Březen 2014

Italské klipy od Macbeth a Necrodeath

16. března 2014 v 12:55 | MF |  Music News
>>> Italská gothic metalová formace Macbeth vydala 24. února svou pátou řadovou desku s názvem "Neo-Gothic Propaganda" (bližší detaily tady) a nyní na její podporu zveřejňují videoklip, který společně s režisérem Mirco Andreisem natočili k písničce "Scent of Winter":


>>> I druhé video dnešní novinky pochází z Itálie, tentokrát už ovšem od kapely trochu ostřejšího ražení - black/thrash metalisté Necrodeath, v jejichž řadách působí například Flegias z Cadaveria, budou 13. května u Scarlet Records vydávat svou novou desku s názvem "The 7 Deadly Sins" a nyní k ní vypuštějí první singl v podobě songu "Wrath" (obal). Videoklip k "Wrath" vypadá následovně:


Folková kompilace pod dohledem Romana Saenka z Drudkh

16. března 2014 v 10:30 | MF |  Music News
Poměrně zajímavý projekt se aktuálně chystá u francouzského vydavatelství Season of Mist - 23. května v Evropě a 27. května v Severní Americe pod jejich hlavičkou totiž vyjde folk metalová kompilace s názvem "One and All, Together, For Home", jejíž obálku a tracklist najdete okolo.

Hlavním hybatelem projektu je Roman Saenko z Drudkh, jenž vybral celkem osm skupin z různých částí Evropy, mezi nimiž kromě jeho vlastních Drudkh nechybí ani jména jako Primordial, Kampfar, Ava Inferi nebo Winterfylleth, a právě ty se na tomto projektu podílejí. Každá ze zúčastněných skupin poskytla od jedné až po tři skladby, které jsou jejich vlastní interpretací folkových písniček jejich domoviny, předělávkami folkových hudebníků, ale třeba i úplně nové kompozice s využitím některých folkových motivů a melodií. Žádná z přítomných písní nebyla nikdy dříve vydána.

"One and All, Together, For Home" vyjde jako digipack 2CD ve striktní limitaci 2000 kopií. První ukázku z kompilace v podobě songu "Dark Horse on the Wind" od Primordial najdete na Soundcloudu.

Tracklist "One and All, Together, For Home":
Disc I:
01. Primordial - Dark Horse on the Wind
02. Drudkh - Забута Колискова
03. Häive - Ei Kuule Emo Minua
04. Kampfar - En Hymne Til Urd
05. Winterfylleth - Abbots Bromley Horn Dance
06. Winterfylleth - John Barleycorn
07. Mondvolland - Montferland I (with Folkcorn)
08. Mondvolland - Montferland II
09. Himinbjorg - Esprit De Brave

Disc II:
01. Winterfylleth - The Three Ravens
02. Kampfar - Bådnsull
03. Drudkh - Довбуш
04. Mondvolland - Montferland III
05. Ava Inferi - Ao Teu Lado
06. Häive - Ukon On Tulinen Turkki
07. Häive - Onpa Tietty Tietyssäni
08. Primordial - The Foggy Dew

Koncerty na duben

15. března 2014 v 22:37 | MF |  Koncerty & Akce
Amaranthe (SWE), Deals to Death (SWE), Smash into Pieces (SWE)
2. 4. - Praha, Storm Club
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert

Anneke van Giersbergen (NL), Anna Murphy (SWI), Nil (CZ)
5. 4. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert

Old Man Gloom (USA), Circle (FIN), Trepaneringsritualen (SWE)
9. 4. - Praha, Pilot (19:00)
Cena: 350/450
Více informací: KYEO

Leningrad Cowboys (FIN)
11. 4. - Praha, MeetFactory
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert

Kampfar (NOR), Hate (POL), Velnias (USA), Iskald (NOR)
12. 4. - Praha, Modrá Vopice (20:00)
Cena: 420/450
Více informací: Obscure Promotion

Prong (USA), Klogr (ITA)
12. 4. - Praha, Nová Chmelnice
Cena: 590
Více informací: Pragokoncert

The Body (USA), ██████ (CZ), Lovci lebek (CZ)
13. 4. - Praha, Chapeau Rouge (20:00)

Watain (SWE), Degial (SWE)
13. 4. - Zlín, Masters of Rock Café
Cena: 550
Více informací: Pragokoncert

A Storm of Light (USA), Haark (UK), Mustard Gas & Roses (USA)
14. 4. - Praha, 007 (19:30)
Cena: 250

Diabolical (SWE), Souldrainer (SWE), Hatescript (SWE)
14. 4. - Třinec, Barrocko
17. 4. - Praha, Exit-Us

Pontiak (USA), Kurac (CZ)
16. 4. - Praha, 007
Více informací: Silver Rocket

Аркона (RUS), Percival Schuttenbach (POL), Welicoruss (RUS), Torc (CZ)
18. 4. - Praha, Nová Chmelnice (18:00)
19. 4. - Brno, Favál (18:00)
Cena: 390
Poznámka: V Praze navíc vystoupí ještě Panychida (CZ) a v Brně zase Reborn (SVK).
Více informací: FB event 1 a FB event 2

Sylosis (UK), Bleed from Within (UK)
19. 4. - Praha, Pilot (20:00)
Více informací: Obscure Promotion

Wolves Like Us (NOR), I Am Heresy (UK)
21. 4. - Praha, 007 (19:30)

Harakiri for the Sky (AUT), Fäulnis (GER), Eïs (GER)
22. 4. - Mladá Boleslav, Orthodox

Psyclon Nine (USA), Death Valley High (USA)
25. 4. - Praha, Rock Café
Cena: 320/450
Více informací: Sanctuary

Deceased (USA), Heaving Earth (CZ), Mörkhimmel (CZ)
27. 4. - Praha, Modrá Vopice
Cena: 199
Více informací: L'inphantile Collective

Temperance - Temperance

15. března 2014 v 19:43 | Kaša |  Recenze
O pětici Temperance mluví její vlastní vydavatelská stáj jako o nové hvězdě v heavy metalovém vesmíru, což samo o sobě nic neznačí, ale aniž bych chtěl popírat pravdivost veškerých reklamních sloganů, které vydavatelství o svých svěřencích hází do placu, jsou mi podobná označení už předem synonymem k očekávání něčeho líbivého a hlavně něčeho, z čeho je naprosto zřetelná snaha stát se hvězdou. Italská parta Temperance na svém debutovém albu splňuje jen polovinu doposud vyřčeného. Nová hvězda to v žádném případě není, protože na to pánům a jedné dámě chybí něco, čím by se vymykali z řady žánrových souputníků, a když už ničím, tak alespoň překvapili genialitou poprášenou hudební produkcí, kdy by vše zapadalo na své místo, což se o eponymním debutu bohužel říct nedá.

Ne, že by to byl vyložený průser, při jehož vzniku tvůrcům chyběla i poslední špetka sebereflexe a poskládali tak dohromady ta největší hovna, co se jim v hlavě utvořila, ale že bych z toho padal do mdlob, to bohužel taky ne. Přitom to v zásadě není vůbec špatný nápad. Líbivá pěvule Chiara v kombinaci se zpěvákem Marcem, jenž krom řevu umí i melodicky zapět, jsou poháněni moderně nabroušenými kytarami, velkými klávesovými aranžemi a místy až strojovými bicími, které kopírují škrkající kytary v ostřejších momentech a případně pohánějí melodiemi přecpané skladby kupředu. Je příjemné, že Temperance se nesnaží vydávat ten svůj šlapavě-pohodový pop metal za nic víc, než ve skutečnosti je, takže i když jsem na patře stále cítil pachuť podbízivé hudební náplně, byl jsem ochotný to brát tak, jak to je. Snažil jsem se nehledat za každou cenu mouchy, ačkoli po čase stejně vyplynou na povrch samy, aniž by si to člověk připouštěl. Skladby jsou líbivé a staví na jednoduché struktuře, takže po chvíli se prostě a jednoduše zají, a navíc jsou jedna jako druhá. Ne všechny, ale většina z celkového počtu jedenácti kousků ve výsledku zní vlastně stejně. Kytarový riff, klávesy, melodická Chiara, kterou doplňuje nasraný Marco, jenž místy převezme uzdu ve větší míře, pak hodně, ale opravdu hodně melodií, to vše v rychlejším tempu a tu a tam nějaké zasekávačky. Tohle všechno dejte do klobouku a v libovolném klobouku dle těchto znaků po losování tvořte songy a je jasné, že na pořádnou variabilitu můžete zapomenout.

Už jen díky výše uvedenému nemá smysl snažit se přiblížit čtenářům recenze skladbu po skladbě, protože už jsem to vlastně udělal o odstavec výš, akorát při tom nepadl žádný z názvů. Nicméně, na výše uvedený popis hitových kusů zcela určitě pasují písně jako "Tell Me", "Hero", "To Be with You" a "Relentlessly". "Hero" by se díky elektro-pochodovému rytmu dala dokonce považovat za jakousi odpověď na "Wish I Had an Angel" od Nightwish, ovšem berte to s pořádnou dávkou rezervy, protože podobnost v jednotlivých motivech byste hledali stěží už jen proto, že tady najdete i trochu growlingu. Protože se nechci neustále opakovat, že tahle nebo támhleta skladba je plná ostrých riffů nebo melodických vokálů, tak za zmínku stojí zejména posledně jmenovaná "Relentlessly", v níž se Marco ukáže jako pravý zpěvák. Jako zpěvák, který nejenže řve druhý vokál pro zostření projevu Chiary, ale který předvedl svůj nemalý rozsah. Pokud doposud byla hlavní hvězdou právě Chiara, která mu vlastně ani nedávala dostatek prostoru pro vyloženě odzbroujující výkon, tak v "Relentlessly" (a předtím ještě v závěru "Breathe") je tomu přesně naopak a není to vůbec špatné. Normálně si stěžuju na balady, které mi kazí dojem z alba, ale v případě "Stronger" musím udělat výjimku. Přestože je to obyčejný patetický doják, tak se se mi strašně líbí jeho ústřední melodie, ačkoli je dobře, že další podobou píseň už na "Temperance" nenajdete a netrpí tím všudypřítomný tah na banku.

Na samém vrcholu "Temperance" ční závěrečná riffopalba "Lotus", která kdyby v sobě neměla až symfonický odér, tak bych ji v kytarových pasážích přirovnal k něčemu, co zní jako Nevermore. Chiara navíc několikrát zabrousí do téměř operního projevu, který ji zřejmě nebude úplně cizí, protože ji nedělá žádné problémy přejít od zpěvného, v rámci mezí civilního vokálu k vypjatým pózám, jako se tomu děje právě v této písni, která udržuje silný závěr, k němuž album po nevýrazném středu spěje, což dělá hlavně dvojice delších, nikterak však záživných kusů v podobě "Scared and Alone" a "The Fourth Season", kterým pak zdatně sekunduje odrhovačka "Deja Vù".

Když to vezmu kolem a kolem, tak Temperance nenatočili špatnou desku. Bohužel od ní nelze čekat nic než slušné pobavení na několik málo poslechů, což je poměrně málo. S každým dalším poslechem jako by odcházela část pozitivního dojmu z toho předchozího. Několik písní jsou vážně hitovky a díky nim se lze k albu i po nějaké době vracet, ale upřímně řečeno si nemyslím, že bych ho po sepsání této recenze ještě v budoucnu vyhledal, protože nijak unešený jsem z něj nezůstal. Pokud však máte zájem o něco nenáročného, melodického, přesto však kytarově orientovaného, tak by "Temperance" mělo být přesně dle vašich představ.

Tracklist:
01. Tell Me - 03:55
02. Hero - 04:42
03. Heavens Above - 05:40
04. Breathe - 04:30
05. To Be with You - 03:44
06. Scared and Alone - 06:00
07. The Fourth Season - 07:58
08. Relentlessly - 04:16
09. Deja Vù - 04:45
10. Stronger - 04:22
11. Lotus - 06:20

Hodnocení: 5/10


Zbytek redakce hodnotí:
"Temperance" bylo z toho velkého počtu alb, která nám chodí do redakce na recenze, jedním z těch, o nichž jsem přemýšlel, že bych si je nechal a podíval se jim na zoubek osobně. Nyní jsem ovšem naprosto upřímně rád, že jsem to neudělal a že jsem recenzi přenechal kolegovi, protože tohle je taková kravina, že bych se s tím vážně srát nechtěl. Hned při prvním poslechu mi začalo být jasné, že tahle muzika bude hodně, opravdu hodně tupá... celé počínání Temperance je takový odporně sladký pop metalový čajíček, který je neskutečně hloupoučký a nezáživný. Takřka okamžitě mi u těchto Italů na mysl vyskočilo jedno jiné jméno, a sice Amaranthe, u nichž se tahle pětka z Apeninského poloostrova zjevně inspirovala opravdu mocně, jenže jakkoliv se to zdá neuvěřitelné, když už samotní Amaranthe jsou hovadina, podání Temperance je ještě nudnější a blbější. Nazývat tohle "novou hvězdou v heavy metalovém vesmíru", jak neskromně tvrdí vydavatel, je s prominutím naprostá drzost. Ruce pryč!
MF - 2/10

Průměrné hodnocení v redakci: 3,5/10

[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Nový projekt From Hell bude vydávat debut

15. března 2014 v 17:50 | MF |  Music News
Na hudební scéně se vynořuje další projekt (i když počátky sahají až do roku 2007, jen s jinou sestavou), který by se dal bez problémů nazývat jako superkapela. Ve skupině s názvem From Hell se totiž angažují bubeník Paul Bostaph (Slayer, ex-Exodus, ex-Testament, ex-Forbidden), kytarista Steve Smyth (One Machine, ex-Nevermore, ex-Testament, ex-Vicious Rumors), baskytarista Damien Sisson (Death Angel) a nakonec zpěvák a kytarista George "Aleister Sinn" Anderson (Down Factor), který je hlavním mozkem této "koncepčně hororové" kapely.

Debutová deska From Hell se bude jmenovat "Ascent from Hell" a vyjde už 8. dubna pod značkou Scourge Records. Krátký trailer na album najdete na YouTube.

Nahrávka je údajně "ďábelsky epická a tvrdá jako Peklo! Každý song je odlišný od ostatních a dohromady pokrývají mnoho žánrů metalu od thrash metalu a black metalu k death metalu a doom metalu. Zároveň je každá skladba nějakým způsobem propojena s těmi ostatními, a když album začne, je tomu tak až do úplného konce."

Žánrové ceny Anděl znají své majitele

15. března 2014 v 15:12 | MF |  Music News
Předávání v hlavních kategoriích cen Anděl Akademie populární hudby se sice uskuteční až 14. května, nicméně žánrové kategorie - tedy hard & heavy, punk & hardcore, folk & country, alternativní scéna, jazz & blues, world music, elektronická hudba, hip-hop a ska & reggae - již znají své výherce. Nás samozřejmě zajímají především první dvě jmenované škatulky, tedy hard & heavy a punk & hardcore - vítězství v obou si odnesla brněnská skupina Insania za desku "Zapal dům poraž strom...". Kompletní nominace v obou těchto kategoriích vypadaly následovně:

Hard & heavy:
Insania - "Zapal dům poraž strom..."

Punk & hardcore:
Insania - "Zapal dům poraž strom..."
Madebythefire - "Budet"
Mass Genocide Process - "Poetry of the Damned"
Or - "LP"

Výsledky i v ostatních žánrových kategoriích najdete například zde.

Lord Volture oznamují 'Pure Evil Hides In Slovakia Tour'

15. března 2014 v 13:03 | MF |  Koncerty & Akce
Nizozemští power metalisté LORD VOLTURE oznámili slovenské headline turné 'Pure Evil Hides In Slovakia Tour' s předskokanem v podobě rakouských heavy metalistů DIAMOND FALCON, které začne 8. října v Bratislavě na Slovensku. Data turné jsou následující:

08.10.2014 SK Bratislava - British Rock Stars
09.10.2014 SK Trnava - Art Klub
10.10.2014 SK Brezno - 1. Dart Club
11.10.2014 SK Tisovec - Casablanca
12.10.2014 SK Banská Bystrica - Tirish Pub

LORD VOLTURE je heavy metalová kapela z Nizozemska, která hraje čistý a nenaleštěný heavy metal. Pro fandy Judas Priest, Iron Maiden a Iced Earth. Pro všechny, kteří mají srdce z oceli, jsou LORD VOLTURE POVINNOST!


DIAMOND FALCON je tradiční heavy metalová skupina z Rakouska, jež do hudební šedi, která se během posledních pár let rozšířila, přináší nějakou barvu.


-----
Dutch power metaller LORD VOLTURE have announced a Slovakia headlining tour 'Pure Evil Hides In Slovakia Tour' with support of Austria's heavy metallers DIAMOND FALCON, which is due to kick off on October 8th in Bratislava, Slovakia. Tour dates as follow:

08.10.2014 SK Bratislava - British Rock Stars
09.10.2014 SK Trnava - Art Klub
10.10.2014 SK Brezno - 1. Dart Club
11.10.2014 SK Tisovec - Casablanca
12.10.2014 SK Banská Bystrica - Tirish Pub

LORD VOLTURE is a heavy metal band hailing from The Netherlands and deliver Pure and Unpolished Heavy Metal. For fans of Judas Priest, Iron Maiden and Iced Earth. For all who bear a heart of steel, LORD VOLTURE is a definite MUST!


DIAMOND FALCON is traditional heavy metal band from Austria and bring back the color of music to the grey shades that have come up during the last few years.


Upcoming LORD VOLTURE tour dates 2014

04.04.2014 NL Barneveld - Stédsj - w/ Blaze Bayley
18.04.2014 NL Stadskanaal - Very 'Eavy Festival w/ Tygers Of Pan Tang
25.04.2014 CZ Litvínov - Attic Rock Club
26.04.2014 CZ Spálené Poříčí - Music SKLEP
06.06.2014 NL Rotterdam - Baroeg - w/ Masterplan
08.06.2014 NL Liempde - Limuscene Live
13.06.2014 BE Geel - De Bogaard
19.06.2014 NL Kerkrade - De Steen
20.06.2014 FR Arras - Blue Devils Bar
21.06.2014 FR Saint-Omer - Le Gibolin
22.06.2014 BE Tongeren - Sodom - w/ Vicious Rumors, Exorcism
19.07.2014 GB Radcliffe - SOS Festival
15.08.2014 NL Deest - Festival Zeeltje
08.10.2014 SK Bratislava - British Rock Stars
09.10.2014 SK Trnava - Art Klub
10.10.2014 SK Brezno - 1. Dart Club
11.10.2014 SK Tisovec - Casablanca
12.10.2014 SK Banská Bystrica - Tirish Pub

[tisková zpráva]

Nové info o druhé desce Vallenfyre

15. března 2014 v 10:38 | Ježura |  Music News
Již dříve oznámená druhá deska britské death/doomové skvadry Vallenfyre začíná nabírat konkrétní podobu. Novinka ponese jméno "Splinters", na pulty obchodů se proti původně avizovanému dubnu dostane 12. května a pomohou jí k tomu Century Media Records. Zatím poslední čerstvou informací stran "Splinters" je artwork, jaký bude desku zdobit a který si můžete v celé jeho nádheře prohlédnout napravo. Namaloval jej Brian D'Agosta, který se k Vallenfyre dostal přes basáka Scoota, pro jehož další kapelu Extinction of Manking vytvořil logo a obaly dodal řadě dalších kapel.

Ačkoli bude první plnohodnotná ukázka z alba, konkrétně singl "Scabs", teprve za nějaký čas, zatím můžete na YouTube projet video pořízené při nahrávání, jehož zvukový doprovod samozřejmě tvoří část nového materiálu.

Deska "Splinters" bude v diskografii Vallenfyre druhým řadovým zásekem a po necelých dvou a půl letech naváže na debut "A Fragile King" z října 2011. V tomtéž roce Vallenfyre vydali ještě EP "Desacration", na kterém se nachází vedle titulní skladby (jež se nakonec objevila i na řadovce) ještě song "Iconoclast".

Loud Rage Music podepisují se Shadow Society!

15. března 2014 v 0:18 | Ježura |  Music News
Loud Rage Music podepisují se Shadow Society!

Loud Rage Music s hrdostí oznamují přidání nové kapely na svou soupisku: symfonické extrémně metalové kapely SHADOW SOCIETY z Tampa Bay na Floridě, v jejíž sestavě figurují členové Deicide, Circle II Circle a Order of Ennead!

Kapela v roce 2013 na vlastní náklady vydala výborné debutové EP "Into the Unknown" a nyní pracuje na dokončení tracklistu pro svůj řadový debut, který vyjde letos u Loud Rage Music.

Tady jsou vyjádření obou stran k nové dohodě:

"Je vzrušující pracovat s Adrianem a Loud Rage Music. Když přišel za kapelou a zeptal se, co hledáme, odpověděl jsem že 'label který oceňuje a užívá si naši hudbu a zároveň nám chce pomoci dostat se na vyšší úroveň'. Tyhle kvality jsme našli v Loud Rage Music a těšíme se na další kapitolu pro nás všechny! Label navíc sídlí v Transylvánii, může to snad být ještě temnější a metalovější?" Rob Thoth (zpěvák a zakládající člen Shadow Society)

"Těší nás pracovat s a pro tak slibnou kapelu jako Shadow Society. Floridská Tampa Bay dala světu několik nejvlivnějších death metalových jmen, je na čase aby z tohoto nadaného kraje vzešlo nové jméno a tím jménem jsou Shadow Society. Soudě podle jejich působivého debutového EP "Into the Unknown" nemám pochyb, že kapela nahraje řadovku, která otřese Zemí, takže u Loud Rage Music a Shadow Society sledujte, jak se příběh alba vyvíjí!" Adrian (vlastník Loud Rage Music)

-----

Loud Rage Music signs Shadow Society!

Loud Rage Music is proud to announce the addition of a new band in its roster: Tampa Bay, Florida based Symphonic Extreme Metal act SHADOW SOCIETY featuring members of Deicide, Circle II Circle and Order of Ennead!

The band self-released an excellent debut EP, "Into the Unknown", in 2013, and are now working on completing the tracklist for their upcoming debut album due to be out on Loud Rage Music later this year.

Here's what the two parts had to say about this new agreement:

"We are very excited to be working with Adrian and Loud Rage Music. When he approached the band and asked what we were looking for I responded with "A label that appreciates our music and enjoys it, as well as wants to help take us to the next level". We found those qualities in Loud Rage Music and are looking forward towards the next chapter for all of us! Plus, the label is based in Transylvania, can you get any more dark and metal than that?" Rob Thoth (Shadow Society vocal and founding member)

"We are very pleased to work with and for such a promising band as Shadow Society. Tampa Bay, Florida gave the World some of the most influential names in Death Metal, it's time for a new name to emerge from those gifted lands, and Shadow Society is that name. Judging by their impressive debut EP, "Into the Unknown", I have no doubts the band will deliver an Earth-shattering full-length album, so keep your eyes on Loud Rage Music and Shadow Society for this album's developing story!" Adrian (Loud Rage Music owner)


[tisková zpráva vydavatele]


Tortharry - Follow

14. března 2014 v 19:37 | Ježura |  Recenze
Ať už máte domácí death metalisty Tortharry rádi či ne, jedno jim v žádném případě upřít nelze - nejsou to žádná ořezávátka, kterým by teklo mléko po bradě. Death metalové vody brázdí už od roku 1991 a za těch 23 let stihli dosáhnout nejednoho úspěchu - projeli svět, vybudovali solidní renomé vlastnímu festivalu a v neposlední řadě vydali osm řadových desek. Poslední z nich vyšla v listopadu loňského roku, jmenuje se "Follow" a právě o ní bude dnešní povídání.

Nemůžu o sobě tvrdit, že bych byl na Tortharry nějakým přeborníkem, to opravdu ne, nicméně co jejich jméno registruji, spojuji si jej s nekompromisní death metalovou rubanicí a ničím jiným. A "Follow" v tomto ohledu rozhodně nedává sebemenší důvod, abych svůj názor jakkoli přehodnocoval, spíš mě v něm naopak utvrzuje. "Follow" totiž skutečně JE nekompromisní death metalová rubanice se vším, co k tomu patří. To ale stačí maximálně k velmi obecnému vymezení pro ty, kteří o Tortharry třeba nikdy neslyšeli, a protože se pod tímto vágním pojmem může skrývat jak skvělé album, tak obstojná sračka, zkusme to tentokrát vzít podrobněji.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Metal Promotions]

Decapitated mají nového bubeníka a nahrávají

14. března 2014 v 17:48 | Ježura |  Music News
Zajímavé zprávy pro své fanoušky přinášejí polští death metalisté Decapitated. Zaprvé - v řadách kapely se napevno usadil bubeník Michal "Młody" Łysejko (Morowe, Strandhogg, Night of the World); a zadruhé - Decapitated v pondělí 10. března nastoupili do proslulého Hertz studia a začali tam s nahráváním svého šestého řadového alba. To zatím ještě nemá jméno, ale vyjde v září letošního roku pod křídly labelu Nuclear Blast. Kytarista Wacław "Vogg" Kiełtyka k tomu povídá: "Chtěli bychom se s vámi podělit o pár novinek. Všichni víte, že jsme byli poslední dobou dost zaneprázdnění. V kapele proběhly jisté personální změny a také jsme odjeli naše myslím vůbec nejlepší turné - s Meshuggah, Lamb of God a Children of Bodom. Ze všeho nejdřív vám chceme představit nového bubeníka Decapitated, Michala Łysejka. Někteří z vás se s ním už potkali během lednového turné s Lamb of God. Také bych chtěl říct DÍKY ostatním lidem, kteří přijali výzvu a poslali svá videa na konkurz.

Dále jsme v lednu podepsali globální management kontrakt s Continental Concerts & Management. To je pro nás zajisté velký krok, příležitost a velká výzva. Ale hádám, že pro většinu z vás nejdůležitější novinka je ta, že jsem po téměř devíti letech nastoupili zpět do studia Hertz [poslední album, které tam Decapitated nahráli, bylo 'Organic Hallucinosis' z února 2006 - pozn. redakce], abychom tam nahráli nové album, které vyjde na pozdim tohoto roku. O detailech vás budeme brzy informovat. Zůstaňte na příjmu!"

Zatím poslední řadovku "Carnival Is Forever" vydali Decapitated v červenci 2011 u Nuclear Blast. Jde o první desku kapely, která vznikla po tragické autonehodě v Bělorusku, na jejíž následky zemřel bubeník Witold "Vitek" Kiełtyka a z níž se stále zotavuje teď již bývalý zpěvák Adrian "Covan" Kowanek.

Eyehategod: pátá deska v květnu

14. března 2014 v 14:04 | MF |  Music News
Sludge metaloví veteráni Eyehategod z New Orleans vydají svou novinku 21. května v Japonsku u Daymare Records, 26. května v Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu pod Century Media Records a nakonec 27. května v Severní Americe u Housecore Records. Album, které bude od roku 1988, kdy Eyehategod vznikli, teprve pátým řadovým počinem, se bude jmenovat stejně jako samotná kapela, tedy "Eyehategod".

Obálka novinky se nachází vpravo. Mimoto již z ní byla vypuštěna první skladba - jde o song s názvem "Agitation! Propaganda!", který si můžete pustit na YouTube.

Za zmínku jistě stojí fakt, že se na "Eyehategod" objeví i části, které ještě nahrál dlouholetý bubeník Joe LaCaze (v kapele 1989-2013), jenž v srpnu loňského roku zemřel.

O mix "Eyehategod" se nepostaral nikdo jiný než Sanford Parker (Minsk, Buried at Sea, Twilight, ex-Nachtmystium). Bez zajímavosti jistě není ani fakt, že Sanford Parker a Mike Williams, vokalista Eyehategod, se v nedávné době sešli ve společném projektu Corrections House, s nímž v loňském roce vydali debutovou desku "Last City Zero". Kromě nich v sestavě Corrections House figurují ještě Scott Kelly z Neurosis a Bruce Lamont z Yakuza.

"Eyehategod" se stane následovníkem desky "Confederacy of Ruined Lives", jež vyšla v říjnu 2000 u Century Media Records. Novinka tedy bude první řadovou nahrávkou Eyehategod po 14 letech.

Trio klipů od Massacre, Metsatöll a Nargaroth

14. března 2014 v 11:00 | Ježura |  Music News
>>> Američtí death metalisté Massacre natočili ve spolupráci s režisérem Dougem Cookem a animátory Nickem Johnsonem a Ryderem McLeanem videoklip k titulní skladbě své comebackové desky "Back from Beyond". Vyčerpávající info o tomto počinu najdete ve starší novince.


>>> Song "Külmking" z chystané desky "Karjajuht" doprovodili videem estonští pohani Metsatöll, kterým v tom pomohl režisér Heigo Lepla z High Roller Films OÚ. Všechny detaily o nové desce jsou už nějaký čas známé.


>>> A konečně - řádně kultovní video si připsali na účet neméně kultovní black metalisté Nargaroth z Německa. Klip vznikl za přispění Svarog Design a dočkala se ho skladba "Black Blasphemic Death Metal" z živáku "Black Metal Manda Hijos de Puta" (2012).


Van Canto - Dawn of the Brave

13. března 2014 v 21:57 | nK_! |  Recenze
Po tříleté odmlce vychází německé power a cappella bandě Van Canto již pátá řadová deska nesoucí název "Dawn of the Brave". Očekávání byla nemalá, ale po ne moc silné "Break the Silence" z roku 2011 také poměrně střízlivá. Povedlo se těmto průkopníkům nových žánrů natočit desku, která by mohla mít ambice prorazit díru do hudebního světa? Minimálně těmi skvělými covery ano.

Někdo by se mohl zeptat, co znamená výraz "power a cappella". Vysvětlím jednoduše právě na příkladu Van Canto. Na celé jednapadesátiminutové stopáži "Dawn of the Brave" (a na jakékoliv jiné libovolně zvolené desce z jejich diskografie) z tradičních nástrojů neuslyšíte zhola nic, pouze bicí. Zbytek obstarávají hlasové dispozice jednotlivých členů kapely. Někdo jde výš a imituje kytarové riffování, jiný níž a supluje basu apod. V sestavě figurují i "hlavní" zpěváci obstarávající vokály tak, jak je známe odjinud. Jak to může fungovat? Báječně! Pokud jste nikdy s podobným stylem neměli tu čest, směle doporučuji alespoň vyzkoušet. Minimálně za jeden poslech to určitě stojí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Mgła, One Tail, One Head, Svartidauði: Praha - Nová Chmelnice, 8.3.2014

13. března 2014 v 20:19 | Ježura / Prdovous |  Reporty
Když loni v létě pořadatelé druhé inkarnace Prague Death Mass oznámili mezi posledními dvěma vystupujícími polskou kapelu Mgła, byl jsem rozmrzelý, a to fakt hodně. Od vydání poslední desky "With Hearts Toward None" žeru Mgła jako jen málo dalších interpretů a skutečnost, že si je nechám takhle ujít mezi prsty, když už se mi splnilo jedno velké přání a Mgła začali hrát živě, mě prostě nehorázně štvala. V okamžiku, kdy se rozšířila zpráva o tom, že se Mgła ve společnosti dalších třech kapel do Prahy vrátí, tak bylo jasno. A vzhledem k tomu, že těmi třemi kapelami byli domácí Cult of Fire, islandští Svartidauði a norští One Tail, One Head, tedy sestavička, která v zasvěcených kruzích budí solidní respekt, očekávání se pohybovala zatraceně vysoko...

Jelikož všechny čtyři kapely platí za skutečně kvalitní black metalové spolky (a všechny čtyři se shodou okolností úspěšně představily i v rámci zmiňovaného Prague Death Mass), dala se očekávat vpravdě vysoká účast, na kterou nakonec také došlo. Nová Chmelnice ale přesto nebyla nijak extra přeplněná a v jejích útrobách se k mé nemalé radosti dalo fungovat bez větších problémů. Podmínky se tedy sešly vážně ideální, a když přesně na čas vstoupili na bohatě vyzdobené pódium Cult of Fire, bylo jen a pouze na nich, jak s tím naloží.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Xichty.cz (autor: Dufaq)

Amaranthe připravují další album

13. března 2014 v 19:10 | MF |  Music News
Moderní Švédové Amaranthe ohlásili, že by na podzim letošního roku měla u Spinefarm Records vyjít jejich třetí řadová nahrávka, která naváže na album "The Nexus" z března 2013. Jakmile prý kapela dokončí dubnové turné, v jehož rámci se 2. dubna ukáže i v Praze, vrhne se na natáčení novinky.

Chystané album komentoval kytarista Olof Mörck: "V roce 2014 skutečně vyjde další nahrávka Amaranthe. Zatím ještě nechceme odhalovat moc detailů, ale tahle deska pro Amaranthe představuje velký krok kupředu - zatímco 'Amaranthe' [2011] a 'The Nexus' byly úzce propojeny, tohle nové album je smělejší a odlišnější... ale samozřejmě stále s charakteristickým soundem Amaranthe!"

"The Nexus" vyšlo v březnu loňského roku pod hlavičkou Spinefarm Records jako CD, digipack CD a LP. Mimoto dále existují verze i pro japonský a ruský trh.

Detaily o novince Timo Tolkki's Avalon

13. března 2014 v 17:56 | MF |  Music News
Finský kytarista Timo Tolkki v loňském roce vydal první desku "The Land of New Hope" svého nového projektu Timo Tolkki's Avalon, ale už na letošek má nachystané pokračování. To se bude jmenovat "Angels of the Apocalypse" a vyjde v režii Frontiers Records 16. května v Evropě a 20. května v Severní Americe.

Stejně jako v případě "The Land of New Hope", i na "Angels of the Apocalypse" se představí početná řádka hostů. Nebude mezi nimi chybět třeba Floor Jansen (Nightwish, ReVamp, ex-After Forever), Simone Simons (Epica), Fabio Lione (Rhapsody of Fire, Vision Divine, Hollow Haze), David DeFeis (Virgin Steele), Elize Ryd (Amaranthe), která se podílela již na debutu, nebo Caterina Nyx, jež letos vydá své debutové album produkované právě Tolkkim. Do instrumentální sekce si pak Tolkki pozval dva bývalé členy Stratovarius - bubeníka Tuomo Lassilu a klávesistu Antti Ikonena.

Obálka "Angels of the Apocalypse" se nachází napravo, seznam songů pak níže. Prvním singlem bude písnička "Design the Century", v níž zpívá Floor Jansen... singl vyjde 7. dubna. Samotné album by mělo být druhou částí plánované trilogie.

Tracklist "Angels of the Apocalypse":
01. Song for Eden
02. Jerusalem Is Falling
03. Design the Century
04. Rise of the 4th Reich
05. Stargate Atlantis
06. You'll Bleed Forever
07. The Paradise Lost
08. Neon Sirens
09. High Above of Me
10. Angels of the Apocalypse
11. Garden of Eden

Terra Tenebrosa vydají EP

13. března 2014 v 15:37 | MF |  Music News
Avantgardně black metalová skupina Terra Tenebrosa ze Švédska vydá 10. dubna své první EP, které se bude jmenovat "V.I.T.R.I.O.L. - Purging the Tunnels". O jeho vypuštění se postará firma Apocaplexy Records. K dispozici bude jen jako LP ve dvou provedeních - pruhlédném (100 kusů) a černém (400 kusů).

Jak už název "V.I.T.R.I.O.L. - Purging the Tunnels" napovídá, EP bude navazovat na obě předchozí desky Terra Tenebrosa, "The Tunnels" (2011) a "The Purging" (2013). Prý se bude jednat o poslední kapitolu celého provázaného konceptu. Na minialbu se budou nacházet dva songy, které prý byly natočeny už během nahrávacích procesů obou alb.

Obálku a tracklist "V.I.T.R.I.O.L. - Purging the Tunnels" najdete okolo tohoto textu. Na Soundcloudu si pak můžete pustit jednu ze dvou skladeb, které se na EP objeví, "Apokatastasis".

Tracklist "V.I.T.R.I.O.L. - Purging the Tunnels":
01. Draining the Well
02. Apokatastasis

Dark Under the Lamp vol. VIII

13. března 2014 v 13:45 | MF |  Koncerty & Akce
MORGUE SON
SOMNUS AETERNUS
NOCTURNAL PESTILENCE
LLYR

https://www.facebook.com/events/352318764908512/

29.3.2014
Vstup: 100,- Kč
Divadlo pod Lampou
Havířská 11 Plzeň

Tradiční metalový večírek DARK UNDER THE LAMP, který proběhne 29. 3. 2014 pořádaný skupinou Llyr bude tentokrát ve znamení návratů, protože SOMNUS AETERNUS a NOCTURNAL PESTILENCE jsme již měli možnost v Lampě poslechnout. Hedlinerem akce ovšem budou MORGUE SON, kteří se v Plzni představí vůbec poprvé!

MORGUE SON jsou objevem ankety Břitva 2012 a představují jednu z top kapel v ČR, ostatně promo materiály hovoří jasně:

Čas na první velkou desku uzrál na počátku roku 2010 a slavičínské studio UnArt se stalo dějištěm atmosféricky blackmetalového kabaretu "DecaDance". Deska vyšla v létě téhož roku pod značkou IFA records a MORGUE SON posunula do pozice spolku, se kterým je nutné počítat.

Po koncertní prezentaci "DecaDance" byl opět čas na psaní nových skladeb a úvahy stran kapelního směřování, jejichž důsledkem byl odchod zpěvačky Sabbath a příchod Vlastíka na pozici druhé kytary. Snahy vymanit se z poněkud přežitých, atmosféricko-blackmetalových okovů byly více než evidentní a druhá dlouhohrající deska "Impure Speculum Replete With Eeriness" toho byla jasným důkazem. Komplexnější struktura skladeb, vlivy hardrocku, psychedelie a civilní výpověď uherskobrodské pětice. To je deska "Impure Speculum Replete With Eeriness" vydaná na podzim 2012 renomovanou značkou NAGA productions.

Brněnská naděje SOMNUS AETERNUS obměnila mírně sestavu, píše nové songy a já doufám, že v Lampě budeme mít možnost některý nový vál slyšet, stejně jako skladby z debutového alba "On the shores of oblivion", které vyšlo o Solitude prod. a sklidilo zasloužený ohlas. Shlédnout vystoupení SA je povinností každého melancholika, protože takto poctivě odvedené doomové řemeslo jen tak ke slyšení není.

NOCTURNAL PESTILENCE, dovezou nekompromisní atmo-black-deathovou vichřici, s nepřehlédnutelnou vokalistkou a vydařenou stylovou image. Kapela propaguje svoji vydařenou prvotinu "Evangelium Aeternum", ovšem i oni poctí Plzeňany ukázkami z nové tvorby.

Rovněž LLYR tvoří a přípravy na druhé CD jsou v plném proudu, jako obvykle můžete očekávat nekompromisní 100% doom/deathovou melancholii.

Přijďte i Vy podpořit poctivé undergroundové umění!

[tisková zpráva pořadatele]

Ordog: informace o čtvrtém albu

13. března 2014 v 10:57 | MF |  Music News
Finští doom metalisté Ordog vypustili všechny detaily o svém chystaném čtvrtém studiovém počinu. Novinka ponese název "Trail for the Broken" a vyjde již tento měsíc. Konkrétně se tak stane 21. března pod značkou finského labelu Violent Journey Records.

Obálku "Trail for the Broken" najdete napravo, níže se pak nachází seznam skladeb, které se na albu objeví. Na samém konci článku si pak v přiloženém YouTube videu můžete poslechnout rovněž první vypuštěnou písničku - jmenuje se "Enter the Void".

"Trail for the Broken" bude navazovat na desku "Remorse" z ledna 2011.

Tracklist "Trail for the Broken":
01. The Trail
02. Scythe
03. Swarm of Abhorrence
04. Devoted to Loss
05. Enter the Void
06. I Ceased to Dream
07. Abandoned
08. The Crows of Towerpath


Vomit the Darkness vol. I

13. března 2014 v 1:09 | MF |  Koncerty & Akce
VOMIT THE DARKNESS vol. I

Pražský Music City Club bude hostit velice zajímavou akci! Po necelém roce se do Prahy vrací death/thrashoví NAHUM s kousky z chystaného alba, skvělou albovou novinku představí KEEP ON ROTTING, prostor dostane také progresivně našlapaný death metal DILIGENCE a svým úplně prvním koncertem se představí thrash/deathový objev MEAN MESSIAH, jehož debut "Hell" sklízí skvělé ohlasy doma i v zahraničí. Neváhejte, přijďte, šiřte!

FB stránka události:

[tisková zpráva]

V červnovém Pařátu reedice prvního alba TORTHARRY z roku 1994

12. března 2014 v 23:11 | MF |  Koncerty & Akce
Každá deska představuje určitou etapu v životě kapely, ale ta první je zkrátka první. Mít v roce 1994 album na originálním CD, to se poštěstilo jen málokomu. Byla to doba, kdy hlad po tvrdé hudbě v této zemi začal po euforickém počátku 90. let, souvisejícím se změnou politického režimu, stagnovat, stejně jako podpora Monitoru tvrdému metalu. A právě do těchto časů zapadá první deska východočeských deathmetalistů TORTHARRY "When The Memories Are Free", která rozhodně časem nezapadla. Skladby z ní můžete dodnes slyšet v jejich koncertním playlistu.

Vydání "When The Memories Are Free" se pod Tagou Records uskutečnilo v srpnu 1994 a letos v červnu, v první den festivalu MetalGate Czech Death Fest, jehož jsou TORTHARRY spolupořadatelem, dojde pod Pařátem na reedici po 20 letech s novým obalem (bookletem) a bonusovými skladbami. Křest reedice se uskuteční jak jinak než na výše uvedeném festivalu.

"When The Memories Are Free… 20 Years After" vyjde 12. června společně s 58. číslem Pařátu za klasicky lidových 102 Kč a poprvé si ho budete moci pořídit přímo na festivalu ve stánku Pařátu. Další podrobnosti o tomto vydání (co vše se kolem něj bude dít a následovat) začneme detailněji odhalovat od příštího měsíce.

[tisková zpráva vydavatele]

Astra - Broken Balance

12. března 2014 v 21:44 | Kaša |  Recenze
O italské pětici Astra, která na hudební mapě existuje někdy od začátku tisíciletí, toho hodně prozradí už jen fakt, že původně rozjížděli svou kariéru jako coverband slavných zámořských kolegů Dream Theater, což jim vydrželo dobré dva roky a byli v tom nejspíš dobří, protože vyhráli jakousi italskou soutěž, kde porazili další party se stejným posláním. S tímhle se pochopitelně nedá brázdit pódia donekonečna, takže postupem času, po sérii demosnímků, vzniklo debutové album "About Me: Through Life and Beyond" z roku 2006, na něž navazoval o tři roky mladší nástupce "From Within". Posluchač nemusí být Columbo, aby vytušil, že tohle se prostě v budoucí (teď mluvím o vlastní) tvorbě nějakým způsobem podepíše. Protože jsem předchozí dvojici desek neslyšel, tak budu mluvit pouze o novince, která je důkazem, že podepsalo. S klidným srdcem můžu říct, že "Broken Balance" je přesně takové, jak bych po zjištění výše uvedeného faktu očekával, že bude.

Zpěvák Andrea Casali není od výrazu Jamese LaBrieho úplně vzdálený a dokud se nezačne cpát do úplných výšek, tak je vlastně příjemným zpěvákem, který v nižších polohách disponuje plným, přírodním vokálem. Bohužel se snaží předvést, že toho umí víc (a jasně, styl si to tak trochu vyžaduje), ale k tomu mu chybí trošku víc charisma. Popere se s tím sice se ctí, ale pro mě osobně je jeho vokál ve vyšších polohách obyčejný a snadno zaměnitelný. Zbytek jeho kumpánů nejsou žádná strouhátka, přeci jen když chce člověk přehrávat Dream Theater, tak by měl svému nástroji vládnout přinejmenším mistrně, což basák Andrea Casali, bubeník Filippo Berlini a dvojice kytaristů Emenuele Casali - Silvio D'onorio De Meo splňuje do posledního taktu. To, že ve výsledku se vydali cestou, kde jsou technické finesy používány pouze střídmě k okořenění jinak celkem přístupného melodického metalu, na tomto faktu nic nemění. Rozplývat se v dnešní době nad skvělým technickým zpracováním už by měla být spíš rutina, ale stejně si neodpustím pochvalu na účet všech, kteří stojí za výsledným soundem, jenž se mi hodně líbí. Ostré kytary, melodické klávesy, průrazná basa a plné bicí mají své pevně dané místo a ani v hlasitějších momentech, kde jedou všichni na plný plyn, neztrácejí nic ze své čistoty.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


[K recenzi poskytl: Scarlet Records]

Grails, Lilacs & Champagne: Praha - Klub Pilot, 6.3.2014

12. března 2014 v 19:59 | Prdovous |  Reporty
Grails platí v poněkud módní záplavě post-rocku za jednu z nejoriginálnějších kapel - a více než právem, neboť se v rámci stylu neštítí experimentů i výletů do žánrů příbuzných, jako je například post-metal nebo ambient, v jejich hudbě ale najdete i řadu jiných vlivů. Ono popsat hudbu Grails není úkol zrovna lehký. Důležité proto je, že propracované kompozice mají nápad a především náboj, který posluchače (alespoň mě) strhává již při poslechu z alba. Zároveň jsem si však nedokázal docela představit, jak asi vypadá koncert v podání téhle portlandské smečky. Tušil jsem buď naprostý úspěch, nebo naprostý propadák v podobě nečitelného zvuku, který zabije vše, co je na téhle hudbě skvělé. Můžu vás ubezpečit, že naštěstí došlo na první možnost - a to i v případě první kapely.

Tou byl projekt Lilacs & Champagne, boční projekt Alexe Halla a Emila Amose, kteří nepochází odnikud jinud než právě z Grails. Bohužel se mi podařilo dorazit až v polovině jejich setu - nepostřehl jsem změnu začátku akce na sedmou večerní a dorazil podle starších informací až na osmou. Pořád jsem však stihl slušných třicet minut ve společnosti kapely, která byla do jisté míry podobná Grails (ještě aby ne), strukturu skladeb však stavěla na ambientních pasážích a trip-hopových beatech. Kosmos podtržený psychedelickou projekcí na velké plátno byl téměř instantním výletem mimo realitu a dokázal mě pohltit, aniž bych hudbu tvořenou pod hlavičkou Šeříků a šampaňského jakkoliv znal. O to víc mě však vystoupení přesvědčilo o tom, že je potřeba tvorbu tohoto projektu prozkoumat velmi podrobně.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Fotky byly vypůjčeny ze serveru Musicweb.cz (autor: Zdeněk Němec)

Killer Be Killed informují o debutu

12. března 2014 v 19:27 | MF |  Music News
Killer Be Killed je nová superkapela, v jejíž sestavě se potkávají Max Cavalera (Soulfly, ex-Sepultura), Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan), Troy Sanders (Mastodon) a Dave Elitch (ex-The Mars Volta, hrával i v kapelách Miley Cyrus nebo Juliette Lewis). Formace vydá 12. května u Nuclear Blast Entertainment svůj stejnojmenný dlouhohrající debut "Killer Be Killed" - jeho obálku a tracklist najdete jako vždy okolo tohoto textu.

Produkce a mixu "Killer Be Killed" se ujal Josh Wilbur (Lamb of God, Gojira, Avenged Sevenfold, Hatebreed). Obal vytvořil Ryan Clark (Foo Fighters, Alice in Chains, DevilDriver, Monster Magnet).

Co se týče domovských skupin všech zúčastněných, novou desku aktuálně připravují rovněž Mastodon, přičemž podle aktuálních informací by měl být počin již nahraný. Soulfly a The Dillinger Escape Plan vydali svá poslední alba - "Savages" a "One of Us Is the Killer" - v loňském roce.

Tracklist "Killer Be Killed":
01. Wings of Feather and Wax
02. Face Down
03. Melting of My Marrow
04. Snakes of Jehova
05. Curb Crusher
06. Save the Robots
07. Fire to Your Flag
08. I.E.D.
09. Dust into Darkness
10. Twelve Labors
11. Forbidden Fire
12. Ghosts of Chernobyl [LP bonus]