vlny, Španěly CRISIX. Představí se na stále rostoucím festivalu Deathnoise Open-Air Metalový Jičín II. Ten se uskuteční přímo na hradě Starý Jičín, jenž nabízí dokonalou atmosféru. Již teď je možné koupit lístky v předprodeji, neváhejte, kapacita hradu je omezená!


Předprodej:

[tisková zpráva pořadatele]

Selim Lemouchi z The Devil's Blood zemřel

9. března 2014 v 15:29 | MF |  Music News
Nizozemský hudebník Selim Lemouchi, svého času hlavní mozek occult rockové formace The Devil's Blood, jejíž činnost byla v loňském roce ukončena, zemřel ve věku 34 let. Bližší informace o příčině nebo okolnostech smrti prozatím nejsou k dispozici. Zprávu už však potvrdili Bidi van Drongelen, dlouholetý manažer The Devil's Blood, a Walter Hoeijmakers, pořadatel známého holandského festivalu Roadburn.

The Devil's Blood fungovali od roku 2007 a vydali celkem tři desky, z nichž ta poslední se jmenovala "III: Tabula Rasa or Death and the Seven Pillars", vyšla v červnu loňského roku (už v době nečinnosti skupiny) a skládala se z nedokončených demo nahrávek. Selim Lemouchi posléze dal dohromady novou formaci s názvem Selim Lemouchi & His Enemies, s níž v prosinci vydal první album "Earth Air Spirit Water Fire".

Legendární death metalisté MASTER vystoupí dvakrát v západních Čechách!

9. března 2014 v 13:50 | MF |  Koncerty & Akce
Legendární death metalisté MASTER vystoupí dvakrát v západních Čechách!

Death metalová legenda MASTER se nedávno vrátila z jihoamerického turné. Následovat bude šňůra po severní Americe.

MASTER zavítají v březnu dvakrát do západních Čech. Možnost je vidět zase po delší době budete moci:

MASTER (USA), PANDEMIA, CUTTERRED FLESH - Sál hradu Loket, 21.3.2014:

Vstupné: 95,-Kč
Začátek: 20:00 hod

Dalším koncertem je dnes již legendární plzeňský festival DEADLY STORM 8:

DATUM: 22.3. 2014, 16:00 hod
MÍSTO: HOSPODA POD KOPCEM - PLZEŇ BOŽKOV
Vstupné: 250,- Kč

Video:

[tisková zpráva]


Nová deska Sargeist vyjde ještě tento měsíc

9. března 2014 v 11:27 | MF |  Music News
Finská blasfemická smečka Sargeist, v jejíchž řadách působí členové kapel jako Behexen nebo Horna, vydá už tento měsíc svou čtvrtou dlouhohrající desku. Stane se tak 31. března pod značkou World Terror Committee Productions na CD (LP edice bude následovat později). Album se jmenuje "Feeding the Crawling Shadows" a jeho obal a tracklist najdete okolo.

Mimoto již byla vypuštěna první nová skladba s názvem "The Shunned Angel". Poslechnout si ji můžete na tomto odkazu.

"Feeding the Crawling Shadows" bude navazovat na nahrávku "Let the Devil In", jež vyšla v listopadu 2010 u Moribund Records na CD. O měsíc později se objevila u World Terror Committee vinylová verze v červené (111 kusů) a černé (555 kusů) barvě.

Tracklist "Feeding the Crawling Shadows":
01. Feeding the Crawling Shadows
02. In Charnel Dreams
03. Unto the Undead Temple
04. Snares of Impurity
05. Return of the Rats
06. The Unspoken Ones
07. The Shunned Angel
08. Inside the Demon's Maze
09. Kingdom Below
10. Funerary Descent

NEURASTHENIA, ENGINE DRIVEN CULTIVATORS - České Budějovice, mc Fabrika (13. března 2014)

9. března 2014 v 0:48 | MF |  Koncerty & Akce
NEURASTHENIA, ENGINE DRIVEN CULTIVATORS- České Budějovice, mc Fabrika (13. března 2014)

Italské thrash metalové tornádo NEURASTHENIA vtrhne do Českých Budějovic! Našlapaná smečka zahraje 13. března v Music clubu Fabrika. Jako support se představí ENGINE DRIVEN CULTIVATORS, kteří taktéž pocházejí z Itálie. Pokud vás zajímá, jak ryzí thrash metal drtí na jihu Evropy, neměli byste chybět!

Kořeny NEURASTHENIA sahají až do roku 1996, kdy zpívající kytarista Neil a basák Lehmann zformovali kapelu Animalator. Po dvou demech se skupina rozpadla, díky čemuž mohli v roce 2004 vzniknout NEURASTHENIA. Na prvním demíčku Full Force Of Thrashers z roku 2005 se ještě nacházely skladby Animalator, avšak na promu Return Under Neurashenia z roku 2006 se už kapela naplno ukázala v nové podobě. Dlouhohrající debutová fošna vyšla o rok později a dostala název Possessed. Druhé album Your Omen kapela vydala v roce 2008. Od té doby se fanoušci dočkali pouze kompilace Possessed By Your Omen.

NEURASTHENIA stáli na pódiu s mnoha legendami tvrdého metalu - Obituary, Forbidden, Exodus či Anthrax. Kluci nešetří agresí, rychlostí, silnými refrény, ale ani melodiemi. Jejich muzika je na světové úrovni, o čemž se můžete přesvědčit právě ve Fabrice!

ENGINE DRIVEN CULTIVATORS patří také k ostříleným borcům! Kapela vznikla v roce 2002. Od té doby stihla vydat tři dlouhohrající desky, jeden živák a demíčko. Jak to klukům hraje, si můžete poslechnout například na Youtube, kde ENGINE DRIVEN CULTIVATORS zveřejnili všechny své desky!

Vstupné bude 100 korun, začátek vypukne ve 21 hodin!

ODKAZY:

NEURASTHENIA:

ENGINE DRIVEN CULTIVATORS

MC FABRIKA - www.mcfabrika.cz

[tisková zpráva]